Grotere huizen DIT WAS DE DOOR GEMEENTERAAD GEMAAKTE SCHETS mogen straks in twee woonwijken WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraadsleden gaan volgende week maandagavond 15 maart de nieuwe bestemmingsplan nen Oranjewijk ’75 en Vondelwijk ’75 vaststellen. Beide plannen maken Huis stijgt juist in waarde B. en W. tot Oranje- en Vondelwijkbewoners BRUGBOETIEK: KLAAR VOOR LENTE EN ZOMER Op platte daken uitbouw komen geen dakterrassen Raad stelt plannen vast Gemeenschaps geld voor Het Groene Kruis e ALG. ONTWIKKELING coudsp IVIO cursussen Recrea- z Ut vervreemding van de bestuurde van het bestuur moet worden tegengegaan. ven anderen, familie Atema (Kon. Wilhel- minasingel 60), Th. A. Wekking (Willem te benoemen burgemeester bijzondere organisatorische kwaliteiten worden ge ëist. 'Hij dient te zorgen voor een goede coördinatie van de gemeentelijke be leidsterreinen. Voorts moet hij een open oog hebben voor moderne personeëls- verhoiidingen. De nieuw te benoemen burgemeester dient een flexibel bestuurder te zijn. Hij moet zich snel weten aan te passen aan veranderende omstandigheden om hier op zinvol te kunnen inspelen. Zo dient hij zich positief op te stellen tegenover de bestuurlijke hervormingen, waarbij het niet van belang is of deze zullen uitmonden in mini-provincies dan wel gewesten. Ook hier is van belang, dat hij het Waddinxveense standpunt terza ke volledig kan ondersteunen, bij an dere overheden zal overbrengen en be pleiten,” aldus deze door de heer Uit- beijerse voorgelezen gezamenlijke pro fielschets. waardedaling van panden welke niet zijn uitgebouwd en het verlies van privacy als toelaten over 40 procent van de achterge- velbreedte. Maar blijkens de vele af- om bouwvergunning is deze niet bruikbaar voor de ruimere be- houwingsmogelijkheden die op de ach tererven en zijtuinen denkbaar zijn. Door- slissingen te komen. Hij dient er aan bij te dragen, dat de besluitvorming op een voor allen doorzichtige wijze tot stand komt, zodat er niet een kloof ont staat tussen bestuur en bestuurder, de Op woensdagavond 13 augustus vorig jaar gaf de heer D. Uitbeyerse (SGP/Hervormde Kies vereniging) namens de gehele Wad dinxveense raad een profielschets aan de nieuw te boenoemen burgemees ter. Zuidhollands commissaris der Koningin, mr. M. Vrolijk, woonde die vergadering bij. De profielschets is gestuurd naar alle 20 tot 30 kandi daten die belangstelling toonden voor het burgemeesterschap van Wad- dinxveen. De schets maakte duidelijk dat het zou moeten gaan om een Waddinxvener met de Waddinxve- ners. De heer Uitbeijerse las de vol gende profielschets voor en het is in teressant deze nog eens telezen nu de nieuwe burgemmester van Waddinx- veen is benoemd: en mevrouw 1 Bourhonstraat 26). R. J. v.d. Akker (Tes- selschadelaan 5) en drie anderen. WH. Moelker (Nic. Beetslaan 45). L. de Rooij dig van de buren. REACTIE B. EN W. B. en W. wijzen er in en reactie op deze Willem de Rijkelaan 23), L. M. E. Wolfs (Busken Huëtlaan 7), E. J. de Jong en J. van Helden (Kon. Willem H-straat 18 en 14). J. P. Mathisson-Aarssen (Kon. Wil- bezwaren op dat de huidige uitbreidings- helminasingel 48). E. F. Weimar (De plannen al een uitbouw van woningen Genestetlaan 5H. C. de Nie Bosboom Toussaintsingel 21), T. van Zoest (Van Mecklenburg Schwerinlaan 23). W. J. de wijkende aanvragen Vos en J. de Vos-Ras (Prinses Beat rixlaan 130). J. M. van Beekum (Prinses Beatrixlaan 114). E. H. Dellenbag (Tes- selschadelaan 19), E. Dammers Vondel- gaans blijken de huizen in de Oranjewijk laan 45 j, J. G. v.d Graaf (Bilderdijklaan WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 11 MAART 1976 rits laan 15). Gezamenlijk protesteren zij tegen de in de nieuwe bestemmingsplannen Oranjewijk '75 en Vondelwijk '75 opgenomen uitbrei dingsmogelijkheden van bestaande wonin gen. Dit omdat het vergroten van de hui zen aan de achterzijde over de volle ach- tergevelbreedte verlies van open ruimten en groen betekent. Maar er kan ook gere kend worden op een slechtere hezonnings- situatie en lichtinval voor diegenen die niet willen of kunnen uitbreiden. De zich tot de gemeenteraad gericht hebbende bewoners houden het voorts voor mogelijk dat er een rommelige aanblik van de achterzijde van woningblokken gaat ontstaan en door rea lisering van vele uitbouwen het leefgenot kan worden aangetast, waardoor men zich dan genoodzaakt kan gaan voelen te verhuizen. Iets anders is de mogelijke De nieuw te benoemen burgemeester moet in staat zijn zich snel een beeld te vormen van de uitgangspunten van het huidige beleid van de Waddinxveense bestuurderen en de consequenties daar van ten aanzien van de toekomstige ont wikkeling van Waddinxveen. Enige zwaarwegende uitgangspunten dient hij zonder meer te onderschrij ven. Hij zal bijzondere aandacht moeten besteden aan het algemeen welzijn en bewogenheid moeten tonen voor de so ciaal zwakkeren en derhalve de sociale rechtvaardigheid centraal moeten stel len. Verder valt met name te denken aan Waddinxveens’ groei-filosofie: groei in zeer beperkte mate. Niet in de eer ste plaats dient dus zijn aandacht er naar uit te gaan Waddinxveen te doen uitgroeien naar een grote stad, nee, veel eer zal het zijn taak zijn de functies van wonen en werken optimale kansen te geven binnen de bestaande mogelijkhe den. Daar de groei van Waddinxveen in de toekomst slechts gering zal zijn, zal hij stimulerend moeten optreden om een verdergaande verbetering van het leefmilieu in de gemeente te bereiken. Hij dient een actieve rol te vervullen in het aantrekken van nieuwe industrieën, mede ter bevordering van de werkge legenheid en in het bevorderen van de ontwikkelingsmogelijkheden voor be staande bedrijven. Waddinxveen als woongemeenschap is gebaat bij een flo rerend bedrijfsleven. Het gemeentelijk bestuursapparaat is BEZWAREN J. W. Adrian (Anna Paulownastraat 15) heeft er in een bezwaarschrift aan de gemeenteraad op gewezen, dat in het nieu we bestemmingsplan Oranjewijk '75 het bestaande pad ten zuiden van zijn huis en tussen de woningen Anna Paulownastraat 13 en 15 niet is opgenomen. Dat is onze fout, zegt het college van Burgemeester en Wethouders, dus wordt dit pad alsnog in het plan opgenomen. Met een reeks van bezwaren zijn op de proppen gekomen P. Droog Potgieters- traat tl), de heer en mevrouw Kroon Potgieterstraat 10), R. J. G. van der Gugten (Da Costaweg 16) en negentien anderen. G. Winkelman (Bilderdijklaan 18). B. L. Versluis (Bosboom Toussaint singel 13), J. van Zoest (Van Mecklen burg Schwerinlaan 23), W. Spetter (Nic. Beetslaan 39), P. L. M. Kortekaas (Da Costaweg 28). P. en C. van Leeuwen Van Mecklenburg Schwerinlaan 34). de heer er dakterrassen zullen worden gemaakt op W. Dobber (Charlotte de de gerealiseerde uitbouwen. Tot slot is er voor het verkrijgen van bouwvergunningen voor het uitbouwen geen toestemming no- Oranje- en Vondelwijk heeft het mis. Tijdens de ter inzage-legging van de nieuwe bestemmingsplannen op het gemeentehuis kwamen eind oktober- begin november vorig jaar 94 Wad- dinxveners met bezwaarschriften aand ragen, waarvan 93 (door middel van 46 brieven) tegen de voorgestelde uit bouwmogelijkheden van woningen. OOK ADHESIE Gedurende de "bezwarentermijn” zijn van 69 Waddinxveners adhesiebetui gingen ontvangen, terwijl later nog eens 23 pro- en 3 contrabetuigingen zijn ontvangen. De nieuwe bestem mingsplannen hebben - mede na de in formerende publikatie in het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 30 oktober - heel wat Oranje- en Vondel wijkbewoners in actie gebracht. In reactie op een anoniem verspreid schrijven gingen D. M. Binken (jan Luykenstraat 19), J. J. van der Hoek (Bilderdijklaan 30), P. Mate (Jan Luy kenstraat 23), J. B. Verhoef!' (Bilder dijklaan 26) en A. A. de Vries (P.C. waardeschommelingen in cijfers is uit te drukken en dat aan geen van beide een ho ger belang boven de andere kan worden toegekend. Het wordt echter logischer ge vonden dat een woonhuis met uitbrei dingsmogelijkheid eerder in waarde zal stijgen dan in waarde zal dalen. DAKTERRASSEN Het college is het met de bewoners eens dat dakterrassen - waar zowel voor - als tegenstanders voor te vinden zijn - een inbreuk op de privacy kunnen oetekenen. Aan dit bezwaar kan worden tegemoet gekomen door het verbieden van het op richten op de ontstane platte daken van muurtjes, hekwerken enz. Er wordt in dit verband niet gedacht aan een algeheel verbod, doch het oprichten van muurtjes, hekwerken enz. aan voorwaarden te bin den. Dat buren geen toestemming behoeft te worden gevraagd voor het uitbouwen van een huis vinden B. en W. geen gemis, omdat het vragen van een degelijke toe stemming een ernstige inbreuk maakt op de rechtszekerheid van degene die zijn woning wenst uit te breiden, hierin reeds voorzien wordt in de regels welke in het Burgerlijke Wetboek zijn gesteld met be trekking tot het burenrecht en omdat die toestemming op grond van de huidige beperkte uitbouwregelingen ook niet ver eist is. De door L. E. Rincheval (Kon. Wilhel- minasingel 34). P. Heerschap (Philips Willemstraat 4), C. Heemskerk (Van Mecklenburg Schwerinlaan 24) en me vrouw M. B. Tonkens-Steenkamer (Jan Luykenstraat 9 aan de gemeenteraad in gestuurde bezwaren worden niet voorzien van een reactie van de zijde van Burge meester en Wethouders, omdat een moti vatie ontbreekt. Ze worden derhalve on gegrond verkaard. NIET-ONTVANKELIJK Met de bezwaren van H. van Heijst (P.C. Hooftstraat 24). R. J. Stolte (Jac. Cats- laan 44). S. P. Visser.(De Genestetlaan 47), J. M. Kievits (Bosboom Toussaint singel 58). P. v.d. Haagen (P.C. Hooft straat 22) en achttien anderen. H. W. Spoor (Prinses Margrietstraat 18), B. Hesseling (Herman Heijermanslaan 12), A. J. Boer (Prinses Margrietstraat 23) en A. G. Swarts (Van Mecklenburg Schwe rinlaan 28) is het anders gèstld dan alle voorgaande. Ze zijn namelijk niet aan de gemeenteraad gericht en dus worden ze niet-ontvankelijk verklaard. Overigens komen de door deze groep Waddinxveners geuite bezwaren overeen met die van anderen. ”In verband met de te vervullen vaca ture van burgemeester is op voorstel van de gemeenteraad een ieder in de gelegenheid gesteld, daarover schrifte lijk zijn visie te geven. Naar aanleiding van deze schriftelijke inspraak-procedure werden reacties ont vangen van de in de raad dezer gemeen te vertegenwoordigde politieke groepe ringen, van bedrijfs- en verenigingsle ven en van enige inwoners van Wad dinxveen. Uit de reacties kan het vol gende beeld gedistilleerd worden: Waddinxveen anno 1975 is een plaats van ongeveer 20.000 inwoners en heeft een bijzonder heterogeen milieu, waar schijnlijk een gevolg van de bijzonder snelle groei, die Waddinxveen in het afgelopen decennium heeft doorge maakt. De grote verscheidenheid in de bevolkingsgroepen met elk zijn speci fieke belangen stelt hoge eisen aan de Waddinxveense bestuurder en met na me aan de voorzitter van Waddinx veens’ belangrijkste bestuursorgaan, de gemeenteraad. Deze man, onze nieuw te benoemen burgemeester, zal aan al deze voor noemde belangen zoveel mogelijk recht moeten doen wedervaren. De nieuw te benoemen burgemeester zal, welstandseisen. zoals zal blijken uit de door Burgemeester en Wethouders aan bouwvergunningen te stellen voorwaar den. zodat voor een rommelliger aanblik van de wijken niet behoeft te worden ge vreesd. Het college geeft toe dat welis waar enige aantasting van groen en he- zonningssituaties het gevolg kan zijn van de nu voorgestane ruimere bebouwings- mogelijkheden, doch dat dit bezwaar niet op we egt tegen de vele voordelen, temeer daar een dergelijke aantasting op grond van de bestaande bebouwingsvoorschriften ook reeds mogelijk is. En voor zover be kend heeft dit nooit bezwaren opgeleverd. B. en W. hebben ten aanzien van de door de bezwaarschriftenindieners gevreesde waardedaling advies ingewonnen van een onafhankelijk Waddinxveens) makelaars kantoor. Dit de rapportage van dit kan toor blijkt, dat zowel waardedaling als waardestijging van niet uitgebouwde wo ningen kan ontstaan, aangezien waarde bepaling is gebaseerd op subjectieve maat staven. Verder is het zo dat geen van beide WADDINXVEEN De Waddinx veense gemeenteraad gaat in zijn ver gadering van volgende week woensdag avond 15 maart vaststellen met welke percentages Het Groene Kruis in Wad dinxveen uit de gemeentekas gesub sidieerd gaat worden. Het voorstel van het college van burgemeester en wet houders ziet er zo uit: 20 procent van de opbrengst van de contributies (die bedraagt voor 1976 f 97.500,-, dus gaat het om een bijdrage van f 19.500,-); 33'/, procent in de nettokosten van de salarissen plus sociale lasten van de wijkverpleegsters (Het Groene Kruis is voor deze post f 236.625,- kwijt, dus gaat het om een bijdrage van 78.875,-); 50 procent van de nettokosten van de exploitatie van gebouwen (de helft van 33.760,- is 16.880,-); 50 procent van de kosten van con sultatiebureaus (de helft van ƒ41.000,- ishier 20.500,-). In totaal is voor dit jaar 135.755,- gemoeid met de subsidie aan Het Groene Kruis in Waddinxveen. Omdat jnde .gemeentebegrotmg-reeds 135.000,- wordt geraamd menen B. en W. dat dit bedrag voorshands nog niet behoeft te worden aangepast. Reeds in de gemeenteraadsvergadering van 22 oktober vorig jaar werd besloten Het Groene Kruis over het afgelopen jaar subsidie te verlenen tot het nadelig saldo. De nieuwe gemeentelijke sub sidieregeling moet voorkomen dat er tekorten ontstaan, waarvoor Het Groene Kruis destijds de suggestie heeft gedaan de contributie te ver hogen met f 1,50 tot f 27,-. om in Waddinxveen zijn taak naar be horen te kunnen vervullen, over een behoorlijke bestuurlijke ervaring dienen te beschikken. Dit dient te blijken uit reeds beklede, dan wel nog steeds be klede bestuurlijke functies, waarbij de voorkeur uitgaat naar functies als: wethouder of raadslid en dan nog wel het liefst in een gemeente van middel bare grootte of als burgemeester van een kleinere gemeente welke al een be hoorlijke ontwikkeling heeft meege maakt; sterk vergelijkbaar dus met Waddinxveen. Hij moet de bereidheid hebben en in staat zijn minimaal ge durende twee ambtstermijnen zijn beste krachten aan de gemeente Waddinxveen te wijden, dient van middelbare leeftijd te zijn, doch vooral niet ouder dan 53 jaar. Tijdrovende nevenfuncties, die niet di rect voortvloeien uit het burgemeesters ambt, dienen noch vervuld, noch aan vaard te worden. De nieuw te benoemen burgemeester moet een democratisch bestuurder zijn. Dit dient zijn weerspiegeling te vinden in zijn houding tegenover de wethou ders, de raadsleden, de ambtenaren en last, but not least, de bevolking. Zo be tekent het bijvoorbeeld dat hij een warm voorstander moet zijn van inschakeling van functionele en territoriale commis sies (commissie ex art. 61 en volgend van de gemeentewet) in het besluitvor mingsproces, waarin zowel raadsleden als niet raadsleden zitting kunnen heb ben. Het betekent, dat hij steeds moet proberen via onderling overleg met alle bij de besluitvorming betrokken groe pen tot voor iedereen aanvaardbare be- -een nog steeds verder uitdelend geheel. De veelvormigheid van de door de hui dige gemeenten te behartigen belangen is hiervan de oorzaak. Daarnaast spe len mee de steeds in aantal toenemende relaties met andere overheidslichamen, die tot gevolg hebben dat van de nieuw het nu mogelijk in deze twee woonwijken eengezinshuizen aan de achterzijde uit te breiden over de volle achtergevelbreedte en met een diepte van maximaal 2,75 meter. De huidige uit het midden van de jaren zestig stammende uitbreidingsplannen, die tot stand kwamen onder het regiem van de woningwet 1901, laten slechts een uitbreiding toe over 40 procent van de achtergevelbreedte. Dus verder dan het vergroten van de keuken kwam het meestal niet. "De reden voor het mo gelijk maken van de ruimere uitbreidin gen is gelegen in de steeds toenemende stroom van aanvragen om bouwvergun ning voor uitbouwen over de volle ach tergevelbreedte”, aldus het college van' Burgemeester en Wethouders. Wie nu gedacht zou hebben dat dit gemeentelijk streven met algemeen ge juich zou worden ontvangen in de ruw weg door de Jan Campertlaan, Alpher- wetering, stukje Noordkade, Oran- jelaan, garage Boonsloppel, de sloot tussen het Passage-winkelcentrum en de bejaardenwoningen aan de Prins Bernhardlaan en tenslotte de spoorlijn Alphen aan den Rijn-Gouda begrensde dakvlakken. B. men. "Tegemoetkomen aan deze extra ruimtebehoefte is in het algemeen alleen mogelijk op het eigen terrein van de wo ningen zonder een te groot beslag te leg gen op de open ruimte", aldus Bur gemeester en Wethouders. Voor elk woningblok op zich is bezien in hoeverre uitbreiding toelaatbaar is. De nieuwe bestemmingsplannen voorzien er in dat op betrekkelijk eenvoudige wijze voldaan kan worden aan de behoefte aan grotere woningen, althans grotere leef ruimten op de begane grond, zonder dat daarvoor grote bouwprogramma's behoe ven te worden ontwikkeld en zonder dat bewoners zich genoodzaakt voelen zich el ders te vestigen. In tegenstelling tot de mening van de protesterende Wad dinxveners wordt dit laatste aspect van belang geacht, omdat daardoor de bin ding aan de bestaande woongemeenschap (buren, kennissenkring), relaties met scholen en met het maaschappelijk leven) niet onnodig wordt doorbroken en een sta bielere bevolkingssamenstelling positief wordt beïnvloed. Er zal de nodige zorg worden besteed aan architectonische en WADDINXVEEN Voor het derde jaar in successie heeft Adrie en Jopie de Bruin s Brugboetiek van de Kerkweg-Oost vrouwelijk Waddinxveen met draagbare eigentijdse kleding geconfronteerd. Zoals gebruikelijk is geworden was het Gere formeerd Verenigingsgebouw vorige week woensdag- en donderdagavond weer tot de laatste plaats bezet voor de modeshow, waaraan meededen Ronaat Schoenmo- des, Cees van Es haarstylist. Maap Groenendijk bloemsierkunst en Jan Grit optiek. Op het plankier werd voor de pauze haast overwegend jeanskleding van blauwe denim (spijkkerstoj) geshowd: rokken, broeken, jasjes, hesjes en - de mode van deze zomer - overalls. 'Tussen Petra (de 20-jarige donkerharige Goudse, die best beroepsmanequin wil worden, is na zes modeshows in drie jaar nog steeds de beste. Ellen. Heleen. Flora. Tineke en Erica liep nu ook dress-hoys Wout mee. Brugboe tiek heeft dus ook "herenkleding in het assortiment opgenomen, zij het dat daar mee alleen vrijetijdsoutjil wordt bedoeld. De Waddinxveense kledingwinkel liet er geen twijfel over bestaan dat de kleuren van de Nederlandse driekleur - rood, wit en blauw - de modekleuren van deze lente en zomer zijn. Tinten overigens die zich ge weldig laten combineren: rood/wit. blauw/wit en rood/wit/blauw. Maar ook lila valt dit jaar niet weg te denken. Na de pauze gingen de modegevoelige kleertjes uit voor bikini's en soms weinig verhullende tanga 's. De had- en strandmode werd ingeleid met een door Petra en Heleen compleet met castagnettes opgevoerde Spaanse dans. Helaas is hel voor veel mensen nog altijd erg moeilijk de zon en zomer- en strandweer met een ander land in verband te brengen dan het verre van democrati sche Spanje. Maar goed. Brugboetiek liet zien dat er vele mogelijkheden zijn om aan hel strand in een zonnig en warm land op te vallen. Naast de bikini 's en de tan ga's kwamen er wel strandjurkjes en korte broeken (shorts) aan te pas. maar hele badpakken werden niet getoond. Mooi is natuurlijk om een bikini en een strand- jurkje te hebben van dezelfde stof en dessin. Maar telkens werd duidelijk dat als je er modebewust wilt bijlopen een behoorlijke duik in de portemonnee veel onont koombaar is. Ronaat Schoenmodes liet veel met touw bewerkte schoenen zien met overwegend sleehak. Maar ook de leren schoenen van deze Waddinxveense schoenenverkopers mochten er zijn. Het kapwerk van de meisjes bleek weer in goe de handen te zijn van Cees van Es haarstylist, terwijl Jan Grit optiek de aandacht vestigde op een veelzijdige collectie zonnebrillen en het Gereformeerd Verenigings gebouw er een stuk feestelijker en kleurrijker uitzag met de kunstwerkjes van Maap Groenendijk bloemsierkunst. Hooftstraat 34) zelfs over tot het rond delen van een brief, waarin de voor delen van de gemeentelijke plannen op een rijtje werden gezet. De verwachting is dat de Wad- dinxveense gemeenteraad in meerder heid de aan de gewijzigde stedebouw- kundige inzichten en maatschappelijke behoeften aangepaste bestemmings plannen Oranjewijk ’75 en Vondelwijk ’75 zal vaststellen. Bekend is dat wet houder A. H. van Gent (Progressieven) het B. en W.-voorstel voor wat betreft de te creëren uitbouwmogelijkheden aan de zijgevels van hoekwoningen niet zal steunen. De actie van de protesterende bewo ners heeft er nog wel toe geleid dat de uchteruitbouw ten hoogste drie meter mag bedragen, met dien verstande dat deze maximum hoogtemaat niet mag worden overschreden door balustrades, balkonhekken, muurtjes en schuine en W. kunnen vrijstel ling verlenen voor overschrijding van de maximum hoogtemaat, doch uitslui tend ten behoeve van balustrades enzo voort indien een en ander geen nadeli ge gevolgen heeft of kan hebben voor de aangrenzende woningen. En met deze maatregelen zou een mogelijke in breuk op de privacy kunnen worden voorkomen. Verder zijn in de plannen het pad tus sen de woningen Anna Paulownastraat 13 en 15 een uitbreidingsmogelijkheid (5x9 meter) aan de noordzijde van de aan de Prinses Beatrixlaan staande her vormde Immanuëlkerk en een uit bouwmogelijkheid aan de zijgevels van de woningen Koningin Wilhelminasin- gel 65 en J.W. Erisoweg 62 en 71 alsnog opgenomen. Voor het buiten de Oran jewijk en de Vondelwijk vallende ge deelte ten noorden van de Jan Cam pertlaan (atletiekbaan en begraafp laats) geldt dat dat wordt opgenomen in het binnenkort in procedure te brengen ontwerp-bestemmingsplan ’’Recrea- z tieplan Gouwebos". WADDINXVEEN Bewoners van de Oranjewijk. en de Vondelwijk hebben volop van de mogelijkheid gebruik gemaakt bezwaren in te dienen tegen de volgende week maandagavond 15 maart door de Waddinxveense gemeente- Van de op schrift gestelde protesten zullen er een aantal niet-ontvankelijk dienen re worden verklaard, omdat ze niet gericht de Rijkelaan 29) en D. P. Delissen (Mau- zijn aan de gemeenteraad en die is als 'c' hoogste gezagsdrager in een gemeente de beroepsinstantie. Óp een enkele uitzon dering na worden alle bezwaarschriften door het college van Burgemeester en Wethouders ongegrond verklaard. Slechts op het punt van de privacy zijn B. en W. toegeeflijk en worden maatregelen voor het bewaren van de levenssfeer getroffen. i en de Vondelwijk voor de bewoners te 6), J. W. v.d. Vlist (Prinses Irenes!raat klein te zijn geworden voor het onderbren- 25), A. Blonk (Mauritslaan 17), J. van gen van diverse huiselijke bezigheden. En Gent Bosboom Toussaintsingel 62me- door de toenemende vrije tijd en welvaart vrouw Kortekaas-de Bruin (De Genestet- is de behoefte aan extra ruimte voor crea- laan 7), J. Anker (Prinses Irenestraat 62). lieve vrijetijdsbesteding en uitbreiding van A. G. de Jager (J.W. Frisoweg 70) en ze- wooncomfort binnen de woning toegeno-

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 9