s geef om ANGOLA 1 26655 Hartweek staat voor de deur Wijkgebouw Victorwijk gaat op 3 april open I I Rommelmarkt Agenda Goudse bioscopen WAT WEEKBLAD- ADVERTEERDERS MOETEN WETEN F Duizend gulden boete voor ex- ambtenaar (50) UTRECHT/WADDINXVEEN De rechtbank in Utrecht heeft vorige week vrijdag de 50-jarige ex-directeur Monumentenbeheer bij de Rijksdienst voor Monumentenzorg, Ch. van D. uit Zeist, vrijgesproken van de hem ten laste gelegde ambtelijke corruptie. Hij had in de loop van 1974 verschillende bedragen voor in totaal 8.000,- aan genomen van de Waddinxveense bouw en aannemingsbedrijf Rehorst BV als beloning voor verleende adviseurs- diensten. Rabobank boekt 100.000ste pak ketreis in 1976 Tijdrede van ds. H. v.d. Post COLLECTE ANGOLA IN DE PASSAGE Muziekavond uitstekend geslaagd van Scouting Politieschool Leusden is er ook voor de Waddinxveners i LEUSDEN/WADDINXVEEN De politieschool in Leusden ”De H WADDINXVEENSE SCHONEN LIETEN HET AFWETEN r F I I I 1 I i I GIRO 1 r RECEPTIONISTE opleidingen ®ponb GOUDA e ALG. ONTWIKKELING gouose IVIO cursussen WEEK '1 I F I Dit zijn de- vijf meisjes die meededen aan de Miss Lente-verkiezing I /j I t I I I Plannen tot realisering van een gebouw voor wijkwerk in de Victorwijk bleven sluimeren totdat in december 1974 de speeltuinvereniging ’’Zonnig Zuid” een verzoek tot financiële medewerking voor de vervanging van haar uit 1959 daterend clubgebouwtje bij de gemeen te indiende. Dit verzoek was voor het gemeentebestuur aanleiding een plan voor een gemeentelijk gebouw voor het jeugd- en jongerenwerk en het wijk werk in ruimere zin voor te bereiden. I j THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.30 uur, Di.en Wo. 8 uur: JAWS/ DE ZOMER VAN DE WITTE HAAL 14 jr. Za. en Zo. half twee, Wo. half drie: ZORRO. In kleur. Za. 12 uur (nachtvoorst.) en maan- dagcyclus 8 uur: THE EXOR CIST. 18 jr. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3 uur: DE WRAAK VAN ”THE BLACK DRAGON”. Kleur, 18 jr. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtvoorst.). Zo. 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur: BUTTERFLY OP DE ZWEEDSE TOER. 18 jr. SCHOUWBURG Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 3, 7 en 9.15 uur, Zo. 3, 5, 7 en 9.15 uur, Ma. en Di. 8.15 uur: HALLE LUJA VOOR EEN PAAR VUIS TEN. In kleur, 14 jr. WA Gr< koe een nin Al ror. in i mil ren noi z'f Zo hel A” hel sch rac nie loc da, go, bri rui Di de MONnLANE STICHT.; G AN( OI.A COMITÉ L ADAM 1 i voorbijgaande eenzijdige gevoels- stoornissen: aan één lichaamskant kan bijvoorbeeld het gevoel tijdelijk niet goed zijn; voorbijgaande spraakstoornissen: iemand kan ineens moeite krijgen met het spreken, kan moeilijk uit zijn woor den komen of is tijdelijk gehandicapt in het vinden van woorden; voorbijgaande gezichtsstoornissen: iemand kan voor een bepaalde tijd aan één kant niets zien of is tijdelijk een-één oog blind. nisatie voor 1976 een aantal van 160 a 170.000 pakketreizen zal boeken, waar mee zij in zes jaar tijd veruit de grootste wederverkoper van deze reizen is ge worden”. Dit zijn de vijf meisjes die meededen aan de Miss Lente-verkiezing van de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic in het Anne Frank-centrum. Derde van links de gekozen Miss Lente, Elma Zijleman uit Gouda. (Foto: Week blad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). INLEVERING Advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen die vóór dinsdag ochtend 12.00 uur in ons bezit zijn zullen dezelfde week nog geplaatst wor den. Van advertenties die later worden ingeleverd kan plaatsing in dezelfde week echter niet gegarandeerd worden; zij zullen in het algemeen - zonder tegenbericht van de opdrachtgever - worden opgenomen in het nummer van de daarop volgende week. LIEFST SCHRIFTELIJK Voor de juistheid van de tekst van advertenties kunnen wij slechts instaan, indien deze schriftelijk bij onze advertentieafdeling, Oranjelaan 9, Waddinx veen, worden ingediend. Hiermee kan worden voorkomen dat in telefonisch opgegeven advertenties, buiten onze schuld, fouten sluipen. KABOUTERS De rubrieksadvertenties in het Weekblad voor Waddinxveen, Kabouters, Moeten vóór dinsdagmiddag 15.00 uur bij onze advertentieafdeling zijn op gegeven. Plaatsingen uitsluitend a contant. A dvertentieafdeling Weekblad voor Waddinxveen. Oranjelaan 9 Ipostbus 66), Waddinxveen. Telefoon (01828)4788 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 25 MAART 1976 Kersbergen (Burgemeester Troosts- traat 41) en de heer L. Witte (Fortuna- laan 12). De bouw- en inrichtingskosten van het wijkgebouw aan de Victorstraat in de Victorwijk benaderde de twee ton. Het jaarlijks verwachte tekort van twee mil le komt voor rekening van de gemeen te. I Verwacht wordt dat de Rabobankorga- i De rechtbank achtte Van D. wel schul dig aan valsheid in geschrifte en ver oordeelde hem daarvoor tot een boete van 1.000 gulden. De officier van justi tie had voor beide zaken f 8.000,- boete geëist. Van D. verklaarde tij dens de zitting zich niet schuldig te voelen, omdat hij bij zijn sollicitatie voor de betrekking bij de rijksdienst voor Monumentenzorg naar voren zou hebben gebracht dat hij een ontwikke- lingsbureau had. Van het ministerie van CRM, dat hem na een jaar schorsing eind vorig jaar ontsloeg, had hij daar over nooit opmerkingen gekregen. Ver der zei Van D. zijn ambtelijke bezig heden en zijn adviseurschap strikt ge scheiden te hebben gehouden. De valsheid in geschrifte heeft betrek king op het feit dat Van D. een nieuwe overeenkomst had opgesteld tussen hem en Rehorst BV nadat zijn advi seurschap ter discussie was gekomen in een gesprek op het ministerie. Hij had een valse datum boven deze verkla ring gezet. Maar doordat de rijks- recherche op bezoek was geweest bij de commissaris van Rehorst BV in Rot terdam was men in het bezit gekomen van een doorslag van de oorspronke lijke overeenkomst. WADDINXVEEN Deze maand boekte de Rabobankorganisatie de 100.000ste pakketreis met vetrek in 1976. Het betrof een vliegreis van Arke Reizen naar Mallorca, geboekt bij de Rabobank Garijp e.o. te Bergum (gemeente Tietjerksteradeel) door de heer en mevrouw Van der Vegt, cliën ten van deze bank. Zij krijgen hun reis gratis aangeboden. De mijlpaal van 100.000 geboekte rei zen werd dit jaar twee maanden eerder dan in 1975 behaald. Alhoewel in pers publicaties de laatste weken gewag wordt gemaakt van achterblijvende verkoopresultaten bij de traditionele reisbureaus, vertoont de verkoop van pakketreizen door de Rabobank nog steeds een sterk stijgende lijn. Verondersteld wordt dat het vertrou wen dat de Rabobak bij haar cliënten geniet, de belangrijkste verklaring is voor de gunstige resultaten bij de ver koop van pakketreizen. Vooral op het platteland, waar de traditionele resbu- reaus niet of nauwelijks vertegenwoor digd zijn, heeft de Rabobank in de loop der jaren een zeer hoog marktaandeel behaald. Victorstraat, waarvoor op 3 september 1975 de eerste paal werd ge slagen. Het wijkgebouw had begin december nog de belangstelling van Zuidhollands commissaris der Koningin mr. M. Vro lijk en zijn echtgenote, die Wad dinxveen bezochten in verband met het vertrek op 1 januari van dit jaar van oud-burgemeester C. A. van der Hooft en zijn vrouw. De geschiedenis die aan het wijkgebouw, waaraan de raadsfrac tie van de Progressieve tijdens de al gemene beschouwingen en begrotings- debatten in 1974 grote prioriteit toe kende, ten grondslag ligt gaat al gauw een kleine twintig jaar terug. WADDINXVEEN In het kerk I gebouw van de Christelijk Afgeschei- I den Gemeente aan de Dorpstraat 3 I houdt ds. H. van der Post, hervormd I predikant uit Bergambacht, op donder- I dag 1 april een tijdrede. Deze avond g begint om acht uur. Iedereen is wel- I kom. WADDINXVEEN Komende zater dag wordt er, zoals aangekondigd, in Waddinxveen gecollecteerd voor An gola. Dat gebeurt in het winkelcen trum ”de Passage”, waar het winkelend publiek behalve de collectebus, ook een informatiekraam aantreft met alle gewenste bijzonderheden over de - lan delijk door het Angolacomité en de Mondlane Stichting opgezette - actie ’’Geef om Angola” (giro 26655, Am sterdam). Het Waddinxveense actiecomité, waar in zitting hebben Wim van Baarle, Peu- leyen 118, tel. 3766, Wim van Bree- men, Vijverlaan 26, tel. 3070 en Emka Krösschell, J. Campertlaan 24, tel. 6267, verstrekte ons nog de volgende informatie over het onafhankelijk ge worden Afrikaanse Angola: Voordat de Europeanen naar Afrika kwamen, was dit een welvarend werelddeel. Maar de slavenhandel van de blanken en later de westerse economische belangen, be zegelden voor eeuwen het lot van veel bloeiende Afrikaanse Staten. Wat Angola betreft duurde het tot 1956 voordat het MPL^A, de eerste en groot ste bevrijdingsbeweging, de strijd met de Portugese overheersers kan aan binden. Pas 20 jaar later is Angola eindelijk een vrij en onafhankelijk Afrikans land. De prijs die de Angole- zen betaalden is hoog, verschrikkelijk hoog. Hadden de Portugezen al bitter weinig interesse voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen, scholen en zie kenhuizen, wat er was is vooral in het laatste jaar van de bevrijdingsoorlog verwoest. Daarom wordt gevraagd hulp te bieden, humanitaire hulp. Via het MPLA kunnen de Angolezen in staat worden gesteld in het hele land de ge zondheidszorg op te bouwen, evenals het ondewijs, om maar een paar ele mentaire zaken te noemen. WADDINXVEEN In de Remon strantse Kerk aan de Zuidkade werd vorige week vrijdagavond eeh uitste kend geslaagde kamermuziekavond ge houden. Deze avond werd vooral ge houden om te laten zien en horen welk een voldoening het zelf muziekmaken geeft. Dit doel is met deze kamermu ziekavond geheel bereikt. Voor de mu- sicerenden en het vrij talrijk opgektv men publiek was het een genotvolié avond. Er werd door de uitvoerenden zowel vocaal als instrumentaal op uit stekend niveau gemusiceerd, waarmee werd bewezen, dat bij gedegen studie ook voor amateurd uitstekende pres taties kunnen worden geleverd. Doch niet alleen muzikaal was de avond een succes. Ook de sfeer, zowel bij musici als publiek, was ongedwon gen en gezellig. Het kerkje aan de Zuidkade leent zich voor dergelijke muziekuitvoeringen uitstekend. De ini tiatiefnemers, waaronder de heer C. Kwaak van de Brugweg, verwachten meer van dergelijke avonden t kunnen organiseren. WADDINXVEEN Zaterdag 3 april zal in het in de Victorwijk - Waddinxveen-Zuid - neergezette wijkgebouw officieel worden ge opend. De hele dag lang zullen op uitnodiging van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, verantwoordelijk wethouder A. H. van Gent (Pro- gressieven) eh de beheerscommissie genodigden en wijkbewoners een kijkje kunnen nemen in het spiksplinternieuwe onderkomen aan de St. WADDINXVEEN Evenals vorig jaar organiseert Scouting Waddinx veen (padvindersgroepen) ook nu weer een rommelmarkt. Zaterdag 27 maart zullen daartoe 4 groepen jongens en meisjes door Waddinxveen gaan om al lerlei spullen op te halen. Vrijdag 2 april zal dan de rommelmarkt gehou den worden op de weekmarkt van ’s middags 2 uur tot ’s avonds 8 uur. ”Wij hopen op een grote opbrengst, zo wel bij ophalen als bij de verkoop. Uiteindelijk steunen de gulle gevers en goede kopers het jeugdwerk van zo’n 200 Waddinxveense kinderen”, aldus de organisatoren. TWEE SPEELTERREINEN e\an het eind van de vijftiger jaren werd in de ’’Victorwijk” door een aan tal bewoners het initiatief genomen tot oprichting van een speeltuinvereniging. Deze vereniging, waarvan de naam ”- Zonnig Zuid” werd verbonden, kreeg na korte tijd van de gemeente Wad dinxveen de beschikking over een tweetal terreintjes aan de St. Victors traat, die met financiële steun van de gemeente tot speeltuin werden in gericht. Sindsdien is het voornamelijk deze speeltuinvereniging geweest, die eeu stukje jeugdwerk in de Victorwijk heeft gestimuleerd, alhoewel dat in ver band met gebrek aan een daarvoor ge schikte accommodatie in hoofdzaak tot het zomerseizoen beperkt bleef. Boskamp” leidt adspiranten op voor i in totaal 36 verschillende gemeen- 1 ten in de provincies Utrecht, Zuid- Holland en Zeeland. De ongeveer i i 225 cursisten, die op ’De Boskamp' i studeren, zijn door de gemeenten, 1 waarin zij later komen te werken, 1 aangesteld, en hun studie wordt door die gemeente bekostigd. Dat kan i Utrecht zijn, maar ook Zoetermeer of Waddinxveen. ”De Boskamp” is een magnifiek 1 complex, waarin veel hardhout zit verwerkt en dat omringd is door vele bomen en bosschages. De twee- i persoonskamers, die in een soort laagbouwflats zijn gesitueerd, zijn t verbonden met de leslokalen, maar ook met het recreatiegedeelte, de) eetzaal en de sportzaal. Bij het com-) plex van ”De Boskamp” liggen. goed onderhouden sportvelden met) i voor de politieschool eigen sintel-) baan. i De leerlingen variëren in leeftijd van 17-28 jaar. ca. 80 pet. is onge-) huwd. Ongeveer 5 pet. bestaat uit; vrouwelijke cursisten. De leerlingen i zijn ingedeeld in klassen van 18-25/ 1 adspiranten. Er wordt ’’gemengd”) lesgegeven. Is hierbij een schuchtere minderheid van één of twee meisjes) i per klas geen bezwaar? ’’Aller-/ 1 minst,” zegt hoofdinspecteur P. H.) Lansaat. ’’Eigenlijk het tegendeel: een paar meisjes in de klas komt de i sfeer zeer ten goede”. Er wordt lesgegeven van 8.45 u.-) i 12.30 u. en van 13.45 U.-17.30 u. De) schoolweek begint ’s maandags omi 10.30 uur om iedereen, speciaal de) i gehuwden, de gelegenheid te bieden het hele weekeind thuis door te) brengen. Vrijdags stopt men om 16.30 uur. Om vast aan de wel on- i geregelde politiediensten te wennen. 1 moeten de cursisten bij toerbeurt ook op school wacht- en nachtdiensten doen. Ook tijdens de weekeinds i kloppen de cursisten een wachtje, 1 maar door het grote aantal leer-/ lingen is het weekeind-wachtgemid- delde slechts 2x per jaar per man. S i ’s Avonds van 20-22 u. heerst er in de school en in het internaat ver- plichte rust. Iedereen moet onge- stoord in de avonduren kunnen i studeren. De discipline in ”De Boskamp" gaat echt niet ten koste van het persoonlijk contact. Iedereen is vrij bij de directeur binnen te stappen, i Die staat open voor alle problemen. Niet alleen die op studiegebied. Ook voor persoonlijke zaken heeft hij een open oog en oor. Niet oog en oor maar de maag heeft i de onverminderde belangstelling van i chef-kok Koos Lorist, al tien jaar internaatskok. Een populaire figuur, die geassisteerd door 14 meisjes voor de inwendige mens zorgt en die er i trots op is, dat hij in een tijds- bestek van 14 dagen met zijn menu nimmerin herhaling vervalt. Hij weet i een Hollandse pot af te wisselen met een verfijnd restauranthapje. Wat denkt u van kotelet Bonne Femme, een Boheemse jachtschotel, waarvoor het vlees in bier wordt i gestoofd, of een goulash om je vin- gers bij op te eten? J 1 BEHEERSCOMMISSIE Het wijkgebouw zal eveneens een dependance van de Christelijke Open bare Bibliotheek huisvesten. De bevor dering van het wijkwerk in de Victor wijk en het beheer van het wijkgebouw is door de gemeenteraad in handen gelegd van een commissie ex artikel 61 van de gemeentewet. In die commissie, die wordt voorgezeten door wethouder A. H. van Gent, hebben zitting namens de speeltuinvereniging Zonnig Zuid mevrouw P. M. Wesseling-Hoogeveen (Apollolaan 16), de heer J. Koster (St. Victorstraat 18) en de heer J. Lam (For- tunalaan 5). De heer C. H. de Vries (Tesselschadelaan 20) treedt in de be heerscommissie op als vertegenwoordi ger van de Christelijke Openbare Lees zaal en Bibliotheek. Verder maken van de commissie deel uit de heer C. M. WADDINXVEENWaddinxveense schonen zijn er zaterdagavond in het Anne Frank-centrum niet aan te pas gekomen voor wat betreft het bezetten van de eerste twee plaatsen in de door de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic gehouden strijd om de titel Miss Lente. Op de eerste lente dag - zaterdag stond de zon weer boven de evenaar en dat is door het schrik keljaar een dag eerder dan de kalender aangeeft - mocht de Goudse Elma Zijleman (17) zich lente-miss noemen. Zij verscheen voor de jury, die bestond uit Adrie en Jopie de Bruijn van de Brugboetiek, fotografe Tanny Noteboom en bloemsierkunstenaar H. P. Zeypveld, in een zelfontworpen en -gemaakt toilet. Uit handen van de vorige Miss Lente, Henny Zuidam (ook al een Goudse), kreeg zij de wisselbeker en een lint. Daarnaast ontving Elma Zijleman een beker om te houden, twee enveloppen met inhoud, bloemen en een portret in kleur. Tweede in deze lente-verkiezing werd Anja Bahlmann uit Alphen aan de Rijn. Zij kreeg een cadeau-cheque en bloemen. Op de derde plaats kwam Janny Verburg uit Waddinxveen. De Miss Lente-verkiezing, waarvoor vijf kandidates waren, werd gehouden tijdens het lentebal van de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic. studiecentrum gooda WADDINXVEEN Ook de Waddinxveense Vrienden van de Hart stichting vragen dit jaar onder het motto ’’Help in dit jaar met hoofd en hart” aandacht voor het werk van de Nederlandse Hartstichting. Vooral aan het begin van de Nederlandse Hartweek, die van 29 maart tot 4 april wordt gehouden. Het jaarthema van de Nederlandse Hartstichting is voor het seizoen 1975/76 min of meer toegespitst op de hersenvaatziekten. In het spraakge bruik worden die aangeduid met atta que (beroerte, beslag). In Nederland sterven per jaar ruim 100.000 mensen. 1/8 deel van hen, dus ruim 12.000 over lijdt aan een attaque. Wat is een atta que? Een «ttaque is een herseninfarct. Deze naam is niet zo bekend en lijkt erg op de naam hartinfarct. Beide zie- keten hebben een belangrijke overeen komst. Beide infarcten ontstaan vanuit eenzelfde grond: een bloedvatenstelsel, dat totaal of op een bepaalde plaats in het lichaam onvoldoende funtioneert. Om inzicht te krijgen in wat een her seninfarct is - en voor een groot deel geldt dat ook voor het hartinfarct - moeten we eerst het nodige weten over onte bloedsomloop. Ons hart pompt het bloed rond. Het bloedtransport ge schiedt via een fijn vertakt bloedvaat stelsel. Dat is noodzakelijk voor een goed functioneren van al onze lichaam- sorganen. Er moet voortdurend zuur stofrijk nbloed worden aangeboden en afvalstoffen worden afgevoerd. De bloedvoorziening in ons lichaam zou vergeleken kunnen worden met de warmtevoorziening in een huis. Daar voor is een sterke pomp nodig en een goed leidingenstelsel. Aan de konditie van ons bloedvaatstel sel schort het tegenwoordig veel. Een voortdurend flink verhoogde bloedd ruk is één van de belangrijke faktoren die de kwaliteit van de bloedvaten doet verslechteren. Een verhoogde bloedd ruk kan veroorzaakt worden door o.a. teveel en te vet eten, sigaretten roken, te weinig lichaamsbeweging en psychi sche spanningen. Het effekt van dit al les is dat onze bloedvaten nauwer wor den, steeds meer dichtslibben en der halve steeds minder bloed kunnen doorlaten. Is op een bepaalde plaats een bloedvat dermate verslechterd, dat het achterliggende weefsel geen bloed- toevoer meer krijgt, dan sterft dat weefsel af. Dan is er sprake van een in farct. Op twee plaatsen in ons lichaam kan zo’n infarct fatale gevolgen hebben. Slibt een bloedvat in de hartwand dicht, dan spreekt men van een hartin farct. Wordt de bloedtoevoer naar een deel van de hersenen onderbroken, dan kan dat leiden tot een herseninfarct. Onze hersenen regelen vitale funkties, zoals b.v. beweging, spraak en gezicht. Bij een herseninfarct wordt de funktie van de hersenen in een bepaald gebied uitgeschakeld. Afhankelijk van de plaats van het infarct kunnen bepaalde funkties of kombinaties daarvan uitval len. In de hersenen is het zo dat de lin ker lichaamsfunkties gestuurd worden door de rechter hersenhelft. En ander som. Hierdoor komt het dat door een herseninfarct gewoonlijk halfzijdige uitvalsverschijnselen kunnen optreden aan de tegenovergestelde zijde van het lichaam. Niet zelden gaan een herseninfarct of attaque lichtere verschijnselen vooraf. Korte of .langere tijd ervoor kunnen zich reeds voortekenen hebben aange diend. Deze voortekenen kunnen bij voorbeeld zijn: voorbijgaande, eenzijdige verlam mingsverschijnselen: iemand ervaart gedurende korte tijd krachteloosheid in zijn hand en tevens een beetje in zijn been;

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 10