f 10.75 f32 Waddinxveense hengelaars nu naar het postkantoor voor hun viskaart Landbouwbedrijf Van Leeuwen wil aan Piasweg bedrijfswoning bouwen Mag De Rooij magazijnruimte aan Henegouwerweg vergroten? I Agenda Goudse bioscopen F, M. van Tol naar Israël waddinxveen De Waddinx- 'eenie kaashandelaar F. M. van Tol, horige week maandag benoemd tot rid er m de orde van Oranje-Nassau, gaat een 14-daagse reis naar Israël maken, eze vakantiereis is hem en zijn echt genote aangeboden door de Neder- andse Kaas Unie, van welke in de aaswereld overbekende en sterke or- Santsatie de heer Van Tol afscheid elt genomen als voorzitter. Deze unctie heeft hij bekleed sinds de op- r'chting van de NKU op 20 maart 1956. P. de Bruin gaat weg als voorzitter van Souburgh WADDINXVEEN De heer P. de Bruin neemt afscheid als voorzitter van de Protestants Christelijke Stichting Bejaardentehuis ’’Souburgh” Wad dinxveen. Hij heeft gemeend inver band met zijn leeftijd zijn bestuurs functie te moeten neerleggen. De heer De Bruin heeft vanaf december 1961 zitting gehad in het stichtingsbestuur, terwijl hij vanaf januari 1964 de voor zittershamer hanteerde. Het bestuur van ’’Souburgh” biedt de vertrekken de voorzitter vanavond (donderdag) een receptie aan in Huize Souburgh aan de Prins Bernhardlaan van 8 tot 9 uur, nadat de Souburgh-bewoners van 7 tot 8 uur de gelegenheid hebben gekregen om afscheid van de heer De Bruin te nemen. Wat is een hengel? Ruim 1100.- voor Angola waddinxveen De voornamelijk afgelopen zaterdag in het winkelcen trum de Passage gehouden collecte Geef om Angola” heeft 1130.16 op gebracht, waarbij ook giro-overschrij- *mgen en via intekenlijsten binnenge komen giften zijn geteld. Een bedrag van 500.- is genoeg om een dorp van 1000 inwoners in dit onafhankelijk geworden Afrikaanse land van zaden en eenvoudige landbouwwerktuigen te L°°rz'en’ ”^e hebben met el kaar in Waddinxveen dus 2 dorpen on afhankelijk gemaakt van voedselzen- amgen uit het buitenland”, aldus de organisatoren. Ongeloof bij provincie: Huis is voor autobedrijf Brandje op de zolder snel geblust Weekblad voor) j Waddinxveen 1 3? a n n l. KgX. 4 ■o ■o b UYI -ff Oranjelaan 9, Waddinxveen Voor dhr/mw Adres Geldig: I luni t9M tlm 31 met 1977 fl,— administratiekosten 1 Woonplaats 5 B. en W. hebben een verzoek van het landbouwbedrijf firma J. van Leeuwen en Zn. (niet te verwarren met het auto- een autobedrijf. Verder zou het niet om een bedrijfswoning kunnen gaan want Wsbsar fo- zoz Ministerie van Landbouw eé Visserij i i i Geldig: I juni 1976 t|m 31 mei 1977 i 4 administratiekosten Ministerie van Landbouw en Visserij viskaart^ DE GESLOTEN TIJD Om de visstand te beschermen zijn er gesloten tijden. Periodes dus waarin u niet mag vissen. Voor de speciale hengel loopt de gesloten tijd van 1 maart tot en met 30 juni. Voor de ge wone hengel is de gesloten tijdvoor het IJsselmeer en de binnenwateren van 16 maart tot en met 31 mei; voor de rivieren van 1 april tot en met 31 mei. THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur: JESUS CHRIST SUPERSTAR. Alle leeftijden. Za. en Zo. half twee, Wo. half drie: ROBINSON CRUSOE. Vr. en Za. half twaalf en maandag- cyclus 8 uur: THE BATTLE OF BRITAIN. Kleur, 14 jr. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur: THE YAKUZA. Kleur, 18 jr. Zo.middag 3 uur: STRAFBATAL- JON999. 14 jr. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtvoor- stelling), Zo. 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur: FLOSSIE, VENUS UIT ZWEDEN. Kleur, 18 jr. SCHOUWBURG Vr. 8.15 uur, Za. en Zo. 7 en 9.15 uur: FEAR OVER THE CITY. In kleur, 18 jaar. Za. 3 uur, Zo. 3 en 5 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur: HALLELUJA VOOR EEN PAAR VUISTEN. In kleur, 14 jaar. Het bijdragebewijs is een viskaart met rood zegel, die f 4,-kost exclusief één gulden administratiekosten Geldig:! juni 1976 t|m 31 mei 1977 4 7/ I 4 f I,—administratiekosten d was 1 tionsstraat wonende heer W. A. den Boer, enig bedrijfsleider van het land bouwbedrijf J. van Leeuwen en Zn., een firma met drie besloten vennoot schappen. Het reeds aan de Piasweg 16 dinxveense gemeentebestuur op staande huis wordt bewoond door di- gemerkt dat het destijds aan de Piasweg recteur J. van Leeuwen (26) van Van Leeuwen BV en is dus onttrokken aan de oorspronkelijke agrarische besteip- WADDINXVEEN Het landbouwbedrijf van de firma J. van Leeuwen en Zn. wil aan de Piasweg 16 een bedrijfswoning neerzetten en levens middelengroothandel BV v/h firma H. J. M. de Rooij van de Hene gouwerweg 29 wil een magazijnruimte vergroten. De eigenaren van beide Waddinxveense bedrijven hebben zich in bezwaarschriften tot de gemeenteraad gewend, omdat het college van Burgemeester en Wet houders de benodigde bouwvergunningen niet wil verlenen. In de vorige week dinsdagavond gehouden vergadering van de raadscommissie voor de beroepschriften werden de indieners van de twee protestbrieven ge hoord. Besluiten zullen vallen in de gemeenteraadsvergadering van woensdag 14 april. Geboortedatum Deze kaart ts slechts getöig, incüen zij volledig gevuld (niet met petfood} en is voorzien van eea get. Naast zeg eik osten zijn ook administratiekosten verschuldigd. TIPS Lees vooral uw vergunning goed! De eigenaar of huurder van het vis water kan namelijk langere gesloten tijden of hogere vismaten hebben vastgesteld. Die bepalingen kunnen overal anders zijn. Laat niet als dank Rondslinge rend afval is smerig en kan boven dien ratten aantrekken. Laat ook geen stukken vislijn slingeren. Vo gels raken erin verstrikt en sterven dan een akelige dood. Wikkel de lijn om een stukje hout en gooi het thuis in de vuilnisbak. Als er in het voorjaar een vogel constant alarmerend om uw stek zwemt of vliegt, verkas dan. Het kan zijn dat de vogel jongen in de buurt heeft. Laat haar ze rustig verzorgen. Een rietkraag kan weleens hinderlijk zijn. Verniel hem niet. Zo’n kraag is als oeververdediging belangrijk, maar ook als schuilplaats voor vis! Bovendien is het vervangen ven een rietkraag door een schoeïïng duur en bepaald niet bevorderlijk voor de visstand. ONJUISTE CONCLUSIE Een dikke zes maanden geleden heeft de firma J. van Leeuwen en Zn. het bedrijf en oliehandel Van Leeuwen BV) gemeentebestuur van Waddinxveen ge- om aan de Piasweg een bedrijfswoning vraagd aan de Piasweg een bednjfswo- te mogen bouwen moeten afwijzen om dat het provinciaal bestuur van Zuid- DEN HAAG/WADDINXVEEN Volgens de wet is een hengel het vistuig, dat bestaat uit een roede, met daaraan een lijn of snoer waar aan hooguit drie 1-, 2- of 3-tandige haken zitten, of u wel of geen molen hebt, of vist met één, meer of hele maal geen dobbers, maakt voor de wet niet uit. Het aantal haken is wel belangrijk! Gebruikt u meer dan drie haken, dan is uw vistuig geen hengel meer. U mag hem dan alleen gebrui ken als u een geelgezegelde viskaart heeft en een vergunning voor het vissen met z.g. ’hoekwant’. Het ver schil tussen een gewone hengel zit ’m in het aas dat u gebruikt. U vist met een gewone hengel als uw aas be staat uit a. brood, aardappel, deeg, kaas, al dan niet gekiemde granen, zaden en peulvruchten, fruit, slacht- producten, zeepier, zager, mossel, afgeknotte gaper (putschelp), worm, steurkrab en garnaal; b. nabootsingen van het hierboven genoemde aas; c. insekten en insektenlarven plus de nabootsingen daarvan als ze ten minste niet groter zijn dan 2‘/2 cm. In het kort is dit dus het aas dat gebruikt wordt voor ’witvis’ en kar per. Aan een speciale hengel zit aas dat hierboven niet is genoemd. Dus levende en dode visjes, stukjes vis, de z.g. jig, spinners, lepels, kunstvisjes (pluggen, wobblers, etc), grote kunstvliegen (bijv, streamers) etc. etc. Klachten bezorging: Peuleyen 15, tel. 2604, W’veen Abonnementsprijs: f 4,75 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen f 12,75 per halfjaar binnen ver spreidingsgebied en f 20,25 per half jaar voor overig Nederland. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,32 exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. DE ROOIJ BV v/h firma H. J. M. de Rooij van de Henegouwerweg 29 heeft het nu al voor de tweede maal meegemaakt dat vooralsnog afwijzend door het college van Burgemeester en Wethouders wordt beschikt op het verzoek al ruim 55 jaar bestaande bedrijsruimte aan te passen aan dé behoefte van deze Wad- üinxveense groothandel in levensmid delen (boter en zoetwaren). Het gaat om het overkappen van een open plaats tussen acht autoboxen, welke boxen in 1965 mochten worden gebouwd en nu bijna allemaal door De Rooij worden gebruikt. Dat in het nieuwe bestem mingsplan ’’Brugweg” de bestemming bedrijfsterrein is gewijzigd in woon-erf- bestemming acht de groothandel ”een vensvatbaarheid van dit al vele jaren bestaande bedrijf en zijn hierdoor zwaar gedupeerd”. Wijzig het nu bij de Kroon ter vaststel ling liggende bestemmingsplan door middel van een voorbereidingsbesluit op basis waarvan het provinciaal bes tuur een verklaring van geen bezwaar kan afgeven, heeft BV v/h firma H. J. M. de Rooij de Waddinxveense raad sleden gevraagd. B. en W. hadden het verzoek om afgifte van een vergunning voor het vergroten van een magazijn ruimte aangehouden totdat op het in procedure zijnde bestemmingsplan ’’Brugweg” door de Kroon onherroepe pelijk is beslist. bestemming) en noemt als voorbeelden nieuwe huizen met en zonder veraf gelegen bedrijfsruimten aan de Pias weg, IJsermanweg en Tweede Bloks- weg. ”GS zoeken spijkers op laag wa ter”, staat er in het bezwaarschrift, waarin zekerheidshalve wordt aange- kondigd de bedrijfswoning binnen 25 meter van de agrarische bedrijfsruimte te willen doen bouwen, ’’indien alles daarvan moet afhangen. DEN HAAG/WADDINXVEEN Dit jaar voor het eerst behoeven Waddinx veense hengelaars (evenals hun colle ga’s elders in ons land) niet meer naar het gemeentehuis om een visakte te halen. Het halen van die visakte - die nu viskaart heet - is voortaan anders ge regeld. De hengelaars moeten daarvoor nu naar het postkantoor aan de Kerk- weg-Oost of naar het postagentschap aan de Brederolaan. Vanaf afgelopen maandag liggen daar blanco viskaarten klaar, die moeten worden ingevuld. Daarna (vanaf 12 april) koopt u er een zegel op een rode, een blauwe of een gele, welke hangt ervan af hóe er gevist gaat worden. Stempel op de viskaart - en hij is geldig. Gireren per postgiro kan ook: Maak het benodigde bedrag over en de viskaart wordt - gezegeld en gestempeld - thuis gestuurd. De jongste sportvissers hebben geen viskaart nodig. Tenminste als zij niet ouder zijn dan 14 jaar en slechts met één gewone hengel vissen. Iedere vis ser van 15 jaar en ouder heeft een vis kaart nodig. Vist u altijd alleen met één gewone hengel dan is de viskaart met het rode zegel (dat geldt als bewijs van bijdrage) voldoende. Voor een rode ze gel betaalt u 5,-. Wilt u met twee ge wone hengels vissen, met een speciale hengel of een peur dan hebt u een vis kaart met een blauw zegel (geldend al kleine visakte) nodig. Kosten van de blauwe zegel: 11,75. De viskaaart met gele zegel (voor de grote visakte) geeft recht op het vissen met alle vistuigen die de wet toestaat (in de praktijk zal dat vrijwel alleen gebeuren door de be roepsvissers). Zo’n gele zegel kost ƒ33,-. HOE KOMT U AAN EEN VISKAART Eerste manier: in het postkantoor of postagentschap liggen blanco viskaar ten klaar. Zo’n viskaart vult u volledig in - niet met potlood! Vanaf 12 april kunt u daarop aan het loket de rode, blauwe of gele zegel kopen. De loket- ambtenaar plakt de zegel op uw kaart - stempel erop en u bent klaar om direct als het seizoen begint uw stek op te zoeken. Dit moet u nog even weten: op zaterdagen vindt geen viszegelverkoop plaats. De 'tweede manier - ook vanaf 12 april - is gireren per postgiro. Bedenk daarbij in de eerste plaats: u mag alléén de ge wone girokaart gebruiken; per giro kaart mag u maar één viskaart bestel len. Op de girokaart vult u dan het volgende in: het bedrag voor de ge wenste viskaart, dus 5,- voor een vis kaart met rode zegel (bewijs van bij drage); 11,75 als u een viskaart met blauwe zegel (kleine visakte) wenst; 33,- als u een viskaart met gele zegel (grote visakte) wilt hebben - het post- rekeningnummer. Dat is 528851 voor rekeninghouders van het girokantoor Den Haag t.n.v. Visakten en Bijdrage- bewijzen, Den Haag. Voor rekeninghouders van het giro kantoor Arnhem is het postrekening- nummer 3542200 t.n.v. Visakten en Bijdragebewijzen, Arnhem. Is uw post rekening op twee namen gesteld en is de viskaart bedoeld voor de tweede De grote visakte is een viskaart met geel zegpl, die f 32,-kost (exclusief één gulden administratie- L 9 kostenI w Woonplaats X" Geboortedatqrn vermelde persoon, dan schrijft u zijn of haar naam in het vakje ’Mededelingen’. Hetzelfde geldt in geval de naam van degene voor wie de viskaart bestemd is niet die is van de postrekeninghou- der. Deze naam moet dus ook onder ’Mededelingen’ worden ingevuld. In alle andere gevallen hoeft men daar onder niets te vermelden. Vanaf 12 april wordt de viskaart u kant en klaar zo snel mogelijk toegezonden. Alleen de geboortedatum moet nog worden in gevuld. EN VERDER? Met alleen een viskaart bent u er meestal nog niet. U heeft een ver gunning nodig van de eigenaar van net viswater - of van degene die het visrecht van de eigenaar heeft ge huurd. Dat kan een particulier zijn, maar ook - zoals in de meeste ge vallen - een hengelsportvereniging. Niet voor al het viswater is een ver gunning nodig. U mag met één ge wone hengel zonder vergunning vis sen in de ’openbare wateren’. Dat zijn in het algemeen onze (grote) rivieren, meren en kanalen - onze waterverkeerswegen. Maar hierop zijn uitzonderingen. In het bedrag dat de viskaart kost zit één gulden administratiekosten om de uitgifte van de kaart te betalen. Het bedrag aan recht 4,- voor de vis kaart met blauwe zegel en 20,- voor de viskaart met geel zegel) gaat de schatkist in. Blijft over: de bij drage, die varieert van f 4,- tot f 12,-. Die wordt overgemaakt aan de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij, de O.V.B. Met dat geld wordt vis gekweektj bijvoor beeld karper en pootsnoekjes. Daar naast subsidieert de O.V.B. de leve ring van handelspootvis (vis gevangen door beroepsvissers en geleverd aan sportyissersorganisaties). Verder stelt ze maaiboten ter beschikking en betaalt in ’t algemeen mee aan vele activiteiten ter bevordering van de binnenvisserij. Daarom ook is het van belang dat iedere sportvisser een vis kaart heeft. Op deze manier dragen we allemaal een stukje bij aan de in standhouding van onze sport. wen. En die standpuntbepaling heeft de firma J. van Leeuwen en Zn. ten zeer ste verrast, temeer daar de gemeente het provinciaal bestuur had geschreven een bouwvergunning te willen verlenen omdat het bouwplan in overeenstem ming is met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan ’’Landelijk gebied West”. ”De provincie is op grond van verkeer de feitelijke indrukken en onjuiste con clusies tot de aangevallen, onjuiste en afwijzende beslissing gekomen”, schrijft het Goudse advocatenkantoor mr. E. J. T. Pool aan de Waddinxveen se gemeenteraad in een bezwaarschrift. In de .eerste plaats zou in de bebou- wingsvoorschriften negens staan ver meld dat een bedrijfswoning binnen 25 meter van de agrarische bedrijfsgebou wen moet worden neergezet. De rap porteur van Gedeputeerde Staten zou dan ook de hele zaak in vijf minuten hebben bekeken en beoordeeld. Vol gens Van Leeuwens advocaat blijkt de man volstrekt niet te weten hoe de fa milie Van Leeuwen en de beide familie bedrijven in elkaar steken. Hij zou dan hebben geweten dat de heer W. A. den Boer, voor wie de bedrijfswoning bes temd is, enig bedrijfsleider is van het landbouwbedrijf van 30 hectaren en dat onzorgvuldig omspringen met de le al sinds 1957, terwijl de dagelijkse lei ding van het autobedrijf in handen is van de heer J. van Leeuwen (26). ”Het feit dat iemand naast zijn ”land- bouwfunctie” ook nog voor een ander bedrijf een zekere verantwoordelijk heid krijgt mag geen reden zijn voor af wijzing”, aldus mr. Pool in zijn bez waarschrift. Het staat volgens hem vast dat de heer Den Boer het landbouw bedrijf runt. De advocaat vraagt zich af hoe het toch mogelijk is dat het provin ciaal bestuur overigens wel goedkeu ring heeft verleend aan bouwvergun ningen voor personen die niets met de landbouw hadden te maken (terwijl er toch sprake was en is van agrarische WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 APRIL 1976 ning te mogen neerzetten. Twee dagen voor Sinterklaas liet het provinciaal Holland heeft geweigerd de benodigde bestuur van Zuid-Holland weten dat verklaring van geen bezwaar voor deze een vergunning hiervoor werd gewei- bouwactiviteit in het nog vast te stellen gerd, omdat men in Den Haag had bestemmingsplan ’’Landelijk gebied ’’ontdekt” dat het te bouwen huis bes- West” af te geven. De bedrijfswoning temd was voor de heer W. A. den Boer, bedoeld voor de nu nog aan de Sta- directeur van autobedrijf en oliehandel Van Leuwen BV en dat die dus niets met het landbouwbedrijf te maken zou hebben. Veelbetekenend wordt in de brief van de provincie aan het Wad- gemeentebestuur Aenkruisen wat gewenst Wordt: Bewijs van bijdrage Rood zegel) Kleine visakte (blauw zegel) O Grote Visakte 'geel zegel) Adres - -t WADDINXVEEN Vermoedelijk ten gevolge van een uit de centrale verwar mingsketel springende vonk op het mo ment, dat de ketel weer aansloeg, ont stond maandagavond om even na elven brand op de zolderverdieping van een woonhuis aan de Amalia van Solms- straat. Een poging van de bewoners om het vuur zelf te doven mislukte, waarop de gealarmeerde brandweer met de Daf- autospuit (hoge- en lagedruk) spoedig ter plaatse was. Door de hevige rookontwikkeling, wel ke met de brand gepaard ging, konden de brandweermannen niet anders dan met gebruikmaking van persluchttoe stellen tot de brandhaard doordringen, dóch toen dit gelukt was, kon de brand met één nevelstraal spoedig worden be dwongen en kon na een half uurtje het sein ’’brand meester” worden gegeven. Ofschoon de brandweer hiermede tij dig erger wist te voorkomen, kon niet worden verhinderd, dat rondom de c.v.-ketel toch nog wel enige brand schade ontstond, met name aan het dakbeschot. Een zich in het aangren zende slaapvertrek bevindende zoon des huizes kon tijdig dit vertrek verla ten. OP VUILSTORTPLAATS Vorige week woensdag omstreeks kwart over vier ’s middags werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje op de voormalige vuilstort plaats op het industrieterrein aan de Staringlaan. Bij aankomst werd onmid dellijk afgelegd met twee stralen lage druk, waarmee binnen een half uur de brand was bedwongen. Ongeveer een kwartier na terugkomst in de garage moest opnieuw worden uitgerukt, nu voor een brandje op een terrein aan de Bredeweg. Bij aankomst bleek een mestvaalt in brand te zijn geraakt op een terrein op grondgebied van de gemeente Zevenhuizen. In ver band met dit laatste werd de comman dant van de brandweer van Zevenhui zen gewaarschuwd, die met zijn korps het blussingswerk ter hand nam, waar na de Waddinxveense berandweer kon inrukken, zonder dienst behoeven te doen. Vorige week vrijdagavond werd de brandweer wederom gealarmeerd voor een caravanbrand aan de Zesde Tocht- weg. Evenals dit op oudejaarsavond het geval was, toen een zelfde melding binnenkwam, bleek het ook nu loos I alarm te zijn. De kleine visakte is een J viskaart met blauw zegel, L die f 10,75 kost J exclusief één gulden administratiekostenL 1 Uitgave: Druk. Veldwijk B. V. Y Direktie:J. B. Veldwijk k Redactie: B. J. Woudenberg Exploitatie: F. van Kempen Y Redactie-adres: k Peuleyen 144, Waddinxveen Y telefoon (01828) 5594 k Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, Waddinxveen k postbus 66, telefoon (01828) 4788 16 gevestigde en met een kolen- en oliehandel annex garagebedrijf gecom bineerde landbouwbedrijf in 1972 werd ming. Vandaar dat er een nieuwe bed- afgesplitst, waarbij de oliehandel annex rijfswoning voor het landbouwbedrijf garagebedrijf werd gecombineerd met moet komen, welk huis bewoont zou gaan worden door de van de benodigde landbouwdiploma’s voorziene heer het huis komt op meer dan 25 meter te Den Boer. staan van de agrarische bedrijfsgebou- blauw

WvW | 1976 | | pagina 13