de hefbrug 3 Zeer bedroefde ouders van twee >w/ Rondom Al vier kinderen uit bet water gebaald Bewoners St. Victorwijk vrezen het niet gauw komt ergste als hek Te weinig ruimte voor dagjesmensen in het Goudse Waddinxveners hadden last van ratten, muizen, vlooien, torren, mieren, krekels en kakkerlakken jarige Walter schrijven openbrief Gemeentebestuur doe uw plicht en plaats afrastering Uit het Weekblad voor Waddinxveen van 5 april 1973 IN WADDINXVEEN 825 KAMPEERSLAAPPLAATSEN overwinning TOOS- basketbal iaf i--- J Collecte Het Weekblad feliciteert: Ophaaldag rommelmarkt is op 10 april Lamp r1 Zeker nu dinsdagmiddag voor de vierde maal in korte tijd een kind ^qelenderwijs te waterSjs geraakt. I Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 M evrouw Ede Ceuninck van Capelle. WADDINXVEEN Voor het bestrijden van ratten en muizen blijft er in Waddinxveen nog voldoende werk aan de winkel. Overigens wordt door de inwoners ook steeds vaker gemeentelijke hulp ingeroepen voor de bestrijding van vlooien, wespen, mieren, krekels of kakkerlakken en torren. Dat staat in het verslag van de ratten- en muizenbestrijding over 1975 van de 71-jarige gepensioneerde gemeenteopzichter J. de Jong die nu al zes en een half jaar onder auspiciën van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven de strijd aanbindt met het on gedierte. De ’’rattenvanger van Waddinxveen” noemen ze hem. DEN HAAG/WADDINXVEEN Rond Gouda hebben dagjes mensen veel te weinig ruimte voor verblijf op het land. Dat blijkt uit het rapport "Openluchtrecreatie in Zuid-Holland” van het provinciaal bestuur, waarin een balans wordt opgemaakt van de mogelijkheden en de onmogelijkheden op het gebied van de openluchtrecreatie in deze provincie. W SB s s ker. uw waarin nota, n 19 67 ior naf OP rse tntie 1971 1970 1973 1972 1970 1971 1974 1971 1972 1972 1968 1971 1969 1969 1971 1970 1973 1972 1972 1972 uur De diepbedroefde ouders van Walter Vervoort, H. F. Vervoort, N. C. Vervoort-Bogaards, Rubenslaan 87, Hazerswoude-Dorp WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 APRIL 1976 1 (F :en m 2489 WADDINXVEEN/UTRECHT Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht is ge slaagd voor het doctoraal examen scheikunde de heer J. M! M. Droog te Waddinxveen. ling, maar meestal na twee behandelin gen en in enkele gevallen na meerdere bezoeken boekt hij succes en blijven verdere klachten geruime tijd achter wege. Vooral tegen de wintermaanden trekken de ratten naar de bewoonde wereld op zoek naar warmte en vooral De aan de Meidoornstraat wonende heer De Jong werd vorig jaar naar 300 adressen geroepen om daar in to taal 770 maal aan de gang te gaan met het lokaas met het dodelijke cumarine. De voornaamste klachten over onge dierte komen veelal van landbouwers, veehouders en tuinderijen. Telkens voedsel. In dat jaargetijde komen soms mag het optreden van de ’rattenvanger’ succesvol worden genoemd. In een tweetal gevallen werd in 1975 gecor- WADDINXVEEN Opnieuw een overwinning voor de heren van Toos- basketbal en een forse overwinning de ze keer. Tegenstander was zaterdag avond het tweede team van Popeije 75 uit Bodegraven. In de eerste helft leek het er beslist niet op dat het zo’n grote overwinning zou worden want na 10 minuten spelen stond Toos nog maar met 14-5 voor. De verdediging zat goed in elkaar maar aanvallend ging het niet zo best met Toos. Een time-out in de tiende minuut bracht de nodige verbe tering bij Toos. Er werd nu met meer overleg gespeeld en vooral sneller. Toos ging toen dan ook vlot naar een 40-7 ruststand. In de eerste 10 minuten van de tweede helft kwam de Toosploeg weer niet tot scoren er werden slechts 6 punten ge scoord. En opnieuw was er een time out nodig om de concentratie in de Toosploeg terug te brengen. En met succes, want toen Toos in de laatste twee minuten ging ’’pressen” kwamen ze in 2 minuten tijd tot een score van 16 punten. Een verdiende overwinning voor Toos met 76-16. Scoreverdeling bij Toos: Peter Zwamborn 44, Jelle Marchand 10, Adrie Pande Iroot, Wer ner Pruissen en Ronald v. d. Vis elk 6 en Thale Lesschen 4 punten. TOURNOOI: De basketbalvereniging Toos is monen- teel bezig met de organisatie van een paastournooi voor de middelbare scho len van Waddinxveen. De belangstel ling voor dit tournooi is erg groot, er hebben zich al 38 teams opgegeven. Informatie over dit tournooi is verkrijg baar bij Addy Ruts, tel. 5475, Lia Mou nts, tel. 2297, Ronald v. d. Vis, tel. 2908. drinkingsgevallen als die van Walter Robbert Vervoort altijd zou kunnen voorkomen, maar wel omdat vaders en moeders in Waddinxveen-Zuid hun ogen tekort komen zo gauw hun kind maar een stap buiten de deur zet. Daar bij komt dat het jammer genoeg geen nieuws is wat in de ’’open brief’ staat. Al in het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 5 april 1973 stond: ’’Bewoners St. Victorwijk vrezen het ergste als hek er niet gauw komt”. BRIEF Hier volgt het schrijven van Walter’s ouders: Dit is een brief van zeer bedroefde ouders. Ouders, die hun kind moesten verliezen, dank zij (volgens ons) nalatigheid van het gemeentebestuur of wie dan ook. Laten wij ons eerst voorstellen: vader H. F. Vervoort, moeder N. C. Vervoort- mogelijkheid om hun kinderen va nat pak én de verdrinkingsdood - zover komt het nog eens, als er blijft gebeuren,” verzekert ons de Laan - te weerhouden. De bewoners hebben incidenteel contact gezocht met de dienst Ope Werken en Bedrijven van de gen Waddinxveen, de Plantsoenendiei de gemeenteraad om te proberen zo’n korte termijn tot inwilligin hun wensen te komen. Gehoopt dat zo spoedig mogelijk, nadat he van de speelweide weer zal zijn komen, langs de sloot een hek za den geplaatst. Tot zolang blijft c ^jporfdnrem r. sterren, week de Israëlische vraag magiër Uri Geiler tegen komt WADDINXVEEN De rust zal pas goed in de St Victorwijk terug keren, indien een hek zal worden geplaatst langs de sloot die uitkomt op de Alpher Watering en die de rooms-katholieke begraafplaats scheidt van de achter de huizen aan de Fortunalaan en Minervalaan ge legen speelweide. Hoewel de speel weide, waarop een aarden speelbult is aangebracht opnieuw is inge zaaid en dus wat ontoegankelijker is geworden, blijven ouders van kinderen hier hun hart vasthouden. WADDINXVEEN Er wordt, zoals bericht, hard gewerkt door de jeugd clubs en de evangelisatiecommissie van de Centrale Hervormde Gemeente aan het op touw zeiten van een grote rom melmarkt. De voorbereidingen hier voor zijn al een paar weken aan de gang. Eén van de meest urgente dingen is, hoe de organisatoren aan de spullen komen die op de rommelmarkt ver kocht kunnen worden. Hiervoor heb ben zij juist ieders medewerking nodig. Gezien de resultaten van het vorig jaar zijn zij op dit punt niet bepaald somber gestemd, want na de eerste publicatie worden er overal reeds spullen aange boden, die graag worden opgehaald. Kijkt u ook nog eens op uw zolder of in uw schuur. Wat de organisatoren zoal kunnen ge bruiken: grote en kleine, oude en nieu we spullen, zoals gbruiksvoorwerpen, meubels, bloempotten, keukengerei, boeken,lampen, grammofoonplaten, schaatsen enz., enz. Ook kleine din gen zoals knikkers, kralen, dinky toys of een houten speelgoedtreintje worden graag geaccepteerd om te ge bruiken bij de verschillende attrac ties als prijsjes. OPHAALDAG Tenslotte nog enkele dingen om te onthouden. De grote ophaaldag wordt gehouden op zaterdag 10 april. De grote rommel markt wordt gehouden op zaterdag 24 april. De adressen waar u terecht kunt als u iets hebt voor de rommelmarkt zijn: P. Hardendood, Kon. Wilhelminaplein 36, tel. 6119; C. Havelaar, Lindengaar den 51, tel. 7003; C. D. de Hek, Oranje- laan 7, tel. 4503. -bestrijding van de Plantenziektenkun- dige dienst in Wageningen om zeker van de zaak te zijn. De bepaalde bevoegdheden die het col lege van Burgemeester en Wethouders heeft voor de bestrijding van ratten en muizen worden geregeld in een al 16 jaar bestaande gemeentelijke verorde ning. Voor gemeentelijke rattenbe strijder De Jong is het elimineren van de bruine rat bijna* een hobby gewor- S1MAV1 de vereniging voor directe medische hulp in de tropen, gaat weer in Waddinxveen col lecteren, zo vertelt ons mevrouw J. A. Venema- van Baren.Dat gaat ge beuren in de week van 5 tot en met 10 april. Simavi (postrekening 300100 in Haarlem) heeft vorig jaar ?P.be?cheiden^wijze het zusters mogen nimmer de boventoon voeren, inte gendeel: ze moeten zich- Jte maken. Geen geringe op gave, maar wél een veel goedkopere medische aanpak. De arme patient is hiermee het meest ge diend. De strijd tegep honger, armoede, onkun de, onwetendheid, onhy- gienische toestanden, ver keerde gewoonten en op vattingen gaat door, mede dank zij het werk van SI MAVI. Story, het veelgelezen weekblad met hart voor nooit iets van zijn kracht een vertrouwensfiguur te de sterren, heeft deze ten kunnen merken. Ik vinden, die in korte tijd week de Israëlische vraag me af hoe dat degelijk getraind wordt de lamp laten lopen. Het fenomeen had namelijk in een overmoedige bui beloofd vele lampen te zullen laten branden in de Nederlandse huiskamers. Dat hij op de afgesproken dag en op het afgesproken uur (zondag 15 februari om 23.30 uur) in New York zat zou geen bez waar zijn als de deel nemers aan de proef (Ne derlandse artiesten in het huis van orkestleider Ton- ny Eijk en Story-lezers) maar naar zijn foto zou den kijken. Maar de grootste krachtproef uit Uri Geller’s carrière mi slukte. Blijft Nederland nu toch in hem geloven? In Story vertelt de Wad- dinxveense mevrouw E. de Ceuninck van Capelle (Lindengaarde 26) teleur gesteld: ”Ik heb altijd ach ter Uri Geiler gestaan, ik heb zijn boeken gelezen en zijn levensloop bestu deerd. Ik geloof zéér be slist in hém. Toch heb ik overigens op wordt gewezen dat er wat betreft de landrecreatie behalve het ge bied rond Gouda ook andere plekken aanwijsbare tekorten vertonen in de opvang van dagjesmensen, worden bes taande recreatieschappen als het Bos park (”Een klein project (ongeveer 100 hectaren) tussen Boskoop en Wad dinxveen, waarmee onlangs een begin is gemaakt”) en Reeuwijkse Plassen en omgeving (”Het totale schapsgebied heeft een oppervlakte van ongeveer 2000 hectaren. Hiervan zal na inge bruikneming van de zandwinplas Broekvelden-Vettenbroek 850 hectare uit water bestaan. Plannen worden uit gewerkt voor aanleg van twee parkge- bieden aan de rand van het plassenge- bied, de Reeuwijkse en Goudse Hout”) onder de loep genomen. Kleine eilan den van rust en stilte zijn volgens de nota onder meer gelegen tussen Moer- kapelle/Benthuizen/Waddinxveen. De provincie is er een voorstander van dat vooral stadsbewoners hun vertier in de open lucht dicht bij huis vinden. Binnen een zone van 20 kilometer ron dom de grote steden wil de provincie absolute voorrang geven aan de dagre creatie. Het fietsen moet hierbij wor den gestimuleerd. Het agrarische land- schap wil men openleggen voor recrea- tievormen die aan het karakter van dit landelijk gebied geen afbreuk doen. In de nota wordt geïnventariseerd dat bin nen de grenzen van Waddinxveen 17,2 hectare met 825 slaapplaatsen voor re creanten op kampeer- en caravanter- reinen e.d. zijn te vinden. Voor de watersport zijn er tekorten in de hele provincie, behalve voor grotere boten op de zeearmen in de Delta. Het provinciaal bestuur vreest dat voor sommige binnenwateren zelfs niet te ontkomen valt aan een soort vergun ningenstelsel. Met name in het hoogsei zoen doen zich problemen voor bij de verblijfsrecreatie. In de watersport- en kustgebieden kunnen deze moeilijkhe den hoog oplopen. Rond 1985 wordt een tekort verwacht van 225 hectaren aan kampeerterreinen. GS willen het kamperen op boerenerven stimuleren zolang dit geen landschappelijke bez waren oplevert. Ook overnachten in tuinhuisjes moet op ruimere schaal mo gelijk zijn. De bouw van verhuurbare huisjes verdient de voorkeur boven tweede woningen. Zuid-Holland vreest in 1985 een abso luut tekort van 4250 hectaren aan ge bieden voor massarecreatie. Het totale tekort aan ruimte voor dagjesmensen zou 6000 hectaren bedragen, maar in de komende tien jaar worden nog 1750 hectaren aangelegd. Vooral in de dicht bevolkte centra zal dit gebrek duidelijk merkbaar zijn. De recreatievoorzienin gen die het provinciaal bestuur wil tref fen mogen niet bestaan uit geïsoleerd en verspreid liggende objecten. Ze moeten worden samengevoegd tot een netwerk dat zelfs doordringt tot in de steden. RUST EN STILTE In de provinciale om - desnoods naast zijn/- haar ander werk -de belangrijkste ziekten en gezinsproblemen in eigen dorp te kunnen herken nen, behandelen en voor komen. Een uiterst zorg vuldig samengesteld kof fertje met enkele genees-, verband- en andere htilp- middelen staat hierbij ter beschikking. In noodge vallen moet deze vertrou- wensfiguur ernstige pa tiënten kunnen doorstu ren naar het dichtsbijzijn- de ziekenhuis, waar een ’’echte” dokter met verp leegkrachten zijn, uit de eigen streek afkomstig. Er moet een netwerk van ge zondheidscentra ontstaan met plaatselijke dorps dokters, die intensief be geleid worden. De van buiten gekomen - al dan niet blanke - dokters en 5Ó-jarig bestaan gevierd. Het kernprobleem, ook KVI1UW1. Z-V UIVVIVH Z.1C bijdeze viering, was en is. ze|f trachten overbodig Hoe helpen wij anderen - zichzelf te helpen. SIMAVI heeft hierbij speciaal het "platteland” in de tropen op het oog, waar nog on voorstelbare milieu- toestanden heersen, waar zich haarden van ziekten bevinden en de medische verzorging het meest te wensen overlaat. In de komende jaren tracht SI MAVI in nauwe samen werking met de regering en het ministerie van ge zondheid in Tanzania de ’’Gezondheidszorg in Landelijke Gebieden” te bevorderen. In ieder dorp(je) wordt getracht Bogaards. Wij hebben nu nog maar één kind, Barry (6). Onze kleine jongen, Walter Robbert, 2 jaar, is verdronken in een sloot bij de Fortunalaan. Wij wonen zelf niet in Waddinxveen. Dit was alleen maar een bezoek!! Wij zouden er overigens voor geen goud willen wonen. Alleen al omdat wij al tijd, als wij op bezoek daar waren, die angst hadden voor die vieze sloot. Daar om is dit een waarschuwing voor alle ou ders die daar wonen!! Houdt uw kind bij u. laat hem of haar geen seconde lopen. Je bent het onherroe- pelijk-kwijt. Dat hebben wij zelf ervaren. En het is iets waar je aan kapot gaat. Een groot vraagteken is het bij ons, waar om na veel vragen en verzoeken,zelfs met enkele kinderen, die bijna verdronken zijn als voorbeeld, wordt er maar niets ge daan aan de afrastering! - L Een berg van modder en blubber ligt er. Daar kunnen de kinderen zogenaamd spelen. Ze moeten echter niet in hun spel- opgaan of met hun fiets van de speelbult afrijden, want dan ben je ze zeker kwijt! Dat is nu het speelterrein voor de kinde ren van de Fortunalaan! Dank u wel burgemeester en gemeenteraad! Spelen uw kinderen daar soms ook? Ons kind zijn we kwijt! Weet u wat dat is voor ouders? Zorg dat er niet nog één verdrinkt. Gemeentebestuurders en anderen, doe plicht! WADDINXVEEN Deze week kreeg het Weekblad voor Waddinxveen een "open brief’ van de zeer bedroefde ou ders H. F. Vervoort (35) en N. C. Ver voort-Bogaards (32) uit Hazerswoude- Dorp. Zij zijn de vader en moeder van de tweejarige Walter Robbert, die in de vooravond van woensdag 17 maart in de sloot achter het Hercules pad en de Fortunalaan in de Waddinx- veense St. Victorwijk raakte en ver dronk. Terwijl zijn ouders zich gereed maakten om het huis van een familielid aan de Fortunalaan te gaan verlaten glipte het jongetje onopgemerkt via de deur van de keuken - die de hele mid dag op slot had gezeten - naar buiten en moet direct in de sloot zijn terecht gekomen. Wij vertellen dit omdat de juiste toedracht van dit ongeval niet goed in de kranten is gekomen. De vader en moeder van Walter waren er juist voor beducht dat hun zoon in een onbewaakt ogenblik naar buiten zou kunnen gaan en hielden hem altijd nauwlettend in het oog. Maar twee weken geleden moet hij aan de aan dacht zijn ontglipt. Hij werd dan ook direct vermist. Zijn op zoek gegane ouders vonden hem dood in de sloot. Mond-op-mond-beademing haalde niets meer uit en ook de gewaarschuw de artsen Th. G. Blom en P. J. van der Linde moesten onverrichterzake huiswaarts keren. Door her verdrinkingsgeval zijn de be woners van Waddinxveen-Zuid, een hechte gemeenschap waar het komen de zaterdag feest is omdat burgemees- 'er mr. A. G. Smallenbroek dan de opening van het wijkgebouw aan de St. Wctorstraat 4 gaat verrichten, geschokt zijn niet veprast, want al een paar Jaar maken ze het gemeentebestuur van waddinxveen duidelijk dat de rust pas "eer goed in de St. Victorwijk zal kun nen terugkeren, indien eindelijk eens dat veelgevraagde hek zal worden ge plaatst langs de sloot achter de St. ’ictorkerk, die uitkomt op de Alpher petering. Aan dit water ligt een mod derige speelweide waarop een aar den speelbult is aangebracht. Er staat wol een ijzeren hek langs het achter do huizen aan de Fortunalaan gelegen Pad langs de sloot. De open brief’ van de aan de Ru- enslaan 87 in Hazerswoude-Dorp wo- Rende heer en mevrouw Vervoort-Bo- i ?aards is geschreven om een ernstig ,.eroeP te doen op de verantwoorde- I 'Jhe gemeentebestuurders de sloot ougdelijk af te schermen van de speel- Paats voor bijna heel de jeugd van de Victorwijk. Niet dat een hek ver- meer dan 100 meldingen binnen. De heer De Jong is .dan bijna dagelijks op pad om de bruine rat binnen de perken respondeerd met de afdeling ongedierte te houden. Hij zou het graag wat kal mer aan willen doen en dat verdient hij na 40 dienstjaren bij Openbare Werken ook wel. In de strijd tegen de bruine rat kan iedereen behulpzaam zijn: laat geen etensresten buiten liggen; geen vuilnis zakken waar de ratten bij kunnen; voer andere dieren niet overmatig (eenden, vogels) zodat er voedsel blijft liggen strijder De Jong is het elimineren van waar de ratten op af kunnen komen; de bruine rat bijna* een hobby gewor- houdt u huisdieren, berg dan het voed den. Hij is in slimheid nog steeds baas sel goed op; gaat u een dagje vissen, gebleven van de bruine ratten, die zich gooi dan niet het restant brood in het echt niet voor een gat laten vangen, water. Wees milieu-bewust en geef de Hij weet zijn lokaas met ’’cumarine” op ratten geen kans om een plaag te de juiste wijze te .doseren en op de worden. Constateert u - ondanks üw juiste plaatsen voor deze slimme dieren voorzorgen - toch dat er ratten óf mui- neer te leggen. zen zijn, geef dan een telefoontje aan Nooit mag een rat het vermoeden krij- de dienst Openbare Werken, Hene- gen dat het eten van een bepaald gouwerweg 43, telefoonnummer 2144. lokaas schadelijk is voor zijn gezond- De heer de Jong gaat erop af, dat is ze- heid. Kan hij dat verband wel leggen, dan zijn z’n soortgenoten weldra op hun hoede en is het verdelgingsmiddel waardeloos. Een andere zorg voor de heer De Jong is dat huisdieren niet aan zijn zorgvuldig klaargemaakte hapje gaan smikkelen. Ontvangt hij een melding van de aan wezigheid van ratten dan gaat de rat tenverdelger eerst ter plaatse de gangen na van deze veelvraat. Daarna bepaalt hij zorgvuldig de juiste bestrijdings- methode. Soms reeds na één behande-

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 9