meer Gas, water, licht kosten dit jaar ƒ290 Waar moet de antenne staan? ’’Toelatingsbeleid van de samenwerkingsschool is niet onredelijk geregeld” Aanleg kabeltelevisie maandagmiddag gestart in rekening gebracht, terwijl de maan delijkse bedragen neerkomen op 3,75 (tot 1 juli 1976), ƒ5,50 (tot 1 januari 1977), ƒ7,- (tot 1 juli 1977) en ƒ8,50 (tot 1 januari 1978). Deze genoemde prij zen zijn inclusief btw. Deze week ver scheen vanwege het Waddinxveense gemeentebestuur de Informatiekrant Waddinxveen, waarin utgebreid op de komst van kabeltelevisie in onze gemeen te wordt ingegaan. Verder zal in elke on der handen te nemen wijk een CAI- informatieboekje worden verspreid, waa rin de mogelijkheid staat aangegeven om voor signaallevering contracten met het gemeentebestuur (de exploitant) af te sluiten. De ’’kleine lettertjes” worden u in dat boekje niet onthouden. Kabeltelevi sie in Waddinxveen betekent verder nog dat particuliere antennes van de daken moeten verdwijnen en dat de Gemeen telijke Antenne-Inrichtingen (GAI’en) worden opgedoekt. Met de aanleg van de kabeltelevisie in ons dorp (overigens kun nen principieel ingestelde Waddinxveners de gemeente verzoeken de aansluitpunten in hun huizen te laten verzegelen) is tegen de twee miljoen gulden gemoeid. a S Wethouder P. F. J. van Schie legt eerste kabel Waddinxveen is een dure gemeente Om misverstanden te voorkomen: het plantsoen is de goot niet. B. en W, laten niets heel van schriftelijke vragen iii ks F EXCLUSIEF BLOEMWERK I II J langbesproken Centrale Antenne Inrichting in Maap Groenendijk „ALG. ONTWIKKELING O 9 goudse IVIO cursussen CDA W r ■in e. 'Uw bloemist J ItITERFLORH WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 8 APRIL 1976 in onze water en electriciteit gemiddeld Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 VOOR Wethouder P. F. J. van Schie bezig met het leggen van de eerste kabel voor de in Waddinxveen aan te leggen kabeltelevisie. het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad. Om de 25 kilometer gewapen de kabel (betrokken van de NKF in Wad dinxveen) onder de grond te krijgen moe ten de trottoirs worden opengebroken voor het graven van een sleuf van 70 cen timeter diepte. Ervoor gezorgd zal wor den dat de woningen goed bereikbaar blij ven. De aansluitdoos voor de CAI zal bij na altijd in de woonkamer komen. De ka bel gaat maar twee meter de woning in. Snoeren van 2, 4 en 6 meter kunnen wor den aangeschaft om in de huiskamer waar men dat wil naar de radio of televisie te luisteren en/of kijken. Voor een tweede aansluitpunt moet extra worden betaald. Nog iets over de kosten van de kabeltele visie. Voor de aansluiting op de CAI moet een eenmalig bedrag worden betaald. Dat bedrag verschilt per wijk. Dat houdt ver band met de huidige situatie. Voor de eenmalige aansluitkosten wordt 81,20 hogingen. De organisatie stelt voor het BTW-tarief op de electriciteit te ver lagen van 16 procent naar 4 procent. Voor gas en water geldt het lage tarief van vier procent, echter voor elektrici teit is het tarief van vier procent eind 1971 van het lager naar het normale ta rief gebracht. Zou het BTW-tarief op elektriciteit weer teruggebracht wor den op het lage tarief van vier procent, dan zou ieder gezin per jaar 50 min der aan stroomkosten behoeven uit te geven, aldus het Konsumentenkontakt, consumentenorganisatie van de vakbe weging en de Vereniging van Huisvrou wen. WADDINXVEEN In heel Wad dinxveen worden metingen verricht om vast te stellen waar die ontzettend hoge mast van de in aanleg zijnde kabeltelevisie /Centrale Antenne In richting) in Waddinxveen het best kan worden neergezet. De hierbij ge plaatste drie foto's van Sjaak Note- boom laten zien dat men heeft ge meten bij het Anne Frankcentrum aan het Jan van Bijnenpad en op de Staringlaan. WADDINXVEEN Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) van open bare werken en -bedrijven heeft maandagmiddag nabij de hoek Pot- gieterstraat-Nicolaas Beetslaan het eerste kabelgedeelte gelegd voor de langverwachte en 1 Waddinxveen. Het door het Waddinxveense aan nemingsbedrijf J. Baas BV en het Dord- rechtse Electrotechnisch Bureau Vos BV uit te voeren en onder directie van de gemeentelijke dienst openbare werken en -bedrijven en van Ingenieursbureau Jon gen BV te Vlaardingen staande karwei neemt veertien maanden in beslag. Be gonnen wordt in de Vondelwijk, waar sinds jaar en dag al wordt geklaagd over een slechte televisie-ontvangst. Na de Vondelwijk (12 weken) komen aan de beurt Groenswaard 1 en 2 (10 weken), Groenswaard 3 (3 weken), Oranjewijk (12 weken), Dorpstraat (3 weken), Bo- menwijk (6 weken), rondom de hefbrug (3 weken) en de St. Victorwijk g)3 we ken). Midden 1977 heeft heel Wad dinxveen dat valt binnen het gebied van de Centrle Antenne Inrichting (CAI) - en dat zijn ongveer 5300 aansluitingen, want een stuk van het Noordeinde, Wilhelmi- nakade en het oostelijk gedeelte van de Gouwe vallen daarbuiten - een groot aan tal radio- en televisieprogramma’s binnen luister- en kijkbereik. En dat zijn niet minder dan 12 radioprogramma’s op de FM-band (4 Nederlandse, 3 Belgische, 3 Westduitse em 2 Engelse stations) en ten minste 5 televisieprogramma’s (2 Neder lands, 2 Westduitse en 1 Belgische zen der). Voorlopig wordt in Waddinxveen nog gemeten waar de antennemast pre cies moet staan om alle radio- en televi siestations (waaronder ook wellicht ook nog het derde Duitse net) zo goed mo gelijk te kunnen ontvangen. Wellicht op zou wensen te beperken. De commissie van bestuur is evenwel verplicht om de kwaliteit van het onderwijs te waarbor gen en daarbij dient het volgende in de beschouwingen betrokken te worden: a. De scholen voor Havo-onderwijs in onze regio kennen alle toelatingsre gelingen. Negeren van toelatingsei-j sen zou instroom Havo leerlingen meer doen toe nemen. b. Behalve exerimenten in enkel grote steden, zijn ons geen scholen be kend in Nederland, en zeker in de regio niet, die mavo-4 leerlingen van buiten de eigen scholengemeen schap zonder meer toelaten tot havo-4. c. Veel scholen houden zich aan nor men van een minimum score bij het behalen van het mavo-diploma positief advies van de afleverende school redelijke schoolloopbaan op de mavo, terwijl rekening gehou den wordt me het examenpakket Mavo en het te kiezen examenpak ket Havo. d. Afzien van élke drempel op de Sa menwerkingsschool voor Havo/At- heneum zou betekenen dat alle el ders niet geplaatste leerlingen, d.w.z. leerlingen met een negatief advies, een te gering puntenaantal en/of een te lange schoolloopbaan toegelaten kunnen worden op de school in Waddinxveen. Deze school zou dan een te grote groep kansloze (en deels ook slecht gemo tiveerde) leerlingen moeten op nemen. De instroom van een groep nieuwe leerlingen in hogere klassen vereist op zich al een bijzondere begelei ding, alleen al door aansluiting sproblemen b.v. ten aanzien van de leerstof. Indien een groot deel van deze groep instromers onvermij delijk snel gedesillusioneerd raakt en/of slecht gemotiveerd is, doet dit grote afbreuk an de opgebouwde positieve mentaliteit van het reeds aanwezige leerlingenbestand. f. De Samenwerkingsschool is reeds zwaar belast omdat de gehele schoolorganisatie, het leerplan, het begeleidingssusteem, etc. nog steeds in opbouw is. Elkjaar worden naar verhouding veel nieuwe docenten aan het team toegevogc), die op de specifieke problemen van een school in opbouw moeten inspelen. De huidige leerlingen (met name de 3e klassers) zijn door de gebrekkige accommodatie reeds veel tekort ge komen, met name ten aanzien van praktika e.d. Het is dan ook onge wenst om de populatie van havo-4 uit te breiden met leerlingen waar van de scholen in de regio (uit erva ring met instromingen en eindexa mens die desalniettemin ook toela- tingskriteria kennen) de kans op succes té klein achten om toelating te rechtvaardigen. Onder meer op grond van de voorgaan de overwegingen, de wet en de reëel aanwezige mogelijkheden qua o.a. ac commodatie, capaciteit e.d., heeft de Commissie van Bestuur in zijn verga dering van 16 december 1975 besloten: Een regionaal gesprek op bestuur sniveau met alle Mavo en Havo scholen over deze zaak te bewerk stelligen om een effectieve uitwer king van de wet te waarborgen. Voor het jaar 1976 zodanige criteria aan te leggen voor de toelating van bezitters van mavo-4 diploma’s tot havo-4 dat zij, van wie in redelijk heid aangenomen kan worden dat zij het betreffende onderwijs kun nen volgen en positief afronden, toegelaten worden. Tevens werd hierbij vastgesteld dat met name voor leerlingen (bezitters van het mavo-4 diploma) uit het verzor gingsgebied van de Samenwerkings school de criteria lager zijn dan overigens in de regio gehanteerd worden. Ten aanzien van eventueel ver meende ten onrechte gedane afwij zingen een beroepsmogelijkheid bij de Commissie van Bestuur in te stellen. Ter informatie delen wij u mede dat de schoolleiding met dit besluit instemt en dat het regionaal gesprek op het niveau van de schoolleiding reeds van start ge gaan is. De schoolleidingen van de bet rokken mavo’s zijn van het voorgaande op de hoogte en hebben geen bezwaren kenbaar gemaakt. V raag CDA-raadslid ir. W. Stuulen: Acht u, onafhankelijk van uw antwoord op de derde vraag, dit standpunt juist. Bent u bereid bij de bestuurscommissie van de samenwerkingsschool stappen te ondernemen, opdat door deze school de wettelijke bepalingen worden nageleefd, c.q. iedereen met een mavo- diploma wordt toegelaten? Antwoord B. en W.: Gezien het medegedeelde in antwoord op de eerste vier vragen kan ons colle ge zich met de gang van zaken, met bet rekking tot de toelating van leerlingen verenigen. Nog afgezien van de wet, hanteren de commissie en de schoollei ding het uitgangspunt dat alle kinderen de maximale ontplooiiingskansen gege ven moeten worden, waaronder een optimaal onderwijsniveau. Wij zien dan ook geen aanleiding stappen in verband met vermeende onjuiste naleving van de bepalingen van de wet inzake de toelating van leerlingen met mavo-4 diploma, bij de commissie van bestuur te ondernemen 1^. studiecentrum Qouda Ir. W. STUULEN Antwoord B.en W.: Het in deze vraag gestelde is niet juist. De wet kent wat dit punt betreft open bare en bijzondere scholen dezelfde rechten en verplichtingen toe. Vraag CDA-raadslid ir. W. Stuulen: Is het juist dat ten aanzien van dit soort zaken de Samenwerkingsschool Ha- vo/Atheneum als een openbare school dient te worden beschouwd? Antwoord B. en W.: Voor de beantwoording van deze vraag mogen wij u verwijzen naar het hierbo ven vermeldt. Vraag CDA-raadslid ir. W. Stuulen: Is het u bekend dat de genoemde sa menwerkingsschool door middel van het stellen van voorwaarden het aantal toe te laten bezitters van een mavo- diploma wenst te beperken? Antwoord B. en W.: Het is onjuist om te veronderstellen dat het bevoegd gezag van de Samenwer kingsschool in geginsel het aantal tot havo-4 toe te laten bezitters van een mavo-4 diploma op onredelijke wijze WADDINXVEEN Het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders heeft niets heel gelaten van de op insdag 23 maart op het gemeentehuis binnengekomen zes schriftelijke vragen van het CDA- radslid ir. W. Stuulen. De christen-democraat wilde alles weten over het naleven door de samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum van wettelijke bepalingen betreffende de toelating tot de vierde klasse HAVO van leerlingen, die in het bezit zijn van een MAVO-diploma. B. en W. zeggen dat het onjuist is te veronderstellen dat het schoolbestuur van de samenwerkingsschool, waarvan onderwijswethouder A. H. van Gent (progerssieven) voorzitter is, in begin sel het aantal tot HAVO-4 toe te laten bezitters van een MAVO-4 diploma op onredelijke wijze zou wensen te beper ken. Het college maakt wel duidelijk dat er wel het een en ander dient te worden gedaan om de kwaliteit van het onderwijs op de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum te waarborgen. FORUMDISCUSSIE Ir. Stuulen heeft zijn zes schriftelijke vragen aan het college van Burgemees ter en Wethouders gesteld naar aanlei ding van een forumdiscussie op een voorlichtingsavond van de rooms- j katholieke lagere scholen St. Jozef, St. Paulus en Mgr. Bekkers, die werd be- zocht door ouders van leerlingen, die in de vijfde klas lagere school getest wor- j I den in verband met hun schoolkeuze na 1 de zesde klas. Op grond van de ver woording van het toelatingsbeleid van 4 de samenwerkingsschool voor HA- I VO/Atheneum door forumlid drs. J. J. H. Vos.-Notten m.aakte het CDA- raadslid zich bezorgd over de vraag of de pas niet dreigt te worden afgesneden voor degenen die erop rekenen na de MAVO het ondewijs aan de HAVo gaan volgen. Hieronder volgt de volle dige beantwoording door het college van Burgemeester en Wethouders van de door ir. W. Stuulen gestelde schrif telijke vragen: Vraag CDA-raadslid ir. W. Stuulen: Is het juist dat bezitters van een mavo- diploma recht van toelating hebben tot de vierde klasse van een havo-school? Antwoord B. en W.: Krachtens de bedoelingen van de wet gever hebben bezitters van een mavo-4 diploma in beginsel recht van toelating tot het havo-4 onderwijs. Vraag CDA-raadslid ir. W. Stuulen: Is het juist dat openbare scholen voor havo iedereen met een mavo-diploma dienen toe te laten, terwijl bijzondere scholen voorwaarden van toelating kunnen stellen? WADDINXVEEN/DEN HAAG De Waddinxveense gezinnen zijn dit jar f 290,- meer kwijy aan gas, water en electriciteit. Dat heeft het Konsumentenkontakt onlangs uitgerekend aan de hand van tarieven van 41 Nederlandse gemeenten (tezamen vijf miljoen inwoners). Voor een gezin gaan gas, water en electriciteit gemiddeld 230,- meer kosten dan in 1975. Vorig jaar was een gzin aan deze zaken gemiddeld 1.200,- kwijt en nu in 1976 is dat 1.430,- geworden. Uit het Konsumentenkontakt-onderzoek blijkt dat Waddinxveen onder de dure gemeenten gerangschikt kan worden, want dit jaar is een gemeente wonend gezin aan gas, 1.600,- kwijt. Het Konsumentenkontakt vindt dat de overheid zelf zeker niet voorop loopt bij het bevechten van de prijsstijgingen. De tariefstijgingen van de nutsbedrij ven overtreffen ruimschoots de gemid delde stijging van de kosten van het le vensonderhoud. Voor water bedragen de tariefstijgingen dit jaar gemiddeld twaalf procent, voor aardgas negentien procent en voor elektriciteit eenent wintig procent. Het Konsumentenkon takt is van oordeel dat de overheid er in eerste instantie op toe moet zien, dat de nutsbedrijven de uiterste terughou dendheid betrachten bij hun tariefsver- a» •w

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 25