foto sjaak Nou, dokter, behouden thuiskomst straks Bevrijdingsconcert op 5 mei in hervormde kerk Woensdag 5 mei: bevrijdingsdag Schuttersfestijn van twee dagen foto notebóom Dinsdag 4 mei: dodenherdenking In Geref. Verenigingsgebouw: Tenorsaxofonist Harry Verbeke in café Sport Prestatielopen voor iedereen F FEIKE ASMA ACHTER HET ORGEL Met lampions door de Victor wijk Open-deur- dienst in de Ontmoetingskerk Koninginnedag puzzelrit van Gouwe-Rijders V Loftrompet in Baksteen over pand van Ydo BV EXCLUSIEF BLOEMWERK Fr TALENPRAKTICUM doorlopend talenopleidingen op elk niveau studiecentrum gouda j nA 7. *74 7/4 ■4££uró£ Maap Groenendijk Sf lllllllllllHlllllllhl|iilllllllllll|||||lllllllllllllllllllllllllllll||||llll|||lllll||||llll|||lllll||||lll||||||l|||||||l||||||H WADDINXVEEN Vanavond (donderdag) van zeven tot elf uur en morgen (Koninginnedag) van ’s morgens half negen tot ’s avonds tien uur houdt de schuttersvereniging Waddinxveen in samenwerking met de Oranjevereniging Waddinxveen in het Gereformeerd Verenigingsge- GELUKSBANEN verschillend formaat in exclusief album llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllB TI* 4^ Uw bloemist WADDINXVEEN Volgende week zaterdag 8 mei hopen de Waddinxveense huisarts P. van der Linde en zijn IHTERFLORA proberen dit kampioenschap te beha len, kan tijdens deze ”Schiet-In 76” in schrijven. Brederolaan 3. Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 VOOR I 20.00 uur Bevrijdingsconcert in de Brugkerk aan de Kerkweg-Oost. Aan deze koor- en samenzangavond verlenen medewer king de Hervormde Gemengde Zangvereniging Vox Jubi- lans onder leiding van Jan Bonefaas, het Hervormd Kinderkoor De Zangvogels onder leiding van Henny Brinkhorst en de organist Feike Asma. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 29 APRIL 1976 WADDINXVEEN De speeltuin vereniging Zonnig Zuid houdt op Koninginnedag een lampionnenop tocht in de St. Victorwijk, waaraan alle Waddinxveense kinderen kunnen mee doen. Begonnen wordt om half acht bij het wijkgebouwtje aan de St. Victor- straat. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 Lord van Wesley, Du Hirte Israëls van Bortnianski en Preis und Lob’ van Joh. Seb. Bach. APOTHEOSE De apetheose wordt gevormd door het gezamenlijk optreden van Vox Jubilans en het Jeugdkoor in het werk ’’King all glorious” van G. M. Vail. De Brug kerk is open vanaf half acht en het concert begint om acht uur. Program ma’s zijn aan de kerk te verkrijgen voor l ,50. Kinderen tot 14 jaar en CJP- houders betalen l,00. Ook voor de niet bekwame schutters zijn er weer de geluksbanen. Juist bij deze geluksbanen heeft de Wad dinxveense schuttersvereniging een enorm prijzenpakket te bieden; vele fraaie prijzen, waarbij o.a. tien rond vluchten vanaf het vliegveld Zestienho- ven. (Deze rondvluchten werden aan geboden door een Rijswijks bedrijf, welk bedrijf ook zal deelnemen aan de bedrijfscompetitie). WADDINXVEEN Woensdag 5 mei geeft de Hervormde Orgelcom missie het laatste concert van het seizoen 1975-1976. Sinds een aantal jaren wordt dit slotconcert aangekondigd als ’’Bevrijdingsconcert”, het geen tot uitdrukking wordt gebracht in de uit te voeren werken. Het orgel van de Brugkerk wordt tijdens dit concert bespeeld door Feike Asma, die Variaties over een oud Nederlands Volkslied van Willem Mudde speelt, een Gavotte van Samuel Wesley, het Allegretto grazioso van Tours en een Hollandse Rhapsodie van hemzelf. Ook de liefhebbers van koorzang ko- WADDINXVEEN Zondagmiddag half vijf wordt in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoorde een open-deur- dienst gehouden. Ds. C. M. Boerma uit Hilversum spreekt dan over het thema "Die de doden levend maakt”. Muzi kale medewerking wordt verleend door de zanggroep S.O.S. uit Oude Wete ring. Ds. Boerma is o.a. bekend van de serie "Leerhuis” die een paar jaar geleden op de televisie was. WADDINXVEEN Op Koninginnedag houden de Wad dinxveense Gouwe-Rijders weer hun traditionele eerste autopuzzelrit van dit seizoen. De start is van zes tot zeven uur vanaf het parkeerterrein bij de zwembaden in het sportpark De Sniep. Er kan worden ingeschreven tussen half zes en zeven uur in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen. De rit is uitgezet door de heer C. van Koo- ten. De deelnemers maken kans op prachtige prijzen zoals een klokradio (eerste prijs), terwijl voor de laagst geklasseerde deelnemer(ster) ook nog een mooie prijs beschikbaar is. De puz zelrit neemt ongeveer twee uur in be slag. WADDINXVEEN In café Sport aan de Kerkstraat wordt op Koninginne dag een gratis jazzconcert gegeven, dat om tien uur begint. Op die avond zal de bekende tenor saxofonist Harry Verbeke spelen. Hij komt met een eigen groep met Roe lof Cloeten piano en fenderpiano, Henk Haverhoek, bas en Max Bolle- man, drums. Verbeke is bij veel Nederlandse Jazzliefhebbers bekend van z’n sa menwerking bij de Diamond Fire. Vanaf 1958 tot 1962 speelde de groep in de Amsterdamse Sheheraza- de. Tot de vele hoogtepunten kunnen gerekend worden de optredens met Stan Getz, Phil Woods, Clifford Jor dan en Tony Scott. Ook de concer ten op buitenlandse festivals zoals in Juan-Les Pins en diverse platenopna men waaronder de LP ’’Brilliant” die bekroond werd met een Edison. In 1962 ging de Sheherazade dicht en de groep viel uiteen. In 1974 was er de hereniging van de Diamond Five met zangeres Greetje Kaufeld werd de plaat "Back Together” opgenomen. Na 1962 raakte Verbeke in de vergetel heid. Hij speelde zo nu en dan een Jazzsnabbel (o.a. met de Diamond Fi ve en het Concertgebouworkest) maar de meeste tijd speelde hij in dans- kesten. In 1968 werd hij door tenor saxofonist Hans Dulfer naar Paradiso gehaald waar hij enkele malen met veel succes optrad. Na enkele maanden kreeg hij de toen fel begeerde Wessel Heken Prijs. Hier na werd hij weer veel gevraagd en speelde in wisselende bezettingen met een eigen formatie. De eerste LP van wege die prijs was op Inelco ("Going Upstream). Later heeft hij op een pri vé label twee uitstekende platen ge maakt. Verbeke heeft een volstrekt unieke stijl van spelen, zowel in muzikaal als in visueel opzicht. Uit z’n tenorsax haalt hij een prachtige robuuste toon en zijn spel swingt als een trein. Onlangs is Verbeke ook uit de Diamond Five ge stapt. Hij wil nu blijvend met dit kwar tet aan een comeback beginnen. WADDINXVEEN Tijdens het mid dagprogramma van Koninginnedag worden er dit jaar verschillende pres- tatieiopen gehouden. Het programma omvat een prestatieloop voor jeugd tot 12 jaar over 2 km en een prestatie loop over 2,5 en 5 km voor iedereen. Het inschrijfgeld kap aan de start wor den voldaan. Tevens is voor de school met het grootst aantal ingeschreven deelnemers een extra beker beschik baar. Op deze middag word er ook een koppelrace georganiseerd. Opzet hier van is dat er drie jongens of drie meisjes in totaal tien maal een ronde van 200 meter moeten afleggen, waar bij steeds I deelnemer(ster) in de baan is, afwisselend naar eigen keuze. De ploegen worden hierbij onderverdeeld in jongens en meisjes en in lager- en basisonderwijs. Voor iedere groep zijn drie groepsprijzen (school) beschik baar. Het aantal groepen per school is vrij. "/izy/yy/vA v nr.iv roigenae ween, zateraag <5 mei nopen ae waaainxveense nuisarts r. van aer Linae en zijn vrouw weer terug te keren van een zeventiendaagse reis naar Thailand, welke reis het dokterspaar vorig jaar 7 oktober werd aangeboden door de patiëntenkring van dokter Van der Linde, die op dat moment zijn 40-jarig jubileum vierde. Zoals in het Weekblad voor Waddinxveen reeds gemeld zijn de heer en mevrouw Van der Linde vorige week donderdagmorgen voor dag en dauw vertrokken. Een dag eerder bood de heer S. Pille, voorzitter van het voorbereidingscomitéhet nu in het Verre Oosten zijnde paar als verrassing nog twee_ koffers en wat zakgeld aan. De foto toont de heer S. Pille (links), het dokterspaar Van der Linde en de heer A. G. M. van Ginkel (rechts), die de reis heeft georganiseerd. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom): 19.40 uur Vertrek stille tocht vanaf het gemeentehuis aan de Zuidkade naar het Stationsplein. Route: Zuidkade, Kerk- weg-Oost, Kanaalstraat, Stationsstraat, Stationsplein. 19.50 uur Bij het monument aan het Stationsplein brengt de Wad dinxveense muziekvereniging Voorwaarts koraalmuziek ten gehore,&£r bestaat dan gelegenheid tot het leggen van bloemen en kransen. 20.00 uur Twee minuten stilte. 20.02 uur Declamatie door de heer JD. Geel. 20.03 uur Beëindiging van de plechtigheid met het spelen en zingen van één couplet van het Wilhelmus. men woensdag ruimschoots aan hun trekken, want de 240 zangers van de koren Vox Jubilans, het Hervormd Jeugdkoor en de Zangvogels onder leiding van de dirigenten Jan Bonefaas en Henny Brinkhorst verlenen hun medewerking aan dit bevrijdings concert. Vox Jubilans zingt liederen uit Valerius’ Gedenckklanck, Lead me, •lit U tf 4 bouw aan de Stationsstraat een Schiet-In. Dit schuttersfestijn wordt voor de tweede maal in onze gemeente gehouden. Naast het open kampioenschap van Waddinxveen zullen er bedrijfskam- pioenschappen worden gehouden, ter wijl verder een aantal banen zullen worden vrijgehouden voor prijssschie- ten, alsmede geluksbanen met vele aantrekkelijke prijzen. Tevens zullen er op de Schiet-ln in het Gereformeerd Verenigingsgebouw diverse attracties zijn voor de jeugd, zoals sjoelen, ballen gooien, pijltjeswerpen en grabbelton. Aan de bedrijfscompetitie voor schut ters kan elk bedrijf deelnemen. De eni ge voorwaarde die de organisatoren stellen is dat men met vier mensen, wel ke allen bij hetzelfde bedrijf werkzaam zijn, een groep of groepen vormt. De glanzende wisselbeker voor deze bed rijfscompetitie is thans nog in het bezit van het Waddinxveense bedrijf Becas BV. Naast deze bedrijfscompetitie zul len de schutters weer kunnen strijden om het open kampioenschap van Wad dinxveen. Diegene, die dit jaar als hoogste zal eindigen, mag zich een jaar i lang houder van de "Oranje- Wisselbeker” noemen. De huidige be kerhouder, de heer Lourens uit Gouda, zal ook dit jaar weer van de partij zijn j en zijn uiterste best doen om als eerste te eindigen. Om de ’’Oranje- Wisselbeker” te winnen is het absoluut niet noodzakelijk om lid te zijn van een schuttersvereniging. Iedereen die wil ARNHEM/WADDINXVEEN In "Baksteen”, het door de Vereni ging De Nederlandse Baksteenin dustrie uitgegeven tweemaande lijks tijdschrift gewijd aan de tech nische en esthetische eigenschappen van gebakken kleiprodukten, wordt ditmaal ruime aandacht geschonken aan het kantoorgebouw van organi- satie en adviesbureau Ydo BV aan het Waddinxveense Beukenhof, f Met dit pand heeft de ontwerper er- 1 van, architectenbureau Stuurman I BV uit onze gemeente, getracht een I aansluiting te vinden met de villa- achtige bebouwing, die karakteri stiek is voor deze omgeving. Laten we eens kijken wat ”Bak- sfeer”allemaal over het Ydo- 1 kantoorgebouw heeft te vertellen: f "Het gebouw met een nuttig vloer- oppervlak van 1300 m2 en een bruto inhoud van 4440 m3 voldoet aan de l thans bestaande ruimtebehoefte. Bij f het ontwerp is rekening gehouden met een mogelijke uitbreiding in f westelijke richting. Centraal in de l lengterichting van het rechthoekige gebouw zijn de dienstruimten, de trap en de ruimten voor verticaal transport geplaatst. Hieromheen be vindt zich een circulatie- of ver keersruimte .die toegang verschaft tot alle gebruiks- en werkruimten. Teneinde een flexibele indeling mo gelijk te maken is bij het ontwerp uitgegaan van een rechthoekig ko- lommenstramien. Het skelet is sa mengesteld uit gewapend betonko- lommen; de vloeren zijn in het werk gestort. Op de verdieping is het toegepaste constructietype twegdelig. Waar de stabiliteit ter plaatse van het ketelhuis dit vergt, vervullen de betonkolommen de voornaamste functies. Verder zijn hier stalen kolommen en liggers met spansystemen toegepast. Behalve de gebruikelijke centrale verwarmings- en elektrische instal laties is het gebouw voorzien van een komplete air-conditioning-in- i stallatie van het Carrier Moduline- systeem alsmede van een stofzuig- installatie. MATERIAALTOEPASSING Het interieur met het meubilair is in samenwerking met de interieur architecten Buro Bout en Pluijm gerealiseerd. De centrale kern be staat uit porisosteen, evenals de binnengevels van de verdieping. Voor het overige zijn Cyproc i scheidingswanden toegepast. I Plaatselijk zijn hierin kasten opge nomen. Aan de buitenzijde wordt het geboyw gekenmerkt door een I onderbouw, uitgevoerd in hand vorm gevelsteen en een opbouw i van gepotdekselde houten delen. Typerend is tevens de vormgeving i van de bovengelegen klimaatrege- f ling en ketelhuis en de hier toe- 1 gepaste ’’leien” dakbedekking”. F fe--

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 31