m bij ons kunt u natuurlijk veer oogmeting terecht Solidariteit alom op 1 mei-vienng Gereformeerd Verenigingsgebouw Mr. Opticien J.Grit lp optiek lorit BRIL”INN» Hoe Rik de Bas 26 maal ’n bewusteloze speelde Fancy-fair Vierhonderd Lego-bouwers in actie N. de Vries werd ridder Schaatskernploeg in Zevenhuizen 7.aal aan de Stationsstraat vol met rode vlaggen Waarom comissie niet in AF-centrum vergaderde Wandkleden en poppen van Tony Moor en haar cursisten Tijdens provinciale brandweerwedstrijden 8T ti A k i I Advertentie I '•••••••••••••••••••••••I gemeenteraadsvergadering en 26 ploegen van gemeentelijke- of bedrijfsbrandweren uit de provincie I «••••••••••••••••••••••a «HO» Tot achterin de zaal van het Gereformeerd Verenigingsgebouw was het gevuld tijdens de zaterdag gehouden 1 mei-viering, waar ook tientallen in Waddinxveen wonende en werkende buitenlandse gastarbeiders aanwezig waren. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). Bij ons kunt u rechtstreeks terecht voor uw nieuwe bril of' voor contactlenzen. Onze ervaren en volledig gediplomeerde opticiens zorgen voor een exacte oogmeting, met behulp van de allernieuwste optische meetinstrumenten. Hiermee wordt de glassterkte van de bril die u nodig heeft bepaald. Dit doen we trouwens al jaren, want de oogmeting is een belangrijk onderdeel van ons bedrijf. “In eigen huis” bepalen we de juiste brilsterkte én verzorgen wij de aanpassing van de nieuwe bril. Alles in één hand. Dat is gemakkelijk en gaat bovendien snel. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 6 MEI 1976 Omdat WADDINXVEEN WADDINXVEEN Vanavond (donderdag) om acht uur wordt in het ex- positiezaaltje van de Rabobank aan de Kerkweg-Oost een tentoonstelling geopend, waarop tien cursisten van de Waddinxveense mevrouw Tony Moor (35) zelfgemaakte wandkleden en poppen laten zien. De expositie zal duren tot 19 mei. Het werk van Tony Moor en haar cursisten is te zien maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur en vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur. Toegang: f 1Houders van het Cultureel Jongeren Paspoort (CJP) en Pas-65 f 0,50. dat na de redding te hebben uitgevoerd en een "gevaarlijke" laskar, met daa rop een gas- en zuurstoffles was verwij derd, de 'brand' die in het gebouw woedde en al dreigde over te slaan naar een naastgelegen gebouw, met inzet van twee stralen lagedruk kon worden geblust. Verschillende bevelvoerders zetten hierbij toch drie stralen in, waar bij uiteraard kostbare minuten en dien tengevolge ook punten verloren gin gen. Het object was op vakkundige wij ze uitgezet door ondercommandant M. de Bas en brandmeester P. Baan, waar bij voor het doorgeven van de nadere berichten t, door brandwacht le klas H. Koetsier was gezorgd voor een echte telefoon verbinding. ZANGER/GITARIST Na de opening volgde een optreden van de zanger/gitarist Hector Numa Mo raes, een politieke vluchteling uit Uru- gay. Hij zong een groot aantal liederen van de dichter Washington Benavides. Liederen welke allemaal handelen over de onderdrukking en strijd in Urugay. Ondanks het feit dat hij die avond nog een optreden moest verzorgen in Ut recht liet de enthousiaste zaal hem niet weggaan zonder een daverend applaus en een toegift. Dit applaus was mede te danken aan de duidelijke toelichting en vertaling van de inhoud van de lie deren, welke er gegeven werd. In de rede van het Tweede Kamerlid Cees Laban werd door hem eveneens de nadruk gelegd op de solidariteit met onderdrukten en zwakken. Hij ging daarbij in op de strijd in Spanje waar de strijd voor een herstel van de democra tie langzaam ontbrandt en waaraam door dé progressieven alle mogelijke steun gegeven moet worden. Hij stelde tevens dat de rijke landen waarschijn lijk een stap terug moeten doen en moeten werken aan een economische wereldorde, waarin de ontwikkeling slanden meer kansen moeten krijgen en waarin de monopolistische plaats van het vrije westen opgegeven zal moeten worden. Naast de economische wereld problemen zijn er de problemen van de politieke gevangenen. Acties, zoals die van Amnesty International, hebben al onze steun nodig. Na de pauze werden er nog twee korte speelfilms van Ne derlandse cineasten vertoond. Het technisch totaal aantal punten maakte voor de deelnemende ploegen niet zoveel verschil uit, maar na bijvoe ging van de bonificatie-punten voor redtijd en totale werktijd kwamen toch nog wel aanmerkelijke verschillen uit de bus. DEN HAAG/WADD1NXVEEN In Den Haag is de tot het burger personeel van de Koninklijke Lucht macht behorende Waddinxvener N. de Vries (44) benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De aan de Prinses Irenestraat 12 wonende technisch hoofdambtenaar voor bij zondere diensten bij het Directoraat Materieel Landmacht kreeg deze koninklijke onderscheiding vorige week donderdagmorgen in het ge bouw van de Luchtmachtstaf op de revers gespeld door de bevelhebber van de luchtstrijdkrachten, luitenant -generaal J. H. Knoop. De heer De Vries is een kleine 20 jaar bij het ministerie van Defensie werk zaam en heeft zich in die periode bijzonder verdienstelijk gemaakt, hetgeen nu is beloond met het rid derschap. \ll xiVxxII iw.1 ZEVENHUIZEN De Nederlandse schaatskernploeg komt opnieuw voet ballen in Zevenhuizen. Op zaterdag 8 mei 's avonds om zes uur zal de vader landse schaatselite op het Groeneweg- terrein aan de Knibbelweg te Zeven huizen aantreden tegen Groeneweg 2, dat in het afgelopen seizoen het kam pioenschap behaalde en promoveerde naar de K.N.V.B. Enkele jaren terug was de kernploeg ook in Zevenhuizen op bezoek. Zij speelde toen onder grote publieke be langstelling tegen een team samenge steld uit supporters van schaatser Jan Bazen. De organisatie van dit evenement is in handen van de supportersclub "Jan Bazen" en de voetbalvereniging Groe neweg. De opbrengst van de wedstrijd is be stemd voor de Zevenhuizense Bejaar den. De volgende schaatsers zullen binnen de lijnen verschijnen: Wereldkampioen 1976 en Olympisch Kampioen op de 10.000 meter Piet Kleine, Wereldranglijstaan voerder Hans van Helden, Klaas Vriend, Jan Derksen, Jos Valentijn, winnaar knud- de-trofee maart, Peter van de Kant, Johnny Olof en Ard Schenk, Peter Nottet, coach Leen Pfrommer, mas seur Henk Meijerink en de Zevenhui zense schaatser Jan Bazen. 's Avonds vindt in Hotel Vos een feest avond plaats, aanvang half negen. Het is de laatste aktiviteit van de suppor tersclub Jan Bazen. Omdat de Zevenhuizenaar met de in ternationale schaatssport is gestopt zal de klub worden opgeheven. Tijdens de feestavond, die muzikaal wordt opgeluisterddoor het Venus- kwartet uit Krimpen a.d. IJssel, zal Jan Bazen worden gehuldigd wegens zijn prachtige verrichting op de 500 meter bij de Olympische Winterspelen in Innsbruck. Jan bezette toen een zesde plaats. In totaal veroverde de Zevenhuizenaar driemaal de nationale titel op de sprint. Contactlensspecialist AMVC - Optopietrist OV Korte Tiendeweg 12. Gouda, tel. 01820 13033 Kleiweg 108, Gouda, tel. 01820 16033 Winkelcentrum Bloemendaal 41Gouda, tel. 01820 18492 Winkelcentrum de Passage 220. Waddinxveen, tel 01828 4303 W ethouder Paul van Schie CDA WADDINXVEEN De rooms katholieke kleuterschool Klein Duim pje van de Kanaalweg gaat een fancy- fair houden. De opening hiervan op za terdag 15 mei 's morgens om elf uur is in handen van de in Waddinxveen wo nende Sparta-vbetballer Luuk Balken- stein. Hij zal een trap tegen een net met ballen geven, welke ballen door de kin deren die ze vangen gehouden mogen worden. Daarna kan er zowel door meisjes en jongens als volwassenen nog op doel worden geschoten. Luuk Bal- kenstein fungeert dan als keeper. Wie een doelpunt maakt krijgt' een foto met handtekening. Op de fancy-fair van de kleuterschool Klein Duimpje zijn leuke spelletjes te doen met mooie prijzen. De opbrengst is bestemd voor het aanschaffen van "iets leuks en iets leerzaams” voor de inrichting van de nieuwe kleuterschool. De fancy-fair loopt dus vooruit op de officiële opening van deze langver wachte uitbreiding en vernieuwing van de in één schoolcomplex met de rooms katholieke St. Jozefschool voor basi sonderwijs ondergebrachte kleuter school Klein Duimpje. uur waren door de dertien ploegen de ochtend- wedstrijden gespeeld en konden de punten worden geteld. Helaas was bur gemeester mr. Aj G. Smallenbroek ver hinderd de wedstrijden bij te wonen, zodat bij zijn afwezigheid brandweer commandant A. M. Zwamborn tot be* j en de prij suitreiking van de ochtendwedstrijden overging. Van de prijswinnaars, respec- Verolme-Alblasserdam (2e) en Fokker- Papendrecht (3e), gaan de eerste twee door naar de regionale wedstrijden en daarna wellicht naar de landelijke wedstrijden. Bij de middagwedstrijden welke inmid dels al weer waren aangevangen, tra den eveneens 13_ploegen in het stijd- perk. Om vijf uur was de laatste ”- brand" geblust en kon de inmiddels op het terrein van de "brand” gearriveer de loco-burgemeester H. H uizet de taak van prijsuitreiker van de heer Zwamborn overnemen. Na het bekend maken van de uitslagen van de middag- op even vakkundige wijze wedstrijden ontvingen de bevelvoer- Jv.cch: ders van Oud-Beyerland (le), Nieuw- Beyerland (2e) en Verolme- Usselmonde (3e) uit zijn handen res- De niet uit Chili - zoals aangekondigd - maar uit Uruguay afkomstige politieke vluchteling Hector Numa Moraes zong en speelde op de 1 mei-viering in Waddinx veen strijdliederen, die helder door zijn begeleidster werden vertaald. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). DANK Een welgemeend woord van dank door de heer Huizer en de heer Zwamborn werd uitgebracht aan de directie van de Nederlandse Kabelfabrieken voor hun spontane toestemming tot het houden van deze wedstrijden op hun terrein; de heer Van der Hammen, hoofd bedrijfs brandweer van de NKF, voor zijn ge heel belangeloze medewerking aan het slagen van deze dag; de dames Van der Hammen en Schwartz, die eveneens geheel belangeloos samen met leden van de brandweerpersoneelsvereniging 'Jan van der Heyden’, de 250 brand weermannen en hun supporters van een natje en een droogje hebben voor zien; "slachtoffertje" Rik de Bas voor zijn goed gespeelde rol en de leden van de Waddinxveense brandweer voor hun werk bij de organisatie van deze dag. Na de prijsuitreiking, zowel bij de ochtend- als bij de middagwedstrijden gal de heer J. G. Lekkerkerker, com mandant brandweer van Voorschoten en provinciaal wedstrijdleider een kor te toelichting op de wedstrijden, hoe deze gespeeld had moeten worden. Hierbij bracht hij tevens dank aan het gemeentebestuur van Waddinxveen en de directie van het NKF voor de ver leende gastvrijheid en de Wad dinxveense brandweer voor de goede organisatie. Ook werden dankwoorden gericht aan de juryleden en de adminis tratie, bestaande uit de heren W. J. Oorschot (Voorschoten), Th. Oorschot (Voorschoten), J. Havelaar (Leerdam), W. Versluis (Leerdam), A. Schaap (Pij- nacker), L. Teeuw (Bergschenhoek), M. H. van der Galiên (Gorinchem) en D. van Geffen (Waddinxveen). pectievelijk het gouden, zilveren en bronzen brandweermannetje en gaan Oud- en Nieuw-Beyerland eveneens door naar de regionale wedstrijden. vergaderen in een hoekje van de ru- moerige recreatiezaal van het Anne Frank-centrum, terwijl bovendien deze vergadering niet op de gebrui- kpliikp manipr was aanapknndipd. WADDINXVEEN In Waddinxveen hebben de Partij van WADDINXVEEN ”Er is brand uitgebroken in onderhoudsgebouw B van de Nederlandse Kabelfabrieken aan de Noordkade in Waddinx veen; er wordt nog iemand vermist”. Zo luidde de opdracht voor de brandweereenheden die zaterdag meededen aan de in onze gemeente gehouden provinciale brandweerwedstrijden klasse II, Hieraan namen Zuid-Holland deel. Het object was dus een van de gebou wen op het terrein van de Nederlandse Kabelfabrieken aan de Noordkade, dat voor deze gelegenheid met "onder houdsgebouw B" was genoemd. "Er wordt nog iemand vermist" hield voor de deelnemende ploegen wel in, dat er een redding zou moeten worden uitge voerd en "slachtoffer" Rik de Bas, ICI Hotti/ivr heeft zich die dag maar liefst 26 maal in K1JSU11 KE1K1.NG een verscholen hoekje van het gebouw 's M iddags om ongeveer één 'bewusteloos' moeten neerleggen om zich dan telkens weer vakkundig te la ten oppakken en afvoeren uit de 'brand', maar hij was uitstekend in zijn rol. Zoals te doen gebruikelijk bij weds trijden klasse II, was het object voor de deelnemers geheel onbekend, wat in houdt dat veel neerkomt op het inzicht kendmaking van de uitslag van de bevelvoerder van de betreffende ploeg. De opzet van het geheel was zodanig, tievelijk de ploegen van Reeuwijk (Ie), kelijke manier was aangekondigd. Hoewel vanuit de commissieverga- dering om louter praktische redenen - de commissieleden zijn nu toch bij elkaar en de agenda vermeldt geen hete hangijzers - nog werd gepoogd de vergadering doorgang te laten vinden vond wethouder Van Schie het gezien de gemaakte bezwaren beter voor vanavond (donderdag) om kwart voor zeven een nieuwe verga- J deringvan de raadscommissie open- J bare werken en -bedrijven uit te schrijven. En dus vergadert deze commissie rond het verschijnen van dit Weekblad voor Waddinxveen in het gemeentehuis over deze agenda- punten, die ook voorkomen op de agenda van de volgende week woens- teraad: Verslag van de vergadering van J donderdag 25 maart 1976. J Voorstel tot verkoop van 690 m2 grond in Groenswaard III aan de heer mr. A. G. Smallenbroek te J Harmelen. Voorstel tot verkoop van 1200 m2 WADDINXVEEN In het kader van de Nationale Lego-bouwwedstrijd or- ganiseerde De Bas Speelgoed van de Luifelbaan (Brederolaan) en Jan Dor- rekenskade-West een voorronde. Er S waren twee ^leeftijdsgroepen ingesteld om ook de jonge kinderen een kans te geven op het winnen van een (Lego-) prijs en mogelijke afvaardiging naar de h landelijke finale welke later dit jaar in Amsterdam wordt gehouden. De jury, waarin zitting hadden de heer N. Noor- 1, lander, hoofd van de hervormde Bethel S school voor basisonderwijs in Wad- dinxveen, de heer P. Sliedrecht, fir- mant van de Waddinxveense speel- godfabriek W. A. Sliedrecht, en de S heer B. J. Woudenberg, hoofdredac- teur van het Weekblad voor Waddinx- veen, stelde de volgende uitslag vast: i, Groep A (3 tot en met 7 jaar): le: Arno V Brouwer, Roemer Visscherstraat 32, 7 jaar; 2e: Wilma-Francien Havenaar, Berkengaarde, 7 jaar; 3e: Ellen Koe- mans, Peuleyen 142, 6 jaar; extra: Da nielle van Dort, Nic. Beetslaan 43, 5 jaar. Een prijs krijgen verder in deze cate gorie nog: Erik Zwaan, Gabor Vroeg- op, Mario Dreesman, Hekon Drees- man, Sandra Bode, Michael den Ou den, Michel van Pruissen. Groep B (8 tot en met 12 jaar): le: Izaak van der Vlist, Julianastraat 10, 11 jaar; 2e: Johan-Peter van der Meer, de Genestetlaan 30, 11 jaar; 3e: Waker Lenting, Willem de Rijkelaan, 10 jaar; extra: Marco Mak, Mozartlaan 75, II jaar. Een prijs krijgen verder in deze cate gorie nog: Frank Paalman, Erik de Jong, Peter van Dort, Peter Zwaan, Wim de Jong, Pim Bangerd. WAARDEBONNEN De eerste drie prijzen en de extra prijs in beide categorieën bestaan uit een waardebon die door de prijswinnaars kan worden besteed bij De Bas Speel goed. De anderen mogen kiezen uit een voetbal of badmintonspel. Al de andere kinderen krijgen een diploma en een zak knikkers! Totaal deden 400 kinde ren mee aan de wedstrijd waarvan 300 in Waddinxveen en 100 in Boskoop. De beide nummers één mogen in oktober mee naar Amsterdam waar de landelij ke finale wordt gehouden. Di ui «veen na i de Arbeid, de Pacifistisch Socialis- t tische Partij, het Nederlands Insti- j tuut voor Volksontwikkeling en Natuurvriendenwerk, de Politieke Partij Radikalen en het Nederlands Verbond van Vakverenigingen op de aandacht trekkende wijze af gelopen zaterdag in het Gerefor meerd Verenigingsgebouw de 1- mei-viering gehouden. Zowel de middag voor de kinderen als de avond voor de ouderen kan bijzon der geslaagd worden genoemd. In de middaguren bezochten ruim honderd kinderen de instuif in het Gereformeerd Verenigingsgebouw en er werd door hen met veel animo ge damd, gesjoeld en vooral in de grabbel ton gezocht naar allerlei prijsjes. De kinderen waren zo enthousiast, dat zij na de filmvoorstelling het liefst meteen weer verder waren gegaan met allerlei spelletjes. Helaas was voor hen het feest toen afgelopen, want de organisa toren moesten de zaal gaan inrichten voor het avondfeest. De animo ’s avonds was erg groot. In een zeer goed gevulde en met veel rood en rode vlaggen opgefleurde zaal (met een groot aantal buitenlandse werk nemers) opende de fractievoorzitter van de Progressieven in de Wad dinxveense gemeenteraad, Marie Boere, even na achten de avond. In zijn speech ging hij vooral in op één van de leuzen welke bij het 1 mei-feest horen: solidariteit. Wat betekent dat voor de Progressieven in Waddinxveen, de re gio, in Europa en in de wereld? Het is duidelijk dat zij solidair willen zijn met de jeugd, de werklozen in ons eigen land; met de politieke gevangenen in Oost en West, in Rusland, in Spanje, in Zuid-Amerika, solidair willen zijn met de mensen in de ontwikkelingslanden zoals in Opper Volta. De solidariteit met de ontwikkelingslanden kan voor Waddinxveen vooral tot uiting komen 'in de daadwerkelijke steun aan het Toma-project in Boven-Volta, aldus de socialist Marie Boere. 1 J vorige week donderdagmiddag in het Anne Frankcentrum een buitenge- wone gemeenteraadsvergadering J werd gehouden wegens het afscheid van de nu gepensioneerde gemeente- secretaris H. Jenné dacht wethouder J P. F. J. van Schie (CDA) daar wat later een vergadering van de raads- i commissie openbare werken en - 'J bedrijven te kunnen houden. Maar dat feest ging niet door omdat de heer M. Boere (Progressieven) bez- i waar maakte tegen deze wijze van punten, die ook voorkomen op de dagavond vergaderende gemeen- -•- J grond gelegen in het industrieterrein I J Zuidkade II en III aan "de Rand- stad B.V.” alhier. S Het beschikbaarstellen van een J krediet t.b.v. de aanleg van hockey- velden in het sportpark "de Sniep”. I Rondvraag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 29