Jenné beleed het ambt Vertrekkende secretaris Raad weer bijeen Waddinxveens ere-burger Mi Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek: Piano als geschenk van de bevolking el H.Jenné nu lid van VVD TOI-TOI KOMT MET MAURITS EN MARIJKE OP EENACTER-FESTIVAL n i Uil I I 11 a I Dit jaar wordt in 1 r -*• I Z35 GOUDA/WADDINXVEEN Dit jaar wordt in de Goudse Schouwburg voor de derde maal het eenacter-festival gehouden en wel op maandag 10, dinsdag 11 en woensdag 12 mei. Dit eenacter-festival, waar ook de Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi te zien is, wordt georganiseerd door de sectie toneel van de culturele raad in samenwer king met het bureau culturele zaken in Gouda. A. G. Smallenbroek speldt de heer H. Jenné de versierselen op de revers, die behoren bij het ere-burgerschap I ;n moment tijdens de repetities. Links geeft dat het eerste burger, die vertelde dat er in zes weken tijd een stevige band was ontstaan tussen de heer Jenné en hem. Ik ben u veel dank verschul- HETWEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! Ie de aor maf s ANDER AMBT GEWORDEN "Toch is er in die periode meer gebeurd. Het ambt van secretaris is naar mijn opvattingen een ander ambt geworden. Voor 1950 lag het accent op het beheer, op het con- In de nu met pensioen gegane to pambtenaar Jenné verenigde zich een aantal functies: secretaris van de gemeenteraad, secretaris van het college van Burgemeester en Wet houders en eerste adviseur van de burgemeester, indien deze optreedt in zijn functie als orgaan van de gemeente. Daarnaast en niet in het minst is de gemeentesecretaris diensthoofd van de secretarie. RAADSVERGADERING In de buitengewone gemeenteraadsvergadering werd de heer Jenné toegesproken door bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek en vertegenwoordigers van de diverse raadsfracties. Marie Boere (Progressie- ven), die het spits afbeet, stond stil bij het artikel in de gemeentewet, waarin nauwkeurig omschreven staat welke de taak is van de gemeentesecretaris. De progressive fractievoorzitter consta teerde dat de heer Jenné in die zin heeft gewerkt. Hij meende dat er al die jaren een vetrouwensrelatie had bes taan tussen de gemeentesecretaris en vertegenwoordigers van zijn politieke groepering. Drs. T. J. Bouwers (CDA) bracht in herinnering dat de heer Jenné zijn ambtelijke loopbaan was begonnen zonder salaris. Het was toen een voor lemen. Niet de manager, want dat is inbreuk maken op het secretariaat, niet de jurist of financiële deskundi ge. want het secretariaat is veelzijdi- ger dan de behandeling van louter die aspecten. Maar de interne spil, waar alle touwtjes bijeen komen". "De veelzijdigheid van het ambt vraagt een veelzijdige man;" be toogde mr. Smallenbroek, die ook mevrouw M. Jenné-Verzijden in zijn toespraak zou betrekken. "Meneer Jenné, u hebt uw beste krachten - u hebt er heel wat - aan deze gemeen te gegeven. Nooit was een beroep tevergeefs. In dit verband mag ze ker worden vermeld, dat, zover mij bekend, uw werkzaamheden nim mer hebben geleid tot meer dan normale spanningen in uw gezin. Dat dat het geval is geweêst, komt niet alleen door de rust, die van u is uitgegaan, maar zeker ook door de positie die uw vrouw in uw beider gezin heeft ingenomen. Zij zal thuis zeker de spil zijn geweest en u de ze kerheid hebben gegeven en daar on getwijfeld ook stimulerend in zijn geweest, dat uw aanwezigheid el ders dringender gewenst was dan thuis. Zo behoort het ook in gezin nen, waar verantwoordelijkheid wordt gedragen. Vanuit deze even wichtige situatie is het mogelijk ge worden, dat de gemeente ten volle van uw capaciteiten heeft kunnen profiteren. De gemeenschap is u daarvoor veel dank verschuldigd." GEEN SINECURE Burgemeester mr. Smallenbroek: "Het zijn van secretaris is dienend, stimulerend, organiserend. Vraag baak zijn voor een ieder, de spil waarom het intern gaat. Bur gemeester en Wethouders afhouden van dwaze stappen, maar tevens hen aanzetten tot het nemen van beslis singen, die geen verder uitstel gedo gen. Incasserend, omdat het niet al tijd gaat, zoals is voorgesteld; loyaal bij de uitvoering, ook al ben je het er niet mee eens. Aan deze eigen schappen voldeed u in ruime mate en het is juist hierdoor, dat u ge schikt was om secretaris te zijn. Er is in de afgelopen jaren in deze gemeente heel wat gebeurd. U hebt daaraan meegewerkt. Dat was geen sinecure. U hebt zeer vele colleges gediend. Enkele burgemeesters, vele wethouders en nog meer raad sleden hebt u zien komen en gaan". MAURITS EN MARIJKE De Waddinxveense toneelvereniging komt maandagavond 10 mei op de planken van de Goudse Schouwburg met het door Albert Maurits geschre ven stuk "Met Maurits en Marijke on der de treurwilg’’. Daarin speelt Hetty van Sonsbeek Marijke en Zeger van der Houwen Maurits. Beiden zijn in het stuk eenzaam, op zoek naar de waar heid en de zin van het leven. Onder de treurwilg ontmoeten ze elkaar. In-flar- den van herinneringen worden gehate personen uit hun gedachtenwereld zichtbare werkelijkheid. In deze wer kelijkheid vinden zij zichzelf en elkaar, doch slechts zolang de buitenwereld dit NIEUW STUK Naast de repetities voor het moderne stuk met psychologische en experimen tele aspecten is de Waddinxveense to neelvereniging Toi-Toi ook druk met de voorbereidingen voor het in oktober nieuw te spelen stuk. In haar vijfjarig bestaan het elfde in successie. Kampte Toi-Toi nog wel eens met een tekort aan mannelijke leden, nu echter is dit geen enkel probleem meer. Dit is wel zo plezierig want het betekent dat er veel meer mogelijkheden zijn, ook werd van het traditionele blijspel afges tapt. Gekozen werd voor het stuk ’’Al les voor de tuin” van Edward Albee. De regie is ditmaal in handen van beroepsregisseur Huub Hermanns. Burgemeester mr. --- -- ran onze gemeente. Links mevrouw M. Jenné-Verzijden. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). toelaat. Op de planken staan verder Marjo Ket, Marianne Roggeveen, Ma rianne van den Hatert, Evert-Jan Ket, Arie Kranenburg en Hans Bandell. De regie is in handen van Frido Ritter, ter wijl het decor wordt verzorgd door Ar nold van den Hatert en Dieck Brui- ning. Op de avond dat Toi-Toi speelt spelen ook de rijksscholengemeen- schap/kunsttrust met ”H.B. op tour nee” en de toneelvereniging De Schijn werper met ’’Miauw-Miauw”. De kaar ten kosten 3,50 (één avond geldig) en f 6,- (drie avonden geldig). WADDINXVEEN Volgend, week woensdag vergadert in d raadzaal van het gemeentehuis onder voorzitterschap van burge meester mr. A. G. Smallenbroek de Waddinxveense gemeenteraad. De dan te behandelen agenda bevat de volgende punten: Installatie van de heer C. van 't Hoog tot raadslid. Voorstel tot benoeming van een gemeentesecretaris en beëdiging. Mededelingen en ingekomen stukken. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een per ceel aan de Henegouwerweg. Voorstel tot het beschikbaarstellen van kredieten voor externe kosten van bestemmingsplannen. Voorstel tot verhoging van de tarieven voor het openluchtbad voor het seizoen 1976. Voorstel inzake het verlenen van een bijdrage aan het Studiecentrum Verkeerstechniek. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de inrichting van de 3e Ned. Herv. kleuterschool. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor aanvullende inrichting van de kleuterschool ’’Klein Duimpje”. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en meubi lair t.b.v. de Bethelschool. Voorstel tot het verlenen van medewerking voor de aanschaffing van aanvullend gymnastiekmateriaal t.b.v. het gymnastieklokaal bij de St. Jozefschool. Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor de aanleg van drie hockeyvelden in het sportcom plex "De Sniep”. Voorstel inzake de indeling van het land in provincies nieuwe stijl. Voorstel tot verkoop van grond aan de heer mr. A. G. Smallenbroek. Voorstel tot verkoop van gronden, gelegen aan de Maarten Schouten straat en de Mercuriusweg. Voorstel tot benoeming van een lid van de commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd. Voorstel tot benoeming van een lid in het bestuur van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddinxveen. Voorstel tot voorziening in vaca tures, die zijn ontstaan door het ontslag nemen als lid van de raad door de heer P. de Lijster. Begrotingswijzigingen, w.o.: Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting in verband met verhoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Rondvraag. De W addinxveense toneelvereniging Toi-Toi is druk in de weer voor het in Gouda te houden eenacterfestival. Op de foto een moment tijdens de repetities. Links geeft regisseur Frido Ritter aanwijzingen. t Toi-Toi is één van de negen deelnemers. De prestaties van deze to neelverenigingen zullen worden beoor deeld door Huub Hermanns, provin ciaal toneeladviseur van het Neder lands Centrum voor Amateurtoneel (N- CA), Frans Bos, journalist van de Goudsche Courant en woonachtig in Waddinxveen en Frits Ferres, crea- tiefspeldocent bij de Haagsche Come- die. Er is overigens geen wedstrijdreg lement aan het eenacter-festival ver bonden. Op vrijdagavond 21 mei wordt in de Goudse Agnietenkapel nagepraat over de geleverde prestaties. tact met de burgers over hun per soonlijke noden, op het gestalte ge ven aan de gemeenschapszin, in het ter beschikking stellen van kennis aan verenigingen. Nu ligt het - en daar is het naartoe gegroeid - meer. het administratief-juridische vlak, in het analyseren van comp- Uiusraau russen ue nee. aenne en nen., rrx oen u vee. uaux ve.senu.- Iexe vraagstukken, in het coördi- digd, niet alleen voor de wijze, waarop u mij tegemoet getreden bent, Peren ?|P e Ullvoerende vla m v ...J’ J 6 het oplossen van personeelsprob- zeker ook voor de plezierige manier, waarop u mij wegwijs hebt ge- r... 1 maakt in de dringende problemen van deze gemeente". Sinds de heer Jenné op 1 september 1931 als volontair in dienst van de gemeente trad, op 15 maart 1933 ambtenaar werd en op 1 november 1943 werd benoemd tot gemeente secretaris is niet alleen Wad dinxveen zveranderd, vond de bur gemeester, maar ook de heer Jenné. "Niet de persoon, met zijn karakter, zijn eigenschappen. Wel in die zin, dat u toleranter zult zijn geworden, de zaken in al z’n relativiteit bent gaan zien. Dat behoort ook zo; met de jaren stijgt de wijsheid. Bij u was het startniveau reeds hoog. Het is in algemene zin bekend, dat van secre tarissen veel wijsheid wordt ver langd. Dat is zowel naar raqd, colle ge als burgemeester toe het geval, doch ook naar het ambtenaren korps. Wijzen op de plichten, opko men voor hun belangen, indien dat nodig mocht zijn. De persoon Jenné heeft dat opgebracht. De secretaris en de persoon Jenné stonden daar bij en leven staan als een beuk. On verwoestbaar, betrouwbaar en voor een ieder toegankelijk.” I rage heeft geleverd aan de ontwik- I keling van de gemeente Wad- s dinxveen, terwijl hij daarnaast lang- I dung stimulerend werkzaam is ge il weest in een groot aantal plaat- I selijke organisaties op velelei ter- rein. De dagen voor zijn afscheid heeft de scheidende gemeentesecretaris, amb tenaar vanaf 1 september 1931 en gemeentesecretaris vanaf 1 november 1943 tot zijn vetrek, in een aantal I bijeenkomsten de meest lovende woor den horen uiten over zijn werkwijze en persoon. In ambtelijke kring leidde dat vorige week dinsdagavond tot een ge zellig feest met Farce-Majeure-achtige toestanden (Geacht Farce-forum, Vorige week donderdagmorgen namen de ambtenaren in de raadzaal van het gemeentehuis afscheid van hun hoogste baas. Daar werd gesproken door bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek, J wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde 1 Kiesvereniging), loco-secretaris J. I Meuleman, de heer W. F. Meijer, de I heer G. van der Krans, de heer C. Boerman en de directeur van de dienst I Openbare Werken en -Bedrijven, de WADDINXVEEN Oud- gemeentesecretaris H. Jenné heeft zich op zaterdag 1 mei laten in schrijven als lid van de afdeling Waddinxveen van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie (VVD). Die stap kondigde hij al aan in zijn dankwoord aan het einde van de vorige week donderdagmid dag in de recreatiezaal van het Anne Frank-centrum gehouden buitenge wone gemeenteraadsvergadering wegens het bereiken van zijn pen sioengerechtigde leeftijd. De heer Jenné bracht in herinnering 1 door een regelwisseling in Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 1 april in een voorpagina-artikel over zijn mo gelijke opvolger, de heer J. Meu leman, had gestaan dat beiden lid zouden zijn van de ARP, Dat heeft nogal wat hilariteit teweeg ge bracht, omdat als bekend werd verondersteld dat de heer Jenné de liberale beginselen is toegedaan. Hoewel je onder die andere partij ook goeie hebt zitten meld ik me toch aan als lid van de VVD”, aldus de scheidende gemeentesecretaris, die vorige week in het Weekblad voor Waddinxveen over het lid maatschap van een partij en het ambt van gemeentesecretaris nog opmerkte het geen goede ontwik keling te vinden dat de politieke kleur van een gemeentesecretaris steeds belangrijker schijnt te wor den, terwijl hij juist zich als gemeen tesecretaris niet bij een partij heeft aangesloten om eventuele verden king van bevoordeling te kunnen uit sluiten. Direct nadat oud-wethouder F. M. van Tol (rechts) de Waddinxveense vlag van de piano had gehaald ging de nu gepensioneerde gemeentesecretaris H. Jenné er achter zitten en speelde een vrolijk deuntje. Zijn vrouw kijkt genietend toe. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). heer A. M. Zwamborn. De tenslotte nog een dankwoord sprekende heer Jenné kreeg in die bijeenkomst vele ge schenken aangeboden: staande schemerlamp, tafelscherm, spotjes, een boekwerkje met daarin alle namen van burgemeesters, raadsleden, wethouders en secretarie-ambtenaren tijdens de lange ambtsperiode van de nu vetrok ken gemeentesecretaris, electrische grasmaaimachine, plantenbak, bloemen en bloemstukjes. Deze geschenken hadden later op de dag een plaats gevonden op het podium van de toneelzaal in het Anne Frank- centrum, waar vlak voor het begin van een bijzonder druk bezochte receptie voor genodigden en belangstellenden ook de piano was terecht gekomen. Dit muziekintrument werd de heer en me vrouw Jenné aangeboden door oud- wethouder F. M. van Tol, voorzitter van het afscheidscomité. Van het bin nengekomen geld vanuit de bevolking en het verenigings- en het bedrijfsleven krijgt de vrouw van de gemeentesecre taris nog een cheque aangeboden voor een persoonlijk cadeau. Namens de gemeenteraadsleden had de heer D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kies vereniging) als nestor een tuinameub lement aangeboden. recht om te werken. De veelzijdige belangstelling van de heer Jenné is er volgens de christen-democraat wellicht debet aan dat hij moeiteloos de stor machtige ontwikkeling van onze gemeente heeft kunnen volgen. ”Uw kennis van Waddinxveense zaken heeft ons het raadswerk vergemakkelijkt”, sprak drs Bouwers. De fractievoorzitster van de VVD in de raad, mevrouw L. M. Oosterbroék- Waagmeester bracht naar voren dat de heer Jenné in zijn werk de nodige zelf beheersing en terughoudendheid had betracht. Naast het behulpzaam zijn, I waarover de gemeentewet spreekt, maakte hij zijn eigen mening onderge schikt aan het ambt. Mevrouw Oosterbroek-Waagmeester vertelde verder nog wel eens te hebben mee gemaakt dat ook de heer Jenné behoor lijk boos kon worden en dus in zijn werk volop mens is gebleven. De heer J. Havenaar (SGP/Hervormde Kies vereniging) had als plaatsvervangend fractievoorzitter van zijn groepering het woord gekregen. Hij noemde de be scheidenheid van de vertrokken gemeentesecretaris een voortreffelijke eigenschap. "Vandaag schijn je altijd te moeten tonen wie je bent”, aldus het raadslid, dat het voor de heer Jenné een voorrecht vond de pensioengerech tigde leeftijd te hebben mogen berei ken en hoopte dat hij en zijn vrouw nog lange tijd in goede gezondheid van de nu aangebroken rustperiode zouden mogen genieten. De als nestor sprekende heer D. Uit beijerse (SGP/Hervormde Kiesvereni ging) vergeleek de loopbaan van de heer Jenné als die van een jongste be diende die dank zij noeste vlijt opklom tot de directeursplaats. Verder werd het woord nog gevoerd döor Gouda’s gemeentesecretaris J. Kakebeeke en oud-burgemeester C. A. van der Hooft. De laatste noemde de heer Jenné een erg gesloten man, wiens vrouw de gemeentelijke nieuwtjes eerder van een ander hoorde dan van haar eigen man. Tot mevrouw Jenné zei de heer Van der Hooft: "Mar, je was een vrouw van het eerste plan!” WADDINXVEEN De op 1 mei I met pensioen gegane gemeentese- I cretaris H. Jenné (65) is als blijk van grote waardering en dankbaar- j heid door de Waddinxveense gemeenteraad het ere-burgerschap I van onze gemeente verleend. De 1 hierop betrekking hebbende gou- 1 den erepenning werd hem vorige week donderdagmiddag tijdens de in de recreatiezaal van het Anne I Frank-centrum gehouden buiten- gewone gemeenteraadsvergadering i door burgemeester mr. A. G. Smal- I lenbroek op de revers gespeld. In 3 de bijbehorende oorkonde staat dat 3 de heer Jenné, daarbij gesteund 1 door zijn echtgenote, door zijn ken- nis van zaken een aanzienlijke bijd- WADDINXVEEN Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek zei in zijn toespraak aan het begin van de vorige week donderdagmiddag in het Anne Frank-centrum gehouden buitengewone gemeenteraadsvergade ring de scheidende gemeentesecretaris H. Jenné te hebben leren kennen als een met zijn ambt vergroeideman. ”U hield van het ambt. LJ hebt het beleden. Ik geloof dat een secretaris dan pas goed is, indien hij die opvatting over dit - zo mooie - ambt heeft”, aldus Waddinxveens op 1 _1 .X 1 J J x I -1 lexe vraagstukken, in het coördi- 5

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 33