Hoe zes Distelveld-bewoners fel strijden voor een vrij uitzicht Verkoop grond aan burgemeester: ”D it kan kennelijk wel zomaar ineens Noordkade: Teken ber aan Progressievent Bewoners van Adverteren doet 5 verkopen I Prikken distels of worden distels geprikt? FRACTIEVOORZITTER PROGRESSIEVEN M. BOERE: Benoeming gemeentesecretaris is een schijnvertoning geworden Anne van Gent kwaad over ’’valse informatie” in personeelsorgaan gemeente in de eigenlijke benoeming, zoals die in het raadsvoorstel c. WADDINXVEEN De voortgang van de woningbouw in Groenswaard 3, waarvoor een aantal planologische maatregelen in voorbereiding zijn om voor de daar straks nog 140 te bouwen huizen een goed woonmilieu te scheppen, en de verkoop van een behoorlijk stuk grond aan de Waddinxveense burgemeester mr. A. G. Smallenbroek voor de bouw van een eigen huis in Waddinxveens nieuwste woonwijk hebben een zestal bewoners van het Distelveld achter de schrijftafel doen plaats nemen. gemeenteraadsvergade- tegen nele huize. voor ft A. nanciëele gevolgen ónmogelijk zal zijn. UJ i /Deze plattegrond lat duidelijk zien welke lap de Weidezoom bij het Distelveld in Groenswaard 3 gaat krijgen. era sie Weidezoom/Distelveld", hebben op 28 1 met wethouder Van Schie en de heren Zwam- born en Detmers. Aldaar is een uitvoerige toelichting gegeven omtrent de verdere I i UJ 1 cn F I mening dat de open solli- delaor” citatieprocedure had die- stuk te lezen: nen te worden voortgezet. ”Als ik nu i naam op mijn stembriefje zou invullen, dan zou ik me toch nog met de thans voort te zetten, en dat later 1 van de 4 overgebleven kandidaten zijn sollicita tie terugtrok mag nooit het argument zijn geweest om de procedure te stop- wat overigens door uw college ook niet als argument is gehanteerd. Blijft voor onze fractie wel belangrijk wat dan wel de argumenten zijn en wij vragen het college van B. en W. drin gend ons dat te verklaren. Het stand punt van het personeel kan ook niet volgens ons als argument gehanteert worden omdat het standpunt van het personeel al in een veel eerder sta dium bekend was. Verder willen wij vaststellen dat de nu ons voorliggende voordracht, omdat zij 2 namen bevat, wel aan de wet voldoet maar dan al leen ook maar naar de letter van de wet en zeer zeker niet naar de geest van de wetgever. Een tweetal vragen welke onze fractie in dit verband wil stellen. Heeft nummer twee van de voordracht gesolliciteerd naar de func tie van gemeentesecretaris en zal deze de benoeming aanvaarden indien hij vanavond wordt gekozen? Aan het eind van dit betoog wil onze fractie zijn ongenoegen over de gang van zaken nogmaals uitspreken en con cluderen, dat het omdat de selectie procedure, buiten onze schuld, niet ten uitvoer is gebracht de keus uit de voor dracht niet te kunnen maken”. TWEEDE BRIEF Maar intussen hadden de vijf Distelveldbewoners, nu aangevuld met de tijdens het schrijven van de eerste brief met vakantie zijnde heer W. H. J. M. Wientjes (Distelveld 18), een nieu we brief geschreven alsof het gesprek op woensdag 28 april niets had opgele verd en waarin nu het gisteravond genomen raadsbesluit om Wad- dinxveens eerste burger aan bouwg rond in Groenswaard 3 te helpen opeens ter sprake komt. Voor een goe de oordeelsvorming volgt hier de door de in totaal zes Distelveldbewoners op zaterdag 8 mei geschreven brief: "Aangekondigd staat dat in uw raadsver gadering van woensdag 12 mei verkoop van grond in Groenswaard-3 aan de heer Smallenbroek, burgemeester van Wad- dinxveen, zal worden behandeld. Hoewel, of juist omdat, een burgemeester ook een burger is, hebben wij enige kant tekeningen c.q. bezwaren tegen deze grondverkoop en vooral ook de konsek- wenties ervan. Reeds geruime tijd is er een diskussie gaande over het invullen van het bes temmingsplan Groenswaard-3. Het is u bekend dat meerdere malen gepleit is voor een zo aantrekkelijk mogelijke opzet van deze wijk. Niets of nau welijks iets bleek echter mogelijk als waren met de gegeven gemeentelijke toelichting. Uit de op dinsdag 11 mei door het college van Burgemeester en XX X 1 J X 1 1 C 1- 1 1 - x J ook min of meer. Het antwoord luidt: "Naar aanleiding van uw aan de gemeen teraad gerichte brief van 21 april j.l.. ter gemeentesecretarie ontvangen op 22 april 1976. berichten wij u als volgt. Een vijftal uwer, de heren Verhagen, Viergever, v.d. Hart. Hooimeijer en Biesters, alsmede de heer Van Hove van de "inspraakcommis- r:- ii. J-;/A. „x_/J L„LZ A o op, dat bij de voorbereiding april jl. ten gemeentehuize gesproken '*‘2 VOOl" fit? 56 premie utothmi/loif I/ztm Qz’/j/z» ovt Ao boron 7\i 'van Groenswaard 3 de grens van het bestem- mi herziening) wordt overschreden. Deze grens wordt nu 20 a 25 meter noordwaarts verlegd zonder dat eerst een wijziging van het bestemmingsplan bekend gemaakt is resp. ter visie gelegd. Dat het met deze ernst is blijkt o.m. uit het feit, dat reeds kant GESPREK In reactie op deze brief belegde het Waddinxveense gemeentebestuur op woensdag 28 april in het gemeentehuis een bijeenkomst met de briefschrijvers en de indruk ontstond dat de protes terende Distelveld-bewoners tevreden ge van Burgemeester en door het vervallen van het toekomstige tracé van een provinciale weg naar Zoe ter meer. Een en ander geeft ons gemeen tebestuur de kans om een beter woonmi- lieu te scheppen in de zgn. buitenschil van het plangebied, alwaar nog een 140-tal woningen gebouwd kunnen worden. Door de grensverschuiving zijn aantrekkelijkere en ruimere groenvoorzieningen te creëren. Onzes inziens wordt door deze maatre gelen niemand geschaad of tekort gedaan. Door het "verlengen" van de bocht in de Weidezoom ontstaat nabij het Distelveld zelfs ruimte voor de aanleg van een rui mere waterpartij. Mede door dit laatste is - de door u gevreesde - bebouwing ten noorden van het Distelveld uitgesloten. Vorenstaande ontwikkelingen dienen ui teraard nog te worden vastgelegd in een herziening van het bestemmingsplan "G- roenswaard"Tevens zal de door u ge schetste onzekere situatie met betrekking tot bebouwing ten noorden van het Distel veld verdwijnen, omdat woonbebouwing aldaar wordt uitgesloten in het ontwerp- het Distelveld bestemmingsplan "Recreatieplan Gouwe bos". Ons stedebouwkundig bureau legt momenteel de laatste hand aan de beide genoemde bestemmingsplannen, zodat deze korte termijn in procedure kunnen worden gebracht. Resumerend menen wij te mogen stellen, dat de door u geuite vrees ongegrond is. Zo ook was de conclusie van het op 28 april jl. gehouden gesprek. Een andere conclusie van dat gesprek was - een uwer wijfelde daaromtrent nog. doch zou bin nen een dag een eventuele andere conclu sie bekendmaken - dat de brief beschouwd kon worden aan ons college gericht te zijn. Op grond hiervan menen wij dan ook die brief thans voldoende te hebben beant woord. Een exemplaar van de op 28 april jl. getoonde tekening van "Groenswaard Hl", op basis waarvan de genoemde bes temmingsplannen in procedure gebracht zullen worden, treft u hierbij aan. Af schrift dezes zenden wij aan de "inspraak commis sie Weidezoom/Distelveld". Bo vendien zullen wij deze brief c.a. ter ken nis brengen van de gemeenteraad. ■een Ben. plussen heeft de raadsfractie van de jrogressieven (PvdA/PPR/PSP/D’66 4an de bewoners van de Noordkade ten ■oorden van het pand 233 een brief ge- ■uurd, waarin melding wordt gemaakt ■“n de provinciale beslissing. De Pro- ■essieve raadsleden drs. Willem Ver- rawn en Wim van Breemen zijn zelfs a Jp huisbezoek” geweest om de be- ■okkenen te wijzen op mogelijke con- ■Muenties en wat hen te doen zou Bjnnei\ staan. De bewoners hebben advies gekregen dat het verstandig ls vooral in verband met de bestem- ■>ng van de huizen op langere termijn ■n beroep te gaan bij de Kroon. Marie Boere, fractievoorzitter van de Progressieven. voldoende garantie om de open proce dure met succes voort te zetten, an derzijds en wellicht het belangrijkste argument, de zorgvuldigheid tegenover de kandidaten en onze belofte dat er geen schijnvertoning zou worden opge voerd zouden ons moreel verplicht moeten hebben om de open procedure het ging om het verplaatsen van een muur over enkele meters, het kreëren van meer speelruimte of parkeerruim te. het aanleggen van trottoirs e.d. Thans echter worden ineens vele hon derden vierkante meters midden in het bestemmingsplan aan een nieuwe bur gemeester verkocht. Dat kan kennelijk wel zomaar ineens. Wie de diskussies uit het verleden kent is toch wel erg verbaasd over dit openslitsen van het bestemmingsplan. B. Waarom kan dit zomaar? Uit het plaatsen van paaltjes en bij na vraag onlangs blijkt een gedeelte van de noordgrens van het bestemmingsplan over minstens vele honderden vierkan te meters, zo niet enkele duizenden, naar het noorden verplaatst te worden, het Bospark in dus. Wij maken ernstig bezwaren tegen deze geplande uitbrei ding en verschuiving van de grens van het bestemmingsplan. Een bestem mingsplan geeft doorgaans al weinig houvast, maar als nu zelfs al wegen op deze wijze verplaatst kunnen worden lijkt ons een bezwaar alleszins gerechtvaardigd. Temeer daar er in dit geval een merkwaardige noordgrens ontstaat. De verleiding voor elke bes tuurder zal dan groot zijn en er is al over gepraat!) om van de ontstane noordgrens van het bestemmingsplan weer één rechte lijn te maken en dus woningen te laten bouwen tegenover de woningen Distelveld 14 tot en met 24. Deze verleiding zal des te sterker zijn wanneer de financiële situatie van Waddinxveen daartoe aanleiding geeft. Dat burgers er toe komen deze brief te schrijven wordt in hoge piate beïnvloed door de geringe openheid van zaken in deze. Dit moge onder andere blijken uit het volgende: Toen er gesproken werd met verte genwoordigers van Groenswaard-3 over eventuele wettelijk toegestane aanpassingen van het bestemmings plan werd een verschuiving van een ge deelte van de noordgrens over "slechts een paar metergenoemd. Een brief aan de raad over de on derhavige kwestie heeft ruim 2 weken na verzending de raadsleden nog steeds niet bereikt. In deze periode van 2 weken is get racht via een niet aangekondigde Commissievergadering bovenvermelde grondverkoop voor te bereiden WADDINXVEEN Met distels bedoelen we de bewoners van het Waddinxveense Distelveld. Voor de genen die het niet zo goed weten, vertellen we even dat het Distelveld eigenlijk een klein wijkje is in het westen van Groenswaard 3 met een aantal nederige of minder nederige schulpjes, bewoond door disteltjes. Enkele van die stulpjes komen aan de rand van het Gouwebos te liggen. Boffen ze even! Ze boffen eigenlijk vee! meer dan de niet-distels weten. De disteltjes weten het heel goed, ze zijn ook slim, vandaar die stulpjes weet u wel? Zij hebben, dank zij het vele begrip dat zij voor hun woonproblemen hebben weten te wekken, kans gezien hun nood te lenigen op dit unieke stukje grond via een bijzondere ont heffing in de wet, waarbij niet ieder een. bezwaren tegen hun. het Gouwe bos ontsierende, plannen, kon in dienen, maar alleen omwonenden. En die waren er toen nog niet! Wat een mazzel voor de disteltjes hè? Ze hebben nu alleen het recht om de omgeving van hun stulpjes te ont sieren met autootjes van het formaat Volvo, Mercedes en kleiner grut. Maar wat gebeurt er dan allemaal! 1De provincie besluit om de "Zoe- termeerweg achterwege te laten. Deze weg zou direct ten noorden van het Distelveld gaan lopen als belangrijke provinciale ver keersader. Geen bezwaren van de disteltjes! Ook geen sympa thiebetuigingen. toch jammer 2. De gemeente wil nu die provin cieweg niet doorgaat wat meer groen aanbrengen. Maar de dis teltjes geloven dat niet? Nee! Ze denken dat er te veel mensen in de buurt komen wonen, ja ze zijn zelfs bang dat. hun stulpjes nog vrees, dat: 1de aanleg van Weidezoom en riolering een voldongen feit zal zijn voordat het wijzigingsplan de voorgeschreven pro cedure doorlopen zal hebben. 2. een eventueel terugdraaien i.v.m. defi- nanciëele gevolgen onmogelijk zal zijn. 3. een volgende stap zal zijn het tot bouwgrond verklaren van het stuk ag rarische grond, gelegen ten Noorden van een evenwijdig met i... 2 in oost-west richting: voorts noordelijk begrensd door het tracé van de oor spronkelijk geplande maar thans defi nitief vervallen provinciale weg. 4. van de destijds door de gemeente aan onze bouwgroep gedane mededeling, dat onze huizen de randbebouwing van de west - resp. noordgrens van Groens waard 3 zouden gaan vormen straks in de praktijk niet veel terecht zal komen. Voorts vragen wij ons oprecht af hoe nu plotseling een ingrijpende grenswijziging van het bestemmingsplan wel mogelijk zou kunnen zijn, terwijl destijds een gerin ge verlegging van deze grens door de gemeente onmogelijk werd verklaard zo dat een trottoir langs het Distelveld nu ontbreekt als gevolg van ruimtegebrek. Er is o.i. slechts één af doende oplossing voor het wegnemen van onze vrees, na melijk een volledige opening van zaken uwerzijds m.h.t. het door de gemeente in zake het noordelijke deel van Groens waard 3 op korte en vooral ook langere termijn geplande beleid. leman tot gemeentesecre- i taris van Waddinxveen tie”. met het grootste deel van In het door de gemeente- zijn fractie blanco stem- ambtenaren de. De progressieve wet- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 13 MEI 1976 WADDINXVEEN De benoeming van de heer J. Meulemnan tot gemeentesecretaris was gisteravond voor Marie Boere, fractievoor zitter van de Progressieven (PvdA/PPR/D’66/PSP), aanleiding voor het afsteken van een uitvoerig verhaal, waarbij hij inging op de gevolgde procedure en de eigenlijke benoeming, zoals die in het raadsvoorstel werd omschreven. "Onze fractie was met de voorgestelde zeer onzorgvuldig is omgesprongen met procedure wel gelukkig omdat deze het belang van de gemeenschap, omdat procedure de optimale kans bood tot deze gemeenschap er recht op heeft dat de benoeming van de geschikte en bes- zijn bestuur probeert de beste man of te kandidaat. Onze fractie wil -op dit vrouw moment wel vaststellen dat het volgen wat de zorgvuldigheid van ons eist is van de procedure een gevolg was van een unaniem advies van Burgemeester Ik ga en Wethouders om zodanig te werk te gaan. Na een oproep in verschillende vak bladen werden een aantal sollicitatie brieven ontvangen. Na een voorselec- IrVADDlNXVEEN -Het provinciaal Bestuur van Zuid-Holland heeft het Ifloor de Waddinxveense gemeenteraad in december 1974 genomen besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan Noordkade langs de Gouwe” gedeel telijk goedgekeurd. Goedkeuring is ha- ■nelijk onthouden omdat de bestem mingen ’’woondoeleinden, tuin en erf’ ■en noorden 'van Noordkade 233 niet j'jn goedgekeurd. Het provinciaal be- ■tuur wil op deze strook grond, groen voorzieningen. Het gemeentebestuur is ■et daar niet mee eens, maar volgt het ■dvies van de raadscommissie voor de ■uimtelijke ordening en de woning bouw om tegen deze beslissing maar beroep bij de Kroon aan te teke- WADDINXVEEN In secretaris H. Jenné en zijn nie mee eens. Nie da se so de gisteravond gehouden toen nog mogelijke opvol- seer beswaor hadde tege- - ger J. Meuleman, waarin de mens Meuleman op ring heeft wethouder An- stond dat de progressieve sichselve, maor wel da tie ne van Gent (Progressie- wethouders tegen de een confessionalist is. ven) in een stemverkla- laatstgenoemde zou zijn, Da's opsich natuurlik nie ring toegelicht waarom hij omdat hij als ARP-lid af- erg, maor de nieuwe bur- als enig lid van het colle- komstig is uit confessie- gemeester is ook een con s'' van Rnrnnmnnotor en ne]e huiZC. ”lk bCU beSt feSSiO HU ÜStEli tWC6 VUH Wethouders bij de benoe- bereid boertige en leuti- die figure wilde de Prog- ming van de heer J. Meu- ge stukjes te accepteren, ressieve eiglik nie, want maar dit is valse informa- dan krege se mot met hun achterban. Dus er most een avertentie geplaotst volgeschre- worde en een ieglik kon ven ’’Mozaiek” stond het sollisitere. Een antal sol- houder was namelijk van volgende, door ”De rod- lisitiste werd voor een ondertekende, naoder gesprekske uit- genodig. Ook de fraxie- voorsitters ware daorbei aanwezig. De ganse dag het da geduurt. Kü je nagaon wa da ailemal kos. Sunde van het geld vind ikke da. Maor jao, da’s normaol tegesweurdig. 1 een grote vleuk. Je mot met je tiet meegaon, segge se dan, maor da lap ikke aon m’n klomp. Ondanks al dese gekke fratse, hoop ik x: '.se cretaris wór. Wór ver volg.” I respectievelijk het college van B. en W. I C. «•---■ I tatie van het personeel en via een se- I lectieve vraagstelling geprobeerd (de beste kandidaat te vinden. De drie ge- I noemde groepen hebben onafhankelijk onderzoek naar en de gesprekken met I van elkaar deze selectie uitgevoerd, sollicitanten die u mede geleerd I Rest mij nog te vermelden dat de ont- moeten hebben dat de aangevangen I vangen kandidaten is medegedeeld proedure moest worden gestopt. Vol- I dat er ook een plaatselijke kandidaat gens ons is het tegendeel het geval, I was maar dat er geen schijnvertoning enerzijds waren de kwaliteiten en erva- j zou worden opgevoerd. ring van de overgebleven kandidaten I Verder bleek desgevraagd dat de kan- I didaten geen bezwaar hadden tegen I een alsnog uit te voeren psycho-techn. I onderzoek. Nadat de drie selecterende I groepen hun werk gedaan hadden, is na I afloop van dit werk in een gezamen- I lijke vergadering van B. en W. met de I vier fractievoorzitters vastgesteld wat I de vier beste kandidaten waren (bui- I ten beschouwing bleef de plaatselijke I kandidaat welke alleen door de groe- I pen van 4 fractievoorzitters is ontvan- I gen). Hierover bleek niet zoveel dis- I cussie te ontstaan en kwam deze ver- I gadering tot een unaniem advies. Daar- I na bleek de afvaardiging van het per- I soneel tot de 4 zelfde namen te zijn I gekomen en deze groep had in die 4 na men ook een voorkeur in volgorde aangebracht. Maar toen kwam het breekpunt nl. I toen de fractievoorzitters van VVD en j SGP/Hervormde Kiesvereniging ver- I klaarden de procedure niet te willen I voortzetten en wilden de plaatselijke j kandidaten benoemen als argument I werd door de SGP/Hervormde Kies- I vereniging aangevoerd ”dat de kandi- I daten wellicht naar iets beter waren” I en de VVD vond dat de beslissing van I het personeel om de vodrkeur te geven t aan de plaatselijke kandidaat doorslag- gevend was. De fractievoorzitter van het CDA nam I het standpunt in dat er een zodanige I procedure gevolgd moest worden dat I er een voordracht aan de gemeente I gedaan moest worden waarin de plaat- I selijke kandidaat in was opgenomen, i Het is bekend dat ik als fractievoor zitter gepleit heb om de open proce- bdure voor te zetten conform uw una- llniem voorstel van B. en W. Helaas is [dit mij niet gelukt. Mijn conclusie over de houding van de drie politieke par- tijen kan geen andere zijn dat er die I dag zeer onzorgvuldig is omgesprongen met de belangen van de kandidaten en dat wat er gedaan is, een optimale schijnvertoning is geworden. Vanzelfsprekend geldt dit niet voor de wethouders van de CDA en SGP/Her- I vormde Kiesvereniging, welke achter het unanieme advies van B. en W. ■stonden.Het zal duidelijk zijn dat onze ■fractie er ook van overtuigd is dat er nederiger zullen moeten worden. Ze schrijven dus een echte forse brief aan het gemeentebestuur en maar een Lockheed- achtig sfeertje, met verwijzingen naar de bouwplannen van burge- meester mr. Bert Smallenbroek en, I 4 verder 't wordt niet duidelijk uit j hun kladje of ze verder bedoelen te 1 zeggen dat de gemeenteraadsleden y niet integer of niet capabel zijn. 1 4 Omdat ze denken dat ze niet serieus genomen worden sturen ze maar 4 gelijk een doordrukje van hun kladje naar het provinciebestuur. We vin- 4 den het zielig voor die disteltjes hoor! Laten wij ze allemaal eens een 4 adhesiebetuiging sturen en zeggen I dat het toch eigenlijk wel jammer 4 is dat we straks vanuit het Gouwebos tegen hun stulpjes moeten aankijken. 4 Maar zover zat het wel niet komen. want distels zullen, zoals het een 4 goed onkruid betaamt, wel proberen 4 te verhinderen dat er bomen ko- I 4 men. Voor de goede orde de ad- hesiebetuigingen kunt u sturen naar 4 Distelveld nr. 14t/m24. P.S. Gelukkig blijven de disteltjes 4 wel zo geïsoleerd in dat hoekje, dat niemand bang behoeft te zijn zich 4 daaraan te prikken. alsnog een - ’’Soals algemeen mag worde veronderstelt we- se, gaot onse secretaris gevolgde procedure ac- Jenneeeee met pension, coord verklaren en daar- Dus er mot een nieuwe om stem ik blanco”. An- komme. Maor da was nog ‘fnspraök! Ikke Vin dl ne van Gent bracht ooknie so makkelik. Aan het nog naar voren met ver- amtenaorekoor werd ge- bazing een boertig en leu- vraagt een profielschtske tig bedoeld stukje in het te maoke. Eenparig was gemeentelijk personeels- men van mening, da Meu- ott orgaan 'Mozaiek” te leman de geschikste per- tog da Meuleman onse heben gelezen over het soneelage was. De Prog- vertrek van gemeente- ressieve echter ware daor unej aan nei 4 geven dal gelijk n^htirr cfoort io de bouwplannen van burge- procedure de optimale kans bood tot deze gemeenschap er recht op heeft dat te kandidaat? Onze fractie wil op dit vrouw op die plaats te hebben, de grens overschreden. i nu over tot bespreking van het pre-advies aan de raad. Het zal duide lijk zijn dat als er staat ”Het onder zoek naar en de gesprekken met solli citanten en het daarop gevolgde over leg met de Commissie voor Algemeen tie door B. en~W. werden op 28 april Bestuurlijke Zaken hebben ons doen 1976 8 sollicitanten ontvangen en door besluiten de aangevangen procedure te respectievelijk het college van B. en W. staken, daarbij ook nog overwegende, de vier fractievoorzitters, en een depu- dat de plaatselijke kandidaat, de heer J. Meuleman, de steun van de amb tenaren geniet” wij ons willen distan- ciëren van uw advies waarin staat: ”Het Uit de nu door het Waddinxveense col lege van Burgemeester en Wethouders vrijgegeven correspondentie, die on derwerp van gesprek was in de gistera- Wethouders verstuurde brief blijkt dat vond gehouden gemeenteraadsverga dering, blijkt dat de heren G. H. Bies ters (Distelveld 14), S. C. Hooimeijer (Distelveld 16), J. H. v.d. Hart (Distel veld 20), J. G. Viergever (Distelveld 22) en L. J. J. Verhagen (Distelveld 24) woensdag 21 april een brief schreven aan de gemeenteraad van Wad dinxveen. Daarin stond het volgende: 'Het valt ons van de bouw voor de 56 p~~~ koopwoningen in het noordelijke deel •ingsplan volgens plan 2877-2 (laatste realisering van het bestemmingsplan "G- j. roenswaard HI", met name inzake de noordelijke rand en de omgeving van het Distelveld. Aan de hand van een tekening is getoond, dat de Weidezoom ten oosten van het Distelveld een noordelijker ver- wijziging echter wel loop zal krijgen. Dit is mogelijk geworden Z x - -J zVzxzi hot te t izt /✓>*-! hot t ool/nwi etirrr) het laatste stuk beplanting aan de noord- .'.^..t van de Weidezoom langs het water verwijderd is en de landmeetkundige voor zieningen voor de aanleg van weg en rio lering alsmede de situering van de wo ningblokken bepaald definitief van aard zijn. Bij navraag bij de heer van Hove van de 'ïnspraak-commissie Weidezoom/Dis telveld" bleek daar slechts iets bekend te zijn van een geringe verlegging over en kele meters. Bezien wij nu deze voorgeno men verlegging van de Weidezoom in het kader van het totale noordelijke deel van Groenswaard 3, dan bekruipt ons de

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 17