t Winst Be Fair a WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters notebbom I Antilope test conditie van Waddinxveners W foto V sjaak 4 i Tokion- voetballers naar tournooi Welfare op de markt Wees Waddinxvener met de Waddinxveners: Lees uw eigen Weekblad voor Waddinxveen Verlies voor Be Fair-3 DE KAMPIOENEN VAN WADDINXVEEN D-l 12e plaats voor vrijwillige brandweerlieden ui Twee atleten van Antilope liepen marathon (42 km) uit DE SPERWER WAT WEEKBLAD- ADVERTEERDERS MOETEN WETEN! 33e ronde WSV Weekblad voorf I Waddinxveen EXCLUSIEF BLOEMWERK 111 i <4£üroX- Uw kantoorleverancier f n IHTERFLORA DRUKWERK FOTOCOPIËN STEMPELS Maap Groenendijk TALEIMPRAKTICUM doorlopend talenopleidingen op elk niveau studiecentrum gouda ■f BOEKHANDEL Durger 0-1. verschillend formaat in XÏ exclusief album rar/yz. 7/4 Vorige week Met het einde van de wintercompetitie Uw bloemist de de finisch - meegedaan. Van de drie Antilopers pas- 1 Naam: Adres: Woonplaats: i Betaling: overschrijving op giro 47062 Bank: Rabobank Waddinxveen Doorhalen wat niet gewenst wordt Ik abonneer mij op het WEEKBLAD VOOR WADDINX VEEN en wens een kwartaal-abonnement a 4.75. 1—0 1—0 0—1 0—1 0—1 1—0 0—1 Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 i I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I JEUGD EN HUISVROUWEN Het ’’jonge herenteam” moest met 4-1 in Ommoord 7 zijn meerdere er kennen. Alleen het dubbel Renée Te- kema en Peter Ploemacher wonnen met 3-6, 6-2 en 6-3. De huisvrouwen waren deze week zeer succesvol. Be Fair 9 en Be Fair 10 wonnen met 5-0. Be Fair 11 speelde tegen de dames uit Schiebroek en wonnen zeer gemakkelijk met 5-0. Deze twee laatste ’’huisvrouwenteams” zijn nog ongeslagen en hebben een goede kans op het kampioenschap. VOOR Dorpstraat 80, Waddinxveen Klachten bezorging: Peuleyen 15, tel. 2604, W’veen Abonnementsprijs 4,75 per kwartaal bij vooruit betaling; postabonnementen f 12,75 per halfjaar binnen ver- 1 en 20,25 per half jaar voor overig Nederland. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs f 0,32 exclusief btw); contract-tarieven en tekst advertenties op aanvraag. I met leeftijd en geslacht, kan men de conditie bepalen. Uiteraard mag men, zo de conditie dit niet toelaat, in plaats van hardlopen gaan wandelen. "Dus ook voor mensen die weinig of nooit hardlopen bestaat er de mogelijkheid hun conditie te bepalen. Duidelijker: iedere Waddinx vener wordt uitgenodigd gratis aan deze testen deel te nemen”, aldus het bestuur van Antilope. Verder zullen alle sport verenigingen persoonlijk worden bena derd met een uitnodiging tot deelname. De eerste coopertest zal worden gehouden op zaterdag 15 mei a.s. Er kan bij voldoende deelname op drie verschillende tijdstippen worden gestart: 9.30, 10.00 en 10.30 uur. De volgende coopertest zal op maan dagavond 18 mei a.s. worden gehouden en wel ’s avonds 8.30 uur. Dit speciaal voor diegenen die niet op zaterdagmorgen konden komen. Beide testen zullen wor den afgenomen op de atletiekbaan aan de Alberding Thymlaan. WADDINXVEEN Het eerste heren team van Be Fair-tennis, uitkomend in de le klasse, heeft afgelopen zaterdag onder een brandend hete zon met 3-2 van Nieuwerkerk 16 verloren. Na een achterstand van 3-1 wisten John Hoeke en Bas Boonstoppel in het laatste heren dubbel door winst met 6-2, 4-6 en 6-1 nog één wedstrijdpunt voor Be Fair in huis te halen. De stand is nu: Hiaten 7 p., Dio 4 p., Nieuwerkerk 4 p., Be Fair 3 p. Be Fair 4 of het tweede herenteam is zeer succesvol. Deze week werd T.C. Overschie met 5-0 aan de zegekar ge bonden. Met 8 punten staan ze boven aan en hebben goede kansen op het kampioenschap. Be Fair 5 won met 3-2 van Z67 uit Rotterdam. Met 7-5, 1-6 en 3-6 won Teun Los zijn enkel partij. De dubbels Jan van de Maas, Jeep Teijema en Teun en Jeep zorgden voor de twee andere winstpartijen. Dit team heeft 5 punten en is nog volop in de race om het kampioenschap. Be Fair 6 heeft voor de tweede achter eenvolgende maal met 3-2 het onderspit moeten delven. Deze keer tegen Om moord 3. Arie van de Kerk won zijn partij weer met 7-5 en 6-2 maar Herman Simons kon het tegen zijn opponent niet redden (3-6, 4-6). Het dubbel Jan van Gils en Ed van de Kraats zorgde voor een opleving maar de beide an dere dubbels gingen verloren, zodat de stand 3-2 werd. Be Fair 7 ging met 3-2 strijdend ten onder tegen Lexmond I. Vier van de vijf partijen waren "drie setters” waardoor het wel erg laat werd. Bij een stand van 2-2 stond het dubbel Cor van de Bosch en Jan Doli- slager nog op het programma. Het werd een marathon partij die met 6-3, 3-6 en 2-6 verloren ging. Waarbij aangetekend moet worden dat de laatste set meer in het donker dan in het licht werd ge speeld. Be Fair *8 verloor jn Moor drecht met 3-2 van de tennisclub aldaar. van Oort 1-0; Poutsma-J. van Oort 0-1; v.d. Hoek-Schoemaker afg.; v.d. Heide- Smitskamp 0-1; Kleiweg-Kraan 0-1; Philipse-Broer 1-0; Torenbeek-Versluis 0-1; Verstoep-v.d. Starre 0-1; Verham- men-van Gils 1-0; Roos-Hamming 0-1 van Rhee-Jones 1-0; Geerlof-Gorissen PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 WADDINXVEEN De komende maanden zal bij goed weer de sportclub Antilope de jaarlijkse conditietesten houden. Deze (Cooper)testen zullen in deze maand, in juni, augustus, september en oktober in totaal acht maal worden afgenomen. Vier worden er op zaterdag morgen gelopen, de overige vier op maan dagavonden; beiden tijdens de trimuren. Voor outsiders: de coopertest is een test waarbij het aantal gelopen meters binnen 12 minuten wordt berekend. Aan de hand van een tabel, waarin men rekening houdt WADDINXVEEN Afgelopen zaterdag werden in Amsterdam de Nederlandse kampioenschappen marathon (42 km) gelopen. Atleten van de Waddinxveense sportclub Antilope hebben aan die slijtageslag in de hoofdstad - van de in totaal ongeveer 400 lopers kwamen er uiteinde lijk zo’n 135 over d -■ seerden er twee de eindstreep. De Belg Karei Lismont bewees zijn grote klasse nog eens door als eerste te finishen in de tijd van 2.18.48. De 17- jarige tengere Belg duldde lang het ge zelschap van de Zweed Goeran Bengts son en van zijn landgenoot José Re- veyn, maar toen in de bijna tropische hitte de kilometers extra gingen tellen, WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van het Welfarewerk van het Rode Kruis staat volgende week vrijdag 21 mei op de Waddinxveense weekmarkt met een groot aantal door gehandicapten en bejaarden vervaar digde artikelen ten verkoop aanbieden. De opbrengst komt geheel ten goede aan het Welfarewerk in Waddinxveen. WADDINXVEEN Zaterdag 1 mei is het D-l, pupillenelftal van de voetbal vereniging Waddinxveen, in de compe titie 1975-1976 de sterkste gebleken. Na 21 wedstrijden zijn zij met 34 punten en een doelgemiddelde van 45-12 on bereikbaar geworden voor de naaste concurrenten Floreant, Be Fair en Moordrecht. De 22e en laatste weds trijd tegen Bodegraven is niet meer dan een formaliteit. Na een moeizame start in deze competitie, augustus 1975, kwa men de Waddinxvenertjes, onder de vakkundige leiding van trainer A. van der Flier, goed op gang. Van de eerste vijf wedstrijden werden er drie gelijkge speeld en twee verloren; geen hoopvol begin. Daarna volgden er 13 overwin ningen achter elkaar, een gelijkspel te Staand van links naar rechts: A. Plaisier (eiftalleider), S. van der Zwan, F. van Gasteren, R. van Hofwegen, A. Tol, A. Speksnijder, A. van der Flier (trainer), P. van Willigen. Zittend van links naar rechts: J. Baas, R. Vink, T. Dijkstra, J. Tol, R. Verwaal, S. van Ommeren, M. van Leeuwen. gen Be Fair, en weer een overwinning op WSE. De strijd tegen Floreant, de nr. 2 van de ranglijst, moest op 1 mei de ontknoping brengen. In een niet al te beste wedstrijd, waarbij de zenuwen een belangrijke rol speelden, kon vlak voor rust Floreant op 1-0 worden gezet. Dit bleek het beslissende doelpunt te zijn; er werd niet eer gescoord, maar de punten waren binnen. Na een spannen de en zenuwsleperide slotfase, waarin Floreant alles in het werk stelde om nog een gelijkspel af te dwingen, klonk eindelijk het verlossende eindsignaal. De trainer op de schouders, bloemen, patat en limonade verhoogden de feestvreugde. Een mooier geschenk kunnen deze jongens de helaas van ons scheidende trainer niet meegeven. WADDINXVEEN Op zaterdag 8 mei jongsleden nam een ploeg van de Waddinxveense brandweer onder bevel van hoofdbrandwacht D. van Vliet deel aan de Provinciale Brandweerwedstrij- den klasse II te Noordwijk. Met een totaal van 249 punten bezette de ploeg een 12e plaats op een totaal van 18 deelnemende ploegen. De bevelvoer der bezette met een totaal van 75 pun ten een gedeelde 5e plaats. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbalvereniging TOOS (basketbal). JEUGDAFDELING Met het einde van de wintercompetitie I in zicht heeft de kampioenskandidaat J van de A-groep vorige week donderdag een steekje laten vallen, zodat nummer 1 twee van de ranglijst aardig in de buurt I komt. Nummer 1 van de B-groep laat echter duidelijk zien wie er kampioen 1 wordt. De uitslagen waren als volgt: I Arie Smitskamp-Rolf Torenbeek 01 Ralp Oskam-Michel Gerts André Dekker-Rudi van Wijk I Wim van Os-Kees Bregman I Claudia Torenbeek-Hans Ruiter André Dekker-Michel Gerts Hans Ruiter-Arie Smitskamp Rudi van Wijk-RolfTorenbeek WADDINXVEEN De Waddinx- veense postduivenvereniging De Sper- B wer heeft deelgenomen aan de wed- B vlucht van St. Ghislain. Afstand 188 f km. in concours 425 duiven. Gelost om 7.00 uur met kalme Z.O. wind. Aan- II komst eerste duif 9.16.00 uur, laatste 19.42.30 uur. Snelheid eerste duif |11373.62 m. per min., laatste 1151.02 m. I I per min. II Uitslagen: Troost-Tamerus 1 3 10 12 20 132 67 73 92 103; F. van Vliet 2 4 19 27 133 60 65; C. Smit 5 93; D. Heuvelman 16 11 98; Gebr. Metselaar 7 8 9 13 18 22 126 28 38 39 49 50 58 70 76 84 85 88 91 Gebr. Anders 14 17 25 30 41 42 53 61 77 178 95 97 104 105 106; T. H. Twigt en |Zn 15 37 40 68 99 100; C. A. Toor en Zn il 16; F. Middelkoop 21de Kok-Bijmans 123 102; H. Vink 24 63 101D. Haren 29 66; Th. Colla 31 35 44 45 46 55; C. A. Bode 34 82; W. Berkesteyn 36 86; A. I Smith 43 80; van Gelooven-van Dijk a 47 72 81; L. de Bruyn 48; den Ouden ij van Gent 51 62; Verkade-de Wit 52 57 1 64 89; J. C. Koren 54 74; C. Hofman en Zn 56; D. Boere 59 75 94 96; P. Steen- Iwinkel 69; A. Bonefaas 71; P. Metse laar 79 83 87; J. van Erk 90. moesten Bengtsson en Reveyn afha ken. Op de finish bleek Lismont 2 mi nuten op de Zweed en ruim 5 minuten op Reveyn te zijn uitgelopen. De Ne derlandse titel ging dit keer naar de Amsterdammer Ko van der Weiden, die bijna 13 minuten na Lismont over de streep kwam. Van de Antilopers kwamen er dus twee over de finish, en wel als 88e Wim Van Bremen in de tijd van 3.39.20, terwijl Hans Kuipers in 3.44.25 98e werd, voorwaar (gezien de weersomstandigheden) goede plaatsen in dit sterke internationale gezelschap. Wegens een blessure aan het begin van dit jaar en de daardoor te weinig get rainde Ton van Pinksteren moest helaas de strijd staken. Dure prijzen voor de kopgroep en voor het verdere lopersveld ternauwernood iets en een slechte opvang onderweg en na afloop waren helaas de grote minpunten voor de organisatie. Aan de schoolatletiekdag te Gouda deed voor de samenwerkingsschool voor HAVA/Atheneum uit Wad dinxveen de Antilope-atlete Iris van Geerensteijn mee. Zowel bij het kogel stoten als bij het speerwerpen werd zij eerste met resp. 6.88 m en 19.25 m. Ko mende zaterdag wordt een dergelijke schoolatletiekdag in Reeuwijk gehou den, terwijl de finalisten naar de regio nale op 19 juni te Utrecht gaan. Komende zaterdagavond is er in de kantine van de voetbalvereniging Wad dinxveen in het sportpark De Sniep weer een disco-sjoko-avond. Begonnen wordt om acht uur. In het Alphense gebouw Nabij is er zaterdag 15 mei van ’s morgens elf tot Js middags 5 uur een ruilbeurs van de Nederlandse vereniging ”De Verzame laar". Er zijn daar dan onder meer verzamelaars van aantekenstrookjes, aanstekers, albums, albumplaatjes, as bakken, bierglazen, bierviltjes, curiosa, dranketiketten, eerste-dag-enveloppen, ex-libris, filmsterren, fossielen, insig nes, Koninklijk Huis, luchtvaart, luci fersmerken, marine, maximumkaarten, militaria, mineralen, molens, munten, oorlogsdokumentatie, penningen, post stukken, postzegels, prentbriefkaarten, ruimtevaart, scheepvaart, schelpen, servetten, sigarettenmerken, sleutel hangers, sluitzegels, speldjes, suiker zakjes, sigarebanden, stenen en wa pens. De toegang bedraagt voor oude ren twee gulden en voor kinderen drie dubbeltjes. Nog wat aan voetballers opgelegde straffen: L. Wesseling van WSE: uit gesloten voor één wedstrijd bindend en één voorwaardelijk. A. van Rijn (WSE A2): uitgesloten voor twee bindende wedstrijden, waarvan één voorwaarde lijk. J. de Wildt (Be Fair 9): uitgesloten voor één wedstrijd voorwaardelijk. WADDINXVEEN Het bedrijfs- :lftal van Boonstoppel (Tokion) heeft rich weer voorbereid op jaarlijkse /VVF-voetbaltournooi, dit keer te louden op zaterdag 15 mei op het sportpark ”De Boekhorst” in Noord- rijkerhout. De Waddinxveners zijn in- jedeeld in poule A en komen uit tegen Krug - Kerrebijn (Haarlem), Hasco ^Schoonhoven), Sigma (Zaandam), Ten Horn Pigm. Chemie (Maastricht) en Sikkens Smits (Wapenveld). De speci- 11e bus vertrekt ’s morgens om 7.15 uur vanaf de Rabobank aan de Kerk- neg. WADDINXVEEN De Waddinxveense voetballers van Be Fair hebben de oefenwedstrijd tegen de tweedeklasser SSS in Klaaswaal met 2- 0 gewonnen. Het eerste doelpunt werd gemaakt door Wim Bron, het tweede ontstond uit een voorzet van deze oud- eredivisiespeler. De maker ervan was Hen Vink, die samen met Siem Bos Klaas Angenent en Piet Koele verving. Voor de bekercompetitie speelde Waddinxveen-zaterdag tegen Gouda. Ondanks het mooie weer werd er een knap partijtje voetbal op de grasmat gelegd. Vooral Waddinxveen vocht voor de overwinning, daar het nog een theoretische kans had om een ronde verder te komen. Hans de Bruin was de man die de invaller-keeper van Gouda het nakijken gaf (1-0). Hierna zou Wad dinxveen nog meer kansen krijgen, maar deze werden niet benut. Na de thee kwam Waddinxveen op 2-0 door een goed genomen vrije trap van Cor van der Stelt. Gouda trachtte hier wat aan te doen, maar door steeds in de buitenspelval te lopen konden zij toch niet zo vaak gevaarlijk worden en bleef de stand dus 2-0 voor Waddinxveen. Hierdoor bleven zij ongeslagen, maar daar Sportlust II een beter doelgemid delde had is men toch uitgeschakeld voor de beker. Waddinxveen 5 is door een overwinning van 5-1 op Schoonhoven 4 een ronde ver der gekomen in de 4e klas van de beker competitie. In de komende dagen oefent Be Fair 2 op zaterdagmiddag tegen Bodegraven. De voetballers van Waddinxveen nemen zondag deel aan een nederlaag- tournooi in Alphen aan den Rijn, ter wijl het tweede en vierde elftal van deze club in Moerkapelle spelen. Het oefenprogramma van Waddinxveen-zaterdag luidt als volgt: zaterdag 14 augustus Waddinxveen 1 en 2 thuis tegen BVCB uit Bergschen- hoek, 3, 4 en 5 uit naar Bergschenhoek. Zaterdag 21 augustus gaat Wad dinxveen naar CVV Berkel in Berkel Roodenrijs met vijf elftallen. Op zater dag 28 augustus gaat de reis naar Wijk bij Duurstede om daar tegen de plaat selijke vereniging SVW de strijd aan te binden, ook met vijf elftallen. Op woensdag 25 augustus speelt Wad dinxveen 1 een avondwedstrijd thuis te gen SJZ uit Zoeterwoude. De verzorger c.q. begeleider, de heer J. Hageman uit Gouda, zal ook het nieuwe seizoen Waddinxveen-zaterdag ter zijde staan. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 13 MEI 1976 INLEVERING Advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen die vóór dinsdag ochtend 12.00 uur in ons bezit zijn zullen dezelfde week nog geplaatst wor den. Van advertenties die later worden ingeleverd kan plaatsing in dezelfde week echter niet gegarandeerd worden; zij zullen in het algemeen - zonder tegenbericht van de opdrachtgever - worden opgenomen in het nummer van de daarop volgende week. LIEFST SCHRIFTELIJK Voor de juistheid van de tekst van advertenties kunnen wij slechts instaan, indien deze schriftelijk bij onze advertentieafdeling, Oranjelaan 9, Waddinx veen, worden ingediend. Hiermee kan worden voorkomen dat in telefonisch opgegeven advertenties, buiten onze schuld, fouten sluipen. KABOUTERS De rubrieksadvertenties in het Weekblad voor Waddinxveen, Kabouters, Moeten vóór dinsdagmiddag 15.00 uur bij onze advertentieafdeling zijn op gegeven. Plaatsingen uitsluitend a contant. A dvertentieafdeling Weekblad voor Waddinxveen. Oranjelaan 9 postbus 66 Waddinxveen. Telefoon (01828)4788 WADDINXVEEN Vorige week donderdagavond heeft de Waddinx veense Schaak Vereniging WSV voor haar huishoudelijke competitie de 33e ronde gespeeld. De uitslagen daarvan zijn: van Grieken-Kardol 1-0; Vis-W. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen A Uitgave: Druk. Veldwijk B. V. V Direktie:J. B. Veldwijk RedactieBJWoudenberg Exploitatie: F. van Kempen Redactie-adres: i Peuleyen 144, Waddinxveen T telefoon (01828) 5594 A Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, Waddinxveen A postbus 66, telefoon (01828) 4788 A spreidingsgebied 7 half iaar voor ove

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 25