Twee directeuren Van 0 Berkesteijn jubileren WKMTtBWBRK f- Spreekuur burgemeester in september van start J. W. A. van Berkesteijn en G. Th. B. Mulleman Leden voor landelijke CDA-lijst Ljluba P. van der Meijden nieuwe voorzitter ARP-Waddinxveen Schoolfeest van Klaas de Vries WAT WEEKBLAD- ADVERTEERDERS MOETEN WETEN! I I Stichting Natuur en Jeugd Wat betekent eigenlijk Volle Evangelie precies? Vergadering De Rijnstreek Verloting van deGouwebloem ’’Prikken distels” is ronduit denigrerend voor Distelvelders AGENDA GOUDSE BIOSCOPEN] I F EXCLUSIEF BLOEMWERK r •CtfuRSS- 99 BBH Maap Groenendijk Zoek je vakantiewerk dat goed betaald wordt? Ga dan snel even naar Luba, het uitzendbureau dat altijd dik in het vakantiewerk zit. Geef je nu alvast op. (Min. leeftijd 16 jaar). Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. RECEPTIONISTE opleidingen spant GOUDA r tf Namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken spreekt de heer G. C. van den Hondel en veel prijzen. VERKIEZING Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 Leiden: Nieuwe Rijn 35, telefoon 071 -140341 Alphen a/d Rijn: Aarhof 67, telefoon 01720-94645 Gouda: Lage Gouwe 12, telefoon 01820-23311 Zoetermeer: Croesingkplem 19, telefoon 079-31 1515 VOOR Uw bloemist Lezers schrijven THALIA Do. en Vr. 7.30 uur, Za. en Zo. 3 30 en 7.30 uur, Di. 7.30 uur: ELC1D. Kleur, 14jr. Za. en Zo. half twee TEKEN- FILMPARADE. a.l. Vr en Za. 11.30 uur en maandag- 1 uur: FRANKENSTEIN JUNIOR. 14 jr. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur, Zo. 3 uur: DE CHINEES MET DE LINKSE DIRECTIE. 1 Naar aanleiding van uw redactieartikel "Prikken distels of worden distels ge prikt?”, gepubliceerd in het Weekblad voor Waddinxveen van donderdag 13 mei 1976, het volgende. Het staat ie dere burger in Nederland vrij bezwaren te uiten tegen een bepaald voornemen. Dat hebben de betreffende bewoners van Distelveld dan ook gedaan. Er is uitvoerig overleg geweest tussen de gemeenteraad en de genoemde bewo ners. Afgezien van het feit of de door de Distelvelders gehanteerde argumen ten en procedures juist zijn of niet, vind ik uw redactionele reactie niet "fijn”. Het bewuste artikel is rondweg denig rerend te noemen. Lees b.v. de ge bruikte uitdrukkingen als "stulpjes”. WADDINXVEEN De afdeling Waddinxveen van de Stichting Natuur en Jeugd organiseert als afsluiting van het schooljaar 1975/’76 op Hemel vaartsdag 27 mei een ’’Dauwtrap wan deltocht”. Het bestuur vindt dit een unieke ervaring voor iedereen die de moeite wil nemen om 5 uur in de och tend aanwezig te zijn bij de Theo Thijs- senschool (naast het politiebureau)', om de Bloemendaalse polder en de "Winterdijk” eens te leren kennen. Zij hopen dat niet alleen de Jeugdnatuur- wachters maar ook anderen mee zullen wandelen. De tocht duurt ca. l'/2 a 2 uur. Goed waterdicht schoeisel wordt aanbevolen. Ochtendhumeuren moe ten thuis blijven. Kenners van dit ge bied zullen met open armen worden ontvangen. Verschillende malen wordt ons gevraagd: Wat betekent Volle Evan gelie? Het antwoord dat wij hierop geven is o.a.: Dat wij alles geloven wat er in de Bijbel staat. De leer die verkondigd wordt, is in overeenstemming met het woord van God. En dat is, dat onze God een goede God is, in Hem, is geen enkel duisternis. En omdat Hij een goe de God is, veracht hij niemand. Zelfs toen de mens ongehoorzaam werd, was die liefde tot de mens zo groot, dat Hij met het leven van zijn Zoon, de gehele mensheid kocht. Onze God is echt geen God, die een gedeelte van de mens heid, verwerpt en een gedeelte be houdt. Want God wil hebben, dat ieder mens behouden wordt en tot erkentenis der waarheid komt. Hij wil niet hebben dat er één verloren gaat. Wat is waarheid? Dat de mens Gods volkomen zal zijn en tot alle goed werk volkomen toegerust. Daarom zoekt God in de mens, het goede, het welge vallige en het volkomene. Jezus nam éénmaal een kind en zette die te mid den van zijn hoorders, en zeide ’’Ziet toe, dat gij niet één dezer kleinen veracht. ”Wat doet menj men maakt een kind verachtelijk, wanneer men belijdt, dat het in zonde ontvangen en geboren is, dat het innerlijk vedorven is, dat het een kind des toorns is, of dat het deel heeft aan de verdoemenis. De gedachten van onze Vader,is echter an ders. Jezus maakte die reeds bekend en zeide: Vader, Ik heb hun Uw naam be kend gemaakt en van mij, opdat zij eeu wig leven hebbe. Jezus waarschuwde voor zulke klei nerende on onterende uitspraken. Zelfs wanneer kinderen en ouderen door de boze misleid en verleidt worden, aange vallen of zelfs misbruikt worden. Zullen wij hen niet verachten, of dat we zien dat ze daardoor verloren gaan. Want Mattheüs 18:10, 11 zegt, want de Zoon des mensen is gekomen om het verlo rene te behouden. God veracht geen zondaar, zieke en zegt niet ge moet maar in uw lot berusten. Ge moet met de ziekte of met die afwijking maar leren leven. Dat is hard en wreed. Vele malen verweet Jezus zijn discipelen hun klein geloof, maar Hij verachtte ze niet, maar ondanks dat ze Hem in de steek gelaten hadden, en Petrus Hem, zelfs verloochend had, keerde Jezus na zijn opstanding, onmiddellijk naar hen terug. God heeft één grondgedachte, redt en herstel. Petrus maakte het niet in orde met zijn Meester, maar Jezus sprak met hem en herstelde en maakte het in orde, tussen Petrus en Hem. Jezus denkt niet min derwaardig over de mensen, maar Hij ontmaskerde de vijand, de machten der cyclus 8 HJNIOf de vorming van één CDA-lijst genoegzaam is voldaan. Voorafgaande aan de stemming had de CDA-fractieleider in de Waddinxveen- se gemeenteraad, drs. T. J. Bouwers, een chronologische opsommimg gege ven van de ontwikkelingen van het Christen-Democratisch Appèl (CDA) sinds 1968. Hoewel uit de daarop vol gende bespreking naar voren kwam dat op dit moment nog niet was voldaan aan de gestelde voorwaarden als een heid van grondslag, eenheid van beleid en eenheid van program viel de stem ming toch aanmerkelijk positiever uit. De discussie over het ontwerp-program van het CDA, waarmee de AR-leden hun instemming betuigden, leverde een vijftal amendementen op, die als aan vulling op het program kunnen worden beschouwd. BOSKOOP/WADDINXVEEN Het I waterleidingbedrijf De Rijnstreek, I waarbij ook Waddinxveen is aangeslo ten, belegt vrijdag 21 mei ’s middags om half vier ten kantore van De Rijn- I streek, Kalverdans 32 in Boskoop, een openbare algemeen bestuursvergade ring voor de afhandeling van deze agenda: Opening Notulen van de vergadering dd. 5 I maart 1976 Ingekomen stukken t Jaarrekening 1975 j Organisatie van de drinkwatervoor- I ziening in Zuid-Holland Wat verder ter tafel komt Mededelingen Rondvraag Sluiting. Namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken spreekt de heer G. C. van den Hondel de jubilerende directeuren G. Th. B. Mulleman (midden) en J. W. A. van Berkesteijn (rechts) lovende woorden toe. De echtgenotes van de jubilarissen luisteren aandachtig mee. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN In hotel ’’Florida” in Boskoop hebben de heren J. W. A. van Berkesteijn en G. Th. B. Mulleman er bij stil gestaan dat zij op vrijdag 7 mei precies 25 jaar directeur waren van stoel- en meubel fabriek H. A. van Berkesteijn BV in Waddinxveen. De receptie, het jubilerende tweetal aangeboden door de mededirecteuren J. P. L. van Berkesteijn en W. C. H. van Berkesteijn, werd bijzonder druk bezocht. Tijdens de receptie sprak namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken de heer G. C. van den Hondel de twee jubilaris sen toe alvorens hen een oorkonde met legpenning te overhandigen. De heren Van Berkesteijn en Mulleman mochten van hun vrienden, kennissen en zaken relaties vele bloemstukken en cadeaus in ontvangst nemen, terwijl de heer en mevrouw Mulleman nog eens extra in het zonnetje werden gezet omdat het WADDINXVEEN De Anti-Revolutionaire kiesvereniging ’’Neder land en Oranje”, die vorige week donderdagavond besloten vergaderde, heeft zich in meerderheid uitgesproken voor het uitkomen met één CDA-lijst bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer. In stemming werd immers betuigd met de resolutie van de AR-partijraad om deze te machtigen in september na gaan of aan de voorwaarden tot WADDINXVEEN Morgen (vrijdag h 21 mei) viert de openbare Klaas de i Vriesschool (Herman Heijermans- I laan) het jaarlijkse schoolfeest, zoals dat door de oudercommissie van deze I school is voorbreid. Na de opening I van dit feest wordt de school in orde I gemaakt voor het avondfeest. Hierna, I ca. 11 uur, wordt er gevoetbald, op het WSE-voetbalveld aan de Vondellaan, 1 waar het schoolteam de ”Klaas-cup” verdedigt tegen een team van ouders 1 en leerkrachten^ Middags is er voor I de kinderen in het Anne Frankcen- 1 trum een kindervariete-programma I door het gezelschapHandy Fooi” uit I Rotterdam. Hierbij zijn ook de toe- I komstige eerste klassers aanwezig. I Na deze voorstellingen staat op school I een warme maaltijd voor de kinderen I klaar. Vanaf 18.30 uur is de school I open voor de kinderen en hun ouders, I waar een avondfeest tot 9 uur zal wor- I den georganiseerd met veel attrakties Tijdens de vergadering van de AR- kiesvereniging werd de heer P. van der Meijden gekozen tot nieuwe voorzitter, daar ing. C. van ’t Hoog in verband met zijn benoeming tot gemeenteraadslid zijn functie ter beschikking had gesteld. De heer Van der Meijden bekleedde tot nu toe de functie van secretaris. In de ontstane vacature kozen de leden de aan de Stationsstraat wonende heer L. J. Bloem. Pasbenoemd kiesverenigingsvoorzitter Van der Meijden memoreerde in een korte toespraak tot zijn voorganger, ing. Van ’t Hoog, diens enthousiasme en inzet «oor de AR-kiesvereniging. Hoewel hij niet daarna heeft gestreefd, is zijn benoeming tot gemeenteraadslid snel gekomen. De heer Van der Meij den vertrouwt dat hij deze functie op doelmatige wijze zal kunnen uitoefenen en wenst hem daarbij veel sterkte toe. Nadat enkele weken geleden in een CDA-vergadering afscheid was geno men van oud CDA-raadslid P. de Lijs ter, waarbij hem e?n aquarel werd aan geboden, werd dit in deze vergadering binnen de AR-kring nogmaals overge daan. Voorzitter Van ’t Hoog noemde met name de innemende wijze waarop de heer De Lijster in de raad en in de kiesvereniging optrad, hetgeen echter niet wegnam dat zijn stellingname ge kenmerkt werd door zuivere principië le opvattingen. I waddinxveen ”De Gouwe- I bloem” de nieuwe naam van de lande- I lijk wat verwarrend werkende naam van de Waddinxveense therapieclub De Zonnebloem”, heeft een verloting gehouden, waarvoor kortgeleden no- taris J. in ’t Hol de trekking heeft ver- B richt. Alle loten die eindigen met een 6 hebben een prijsje. Verder is de draagr B bare TV gevallen op nr. 0796; draagbare radio op nr. 4096; sprei op nr. 1042. De prijzen kunnen worden afgehaald op maandag 24 mei en dinsdag 25 mei B s avonds tussen 7 en 9 uur in het club- B huis van de speeltuinvereniging "De Paddestoel” aan de Lijsterbesstraat. duisternis, die hun slachtoffers inspi reren. Jezus kwam het geheim aan zijn discipelen mededelen, en aan de slacht- toffers van allerlei kwalen, dat er een vijand van de mens is, n.l. de satan, de tegenstander. Wie het woord van Jezus aanvaardde kwam tot bevrijding van deze vijand en wordt herstelt. Nooit is het dé bedoeling van God geweest, minderwaardig over de mens te denken en zijn waardigheid te ontnemen of hem af te schrijven. Integendeel, zijn gedachten, zijn hoger als de gedachte van menig christen. Want dit is nu de boodschap van het Volle Evangelie. Dit evangelie van Jezus, verheft de zie ke tot een gezonde, de zondaar tot een rechtvaardige en de mens die verlen gend is tot de mens die de weg der waarheid bewandeld. Dit Evangelie willen wij in Waddinxveen uitdragen. Dat evangelie wil de knopen der on gerechtigheid losmaken en het web van de leugen verscheuren. Jezus is geko men om de mensen te geven leven en overvloed. Daarom beoogt dit evan gelie om de mens in vrijheid te doen le ven. Door ons wordt geen evangelie ge bracht, dat de mens maar een stofje is en niets betekent, of hem verachtelijk maakt. Of een prediking van: de mens moet verbroken worden, of je gaat naar de hel, of iemand wordt verdoemd (hel en verdoemenis). Hierin vinden we niet de gedachten van God, maar van de duivel, de vijand van de mens. Door deze ieugenleringen, wil de duivel de mens gelijk maken aan zijn beeld en aan zijn gelijkenis. Maar God heeft zijn plan klaar en dat is! Laat ons mensen maken naar ons beeld en naar onze gelijkenis, in ware kennis, gerechtig heid en heiligheid. De mensen zijn goed, maar zij moeten verlost worden van den boze en moeten bevrijdt wor den uit de strik van de satan. Daarom roepen wij alle christenen in Wad dinxveen en omgeving toe! "Och, of gij op deze dag verstondt wat tot uw vrede dient. Door Jezus komst in deze wereld, heeft God, wederom naar ons omgezien. Waarom? God heeft de mens zo ontzettend lief. Daarom leert Hij ons dit te verstaan door de predi king van het Koninkrijk der hemelen. Allen die deze boodschap aannemen, aanpakken, krijgen macht om zonen Gods te worden. Dit is Volle Evangelie! Deze bood schap kunt u wekelijks beluisteren en beleven. Elke zondagmorgen om half tien in de gemeenschapsruimte van de De Savornin Lohmanschool, Linden- gaarde 17, Groenswaard en Tesselscha- delaan 28, elke dinsdagavond om 8 uur. P. VAN DER HEYDEN, Tesselschadelaan 28. echtpaar deze maand ook nog een kwart eeuw is getrouwd. FAMILIE Na de receptie was de eer te beurt aan de familie en naaste medewerkers om tijdens een gezellig samenzijn hun lof niet onder stoelen of banken te ste ken. De heer W. C. H. van Berkesteijn sprak als mede-directeur zijn oudste broer toe en schetste diens veelbewo gen loopbaan. Daarna werd de heer Mulleman door de heer J. P. L. van Berkesteijn - het vierde directielid - geprezen als de stuwende kracht die voor de verdere uitbouw van het be drijf heeft gezorgd. Over enkele maan den hoopt Van Berkesteijn een nieuwe meubeltoonzaal van 4000 m2 te openen, hetgeen een uitdaging mag worden ge noemd in deze tijd. Na enkele toespraken door personeels leden, waaronder een delegatie van het bedrijf in Weert, welke gepaard gingen met het aanbieden van de nodige ca deaus, sprak de heer Mulleman een dankwoord, waarbij hij vooral de na druk legde op de goede samenwerking met de heer Van Berkesteijn. Ook de beide echtgenotes werden geprezen om hun steun en volharding, waardoor de jubilarissen hun werk naar ieders te vredenheid konden verrichten. Als sluitstuk werden de beide heren’ge- ridderd”, waarbij hen het BW-lnsigne werd opgespeld. Deze specifieke BW- onderscheiding werd pas twee maal eerder aan jubilarissen van het bedrijf uitgereikt. Tijdens een gezellig samen zijn vorige week was er voor het ge zamenlijk personeel nogmaals de gele genheid de jubilarissen te huldigen. Namens het personeel bood de heer A. C. M. den Boer de beide jubila rissen een lederen bureaugarnituur aan. Daarna was het woord aan de heer KL Schaart, die namens de gepensio neerde medewerkers een toespraak hield, en 2 plantenbakken aanbood in de vorm van een scheepsboeg. Dit ge heel beeldde hij uit als de bloei, het klimmen van de jaren, de steun van allen en’het scheppen van vertrouwen, medewerking en begrip. Als aanden ken aan deze dag kregen alle mede werkers en gepensioneerden een leuke attentie. ’’autootjes” en ’’kladje”. Bovendien begeeft de redactie zich op het glibberi ge pad wanneer zij spreekt over een ”- Lockheedachtig sfeertje”. Ik vraag mij af of de redactie wel weet wat de Lockheed-affaire inhoudt? De redactie maakt zich met haar arti kel schuldig aan onzindelijk denken en verdachtmakingen, iets wat zij juist de bewoners van' Distelveld verwijt. Het bekende spreekwoord gaat in deze op: ”De pot verwijt de ketel dat zij zwart ziet”. Kortom, uw artikel is niet "fijn” en beneden de maat. U had beter moe ten weten. A.G.SCHOUTE, Peuleijen 126. 18 jr. Vr. en Za. 11.30 uur, Zo. 7 1 en 9.15 uur, Ma. en Di. 8.15 uur: ROLLS ROYCE BABY. 18 jr. SCHOUWBURG Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 3, 7 en 9.15 uur, Zo. 3, 5, 7 en 9.15 uur, Ma. en Di. 8.15 uur: DE PRE MIEJAGER. Kleur, 18 jr. WEEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN DONDERDAG 20 MEI 1976 WADDINXVEEN Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek heeft aangekondigd in september met een spreekuur voor de bevolking te zullen starten. Iedere vrijdagmorgen van tien tot twaalf uur zal onze eerste burger voor iedereen te spreken zijn. ”U kunt met ieder probleem bij mij komen; of ik er een antwoord voor heb, dat zien we dan wel”, aldus mr. Smallenbroek, die evenals in zijn vorige gemeente Harmelen ook in Waddinxveen veel ziet in een vast spreekuur om mede op die wijze wellicht een stukje afstand tussen bes tuurden en bestuurders te verkleinen. Zoals bekend hield oud-burgemeester C. A. van der Hooft geen spreekuur, omdat hij in zijn op vatting altijd en overal voor een ieder die dat wilde te spreken was. En schikte dat op een bepaald moment niet, dan was een af spraak op een later tijdstip snel genoeg gemaakt. INLEVERING Advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen die vóór dinsdag- ochtend 12.00 uur in ons bezit zijn zullen dezelfde week nog geplaatst wor- den. Van advertenties die later worden ingeleverd kan plaatsing in dezelfde week echter niet gegarandeerd worden; zij zullen in het algemeen - zonder tegenbericht van de opdrachtgever - worden opgenomen in het nummer van J de daarop volgende week. I LIEFST SCHRIFTELIJK Voor de juistheid van de tekst van advertenties kunnen wij slechts instaan, indien deze schriftelijk bij onze advertentieafdeling, Oranjelaan 9, Waddinx- veen, worden ingediend. Hiermee kan worden voorkomen dat in telefonisch opgegeven advertenties, buiten onze schuld, fouten sluipen. j KABOUTERS De rubrieksadvertenties in het Weekblad voor Waddinxveen, Kabouters, Moeten vóór dinsdagmiddag 15.00 uur bij onze advertentieafdeling zijn op- gegeven. Plaatsingen uitsluitend a contant. i Advertentieafdeling Weekblad voor Waddinxveen, Oranjelaan 9 postbus 66 Waddinxveen. Telefoon (01828)4788 ■F

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 15