hefbrug de Een mooie fiets voor Yvonne Houterman WEGENWACHT-HULP IN WADDINVEEN KAN I Rondom \pl pnsaiir Leerlingen muziekschool komen in Ontmoetingskerk met een gevarieerd concert 1 I I Bg; -f a gaat niet door. Vrijdagavond 21 mei om 19.30 uur de DISCO-A VOND F" W QfflM mi EERSTE PAAL VOOR SHOWROOM MULLEMAN Programma ’t Ketelhuis Theo(l) Theo(2) TONY MOOR EN HAAR CURSISTEN r Theo(3) OPENBARE COMMISSIE VERGADERING hr 1 1 in de WSE-kantine die op 21e mei a.s. gepland was, f 1 II V9 I Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 L li-Ll TiNWBV e ALG. ONTWIKKELING gouose IVIO cursussen - i ju. t ~T, ^—"1 1 3 Il In het museumzaaltje van de Rabobank exposeren deze vrouwen hun i-- 8. *1» T it STICHTING JEUGD- EN JONGERENCENTRUM WADDINXVEEN, 't Ketelhuis, Busken Huëtlaan 94a, telefoon 01828 - 6860 In het museumzaaltje van de Rabobank exposeren deze vrouwen hun poppen en wandkleden. Derde van links mevrouw Tony Moor-Ouwehand. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). M P: 7 WADDINXVEEN Onder het motto ’’Fiets Veilig” en in nauwe samenwer king met Veilig Verkeer Nederland or- -*- kenwedstrijd voor de jeugd van 6 tot en met 8 jaar. De wedstrijd die in april werd gehouden heeft ook in Wad dinxveen geresulteerd in een groot aan tal inzendingen. Naast de tekening die vervaardigd diende te worden moesten ook vijf vekeersvragen worden beant woord. De fiets in het hedendaagse drukke verkeer schijnt meer dan vol doende stof op te leveren voor een creatief stuk teken-, schilder-, knip- en/of plakwerk. De bonte mengeling van kleur en mogelijkheden is een ware lust voor het oog. De prijzen die waren te winnen varieerden van een fiets als hoofdprijs tot een fietsvaantje als een soort van beloning voor het meedoen. Het yaantje werd zoveel mogelijk aan iedereen uitgereikt. De frisse blauw witte kleuren aan de fietsen van de jeugd zullen u wellicht zijn opgevallen. De fietsen zelf zijn, als alles gelukt is, aan de hand van de fietscontrolekaart van Veilig Verkeer Nederland, op ge breken gecontroleerd en hopelijk daar Rl Deze stichting stelt zich ten doel het contact tussen de bevolking en de mu ziekschool te bevorderen. Tevens wil zij door het organiseren van concerten en met te ontvangen donaties de mu ziekschool helpen het instrumentarium uit tebreiden, zodat duurdere instru menten, die dikwijls voor leerlingen of ouders onbetaalbaar zijn, tijdelijk in bruikleen kunnen worden verstrekt. In de afgelopen jaren heeft de Stichting Vrienden van de Streekmuziekschool Waddinxveen op deze wijze twee vio len, een klarinet, een dwarsfluit en met behulp van het Anjerfonds twee piano’s en een Orff-instrumentarium aan de school geschonken. Inmiddels is het Anjerfonds weer om een bijdrage ge vraagd voor het kunnen aanschaffen van nog een piano en een orgel. I I Als we afscheid nemen, is de (beeldend) kunste naar in opperbeste stem ming. Vertelt ons op de valreep over zijn plannen voor een architekten- winkel, waarin hij advie zen wil gaan geven aan zijn dorpsgenoten over woninginrichting. Dan- is hij opmerkelijk welbe spraakt. WADDINXVEEN De raadscommis sie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw komt op dinsdag 25 mei bijeen (gemeentehuis, 16.30 uur) voor de afhandeling van onder staande agenda: 1. Vaststelling van de verslagen dd. 13 ^,egenwa<Ts TMr-*sC?’TWTt L.S” WADDINXVEEN In ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan staat voor de komende week het volgende op het programma: Vrijdag 12 mei: Cursus dansles, 18 jaar en ouder. Van 19.45 tot 20.45 uur. Vrijwilligers-bijeenkomst. Vanaf 21.00 uur. Maandag 24 mei: Cursus potten- bakken/tekenen. Van 19.00 tot 22.00 uur. Dinsdag 25 mei: Schietvereniging. Woensdag 26 mei: Cursus volksdansen. Van 20.00 tot 22.00 uur. Donderdag 27 mei: Schaakvereniging. Vrijdag 28 mei: Dansles, 18 jaar en ouder. De laatste keer dit seizoen. Van 19.45 tot 20.45 uur. Sociëteit voor 20 en 30 plussers. Van 21.00 tot 01.30 uur. De jaarlijkse (Goudse) 1 Geert Bouwmeester- Kunstprijs 3.000,-) is dit jaar in twee helften j toegekend, o.a. aan de ‘I Waddinxvener Theo den Boon, die voor zijn ge dichten in de sector Li teratuur 1.500,- krijgt. Den Boon kreeg voor zijn tekenwerk een eervolle vermelding. Dichter-schilder-zaken- man Theo den Boon uit WADDINXVEEN In de museumzaal van de Rabobank aan de Kerkweg- Oost is een expositie gehouden, waarop de Waddinxveense mevrouw Tony Moor-Ouwehand (35) en haar cursisten Zelfgemaakte wandkleden en poppen lieten zien. Voor de tentoonstelling heeft een goede belangstelling bestaan. Dat is voor het Weekblad voor Waddinxveen reden binnenkort meer te vertel len over het zelfmaken van wandkleden en poppen zoals Waddinxveense vrou wen dat een winter lang onder leiding van Tony Moor-Ouwehand hebben gedaan. Èt "V £8 II WADDINXVEEN Morgenavond (vrijdag) wordt om half acht in de Ontmoetingskerk door leerlingen van de streekmuziekschool Wad dinxveen, die wordt voorgezeten door de heer R. Gaykema. DEN HAAG/WADDINXVEEN De ANWB-Wegenwacht gaat met ingang van 1 juni gestrande automobilisten ook binnen de bebouwde kom helpen. Vanaf die datum kan dus overal in Nederland - en dus ook in Waddinxveen, waar enkele wegenwachters woo nachtig zijn - gedurende 24 uur per dag wegenwachthulp worden ingeroepen. Voorlopig echter worden gestrande automobilisten alleen geholpen buiten de eigen woonplaats. Het is de bedoeling van de ANWB-Wegenwacht dat te zijner tijd ook hulp in de eigen woonplaats kan worden ingeroepen door automobilisten, die zoals bekend een geldige lidmaatschapskaart van de ANWB-Wegenwacht moeten kun nen overleggen. Voor een goed begrip: Er zal door de Wegenwacht niet worden gepatrouilleerd in de bebouwde kom. Bij pech dient men zich telefonisch te wenden tot het wegenwachtstation in het rayon waar men zich bevindt. In een aantal steden en in de omgeving daarvan zal de hulp worden verleend in samenwerking met BO VAG autohulpdiensten. Deze worden in voorkomende gevallen door de wegenwacht ingeschakeld en naar het pechgeval gedirigeerd. Vandaar ook dat deze hulp uitsluitend kan worden ingeroepen via het we genwachtstation. Straks ook hulp van de Wegenwacht in de bebouwde kom van Waddinxveen. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ANWB). bewerkingen: joop veenstra (houtblazersensemble) PAUZE 6. menuet uit het concert in c- joseph haydn - marloes wekking, piano allegro uit de koekoek en de nachtegaal - georg friedrich handel - saskia wekking, orgel, beide begeleid door een gemengd ensemble 7. greensleeves, home on the range, see see rider - el condor pasa - gitaarensemble house of the rising sun, blues the lonesome road, blues get out of here - kid ory/bud scott the oldtimer -jan de winter bewerkingen: joop veenstra - the oldtimers 9. speak softly love uit the godfather - nino rota baby elephant walk - henry mancini- bewerkingen: joop veenstra -gemengd ensemble PROGRAMMA Het programma voor het concert van leerlingen van de Streekmuziekschool morgenavond ziet er als volgt uit: 1poolse dans - gerard hengeveld russische dans - joop veenstra (gemengd ensemble) Chinese dans - chris bos bewerkingen: joop veenstra 2. largo en allegro uit het concert no. 2 voor 5 fluiten - joseph bodin de boismortier - dwarsfluit 3. allegro con spirito uit,divertimento no. 1 - joseph haydn - klarinetgroep 5. preludium-jan singerling hornpipe - georg friedrich handel gavotte - ambroise thomas gavotte - arcangelo corelli variationen - bela bartok april 1976, 27 april 1976 en 11 mei 1976. 2. ingekomen stukken en mede delingen. 3. Voortgang Groenswaard III. 4. Voortgang Brugcentrum (bouw gemeentekantoor). 5. Het ”groenen-plan” als onderdeel van de package-deal. 6. Bestemmingsplan ’’Zuidkade I” - aan vang nadere uitwerking; - 23 bungalows terrein ’’Schoone Haas; - vaststelling uitgangspunten exploitatie-opzet. 7. Problemen realisering woningbouw- programma 1977. 8. Wat verder ter tafel komt. 9. Rondvraag. geen moer schelen, of mijn werk gelezen wordt of niet.” Maar na wat aan dringen blijkt, dat hij zijn gedichten steeds aan een beperkte vriendenkring laat lezen. ”Die vrienden kunnen me veel meer over mij en mijn werk ver tellen dan ikzelf’, zegt hij stug. Over de kwaliteit van zijn werk wil hij dan ook geen oordeel vellen. Vaststaat dat hij de Goud se Aanmoedigingsprijs in de sector literatuur heeft ontvangen, dat hij één der oprichters is van het lite rair tijdschrift ”Kam- haar”. Bovendien zijn er ^?an,,lneo aen BO?n twee gedichtenbundels Waddinxveen was dus de van verschenen. slag voor de m Gouda uit -Achterluin” en "Vervolg te reiken en begeerde morgen". wim Hazeu is verantwoordelijk voor het voorwoord van de eerste bundel. Theo den Boon zoekt het niét in hol engagement, hij bepaalt zich tot zijn vakantie, zijn woning, zijn gezin. Dat hij uit dat kleine we reldje trivile situaties fijnzinnig uitdiept, wordt geïllustreerd: Voor de kampwinkel sla ik rechtsaf het bos in meer en hoger de bomen naarmate de jaren ver strijken de christenen vromer en talrijk als de gedichten in mijn prullemand bij het huis van Amerongen vlug een zijzichtkleuren- opname de tent waarin mij vrouw en kinderen aan tafel zitten het water kokend in de pan waarvoor ik aardappels ging halen. "Het maakt me niet uit of ik schilder of dicht. Het bezigzijn is beter dan het resultaat. Maar ik gooi af en toe wel dingen weg, omdat het niet helemaal is wat ik verwachtte.” Het zijn losse gedachten, die hij uit, de zinnen moeten uit hem getrokken worden. Ook zijn gedichten heb- be soms iets stotends. ”Ik weet nog niet wat ik instuur voor de Bouw meesterprijs; Op het laatste moment pak ik wat dingen bij elkaar. Ik vind het sneu, dat er nooit bij zonder veel animo is bij de werkende leden van Burgvliet voor de evene menten, die worden geor ganiseerd. Daarom doe ik in principe aan alles mee.’ studiecentrum gouda waar nodig, gerepareerd. Uit de inzendingen is uiteindelijk Yvon ne Houterman als hoofdprijswinnares uit de bus gekomen. Een glanzende i nieuwe fiets is de gelukkige winnares I gisteren (woensdag) uitgereikt. Verder werden er prijzen gewonnen door An toinette van Nielen, Mieke Ooms, Ger ry Heus, Simone van Doorn, Ingrid Verkuil, Merüla Bergwerf, Moniek de Geert Bouwmeester- j prijs. De Goudsche Cou- rant stelde aan haar lezers de deelnemers aan die prijs voor en dus kwam j verslaggeefster Lia Thor- borg bij de Waddinxvener op bezoek. Omdat het best aardig in grotere kring te lezen wat zij van hem te horen kreeg ne- [Imen wij met dank hierbij haar verhaal over. Leest u mee? "Ik vind mezelf geen dichter." Theo den Boon is wat stuurs, als hij’bena- derd wordt voor een ge- sprek. Reden voor ons om met hem te praten is zijn inzending voor de Geert I Bouwmeester Kunst prijs voor literatuur. Dichten is niet de hoofd moot van Theo’s werk, hij schildert, timmert en is 1 zakenman. De zakenman heeft een winkelboetiek I in het winkelcentrum De 1 Passage geopend. In zijn oude pandje aan de Dorp- straat komt een architek- Itenwinkel. Maar liever dan over deze zaken, die hem geld in het laatje i brengen, willen we het hebben over de poëzie van Theo den Boon. "huis- tuin- en keuken- thema’s”, mompelt hij met een nonchalant armgebaar. ”Het gaat over van alles en nog wat, H aardappelen, kippen, de achtertuin. Ik schrijf I 1 simpel en alleen als ik er I zin in heb. Ik ben niet ge- II dreven, ik zou best zonder kunnen. Een. mens kan I overal zonder..” I I De onverschilligheid van I I de Waddinxvener (35) strekt zich ook uit over het begrip - roem of er- kenning. - "Het kan me t j-i Knikker, Nancy v.d. Zwaard en Johan van Helden. De jeugd heeft zeker plezier gehad aan gamseerde de Rabobank een grote te- - dit eve*ement. De Rabobank hoopt er in ieder geval mee bereikt te hebben dat de jeugd nog beter is gaan inzien, dat fietsen in het verkeer een ernstige zaak is waarbij een goede fiets, zander gebreken, een eerste vereiste is. Fiets Veilig is een devies dat veel onge mak kan voorkomen. John Mulleman 161 slaat de eerste paal voor de "uitbreiding van Meubel fabriek Mulleman B V. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). 7 ADDINXVEEN Nog voordat er maar aan een forse uitslaande brand viel te denken sloeg John Mulleman, de 16-jarige zoon van c.e heer P. C. Mulleman, de eerste paal voor de bouw van een "’ontage- en expeditieafdeling en een showroom voor de aan de v1ercuriusweg gevestigde Meubelfabriek Mulleman BV. Het gaat om een 1500 vierkante meter groot pand dat verrijst vlak naast de puinhopen van de vorige week vrijdagmorgen vroeg in vlammen opgegane meubelfabriek. Zaterdag 22 mei start met een ’’open dag” van 10-5 uur een expositie van Theo den Boon - met te keningen en gouaches, Hanneke Holterman- Döpken - met textiel ach ter glas, en van mijzelf met enkele nieuwe aquarel-tweeluikjes. De tentoonstelling duurt tot 19 juni. Openingstijden: dinsdag tot vrijdag, steeds van half twee tot vijf uur, vrijdagavond van 7-9 uur, maar ook na een telefoon tje, bijv, in het weekend. Óver de exposanten het volgend: Theo den Boon woont en werkt in Wad dinxveen, is lid van het Kunstcentrum Burgvliet te Gouda. Hij exposeerde reeds vele malen o.m. in de Vrije Academie te Am sterdam, Galerie Centre de l’Art te Den Haag, Ga lerie B.K.-Zuid te Rotter dam, Stedelijk Museum ”Het Catharina Gast huis” te Gouda, Galerie De Egel te Rotterdam en Galerie Konki te Amster dam. Voor zijn schilder kunstig werk werden hem de eervolle vermeldingen toegekend van de Geert Bouwmeester kunstprijs in de jaren 1971, 1973, 1974, 1976. Tevens publi ceert hij als dichter, o.m. de dichtbundels ’’Achter tuin” en ’’Vervolg op morgen”. Voor zijn poë tisch werk ontving hij de aanmoedigingsprijs in de sector literatuur van de stad Gouda en in 1976 de Geert Bouwmeester Kunstprijs. Hanneke Holterman- Döpken woont en werkt als bezigheidsthrapeute in Dordrecht. Opleiding St. Joost Academie te Breda. Exposities in de R.A.l. te Amsterdam, Dordrecht en Galerie Kiek aan de Dijk. Ontving in 1974 de 2e Nationale Prijs van de R.A.L De Gouden Naald. 1 r’ NV

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 3