I WUCMITMW K< a Eerste sleutels Passageflats voor Nico Bakker en Ans de Waardt Half Waddinxveen jaloers op huizenbouw Noordeinde Opnieuw jazz in Café Sport i luba Niet beleggen over de ruggen van de gepensioneerden ’’Stuulen en Stuulen: Besloten vennootschap voor politiek en pers” C. Th. Verwey voorzitter parochiebestuur In het dorpscentrum komt weer iets terug van vroeger' ,n IBïdQ EXCLUSIEF BLOEMWERK If 9 9 Maap Groenendijk I I I WADDINXVEEN De sleutels waren ■4£.£(jro£ ■MSB IflTERFLORA Zoek je vakantiewerk dat goed betaald wordt? Ga dan snel even naar Luba, het uitzendbureau dat altijd dik in het vakantiewerk zit. Geef je nu alvast op. (Min. leeftijd 16 jaar). Leiden: Nieuwe Rijn 35, telefoon 071-140341 Alphen a/d Rijn: Aarhof 67, telefoon 01720-94645 Gouda: Lage Gouwe 12, telefoon 01820-23311 Zoetermeer: Croesingkplein 19, telefoon 079-31 1515 samenwerkingsschool en B. en W. hebben alle vragen zeer uitvoerig beantwoord. Het antwoord besloeg bijna een halve bladzijde in het Weekblad voor Wad dinxveen. De bovenkop van hoofdredacteur B. J. Woudenberg was veelzeggend: 'B. en W. laten niets heel van schriftelijke vragen "Ik was in de raadzaal aanwezig toen de beantwoording van de vragen aan de orde was. Het werd een uitermate komische vertoning toen de afgevaardigde Stuulen zich notabene min of meer beklaagde over het feit dat er zo uitgebreid Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 VOOR Uw bloemist aandeed. Raadsleden, publiek en ambtenaren zaten met een meewarige glimlach Mevrouw Stuulen. echtgenote van ons geacht raadslid, journaliste van Holland Silhouet, had, toen haar echtgenoot de vragen eertijds stelde, deze alle op de eer ste pagina van haar krant vermeld. De regio moest en zou het weten Toen echter raadslid Stuulen op zo’n volledige wijze beantwoord was, zou ieder ver wacht hebben dat mevrouw Stuulen aan het antwoord dezelfde uitgebreide aan dacht zou hebben geschonken als aan de vragen. Maar neen. Niets van dat alles. De lezers van I ondergebracht in twee woonlagen bo ven de winkels tegenover de gerefor meerde Kruiskerk. De flats zijn opge bouwd uit parallelle blokken van ver schillende hoogte, op elke verdieping verbonden door een corridor. De woonblokken bevatten respectievelijk 2, 4, 5 en 7 woonlagen, boven een on derlaag van bergingen. Waddinxvener H. G. AH. Zorn zo weer over een plaatselijk medewerkster be- t te ma ken: het Weekblad voor Waddinxveen is exclusief in zijn nieuwsgaring en werkt hun geld voor een zeer belangrijk deel in steken. Mr. dr. Wagenvoort kon het met het ministerie eens zijn dat voor de beleggers bij het hanteren van de dynamische kostprijs met lage beginhuren op den duur een zeer aantrekkelijk rendement ontstaat. Maar daar zit ’m nou juist de kneep. Beleggers kunnen moeilijk beoordelen wat het ren dement van huurwoningen in de 21e eeuw zal zijn, waardoor de mogelijkheid aan wezig is de gepensioeneerden straks met een lagere uitkering naar huis te moeten sturen. De directeur van het Bedrijfspen sioenfonds voor de metaalindustrie sloot niet uit dat zijn fonds incidenteel en in ge val van gunstige omstandigheden wel eens zou kunnen besluiten geld in premiehuur- woningen te steken, hoewel deze belegger nog niet één keer gebouwd heeft volgens de nieuwe ministeriële huur- en subsi dieregeling. ”Je moet nooit nee zeggen in SCRIPTIE Van de sleuteluitreiking had de eigenaar van het 12 miljoen gulden kos tende centrumplan in Waddinxveen, het Bedrijfspensioenfonds voor de me taalindustrie, en de verhuurder Kok Beheer BV in samenwerking met de bbuwer, de bouw- en aannemingsmaat- schappij P. Rehorst BV, een feestelijke gebeurtenis gemaakt. In de modelwo ning in dezelfde Passageflat werd ver der nog gesproken door mr. dr. H. dit land, maar in het algemeen gesproken doet het Bedrijfspensioenfonds voor de metaalindustrie hieraan niet mee”, aldus mr. dr. Wagenvoort, die op dat moment nog niet kon weten dat het intussen was uitgelekt dat het Bedrijfspensioenfonds voor de metaalindustrie met andere Ne derlandse beleggers in Frankrijk een compleet vakantiedorp uit de grond gaat stampen. En toen ging het officiële gezel schap heerlijk eten in het specialiteiten restaurant De Gouwe Dis en werd de pers bedankt voor de publiciteit. Burgemees ter mr. A. G. Smallenbroek werd later op de middag in zijn vorige gemeente Har- melen gesignaleerd, waar hij meehielp met het slaan van de eerste paal voor een nieuw gemeentehuis, dat 2,8 miljoen gul den gaat kosten. In Waddinxveen staat hij opnieuw voor de taak in het Brugcent- rum een stadskantoor - wij zeggen liever gemeentehuis - van de grond te krijgen. middag nog verspreid via de telex van het Algemeen Nederlands F TWEE FUNCTIES, ÉÉN ECHTPAAR Maar er is meer. Op de deurmat van het woonhuis van de correspondente van de "Sijthoff-pers" en Holland Silhouet liggen geregeld brieven van het gemeente bestuur voor haar en haar man. lid van de CDA-fractie in de Waddinxveense gemeenteraad. In het gemeentehuis wordt hardop gezegd dat die twee functies, vereenzelvigd in één echtpaar, onbedoeld aspecten van vermenging in zich heb ben. Een voorbeeld: Halverwege donderdagavond 15 april (de dag voor Goede Vrijdag) wordt de gemeenteraadsleden alvast het voorstel tot benoeming van een nieuwe gemeentesecretaris toegezonden. Deze zaak kwam voor op de agenda van de woensdagavond 12 mei gehouden gemeenteraadsvergadering. Zoals een goed nieuwsgaring kennis van het betreffende voorstel en sprak daarover informatief met de toen nog waarnemend gemeentesecretaris J. Meuleman op vrijdag 13 mei. Intussen werd de pers nog niet op officiële wijze in kennis gesteld van het on derhavige voorstel. Woensdagmiddag 21 april belde het Weekblad voor Wad dinxveen met het gemeentehuis om te vragen hoe dat zat. Dezelfde avond bereik te onze krant alsnog het raadsvoorstel, maar de Goudsche Courant publiceerde 'de inhoud van het raadsvoorstel, compleet met de naam van wethouder Anne van Gent (Progressieven). die in het raadsstuk werd aange- WADDINXVEEN Niet alleen heel wat Waddinxveners, maar ook gemeenteraadsleden is het opgevallen dat aan het Noordeinde, ter hoogte van het Distelveld, een riante woning wordt neergezet. En dat terwijl volgens het daar geldend bestem mingsplan er alleen iets in de agrarische sfeer mag gebeuren, terwijl in het nog niet goedgekeurde nieuwe bestemmingsplan ter hoogte van de bouwplek een groenstrook is geprojecteerd. Het was het afscheid genomen hebbend liberale raadslid Koos de Vogel dat onlangs wethouder Paul van Schie (CDA) vroeg hoe het toch mogelijk was dat het gemeentebestuur tóch een bouwvergunning had afgegeven. Het christen-democratische lid van het college van Burgemeester en Wethouders vertelde hoe dat is gegaan. Eerst stonden op die plek aan het Noordeinde twee huizen en ooit is een bouwaanvrage gedaan voor twee nieuwe woningen. Die is toen afgewezen. In december 1974 is toen door de gemeenteraad een voorbereidingsbesluit genomen. Daarna zijn de voorbereidingen begonnen voor het bestemmingsplan Gouwebos. In het eerste ontwerp is de hele strook langs het Noordeinde groen gehouden. De raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw vond dat te rigoreus en ook onhaalbaar. Zij adviseerde selectie toe te passen en mogelijkheden voor bebouwing open te laten, zonder het karakter van deze weg aan te tasten. Dat advies wordt ver werkt in het nieuwe bestemmingsplan Gouwebos. In de oude situatie bestond de mogelijkheid van vergroting met 10 procent. Vol gens het nieuwe plan kunnen een aantal bebouwingen worden gehandhaafd. Na een lange en zorgvuldige procedure kon de bewuste bouwvergunning worden afgegeven voor een woning, die de 10 procent van dat ene gebouwtje niet overschrijdt. CDA-wethouder Van Schie kan zich voorstellen, dat half Waddinxveen jaloers is op de aan het Noordeinde bouwende Waddinxvener. WADDINXVEEN Aan het succesvolle seizoen jazzconcerten in café Sport aan de Kerkstraat, georganiseerd door de werkgroep ’’Jazz in Waddinxveen”, wordt er zaterdagavond 29 mei om negen uur weer één toegevoegd. Op die avond treedt op het trio van bassist Dick van der Capellen met Leo van Oostrom (alt- en sopraansax) en John Engels A. G. Smallenbroek over het Passage-centrumplan, zijn voorganger C. A. van der Hooft uiteindelijk 16 jaar lang I Nico Bakker en Ans de Waardt nemen als gelukkig paar bezit van hun nieuw woning. WADDINXVEEN ”Met dit centrum komt in het hart van onze ge meente weer iets terug van wat daar van oudsher te vinden is: een kerk, een herberg, neringdoenden, maar ook huizen”. Die opmerking maakte burgemeester mr. waar bemoeienis mee heeft gehad. Waddinxveens eerste burger sprak vo- i.o_ - -o-a genheid van het uitreiken van de eerste had gewerkt. Ans de Waardt hoopt bin- 1 nen anderhalf jaar afgestudeerd te zijn. Aan de Passage staan 98 flats: 51 twee kamerwoningen en 47 driekamerwo- Dit is het trio van bassist Dick van der Capellen met Leo van Oostrom alt- en sopraansaxen John Engels (drums (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Raymond Peter). (drums). Het jazzconcert in café Sport is voor vijf gulden per persoon toegankelijk. Kaarten kunnen worden besteld door in Waddinxveen het telefoonnummer 3304 te draaien. Trioleider Dick van der Capellen werd in 1919 in Batavia geboren. Zijn vader, zelf pianist, wilde dat Dick naar de HBS ging en van een muzikale oplei ding wilde hij niet horen. Hij leerde zichzelf alles wat hij nu weet en kan. Na allerlei muzikale omzwervingen leerde hij in 1953 John Engels kennen en sa men met pianist Cees Slinger vormde ze een trio. Men speelde toen in het ”- Duintjer” in Den Haag. Nadat Harry Verbeke en Cees Smal vaker met het trio meespeelden werd de Diamond Over deze zaak maakte wethouder Anne van Gent (Progressieven) in de gemeenteraadsvergadering van twee weken geleden een korte en niet mis te ver stane opmerking, die desgevraagd door mevrouw Stuulen werd afgedaan met de opmerking dat haar bron een andere was dan die werd vermoed. We beperken ons tot dit voorbeeld en laten de berichtgeving over de door de gemeen te te verkopen ambtswoning "Piasrode" buiten beschouwing omdat ook in het Waddinxveense PvdA-blad "Prikbord" van deze week door de Waddinxvener drs. André de Bruin wordt ingegaan op de redactionele activiteiten van mevrouw C. J. Stuulen-van Hassel, die zich twee weken geleden in de plaats van de naar Dordrecht vertrekkende organist Arie J. Keyzer door de gemeenteraad heeft la ten benoemen als lid van de gemeentelijke commissie voor kunst, cultuur, recrea tie en jeugd. Het gaat om haar correspondentschap voor Holland Silhouet, het weekblad waarin bij afwezigheid van zijn buurvrouw CDA-raadslid W. L. M. Kruijk wel eens een verslag van de gemeenteraad heeft laten opnemen. Het nu volgende verhaal heeft drs. André de Bruin in "Prikbord" de kop "Stuulen en Stuulen". besloten vennootschap voor politiek en pers" meegegeven 'De gemeentelijke raadszaal telt een vertegenwoordiger van de CHU, Ir. W. Stuulen. Enige weken geleden lazen we in vele kranten dat de heer Stuulen vragen had gesteld in de gemeenteraad over het toelatingsbeleid van de samen- werkingsschoool voor Havo/Atheneum. Hij achtte dit beleid kennelijk onredelijk. En aangezien het zelfstandige ouderbestuur van de samenwerkingsschool erg aan'de in Delft werkende “Nico Bakker door het huur- en subsidiebeleid van (26) en de in Utrecht studerende Ans de Volkshuisvestingsminister drs. J. P. A. Waardt (21) alvorens het officiële gezel- Gruijters onzeker geworden beleggers, schap in de modelwoning van het Mr. dr. H. Wagenvoort zei ronduit dat Passage-flatgebouw aan de Prinses Beat- zijn Bedrijfspensioenfonds voor de me- rixlaan bij elkaar kwam voor wat toe- taalindustrie het vertikt ’’over de ruggen spraken. Burgemeester mr. A. G. Smal- van de gepensioeneerden heen” geld te lenbroek voelde er duidelijk niets voor zo- steken in de premiebouw volgens de re- maar wat te gaan zeggen en vroeg mr. dr. gels van de een periode van 50 jaar om- H. Wagenvoort, directeur van het Bed- vattende dynamische kostprijs. De dyna- rijfspensioenfonds voor de metaalindus- mische kostprijsberekening is een inge- trie, recht op de man af of de eigenaar wikkeld stelsel, waarbij met een gemid- van het Waddinxveense centrumplan (98 deld rendement over de totale looptijd flats en 17 winkels) op de premiehuurwo- wordt gewerkt. Waddinxveens bur- ningmarkt actief als belegger zou blijven gemeester had de bedrijfspensioenfonds optreden. De bedrijfspensioenfondsdirec- directeur eraan herinnerd dat W’im Kok, teur bleef het antwoord op die vraag niet voorzitter van de Federatie van Neder- schuldig. Zijn woorden werden diezelfde landse Vakverenigingen (FNV), er zich t een voorstander van heeft getoond institu- Persbureau tionele beleggers desnoods te dwingen zen. Het trio heeft daarna niet lang bes taan. Hinze ging de rockjazz-richting uit en van der Capellen ging bij Paul van Vliet werken. Sinds ongeveer een jaar staat hij echter volledig in de jazz- wereld en formeerde een nieuw trio. De muziek van Dick is ten onrechte het stempel van de avantgarde opgedrukt. Volgens hem is het in Nederland een- Five geboren. maal zo, of je speelt in accoorden of je In 1959 kreeg hij een zwaar auto- speelt zonder accoorden, een tpssen- ongeluk en kon hij een tijd niet optre- weg is er niet. Hijzelf houdt van een den. De tijd om te rusten gebruikte hij thuisbasis, waarop hij ieder moment om te studeren. Na zijn terugkeer bleek kan terugvallen. Men kan horen dat dit hij veranderd te zijn. Dick begon een trio uitstekend op elkaar is ingespeeld, eigen trio met fluitist/pianist Chris Hin- Het vormt een zeer hechte eenheid en ze err drumer Martin van Duynhoven, dat is iets wat men bij veel groepen hier waarmee hij in 1967 de plaat ’’The Pre- mist. Eigenlijk is dat ook niet vreemd sent is Past” opnam. Een plaat waarop want Leo van Oostrom (o.a. bij het Ne- avontuurlijke en puur eigentijdse jazz derlands Saxofoonkwartet) en John En- te horen was. De plaat werd in het blad gels (o.a. bij het trio Louis van Dijke) Jazzwereld tot plaat van het jaar geko- zijn al jarenlang muzikale vrienden. i geïnformeerd Weekblad voor Waddinxveen betaamt droeg het direct uit vrije s - - - in de editie van die dag al Je inhoud van het raadsvoorstel, compleet met de naam J duid als "de kleinste minderheid is van oordeelEr ging van het gemeente- huis een telefoontje naar de redactie van de Goudsche Courant om inlichtingen J over de herkomst van dit bericht. In ieder geval bleek het niet uit de pen van de gemeente-ambtenaren te komen. DRS. ANDRÉ DE BRUIN democratisch georganiseerd is. kon de geachte CHU-afgevaardigde zijn vragen stellen via de wethouder van onderwijs, Anne van Gent. Het ouderbestuur van de I geantwoord was. Hij merkte zelfs op dat het uitgebreide antwoord hem "kribbig" aandeed. Raadsleden, publiek en ambtenaren zaten met een meewarige glimlach J op het gezicht. Stuulen 's druiven smaakten zuur De lezers van Holland Silhouet weten niet beter of er is weer wat met die Wad- dinxveense samenwerkingsschool aan de hand. Misschien doet het gerucht wel de ronde dat "rooie wethouder" Anne van Gent het raadslid ir. Stuulen niet heeft willen antwoorden Niets is immers te dol om progressieven en samenwer- J kingsscholen in opspraak te brengen WADDINXVEEN De heer C. Th. Verwey is gekozen tot voorzitter van het bestuur van de St. Victorparochie in Waddinxveen. Hij volgt in die functie de heer F. J. M. van Rossum op, die acht jaar lang zitting heeft gehad in het rooms-katholieke parochie- bestuur. Eerst als lid, later als secreta ris en tenslotte als voorzitter. lemaal zijn verhuurd, kosten ƒ350,- per maand (2-kamerwoning), 380,- per maand (kleine 3-kamerwoning) en 440,- per maand (grote 3- kamerwoning). Deze bedragen zijn in clusief servicekosten en exclusief stookkosten. De verwachting is dat be gin september de laatste sleutels zullen zijn uitgereikt. Aan de Passage staan dan vier flatgebouwen. Van de Prinses Beatrixlaan gezien een blok met 32 hui zen (12 tweekamerwoningen en 20 drie kamerwoningen), een blok met 27 hui zen (18 tweekamerwoningen en 9 drie kamerwoningen), een blok met 33 hui zen (18 driekamerwoningen en 15 twee- kamerwoningen) en tenslotte een blok- Wagenvoort, de bedrijfspensioenfonds- je met 6 tweekamerwoningen, die zijn directeur, die inging op prikkelende opmerking van de burgemeester over de bereidheid van beleggers om geld te blijven steken in de premiebouw. Daar na werden Nico Bakker en Ans de Waardt enkele geschenken overhan digd. De in Waddinxveen geboren Ut rechtse studente overhandigde mr. Smallenbroek en mr. dr. Wagenvoort een doctoraalscriptie over Luxemburg, r J WADDINXVEEN De in Waddinxveen verschijnende regionale dagbladen Rijn en Gouwe. Goudsche Courant. Rijnlandsche Courant en Alphens Dagblad J worden regelmatig van nieuws uit ons Gouwe-dorp voorzien door het in het gemeentehuis werkende tweemanschap A. Both en C. van Gils. Welnu, dat wereldje heeft zich binnengedrongen mevrouw C. J. Stuulen-van Hassel. dochter van een der geestelijke verzorgers van het allereerste uur van de hervorm de Intmqnuëlkerkgemeente en echtgenote van het uit CHU-kring afkomstige CDA-gemeenteraadslid ir. W. Stuulen. Zij begon langzaam maar zeker volgens bepaalde afspraken het Dagblad van Rijn en Gouwe van Waddinxveen nieuws te J voorzien, waarop later na de nodige strubbelingen de Goudsche Courant volgde. J Sinds een poosje treedt mevrouw Stuulen verder nog op als correspondent? van S het gratis cash-and-carrv-weekblad Holland Silhouet, dat na het vertrek van de I schikte. Om nog de nieuwsvoorziening aan de Waddinxveners compleet niet samen met eerdergenoemde "nieuwsgaarders". Een hele lange winter lang heeft mevrouw Stuulen zich voorgesteld aan en kennis gemaakt met alle vormen van hef Waddinxveense verenigingsleven en veelal te vergeefs getracht bijzondere afspraken te maken voor wat betreft de nieuwsvers- trekking door die verenigingen. Om niet in conflict te komen met de plaatselijk al werkende correspondenten, voor wie ze overigens weinig goede woorden over heeft: werd uiterst omzichtig gewerkt. Toch bleven de conflicten niet uit. Over de ruggen van de Waddinxveners heen werden ze uitgevochten, zonder dat de lezers van de in Waddinxveen verschijnende dagbladen over het hoe en waarom werden geïnformeerd. WADDINXVEEN De sleutels waren (ANP) en waren voor de kranten aanlei- vorige week donderdagmorgen uitgereikt ding tot uitvoerige beschouwingen over de de premiewoningbouw te I aa Waddinxveens eerste burger sprak vo- waar zij met vijf andere studenten als rige week donderdagmorgen ter gele- onderdeel van een afstudeerproject aan sleutels van de Passageflats aan de bij de Topografische Dienst in Delft wer kende Nico Bakker (26) en de in Ut- recht sociale geografie studerende Ans nfiigen. De huizen, die nagenoeg ai de Waardt (21). Het tweetal gaat op - donderdag 24 juni trouwen. Ze gaan wonen op de bovenste woonlaag van de aan de Prinses Beatrixlaan staande flat.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5