hefbrug de 1 rijven L Hs EIND MËI-BEGIN JUNI Lezers sch foto sjaak noteboom i I Progressieven vragen hun mensen hoe plan Zuidkade 1 moet worden Op 10 juni in Ontmoetingskerk concert Rijnlandse Orkestvereniging I Rondom 1 mei Jos Geef 1 Geef (2) Openbare vergadering in De Unie op dinsdag 8 juni aSXv Wat betekent eigenlijk Volle Evangelie precies? (2) Waddinxveense afdeling Amnesty ’’jubileert” mee EF! BOUW MEE.C...GE TALENPRAKTICUM doorlopend talenopleidingen op elk niveau studiecentrum gouda H i 7 Ca i Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. verschillend formaat in exclusief album <f Het is ook verkrijgbaar bij Boekhandel maar u I I t I degelijke, kneuterige bijeenkomst? Gerefor- Verenigingsge- schreef voor het met het bestemmingsplan Zuidkade 1 is helemaal anders aan te pakken. Er zouden door de gemeente een aantal architecten moeten worden uitgeno digd op vrijwillige basis een globaal schetspian te maken, terwijl een ont werpteam zou moeten worden samen gesteld, waarin naast de gemeente en de stedebouwkundig adviseur, de belegger cq woningbouwverenigingen en een antal belangengroeperingen, voortkomend uit toekomstige bewo ners, milieu- en welzijnsgroepen zitting zouden hebben. Het ontwerpteam beoordeelt de ingezonden ontwerpen en doet daaruit een keuze, waarna het definitieve ontwerp gestalte zou kun nen krijgen en het team alles in het werk gaat stellen om het plan greati- seerd te krijgen. Wethouder Paul van Schie (CDA) antwoordde een halfjaar luidt dan ook: "Bouw mee, geef zoveel u kunt!" Er komt nooit een eind aan de taken waarvoor het Rode Kruis zich ziet gesteld. Zodat aan dat werk steeds verder moet worden gebouwd. Zoveel als maar mogeiijk is, want elke keer weer zijn er nieuwe groepen slachtof fers. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 Deze rubriek staat ter vriie heschikkinn van Het programma vermeldt de Symfonie no. 93, één van Haydn's Londense sym fonieën. Alle facetten van Haydn’s toonkunst zijn hier aanwezig; een ver fijnd gevoel voor het verwerken van motieven en orkestrale klanken maken dit werk tot een bijzonder voorbeeld in zijn soort. Het zal niet vaak voorko men, dat de Kamermuziek no. 7 van Hindemith in de konsertzaal tot klin ken komt. De merkwaardige bezetting Tot en met 5 juni gaal het Nederlandse Rode Kruis weer met de collectebus op pad. Deze jaarlijkse in zameling vormt mede de financiële basis voor al het hulpverlenende werk van het Rode Kruis, plaatselijk, nationaal en internationaal. Laten we het hulpverlenende werk in onze provincie is be kijken. In Zuid-Holland wordt dag in dag uit heel wal Rode Kruiswerk ver richt: welfarewerk, zwem men met invaliden, koo pavonden voor gehandi capten, dagtochten met chronisch zieken, jeugd- en jongerenwerk en nog veel meer. Colonnes van het Rode Kruis Korps staan klaar om bij even tualiteiten hulp te ver lenen. Vele afdelingen no digen patiënten uit voor een week vakantie aan boord van de J. Henry een kersverse woonwijk te maken heb ben, zoals de wijze van gronduitgifte (erfpacht?), soort huizen (woningwet, vrije sector, premie) en de situering van de woningen. Daarnaast komt de uit breiding van Waddinxveen-Zuid in al zijn aspecten aan de orde. Het is de be doeling van de Progressieven in onze gemeente dat hun achterban -zich in groepen gaat buigen over de uitbouw van Waddinxveen in zuidelijke rich ting, die vooralsnog beoogt de groei van de eigen bevolking op te vangen en tot 1980 zo’n 130 woningen per jaar neer te zetten, aldus een richtlijn van het provinciaal bestuur van Zuid- Holland uit begin 1975. Uit de in december van het vorig jaar gehouden algemene beschouwingen en begrotingsdebatten weten we dat de Progressieven er voorstander van zijn geleden dat de aanpak van Zuidkade I, zoals de Progressieven die voorstaan, het beleid van het college van Bur gemeester- en Wethouders in dit op zicht doorkruist. B. en W. hadden im mers besloten om ten aanzien van wo ningontwerpen geen enkele opdracht meer te doen laten uitgaan, omdat het gemeentebestuur vindt dat de betrok ken opdrachtgevers, die terecht in de ontwerpfase de financiële vinger aan de pols houden, bij uitstek verantwoor delijk zijn voor de financiële kant van die opdracht. ”De reeds zeer hoge kos ten van de realisering van dit bestem mingsplan laten geen financiële avon turen toe. Seeds minder blijken wo ningbouwverenigingen, particulieren en beleggers bereid om zich een archi tect te laten voorschrijven”, aldus toen wethouder Paul van Schie. het Lustrum van de Utrechtse Univer- steit dirigeerde hij onlangs een produk- tie van "die Eledemaus”. Bovendien is hij vaste dirigent van het Leidse studen tenorkest "Sempre Crescendo". Zijn orkestratie van de prelude van Moes- sorgski’s opera "Chowansjtsji" werd onlangs uitgevoerd door het Concerge- bouworkest en het London Philharmo nic Orchestra o.l.v. Bernard Haitink. Bastiaan Blomhert is sedert januari 1976 dirigent van de Rijnlandse Orkest vereniging. De toegangsprijs bedraagt f 5,-. 65+en C.J.P.-ers 2,50. ingericht; in de winter maanden is men stormweer paraat. Veel Zuidhollanders zijn lid van het Rode Kruis. Nieuwe Tonge loopt daar bij voorop met gemiddeld in elk gezin anderhalf lid. Maar de andere afdelin gen blijven niet achter. Ook niet als het gaat om de jaarlijkse inzamelings campagne. Want Zuid- Holland is goed voor een kwart van de totale op brengst van het Neder landse Rode Kruis. Vorig jaar werd in deze provin cie zelfs een stijging van 35"„ genoteerd. En hoe zal dat dit jaar zijn? Eind mei, begin juni gaat het Rode Kruis weer op pad met de collecte bus. Om geld in te za melen voor al die ver schillende activiteiten. U kunt dan het Rode Kruis helpen helpen. Bouw mee aan hel Rode Kruis. Geef zoveel u kunt! Nederlands onderwijsminister dr. Jos van Kemenade (wiens naam beslist niet te lang blijkt te zijn voor een spandoek, zoals cabere- tier Wim Kan dat eens heeft gezegd) wordt op ge zette tijden ook in Wad dinxveen fors aangepakt. Donderdagavond 6 mei gebeurde dat nog tijdens de jubileumherdenking in het Hervormd Wijkge- bouw De Hoeksteen van de 40 jaar oude hervorm de schoolvereniging (vo luit: Vereniging tot Stich ting en Instandhouding van Nederlands Hervorm de Christelijke Scholen in Waddinxveen) door drs. M. Burggraaff, rector van de Rotterdamse scholen gemeenschap Guido de Brés. In zijn behoorlijk beneden de maat geble ven referaat "Vrijheid van onderwijs ook nü in dis cussie" schilderde hij Jos van Kemenade af als een naar macht hongerende socialist, die op onbe waakte momenten gevaar lijk bezig zou zijn het le ven van de bijzondere scholen in ons land be hoorlijk zuur te maken, ja zelfs wellicht ónmogelijk. Zoiets gaat er op een her denkingsavond van de Waddinxveense hervorm de scholen natuurlijk in als koek, zo’n karikatuur van de huidige onderwijs minister in het kabinet- Den Uyl. Bijna had drs. Burggraaff de handen op René Rakir studeerde piano en orgel aan het Kon. Conservatorium te Den Haag. Op beide instrumenten behaalde hij de Prix d'excellence. Thans is hij werkzaam o.a. als vaste begeleider van de violist Willem Noske en de alt Ma rianne Dieleman en treedt regelmatig in binnen- en buitenland op. Bastiaan Blomhert studeerde musikilogie in Ut recht. Aan het Kon. Konservatorium te Den Haag studeert hij orkestdirectie, hoorn en altviool. Hij nam deel aan verschillende meestercursussen in Salz burg en Weimar. Ter gelegenheid van verdoemd worden"), is dit hel en ver doemenis, nee dit is een rijk evangelie, want wie gelooft zal hebben, die zal za lig worden. Dit is het volle evangelie van vrije genade dat Jezus Christus in de wereld gekomen is om zondaren zalig te ma ken. Dit is het evangelie waarin God aan Zijn eer komt, omdat de mens niets is in vergelijking met God. Ja, dan is deze mens als minder dan een slofje, maar door het geloof in Christus een Parel aan zijn Middelaars kroon. Dan is deze mens vrij in Christus, dan komt hij tot de belijdenis die Paulus eens heeft uitgesproken: niet meer ik, maar Chris tus leeft in mij. Dit is de volle rijkdom van het evangelie de mens niets maar Christus alles. Zelfs al is er dan ziekte en rouw, dan noch zal de ziel van vreugde opspringen in de Heeren. Dan noch is dit aardse lijden klein, bij het lijden van Christus voor onze zonden. Dit is een rijk evangelie, dit is echt vol in en door Christus. Dan gaan tollena ren gerechtvaardigd naar huis; maar als wij mensen het moeten bewerken dan werken wij ons voor eeuwig dood. Want wij kunnen alleen vruchten voortbrengen als wij in Christus zijn in geënt. Dit wens ik ook Van der Hey- den toe, dat hij deze liefde mag erva ren. Dan valt zijn haat tegen de gere formeerde leer (die naar de Bijbel is) in het water. Dan zal hij met mij uittoe pen tegen een ieder die het wil horen, smal is de weg die ten leven leidt, maar breed de weg naar het verderf (ver doemenis). Dan zal hij begrijpen dat mensen door de eeuwen heen dit evan gelie hebben verkondigt, zelfs vandaag nog met inzet van hun leven. En de Apostel Paulus heeft van dit evangelie gezegt: Wie hel niet gelooft die zij ver vloekt. Wat zijn wij Gode dankbaar dat dit evangelie binnen de kerken van Waddinxveen nog wordt geleerd, en dat ieder die het horen wil deze dien sten kan bijwonen. J. VAN DOORN, Wingerd 133 Het Nederlandse 'Rode j Kruis vraagt u dit jaar I mee te bouwen aan al die I vormen van hulpverlening I voor lal van groepen I slachtoffers, wier lot zon- der de inzet van tiendui- I zenden Rode Kruis- I vrijwilligers veel moei- I lijker of helemaal niet te I dragen zou zijn. Denk bij I die groepen slachtoffers I overigens niet alleen aan hulpelozen die zijn getrof- I len door oorlogen, con- I Hielen of natuurrampen, I maar vooral ook chro- I nisch zieken, voor het le- I ven gehandicapten en I plotseling gewonden. Als I eerste-hulp-organisatie I springt het Rode Kruis I voor al die mensen in de I bres en krachtens de be- I ginselen van het Rode I Kruis gebeurt dat on- I geacht de politieke over- I luiging, de religie, het ras, I de huidskleur of de af- I komst van de slachtoffers. Voor het Rode Kruis zijn I het zonder meer slachlof- I Iers, die geholpen moeten I worden. Vandaag hier, I morgen daar. Soms bij I grote groepen tegelijk, I dan weer heel individueel I van mens tot mens. I L kent vast wel een ge- I handicapte die bij het I Rode Kruis op de boot I °l in een tehuis) een va- I kantieweek heeft kunnen I doorbrengen, iemand die I zijn leven te danken heeft I aan een bloedtransfusie- I dienst, een verkeersslach- I 'oll'T dat op een Rode I Kruis-hulppost werd bij- I gestaan, een thuisliggende zieke die van hel Rode I Kruis lectuur ontvangt of I een welfarevrijwilligster op bezoek krijgt, een ge- I handicap! kind dal gere- geld met een speciale I auto naar school of instel- I 'mg wordt gebracht. Het thema voor de inzameling "Solidariteit alom op I mei-viering in meerd bouw” schreef het Weekblad voor Wad dinxveen boven een ver haal over het stilstaan bij deze dag van de arbeid in ons Gouwe-dorp. Niet temin hield de socialisti sche MAVO-leraar Arie Slinger er niet alleen een grammofoonplaat van de die avond optredende zanger/gitarist Hector Numa Moraes van over, maar ook een kater. Over ”1 mei: het "feest” van de gemiste kansen" schrijft hij in het door de Wad dinxveense Partij van de Arbeid uitgegeven "Prik bord” van deze week. ”- Want wat hebben we onze buitenlandse gasten an ders geboden dan een oer- J- intens mei- Waarom was er Turkse noch Ma rokkaanse muziek? Waa rom hebben we niet geza menlijk in een grote kring gedanst? Kortom, waarom is het geen feest gewor den?", aldus Arie Slinger, die op deze door hemzelf gestelde vragen het vol gende antwoord geeft: "Omdat we nog altijd een stelletje stijve huilers zijn die naar sprekers luis teren, die de ene open deur na de andere intrap pen. En omdat we naar korte films kijken waarin kleinburgerlijke Holland se dramaatjes worden uit gebeeld". PvdA- voorzitter Kees van der Bas neemt het in een na schrift op voor de mensen die de Waddinxveense 1 mei-viering hebben geor ganiseerd, die naar zijn mening "zóveel afkeu ring” niet verdiend heb ben. Want eigenlijk, na vele jaren, was er tenmin ste weer een echte ”1 mei” in Waddinxveen en dat het dan allemaal niet gesmeerd loopt, is gewoon een kwestie van onerva renheid, aldus Kees van der Bas die wellicht vol gend jaar met Arie Slinger op een nog beter feest rond de meiboom danst. WADDINXVEEN De vier in de gemeenteraad en daarbuiten samen werkende Waddinxveense progressieve partijen PvdA, D’66, PPR en PSP gaan in een op dinsdagavond 8 juni in café- restaurant De Unie aan de Kerkweg- Oost te houden openbare vergadering met hun achterban praten over de toe komstige woningbouw in Waddinxveen-Zuid. In het bestem mingsplan Zuidkade 1 - het gebied tus sen Burgemeester Trooststraat en Jan Dorrekenskade-Oost - zullen na het volbouwen van Groenswaard 3 zo’n 360 huizen worden neergezet. De zes progressieve raadsleden, inclusief wet houder Anne van Gent, willen "graag het advies van deskundige en/of belangstellende progressieve Wad- dinxveners" hebben over allerlei zaken die met het uit de grond stampen van -óX X WADDINXVEEN Voor de eerste keer onder leiding van haar nieu we dirigent Bastiaan Blomhert concerteert de Rijnlandse Orkestver eniging op donderdag 10 juni in de Ontmoetingskerk te Waddinxveen. zal hier wel debet zijn. De ingenieuze combinatie van het soloinstrument en de blazers en lage strijkers leidt echter tot schitterende resultaten. Wij hopen dat u met evenveel plezier naar dit weerbarstige werk zult luisteren als wij bij het instuderen hadden. Tot slot de Tweede Symfonie van Camille Saint Saens. Een boeiend werk in een zeer persoonlijke stijl geschreven met diver se interessante chromatische passages. Met stijgende verbazing heb ik in het Weekblad voor Waddinxveen van don derdag 20 mei j.l. het stukje gelezen, van de heer P. van der Heyden. Een man die begint met te vertellen dat hij alles gelooft wat in de Bijbel staat, nu is die Bijbel voor mij ook het mooiste boek wat er is, en het doet mij pijn als mensen die Bijbel uithollen, ik was dus erg blij met dit geluid want je hoort vandaag vele andere geluiden. Maar, bij het verder lezen verwijde zich mijn pupillen, en stond de verbazing op mijn gezicht te lezen, want dit geleek erg veel op een brief van een Wolf in schaapskleren. Want hij gelooft helemaal niet wat in de Bijbel staat, of hij heeft een heel an dere Bijbel dan ik en dan een heel bij zondere. Want hij verzet zich met hand en tand tegen de totale verlorenheid van de mens. Hoor maar wat hij zegt, kinderen in zonden ontvangen geboren onzin!! Innerlijk verdorven? Onzin!! De mens een stofje? Niets daarvan, de mens is groot! Een verbroken geest? Wat een onzin!! Op deze en dergelijke wijze wordt hier met Gods Woord om gesprongen, het wordt verdraait en ont kracht. Hier wordt de mens als iets groots gezien. Nee, nee en nog eens nee. Gods Woord leert ons een ander evan gelie, een evangelie waarin een vraag voorop gaat, enwel deze, hoe komt God aan zijn eer? Dan gaat het niet om de mens, maar om zijn schepper die zij (de mensen) de rug hebben toegekeerd. Die mensen waarvan Jezus Christus duidelijk zegt, dat zij wederom geboren moeten worden, anders kunnen zij het koninkrijk Gods niet zien (Joh. 3). Maar de mens heeft gekozen voor het boze, zij hebben de duisternis liever dan het licht, ja God zag niemand op de aarde die God zocht, En toch zijn er twee wegen, want Jezus geeft zelf het bevel (Mare. 16 vers 15: "predik het evangelie en wie gelooft zal hebben, en gedoopt zal zijn die zal zalig worden maar wie niet gelooft zal hebben die zal WADDINXVEEN Vrijdag 28 mei bestaat Amnesty International 15 jaar. Geen gebeurtenis om over te juichen. Immers, het werk van deze organisatie, die vorige week de Erasmusprijs ontving, is nog steeds hard nodig. ’’Troosteloze berichten over schending van de mensenrechten blijven ons bereiken en duizenden Amnestyleden over de hele wereld blijven zich inzetten voor de vrijheid van politieke en godsdienstige overtuiging”, aldus Amnesty International in Waddinxveen”. Het was in het begirt van 1961 toen een Groensvoorde 110, Engelse advocaat. Peter Benenson, een tel. 3251 bericht las in zijn ochtendblad dat hem Qp a(jres kunt u tevens het boven bijzonder trof. Twee studenten in Por- staande boek "Er zijn in 107 landen pö- tugal waren gearresteerd terwijl zij in Htieke gevangenen” kopen voor f 7,50. een restaurant het glas hieven en een [qet js 00k verkrijgbaar bij Boekhandel toost uitbrachten op de vrijheid. Zij Veldwijk vanaE28 mei. werden tot 7 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Benensons eerste reactie was om persoonlijk bij de Portugese Ambassade in Londen te protesteren, maar hij begreep dat hij in dit geval al léén weinig zou kunnen uitrichten. Hij vroeg zich af hoe regeringen, die steunen op het ondedrukken van de vrijheid van hun burgers, zouden reageren op een wereldwijd protest te gen hun onrechtvaardige methoden. Hij besprak die gedachte met vrienden onder wie Eric Baker, een vooraan staand Engels Quaker. Hun enthousias te reacties leidden tot een grote cam pagne, "Oproep voor amnesty 1961"- die tot doel had vrijlating te verkrijgen voor allen in deze wereld, die omwille van politieke of godsdienstige overtui ging gevangen zitten. De oproep werd over de gehele wereld ondersteund en groeide in korte tijd uit tot een perma nente organisatie, "Amnesty Interna tional". Het werk dat door een handje vol vrijwilligers in Londen werd begon nen wordt ook nu nog voor een groot deel door Amnestygroepen in honder den steden en dorpen in tientallen lan den over de wereld vrijwillig gedaan. Ter gelegenheid van het 15-jarig bes taan geeft de Nederlandse afdeling van Amnesty een boek uit met de titel "Er zijn in 107 landen politieke gevan genen". Hierin worden de werkzaam heden van Amnesty in het jaar 74/75 beschreven. De Waddinxveense afdeling van Am nesty is in de ruim twee jaar van haar bestaan gegroeid tot een groep van 30 mensen die zich op velerlei wijze in zet voor dit werk. Door middel van ac ties en lezingen voor allerlei groeperin gen is ook in de afgelopen maanden getracht de aandacht te vestigen op schendingen van de mensenrechten die vóórkomen onder alle mogelijke regi mes. De oorspronkelijke methode die Amnesty nog steeds gebruikt, n.l. het schrijven aan autoriteiten om te pleiten voor vrijlating van gewetensgevan- genen gaat door. In veel gevallen heeft zoiets resultaat, mensen wórden vrij gelaten, krijgen soms een eerlijk pro ces, martelingen worden gestopt. De groep zou graag méér doen, misschien kunt u daarbij helpen? Zo mogelijk wil len we komen tot een schrijfavond of- middag in de maand. Kennis van vreemde talen is niet nodig, er wordt gebruik gemaakt van voorbeeldbrieven en zo nodig kunnen we op verschillen de mensen een beroep doen in het ge val van taalproblemen. Belangstellen den kunnen zich opgeven bij: J. C. Groenewegen-Hensen, Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 tJ elkaar gekregen van alle aanwezigen, als iedereen het maar gepast had ge vonden op wereldse wijze te applaudiseren. Nou is het zo dat bekend is dat nogal wat parlemen tariërs uit VVD-, CHU, KVP- en PPR-kring zich kritisch opstellen tegeno ver het voorstel van de mi nister tot wijziging van het grondwetsartikel over de vrijheid van onderwijs (ar tikel 208). En het is daa rom nog maar de vraag of het wetsontwerp in zijn huidige vorm de vereiste tweederde meerderheid in de Tweede Kamer zal ha len. Dus is er genoeg te genspel, overigens niet al tijd van een beter kaliber dan het slecht ónder- bouwde, te simpele en on volwassen betoog van drs. Burggraaff, oud-lid van de hervormde schoolvereni ging in Waddinxveen. Een "impressie van Hare Ma- jesteits oppositie tegen Jos van Kemenade” wordt in het stuk "Ridders en zandruiters" gegeven door de Waddinxvener drs. André de Bruin. De onderwijsman die aan de wieg stond van de samen werkingsschool voor HA- VO/Atheneum en op ge zette tijden van zich doet spreken. Zijn verhaal staat afgedrukt in het PvdA- blad ’’Prikbord" en luidt aldus: "Het lijkt een sport van hele en halve tegenstan ders van de progressieven te zijn geworden om Jos van Kemenade, minister van onderwijs, verdacht te maken. Duidelijk gesterkt door de nietszeggende kreten gaat Van Kemena de echter verder met zijn beleid, terwijl hij de las terende oppositie keer op keer met de mond vol tan den laat staan. Het is op zich zelfs vermakelijk om te lezen, welke verdacht makingen onze tegenstan ders alzo bedenken. Voo ral buiten de Kamers dur ven de "ridders van de op positie" hun zegje te doen. Dat lijkt overigens wel hun enige kans, want in ’s lands vergaderzalen worden zij al gauw zand ruiters, wanneer Van Kemenade er zelf is om de geachte afgevaardigden te woord te staan. En wees nou eerlijk: Wie moet niet lachen, wanneer hij leest dat Jos "een advocaat van de duivel” is, die de ’’so cialistische injectiespuit” hanteert; een "neo- marxist”, die geestelijk gevoed is en wordt uit het marxistische Duitsland en voor de Nederlandse jeugd een massale "een heidsworst" bereidt; een "padvinder met een machtsdroom”, die "het draaiboek van een dwin geland" heeft geschre ven". "Zoals gezegd, in de vergaderzalen van de 2e en Ie Kamer der Staten Generaal lukt het minder goed de waanzinnige poli tieke beschuldigingen waar te maken. Wordt het geprobeerd, dan zijn de politieke ridders van de oppositie in de kortst mo gelijke tijd zielige zandrui ters. Wie dit niet geloven wil, leest onderstaande tweespraak, die plaats vond op 12 december '75 in de Tweede Kamer tus sen Van Kemenade en Van Leyenhorst, de on derwijsdeskundige van de CHU. Van L.: ”heb ik het dan goed, dat in de Contou rennota staat, dat die nieuwe ontwikkelingen kunnen betekenen, dat de vrijheid van inrichting steeds verder wordt inge perkt? Dat is toch wel een zaak die in zekere zin zorg kan óproepen bij ons Ne derlands onderwijs.” Van K.: "Waar leest dat?” Van L.: ”Ik stel dit als een vraag. Ik dacht dat ik het had gelezen.” Van K.: "Waar leest u dat dan in de Contourennota; op welke pagina?" Van L.: "Ik wil dat graag nagaan. Ik dacht dat ik Van K.: "U kunt toch niet zeggen, dat dit in de Con tourennota staal, terwijl u dat niet kunt aangeven. Van L.: ”lk wil dit graag nagaan f -•Uk Dunanl of in de Rode Kruistehuizen bij Zwolle en Arnhem. Bloedbanken en bloedtransfusiedien sten zorgen er met behulp van talloze donors voor dat altijd hulp kan worden geboden aan patiënten die bloed nodig hebben. In de zomer worden in badplaatsen hulpposten bij

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 7