Cassiëres en Medewerkers Achter elke druppel drinkwater De Rijnstreek straks over waterontharding enorm veel werk van De Rijnstreek Beslissing daarover nu op handen verdienen? Het Weekblad feliciteert Afwezig Mevr. M. Boere-Oei TOOS hield trainingskamp in Uden VERKOOP HUIZEN goed geld I .1 I I werkster BERICHT VAN INZET Voorjaars- feestavond Gouweslobbers VOO W’veen doet weer mee aan vierdaagse WADDINXVEEN De Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Wad dinxveen organiseert dit jaar voor de zevende keer deelname aan de Avond vierdaagse te Gouda. Inschrijven kan ieder kind van 10 t/m 14 jaar. Het is een jaarlijks festijn dat behalve plezier ook nog gezondheid en voldoening schenkt. Vooral de intocht op de vierde en laatste dag is de feestelijke bekro ning van de prestatie. Voor vervoer Waddinxveen-Gouda en verzorging onderweg is voorzien. VOO roept ieder kind op mee te doen, van 15 t/m 18 juni. Voor aanmelden zie adver tentie in dit Weekblad voor Waddinx veen. Schoolfeest Klaas de Vries Open-Deur-team komt met een ’’Passantendienst” Mr. A. G. Smallenbroek namens college van B. en W. ”U wilt het niet, maar toch is het een openbare school” WADDINXVEEN Hoe ontspannen en ongedwongen de feestelijkel ingebruikname van de nieuwe samenwerkingsschool voor HAVO/Atl heneum ook moge zijn geweest, burgemeester mr. A. G. Smallenbrodl sprak namens het college van Burgemeester en Wethouders nietteminl over drie kernpunten: de plaats van de school in onze samenleving, heil waarmaken van het begrip samenwerking en de verantwoordelijkheid! van de overheid terzake van een school op de door de Waddinxveensel samenwerkingsschool geformuleerde grondslag. OPENBARE COMMISSIE VERGADERING Na 20.00 uur: Oranjelaan 15, telefoon 3991. o c ALG. ONTWIKKELING goüose IVIO cursussen Gevraagd voor onze nieuwe SPAR SUPERMARKT voor de slagerij, groente-afdeling en zelfbediening. DC tingen met een totaalverbruik van drie VRIJDAG 4 JUNI IN ONTMOETINGSKERK school, doch die richting wil niemand hieronder vermelde telefoonnummers: TELEFOON 3144 n Inlichtingen SPAR SUPERMARKT, Passage, Waddinxveen, telefoon 01828-2981. Welke 65+ met auto wil Zuidkade 22 Waddinxveen, tel. 2026 menteren in nieuwe vormen nog niel haalbaar zal zijn. De overheid loopt Specialiteiten restaurant ”DE GOUWE DIS” vraagt: AFSLAG 9 JUNI 1976,’S AVONDS OM 7 UUR, t IN CAFÉ-RESTAURANT „DE UNIE”. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 3 JUNI 1976 Waddinxveen. Notaris J. in ’t Hol bericht dat: het perceel tuin land aan de brugweg is ingezet op 70.000,--. Zuidkade 160/161 is ingezet op f 63.500,— Zuidkade 162 is ingezet op f 38,700,— Zuidkade 163 is ingezet op 40.000,— Zuidkade 164 is ingezet op ƒ35.500,— W ge be W m; O( bo hu ph Tij mi joe tot dei M< vei me col voi rat res hel Ie vai plc bc ter het begrip samenwerking een dimensie toevoegen aan deze school. Anders zal het afbreuk doen aan de doelstelling van de onderliggende verenigingen GOUDA/WADD1NXVEEN Twee Waddinxveners zijn kopers geworden van onlangs in het Goudse Kunstmin door notaris F.A. Moerel geveilde huizen. De heer Ph. Kroes kocht het voor f 27.000,- verhuurde woonhuis Graaf van Bloisstraat 47 in Gouda en mag zich nu voor f 27.000,- eigenaar noemen van het woonhuis P.C. Both- straat 92 in Gouda. De heer J. de Mik kocht voor f 27.580,- het woonhuis P.C. Bothstraat 90 in Gouda. die ook tot die doelstelling hebben geleid. Al het oude is niet slecht, al het nieuwe is niet goed. Maar vast staat dat onze democratie zich slechts goed kan ontwikkelen, indien het onderwijs kin deren opleidt en vormt tot mondige volwassenen.” het punt van de ontharding. Algemeen bekend is dat het water in het verspreidingsgebied van ”De Rijns treek” in het midden en noorden bij zonder hard is, ongeveer 22 dH (Duitse Hardheidsgraad). De plannen voor ont harding van het drinkwater tot 15 dH werden al enige tijd geleden gemaakt en door Gedeputeerde Staten goedge keurd, maar daarna verscheen een brief van de minister van volksgezónd- BRONNEN Het waterleidingbedrijf - geboren in Boskoop - wint sinds 1909 water uit de bronnen te Hazerswoude-Rijndijk. In 1966 werd ”De Rijnstreek” opgericht waarin tien gemeenten samenwerken. Het ’’moederbedrijf’ kan 2,7 miljoen kubieke meter perjaar uit de bronnen werking niet vanuit negatieve uitgangs- daarbij wel eens achter. Daarvoor is die discussie zo zinvol. Laten we niet aar zelen daar binnenkort eens een vervolg aan te geven.” leveren en gezien de buitengewoon ges tegen behoefte koopt "De Rijnstreek" water in bij andere bedrijven en wel van Gouda, 2,5 miljoen kubieke meter per jaar en van Leiden 3,1 miljoen ku bieke meter per jaar. Hiermede komt men tot een totaalproduktie van 8,3 miljoen kubieke meter per jaar. Boven dien zit in beide koopcontracten nog extra ruimte, zodat men aan elke be hoefte van het tiengemeenten-gebied kan voldoen tot het jaar 2000. WADDINXVEEN Vorige maand is de Waddinxveense carnavalsvereniging ”De Gouweslobbers” haar tweede ver- enigingsjaar ingegaan. Ook in dit nieu we jaar zal het bestuur trachten om zoveel mogelijk activiteiten op carna- valsgebied te ontplooien. De contributie voor dit nieuwe jaar is vastgesteld op f 50.- per echtpaar per jaar. Belangstellenden voor de Raad van Elf kunnen zich bij de voorzitter aan melden: H. van Maarschalkerweerd, van Maerlantstraat 22, Waddinxveen, tel. 2841. ren van de aangesloten gemeenten menen dat een definitief besluit van de minister nog wel even op zich zal laten wachten. Drs. P. J. Bolten, burgemees ter van Alkemade, zei dat men met een besluit in de politieke sfeer niet ge diend zou zijn. De tweede voorzitter, burgemeester D. Brouwer de Koning (Woubrugge) zei, na enige discussie, dat in een speciale vergadering van het algemeen bestuur beslist zal worden of het ontharding- sprojekt al of niet zal doorgaan. Deze vergadering zal op maandag 14 juni ge houden worden. Vrijdag was voor het bedrijf een feestdag waarop de resultaten, de zicht bare bedrijfscomplexen en het onzicht bare leidingnet, officieel in gebruik werden gesteld door de voorzitter J. A. Detmers, burgemeester van Zoeter- woude. Voor Boskoop betekende dit, dat met de ingebruikneming van het geheel geautomatiseerde opjaagstation, de aloude watertoren op non-actief gaat. Naast het pompstation, dat een inves tering vergde van één miljoen gulden, zijn een nieuw magazijn, reparatie- werkplaats en schaftlokaal verrezen aan de Kalverdans, waar ook de rein- waterkelder ligt. Voordat de heer Det mers de gedenkplaat in het bedrijfsge bouw onthulde en met het omdraaien van de knop de pompen in werking stelde, hield de directeur van de Rijns treek, A. van der Kaay, in de ontspan- ningsruimte van het kantoor een inlei ding en gaf een globaal overzicht inza ke de tot stand gekomen vernieuwin gen, welke de genodigden en de afge vaardigden van de aangesloten gemeenten tijdens de excursie bezich tigden. De excursie voerde het gezel schap met een touringcar van ’’Westne- WADD1NXVEEN De Waddinx veense gymnastiekvereniging TOOS hield vorige week haar - bijna traditio neel geworden - trainingskamp voor keurgroepen in het Brabantse Uden. De in leeftijd zeer uiteenlopende groep jongens en meisjes (8-19 jaar) vertrok woensdagmiddag om 6 uur vanaf de turnzaal aan het Koningin Wilhelmina- plein. Met 13 auto’s werd men naar Uden gebracht, waar in een boerderij gebivakeerd werd. De bedoeling van deze trainingskam pen - intensief turnen met daaraan gekoppeld een gezellig samenzijn en (verder) versterken van de onderlinge banden - is weer goed uit de verf ge komen. Er werd ’s ochtends stevig ge traind in de' fraaie turnzaal van de gymnasiekvereniging ”K. en V” te Uden - uit het commentaar van de deelnemers blijkt het gemis van een dergelijke accommodatie in Waddinx veen. In de middagen en avonden was er tijd voor ontspanning in de vorm van spel, puzzeltocht, bowling, e.d. Naast de technische leiding werd de groep begeleid door een aantal ouders en bestuursleden, die de maal tijden en het ontspanningsgedeelte verzorgden. Zondagmiddag arriveerde het gezelschap weer in Waddinxveen, terugziend op een vermoeiend maar zeer geslaagd TOOS-trainingskamp. BOSKOOP/WADDINXVEEN Naast alle zorg voor de feilloze af levering van het drinkwater, heeft het waterleidingbedrijf ”De Rijn streek” in Boskoop, dat ook Waddinxveen van drinkwater voorziet, al lange tijd gestudeerd op het verbeteren van de waterkwaliteit, vooral op WADDINXVEEN/BOSKOOP Op ieder moment, dag en nacht, be- zqjgt het eenvoudig opendraaien van de kranen voor ongelimiteerd koel, helder drinkwater. Dit lijkt erg eenvoudig en men gebruikt de kraan vrijwel gedachteloos, maar in werkelijkheid staat achter iedere druppel een enorm stuk werk van het waterleidingbedrijf ”De Rijn streek” in Boskoop, dat de zorg-voor de drinkwatervoorziening heeft voor de tien aangesloten gemeenten, waaronder Waddinxveen. derland” eerst naar het circa negen jaar oude pompstation te Roelofarendsveen en daarna werd het nieuwe opjaagsta tion te Zoetermeer door dezelfde pro cedure gedenkplaat onthullen en kno pje omdraaien, officieel gestart. De in de laatste jaren gedane inves teringen belopen totaal, inclusief de aanleg van. 12‘/2 kilometer transportlei ding, 9‘/2 miljoen gulden. Hieraan be taalt de bierbrouwerij Heineken, geves tigd te Zoeterwoude in belangrijke mate mee, omdat mede door dit bed rijf, dat in de toekomst 5,6 miljoen ku bieke meter water per jaar gaat ver bruiken, de voorzieningen nodig wa ren. Verder is het nieuwe Elisabethzie- kenhuis te Leiderdorp ook een groot verbruiker, waarvoor extra voorzienin gen moesten worden gerealiseerd. heid en milieuhygiëne met het advies, de ontharding voorlopig uit te stellen vanwege het vermoeden, dat er ver band zou bestaan tussen de hardheid van et drinkwater en het ontstaan van hart- en vaatziekten. Op grond van dit advies werd het, zelfs door de inspecteur Van gezondheid goedgekeurde, projekt op de lange baan geschoven. Verschillende bestu- WADDINXVEEN De Waddinxve- ner C. G. van den Berg heeft zijn op leiding aan de Hogere Haven- en Ver- voersschool in Rotterdam afgerond met het behalen van het diploma. 1916 1976 "Looft de Heere, mijn ziel, en vergeet niet één van Zijn weldaden" Ps. 103:2. D.V. 9 juni a.s. hopen onze geliefde ouders, groot- en overgrootouders C. VERHOEF en N. VERHOEF-FELIX de dag te herdenken dat zij 60 jaar in het huwelijk zijn verbonden. Hun dankbare kinderen, klein- en achterklein kinderen. Waddinxveen, 26 mei 1976. Sniepweg 35 Zij gedenken deze dag in intieme kring. doelstelling was en de vermeerdering daarvan uiteindelijk werd gehonoreerd met een diploma om vervolgens nog meer kennis te vergaren. In dit laatste stadium werd veelal op typische negentiende-eeuwse wijze gepoogd naast scholing een stuk vorming aan de leerlingen mee te geven. Meestal zorg de de maatschappij vervolgens voor niet onaanzienlijke correcties. Terecht wordt heden kritisch gekeken naar deze methode van opvoeding. Vandaag zijn wij in brede kringen van mening, dat vorming niet een zaak is die na het bij brengen van kennis aan de orde is, doch veel meer, dat deze zaken parallel lopen en elkaar beïnvloeden, al heeft vorming meer het accent”. "Terecht: de wens dat onze kinderen WADDINXVEEN Op vrijdag 21 mei kwam er ’s avonds om 9 uur een einde aan het jaarlijkse schoolfeest van de openbare Klaas de Vriesschool (Herman Heijermanslaan). Nadat de school donderdagavond reeds een eer ste "verbouwing” voor het feest had ondergaan, hebben de leerlingen, die een grote inbreng hadden in hun feest, vrijdagsmorgens het geheel voltooid. Tegen elf uur begaf iedereen zich naar het WSE-voetbalveld, waar de voetbal wedstrijd tussen het schoolteam en een team bestaande uit ouders en leer- krachen plaats vond. Op het spel stond de enorme Klaascup, die voor het eerst door het team ouders - leerkrachten werd gewonnen. (4-2). De middag brachten de leerlingen door in het Anne Frankcentrum, waar leuke kinderfilms werden v ertoond, omdat het voor deze middag geangageerde ge zelschap veel te laat aankwam en dus niet meer kon optreden. Gezamenlijk vertrokken alle leerlingen terug naar school, waar de warme maaltijd, bestaande uit soep en nassi op hun stond te wachten. Na deze maaltijd begon de grote finale van de ze dag op school. Naast de vele attrac ties, zoals waterpistool-schieten, bal lengooien, autoraces, discoshow en nog veel meer, stonden ook de consump- tiekraampjes erg in de belangstelling, evenzo bij de vele ouders, die inmid- dëls ook waren binnengekomen. VERBRUIK In begin 1967 verbruikten 30.000 aansluitingen 7 miljoen kubieke meter WADDINXVEEN Vanavond (don derdag) om zeven uur komt de raads commissie voor openbare werken en -berijven in vergadering bijeen voor de afhandeling van de volgende agenda: Verslag van de vergadering van donderdag 6 mei 1976. Voorstel tot verkoop van een bouw terrein gelegen in Zuidkade 1 aan P. Rehorst B.V. alhier. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet t.b.v. het bouwrijp- maken van gronden gelegen in Zuid kade 1 i.v.m. verkoop aan P. Rehorst B.V. Rondvraag. bed, waarin tevens mevrouw Eberlé- Gotlib iets zal vertellen over de ach tergronden van het Pinksterfeest zoals gekregen. Zit u met oppas of vervoer, de joden dit jaarlijks vierden en nog geen probleem, draait dan één van de vieren in de vorm van het Wekenfeest. hieronder vermelde telefoonnummers: Het thema van deze Ontmoetingsavond 2001 of 3096. is "Het feest der eerstelingen”. Na TANDARTS heeft de maanden juni en juli vakantie. Voor spoedgevallen naar de plaatselijk aanwezige tandartsen. en het ligt in de verwachting dat oms treeks het jaar 2000, 38.000 aansluitin gen een totaalverbruik zullen hebben van 15 miljoen kubieke meter per jaar. Na aftrek van de industriële aansluitin gen komt dit op een waterverbruik van 160 liter per persoon, per dag. Hierbij is niet inbegrepen de levering van 5 mil joen kubieke meter water per jaar aan de gemeente Alphen aan den Rijn. De feestelijke excursie was vooral voor de leken in het gezelschap een leerza me ervaring. Tijdens de lunch in hotel pdiizix Groenendijk kregen alle leden van het PRIJZEN gezelschap als aandenken een fraaie Door opslag in de reinwaterkelders stropdas met het embleem van ”De kunnen eventuele calamiteiten worden opgevangen. De modernisering van het bedrijf heeft geen gevolgen voor het personeel. De staf van 45 werknemers blijft gehandhaafd. Ook zal de verbrui- derbedrijf ker weinig merken van de vernieuwin- gen, zelfs niet in de prijs, want behou dens door inflatore invloeden, zullen deze niet stijgen. "Tot het - magische - jaar tweeduizend behoeven wij vrijwel geen grote investeringen te doen”, ai de tien jaar van zijn bestaan heeft ”De Rijnstreek” een enorme groei beleefd. sludlecenfrijm gouda WADDINXVEEN Het Open-Deur-team Waddinxveen met ver tegenwoordigers van de Gereformeerde Kerken, de hervormde Imma- nuëlkerkgemeente en de rooms-katholieke St. Victorparochie vestigt in deze dagen de aandacht van de Waddinxveners op het naderend Pinksterfeest. Zoals bekend kwam het Open-Deur-team vorig jaar in de decembermaand met een viertal geslaagde Adventstonden op de prop pen. Nu met Pinksteren wordt de afloop van de dienst zal er in de hal kof- morgenavond (vrijdag) te houden Ont- fie worden gedronken, en zal er met el- moetingsavond in de Óntmoetingskerk kaar gesproken kunnen worden over aan de Groensvoorde - welke avonden het behandelde thema. Mevrouw reeds gedurende enige tijd door de Eberlé-Gotlib zal daarbij ook aanwezig Gereformeerde Kerken worden geor- zijn, zodat eventuele vragen door haar ganiseerd - omgevormd tot een Open- beantwoord kunnen worden. Graag no- Deur-dienst. Om acht uur zal dan wor- digt het Open-Deur-team allen uit voor den begonnen met een kort avondge- deze bijzondere dienst, die - omdat het bed, waarin tevens mevrouw Eberlé- die avond ook koopavond is - de toe passelijke naam Passantendienst heeft Rijnstreek” ingeweven en de dames werden verblijd met een sjawl in ”- Rijnstreekkleuren”. Tot slot van de excursie werd het ’moe- te Hazerswoude-Rijndijk bezocht. Dit was het moment dat het gezelschap ook werkelijk water zag. Hier, in deze gebouwen boven de wa- terwinplaats, zag men hoe het water door sproeiers geperst en gefiltreerd - wordt, om daarna als drinkwater opge- dus adjunct-directeur H. E. J. Boon. In slagen te worden in de reinwaterkel- <i.. u,...».. uders Van veertig meter diepte wordt het water omhoog gepompt. De oude In 1966 begon men met 16.000 aanslui- bedrijfsgebouwen zagen er keurig uit ”"2“" a.-.z en zijn gQed onderhouden Het perso. miljoen kubieke meter per jaar. neel gaf uitgebreid voorlichting over de gang van zaken bij de waterwinning, In aanmerking genomen dat al het leven er is bij de gratie van goed water, kun nen we zeggen dat ”De Rijnstreek” een wezenlijke bijdrage daartoe levert. SAMENWERKINGSSCHOOL Sprekende over de op te treden. Die discussie samenwerkingsschool zei burgemeester stelling ingezet en zal mijns inziens tot mr. Smallenbroek de indruk te hebben, consequenties moeten leiden. Niet zo dat de samenwerkingsschool voor HA- direct de richting en inrichting, doch VO/Atheneum één van de eersten in wel het budget recht en het bezien van het land is, waar drie verenigingen teza- de ten dienste staande middelen. Die men de verantwoordelijkheid willen discussie moeten en kunnen we niet dragen, ieder vanuit hun eigen optiek ontlopen. Daartoe zijn wel mogelijkhe- op de samenleving. ’’Indien we de ge- den aanwezig: de bijzondere openbare schiedenis van ons onderwijs kennen, school, doch die richting wil niemand, zouden we het een tien jaar geleden Het is daarbij denkbaar, dat het expert- voor onmogelijk hebben gehouden. We moeten er voor oppassen deze samen- - punten te benaderen. Het wordt zo vaak gesteld, dat een zodanige school slechts mogelijk is, omdat een eigen Mr. Smallenbroek: ”De meesten van ontwikkeling van de drie samenstellend ons hebben hun schoolopleiding erva- de delen financieel niet haalbaar zot| ren als een leerinstituut, waar kennis zijn geweest". "Het komt mij voor, dat onze onder- wijswetgeving wat dat betreft het onge wijzigd haalt, ondanks de nier onaan nemelijke bezuiniging die ook in die sector macro-economisch onafwend baar zijn. Toch rechtvaardigt deze benaderingswijze geen naam: "Samen werkingsschool". Het is duidelijk een positieve optiek geweest. Tezamen, met erkenning van eikaars verschillen de uitgangspunten samen doen, wat niet noodzakelijkerwijs gescheiden moest worden gedaan. Dat vraagt om twee voorwoorden: Ruimte geven et ruimte vragen. Het één niet zonder het ander. Het is - wil een ieder het begrip samenwerking als genoegzaam ervaren! - noodzakelijk, dat de ruimte voorde] levënsbeschouwelijke visie onverkort mondige mensen worden, in staat zijn wordt gegeven. Dat betekent niet al- zelfstandig te oordelen en mee zullen leen in de lessen, die direct met dit on- helpen het continue proces van het ver- derwijs te maken hebben. Veel meer zal nieuwen van de samenleving vorm te het aan de orde moeten komen bij vak- geven, wordt gedragen door de grond- ken als biologie, geschiedenis en Ne- beginselen, dat een samenleving slechts derlands. Indien door dit noodzakelijke als volwassen kan worden aangemerkt, zowel gegeven als gevraagd wordt,zal indien de deelnemers- in vrijheid de u 1--j:- verantwoordelijkheid daartoe kunnen dragen. Zo maakt de school meer on derdeel uit van onze maatschappelijke orde. Het valt niet altijd mee om in dit proces te onderkennen dat in het vroe gere systeem elementen aanwezig zijn, OPENBARE SCHOOL Omdat de beheersverordening van deze school de gemeenteraad nog mei heeft bereikt wilde onze eerste burger over dit punt kort zijn. ”Het staal vast, dat u geen openbare school wilt zijn en het toch bent. Uit die stelling volgt on getwijfeld, dat de plaatselijke overheid zich niet aan haar verantwoordelijk heid mag onttrekken, zonodig regelend - is met die

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 14