Lokalennood HAVO/Atheneum nu voorbijer komen 27 lesruimten de pater - makelaardij b.v. waddinxveen TORRAS Rabobank S Vakantiegangers, nog even serieus voordat de pret begint. I Rabobank Ei I Onafhankelijk Nieuwsblad Docentenvereniging trok bij gemeente aan de bel Sportweek Waddinxveen Het Weekblad feliciteert: M. Dijkshoorn overleden Afscheid op Bethel-school COLLECTE TOMA BRACHT BIJNA 10 MILLE OP Bevordering v. d. Linde de pater makelaardij bv tel. 01828 - 3581 Ni P. Sliedrecht begraven Te koop i gevraagd Uw Televisiedokter (verhoogde) rentetarieven: in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 voor huizen, flats en bedrijfspanden Met ingang van 1 juli 1976^ gelden de volgende I lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllh ,f 4 5 °/o 6 °/o 6 °/o 5!4 °/o 6!4 °/o 7% °/o 7% 7'A °/o 7 °/o 7% °/o 7% °/o 8% °/o 2 Van belang voor u? Dan zien we u voor ’t vertrek vast nog wel even bij de Rabobank! Hoofdkantoor: Kerkweg 161 Bijkantoren Kon. Wilhelminaplein 2 Groensvoorde 14 Telefoon alle kantoren 4566. ti Eindeloze f kollektie jeans- en t spijkerkleding helemaal voorjouuuu Misschien kunnen we nog iets voor u doen: een ideale reisverzekering afsluiten een rechtsbijstand- en annuleringsverzekering regelen of een aanvullende Casco-verzekering voor de auto in orde brengen u gaat naar Italië, dan hebben we voordelige benzinebonnen u kuntzich bij ons opgeven als lid van de Wegen wacht en de ANWB we kunnen I zorgen voor vreemd geld, reischeques, Eurocheques en de Internationale Reis- en Krediet brief van de ANWB en voor een safe loket waarin uw kostbaarheden en waardepapieren veilig zijn. Hoofdkantoor: Kerkweg 161 Bijkantoren Kon. Wilhelminaplein 2 Groensvoorde14 Weekblad voor Waddinxveen ZATERDAG 12-ZATERDAG 26 JUNI 1976 32e JAARGANG -Nr. 1465 DONDERDAG 24 JUNI 1976 HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PELLEYEN 144, TEL. (01828)5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN VOOR 4% ’/o 7 ’/o 7‘A °/o Gewone spaarrekening „Grijp 5" spaarrekeningen voor 11 t.m. 14 jarigen Spaar-Premie-Boekje Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 3 maanden Bedrijfs- en ambtenarenspaar rekeningen Spaarloon rekeningen „Zilvervloot” spaarrekeningen met 1O“/o premie voor 15 t.m. 20 jarigen Winstdelings- spaarrekeningen Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 6 maanden Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 12 maanden Spaarrekeningen met een opzegtermijn van 24 maanden Depositobrieven aan toonder met een looptijd van 2 jaar Termijnplanbrieven aan toonder met een looptijd vpn 4 jaar Spaardepotbewijzen op naam met een looptijd van 4 jaar Termijnplanbrieven aan toonder met een looptijd van 5 jaar vast en 7 jaar vast Spaardepotbewijzen op naam met een looptijd van 5 jaar vast en 7 jaar vast Vorige honderd ZATERDAG Arts: G. Siemons, Mozartlaan 2-4, tel. 2676 Apotheek: Boskoopse apotheek. Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 ZONDAG Arts: J. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2087 Apotheek: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 Verloskundige: J.Frinking-Scholten, tel. 01727-3898 POLITIE 3000/BRANDWEER 2222 WADDINXVEEN De PTT-employé le klasse A. Zaal van het postkantoor Waddinxveen is met ingang van 1 juli a.s. bevorderd tot hoofdemployé. Waddinxveen: Dorpstraat 38 Boskoop: Zijde 3 De zonweringspecialist. geld en goede raad waddinxveen S% °/o ZONWERING HORREN en ROLGORDIJNEN naar 1/ °/o het' komend schooljaar 29 lesruimten zouden moeten zijn. Het blijken er volgens het gemeentebestuur 27 te zijn en omdat er 25 lokalen voorhanden zijn komen er dus voorlopig twee extra noodlokalen bij. Naast de lokalen in het nieuwe schoolgebouw aan de Sniepweg gaat het om noodlokalen in datzelfde gebouw, lokalen aan de Mozartlaan en ’’ruimten” in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. 24 uur service, 3 maanden garantie op iedere reparatie. Ook voor andere elektrische apparatuur. 01828-3500. KWALITEIT ONDERWIJS In de door de voorzitter en secretaris van de docentenvereniging, A. Zwaan, ondertekende brief wordt overigens nog iets verteld over het moeten werken in noodlokalen. ”De afgelopen weken is gebleken dat bij het werken in de noodlokalen in het nieuwe schoolge bouw zowel voor leerlingen als leraren niet aan minimale onderwijskundige voorwaarden kan worden voldaan; WADDINXVEEN Maandagmiddag is na een korte rouwdienst in de her vormde Immanuëlkerk op de algemene begraafplaats aan de Alberdingk Thij- mlaan begraven de vorige week donderdag plotseling overleden heer P. Sliedrecht. Hij is 62 jaar geworden. De heer Sliedrecht, medefirmant van de sport- en speelgoedfabriek aan de St. Victorstraat. werd onwel op zijn werk en overleed even later in het ziekenhuis. In Waddinxveen was de heer Sliedrecht een bekende persoon lijkheid, die zich intensief inzette voor de belangen van zijn met zijn twee broers T. en G. C. Sliedrecht geleid bedrijf en zijn personeel. Hij was vera ntwoordelijk voor de verkoop en de administratie. C Zuidkade 6 Waddinxveen A Achter Verbakel WADDINXVEEN De samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg heeft de laatste tijd diverse zeer knellende huisv estingsproblemen moeten oplossen. Op een vraag van drs. W. G. de Meer (Progressiever.) zei wethouder A. H. van Gent (Progressieven) in de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering dat gesprekken met alle betrokkenen ertoe hebben kunnen leiden dat deze school in het komende seizoen kan beschikken over in totaal 27 lesruimten. Overigens is het zo dat door de rlingen naar de Samenwerkingsschool onverwacht grote toevloed van lee- de docentenvereniging meende in verband met het hierdoor dreigende te kort aan lesruimten te moeten wijzen op de mogelijk nadelige invloed op de kwaliteit van het te geven onderwijs. Teneinde een oplossing voor deze situ atie te vinden hebben de commissie van bestuur, de docentenraad en de ouder- commissie zich hieromtrent beraden. In deze bespreking iS"een voorstel van het college van Burgemeester en Wet houders ingébracht tot plaatsing van twee noodlokalen in de direkte nabijheid van de school aan de Sniepweg. De commissie van bestuur zal in de reeds bestaande noodlokalen akoestische voorzieningen laten treffen. Met deze voorzieningen menen de docenten meer waarborgen te hebben voor een goede kwaliteit van het onderwijs totdat de 2e fase van de nieuwbouw van de school gerealiseerd zal zijn. In de gemeenteraadsvergadering van gisteravond noemde wethouder A. H. van Gent (Progressieven), die ook voorzitter is van de commissie van bestuur van de samenwerkingssschool voor HAVO/Atheneum, dat ongebruik elijk genoemd kan worden dat de doce ntenvereniging zich over de lokalen nood zich rechtstreeks in een brief had gericht tot het college van Burgeme ester en Wethouders. Zij inve ntariseerden in dit schrijven dat er in WADDINXVEEN - week hebben ruim Waddinxveense vrijwilligers gecollecteerd voor het project Torna in het Afrikaanse Boven- Volta. Deze huis-aan-huis col lecte bracht ruim f 9.800 op en zal aangevuld worden tot f 10.000. Een eerste aanzet dus om de boeren in Torna aan een beter bestaan te helpen. De Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen wil graag een ieder bedanken die zijn of haar steentje heeft bij gedragen voor het project Torna. "De eerste financiële stap is gezet, maar daarmee zijn we er nog niet. Voort durend hebben de armen in de wereld onze steun nodig. Met deze f 10.000 hebben we een goed begin gemaakt. Laten we er met zijn allen voor zorgen dat het geen half werk wordt!’’, aldus de Kerngroepleden, die uiteraard nog de collectanten hartelijk willen bedanken voor hun belangeloze inzet voor het project Torna. WADDINXVEEN In de nacht dinsdag op woensdag is plotseling op 64- jarige leeftijd overleden de heer M. Dijkshoorn, directeur van de protéstants-christelijke Koningin Wilhelminaschool voor MAVO (Prin ses Beatrixlaan). De heer Dijkshoorn, die in oktober met pensioen zou gaan, werd vorige week in het ziekenhuis opgenomen maar juist dinsdagmorgen weer ontslagen en bracht zelfs in de loop van de dag nog een bezoek aan zijn school. Hij vervulde twaalf jaar lang het direktieschap van de christe lijke mavo en was daarvoor vele jaren als leraar aan de Waddinxveense school verbonden. De overledene stond be kend als een markante persoonlijkheid binnen de Waddinxveense onderwijs wereld, en vooral het christelijk onder wijs uit volle overtuiging diende. Aan de totstandkoming van de christelijke scholengemeenschap mavo/lbo in Waddinxveen leverde hij een niet on belangrijk aandeel. De teraardebe stelling zal plaats vinden op zaterdag 26 juni op de begraafplaats aan de Alberdingk Thijmlaan om 13.45 uur, na een rouwdienst in de hervormde Bethelkerk aan de Bilderdijklaan die om 13.00 uur begint. Wat is voor u de gunstigste vorm van sparen Dat is afhankelijk van uw omstandigheden. Wij willen u bij uw keuze graag adviseren. j Voor onze steeds groeiende rela- tiekring met spoed i woningen in diverse prijsklassen - WADDINXVEEN Dinsdagavond werd onder grote belangstelling een afscheidsavond gehouden vanwege het vertrek van onderwijzeres E. Noorlan- der-v.d. Laan. Het bijzondere was dat de zeer populaire ’juf van niets wist en van gedachte was dat er een gewone ouderavond op het programma stond. Direkt na de opening van haar man, schoolleider N. Noorlander, kreeg echter haar collega Molendijk het woord die samen met de oudercom- missie een programma had opgesteld wat alleen voor haar bestemd was. Allereerst werd een stroom van cadeaus aan de verbaasde onderwijze res overhandigd. In een bijzonder grappig samengesteld klankbeeld passeerden alle kinderen in dichtvorm de revue waarom hartelijk gelachen is. De heer N. Bakker bracht als voorzitter de dank van het bestuur aan mevrouw Noorlander over. "Uw werken aan de Bethelschool is voor de vereniging van onschatbare waarde geweest. Juist in de beginjaren, toen u alleen uw werk in deze wijk moest doen bent u er in geslaagd de Bethelschool een zodanig gezicht te geven dat daarna vele ouders hun kinderen aan deze hervormde school hebben toever trouwd”, aldus de voorzitter die als blijk van waardering een boeken- bon overhandigde. Na een dankwoord van de scheidende juf brachten vele ouders een bezoek aan de 5-klassige vleugel van Lohmanschool aan de Lindengaarde, waarin per I augustus de Bethelschool een tijdelijke huisvesting heeft gevonden. WADDINXVEEN De felicitaties van het Weekblad voor Waddinxveen gaan weer uit naar: Mejuffrouw C. K. den Boon. Zij slaagde aan de Haagse Academie voor lichamelijke opvoeding in Den Haag voor de acte MO-P. Barry Tamerus. Hij slaagde voor het diploma vakbekwaam hovenier. Loes van Arenthals, Nel Bak, Hennie van Beek, Wilma Büchner, Elza Dros, Adrie v.d. End, José Janssen, Marja de Jong, Ada Krol, Nel de Mik, Dorian van Oyen, Hettie Peters, Helma Ramp, Hella Smith, Agnes Tiele, Jeannet Treffers, Riet Verbeek, Agaath Ver- duyn, Carla Verschut, Ada van Vliet, Janneke van Wageningen, Anita v.d.- Wolf, Lucia Bekkema, Elleke Berkou- wer, Geeske Damstra, Jannie de Graaff, Dini de Groot, Els Harden dood, Wilma Hardendood, Ineke Heeren, Tineke de Jong, Tanja Kardol, Nelie van Klaveren, Gerda Kraan, Margaret Nieuwerf, Dineke Pol, Wil lie Arne v.d. Schaft, Paula van Amerongen, Gerda Blom, Mary den Eisen, Ria de Graaf, Marian Hamstra, Carla Hofman, Frieda Hoogerbrug, Muriel Klatt, Alinda Kooyman, Anja de Lange, Corine van Lingen, Gerry Rosbergen, Yolanda Semp, Judith van Steenbergen, Carla Uilenbroek, Nel Vermeulen en Teuni Vermeulen. Zij voltooiden met succes hun opleiding aan de christelijke Lager Huishoud- en Nijverheids Onderwijs ”De Rank” (Es- doornlaan). Minke Bekkema, Marjan Brenkman, Christa Brinkhuis, Nellie Captein, Marcel van Grieken, Marian v.d. Hei de, Lucien Hendriks, Jan Hogenelst, Hennie de Lange, Mirjam Lenting, I John Mulleman, Leontine van Rossum, I Gonny Schoonderwoerd, Martien Schouten, Brigitte Verkleij, Anja van Vliet, Lidya Weck, Marion Weck en Henny Wesseling. Zij behaalden hun diploma aan de rooms-katholieke Don Bosco-MAVO in Boskoop. De uitrei king van deze diploma’s aan de in to taal 61 leerlingen werd omlijst met een feestelijk programma, verzorgd door de leerlingen van de derde klas. De af scheid nemende vierde klassers gaven in een geestige schets het wel en wee van de afgelopen schooljaren weer. Voorts werd een aantal films vertoond. Mevrouw H. Dirksen-Hondius. Zij slaagde voor het diploma sportmas sage van de Nederlandse Sport Federa tie (NSF). de bank voor iedereen Telefoon alle kantoren 01828-4566 slechts drie noodlokalen zijn redelijk bruikbaar. Uitbreiding van het aantal noodlokalen met nog een lokaal levert o.i. een onhoudbare situatie op. De twee ruimten in De Bonkelaar achten wij als lesruimten geheel ongeschikt. Met nadruk willen wij erop wijzen, dat, als niet in het gewenste aantal lokalen kan worden voorzien, wij als docenten niet kunnen instaan voor een goede kwaliteit van het onderwijs en het welzijn van de leerlingen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 1