Daar komt nieuwe gemeentehuis de schadevergoeding Riante Spar in de Passage J IIIII A. van Eeuwen vraagt tevergeefs om 225 Rondom hefbrug! Theo Anneke Om misverstanden te voorkomen: het plantsoen is de goot niet. 'Hij heeft daarvoor geen grond om op te staan Afgelast L.-----J Metselen ’s Avonds ÜSS - ALG. ONTWIKKELING couosi IVIO cursussen studiecentrum gouda 111 IIÏT 0'1- *5 22,50 45,— 8,— 7,20 I kene geheel vrijwillig zijn stuk grond de heer Van Eeuwen heeft daarvoor geen grond om op te staan. Alle geslo- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 JULI 1976 r en nog gedeeltelijk achter Verbakel zichtbaar de houten noodgebouwen van de gemeentesecretarie. kandidaat Dat deze school geen problemen 14,30 10,50 Spreekuur consult Dr Koopal 56,50 de heer Van Eeuwen over de veran deringen in het Brugcentrum had ge sproken. ”Ik wijs u er op dat de betrok- ten contracten zijn juist”. PARKEERPLAATSEN In de gemeenteraad werd na hei. ant- woord van CDA-wethouder Van Schie nauwelijks nog meer gediscussieerd over de eerste herziening van het be stemmingsplan Brugcentrum. Daar mee is voor dit op 2 juni 3 965 dooï de Waddinxveense gemeenteraad vatsge- stelde en op 23 maart 1966 door het provinciaal bestuur van Zuid-Holland goedgekeurde plan een nieuwe toe komst begonnen. Dat betekent het bie den van huisvesting aan de gemeente lijke diensten in een nieuw gemeente huis. De gemeenteraadsleden hadden in hun vergadering van 22 oktober 1975 overigens al besloten tot aanwijzing van het Brugcentrum, en meer in het bijzonder het daarin gelegen nog braak liggende terrein, als eerst aangewezen plaats voor het stichten van het nieuw gemeentelijk onderkomen. In het be stemmingsplan is nu herzien de bebou- wingsmassa’s van de aan het raadhuis plein geprojecteerde winkelbebouwing, de bestemmingsgrenzen en de hoogte van de bebouwing. Bij het nieuw te bouwen gemeentehuis blijven 100 par keerplaatsen beschikbaar, zulks zowel ten behoeve van het gemeentehuis als van de omliggende winkelconcentratie. De Waddinxveense kunstschilder Theo den Boon exposeert van zater dag 3 tot en met woens dag 28 juli tekeningen en gouaches in De Graan schuur te Zoetermeer. Hij doet dat samen met Rini Leefsma-Nagtegaal, die ook tekeningen en goua ches laat zien. De opening van de tentoonstelling is zaterdagmiddag 3 juli om drie uur. De openingstij den van de aan de Dorpsstraat 76a in Zoe termeer gelegen De Graanschuur is maandag tot en met vrijdag 10-12 en 2-5 uur, vrijdagavond 7-9 uur en zaterdagmid dag 2-4 uur. eerder aan de raadsleden kon worden toegezonden, omdat moest worden ge wacht op het einde van de ter visie- legging van de plan wijziging. Hij zei dat vragen op grond van artikel 49 van de het gemeentebestuur vele malen met Wet op de Ruimtelijke Ordening. Maar Twee weken geleden zou er in het Waddinx veense gemeentehuis een openbare vergadering van de raadscommissie voor openbare werken en - bedrijven worden gehou den, maar die is niet door gegaan in verband met het ontbreken van agenda punten, zo heeft secretaris C. C. van der Klauw aan de leden van de raads commissie geschreven. De eerstvolgende vergadering is nu vastgesteld op don derdagavond 29 juli om half acht in het gemeente huis. Omdat zowel voor zitter P. F. J. van Schie (CDA) als de commissie- secretaris C. C. van der Klauw in verband met va kantie afwezig zijn van 2 tot en met 25 juli zal de agenda voor die vega- dering eerst maandag 26 juli de deur uitgaan. Totaal 164,00 Vanzelfsprekend heeft de vader van Anneke een brief naar het Bleuland- ziekenhuis in Gouda ge schreven over de trage be handeling bij de EHBO en de daardoor onnodig ver loren kostbare tijd. Hij kreeg een excuusbrief terug. En dat allemaal anno 1976 aldus ondervoorzitter de Jong - zal de Stichting Avondschool voor Voort gezet Onderwijs volgend jaar een avondhavo moe- gen beginnen. Dat zou een prachtige aansluiting zijn voor degenen die dit jaar of volgend jaar, met een mooie cijferlijst de derde klas beëindigen. De avondhavo zal namelijk alleen een kophavo zijn, die aansluit op de gewone mavo. Uiteraard kunnen op die school ook de genen die na de mavo zijn gaan werken een plaats krijgen: zoals de avond- mavo een school is voor degene die de kans op een mavo gemist hebben, zo wordt de avondhavo een school voor -degenen die een avondhavo kans gemist hebben. Op de avondmavo in Bos koop (Zijde 94) werd dit maal geen eindexamen af genomen: er was ook geen klas omdat er twee jaar geleden geen eerste klas kon worden geformeerd. In dit schooljaar zal de avondmavo ook worden bezocht door leerlingen van de moedermavo wel ke door dezelfde stichting wordt georganiseerd om dat verschillende een vak kenpakket hebben geko zen dat niet compleet op de moedermavo kan wor den gegeven. De dames moeten dan b.v. één avond voor die vakken naar de avondmavo. Inmiddels is de aanmel ding voor het nieuwe sei zoen blijkens de adverten ties al begonnen: wie nog geen formulier heeft vrage dit aan op Regentessep- lantsoen 30 te Gouda, tel. 01820-14061. Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01S2S) SS94 WADDINXVEEN De vorige week woensdagavond vergaderende gemeenteraad heeft volledig ingestemd met de eerste herziening van het bestemmingsplan Brugcentrum en daarmee de bouw van het nieuwe gemeentehuis (stichtingskosten negen miljoen gulden) aan het eind van de Stationsstraat ruimtelijk mogelijk gemaakt. Tegen de planwijziging, die in het gemeentehuis ter visie had gelegen, waren aanvankelijk twee bezwaarschriften ingediend, maar uiteindelijk bleef alleen die van slijter A. van Eeuwen (Zuidkade 3) over. Op voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders hebben de gemeenteraadsleden dit bezwaar schrift overigens ongegrond verklaard. Het bezwaarschrift van de Waddinxveense slijter, met zaken aan de Zuidkade en aan de Brederolaan (Luifelbaan), richtte zich enerzijds te gen het verlies aan potentiële winkel ruimte in het Brugcentrum en vroeg anderzijds aandacht voor de door re clamant vermeende geleden schade tengevolge van een in 1969 met de gemeente gesloten grondtransactie. Het gemeentebestuur meent echter dat de vermindering van de geprojecteerde winkeluitbreiding achter de Zuidkade verantwoord is, aangezien de totale bestaande winkelvloeroppervlakte in Waddinxveen - met name na de vol tooiing van het winkelcentrum De Pas sage - als ruim voldoende dient te wor den aangemerkt, zodat verdere uitbrei ding van het winkelareaal om die re den, alsmede uit een oogpunt van be scherming van de gehele plaatselijke middenstand, niet wenselijk wordt genoemd. Daarbij wordt opgemerkt, dat het winkelcentrum Brugcentrum weliswaar bescheidener van schaal, doch bepaald niet onaantrekkelijker zal worden, aangezien - door de reali sering van de bouw van een nieuw gemeentehuis, de concentratie van gemeentelijke diensten en de geprojec teerde ’’aankleding” van de omgeving daarvan - tevens de aantrekkingskracht van het winkelcentrum als zodanig zal bevorderen. Voor wat betreft de door de heer Van Eeuwen vermeende gele den schade verwijst het gemeentebes tuur naar de mogelijkheid schadever goeding te vragen op grond van artikel 49 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening. Een deel van het interieur van de Spar-vestiging in het nieuwe gedeelte van het Passage-winkelcentrum. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN Sinds donderdag voor een week beschikt het winkelcentrum ’’de Passage" over een zeer moderne supermarkt van De Spar. De nieuwe Spar is een verplaatsing van de Spar-supermarkt van de heer H. van Mourik in hetzelfde winkelcentrum. Er is nu sprake van een vergroting van 220 vierkante meter naar 800 vierkante meter. "Dus een groter assortiment, veel ruimere presentatie, betere service en een goede parkeergelegenheid vat de heer H. van Mourik samen. De nieuwe Spar in het winkelcentrum "de Passage” is met een vlees-, groente- en levensmiddelenafdeling volledig te noemen. Het laat zich raden dat zeer velen al hun inkopen hebben gedaan in de nieuwe Spar. Een aanwinst voor onze gemeente en het winkelcentrum ”De Passage” in het bijzonder. gehuwde dames op de j moedermavo blijkt wel I daaruit dat aan de avond- 1 mavo ook niet minder dan I 15 gehuwde dames deel- I nemen. Als de voorte- kenen ons niet bedriegen - VERWACHTINGEN In de gemeenteraadsvergadering zei VVD-fractievoorzitster mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester dat de gemeente bj de Waddinxveense slijter bepaalde verwachtingen had gewekt en nu die niet zijn uitgekomen voelt de betrokkene zich benadeeld. De heer J. Havenaar (SGP/Hervormde Kies vereniging), die het onjuist had genoemd dat Ben W. pas een dag voor de raadsvergadering het voorstel de deur hadden uitgedaan, herinnerde eraan dat er in het huidige college van Burgemeester en Wethoudes niemand (meer) zit, die zeven jaar geleden bet rokken was bij de tussen de gemeente en de heer Van Eeuwen gesloten grondtransactie. De heer Havenaar vroeg zich af of de winkelier schade had geleden en of er gesprekken met hem waren geweest. Het raadslid sprak van een ’’onverkwikkelijke zaak”, na eerst nog n het midden te hebben ge bracht dat de gemeente in 1969 f 25.000,- betaalde voor het stuk grond van Van Eeuwen, dat later nota bene voor f 250.000,- zou worden doorver kocht aan Verbakel BV voor een nog altijd niet gepleegde winkeluitbreiding. ”Dat doorvekopen had hij zelf ook wel gekund”, vond de heer Havenaar, die aan de gemeente heeft verkocht en zijn juridische adviseur uit Den Haag is daar bij geweest”, aldus de wethouder, die uitlegde dat de Waddinxveense slij ter bij het doorgaan van de uiteindelijk boven zijn hoofd hangende onteigening van destijds de helft minder had gekre gen dan de 25 mille die het in 1969 toch nog is geworden. Dat het betreffende stuk grond later - toen duidelijk werd dat het met het Brugcentrum een an dere kant zou opgaan - voor een kwart miljoen gulden van de hand werd ge daan noemde de heer Van Schie ”ook niet gek”, omdat om die manier voor het gebied bij de hefbrug de financiële touwtjes aan elkaar konden worden geknoopt voor een aantal investerin gen, waardoor het Brugcentrum meer ontsloten werd. ”Er is absoluut geen sprake van benadeling”, vond de CDA- wethouder. ’’Erzijn geen juridische ha- Dinsdagmiddag ging fotograaf Sjaak Noteboom met de hefbrug naar boven om de plek op de gevoelige plaat te kunnen vastleggen waar straks het nieuwe gemeentehuis moet komen. Links aan de Zuidkade het huidige gemeentehuis I Eind augustus 1976 start I de Vereniging ”De Ne derlandse Baksteenindus trie” weer in vijftien plaatsen in Nederland met een nieuwe serie van de reeds bekende metsel- cursussen voor ”doe-het- zelvers”. De cursus bes taat uit 12 lessen, waarvan 3 theorielessen - gewijd aan materiaalkennis, constructieleer en archi- tectuurbeginselen - en 9 praktijklessen. Hij wordt o.a. gegeven in Gouda. Het cursusgeld bedraagt 250,- per deelnemer. In het cursusgeld is tevens begrepen het noodza kelijke gereedschap als troffel, voegspijker, kap hamer, kapsabel, draad, opsteekklosje, drieklezoormaat- en lagenlat, alles verpakt in een plastic zak met naam- label, en het boek ’’Met selen: leer het zelf’, dat als leerboek bij de cursus gaat dienen. Ook de kos ten van stenen en specie zijn in het cursusgeld beg repen. Voorlopige inschrijvingen bij het secretariaat van de Vereniging ”De Neder landse Baksteenindus trie”, Postbus 51, Arn- i hem. Belangstellenden ontvangen een aanmel- dingsformulier ter invul- ling. Nadat dit door het i secretariaat is terugont- vangen, volgt de definitie- ve inschrijving, hetgeen i met een ’’bewijs van in- schrijving” wordt beves- j tigd. Aanmeldingen wor- den in volgorde van bin nenkomst van’het inge- vulde formulier behan- deld. duidelijk maakte dat de Wad- dinxveneense slijter uitgaat van een schadevergoeding van f 225.000,-. Met hem verschilde hij echter van mening dat er in het Brugcentrum winkeluit- breidingen zouden moeten worden toe gestaan.. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) betoogde dat het voorstel tot vaststel ling van de eerste herziening van het bestemmingsplan Brugcentrum niet ken en ogen. Onze bijna-buurman is -j-i-j dan 00k niet onheus bejegend. Hem staat het natuurlijk vrij zijn recht te zoeken door schadevergoeding te Jac. Hogendoorn, de Waddinxveense schilder van de Amalia van Solmsstraat, vertelde ons i een waar verhaal over zijn 12-jarige dochter Anneke. Het meisje kwam pas thuis uit school met een zere pols. ”We hebben sportdag gehad op school”. De hele dag deed de pols pijn, ook ’s avonds. Omdat het de vol gende dag nog niet over is gaat ze naar dokter P. van der Linde. Hij zegt: ”Ik zal de EHBO van het Goudse Bleulandzieken- huis bellen. Je moet daar maar even een foto van je pols laten maken”. Pa Ho gendoorn wordt uit zijn werk gehaald om met zijn dochter Anneke naar het ziekenhuis te gaan. Het tweetal meldt zich bij de EHBO van het Bleuland- ziekenhuis. Ja, we ver wachten u al”, zeggen ze daar. ”Ga maar even in de wachtkamer zitten”. ”- Sorry, zuster”, zegt pa Hogendoorn, ’’maar we zijn niet gekomen om in de wachtkamer te wach ten. Eindelijk wordt An neke opgeroepen. Een uur later ziet de Wad dinxveense schilder zijn dochter weer, maar nog zonder spalken en geen verband. ”Wat doen ze nu met je?”. Aan de zuster bij de receptie vraagt hij hoe veel tijd er nog mee gemoeid zal zijn. ”0, ze komt zo”. En ja hoor, na anderhalf uur verschijnt Anneke met een dot wat ten en een verbandje om haar pols. Ze heeft verder nog een grote brief bij haar. Ze moet een week later voor controle in het ziekenhuis terugkomen. Wat heeft dit alles nu vol gens de Waddinxvener Jac. Hogendoorn gekost? Welnu, hier volgt het lijs tje: Anneke naar huisdokter Pa uit zijn werk P/2uur Kilometer/ Autokosten Foto van de hand Honorarium Radioloog Verband Twee weken geleden heeft de in Voorburg wonende directeur P. J. Wever in Alphen aan den Rijn (St. Jorisplein 4) eriln Gouda (Jan Luykenstraat 57) niet minder dan 39 diploma’s en certificaten kunnen uitreiken voor het met succes voltooien van de avondmavo opleiding. Dit is een volledige mavo- opleiding voor het exa men mavo 4 welke in drie jaar wordt gehouden. Op zichzelf een prestatie want de meeste cursisten wer ken, bovendien zijn ze ou der dan de normale Ma- voleerlingen. Men mag aan deze school lessen volgen als men 16 jaar is of ouder. De werksfeer bij deze leerlingen - aldus de heer Wever - is uitstekend. Niemand moet er, ieder studeert vrijwillig en dit maakt het leren veel pret tiger dan een normale school. Op zichzelf is het natuurlijk niet eenvoudig om iemand die werkt in drie jaar te laten studeren waarover een ander in een dagonderwijs 4 jaar doet. Dat kan alleen omdat die ouderen een veel sterkere wil blijken te hebben en zo enthousiast werken dat de leraren er ook enorm plezier in hebben. Er wordt uitsluitend les gege ven door bevoegde lera ren met een veeljarige er varing. Die combinatie, enthousiaste leerlingen en ervaren leraren, maakt dat de resultaten nogal meevallen. Van één groep zijn de resultaten ook dit jaar weer tegengevallen. Dat is de groep die om één of andere reden pas in het derde leerjaar - het examenjaar - mee kon doen. Van de 11 afgewe zenen kwamen er 8 pas in het eindexamen op school. De resultaten van de anderen zijn veel beter. Hoe ouder hoe beter - een vaste stelling voor deze school. Ditmaal was de oudste kandidaat 57 jaar: hij slaagde met mooie cij fers. De daarop volgende was 47 jaar. De oudste vrouwelijke was 40 jaar. s heeft om les te geven aan jl’-' U ':tó— fronten ‘i

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 11