Actiecomité verzamelt 392 e r Goudse Kamer: Ons gebied in nieuwe nota ’n sluitpost l handtekeningen tegen bouw huizen bij de Wingerdflat Het Weekblad feliciteert Eind-feest van De Kleine Basis I PROVINCIE WAARSCHUWT WEER VOOR BOTULISME Negen aannemers deden mee voor reconstructie van Kanaaldijk-Sniepweg Feest op de Jan Ligthartschool Weekblad voor] I Waddinxveen - AGENDA i: :i GOUDSE "■BIOSCOPEN i; f 685.000,- ƒ687.500,- WADDINXVEEN Een reeks van geslaagden kregen wij dezer dagen op ons bureau. Met de felicitaties van het Weekblad voor Waddinxveen ar Oranjelaan 9, Waddinxveen het tegengaan betekent het offeren van een stuk werkgelegenheid. jk id ?k or ol n, er at o- is jn r- :t n n k n de Zuidhollandse Kamers van Koophandel - ook van de Goudse. in de nota niet ingegegaan - het wordt alleen genoemd maar er is blijkbaar niet aan gedacht dat er een oplossing voor moet komen. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 1 JULI 1976 Vr. en Za. 11.30 u. (nachtvoorst.), 7 en 9.15 u., Ma. t/m Wo. FRIVOLE CAPRIOLEN ƒ693.000,- Aann. bedrijf Zwammerdam B.V., ƒ698.000,- BEROEP Het actiecomité brengt in de brief ook andere in Waddinxveen gevoerde handtekeningenacties ter sprake zoals het onbebouwd laten Passagegrond (573 handtekeningen) en de aktie voor vergroting van het speelveld op de hoek Beethovenlaan/Mozartlaan (208 handtekeningen en 31 kaarten/brieven) Vandaar dat ook het kersverse actie comité in Groenswaard 3 zich beijvert het terrein ten zuidwesten van de Win- gerdflat te bestemmen voor scholen bouw of voor speel(recreatie)veld, maar beslist niet voor woningbouw. Het actiecomité besluit de brief als volgt: ’’Indien de raad ons dringend beroep op hem niet wil honoreren, zien wij ons genoodzaakt tegen de ’’package deal” van 9 juni jl. in hoger beroep te gaan bij het college van Ge deputeerde Staten. Wij hanteren dit be roep niet als dreigement, doch wel als uiterst middel ter bereiking van het gestelde doel.” DE BEBOUWING Wie aan de bouwplannen voor Zuid- Holland denkt vraagt zich af waar er nog ruimte is. Dat doen de samenstel lers van de nota evenzeer. De vraag is: waar is er nog ruimte voor woning bouw? De Kamers wijzen op het gebied rond Hazerswoude-Rijndijk. Tegen het afbreken van Wateringen worden door de Kamers Delft en Gouda verschillen de bezwaren naarvoren gebracht. De ligging bij Den Haag is gunstig maar er moet een belangrijk glasteeltgebied voor worden geamoveerd. Hebben de samenstellers van de nota wel eens een berekening gemaakt wat het kost om zo’n tuinbouwgebied nu te ontruimen? Zuid-Holland oost kan duidelijk ook nog bijdragen leveren bij het oplossen van het woningbouwprobleem. In de kernen, speciaal de middelgrote en gro tere kan de uitgroei gestimuleerd wor den. De Kamers zijn voorstander voor een ontwikkelingsmodel met een bevol- kingsoverloop vanuit west. Alphen, Gouda en Gorkum kunnen daarbij een direkte opvangfunctie vevullen voor de overloop uit de randstad. Zo kan de functie van het westen versterkt wor den, ook kan de eigen groei van de be volking door het aanpassen van de werkgelegenheid daar straks worden opgevangen. Iedere kleine gemeente dient daarbij de ontwikkeling te kun nen volgen tot een omvang die bepaald wordt door haar natuurlijke groei. Daarbij dient de werkgelegenheid voo ral te worden gestimuleerd in de cent rumgemeente. Zo kan men voorkomen dat de provincie doodbloedt, de pendel niet al te sterk toeneemt en dat er een geleidelijke ontwikkeling in het oosten van de provincie plaatsvindt. Voor waarde is daarbij dat men ook de kleine plaatsen laat leven: daarvoor zullen ze de mogelijkeden van een natuurlijke groei - niet te krap gemeten - moeten behouden! van 1500 m2; tussen de ’’Winden” en Peuleyen treffen we bestrate speelvel den aan; bij de horsten bevinden zich uitgestrekte speelvelden. In het nieuwe bestemmingsplan voor Groenswaard 3 is het grootste speelveld voor de gehele wijk (Wingerd, Weidezoom, Distel veld, Groensvoorde noord, en de in aanbouw zijnde of nog te bouwen wo ningen) 800 m2. Dit veld komt pal ten noorden van de te bouwen woning van de burgemeester. Voor de Wingerd geldt bovendien dat voor de eenge zinswoningen op een sociaal laakbare manier met de beschikbare grond is ge woekerd: de wandelstraten en poorten leveren de meeste bewoners een de primerend uitzicht op.” volgen hier hun namen. Aan de algemene school voor lager- en middelbaar beroepsonderwijs Goudse Huishoudschool slaagden ook Waddinxveense meisjes. Opleiding kin- derverzorging/jeugdverzorgingElla van Beek, Ria Blom, Anja Bos, Ara Bos (met lof), Tineke Prins, Carolien Ra- vestein (met lof), Mieke Rodenburg, Cora van Rijn, Berna Vermeulen. Op leiding inrichtingsassistenteRia van Vuuren, Jannie van Wezel. Vor- mingsklas creatieve oriëntatie: Greet Hoogerdijk. Vormingsklas medische oriëntatie: Anneke Wognum. Opleiding leerling-kapster in leerlingenstelsel ver band: Marian Kortenover, Ditta van Rijswijk. LHBO, afdeling huishou delijke vakken: Marja de Graaf. LH- NO, kantoor-winkel opleiding: Jeanette Goedhart. Aan de avond-mavo-4, uitgaande van de stichting Avondschool voor voortge zet onderwijs Gouda en omstreken met scholen in Gouda, Boskoop en Alphen aan den Rijn slaagden uit Waddinxveen C. J. van Herk, W. van Leeuwen, me vrouw F. J. G. den Haag- van ’t Slot, B. van Wichen en S. Zuidam. Een deelcer tificaat behaalde mevrouw J. E. E. Okkes-Schild (4). Op de technische school aan de Groen van Prinsterersingel in Gouda is voor het examen Opleiding en Vorming Detailhandel uit Waddinxveen ge slaagd A. Benschop. Aan de Middelbare Technische School in Gouda slaagden de volgende Waddinxveners. Afdeling Bouwkunde: A. Breedijk, J. G. M. Droog, C. J. C. Steenland. Afdeling Werktuigbouwkun de: H. A. J. Boere, H. M. de Heer. Aan de Rijks Middelbare Tuinbouw school in Boskoop behaalden vanzelf sprekend ook Waddinxveners hun dip loma. Richting aanleg en onderhoud van tuinen en groenvoorziening: G. J. Wijs man. Richting Boomteelt: G. Groenen. Aan de Rijks Hogere School voor Tuin- en Landschapsinrichting in Bos koop slaagden de Waddinxvener P. den Boeft (Richting ontwerpen). Aan de Christelijke Lagere Tuin bouwschool in Boskoop slaagden onze plaatsgenoten M. Boer, P. Oostwou- der, D. Tiele. Geslaagden Vakschool voor Boomteelt en Handel in Boskoop: W. van Berkel, G. Steenland. indien daar geen behoefte aan bestaat woningbouw. De voor het groen houden van het speelveld bij de Wingerdflat cq bouw van een school daar neergezette hand tekeningen zijn maandag bij de bode in het gemeentehuis gedeponeerd. In een begeleidende brief aan het college van Burgemeester en Wethouders, de gemeenteraad en de raadscommissie voor ruimtelijke ordening en woning bouw gaat het actiecomité uitvoerig in op het waarom van de gevoerde actie. GOUDAAVADDINXVEEN De Provinciale Planologische Dienst heeft weer een nota samengesteld in het kader van de inspraakpro cedure voor de ruimtelijke ordening van Zuid-Holland. Deze nota is in DEN HAAGAVADDINXVEEN In Waddinxveen en in een reeks aantal plaatsen is vorig jaar een vergiftigingsverschijnsel bij water vogels, genaamd botulisme, waargenomen. Vandaar dat het provinciaal WADDINXVEEN De heer A. M. Zwamborn, directeur van de ge meentelijke dienst van openbare werken en -bedrijven, heeft vorige week donderdagmorgen de inschrijvingsbiljetten geopend voor de aan neming van het uitvoeren van reconstructie- en asfalteringswerken aan gedeelten van de Sniepweg en de Kanaaldijk. Bij de gehouden aan besteding zijn negen inschrijvingen binnengekomen, waarvan onder staande staat is gemaakt met achtereenvolgens de naam van de inschrij ver, de plaats van vestiging en de inschrijvingssom (excl. btw en stel posten). Gebr. P. en A. de Man en Zn, Ammerstol 648.300,- Koninklijke Wegenbouw, Stevin B.V., Rotterdam 678.000,- J. van Herk Aann. Mij B.V., Waddinxveen 682.000,- Hollandsche Wegenbouw Zanen B.V. Heemstede 684.000,- Aannemers- en Wegenbouwbedrijf Versluys en Zoon B.V. Bodegraven Aannemersbedrijf C. A. Langeveld B.V. Alphen aan den Rijn Gebr. Schouls B.V., Leiden Zwammerdam E. Blok B.V., Rotterdam WADDINXVEEN De laatste schooldagen vóór de zomervakantie zijn op de openbare Jan Ligthartschool (Kerkstraat) op feestelijke wijze uit geluid. Ten eerste waren de kinderen al apetrots over het voor de zevende maal winnen van de schoolzwembeker door- de Jan Ligthartschool, en ten tweede stond de lange zomervakantie met de vele vrije dagen zonder leren voor de deur. Het kón niet op. Op dinsdag 22 juni voerden de leerlingen van de 5e klas een leuk toneelstukje op: ”de studen- tenfuif’, geschreven en geregisseerd door de klasseonderwijzer de heer P. den Ouden. De kinderen waren met verve aan het oefenen voor hun toe komstige rol op het studententoneel. Daarna volgde een ’’songfestival”, waaraan van elke klas een of meer kin deren deelnamen. Op woensdag 23 juni was er kermis in de versierde school, met attracties en veel eten en drinken. De kinderen konden prijzen winnen met zaklopen, touwtrekken, bussen gooien, aardappelraces, tafeltennis, sjoelen, kleien, verven, krijttekenen en meedoen aan een echte quiz. Er was een grabbelton en, natuurlijk, een Rad van Avontuur. Redenaarstalenten en fantasie kwamen boven bij de ’’stand” van de marktkoopman en het raden van de naam van een pop. Moeilijk te schatten was het aantal flessendoppen in een zak. Een eind aan de festiviteiten maakte de verloting van een reuzen doos Monti Mosaic. Het is ondoenlijk de namen van de prijswinnaars te ver melden, want het waren er vele. Op 25 juni was er een pannnekoekfestijn, waarna letterlijk en figuurlijk de koek op was. JUIST? Zuidholland oost is volgens de nota een aantrekkelijk vestigingsgebied - vooral voor industriële bedrijven. Is dat wel juist? De nieuwe vestigingen hier bes taan meestal uit administratieve en handelsbedrijven. Het industriële kli maat, speciaal in het westen van Neder land, maakt het tot ontwikkeling ko men van industriële bedrijven wel zeer moeilijk. Over het verkeer zijn de denkbeelden zeer merkwaardig. Met fietspaden moet de toeneming van het autoverkeer worden tegengegaan. De P.P.D. wil blijkbaar niet erkennen dat het particulier vervoer in oost Zuid- Holland verreweg het belangrijkste is. Er wordt gelamenteerd over de slechte bereikbaarheid en het tekort aan open baar vervoer. Het blijkt in de praktijk al jaren dat openbaar vervoer op on rendabele lijnen niet te handhaven is. Het aantal lijndiensten is ingekrompen, de verbindingen waren weinig fre quent. Ook een grotere frequentie zou geen oplossing gebracht hebben. Als men in die situatie het autoverkeer wil ƒ705.000,- Het nu te recons trueren en te asfalteren gedeelte omvat de Kanaaldijk vanaf de Kanaalstraat tot aan de Sniepweg en het aansluiten de van de Sniepweg naar de Beyerincklaan. Over een afstand van 325 meter zal langs de Kanaaldijk een beschoeiing worden aangebracht waar door deze weg kan worden verbreed. Daardoor zal het mogelijk zijn het voetpad vanaf de Burg. Trooststraat naar de Kanaalstraat door te trekken, terwijl bovendien aan weerszijden van de Kanaaldijk een strook van 2.00 m kan worden gemaakt, bestemd voor fietsers. Voor het autoverkeer blijft dan nog een wegbreedte over van 6 meter. Ook de Sniepweg -zal ingrijpend wor- terugdringen is de vraag wat men er ei genlijk mee wil bereiken. Fietsen is ge zond maar de mensen wonen tegen woordig op een zodanige afstand van hun werk dat zij die afstand niet meer willen fietsen. Op allerlei gebied is de nota gespekt met utopieën. Hoogspanningsleidingen dienen te worden geweerd: hoe wil men dan de energievoorziening waarbor gen? Nutsvoorzieningen dienen zo mo gelijk onder de grond te worden ge bracht en de energie moet gebracht worden tegen zo laag mogelijke ’’maat schappelijke kosten”. Nagelaten wordt te zeggen hoe dat moet? Ook het grondwater moet tegen zo laag mo gelijke kosten worden geleverd: bij de vergaande eisen die men in de nota stelt is het van belang dat er eerst eens bekeken wordt wat dat kost want an ders worden er aanstonds politieke be slissingen genomen die later bijzonder duur blijken te zijn. De nota schiet duidelijk tekort zodra er structuurwijzigingen aan de gang zijn of zich recent voltrokken hebben. Men zegt bijvoorbeeld van de sierteelt dat er geen kasjes in de kwekerijen moeten komen. De moderne teelt in de contai ner eist echter het gebruik van kassen. Deze maken het ook mogelijk om in een ruimer areaal dan alleen in Bos koop de sierteelt te beoefenen. Wil men die ontwikkeling tegengaan? De sierteelt is een sektor met een even sterke concurrentie als de landbouw: den gewijzigd. De vaart onder het spoorwegviaduct kan nu eindelijk wor den gedempt. De weg zal ter plaatse worden verlaagd, waardoor de doorrij- hoogte onder het viaduct wordt verg root tot 4.20 m, zodat alle verkeer hier gebruik van zal kunnen maken. De hui dige doorrij-hoogte is beperkt tot 3.60 m. Onder het viaduct komt nu ook een voetpad. De bestaande parkeerhaven langs de Sniepweg zal worden verlegd. Deze komt dichter naar de voetbalvel den te liggen en zal door een parallel weg van de rijbaan worden gescheiden. Ook de wegsplitsing Sniepweg- Kanaaldijk zal ingrijpend worden ge wijzigd. Dit wordt t.z.t. een voorrangss- plitsing t.b.v. het verkeer Sniepweg richting Kanaalstraat. Ook wordt reeds gewerkt aan de plannen tot reconstruc tie van de Kanaaldijk ten zuiden van de Sniepweg. Dit gedeelte zal in 1980 gereed moeten zijn als de bestaande rijksbrug door het gereedkomen van het viaduct onder de Gouwe, beschik baar komt voor het regionale verkeer. De uitvoering van het thans voorgeno men werk zal tot gevolg hebben dat dit deel van de Kanaaaldijk en de Sniep weg gedurende enige tijd voor het ver keer zal moeten worden afgesloten. Het werk zal waarschijnlijk in juni aan vangen en ongeveer zes maanden in be slag nemen. Getracht zal worden om de overlast zoveel mogelijk te beperken. Momenteel maken circa 6000 motor voertuigen per etmaal van deze weg ge bruik. de afgelopen maanden onderwerp geweest van een uitgebreide studie y H 11117TT" 11 11-- J Z~' J Deze tweede nota over ruimtelijke or dening betreft zowel het westen als het oosten van de provincie. In die nota komt het westen er duidelijk beter af: het denken is ten aanzien van dat ge bied verder gevorderd dan van oost. Zuid-Holland oost is in deze nieuwe nota een sluitpost. Men zoekt eerst naar de beste oplossingen voor het wes telijk deel van Zuid-Holland. Het oos telijk deel is naar de mening van de Ka mers van Koophandel in Zuid-Holland zo’n beetje een aanhangsel geworden. Dat het oostelijke deel van Zuid- Holland zijn oude waarden heeft en zijn eigen industriële traditie, komt niet voldoende aan bod. Voor Zuid-Holland west schreef de P.P.D. destijds de nota Plandoelen een stuk waarop vanuit ruime kring kritiek is uitgeoefend. De opzet ervan was een probleemsignalering, een probleem stelling die uitmondde in allerlei oplos singen. De provincie is dan ook nog niet zo ver gekomen dat ze haar beleid hierop heeft gebouwd. Deze nota plan doelen werd uitvoerig besproken met allerlei betrokkenen. Nu gaat men in de nota Alternatieven en Varianten verder met het signaleren van de problemen. Ook het doorploegen van deze nota is moeilijk: dat hebben beide nota’s met elkaar gemeen. Bestuurlijk kan men overigens ook deze nota niet hanteren: ieder financieel inzicht ontbreekt blijk baar en ook wie de nota rustig leest kan zich geen oordeel vormen of hetgeen er in wordt gesteld haalbaar is dan wel een illusie. Wat is dan de waarde ervan? De economische gegevens in de nota zijn totaal onvoldoende om aan de hand daarvan de ontwikkelingen tot 1990 te kunnen beoordelen: het bijstu ren van de economie of het er op afstel len van de ruimtelijke ordening is on mogelijk. Steeds weer blijkt dat men plannen maakt zonder met de wer kelijkheid rekening te houden, dat is niet zonder gevaar. Dezelfde bezwaren zijn er ten aanzien van de aspecten van de milieuhygiëne. De zuiveringsplan- nen zijn immers al voor een belangrijk deel in uitvoering. Andere plannen zijn nog in bespreking. Het storten van vast vuil zonder controle behoort allang tot het verleden. De hoeveelheden vermin deren. Wat er nog gestort wordt op stortplaatsen geschiedt onder controle maar er wordt al niet zoveel meer ges tort en het ziet er niet naar uit dat het storten zal toenemen, integendeel. Waarom nu nog zoveel extra wensen? Prognoses worden in de nota gemaakt zonder aan te geven waar ze op steu nen, zowel voor bevolkingsaantallen als voor werkgelegenheid is dat het geval. Op al deze gebieden is de berekening zwak, de uitgangspunten zijn veelal sterk subjectief. Hetzelfde geldt voor de huisvesting. Men stelt bijvoorbeeld dat een groot woningtekort is voor min der draagkrachtigen. De praktijk leert evenwel dat het gebrek bij de draag krachtigen even groot is. De emigratie vanuit Zuid-Holland van personen die in de provincie blijven werken is dan ook zeer sterk. Op dit vraagstuk wordt WADDINXVEEN De laatste schooldag voor leerlingen van de kleu terschool ”De Kleine Basis” (Hegge- winde) begon een half uur later dan normaal. Eerst werd er op de gitaar ge speeld en gezongen. Natuurlijk ont brak de limonade op deze warme dag niet. Daarna begon er een speurtocht door Waddinxveen, onder leiding van de leerkrachten mevrouw Weissen bach, mevrouw Offereins, mej. Brunt en mej. Tamming. Dit team kreeg steun van diverse ouders. Toen deze tocht in de diverse groepjes vlot uitgewandeld was werden er dia’s vertoond van de di verse feesten en feestjes (Kerstviering en 5 december) van de afgelopen schooljaren. In de klassen waren diver se kinderspelen neergezet zoals tafel voetbal, sjoelen, dammen enz. Onder tussen waren er weer diverse moeders bezig om, onder tropische temperatu ren, pannekoeken te bakken. De tafels waren gezellig gedekt en werd er gege ten. Last van de warmte hadden de kin deren niet en alles ging dan ook op. Na deze zeer geslaagde lunch werden er ook weer leuke spelletjes gedaan en na een afscheidsgroet van de leraressen (die het hier ook een beetje moeilijk mee hadden) kwam dan toch het abso lute einde van hun kleuterschoolperio- de. Via de glijbaan gleden de kinderen het lokaal uit naar buiten toe in de rich ting van de grote school. bestuur van Zuid-Holland de gemeentebesturen opnieuw heeft aange schreven om deze ziekte, voornamelijk onder eenden, maar ook onder andere watervogels, te voorkomen. De maanden juli, augustus en septem ber vormen bij uitstek de periode, waa rin slachtoffers gemaakt worden, maar ook in de overige maanden kunnen wa tervogels, onder bijzondere omstandig heden, door het botulisme aangetast worden. Deze omstandigheden zijn: 1. thermische belasting van het opper vlaktewater; 2. persisterend toxine, ge vormd in de voorafgaande zomermaan den. ”Het is zowel uit een oogpunt van milieubeheer als van preventieve ge zondheidszorg van groot belang de eer ste tekenen van de onderhavige ziekte en/of de eerste sterfgevallen te signa leren, respectievelijk vast te stellen, teneinde verdere uitbreiding zoveel mogelijk tegen te gaan”, aldus de pro vincie. In vrijwel alle gevallen betrof het sterf te van watervogels als gevolg van ver giftiging met botuline type C. Voor dit type is de mens niet gevoelig. In één ge val werd type B en in één geval type E aangetoond. Het ging hier om geringe hoeveelheden en beide malen werden tegelijkertijd grotere hoeveelheden van type C aangetroffen. Voor de tyes B en E is de mens wél gevoelig. Waarschijn lijk zijn de bovengenoemde types ont staan in kadavers, die in verregaande staat van ontbinding verkeerden. Ook dit jaar mag worden verwacht, dat botulisme in Zuid-Holland weer zal optreden. Daarom heeft het Provin ciaal Bestuur van Zuid-Holland evenals in 1974 en 1975 een circulaire uitgege ven, die gericht is aan alle gemeenten, recreatieschappen en waterschappen, die belast zijn met het kwaliteitsbeheer van het oppevlaktewater in Zuid- Holland. De circulaire bevat, behalve een korte uiteenzetting over botulis- mus, ook richtlijnen over de te nemen maatregelen. Deze maatregelen zijn onder meer het onmiddellijk verwij deren van dode vogels en verbranding of destructie daarvan, het dagelijks ins pecteren van gebieden waar botulismus is geconstateerd en het melden van no- tulismusgevallen aan de Provinciale Waterstaat. Voorts wordt het publiek geadviseerd watervogels niet te voe deren om te voorkomen, dast veel vo gels op één plaats worden geconcent reerd. Bij een te sterke concentratie wordt de kans op optreden en uitbrei ding van botulisme namelijk sterk verg root. Aan de scholengemeenschap at- heneum/HAVO St. Antoniuscollege in Gouda behaalden deze Waddinxveners hun HAVO-diploma: Pléunie Baas, Hans Eterman, Hetty Goedvolk, Mario Groenendijk, An Hogerbrugge, Arno Kleiweg, Rob Kok, Hans van Koten, Yvonne Langbein, Angela Langelaan, Ferry Luiten, Jaqueline Olthof, Diana Swarts, Pierre Verbakel, Henri van de Water, Annemieke de Zwager. Met het atheneum-diploma gingen naar huis: Inge Aarts, Berno Gerts. Nico van Grieken, Mariëtte Groothauzen, Addy Ruts, Alex Verbakel, Henny de Wit. Aan de technische school voor Gou da en omstreken slaagden: Bouwtech niek (timmeren 4a): A. Angenent, L. Monster, Chr. v.d. Stelt. Bouwtechniek (timmeren 4b i.t.o.): W. Wildeboer. Bouwtechniek (metselen 4): P. B. Hof man. Installatietechniek (I 4): R. A. Jan maat, R. de Ruijg, J. Verboom. Electro- techniek (E 4a): C. Molenaar. Theore tisch technisch onderwijs (TTO 4a): G. J. Vrijenhoek. Theoretisch technisch on derwijs (TTO 4b): M. L. M. v.d. Heide. Theoretisch technisch onderwijs (TTO 4c): A. P. v.d. Krans. Aan de scholengemeenschap Chris telijk Lyceum/HAVO in Gouda slaag den voor het HAVO-diploma uit Wad dinxveen Jeanette v.d. Berg, Theo van Berkel, Aart Bos, Jimmy Buschkens, Marieke Goinga, Hans v.d. Hoek, Gerhard Hup, Marijke Knecht, Anky Koetsier, Arne de Lijster, Celine Meu- leman, Mirjam Mulder, Maarten Roos, Arjan v.d. Vloed, Marijke Voskuilen, Arnold van Zeeland, René Zwamborn. Voor het eindexamen VWO-1976 aan de scholengemeenschap Christelijk Lyceum/HAVO te Gouda slaagden de Waddinxveners Desiree Treffers, Maria v.d. Krol, Wicky Voors. Aan de christelijke school voor Beroepsonderwijs-Meisjes ”De Weg wijzer” in Gouda slaagden uit onze gemeente Ellen Braat, Mirella Zwa nenburg. Do. en Vr. 8.15 u., Za. 3, 7 en 9.15 u., Zo. 3, 5, 7 en 9.15 u., Ma. Jl t/m Wo. 8.15 u.: WIE NIET WEG o IS, WORDT GEZIEN. Kleur, a.l. In het bezit van het typediploma kwa men uit Waddinxveen Rob Aalbers, Renata Boer, Annelies Hogenelst, Yvonne Koot, Carola de Ree, Conny Verlaan, Rineke van Vliet, Helma van Vliet, Ron Wesseling. Johan Verkley, leerling aan de Vak school te Rotterdam, Petra Koolmees, leerling aan de Vakschool in Utrecht zijn geslaagd voor de opleiding Bloem- binden en Bloemschikken en zijn dus nu in het bezit van het diploma Bloem- sierkunst. Aan de Willem Alexanderschool te Woerden slaagde voor het LEAO- diploma Piet Boerman uit Wad dinxveen. Ds. W. Verboom van de Centrale Hervormde Gemeente slaagde voor het doctoraal examen theologie. A Uitgave: Druk. Veldwijk B. V. T WADDINXVEEN Het actiecomité dat door de Waddinxveners W. van Es, J. van Kesteren, C. L. Staring, mevrouw A. Vermeij en D. E. van der Weide in Groenswaard 3 is opgericht voor het groen houden van het terrein ten zuidwesten van de Wingerdflat, waar hooguit een school mag worden neergezet, maar beslist geen woningen weet zich in dit streven gesteund door 392 volwassenen. Deze bewoners van Wad- dinxveens woonwijk-in-wording hebben althans met het desgevraagd zetten van hun handtekening verklaard het sociaal gerechtvaardigd te vinden als met het betreffende stuk grond niet gebeurd dan waartoe de gemeenteraad op woensdagavond 9 juni heeft besloten: scholenbouw en ”Wij verzetten ons niet tegen het bou wen van een school op dit terrein; wel zouden we gevraagd hebben om de te stichten school te voorzien van een open speelterrein. Comité en onder tekenaars bieden weerstand tegen het principebesluit van de gemeenteraad bedoeld terrein voor woningbouw te willen bestemmen. In de derde her ziening van het bestemmingsplan voor Groenswaard 3 van 9 juni 1976 is het grootste speelveld dat men wil aanleg gen 800 m2. Volgens het ’’Weekblad voor Waddinxveen” van 17 juni jl. heeft wethouder P. F. J. van Schie tijdens de raadsvergadering opgemerkt, dat in Groenswaard 3 ”in vergelijking met andere woonwijken de meeste groenplekken en speelgelegenheden zijn te vinden.” Hoe de wethouder tot deze uitspraak komt, is zijn zaak. De feiten spreken een andere taal, wan neer men de drie Groenswaarden met elkaar vergelijkt wat de oppervlakte van één geheel vormende speel-, resp. recreatievelden betreft”, aldus de brief, waarin nog meer staat. ”In Groenswaard 1 vinden we het terrein bij het Mobilpompstation en het speelterrein aan de Beethoven- en Mozartlaan, het laatste 1800 m2 groot. Achter de Leon van Gelderschool in Groenswaard 2 ligt een speelterrein O THALIA Iedere avond (behalve Ma.), 7.30 u.: ONCE UPON A TIME IN J J THE WEST. 14 jr. JIedere middag half twee: PIPO EN DE PIRATEN VAN TOEN. JI Iedere middag half vier: VOL GAS MET HERBIE, a.l. Vr. en Za. 11.30 u. en Ma. 8 uur: THE WILD BUNCH. 18 jr. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 u„ Zo. 3 u.: DE LACHENDE WREKER. 18jr. Vr. enZa. 11.30u. ^navnww, Zo. 7 en 9.15 u., Ma. t/m Wo. 8.15 u I! 1NSEKS-LEKKERLAND. Kleur, 18 jr. SCHOUWBURG JI Do. en Vr. 8.15 u., Za. 3, 7 en A Uitgave: Druk. Veldwijk B.V. T Direktie: J. B. Veldwijk A Redactie: B. J. Woudenberg J Exploitatie: F. van Kempen Y Redactie-adres A Peuleyen 144, Waddinxveen Y telefoon (01828) 5594 A Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, Waddinxveen A postbus 66, telefoon (01828) 4788 i Klachten bezorging: Peuleyen 15, tel. 2604, W’veen A Abonnementsprijs: 4,75 per kwartaal bij vooruit- A betaling; postabonnementen I 12,75 per half jaar binnen ver- A spreidingsgebied en 20,25 per J halfjaar voor overig Nederland. Y Advertentie-tariéven: 1 Losse mm-prijs 0,32 exclusief Y btw); contract-tarieven en tekst- ^advertenties op aanvraag.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5