de pater - makelaardij b.v. waddinxveen Zwembadpersoneel vormt een leuk en gezellig team I Waddinxvener verzette bergen werk i voor nieuw boek over Market Garden Onafhankelijk Nieuwsblad Het Weekblad feliciteert PRETTIGE VAKANTIE en behouden thuiskomst v. d. Linde twee beroepen ds. B. Koekkoek Waddinxveners kunnen goedkoper er op intekenen Te koop gevraagd de pater makelaardij bv Fotowedstrijd WADDINXVENER (65) GEDOOD IN VERKEER in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 voor huizen, flats bedrijfspanden 1 iLidNBMJ eekblad voor Waddinxveen ■ONDERDAG 8 JTL1 1976 HOOI DR1 DA( Tl l R B. J. WOl DENBERG, PEI LEYEN 144, TEL. (01X28) 5594 EXPLOIT ATIK F. VAX KEMPEN 32e JAARGANG - Xr. 1467 I I c I. in ZONWERING HORREN en ROLGORDIJNEN naar :nd .00 .00 VOOR Waddinxveen: Dorpstraat 38 Boskoop: Zijde 3 De zonweringspecialist. B ZATE RDAG (R I'S: C. A. de Geus. Mozartlaan 2-4. tel. 2676. U’Ollin K: ai Doorn. Prins Bernardlaan 3-5, tel. 4162. ZONDAG I iRTS: 1’. van der Linde. Souburghlaan 15. tel 4100 U’OTHEEK: Van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 4162. \ERLOSKl XD1GE: A. Voss-Becks, tel. 6801 i11EDEDEL1NG De medische dienst is uitsluitend bedoeld mor dringende I waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan jBwi'/tte/t. Spreekuren's morgens van 10 tot II u.. 's middags van 4 tot 5 u. De Waddinxveense majoor A. L. J. van Vliet, mede-auteur van "Zwevend naar de dood. Arnhem 1944 WADDINXVEEN De Waddinx veense gereformeerde predikant ds. B. Koekkoek staat volop in de belangstel ling van geloofsgenoten die elders in het land op zoek blijven naar een eigen dominee. Kreeg hij eerder beroepen van de kerkeraden van de Gerefor meerde Kerken in Leiderdorp en Joure waarvoor ds. Koekkoek bedankte, nu hebben hem beroepen bereikt van de kerkeraden van de Gereformeerde Kerken in Assen en Sneek. Gerefor meerd Waddinxveen wacht vanzelf sprekend gespannen af hoe straks het antwoord van hun predikant op deze nieuwe beroepen zal luiden. pleteert dit werk, waarvoor een comité van aanbeveling is gevormd. Daarin hebben zitting E. M. Mackay, major general, chief engeneer, BAOR (1944, Arnhem), jhr. J. J. G. Beelarts van Blokland, brigade-generaal lit., bd., te Oosterbeek, jhr. mr. H. G. van Holthe tot Echten, burgemeester van Ren- kum, J. A. Bolt, burgemeester van Heteren, E. S. Lough, MBE, colonel (retired), controller airborne forces security fund, Alderschot, C. E. M. Matthews, major (retired), president royal british legion (Ned. afd. Arnhem- Nijmegen), Velp en drs. J. A. F. Roe ien, burgemeester van Arnhem. Het belangwekkende boek "Zwevend naar de dood, Arnhem 1944" zal straks bij verschijning ongetwijfeld aftrek vin den. De Waddinxveense majoor A. L. J. van Vliet concludeert er namelijk in dat de operatie Market Garden niet "een brug te ver" is geleverd. Dat bij Arnhem de Tweede Wereldoorlog in derdaad een beslissende wending had kunnen nemen. Als de planning beter was geweest, als meer vertrouwen was gesteld in de diensten van het Neder lands verzet, als meer aandacht was besteed aan het inlichtingenwerk. In het boek wordt recht gedaan aan voor al de strijd van de Polen en de Neder landers. INTEKENEN Waddinxveners kunnen voorintekenen op het boek door 19.- (dat is 2,75 minder dan elders in het land moet worden betaald) overmaken door stor ting op de Rabobank in Rheden, reke ningnummer 3552.05823, gironummer van de bank 936107. De eerste 2.000 exemplaren van "Zwevend naar de dood, Arnhem 1944" zijn genummerd. De inschrijving duurt tot eind septem ber. daarna zal het boek tegen een aanmerkelijk hogere prijs in de boek handel verkrijgbaar zijn. Elders in dit Weekblad voor Waddinxveen meer over de Waddinxveense majoor A. L. J. van Vliet en het speurwerk dat hij voor dit boek over de slag bij Arnhem verrichtte. Voor onze steeds groeiende rela tiekring met spoed woningen in diverse prijsklassen lel. 01828 - 3581 waddinxveen WADDINXVEEN Opnieuw hebben wij weer een aardig lijstje met geslaagde - en soms ook over gegane - Waddinxveners, die wij gaarne vergezeld van de gebruike lijke felicitaties van het Weekblad voor Waddinxveen aan u doorge ven. Aan het Instituut Schoevers in Rot terdam slaagden de Waddinxveense da mes Els J. Hogendoorn en H. Vene- ma voor het diploma secretaresse. Aan de Technische School voor Gouda en omstreken (de meeste ge slaagden uit onze gemeente noemden wij u vorige week reeds) slaagden nog: Bouwtechniek (timmeren 4b i.t.o.): A. H. M. Cantein. C. M. M. van Velzen. Bouwtechniek (meubelmaken 4): W. Wildeboer. Aan de rooms-katholieke Middelbare Technische School in. Utrecht slaagde de Waddinxvener H. Sloots voor het diploma centrale verwarmingstechni- cus. Geslaagd voor het eindexamen Athe neum A/B aan de Rijksscholengemeen- schap in Gouda zijn de Waddinxveners Karin Elsborg, Hanneke Ritter, Ton Versluis, Jan Verweij. Voor het eind examen HAVO slaagden onze plaats genoten Dieuwke Alkema, Hans de Baare, Paul de Bruijne, Coen Carels, Ron Geerlof, Andrea de Jong, Annette Klik, Jan Kreffer. De volgende Waddinxveense meisjes en jongens van het Coornhertgymna- sium in Gouda zijn aan het eind van de cursus naar het nieuwe leerjaar bevor derd: Klas Ia: Jacoba A. Ch. R. W, van der Hoeven, Robert J., Naafs. Klas 2b: Adrianus M. den Oudsten. Klas 3c: Hans A. Ruijter, Jan Vleg- geert. Klas 4b: Judith E. Berghuis, Koen den Braber, Cornells de Bruijn, Gertrude Ch. Groencwegen, Ronald C. Th. H. Jeukens. Klas 5a: Martine van der Klip. Aan de Katholieke Technische School St. Jozeph in Gouda slaagden eveneens een aantal Waddinxveners. Electrotechniek B-niveau: Chris Putten. Mletaalbewerken C-niveau plus B-niveau: Frits Steenland. Metaalbe- werken B-niveau: Rino Zandbergen. Voor het examen "opleiding en vor ming detailhandel”, een samenwer kingsproject van de Algemene Techni sche School in het vormingswerk voor jongeren te Gouda, slaagde de Wad dinxvener A. Benschop. Voor de praktijkdiploma’s van As sociatie SMK slaagden de volgende Waddinxveners. Machineschrijven: mej. C. Harkes, M. Groenendijk, R. Breton van Groll. Stenografie: (120 Igr): mej. L. Both, mej. W. Roos, mej. J. Kuipers, mej. M. Schel vis, mevr. J. Pronk-Janmaat. Zij werden door Steno-typ-school ARRIBA, Wad dinxveen, opgeleid. WADDINXVEENIn deze tropische Nederlandse zomer - tenslotte was de achter ons liggende junimaand met een gemiddelde temparatuur van 18 graden de op een na warmste van deze eeuw, alleen in 1917 was juni warmer - kan wat extra aandacht voor het personeel van de gemeentelijke zwembaden in het sportpark De Sniep natuurlijk helemaal geen kwaad. Want t kan niet vaak genoeg gezegd worden dat het voor onze gemeente een hele aanwinst is in de winter over een verwarmd overdekt bad te beschikken en in een hete zomer als die we nu meemaken een openluchtbad, dat in minder zonnige tijden ook nog te verwarmen is. De man die de scepter zwaait over het zwembadcomplex is Arie J. Troost, een volgens "Mozaiek"het'orgaan van de personeelsvereniging der gemeente Waddinxveen een (letterlijk en figuurlijk) niet geringe man. die in ons dorp menige sportieve festiviteit helpt mee-organiseren en als oud-Gouwe water- polospeler nu uitkomt voor het Goudse DONK. Arie Troost wordt in het zwembad bijgestaan door een tiental mede werk! st Iers en part-timers. Gemeente-ambtenaar Paul Bakker heeft ze eens op de foto gezet. Van links naar rechts ziet u mevrouw E. Metselaar-de Bruijn, schoonhoudster, sedert 28 mei 1969 in dienst van de gemeente; W. A. van Minnen, adjunct-chef zweminstructeur, werkt sedert 1 april 1973 in het zwembad; A. J. Troost, sedert 1 mei 1963 chef- zweminstructeur. mevrouw M. A. A. Regeer-Huisman, sedert 14 april 1973 zwem-instructrice, mevrouw W. J. H. Nieuwenhuyzen-Tillemans, kassière sinds 1 november 1975; W. J. Vermeij, zwem-instructeur ingaande 9 april 1973 en mevrouw M Streng-Ballering, kassière sinds 8 mei 1970. Niet op de foto staan mevrouw T. A. van Dijken-Ström, sinds 17 mei 1965 in het zwembad, en mevrouw J. Hofman-Buytelaar, sinds 14 april 1973 in De Sniep actief. "Wij vormen een leuk en gezellig team", zeggen ze zelf en dat is maar gelukkig ook, want er is in deze tropische Nederlandse zomer heel wat werk aan de winkel om alles in het openluchtzwembad zijn gewone gang te laten gaan en alles op zijn pootjes te laten neerkomen. Maar dat is het zwembadpersoneel ten volle toevertrouwd. DEN HAAG/WADD1NXVEEN PROFEX (Provinciale Foto Expositie), het samenwerkingsverband van alle bij de Bond van Nederlandse Amateurfo- tografen Verenigingen (BNAFVj aan gesloten Zuidhollandse fotoclubs (70), organiseert met steun van het Anjer fonds in deze provincie voor de tweede maal een unieke rondreizende fototen toonstelling. Het doel van deze tweejaarlijkse mani festatie is meer bekendheid te geven aan de amateurfotografie en door mid del van die fotografie belangstelling te wekken voor de landschappelijke en culturele waarden in de provincie Zuid- Holland. Aan deze tentoonstelling is een wedstrijd verbonden, waaraan ie dere inwoner van Zuid-Holland kan meedoen. Men kan 4 zwart/wit foto’s, 4 kleurenfoto's en 4 kleurendia's inzen den met als onderwerp: "Boerderijen in het Zuidhollandse landschap”. Le den van de BNAFV kunnen daarnaast ook vrij werk inzenden. De inzending sluit op I september 1976. Een selectie van de beste foto’s zal van 1 oktober 1976 tot en met 16 april 1977 te zien zijn in negen steden, waaronder Gouda, Agnietenkapel, van 4-12 t/m 18-12-76. Een folder met uitgebreide informatie en de wedstrijdvoorwaarden kan men verkrijgen door een briefkaart te zen den aan de heer Busking, Zwanenlaan 25 te 's-Gravenhage. Bij de folder is te vens een inschrijvingsformulier ge voegd. WADDINXVEEN Dit najaar - óm precies te zijn op 4 september - herschijnt bij Drukkerij Ter Höe- iven BV in Velp het boek ’’Zwe tend naar de dood, Arnhem 1944”, waarvoor de Waddinxveense ma rlor A. L. J. van Vliet als auteur bil de Sectie Krijgsgeschiedenis Tan Koninklijke Landmacht in Den Haag een berg militair-historisch speurwerk heeft verzet. Dit boek «ver de befaamde en veelbeschre- Iven slag bij Arnhem heeft onze plaatsgenoot geschreven met de adjudant-onderofficier Th. Peelen, die destijds als Oosterbeekse jon gen het gebeurde zelf van zeer na bij heeft meegemaakt. IZwevend naar de dood, Arnhem 1944" bevat persoonlijke ervaringen jan Britten, Polen en Nederlanders; liet levensverhaal van onder andere ijohn D. Baskeyfield, aan wie posthuum Met Victoria Cross werd toegekend; leen uitvoerig verslag van de deelname Ivan Nederlandse militairen, nauwe lijks of niet bekend; het verhaal van [de Nederlands Hervormde Kerk in lèosterbeek; de schuilplaats, waar en Hoe de Schotse divisiearts dr. G. War- ■ck zich schuilhield; het dagboek van Hen moeder uit Arnhem en nog vele landere, tot nu toe onbekende wetens waardigheden. z OPBRENGST let enige doel van de verschijning an dit bijzondere boek (325 pagina’s, >aarvan 40 met deels kleurenfoto's) is m met de opbrengst ervan nabestaan- en van geallieerde gesneuvelden in ■laat te stellen de graven van hun dier- Baren in Nederland te kunnen bezoe- Ijen. Dertig jaar na onze bevrijding :ven er nog velen in Groot riltannië en elders, wier enige wens il is. "Zwevend naar de dood, Arn- em 1944" bevat ook bijdragen met on er andere namen van gedecoreerden, e organisatie van de le Brits Airborne livisie en de le Poolse Parachutisten Irigade Groep. Een naamregister com- WADD1NXVEEN/EDE De 65-jarige Waddinxvener T. W. van Dijkhuizen is maandagavond op de kruising Apeldoornseweg-Hessenweg in het Gelderse Ede door een vrachtauto aangereden toen hij bij het oversteken met zijn brom fiets niet goed oplette. In een ziekenhuis overleed hij aan zijn verwondingen. Zijn 23-jarige achteropzittende zoon werd gewond. De heer Van Dijkhuizen wordt mor- toespraken op prijs te stellen. Gelegen- genmiddag op de algemene begraaf- heid tot condoleren bestaat er na af plaats aan de Alberdingk Thijmlaan ter loop van de begrafenisplechtigheid in aarde besteld. De diepbedroefde fami- de aula van de begraafplaats, lie heeft laten weten geen bloemen en

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 1