Rondom I hefbrug de Zoetwaterkanalen West-Nederland is zeer urgent De grootste showroom van zonweringen vindt u in "Boskoop! CWM BO IBM Jehovah’s uit Waddinxveen ook Geen zorg over het preventief onderhoud Waddinxveens gasnet geschokt door toestand in Malawi Benoemd Vals Plaatselijke vertegenwoordiger verstrekt gegevens Wad GEB Gouda tot vragenstellende M. Boere l-j r—1 I k L deZ^Ö'Tfweringsspecialj^ten^ I I I I I I I I I I I I I I I I Buiten zonwering Binnen zonwering Deur- en raamhorren Vouwdeuren jllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlIlllllllllllllllll^ slechte bodemgesteldheid zo veel zorg 10 'p I. k van de Verenigde Naties respect heeft 1 De roddelaer. mij te benoemen als se- wat nooit weg te men. Laat dit onze leuze bloemstukken, college mij de Bootstraat 7, Boskoop. 2M017271-3890. Na laOO uur: Kalverdans 4 de van In tot van Waddinxveen. en die u hebben B. en W. vorige week dinsdag aan de fractievoorzitter van de Progres- sieven geschreven. Niettemin zeggen ze zich wel inhoudelijk met de gegeven antwoorden te kunnen verenigen. 1 r L Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 J M. Boere, fractievoorzitter van de Progressieven. gemeente, als van c. 1 wie i jaar nauw en eensgezind het en na ik u voorziening, bij bijvoorbeeld slecht weer sociaal verantwoord onder te brengen verklaart het Gemeenschap- heer van het Gemeenschappelijk Ener- pelijk Energiebedrijf Gouda en Oms- Voorburg, waartoe het Hoogheemraad schap van Delfland eind mei reeds heeft besloten, zal dan de zoetwater- voorziening van het dichtst bevolkte deel van Nederland met zijn econo misch zeer belangrijke land- en tuin bouwgebieden en zijn vele industrieën definitief zeker zijn gesteld. In de jaren 1969 tot en met 1973 moes ten reeds nu en dan noodvoorzieningen worden getroffen om althans enig zoet water uit het Amsterdam-Rijnkanaal naar het westen te transporteren. Door het gewenste kanalensysteem zullen de economisch zeer belangrijke gebieden van West-Nederland niet meer afhank elijk zijn van de thans onzekere aan voer van zoet water. zelfs weer naar Malawi teruggezonden. GEVANGEN KAMPEN Naar schatting 5000 Getuigen van Jehovah (in sommige gevallen met hun kinderen) worden momenteel in de ge vangenissen en gevangenkampen van Malawi vastgehouden. Mannen en vrouwen moeten zware arbeid verrich ten. Van medische behandeling is geen sprake en wegens ontoereikende faciliteiten is het nodig dat gevangenen zonder dekens of enige bedekking bui ten slapen. Velen zijn gedwongen hun voedsel van de grond te eten wegens gebrek aan eetgerei. Het beruchtste van alle gevangenkampen waarin Jeho- vah’s Getuigen zijn opgesloten, is Dza- leka in Dowa, ten noordoosten van Li longwe. Eén brief van een Getuige in dat kamp luidt gedeeltelijk: ”Zij die van het politiebureau in Shape Valley afkomstig waren, vertelden mij hoe zij naar de gevangenis gekomen waren. Een van hen zei: ”Op het politiebureau te Shape Valley zeiden de politie beambten tot onze zusters: ”Wij heb ben opdracht jullie zo vaak we willen te verkrachten”. Zo zijn onze zusters de hele nacht verkracht”. Broeders, wij werken hier niet als gevangenen maar als slaven. De gevangenisfunctionaris sen zeiden: ’De regering heeft het gere geld dat jullie onze tractoren worden, en geen mensen die de tuin schoffelen’. Zij lieten ons de heuvel zien die we moesten omspitten en in een tuin moes ten veranderen. Zij noemden dit een straf voor ons. Zusters moesten het eerst de heuvel omspitten, omdat zij (de gevangenisautoriteiten) wel dach ten dat zij bang zouden worden en zou den zeggen dat ze naar huis zouden gaan en een partijkaart zouden ko pen Zij gingen erheen en begonnen de heuvel om te spitten; dertig centi meter diep moesten ze spitten. Zij de den dat en spitten nu nog, zonder dat iemand het heeft opgegeven en heeft gezegd ik wil terug en een partijkaart kopen”. Twee maanden geleden, woensdagavond 12 mei, benoemde de Wad- dinxveense gemeenteraad met 13 tegen 5 stemmen de heer J. Meuleman tot gemeentesecretaris van Waddinxveen. Het is wel aardig te lezen hoe de op volger van de vetrokken gemeentesecretaris H. Jenné zich in een brief in het orgaan van de perso neelsvereniging der gemeente Waddinxveen, "Mozaiek”, met een ’’da mes en heren” tot de ambtenaren heeft gericht. De heer Meuleman: ”Op 12 mei 1976 is door de raad van de gemeente Waddinxveen besloten WADDINXVEEN/DEN HAAG Een kanaal tussen Maarssen en Bodegraven moet samen met dat tussen Waddinxveen en Voorburg snel worden aangelegd om de zoetwatervoorziening van het midden van West-Nederland veilig te stellen. De dijkgraven van de hoogheemraad schappen van Delfland, Rijnland en Schieland hebben de minister van verkeer en waterstaat vandaag in een gezamenlijk schrijven nogmaals verzocht hierover op korte termijn te beslissen. Tot deze stap hebben zij besloten omdat de voorziening van voldoende zoet water voor westelijk Nederland groot gevaar loopt wegens verzilting van de Hollandse IJssel. Teneinde wa tertekorten en de verzilting in het ge bied van de hoogheemraadschappen gelegen tussen het Noordzeekanaal, de Hollandse IJssel en de Nieuwe Water weg, tegen te gaan is het absoluut noodzakelijk om voldoende zoet water aan te voeren. Door het Amsterdam- Rijnkanaal en het gewenste kanaal tus sen Maarssen en Bodegraven kan in ruime mate zoet water worden aange voerd uit het Ijsselmeer, de Rijn en de Waal. In combinatie met het aan te leg gen kanaal tussen Waddinxveen en KOELTJES ”De veiligheid in Waddinxveen wordt ten zeerste gediend met een zodanige werkverdeling dat onder andere het preventieve onderhoud van ons, door een slechte bodemgesteldheid zeer veel zorgen behoevend, gasdistributienet in stand wordt gehouden”, aldus de heer Boere in zijn vragen, die koeltjes met een ”Het is bekend, dat de gasnetten door de slechte bodemgesteldheid veel zorgen behoeft” en een Bij ons bed rijf is steeds preventief onderhoud ver richt” door het GEB worden afgedaan. ”Met het oog op de veiligheid van mens en goed zal ook in de gemeente Waddinxveen preventief onderhoud gehandhaafd blijven”, wordt daar nog aan toegevoegd. Op de vraag van het progressieve raadslid het GEB- personeel, belast .met de diverse werk zaamheden ten aanzien van de energie- WADDINXVEEN/GOUDA Het Waddinxveense progressieve gemeenteraadslid Marie Boere hoeft zich er geen zorgen over te maken dat er in de nabije toekomst wellicht minder deskundige aandacht bes teed gaat worden aan het preventief onderhoud van het Waddinxveense gasdistributienet, dat door een c' J- behoeft. ”Er zijn geen plannen om de technische werkzaamheden anders te structureren”, zegt het college van be- 1 - giebedrijf Gouda en Omstreken (waar- treken dat op dit moment wordt nage- toe ook Waddinxveen behoort), in ant woord op vijf schriftelijke vragen van de heer Boere, De fractievorzitter van de Progressieven j dA/D’66/PPR/PSP) meende dat in het kader van een financiële reorganisatie het werk aan het gasnet in onze en an dere gemeenten op andere leest zou worden geschoeid. En dat zou wel eens kunnen betekenen dat minder tijd overblijft voor het noodzakelijke pre ventieve onderhoud. gaan hoe het personeel in de buiten dienst bij slecht weer het beste op verantwoorde en efficiënte wijze kan (Pv- worden ondergebracht. De korte en wat bitse beantwoording van de door de heer Boere twee maan den geleden (op 10 mei jl.) gestelde schriftelijke vragen heeft bij het Wad den overgaan. De Jonge Pioniers, een politieke jeugdgroep, werden gebruikt om deze resolutie kracht bij te zetten en er voor te zorgen dat alle mensen die in Malawi als Jehovah’s Getuigen be kendstonden, de gevolgen aan den lijve zouden ondervinden. Zoals in The World van Johannesburg op 12 oktober werd bericht, begonnen de jeugdleden van de partij ”met systematische ran selpartijen en andere intimidatiepogin- gen tegen de verboden sekte van Jeho- vah’s Getuigen, die vanwege hun geloof weigerden een kaart te kopen”. Ongeveer 19.000 Getuigen van Jehovah vluchtten in de herfst van 1972 naar Zambia, waar dr. Hugo Idoyaga, Hoge Commissaris van de Verenigde Naties voor Vluchtelingen, berichtte: "Veel vluchtelingen vertoonden sneden en gapende wonden, toegebracht met pan- ga’s, de grote messen die in Oost-Afrika veel gebruikt worden”. Na besprekin gen tussen de woordvoerders van de re gering van Zambia en de regering van Malawi, werden de vluchtelingen weer op transport gesteld naar Malawi, waar ze aan verdere mishandeling kwamen bloot te staan. Van Malawi vluchtten zijn naar Mozambique, waar meer dan 34.000 van hen vriendelijk door func tionarissen van de regering werden op gevangen en in vluchtelingenkampen werden ondergebracht, waar leden van hun eigen geloof hen in de daaropvol gende jaren van voedsel en kleding voorzagen. Toen er echter in 1975 in Mozambique een bestuursverandering kwam, begonnen de moeilijkheden voor Jehovah’s Getuigen opnieuw, aan gezien alle mensen in Mozambique werden opgeroepen leuzen te roepen en politieke liederen te zingen. Presi dent Samora Machel waarschuwde vol gens de Rhodesia Herald van 11 okto ber 1975 ”dat de sekte van de Jeho- vah’s Getuigen de regeringsaanwijzin- gen moest opvolgen”. Dus ook daar voor hen geen religieuze vrijheid en vrijheid van geweten meer! Vanaf 19 augustus 1975 werden de Getuigen In de gemeenteraadsverg adering van 12 mei jl. heeft wethouder Anne van Gent gezegd - wij hebben dat aan u doorge geven - met verbazing een boertig en leutig bedoeld L r Bij ons ziet u het, zoals het straks bij u thuis hangt. O.a. OROLSCHERMEN (in vele uitvoeringen) OMARK1EZEN (óók reparaties en vernieuwen) OJALOEZIEËN OROLGORDIJNEN De allergrootste keuze! Échte service en garantie. Alléén bij u en in het stinkende blauwe slik. De bekende kreetjes en grapjes over deze bag- geraktiviteiten waren na tuurlijk niet van de lucht. Maar onverschrokken werd voortgesjouwd op zoek naar meer water en minder slik. Weldra had den de koplopers de eer ste geul te pakken en verdwenen tot de zeespie gel, trachttend tassen en rugzakken zo droog moge lijk te houden. Helaas was er inmiddels in de, aanvankelijk goede, weersomstandigheden een kentering gekomen en stroomde het hemel water in flinke porties op ons neer. Begrijpelijk dat deze bui van lange duur niet bevorderlijk was voor het moreel. Met moeite het even wicht bewarend klommen we aan het einde van de geul weer naar boven en zagen het vervolg van de tocht met belangstelling tegemoet. Maar... de ve len wisten dat een nog diepere geul moest volgen en niet iedereen was van de doorwaadbaarheid daarvan overtuigd. Ook deze geul liet niet lang op zich wachten. De twee gidsen aan de kop van de groep verdwenen alras tot hun nek in de diepte en poogden, peilend met hun stokken, een minder die pe doorgang te vinden. Helaas slaagden ze daar in niet en moesten wel tot het verdrietige, maar ver standige, besluit komen, dat geen risico’s konden worden genomen; de per sonen van kleiner postuur zouden beslist ”kopje-on- der” zijn gegaan om deze barrière te kunnen ne men. Of we wilden of niet..., we moesten er wel in berusten dat we Schiermonnikoog niet van nabij zouden aan schouwen en dat we de voldoening daarvan moes ten ontberen. Om het verdriet van deze gemiste kans enigszins te verlichten werd ons een ’’zwerftocht” langs de kustlijn ’’aangeboden”, waaraan niemand meer zo’n behoefte had, maar die nodig was om de boerderij te bereiken, die is ingericht voor het zich verfrissen en verkleden van de besmeurde wad- lopers. De regen bleef aanhouden en de meeste kledingstukken waren ui teraard doorweekt, met het gevolg dat het alle maal wat ’’kleumerig” werd. Na ruim een uur werd de boerderij, waar naar we reikhalzend hadden uitgekeken, be reikt en kon het wassen van benen en voeten een aanvang nemen, gevolgd door het uittrekken van de natte kledingstukken en het aantrekken van de droge spullen. Vanzelf sprekend gaven de droge kleren een weldadig ef fect. Nadat we - na enig wachten - met de bus kon den worden terugge bracht naar Pieterburen, werd aldaar in onderling overleg besloten een maaltijd te gaan nuttigen in Drachten. Hoewel de eetlust niet maximaal was - alleen Hans Veenman heeft ons versteld doen staan van zijn goede eet- lut - werd het een gezel lig samenzijn, waarin alle I belevenissen tot dat ogen blik nog eens de revue passeerden. Via Heerenveen, Lemmer Emmeloord en Lelystad werd Harderwijk bereikt, vanwaar we over de auto snelweg non-stop terug reden naar Waddinxveen om daar half vijf te ar riveren. Een ieder ging daarna zijns en haars weegs en kon op een ple zierige dag terugblikken”. PAUL BAKKER "Beter ten halve gekeerd dan ten hele gedwaald” heeft gemeente-ambte- naar Paul Bakker zijn in ’’Mozaiek”, het orgaan van de personeelsvereni ging der gemeente Wad dinxveen, gepubliceerd wadloopverhaal genoemd Zes ’s morgens zeer vroeg uit onze gemeente ver trokken mensen zouden er tenminste niet in slagen Schiermonnikoog van dichtbij te zien. Enfin, la ten we eens lezen hoe vol gens Paul Bakker deze niet geringe teleurstelling door deze wadlopers werd geslikt: "Voor de zeer weinigen onzer, die er behagen in scheppen om ’banjerend’ door slik en wadend door het zoute water te voet de afstand tussen het Groningse Pieterburen en het onvolprezen Schier monnikoog af te leggen, leek zaterdag 19 juni jl. daarvoor een goede kans aanwezig. Stil voor zich uitstarend,' met nog niet volledig geopende oog- luikjes, zaten in het holst van de nacht - het was 2.15 uur!! - Hans Veen man (van de Bonkelaar) met ega Juliëtte en zwa ger Harry Pronk op het parkeerterrein achter het raadhuis de komst van nog drie enthousiaste wadgangers af te wachten die weldra kwamen opda gen. Wim van der Hoe ven, Jaap Hoogendoorn en ondergetekende maak ten het gezelschap com pleet, waarna kon worden overgegaan tot het verde len van de levende nave over de twee auto’s, die voor het vervoer ter be schikking stonden. Klok ke half drie lieten we het in diepe rust verzonken Waddinxveen achter ons en reden in een stevig tempo via Oudenrijn, Maarn en Nijkerk naar het eerste rustpunt bij Harderwijk. Hier werden de eerste boterhammen met enkele slokken koffie door het keelgat gewerkt en werd voorzichtig ge discussieerd over overlevingskansen onze "expeditie”!! Drente werd andermaal gestopt, waarna we tegen 5.00 uur de Martinitoren zagen opdoemen en wel dra door de stad Gronin gen reden. Via Winsum bereikten we om 5.40 uur het voorlopige einddoel van onze reis, het lande lijke Pieterburen, waar zich reeds vele kortge- broekte dames en heren hadden verzameld voor één van de van daar te maken wadlooptochten. In de eivolle inschrij- vigsruimte werden snel de deelnemerskaarten afge haald en werd de komst van de autobussen afge wacht voor het vervoer naar de wat noordelijker gelegen dijk. Helaas vond de wadloop- leiding het nodig dat we ruim 1 kilometer vóór de dijk werden ’’gedropt”, omdat de bus nog meer mensen uit Pieterburen moest halen. Deze lichte domper werd echter door allen dapper geïncasseerd en men begon vol goede moed aan dit droge tra ject. In ieder geval zal een ca. 5 weken oud lamme tje deze wandelende schare zeer dankbaar zijn geweest, want het lie ve beest was beland in een sloot zonder water, maar met des te meer blubber, en kon zich ’’drijvend” op het slik-niet meer verroe ren. Kordaat werd het lammetje door twee per sonen op het droge gehol pen en rende zig-zaggend naar zijn familie. Enfin, de dijk werd be reikt en het wachten was nu op het startsein van de gidsen, die niet al te veel haast maakten en druk liepen te overleggen, hoe deze enorme meute zou worden opgedeeld over enkele groepen. Weldra betraden we de brede kwelder en verdwe nen de smetteloze basket- balschoenen en een aan zienlijk deel van de kuiten dinxveense college van Burgemeester en Wethouders, dat voor doorzending van de vragen zorgdroeg, geen beste indruk achter gelaten. ”De verstrekte informaties zijn wel zeer summier”, stukje in het orgaan van de personeelsvereniging der gemeente Wad dinxveen te hebben gele zen over het vertrek van gemeentesecretaris H. Jenné en zijn toen nog mogelijke opvolger J. Meuleman, waarin stond dat de progressieve wet houder tegen de laatst genoemde zou zijn, omdat hij als ARP-lid afkomstig is van confessionele hui ze. ”Ik ben best bereid boertige en leutige stukjes te accepteren, maar dit is valse informatie”, aldus Anne van Gent. In het pasverschenen nummer van het gemeen telijk personeelsblad ”- Mozaiek” gaat ”De rod delaer” nog eens in op hetgeen in die gemeen teraadsvergadering voo rafgaande aan de benoeming van de heer J. Meuleman tot gemeente secretaris is gezegd. ”Ts- jonge, tsjonge, tsjonge” staat er boven het stukje van ”De roddelaer”. ”In ons allergelief weekblatjie van Waddinxveen stond pasgeleje een stukkie over onse wethouder van Gent, dat tie kwaod was over ’’valse informatie in ons personeelsblat”, aldus de schrijver, die ”veur de goeje orde het gewraokte stukkie in Woudenbergs editie” had uitgeknipt en het in ’’Mozaiek” op nieuw had opgenomen. ”De roddelaer”: ’’Toen ik dat stukkie las, ben ik me rot geschrokke. Dat haddik niet verwach, dat m’n stukkie in een pakweg pak hem beet 6000 oplage tellend blat terecht zou komme. En ’t allerergs is, dat er teidens een raodsvergajering over gesproke is geworde. Ts jonge, tsjonge, tsjonge. ’t Is uteraord helegaer m’n bedoeling nie gewees om tege iemant an te schop- pe. Het betreffende stuk kie hek geschreve veurdat bekent was, dat de soge- siede ope procédé stopge- set was. Bovendien hek de gegevens ut ons weekblat gehaold en hek geschreve over de Prog ressieve in sijn alle- gemeenheit. Bei de benoeming van ons nieu we burgervaoder, ware de Progressieve, bij monde van de heer Boere, teleur- gestelt, dat ie me links was. Het was toen veur mij een logieke gevolgtre- king dat de Progressieve graog een linkse ecretaris benoemt zoude sien. En dat is alles wat ik er mee bedoelt heb. En tege onse wethouer wil ik nog seg- ge: ’’mijn excuses, dat het bij uwes in ’t verkeerde keelgat is geschote. En nou iets helegaor an-^ ders. Vinde jullie het nie kaol op ons knus kantoor- ke. Daor mot eigelik wat an gedaon worde. D’r motte meer plante kom me op de afdelinge. Dat fleurt de boel een bietje op. Als het niet ut de gemeentekas betaold kan worde, doe dan soals ze op de drukkerei gedaon hebbe. Self veur een aon- tal plante sorge en je siet het resultaot. Erg leuk. Late we dus allemaol één of andere plant van thuus meeneme. Dan is het tog goed toeve in ons stene geboutjie en houte barak- jes.” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 8 JULI 1976 mij te benoemen als se- wat nooit meer i cretaris van onze mooie denken is, maar wat ook zijn en blijven. opvolger wederkerig verplichtin- Voor de gelukwensen de heer Jenné, met gen schept, die niet ontlo- de bloemstukken, ik gedurende 12‘/2 pen mogen worden. Dat mijn vrouw en ik van t college van bur- ontvingen, zijn wij u allen heb mogen samenwerken, gemeester-en wethouders heel dankbaar, waarvan Het past mij niet te spre- vervolgens heeft besloten wij overigens gepoogd ken over hetgeen aan het de heren W. F. Meijer en hebben op bescheiden raadsbesluit is voorafge- F. Th. Brenkman aan te wijze blijk te geven. Mijn gaan. Voor u allen en mij wijzen als eerste en twee- vrouw en ik behoeven telt alleen het raadsbesluit de waarnemend secreta- zich aan u niet nader voor waarbij ik ben benoemd ris, geeft mij de zeker- te stellen en daarom kan gemeentesecretaris heid, dat de continuïteit ik besluiten met de toe- binnen het ambtelijk ge- zegging, dat u bij mij, bij Voor uw belangstelling en heel verzekerd is. Met ons, uw problemen altijd medeleven betoond voor vereende krachten zullen naar voren kunt brengen. de benoeming ben wij (u en ik) onze schou- Geve God J- allen erkentelijk, ders blijven zetten onder kracht en de gezondheid evenals voor de con amo- al die taken, die én vanuit om in goede harmonie re ondersteuning van mijn het Waddinxveense voor de gemeente Wad- kandidatuur. Het perso- gemeentebestuur én va- dinxveen ieder op zijn of neel staat er achter en nuit de Waddinxveense haar plaats nog veel te dat was en is voor mij iets samenleving op ons afko- kunnen doen.” WADDINXVEEN De vervolging van Jehovah’s Getuigen in de Oostafrikaanse repubiek Malawi is ongetwijfeld een van de ernstigste gevallen van religieuze onderdrukking door een nationale regering sinds het nazi-regime van Hitler. Omdat ook de Waddinxveense Jehovah’s Getuigen berichten ontvangen waaruit blijkt dat er geen einde komt aan de wreedheden zocht de heer J. J. Benink uit de Prinses Irenestraat 7 contact met het Weekblad voor Waddinxveen, dat hij een brief van zijn organisatie en een exemplaar van het tijdschrift Ontwaakt met een ge documenteerd overzicht van de recente gruweldaden, waaraan Jeho vah’s in Malawi hebben blootgestaan, overhandigde. 30.000 personen, kinderen en volwas senen - is het een kwestie van geloof en zult dan bemerken dat Jehovah’s Ge- geweten, waarvoor Malawi als een lid j J - re- van de Verenigde Naties respect heeft gering van Malawi een verzoek hebben 'beleden Jezus verklaarde in de Heilig ji:iii<-'_it. i l i~» ixv i_ t- veduidelijken. Daar is nooit een ant woord op ontvangen en men heeft geen evenals ik geen deel van de wereld vertegenwoordigers van Jehovah’s Ge- ben”. Daarom weigeren Jehovah’s Ge tuigen tot de regeringsfunctionarissen tuigen lid te worden van de Malawi- van Malawi toegelaten. In plaats daar- Congrespartij of enige andere politieke van hebben de Malawiaanse functiona- partij, ook al heeft hun dit in vele delen rissen, zoals u zult lezen, in het open- van de wereld problemen bezorgd, baar alerlei tegenstrijdige verklaringen Niettemin hebben zij de reputatie op afgelegd. Weinig hiervan is tot nu toe gebouwd modelburgers te zijn, als men- echter in de nieuwsmedia verschenen. sen die gehoorzaam zijn aan de wet, Berichten van ooggetuigen spreken getrouw hun belasting betalen en volgens de Jehovah's Getuigen over bereidwillig meewerken aan ontwik- een uitgebreide vervolging van hun kelingsprojecten, zonder echter op de mensen in geheel Malawi tijdens de een of andere manier lid te willen wor- maanden september en oktober 1975. den van een politieke partij, aangezien Zij zijn geslagen, verkracht, beroofd, zij hun geloof hebben gesteld in een uit hun huizen verdreven, in het open- hemelse regering van Jehovah God. baar beklad door leden van de Malawi- De situatie werd in Malawi kritiek toen Congrespartij en zelfs functionarissen jn september 1972 de Malawi- van de regering. Ouders zijn met ge- Congrespartij op haar jaarvergadering weid van hun kinderen, zelfs zuigelin- j 1 - gen, gescheiden en in gevangenkampen nam, gericht tegen Jehovah’s Getuigen, in Zomba, een aantal resoluties aan- 1 4 4T l opgesloten. Bezien vanuit het gezichts- wier geloof verboden was verklaard, en punt van de Malawiaanse regering, over wie werd besloten dat allen die in gaat het om de aankoop van de par- de handel, industrie en in overheids- tijkaart van de Malawi-Congrespartij, dienst werkzaam waren, ontslagen waarop de beeltenis prijkt van dr. H. moesten worden, dat zij die een zaak of Kamuzu Banda, ’s lands president voor een boerderij hadden, in hun werk- het leven. Zonder deze kaart mogen Je- zaamheden belemmerd moesten wor- hovah’s Getuigen in veel streken geen den, dat alle leden die in de dorpen voedsel kopen, geen water putten, niet woonden, daaruit verjaagd dienden te in hun huis wonen en hoeven zij ook worden, en dat de regering maximale niet op politiebescherming te rekenen, bescherming zou verlenen aan leden Vanuit het gezichtspunt van Jehovah’s van de partij die tot zulke onderdruk- Getuigen bezien - in dit land ongeveer kende maatregelen en activiteiten zou- ”Wij nodigen u uit dit materiaal te lezen” aldus de begeleidende brief. ”U tuigen al drie jaar geleden bij de re- ingediend om hun standunt te mogen Schrift (Joh. 17:16) over zijn volgelin gen: ”Zij zijn geen deel van de wereld,

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5