met ingebouwde telelens. doodsteek’ voor nieuw woongebied Waddinxveen op weg naar 2000 Nu bij ons: ’n Nieuw Kodak cameraatje foto film sjaak noteboom Aanleg rijksweg 3 zonder meer Mi? I Komt nieuwe autoweg er nu wel of niet? Trio BV zoekt het in een snel lopend assortiment Groen van Prinstererschool maakte reis om de wereld V I 1 EXCLUSIEF BLOEMWERK 1 s 1 TALENPRAKTICUM doorlopend talenopleidingen op elk niveau studiecentrum gouda d Ill 115 C II - Teie lens Normale-lens ii Maap Groenendijk S zs. s 1 1 1 s I j s ^lllllllllllllllllllllllhlllllllllliilllllliillllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllll|||llllliilllllllllllllllllllllliiillll||||IIHliiillllliilH s 7 f ,V R.w. a Jn ,6e z s Uw bloemist PASSAGE47—TELEFOON 2477 IHTERfLORfi Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 8 JL'LI 1976 VOOR I I wegen gaan die op de nominatie staan te worden aangelegd, al hebben medewer kers van Rijkswaterstaat haastig gezegd dat het ministeriële schema bedoeld is als een verkenning in het kader van de ruim telijke ordening welke hoogwaardige ver bindingen er in de komende 25 jaar zullen moeten worden aangelegd. Chinees sprookje uit. Japan was sterk vertegenwoordigd met een judo- demonstratie. De twee meisjes kwamen tot slot weer behouden in Nederland aan. In de pauze werden dia’s vertoond, die tijdens het schoolkamp in Lunteren gemaakt waren door de heer Smoren burg. Het gelach was niet van de lucht. Ook werd er in de pauze door het bes tuur afscheid genomen van mevrouw De Koning, die de school ging verlaten wegens vertrek naar Emmen. Na de pauze kregen de personeelsleden nog een leuk cadeau aangeboden. Daarna was het woord aan de heer Dijkhuizen, het hoofd van de school. In een toe spraak tot de schoolverlaters wees hij er nog eens duidelijk op wat het bete kent op een christelijke school gezeten te hebben. Hij bond de kinderen op het hart dit ook op hun volgende school niet te vergeten. Vervolgens reikte hij de kinderen als afscheidsgeschenk een moderne versie van het Evangelie van Mattheüs uit. En natuurlijk kregen de kinderen ook nog hun rapport. De avond werd met gebed besloten. Daar na ging iedereen voldaan naar huis. Dank mag nog wel eens gebracht wor den aan al die dames die zo spontaan zoveel van hun vrije tijd beschikbaar hebben gesteld om samen met de kin deren deze afscheidsavond tot een groot succes te maken. gebied in de Zuidplaspolder, die boven dien het te bebouwen oppervlak aanzien lijk verkleint, ”De conclusie is dat realisering van rijks weg 3 de mogelijkheden om te komen tot een aantrekkelijk en goed functionerend woongebied in de Zuidplaspolder ten zeerste beperkt en dat er bij de opzet van de plannen zekerheid moet zijn over het afvoeren van rijksweg 3 van het rijkswe- genplan”, staat er letterlijk, maar dui delijk genoeg in het gemeentelijk struc tuurplan. Met winkelruiten vol aanbiedingen is in het winkelcentrum Oranjegalerij Trio B. V. van start gegaan. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Ook de kinderen van klas 6 van de protestants- christelijke Groen van Prinstererschool (Tollenslaan) hebben afscheid van hun school genomen. Eerst was er ’s avonds om half zeven een broodmaaltijd, waar kinderen en leerkrachten het zich goed lieten smaken. Om 8 uur begon de fees tavond, die geheel door de leerlingen zelf verzorgd werd. Twee meisjes in een roeiboot maakten een reis om de wereld. Zij vonden een fles met een briefje, waarop stond dat je een wens mocht doen naar welk land je wilde, nadat je in de fles geblazen had. Hun wensen gingen steeds prompt in vervul ling. Zo bliezen zij zich achtereenvol gens naar Engeland, Spanje, Marokko, Italië, China, Japan en nog eens in Ita lië beland te zijn, kwamen ze tenslotte weer in Nederland terug. We kregen steeds leuke stukjes te zien, die betrek king hadden op het land waar de meis jes naar toe gingen. Een erg leuk onder deel was bijv, een dans van gesluierde dames in Marokko, die na afloop een echte inheemse drank kwamen aanbie den. Een paar toeristen uit Nederland kregen het, nadat ze in hun gondel de ’P-Expres’ langszij een Italiaans terras je wareb gekomen, aan de stok met de ober en het eind van het liedje was dat flink met spaghetti werd gegooid. Een aantal Chinese schonen beeldden, be geleid door muziek van het land, een In het gemeentelijk ontwerp-structuur- plan, waarmee de ’’definitieve” versie on langs gereed kwam, wordt de groene Zuidplaspolder tussen de Piasweg en de Zuidelijke Dwarsweg resoluut aangewe zen als toekomstig woongebied van Wad dinxveen na 1980. Bij het tekenen van dit woongebied - een plek voor 7.000 man - heeft men geen rekening willen houden met de eventuele aanleg van rijksweg 3. Volgens het stedebouwkundig bureau van de gemeente, Stad en Landschap BV' in Rotterdam, heeft de rijksoverheid twijfels over de noodzaak van een nieuwe verbin ding tussen Amsterdam en Rotterdam. Gewezen wordt op aan de gang zijnde en nog komende reconstructies van rijkswe- gen rond het groene hart (rijksweg 2, 4 en 12). Dat zou het namelijk onwaarschijn lijk maken dat rijksweg 3 op het nieuwe rijkswegenplan nog zal voorkomen. Maar je weet het natuurlijk nooit. In ’t Waddinxveense structuurplan wordt dan ook alvast maar gezegd dat indien bij de opzet van het toekomstig woongebied in de Zuidplaspolder rekening gehouden moet worden met de realisering van deze nieuwe rijksweg 3 er een scheidend element ontstaat dat in de nieuwe woon wijk nauwelijks te overbruggen valt. Be halve de ruimte voor de weg zelf is ook de invloed ervan van groot belang: om geluidhinder te voorkomen zou men ten minste 250 meter uit de as van de weg moeten bouwen. In het structuurplan van de gemeente is visueel duidelijk gemaakt wat dat allemaal zou kunnen gaan bete kenen (zie boven). Indien er bij de weg maatregelen worden genomen om geluid hinder tegen te gaan (verdiepte ligging of aarden wallen) kan deze afstand worden teruggebracht tot ongeveer 100 meter. Vit de gemaakte tekening van Stad en Landschap BV blijkt dat ook in dit geval de rijksweg en de spoorlijn tezamen een grote barriëre scheppen tussen de aang renzende delen van het toekomstig wonn- WADDINXVEEN7DEN HAAG Verrast en verbaasd is in Waddinxveen eind vorige week gereageerd op het bericht dat uit het concept- structuurschema verkeer en vervoer van de ministers drs. T. E. Westerterp van Verkeer en Waterstaat en drs. J. P. A. Gruijters van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening zou blijken dat nog al tijd de aanleg van rijksweg 3 (Amsterdam-Rotterdam), dwars door het groene hart van Holland en deels rond Waddinxveen, wordt overwogen. In het nog niet gepubliceerde structuurschema, dat in een radiouitzending aan de open baarheid werd prijsgegeven door drs. W. J. ter Keurs van de Werkgroep Milieube heer van de Rijksuniversiteit te Leiden, zou het in totaal om maar liefst 15 rijks- De Kodak Tele-Instamatic 330 camera werkt net zo eenvoudig als de andere Kodak Instamatic camera’s, en hij geeft u méér, dubbel fotoplezier. Camera, filmpje, flitsblokje, pols en boekje met handige fototips in geschenkverpakking. jf* -g A Bij ons voor or I -1 1 41 - Dit is iets nieuws: Een handige zakformaat camera met ingebouwde telelens. Neem de normale lens voor de ge wone foto’s,zoals u ze altijd maakt. Of schuif met een simpele vingerbeweging koordje het telelensje voor en u krijgt meer detail van hetzelfde beeld. WADDINXVEEN Met de vorige week donderdag geopende nieuwe levensmiddelenzaak in de cash-and-carry-sfeer aan het Koningin Wilhelmi- naplein in Waddinxveen komt de naam Trio BV volledig tot zijn recht. Er zijn nu zaken in Haastrecht, Bodegraven en in onze gemeente van het driemanschap L. Stouthart, A. Stouthart en J. van der Hoogt. De laatste, een 36-jarige Gou wenaar, runt de Waddinxveense vestiging van de nog maar dik een jaar geleden van start gegane Trio BV. In de zaak aan de Oranjegalerij werken vier man en daartoe behoort ook de heer Van der Hoogt. In het tot voor kort door De Spar gebruikte pand zoekt hij het in een snel lopend assortiment dat voor een zacht prijsje de weg naar de klant vindt. .7^ V X’ I Deze tekening uit het gemeentelijk ontwerp-structuurplan laat duidelijk zien welke catastrofale gevolgen de eventuele aanleg van rijksweg 3 (Amsterdam-Rotterdam) heeft voor het toekomstig woongebied van Waddinxveen na 1980 in de Zuidplaspolder tussen Piasweg en Zuidelijke Dwarsweg.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 9