120 Waddinxveners zoeken de hefbrug met ingebouwde telelens. Rondom! Nu bij ons: ’n Nieuw Kodak cameraatje foto film sjaak noteboom Streek, provincie en rijk bekijken structuurplan werk, zegt ’t Goudse GAB Nieuws Vijf jaar werken aan toekomstschets Een boekenbon is altijd raak! van onze bedrijven Expositie Markt (1) Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en zijn vrouw hebben nog vlak voor hun vakantie een of ficieel bezoek gebracht aan de Waddinxveense weekmarkt, die elke vrij dag op de Willem de Zwijgerlaan wordt gehou den. Ze zijn daar onge veer een uur gebleven en wisten zich vergezeld van wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde vereniging) van aangelegenheden Markt (2) Dansen Benoeming ”KOM IN DETENT” ROEPEN HERVORMDEN Piasrode opnieuw te koop Hefbrug Majoor Jubileum Bus i-j Normale-lens Telelens E =T w a o TALENPRAKTICUM doorlopend Irdénopleidingcï) op elk niveau studiecentrum gouda WE f J X. W*** f CDA-raadslid ir. W. Stuulen. tion Noord. PASSAGE47 TELEFOON 2477 GOUDA/WADDINXVEEN - De Kodak Tele-Instamatic 330 camera werkt net zo eenvoudig als de andere Kodak Instamatic camera’s, en i spelletjes gedaan, ’s Middags zijn er spelen zoals een speurtocht. Het avond programma voor de ouderen is ook zeer gevarieerd. Met o.a. een praatje van ds. W. Verboom, het jeugdkoor ”De Zangvogels”, een film, en natuur lijk een afsluiting met een lampionnen optocht. Er zal ook voldoende gelegen heid zijn om over allerlei dingen met de teamleden van gedachten te wisselen. Al met al is iedereen van harte wel kom in de tent op dinsdag 3 augustus ”Het is namelijk vandaag de eerste keer dat het structuurplan in de raad aan de orde komt”, motiveerde het uit de CHU afkomstige raadslid van de vijf leden tellende CDA-fractie in de Waddinxveense gemeenteraad. Dat het structuurplan thans reeds vijf jaar onderweg is deed hem opmerken: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 22 JULI 1976 ri drs. weer een veelbeschreven sinds hij bekend Kies- markt- en marktmeester A. C. van den Bosch. Mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek maakte gelijk van de ge legenheid gebruik wat in kopen te doen. Zij en haar man spraken van een ’’nette markt”. De markt kooplieden, die blij waren voor de eerste maal sinds zijn installatie op 16 maart jl. de burgemeester te kunnen verwelkomen, lie ten zich niet onbetuigd en kwamen met een rijk ge vulde fruitmand aandra gen, die dagenlang een plaats kreeg in het huis van de familie Smallen- broek aan de Prinses Beatrixlaan. stelling van werken van leden van 'Kunstcentrum Burgvliet”, welke wordt gehouden van 24 juli tot en met 1 september in het Stedelijk Museum "Het Catherina-Gasthuis”, Oosthaven 10 te Gouda. Geopend: werkdagen 10- 17 uur, zon- en feestdagen 12-17 uur. die nog niet elders wart op wit hebben gestaan. Ja, zelfs elke poging om er iets anders van te ma ken bij voorbaat al wordt gestaakt... steevast Huizer Kies- markt- aangelegenheden te vin den. Zijn vrouw vergezelt hem daarbij vaak. Soms doet de heer Huizer ook inkopen, zoals laatst toen hij met een koffer wasmiddel van f 6,75 over de markt liep te sjouwen. Heerlijk eigen lijk toch om te wonen in een gemeente waar ieder een zichzelf kan zijn. Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Op de markt, die intussen stilzwijgend een aantal kramen minder telt en dus overeenkomstig de wen sen van de Waddinxveen se gemeenteraadsleden en de toezeggingen aan de georganiseerde midden stand aan het ’inkrimpen’ is, is rond de klok van zes, zeven uur wethouder H. (SGP/Hervormde vereniging) van De V.V.V. afdeling Bos koop is er in geslaagd de folkloristische dansgroep ’’Wesselka” naar Bos koop te halen, wat be slist één van de hoogte punten belooft te worden in het seizoen. Op 29 juli a.s. geeft de dansgroep Wesselka uit de plaats Chmelnizky-Oekraïne (Sowjet-Repubiiek) een eenmalige voorstelling in de zaal van de beurshal te Boskoop. Kaarten in voorverkoop kosten ƒ5.- en aan de zaal 6.-. Het gezelschap zal op 29 juli ’s morgens om 10.00 uur ontvangen worden op het gemeentehuis door B. en W. waarna een rond vaart volgt langs de Kwe kerijen; ook een bezoek aan de Proeftuin staat op het programma van het gezelschap. Om 20.00 uur volgt dan in de grote zaal van de Beurshal te Bos koop een optreden van de gehele groep dat tot onge veer 23.00 uur zal duren. Voor verdere inlichtingen kunt u zich wenden tot het kantoor van de V.V.V. afd. Boskoop, Rozenlaan 9, tel. 4644. WADDINXVEEN Mejuffrouw M. F. Wegstapel uit Zoetermeer is door Burgemeester en Wethouders be noemd tot hoofd vann de openbare Mr. A. de Roos-kleuterschool (Win gerd). Zij volgt in die functie mevrouw K. J. Kok-van der Sluis op. Mejuffrouw Wegstapel, dochter van Zoetermeers burgemeester, werkte tot voor kort aan een eenklas openbare kleuterschool in Ter Aar. Zoals bekend zoekt het gemeentebe stuur nog steeds naar een nieuw school hoofd voor de openbare Theo Thijs- senschool, nu schoolhoofd C. Beers af scheid heeft genomen en naar Amers foort vertrekt (per 1 augustus). Aan vankelijk hadden B. en W. het plan de gemeenteraad in zijn vergadering van woensdagavond 23 juni al een voor dracht te presenteren, maar ze zijn daarin niet geslaagd door gebrek aan goede kandidaten. In afwachting van een nieuwe sollicitatieprocedure zal onderwijzer J. Polderman tot de komst van het nieuwe schoolhoofd van de Theo Thijssenschool als waarnemend hoofd optreden. WADDINXVEEN De evangelisatiecommissie van de Centrale Her vormde Gemeente gaat ook dit jaar weer een tentevangelisatieweek houden. Het hoofddoel hiervan is, zoveel mogelijk kinderen en ouderen in aanraking te brengen met het evangelie. In een rumoerige tijd als deze, waarin velen de zin van hun leven niet meer zien, wil iedereen toch wel een hou vast. Iets waar je van op aan kunt. Daarom wordt er op dinsdag 3 augus tus t/m donderdag 5 augustus door een team van jonge mensen, in opdracht van hun Grote Meester, aan iedereen die het maar horen wil, de weg gewezen naar Eén, die Dé Weg, dé Waarheid en hét Leven is, nl. Jezus Christus. Op Hem kun ie volkomen vertrouwen. ’’Komt op bovengenoemde data gerust t/m donderdag 5 augustus bij het sta- ook in de tent. Deze zal weer staan op het veld bij het station Noord,” aldus de evangelisatiecommissie. ’s Morgens wordt er voor de kinderen een mooi verhaal uit de bijbel verteld. Er wordt ook veel gezongen en fijne De directrice der Stedelijk Musea te Gou da vestigt de aandacht op de tentoon- ”Moet deze lange duur van het struc- ?,1 tuurplan nu positief of negatief worden beoordeeld? Het is moeilijk daarvoor een cijfer te geven. Ik neig evenwel naar de negatieve kant”. Ir. Stuulen haalde als voorbeeld aan dat door die lange voorbereidingstijd het bestem mingsplan Landelijk Gebied West wordt vastgesteld op een moment dat het structuurplan - dat de uitgangspun ten voor het bestemmingsplan bevat - in feite wordt nagezonden. Het CDA- raadslid confronteerde Burgemeester en Wethouders voorts met een reeks GOUDA/WADDINXVEEN In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken worden geregeld nieuwe Waddinxveense bedrijven ingeschreven of be staande - wat de inschrijving be treft - gewijzigd. Daarvan wordt telkens mededeling gedaan in de Nederlandse Staatscourant. Van dit bedrijfsnieuws zullen wij u voortaan op de hoogte houden. het continu op rood staande verkeerslicht op de Brugweg links had la ten liggen om naar Bos koop te kunnen rijden. De rijkspolitie betrapte hem en maakte proces verbaal op. De Goudse kantomrechter maakte zie kwaad op onze politie (adjudant M. A. Ruissen was op dat moment met vakantie in Drenthe) en zei: ”Het is een kwestie van twee mogelijkheden. Ofwel de politie bekijkt de overtredingen wat soe pel, ofwel die verkeers lichten worden aange past!” Niettemin kreeg de verdachte een boete van 75.- opgelegd en is er intussen nog geen oplos sing gevonden voor het op de Brugweg staande af slaande verkeer, zolang de hefbrug open is. Zeker is wel dat de politie een oogje toeknijpt. Maar het is natuurlijk een gevaar lijke zaak, rood is tenslot te rood. Een een paar mi nuten verloren wachttijd zijn nog altijd minder erg dan het gereden worden door een ambulance of lijkwagen. Ja, zo is het toch. Wie op de Brugweg voor roodlicht ongeduldig staat te wachten moet daaraan maar eens den ken. Dat geldt ook voor fietsers. Op en rond de hefbrug lijken overigens steeds meer mesen wat minder gevoelig voor een rood verkeerslicht te gaan worden... WADDINXVEEN De overal in ons land werkende makelaars van de Kok- groep BV hebben in de tuin van de voormalige ambtswoning van de Wad dinxveense burgemeester aan de Sniep- weg borden neergezet dat dit kapitale pand met riante tuin te koop is. Zoals bekend besloot de gemeenteraad kort geleden het huis voor 4^5.000.- (kos ten koper) te verkopen aan Rehorst be- leggings- en exploitatie maatschappij (Reh-Bex) in Rotterdam. Met deze transactie is 125.000.- meer gekomen in het laatje van de gemeente dan een taxatierapport aangaf. Reh-Bex, welke maatschappij Huize Piasrode kennelijk nu al weer van de hand wil doen, ver wacht vanzelfsprekend voor het huis in ieder geval aardig wat meer dan een half miljoen gulden te krijgen. En op die manier staat voor de tweede maal dit jaar het tot zijn pensionering op I januari van dit jaar door oud-burge- meester C. A. van der Hooft bewoon de huis opnieuw te koop. Eerst door de gemeente Waddinxveen en nu door Reh-Bex BV. Nog altijd is het zo dat het verkeer dat komend van de Brugweg in de richting Gouda of Bos koop wil rijden onnodig voor een rood verkeers licht moet wachten als de hefbrug omhoog gaat en blijft. Dat komt omdat dit licht gelijk loopt met het groen-oranje-rood op de Kerkweg-Oost, vlak voor I de dit jaar 40-jarige vaste oeververbinding over de Gouwe in Waddinxveen. Maar het is voor het ver keer komend van de Brugweg natuurlijk irrite rend onnodig de voet op de rem te moeten houden, terijl het verkeer op de Hnegouwerweg rustig kan I blijven doorrijden. Het laat zich raden dat het I nogal eens wil gebeuren dat Brugweg-automobi- listen het rood negeren om hun weg te kunnen blijven vervolgen, zolang I de hefbrug omhoog is. Dat mag natuurlijk niet I en daarom verscheen er I kortgeleden een man voor I de kantonrechter in Gou- I da, mr. J. H. Landwehr, I die in februari van dit jaar Dat de Waddinxveense majoor A. (Ab) L. J. van Vliet mede-auteur is van het op 4 september ver schijnende boek ’’Zwe vend naar de dood, Arn hem 1944” kan geen Waddinxvener onbekend zijn gebleven sinds deze krant daarover twee we ken geleden voor het eerst ging schrijven. Om dat ook de in onze ge meente verschijnende re gionale kranten wellicht belangstelling voor het boek zouden hebben kwam de medewerker van de Sectie Krijgsgeschie denis van de Koninklijke Landmacht in Den Haag op het idee de persverte genwoordigers van deze kranten voor een babbel tje in zijn tuin achter z’n huis op het adres Peu- leyen 128 uit te nodigen. Daarvoor gingen een aan tal keurige brieven de deur uit en vorige week donderdagmiddag was het zover dat ruime aandacht kon worden gevraagd voor het boek, waarvan de opbrengst is bestemd om nabestaanden van ge allieerde gesneuvelden in staat te stellen de graven van hun dierbaren in Nederland te kunnen be zoeken. En zo verschenen er artikelen in diverse re- ginale kranten. Behalve in het Dagblad van Rijn en Gouwe, dat de lezers heeft onthouden van het door de Waddinxveense majoor verrichte militair- historisch speurwerk. Vol-( gens chef-redacteur A. (Bram) Versteegt had zijn kopblad van het Al gemeen Dagblad geen in teresse voor deze zaak om dat het Weekblad voor Waddinxveen er al over geschreven had. Ja, ja. Nieuws is dus alleen nieuws als het nog niet el ders is gepubliceerd. Zo krijgen je lezers wel een incompleet beeld van de gemeenschap waarvan ze deel uitmaken. En dan te bedenken dat in een dorp als het onze met een Weekblad voor Waddinx veen op die manier weinig te schrijven overblijft, terwijl de schrijfmachines helemaal opgeborgen kunnen worden als het parool is, en blijft alleen te schrijven over zaken WADDINXVEEN De streek, de provincie en het rijk kunnen zich vragen en opmerkingen over de in houdelijke kant van het structuurplan. Het uitvoerig betoog van ir. Stuulen schoot bij de fractie van de Progres- sieven duidelijk in het verkeerde keel gat. De heer H. van Ek (Progressieven) toonde zich namelijk nogal verbaasd, terwijl zijn fractievoorzitter M. Boere alvast aankondigde straks bij de vast stelling van het structuurplan de nodi ge opmerkingen te zullen maken, om dat hij dat nu niet het moment achtte. Het voorstel luidde immers tot het in procedure brengen van het ’’defini tieve” ontwerp-structuurplan. Kantte keningen werden overigens ook ge maakt door mevrouw L. M. Ooster- broek-Waagmeester (lib.) en de heer D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kies vereniging). Met name de heer Uit beijerse baarde opzien met zijn opmer king dat zijn fractie wil vasthouden aan een gemeentelijke groei tot 22.000/ 23.000 inwoners. Hij noemde dit de kri tische grens voor een dorp dat dorp wil blijven en niet verder het Groene Hart van Holland wil aantasten. Wet houder P. F. J. van Schie (CDA) van ruimtelijke ordening beantwoordde de gestelde vragen en nam kennis van de gemaakte opmerkingen. GOUDA/WADDINXVEEN Directeur G. M. Daeter van het Gewestelijk Arbeidsbureau (GAB) in Gouda heeft meegedeeld dat Waddinxveen 120 werkzoekenden telt: 85 mannen en 35 vrouwen. Hij heeft onze gemeente genoemd met een aantal andere om duidelijk te maken dat heel de regio werkzoekenden kent. Overigens minder in aantal dan in andere delen van ons land. Niettemin is evenals landelijk het geval is ook in het Goudse rayon sprake van een in de maand juni gestegen werkloosheidscijfer. Hoewel de zomermaanden juist een daling van het aantal werkzoekenden zouden hebben moeten bewerkstelligen, zorgden met name de schoolverlaters voor een hoger cijfer. Bij het Goudse GAB staan 1462 werkzoekende mannen ingeschreven en 496 werkzoekende vrouwen. Verder is er sprake van een da lende vraag naar arbeidskrachten bij de mannen: van 732 tot 682 vacatures. Bij de vrouwen is er echter een lichte stij ging van de vraag: van 266 tot 276 vacatures. Installatiebedrijf Centraal Ne derland BV, Waddinxveen heeft de heer F. J. op de Beek te Al- phen aan den Rijn benoemd tot calculator/procuratiehouder. Architectenbureau Stuurman BV, Waddinxveen heeft tot ad- junct-directeur benoemd de heer G. Verdouw te Gouda. Nieuw is het in Waddinxveen gevestigde bedrijf C. P. C. de Pa ris BV, Gouda. De Paris handelt in textiel en textielgoederen. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt f 100.000,- waarvan is geplaatst/ gestort 25.000,-. Directeur is mevrouw P. J. A. Postma-Triebels te Waddinxveen. C. P. C. de Paris BV heeft filialen/bijkantoren in Den Haag, Assen, Veenendaal, Oss en Breda. Architecten- en ingenieursbu reau Treffers en Polgar BV, Wad dinxveen heeft de heer D. van der Kwaak te Noordwijk zien uittre den als commissaris. Mulder’s fabriek van rollend materieel NV, Boskoop zag de heer J. C. La Grand te Waddinx veen weggaan als kantoorbedien de, terwijl de heer H. Mulder te Waddinxveen werd aangesteld als technisch verkoper. Vonk’s kaasmaatschappij BV, Stolwijk heeft de Waddinxvener 1. M. van den Berkmortel benoemd tot directeur. Van BV Technisch adviesbureau TABO, Waddinxveen is de heer P. J. W. Singendonk te Rotter dam adjunct-directeur geworden. Verom BV, Waddinxveen be noemde de heer J. M. Peters te Waddinxveen tot architect. Bokelman De Lange BV, Waddinxveen is een nieuw bu reau voor ruimtelijke ordening en vormgeving, dat zich bezighoudt met de uitoefening van een prak tijk op hét gebied van architec tuur, stedebouw en ruimtelijke or dening. Het maatschappelijk kapi taal bedraagt 125.000,-, waar van is geplaatst/gestort 25.000.-. De directie wordt gevormd door de heren F. Bokelman, Moor drecht en R. G. de Lange, Wad dinxveen. WADDINXVEEN De streek, de provincie en het rijk kunnen zich nu een oordeel gaan vormen over het ’’definitieve” ontwerp-structuur plan Waddinxveen, welke toekomstschets kortgeleden op voorstel van het college van Burgemeester en Wethouders door de gemeenteraad volgens de wettelijke regelen in procedure is gebracht. Aan het structuurplan, waaraan de ge gevens worden ontleend voor de artike lenserie ’’Waddinxveen op weg naar 2000” in het Weekblad voor Waddinx veen, is vijf jaar lang gewerkt door het stedebouwkundig bureau van de ge meente, Stad en Landschap BV in Rot terdam. In die tijd verschenen er een discussienota voor het structuurplan en een populaire uitgave voor de bevol king daarvan en werden inspraakbij eenkomsten gehouden, terwijl de raadscommissie voor de ruimtelijke or dening en de woningbouw speciale openbare vergaderingen belegde. Voordat de wettelijk voorgeschreven vooroverlegprocedure dezer dagen van start is gegaan hebben Burgemeester en Wethoudèrs opnieuw een inspraak ronde gehouden. De bij de eerste in spraakronde geformuleerde gedachten waren inmiddels verwerkt in een voor lopig ontwerp-structuurplan, gedateerd november 1975. Op grond van artikel 8 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening dient het gemeentebestuur bij de voorbereiding van een struc tuurplan overleg te plegen met de be sturen van de gemeenten, die aan het in het plan begrepen gebied grenzen, voorts met de betrokken diensten van rijk en provincie, alsmede met de daar voor in aanmerking komende water schapsbesturen. Gezien het uitermate belangrijke karakter van een struc tuurplan zijn Burgemeester en Wet houders met het ’’definitieve” ont werp-structuurplan in de gemeenteraad gekomen, opdat aan dit vooroverleg niet zou worden begonnen zonder uit drukkelijk medeweten van de raad. ’’BESCHOUWING” Van die gelegenheid maakte het CDA- raadslid ir. W. Stuulen gebruik tot het afsteken van een christen-democra- tische ’’beschouwing”, die maar liefst twintig geschreven velletjes omvatte. 1 De aan de leplaan wonen- I de emeritus-predikant I van de Nederlands Her- I vormde Kerk, ds. J. R. I Cuperus, haalt zeker eens I per jaar de krant. Dat is I het geval met zijn verjaar dag. Maar ditmaal is er een andere reden: ds. Cu perus stond er afgelopen maandag bij stil dat het die dag 45 jaar geleden was dat de nu 75-jarige predikant in het ambt werd bevestigd. We schreven toen 19 juli 1931 I en het was Mastenbroek waaraan de op 4 septem ber 1900 in het Friese Birdaard geboren ds. Cu- I perus zich toen na zijn I theologiestudie in Gro- I ningen en Utrecht ver- I bond. ’s-Grevelduin-Ca- pelle, Doornspijk en E Waddinxveen zouden daarop nog volgen. De I hervormde Brugkerk dien I de hij van 1957 tot en met 1966, in welk jaar de nu I van zijn rust genietende I ds. Cuperus met emeri- taat ging. Soms staat hij I nog op de preekstoel in "zijn” kerk. Van harte ge il feliciteerd, dominee. Dit is iets nieuws: Een handige zakformaat camera met ingebouwde teielehs. Neem de normale lens voor de ge- hij geeft u méér, dubbel fotoplezier. wone foto’s, zoals u ze altijd maakt. Of Camera, filmpje, fütsblokje, pols- schuif met een simpele vingerbeweging koordje en boekje met handige fototips het telelensje voor en u krijgt meer in geschenkverpakking. jf"* -g jg» J detail van hetzelfde beeld. Bij ons voor T Verkeersminister Tjerk Westerterp is eens c_.. 12 man maakte het plan te heb ben noodgedwongen een punt te zullen zetten achter het subsidiëren van buslijnen met minder dan tien passagiers in de avond en in het weekein de. Dat was voor de Sijt- hoff-pers aanleiding om 1 de economisch geschool de directiesecretaris R. van der Zijl van NV Ver enigd Streekvervoer I Westnederland aan de Hoogeveenseweg in Wad dinxveen eens naar zijn mening te vragen over de ministeriële verlangens. Maar volgens hem zal I Westnederland van deze maatregel niet veel be hoeven te merken. Het bedrijf (1150 werkne mers, 420 autobussen, tien verstigingen, dit jaar waarschijnlijk een omzet van zo’n 70 miljoen gul den) heeft overigens wel wat aanpassingen in het hoofd, terwijl er ook is ge sleuteld aan het rijtijden schema. Toch zullen de I Waddinxveense reizi gers daar niet zoveel van merken, want ’’Westne derland betaalt slechts I een geringe tol” is de op- I vatting van directiesecre taris R. van der Zijl. - AA

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 9