heen met het peuterspeelzaalwerk? FRANS VAN CAMP de pater - makelaardij b.v. waddinxveen Waar moet ’t straks in Waddinxveen 10%-60% korting Wrevel over vraagprijs Piasrode van makelaar TORBAS Waddinxveen huisvest twee Chilenen Volgende maand eerste paal voor de sporthal Onafhankelijk Nieuwsblad Drs. W. C. Verbaan maakt opmerkingen Kosten nemen voor de gemeente steeds meer toe v. d. Linde PRETTIGE VAKANTIE en behouden thuiskomst j Te koop j gevraagd de pater makelaardij bv tel.01828-3581 waddinxveen Uw Televisiedokter in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 verbouwings-opruiming voor huizen, flats en bedrijfspanden k ook op alle bekende merk-artikelen kleiweg 2-6-gouda De mooiste en beste mode en kleding^ voor dames en heren nu met j Eindeloze f kollektie jeans- en spijkerkleding helemaal voor jouuuu... DONDERDAG 29 Jl LI 1976 HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828)5594 EXPLOITATIE F. V AN KEMPEN 32e JAARGANG-Nr. 1470 de gemeentelijke subsidie in drie jaar tijd vijf- VOOR prijs die er nu wordt gevraagd al weer I 6 24 uur service, 3 maanden garantie op iedere reparatie. Ook voor andere elektrische apparatuur. 01828-3500. ZONWERING HORREN en ROLGORDIJNEN naar Dezer dagen kwam daarop het ant woord dat Waddinxveen zelfs twee zelfstandige wooneenheden voor dit doel beschikbaar wil krijgen. In onze gemeente worden binnen kort dus opnieuw politieke vluch telingen een huis aangeboden. On der ons wonen al mensen die des tijds Joegoslavië en Tsjechoslowa- kije hebben ontvlucht. Verder zijn zit. Voor mij is dit het bewijs - en dan doel ik even op de grondverkoop aan Rehorst BV in het bestemmingsplan Zuidkade 1 in welke ’’samenwerkings overeenkomst voor de bouw van 23 luxe huizen geen anti-speculatiebeding is opgenomen - dat een ogenschijn lijk hoge prijs in Waddinxveen de woe- ZATERDAG ARTS: Th. G. Blom, J. Catslaan I, tel. 2112. APOTHEEK: dienstdoende arts. Waddinxveen: Dorpstraat 38 Boskoop: Zijde 3 De zonweringspecialist. s ZONDAG ARTS: C. N. Vreeken, Wingerd I52, tel. 2979. APOTHEEK: Van Doorn, Pr. Bernhardiaan 3-5, tel. 4162. VERLOSKUNDIGE: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 6801. MEDEDELINGDe medische dienst is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuren: 's morgens van 10 tot II u.. 's middags van 4 tot 5 u. gemeester en Wethouders geschre ven van gemeentewege te willen voorzien in de huisvesting van vluchtelingen in het algemeen. Voor onze steeds groeiende rela- tiekring met spoed i woningen in diverse prijsklassen luxe zou zijn. "Het is een duurzaam, nuttig, noodzakelijk en efficiënt com plex”, zei hij, benadrukkend dat de bouw ervan wellicht meer kost dan elders in verband met de extra voor zieningen als de als fietsenbergplaats dienst gaan doende kelder en het feit WADITINXVEEN Het Waddinxveense gemeentebestuur staat voor de vraag of het door moet blijven gaan met het steeds meer gemeen schapsgeld kostende peuterspeelzaalwerk. In de gistermiddag gehouden vergadering van de raadscommissie voor de financiën formuleerde waarnemend voorzitter wethouder P.F. J. van Schie (CDA) het zo: Kun nen we ons als gemeente wel de luxe veroorloven peuterspeelzalen te hebben? Volgens hem is d‘3-j maal zo hoog geworden. De raadscommissie voor de financiën, die voor het eerst in het openbaar vergaderde, sprak over het peuter- speelzaalwerk, omdat in de eerstvol gende vergadering van de gemeente- I raad zal worden voorgesteld ruim 26.000,- uit de gemeentekas te halen om dit jaar de vier peuterspeelzalen van de ’’Stichting behartiging belan gen Waddinxveense peuterspeelzalen” laan een sluitende exploitatie te helpen. Nu is het gelukkig dat het ministerie ■van Cultuur, Recreatie en Maatschap- [Ipelijk Werk met een subsidie van 10.000,- 2.500,- per peuterspeel- meer te laten betalen. Het liberale commissielid Z. van der Houwen zei dat bij toename van de kosten van het peuterspeelwerk naar beide kanten diende te worden gekeken: én de ge meente én de ouders. Op dit moment is een ouder f 3,75 per ochtend voor een peuter kwijt. Voor de peuterspeelzalen bestaat in Waddinxveen, waar ook nog de parti culiere peuterspeelzaal Kiekeboe werkzaam is, een behoorlijke belang stelling. Wethouder Van Schie (CDA) is van mening dat her gemeentebe stuur destijds A heeft gezegd tegen het peuterspeelzaalwerk door te gaan subsidiëren en dat nu B gezegd moet worden nu de kosten stijgen, mede door de verbeterde salariëring van de peuterleidsters. Gehoopt mag even wel worden dat het ministerie van CRM zal blijven bijdragen in de zin zoals dat sinds september 1975 gebeurt. In ieder geval heeft de raadscommis sie voor de financiën gistermiddag geen conclusie laten horen hoe het nu verder moet met het peuterspeelzaal werk in Waddinxveen, zij het dat voor dit jaar de subsidie van ruim f 26.000,- tegemoet gezien kan wor den. Al in de gemeenteraadsvergadering van 24 september 1975 werd het op 13 juni 1974 beschikbaar gestelde krediet van 1,7 miljoen gulden aangevuld tot 2,7 miljoen gulden. Bij die gelegenheid vo rig jaar werd gelijk bepaald dat de sporthal niet in het sportpark De Sniep, maar bij de samenwerkingsschool zou verrijzen om een maximaal gebruik te kunnen maken van de rijkssubsidie. De te bouwen sporthal, die wordt voor zien van een vaste bezoekerstribune, is in drie gymnastieklokalen op de delen. BEZUINIGINGEN In het afgelopen jaar heeft het bouw kundig ingenieursbureau Stuurman BV aan het ontwerp voor de sporthal de nodige bezuinigingen doorgevoerd. Niettemin bleek de laagste inschrijver nog altijd één ton 100.000,-) boven de geraamde stichtingskosten uit te ko men. Vandaar dat extra krediet, dat mede nodig is om de sporthal van warmteisolatie te kunnen voorzien en de gestegen kosten te kunnen opvan gen. In de raadscommissie voor de financiën werd de hoop uitgesproken dat het einde van de extra kredieten voor de bijna drie miljoen gulden kos tende sportaccommodatie nu in zicht is. De heer P. W. Meerkerk (SGP/ Hervormde Kiesvereniging) toonde zich niet alleen om principiële redenen tegen de sporthal, maar had ook be zwaren tegen het luxe karakter van het gebouw. Wethouder Van Gent bestreed gister- zaal) over de brug komt, want anders is een forse duik in de gemeentekas no dig. In het beleidsprogramma van de Pro- gressieven, het CDA en de SGP/Her- vormde Kiesvereniging staat dat het gemeentelijk beleid er op gericht dient te zijn dat peuterspeelzalen toeganke lijk zijn voor ieder kind. Dat betekent dat met name raadsleden van progres sieve signatuur er niets voor voelen het meer geld gaan kostende peuterspeel zaalwerk te gaan verhalen op de ou ders. Overigens is burgemeester mr. A. G. Smallenbroek van mening dat er nog wel enige ruimte zit in de f 30,- of f 45,- die de ouders voor de twee of drie ochtenden dat hun kind op een peuterspeelzaal zit moeten betalen. In individuele gevallen zou de gemeente namelijk kunnen bijspringen, indien sommigen het te verhogen ’’school geld" niet zouden kunnen betalen. Niet alleen is bekend dat onderwijs wethouder A. H. van Gent (Progres sieven) zich fel zal verzetten tegen een dergelijke door Waddinxveens burge meester onder woorden gebrachte op lossing, ook de raadsleden drs. W. C. Verbaan (Progressieven) en ing. C. van ’t Hoog (CDA) toonden zich gister middag in de vergadering van de raads commissie voor de financiën aller minst ingenomen met een dergelijke visie. Drs. Verbaan: ’’Peuterspeelzalen hebben een sociale functie. Ik zou de eigen bijdrage van de ouders om hun kind op een peuterspeelzaal te kunnen ondebrengen voorlopig op hetzelfde peil willen houden. Peuterspeelzalen er binnen de gemeentegrenzen, de gerepatrieerden, de Ambonnezen en sinds dit en vorig jaar tiental len rijksgenoten. Daarnaast buiten landse werknemers uit Turkije, Portugal en Marokko, die althans in gezinsverband hier wonen. Even als in deze gevallen zal ook het Waddinxveense gemeentebestuur de twee Chilenen financiële- en maatschappelijke hulp verlenen bij het inrichten van hun huis aan de Vondellaan en het zoeken naar passend werk. Wethouder A. H. van Gent (Progres sieven Weekblad voor Waddinxveen ker niet buiten de deur houdt”. Wethouder Van Schie betoogde dat in deze zaak alles op zijn juiste waarde is beoordeeld. ”Er is echter kennelijk al tijd wel een ”gek” te vinden, die nog meer.wil batalen. ’t Loopt de pan uit met die verkoopprijzen van huizen. En we doen allemaal aan dat kapitalisti sche systeem mee. Niemand zegt tegen een 25-jarige jongen: hier heb je een huis en betaal er maar 50.000,- min der voor want dan verdien ik er nog genoeg aan!” dat de hal in drie gymnastieklokalen opdeelbaar is. Ing. C. van-’t Hoog (CDA) is van mening dat nu gauw de eerste paal geslagen moet gaan worden, omdat het voor hem nog maar de vraag is of de in het afgelopen jaar toegepaste bezuinigingen wel opwegen tegen de in die periode opgetreden avond tegenover ons dat de sporthal te kostenstijgingen. Met de bouw van de ”u„. a-- sporthal is 13 a 14 maanden gemoeid, maar met ingang van het schooljaar 1977/1978 zullen het onderwijs ^n zaal- sportverenigingen al gebruik kunnen maken van deze hal, waaraan men in onze gemeente al sinds 1973 geregeld werkt. WADDINXVEEN Sportwethouder A. H. van Gent (Progressieven) verwacht dat in de derde of vierde week van de volgende maand de langverwachte eerste paal geslagen kan worden voor de aan de samen werkingsschool voor HAVO/Atheneum aan de Sniepweg vast te bou wen sporthal. Hij zei ons dat gisteravond desgevraagd, nadat ’s middags de raadscommissie voor de financiën Burgemeester en Wethouders positief adviseerde voor de bouw van deze sportaccommodatie e?n extra krediet van twee ton beschikbaar te stellen. CDA-raadsliding. C. van 't Hoog. zijn een collectief goed”. Overigens moest ook de heer Z. van der Houwen (iib.) zeggen dat in de eigen bijdrage nog wel wat ruimte zag om cue te ver hogen. De heren W. L. M. Kruijk (CDA) en P. W. Meerkerk (SGP/Hervormde Kiesverenigin) gaven ook nu weer van hun mening blijk tegen subsidie ring van het peuterspeelwerk te zijn. De een omdat het een vorm van luxe zou zijn waar de ouders helemaal zelf voor zouden moeten betalen, de ander omdat het peuterspeelzaalwerk niet past in de ouderlijke taak van de op voeding van kinderen. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) bracht nog in het midden dat naast de gemeentelijke sub sidie aan de ’’Stichting behartiging be langen Waddinxveense peuterspeelza len" er ook nog sprake is van een ’’ver sluierde” bijdrage in de vorm van de huisvesting van de vier eenklassige peuterspeelzalen Groenswaard, Het Hummelhof, ’t Kaboutertje en Pieter Pierebaas. Het ziet er naar uit dat de gemeente lijke bijdrage de komende jaren zal gaan stijgen tot zestig a zeventig mille. En dat betekent een extra last voor het Waddinxveense huishoudboekje. Bij voorbaat signaleerde drs. W. C. Ver baan (Progressieven) het gevaar dat het een naar zijn mening verkeerde weg is de ontstane tekorten eventueel mede te trachten op te vangen door de ouders WADDINXVEEN In de gistermiddag gehouden vergadering van de raadscommissie voor de financiën heeft drs. W. C. Verbaan (Progres sieven) wrevelig gezegd dat de vraagprijs van de makelaars van de Kok- groep BV voor de voormalige ambtswoning van de burgemeester, Huize Piasrode aan de Sniepweg 1, maar liefst f 590.000,- bedraagt. Zoals bekend heeft de gemeenteraad op 9 juni het riante huis voor f 475.000,- verkocht aan Rehorst beleggings- en exploitatiemaatschappij (Reh- Bex) in Rotterdam. En dat was al f 125.000,- meer dan het geheime taxatierapport aangaf. ”We kunnen ons een brevet van on vermogen geven als Piasrode voor die f 115.000,- boven onze verkoopprijs door u genoemde vraagprijs wordt -Tx J 1 - verkocht”, zei wethouder P. F. J. van Schie (CDA) tot het progressieve raads lid. De heer Van Schie, die bij afwe zigheid van burgemeester mr. A. G. Smallenbroek optrad als voorzitter van de voor het eerst in het openbaar ver gaderende raadscommissie voor de fi nanciën, zei dat het gemeentebestuur de voormalige ambtswoning objectief had laten taxeren, waarna tot inschrij ving door belangstellende kopers kon worden overgegaan. Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft de transactie met Reh-Bex intussen goed gekeurd. WAT IS TAXATIE WAARD? ’’Gedane zaken nemen geen keer”, zei drs. Verbaan, ’’maar je vraagt je wel op een gegeven moment af wat zo’n taxatie nu precies voorstelt als de derlandse. regering - door het ge- 21-jarige vrouw, krijgt meentebestuur gedane principe- toezegging voor de opvang van de ze politieke vluchtelingen, waar mogelijk, mede zorg te willen dra gen. Nog vorige maand had de ’’vluchtelingengroep” van de Wad dinxveense afdeling van Amnesty International het college van Bur- WADD1NXVEEN Waddinx- nog ondergebracht in een studen- veen gaat huisvesting bieden aan tenflat van de Vrije Universiteit in twee Chilenen, die hun land om po- Amsterdam. Dat de Chilenen over litieke redenen zijn ontvlucht en in ruim vijf weken naar Waddinxveen ons land een verblijfsvergunning komen is een gevolg van een aan hebben gekregen.Het duurzaam sa- vankeijk - op verzoek van de Ne- menwonende tweetal, een 34-jarige man en een I door bemiddeling van de christelij ke woningbouwvereniging ”Ons Begin” de maisonette Vondellaan 144 toegewezen. Deze flatwoning komt omstreeks eind augustus leeg. Het paar is sinds september vorg jaar in ons land en voorlopig Zuidkade 6 Waddinxveen k Achter Verbakel

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 1