i Sociale dienst geen apart bedrijf Burgemeester opent 14 augustus De Bonkelaar ff—foto T-film sjaak noteboom ||g| I boh Haagse Rozenkoningin bezoekt de weekmarkt nu bij ons f 395, ORWO diafilm 36 opn. incl. ontw. f 9.95 Gemeentelijke bekendmaking Praktica LTL 3 Spiegelreflex camera We kunnen nog een heleboel vrijwilligers gebruiken Feestweek kost f 20.300,- ||||B In november onderzoek tbc een publikatie van Gemeente Waddinxveen WK Speciale aanbieding: 1 VERGADERING OPENBARE COMMISSIE- «I E <g :^c*^c************#*********4 I Hc*************************^ - *4 I I en gratis titel-dia. A Wim Kruijk CDA van maan- I I Lichtmeting door objectief. - Sluitertijden van 1 t/m 71000 sec B. Zelfontspanner. - Met Pentacon 18-50 mm. objectief. Adviesprijs f 579, doosjes Haagse Hopjses zullen door haar handen gaan. Kortom, zij zal het publiek, waar ook in den lande, steeds voorhouden: "DEN HAAG SAAI? KOM NOU!!” WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 29 JULI 1976 VERKEERSOMLEIDINGEN IN het kader van de reconstructie van de Sniepweg en de Ka naaldijk tussen de Beyerincklaan en de Jan Dorrekenskade- Oost, zal op maandag 2 augustus a.s. het gedeelte onder de spoorwegonderdoorgang voor alle verkeer worden afgesloten. Het verkeer zal door middel van bordeh worden omgeleid. Gelijktijdig zal een aanvang worden gemaakt met de recon structie en verbreding van de Kanaaldijk, doch het verkeer in de richting Industrieterrein Zuid, zal tot 6 september 1976 mo gelijk blijven. Na 6 september zal de Kanaaldijk eveneens worden afgeslo- ten. Verwacht wordt dat deze reconstructiewerkzaamheden tot 1 december 1976 zullen duren. Maar voor die feestweek is dan ook f 20.300,- uitgetrokken, waarvan f 8.000,- komt van het Waddinxveense gemeentebestuur, zij het dat de fractie van de SGP/Hervormde Kiesvereni ging) - inclusief wethouder H. Huizer - zich straks in de gemeenteraad tegen het verstrekken van dit geld zal uit een toepasselijk kaartje. 10.000 enve loppen zullen worden verspreid. In de ze enveloppen bevinden zich waarde bonnen voor kortingen en gratis ver strekkingen in Haagse winkels. 10.000 WADDINXVEEN Vanavond (don derdag) om half acht komt in het ge meentehuis in openbare vergadering bijeen de raadscommissie voor open bare werken en -bedrijven. De te be- REORGANISATIE De Algemene Bijstandswet wordt ook wel genoemd het sluitstuk van het stel sel van sociale zekerheid. Een sociale verzekringsinstelling kan het verzoek om een uitkering afwijzen of aanhou den zonder dat de desbetreffende per soon zonder inkomsten komt te zitten, want in geval van twijfel wordt hij naar de sociale dienst gestuurd die dan in ve le gevallen direct dient te beslissen. Het spreekt daarom vanzelf dat van deze dienst een snel en slagvaardig handelen wordt vereist. Van de ge meentelijke sociale dienst wordt ver wacht dat in de meest gecompliceerde zakenmmet spoed wordt beslist, terwijl andere instellingen zoals de sociale ver- zekeringsorganen en beroepsinstanties op hun gemak en met veel omzichtig heid een beslissing kunnen nemen. Ten aanzien van de niet-financiële or ganisatie kan worden gesteld dat hier voor niet persé een aparte dienst nood zakelijk. is. Het enige administratieve voordeel hiervan zou zijn dat de ge hele administratie tot en met de reke ning in een geheel is samengebracht. Het leveren van een soort jaarverslag kan zowel in de oude ais in een even tuele nieuwe situatie toch tijdig plaats vinden. De controle van de uitgaven en inkomsten is tegenwoordig op voor- schrft van de Ministeries van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Erk en Sociale Zaken ingebouwd in de jaar- - opgaven die voor de beide ministeries moeten worden opgesteld. Indien een ■-,!de bonkelaar’ waar alles om draait waddinxveen WADDINXVEEN Eind november zal in Waddinxveen weer gelegenheid worden gegeven om deel te nemen aan het periodieke onderzoek naar tuber- culoze, zo meldt de Stichting Goutudo, die dit onderzoek verricht. Het vorige bevolkingsonderzoek vond plaats in 1973.Uit de resultaten van deze onder zoekingen is gebleken dat bij personen beneden de 30-jarige leeftijd slechts zeer sporadisch tbc wordt waargeno men. Om deze reden zal het onder zoek zich thans alleen uitstrekken tot personen van 30 jaar en ouder. toch weer liberaal. En toen was het gauw geregeld. Gerard Brussé ontwierp haar kleding. De VVV organiseerde de rest. En daar is ze dan. Goodwill-ambassadrice voor Den Haag en Scheveningen voor 5 weken, van 9 juli t/m 14 augustus 1976. De Haagse rozenkoningin, charmante Haagse Ada Erdsieck, 28 jaar. ge trouwd, twee kinderen, meisjes Odette en Lisette, resp. 7 en 4 jaar. Vlot haar talen sprekend, o.a. Spaans gestudeerd. Precise huisvrouw en verantwoordelij ke moeder. Jonge^vrouw van deze tijd, 5 weken Haagse rozenkoningin. Met haar hofdame (mej. Magdaleen Fesevur) en particulier chauffeur (de heer Bart Beunders) zal zij in en door het Automobielmuseum te Leidschen- dam afgestane ’’Princess-Vanderplas” automobiel 5 weken stad en land af reizen om Nederlanders op te wekken om naar Den Haag te komen, om er te winkelen, ons prachtige Westbroek- park te bezoeken, om er te rekreëren. Hoe zij dat doet? Zij zal evenementen, concerten, festi vals, markten, etc. bezoeken. 11.000 rozen zal zij uitdelen, voorzien van WADDINXVEEN Wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereni ging) van sociale zaken en volksge zondheid heeft zijn raadscommissie meegedeeld dat het college van Burge meester en Wethouders er op dit mo ment geen voorstander meer van is van de gemeentelijke sociale dienst een eigen zelfstandige dienst te maken. "Het is beter dat het blijft zoals het nu is”, aldus de heer Huizer. ”De jaarre keningen van de gemeentelijke sociale dienst komen thans op tijd klaar, zodat de opgetreden achterstand geheel kan worden ingelopen. Daarnaast betekent het afzien van een aparte dienst dat geen ”top” behoeft te worden ge creëerd”. In de raadscommissie voor sociale za ken en volksgezondheid vond de heer W. L. M. Kruijk (CDA) hetgeen door de wethouder werd opgemerkt geen motief om dan maar van een eigen zelfstandige gemeentelijke sociale dienst af te zien. Hij betreurde dat het college van B. en W. kennelijk omdat burgemeester mr. A. G. Smallenbroek daarover anders schijnt te denken is teruggekomen op het oorspronkelijk ingenomen standpunt. ’’Gaat het niet, dan ben ik toch voor een aparte dienst”, gaf mevrouw L. M. Ooster- broek-Waagmeester (lib.) nog als haar mening. Zowel bij de algemene beschouwingen vann de gemeentebegroting 1976, als mede in de raadscommissie voor socia le zaken en volksgezondheid is door di verse raadsleden aangedrongen te ko men tot een apart gemeentelijke socia le dienst. Een tak van diénst dus met een eigen financieel beheer, recht streeks onder verantwoordelijkheid van Burgemeester en Wethouders. Om misverstanden te voorkomen zij ver meld dat bij raadsbesluit van 25 juni 1964 de verordening van de gemeen telijke sociale dienst te Waddinxveen is vastgesteld, echter zonder een eigen financieel beheer, waardoor niet kan worden gesproken van een tak van dienst ingevolge de gemeentewet. Des ondanks is het verheugend te noemen dat een dergelijke stap indertijd door de gemeenteraad is genomen, want ge steld kan worden dat gemeenten met een inwonertal van meer dan 15.000 zielen met zodanige problemen worden geconfronteerd waardoor soecifieke deskundigheden losgekoppeld dienen te worden van de secretarie-organi- satie. PASSAGE 47 TELEFOON 2477 WADDINXVEEN Het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof 5 (stichtingskos- ten rond 950.000,-) wordt zater dagmorgen 14 augustus officieel door burgemeester mr. A. G. Smal lenbroek geopend. Deze ingebruik name vormt het begin van een feest week die zal klinken als een klok en het er bij alle Waddinxveners in zal prenten dat er zoiets is als De Bon kelaar en de aan de Busken Huët- laan 94a gevestigde dependance van dit centrum, ’t Ketelhuis. spreken. Intussen heeft de raadscom missie voor de financiën het college van Burgemeester en Wethouders ge adviseerd in te stemmen met deze ’’maximale garantie” van de gemeente. Gedurende de feestweek zal er zoveel mogelijk worden getracht de bevolking - jong en oud - een indruk te geven w'at er allemaal in en met het jeugd- en vrijetijdscentrum Dé Bonkelaar moge lijk is. Op de openingsdag is er naast een kinderoptocht met de Waddinx veense muziekvereniging Concordia en De Cormula’s en een ballonnenwed strijd op het parkeerterrein Beukenhof een gezellige markt met sport en spel. OPENBARE COMMISSIEVERGADERING De Raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven komt op donderdag 29 juli 1976 ten gemeentehuize, aanvang 19.30 uur, in openbare vergadering bijeen. AFSLUITNG PARKEERTERREIN In verband met de feestelijke opening van het jeugd- en jonge rencentrum ”De Bonkelaar” op zaterdag 14 augustus a.s. zal het parkeerterrein ’’Beukenhof” van vrijdag 13 augustus a.s., 21.00 uur tot zaterdag 14 augustus a.s., 19.00 uur worden af gesloten. RAADSCOMMISSIE RUIMTELIJKE ORDENING Vergadering Commissie Ruimtelijke Ordening en Woning bouw op dinsdag 3 augustus a.s., aanvang 16.30 uur in het ge- meentehus. aparte dienst zou worden ingesteld, zou dit onlosmakelijk met zich mee brengen dat er ook een reorganisatie bij de gemeentelijke sociale dienst zal moeten plaatsvinden. De interne controle zal met zich bren gen dat er bepaalde splitsingen van taken plaats moeten vinden, terwijl in dat geval een administrateur aange trokken zal moeten worden. Indien overwogen zou worden tit deze veran deringen over te gaan, zal vooraf een deskundig rapport inzake de organisa tie uitgebracht dienen te worden door het Verificatiebureau. Het systeem van de boekhouding zal eveneens een om zetting vragen van de administratieve verwerking door de office-computer, waarvoor dan een nieuw programma zal moeten worden aangeschaft. Voor he gemeentebestuur is dit.alles dus voldende reden niet langer te pogen van de gemeentelijke sociale dienst een rapport ’’bedrijf’ te maken. creativiteit, lekker eten, informatie en oude ambachten. In het centrum zelf zullen onder meer demonstraties wor den gegeven. Op de avond van de 14e augustus treedt op het kwartet van Ro nald van de Berge, de van de VPRO be kende Sjef van Oekel (Dolf Brouwers) en is er volksdansen. In de loop van de week komen nog de blueszanger Leo Unger (zondag 15 augustus), de pop groep Carlsberg (maandag 16 augustus) en diverse andere artiesten, die cea- tief en informatief bezig kunen zijn. Over het volledige programma zullen in het Weekblad voor Waddinxveen de nodige mededelingen worden gedaan. handelen agenda luidt: Verslag van de vergadering dag 3 juni 1976. Diverse voorzieningen t.b.v. het zwembadcomplex. Vervanging huisvuilauto 1976. Krediet bouwrijpmaken Groens- waard III, Voorstel tot het instellen van een ver- keersonderzoek c.q. samenstellen van een verkeersnota (zie bijlagen). Gegevens m.b.t. het afvoeren en ver branden van vuilnis. Mededelingen inzake verkeersmaat regelen i.v.m. reconstructie Kanaaldijk Eventueel nader ingekomen stukken. Rondvraag. I WADDINXVEEN De afgelopen J maanden hebben vele vrijwilligers i van de Stichting Jeugd- en Jonge- 1 rencentrum Waddinxveen en vele an- l deren enorm hun best gedaan om het I spiksplinternieuwe jeugd- en vrije- V tijdcentrum De Bonkelaar aan de J Beukenhof 5 (tel. 7272), maar ook de dependance 't Ketelhuis aan de 1 Busken Huëtlaan 94a (tel. 6860) C klaar te krijgen om aan het nieuwe I seizoen 1976/1977 te kunnen gaan beginnen: Wat gaan we nu alle- 1 maal doen dit jaar in "De Bonke- laar"? 1 Wij, de staf en de vrijwilligers, heb- ben een experimenteel programma 1 voor het komend seizoen opgesteld; hiermee hebben wij de bedoeling U 1 te laten zien wat er eigenlijk alle- C 'maal mogelijk is in een gebouw als 1 "De Bonkelaar Het is een zeer uitgebreid programma van jeugd- 1 clubs vanaf 4 jaar; handvaardig- heids-, talen-, yoga-, jazzballet-, I klassiek ballet- en volksdanscursus- 1 sen; avonden voor klassieke mu ziek, jazz, pop, cabaret en toneel; 1 open avonden voor leden en niet leden (het z.g. ongeorganiseerde 1 open jeugd- en jongerenwerk) op woensdag-, donderdag, vrijdag en op 1 zondagmiddag. Vooral niet vergeten mag worden het starten van een be scheiden bioscoopje. Al deze activi- 1 teiten beginnen begin september. I 1976. Een voorproefje van de activiteiten 1 kunnen alle bezoekers van onze ope ningsweek van 14. tot en met 21 au gustus 1976 meemaken. We begin nen dan te laten zien wat er allemaal1 f in maar ook rondom de '’Bonke laar” kan. Een programma van die week - evenals een programma blad voor het hele seizoen 'K>/'T1 -i wordt in de week van 5 tot en met 12 agustus huis-aan-huis bij Ui thuis bezorgd. Enige hoogtepun ten uit die week kunnen nu al f wel worden verklapt, zo zal Sjef van Oekel, Ronald van de Berge, i Leo Unger en de Ketelshow me dewerking verlenen. Op zaterdag i 14 augustus is er rondom ”De Bonkelaar” een groots opgezette combinatie van een creativiteits- en een gewone markt (er is van f alles te doen, er komt zelfs een poppenkast). Ook zullen er diver se winkeliers van het winkelcen trum ”De Brug” een bijdrage le veren aan een heuse markt waar van alles en nogwat te koop is. i Als U dit leest moet U vooral niet denken dat we helemaal klaar zijn, er is nog van alles te doen om ”De Bonkelaar” kant en klaar te krijgen om eind augustus - begin september te starten met de kin-( derclubs en de cursussen. We kunnen nog een heleboel vrijwil- ligers gebruiken voor die kinder clubs, mensen die eens per week, een uurtje, onder begeleiding van een cultureelwerker, de clubs wil len helpen leiden. Geef U op! tel. 01828-7272. We kunnen ook nog allerlei waar deloos materiaal gebruiken, din-( gen die U anders zo maar weg-\ gooit zoals plastis flessen, vla- en boterbekers, glazen jampotten; ook de wat grotere potten zoals die waarin de koffie zit, oude overhemden (om schildersjassen voor de kinderen te maken), res ten verf, een paar van die grote houten knijpers waar men vroeger de kokende was mee uit het water haalde, zelfs een oude mangel (liefst met houten rollen) kunnen J we goed gebruiken, daar maken we een etspers van. Kortom kijkt U eens in de schuur, kelder of op1 zolder, er ligt daar vast nog wel iets waarvan U denkt waarom ligt het eigenlijk hier ze kunnen het op de Bonkelaar of in ’t Ketelhuis1 waarschijnlijk nog best gebruiken. Breng het even langs of bel even naar 7272 en het wordt gehaald. B. A. SCHUURMAN HESS (coördinator). vrije tijd en ontmoetingscentrum tatief voor het Haagse groen - de ver binding gelegd met ons unieke West- broekpark met het internationaal be kende rosarium. Gesteund door de Ge meentelijke Plantsoenendienst en de Haagse grootwinkelbedrijven werd het idee ’’rozenkoningin” geboren. Maar wie moest dat worden? Een rondrei zende Den Haag-representatrice. Geen VVV-meisje was al gauw besloten. Niet dat deze niet geschikt zouden zijn... integendeel! Néè, een doorsnee Haag se uit onze eigen burgerij moest het worden. Na wat selectie en heen-en- weer-gepraat werd het Ada Erdsieck. Een echte Haagse met liefde voor haar stad. Doorsnee jonge burgeres: knap, lang en charmant; welbespraakt en ele gant. Levensbewust, maar toch met beide (mooie) benen op de grond. Een tikje gereserveerd, kritiekvol, maar WADDINXVEEN Op de weekmarkt van morgen zullen de markt- bezoekers tussen half drie en vier uur de Haagse Rozenkoningin kun nen tegenkomen, die op dat moment een bezoek aan Waddinxveen brengt. De Haagse Ada Erdsieck (28) komt met haar hofdame Magda leen Fesevur en particulier chauffeur Bart Beunders propaganda maken voor het Westbroekpark in de residentie, een park met internationale faam door het prachtige rosarium met meer dan 20.000 rozenstruiken in 400 variëteiten. Voor het eerst dit jaar is er een rozen- koningm gekozen die als goodwill am bassadrice optreedt. Gedurende 5 weken legt zij met haar hofdame in een antieke auto van het Nationaal Automobielmuseum te Leid- sch?ndam bezoeken af aan verschillen de omliggende gemeenten. Bij die gele genheid deelt zij rozen, doosjes Haag- sche Hopjes en enveloppen met waar debonnen aan het publiek uit. Haar garderobe is ontworpen door de Haag se couturier Gérard Brussé. Toen de VVV Den Haag/Scheveningen besloot om als 3e onderdeel van haar grote 1976 binnenlandcampagne (de eerste twee onderdelen bestaan uit ’’landelijke affichering” en ’’landelijke dagbladadvertenties”) een Haagse goodwill-ambassadrice door het land te laten reizen werd al gauw - represen-

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 3