Provincie achter Waddinxveense steun aan Torna in Opper-Volta Stroberging van Adr. de Mik moet van gemeente afgebroken worden de pater - makelaardij b.v. waddinxveen TOKBAS GEMEENTERAAD Onafhankelijk Nieuwsblad Voor bedrijfsgebouw werd geen vergunning verleend HAGOORT - BOSKOOP P. Lips huwelijks- sluiter af PLASRODE 40 MILLE MINDER Hagoort - Boskoop CALCULATOR v. d. Linde Te koop gevraagd de pater makelaardij bv tel.01828-3581 c in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 - voor huizen, flats en bedrijfspanden donderdag Eindeloze kollektie jeans- en spijkerkleding helemaal voor jouuuu... i 'f strekt S Weekblad voor Waddinxveen HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN 32e JAARGANG -Nr. 1471 5 AUGUSTUS 1976 Waddinxveense financiële steun voor de arme boeren in het Afrikaanse Torna Opper-volta). De wereld beroemde Panasonic c VOOR schouwingen van de Waddinxveense gemeenteraad door de fractie van de Volgens de verordening zijn in zes ambtenaren van de burgerlijke -1 Voor onze steeds groeiende rela- g ZONWERING HORREN en ROLGORDIJNEN naar Gouwestraat 20/Overslag 1 - Tel. 01727-2788 type 2001/2002 Waddinxveen: Dorpstraat 38 Boskoop: Zijde 3 De zonweringspecialist. tiekring met spoed woningen in diverse prijsklassen waddinxveen Zuidkade 6 Waddinxveen j Achter Verbakel WOENSDAG 11 AUGUSTUS, raadzaal gemeentehuis, 19.30 uur m iri muis van nei g K komen. Het bureau daar ook in de gemeentebegrotingen rekening mee wordt gehouden. Op di manier zou een duurzame en in houdsvolle band geschapen kunnen worden tussen de Waddinxveense be- voling en de Derde Wereld. Tegen het telkens opnieuw} geld uit de gemeen tekas halen voor ontwikkelingssamen- procent van de achtergevelbreedte, een goothoogte van ten hoogste 3,00 meter en een diepte van ten hoogste 2,75 me ter, gemeten uit de van de weg afge- keerdezijde van de bebouwingsstrook, met dien verstande dat de totale diepte van de achteruitbouw niet groter mag zijn dan de overblijvende breedte van de achtergevel”. Welnu, de achterge- velbreedten van de woonhuizen aan de Mozartlaan 21, 23 en 25 zijn 6,20 meter breed, dus Namens de heer De Mik heeft het Ad viesbureau voor assurantiezaken A. Veerman uit Zevenhuizen bij de gemeenteraad beroep aangetekend te gen het niet verlenen van een bouwver gunning door Burgemeester en Wet houders. Dit beroepschrift en die van de heer Ch. A. A. Wijnen van de Mo zartlaan 21 en van de heer A. J. Wil lemsen van de Jacob Catslaan 17, tegen eveneens door het college geweigerde staat dat het college niet zal schromen toepassing te geven aan hun bevoegd heid om wat in strijd met de woningwet is gebouwd af te breken of te laten af breken. De hiermede gepaard gaande kosten zullen door de bewoner van de Zuidelijke Dwarsweg moeten worden betaald. Overigens had het*provinciaal bestuur van Zuid-Holland het Waddinxveense gemeentebestuur begin dit jaar al des gevraagd geschreven in overweging ge geven het zonder vergunning gebouw de af te breken en zonodig politied- wang toe te passen. Voorts deden Ge deputeerde Staten de suggestie een on derzoek in te stellen naar het gebruik van de zogenaamde varkensschuur op hetzelfde perceel, waarvoor destijds vergunning werd verleend. "Wij heb ben de indruk dat die schuur niet overeenkomstig zijn agrarische bestem ming wordt gebruikt doch dient als op slagplaats van niet-agrarische goederen (meubels?)”, aldus het provinciaal bes tuur, dat er nog aan toevoegt dat de heer De Mik geen agrarisch beroep ui toefent. En dan te bedenken dat de gemeente in juli vorig jaar de provincie al had geschreven toen tenminste ac- coord te willen gaan met de bouw van een stroberging. bouwvergunningen, worden behandeld in de volgende week maandagavond in het openbaar vergaderende raadscom missie voor de beroepschriften. Aan de hand van de door deze commissie geda ne uitspraken neemt de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad een beslissing over het wel of niet verlenen van de onderhavige drie bouwvergunningen. werkng zijn fracties van de VVD en de SGP/Hervormde Kiesvereniging. Zij zin dit niet als een gemeentelijke terdam, vlakbij tennisbanen, zwembad WADDINXVEEN Blijkens de in Waddinxveen verspreide woning- en bedrijfsgids van de Kokgroep BV is de vraagprijs van de te koop staande voor malige ambtswoning Huize Piasrode aan de Sniepweg 1 plotseling gedaald van 590.000,- tot 550.000,- k.k. De koper van het riante woonhuis, Rehorst beleggings- en exploitatie maatschappij Reh-Bex BV in Rotterdam, moet hier de makelaars opdracht toe hebben ge geven nu in Waddinxveen in en buiten de gemeenteraad wrevel is ontstaan over de doorverkoop van dit huis dat ha taxatie door de gemeenteraadsleden op 9 juni voor f 475.000,- van de hand is gedaan. Omdat Piasrode tot I januari dit jaar 17 jaar lang de ambtswoning is geweest van oud-burgemeester C. A. van der Hooft is het wel aardig te lezen hoe de makelaars van de Kokgroep BV dit huis aanprijzen: Riante villa ter grootte van 828 m3 op 1600 m2 grond. Prachtig aan gelegde tuin rondom, met div. zonne terrassen. De ligging is zeer gunstig t.o.v. uitvalswegen Den Haag en Rot- i it ii en andere rekreatie. Ind.: entree en rui me hal, toilet en trappenhuis. L- vormige living met serre 11 x 4.75/7.75, open haard, overdekte buitenterras, keuken 3.00 x 3.00 met modern L.- vormig keukenblok, bijkeuken 3.00 x 2.60, kelder 4.00 x 2.50, garage 5.00 x 3.00. Ie verd.: 3 ruime slaapkamers met balkons en wastafels, badkamer met ligbad, douche en twee wastafels, apar te toilet. 2e verd.: 2 slaapkamers met dakkapel, grote zolderruimte. C.V.-gas, boiler. Oplevering: direkt. Vraagprijs 550.000,-k.k. ZATERDAG ARTS: P. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100 APOTHEEK: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 ZONDAG ARTS: P. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100 APOTHEEK: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834. I VERLOSKUNDIGE:!. Frinking-Scholten, tel. 01727-3898. MEDEDELINGDe medische dienst is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuren: 's morgens van 10 tot 11 u„ 's middags van 4 tot 5 u. taak. Binnenkort zal de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen weer bij elkaar komen om door te gaan met het aangevangen werk. CH. A. A. WIJNEN De heer Ch. A. A. Wijnen van de Mozartlaan 21 heeft de Waddinxveense gemeenteraad een beroepschrift ge schreven, omdat Burgemeester en Wethouders hebben geweigerd een bouwvergunning af te geven voor het uitbreiden van de woonhuizen aan de Mozartlaan 21, 23 en 25. Het gaat hier om achteruitbouwen over breedten van respectievelijk 6,20 meter, 6,20 meter en 2,56 meter, derhalve over 100 pro cent, 100 procent en 41,29 procent van de achtergevelbreedten. En dat is nu in strijd met het geldende bestemmings plan Uitbreidingsplan in onderdelen Groenswaard, waarin over het ach teruitbouwen van een eengezinswonin gen staat: "Een achteruitbouw mag een breedte hebben, gemeten evenwijdig met de achtergevel van ten hoogste 40 WADDINXVEEN - De in Oud- iBeijerland geboren Waddinx- vener P. Lips (60) heeft het gemeentebestuur verzocht hem ontslag te verlenen als onbezol digd ambtenaar van de burger lijke stand. Het deze maand drie jaar geleden uit de gemeente politiek gestapte oud-gemeen- teraadslid (sinds 1958en oud- wethouder (sinds 1966) heeft al vanaf 1 september 1967 huwe lijken gesloten. Burgemeester en Wethouders hebben de volgende week woensdagavond vergade rende gemeenteraad gevraagd de heer Lips eervol te ontslaan als ambtenaar van de burgerlijke stand. De raadsleden kunnen in die ver gadering ook de gemeentelijke verordening op de burgerlijke stand herzien, in die zin dat de chef van de afdeling algemene zaken in het gemeentehuis (de heer W. F. Meijer) fungeert als eerste ambtenaar van de burger lijke stand, waarvoor hij overi gens niet apart zal worden be taald. In de nieuwe regeling staat dat de huwelijksvoltrek- WADD1NXVEEN Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland is achter de dor het Waddinxveense gemeente bestuur begonnen ontwikkelingssa menwerking gaan staan. Dezer dagen hebben Gedeputeerde Staten name lijk goedkeuring verleend aan het raadsbesluit waarbij voor elk der ja- ren 1975 en 1976 een bedrag van f 35.000,- werd beschikbaar gesteld om in het Afrikaanse Torna .Opper- Volta) de handen uit de mouwen te kunnen steken. Half juni van dit jaar hebben vrijwilligers van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Wad dinxveen rond f 10.000,- bijeen ge collecteerd als een eerste aanzet van uit de bevolking mo de boeren in To rna aan een beter bestaan te helpen. Voor dit werk zit nu dus in kas f 80.000,-. Over het op gemeentelijk WADDINXVEEN De heer Adr. de Mik van de Zuidelijke Dwarsweg 13a zal de door hem achter zijn huis gebouwde stroberging moeten af breken, omdat Burgemeester en Wethouders niet bereid zijn de Wad- dinxvener daarvoor achteraf de destijds niet gevraagde bouwvergunning te verlenen. Het is het college namelijk gebleken dat de op agrarische grond neergezette stroberging wordt gebruikt voor het uitdeuken en spuiten van auto’s en derhalve geen bedrijfsgebouw betreft dat nodig zu zijn voor de bedrijfsvoering van het agarisch bedrijf. A. J. WILLEMSEN Ook de heer A. J. Willemsen van de Jacob Catslaan 17 heeft bij de gemeen teraadsleden protest aangetekend nu Burgemeester en Wethouders hem hebben geweigerd op dit moment nog geen medewerking te willen verlenen aan zijn uitbreidingsplannen. De Wad- dinxvener wil zijn huis groter maken door middel van het aanbrengen van een verdieping op de bestaande zij- uitbouw. in het nog geldende bestem mingsplan Vondelwijk, waarvoor de raad in zijn vergadering van 15 maart 1976 een nieuw (nog niet door de pro vincie goedgekeurd) bestemmingsplan heeft vastgesteld, kan dat niet. In dat laatste plan mag evenwel wat in het ou de, nog geldende, niet mag, namelijk ter plaatse van de zij-uitbouw bouwen tot een hoogte van drie meter. Wel zul len Burgemeester en Wethouders dan gebruik moeten maken van hun wijzi- gingsbevoegdheid. Ze zijn in ieder ge val op dit moment niet bereid daarop vooruit te lopen, "aangezien omtrent de goedkeuring van het bestemmings plan Vondelwijk ’75 door Gedeputeer de Staten geen zekerheid bestaat”. HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! HECHTENIS OF BOETE De heer De Mik heeft na een eerder verzoek op 3 juni van dit jaar het Wad dinxveense gemeentebestuur gevraagd hem een vergunning af te geven voor het oprichten van een stroberging, die er overigens aan de Zuidelijke Dwars weg 13a al staat. Het bedrijfsgebouw heeft weliswaar een plaats gekregen op een stuk grond in het te wijzigen bes temmingsplan Plan in hoofdzaak West, die zijn bestemd voor agrarische doeleinden en waarop dus uitsluitend zijn gebouwd woningen, bedrijfsgebou wen en bijgebouwen die nodig zijn voor de bedrijfsvoering van landbouwbedrij ven, maar is er gekomen zonder bouw vergunning. En dat is verboden. Hierop staat een hechtenis van ten hoogste zes maanden of een geldboete van ten hoogste zesduizend gulden. Wellicht waren Burgemeester en Wet houders bereid geweest de gebouwde stroberging alsnog te legaliseren mid dels verlening van de daartoe vereiste bouwvergunning,ware het niet dat het bedrijfsgebouw voor het uitdeuken en spuiten van auto’s wordt gebruikt. En dat is bij B. en W. in het verkeerde keelgat geschoten, zodat zij blijven wei geren de achteraf gevraagde bouwver gunning te verlenen. De heer De Mik heeft al een brief ontvangen waarin niveau bezig zijn met Ontwikkelings- schikbaar gesteld. In de gemeente- samenwerking werd tijdens de in de- raad namen de fracties van de Pro- cember 1974 gehouden algemene be- gressieven en het CDA toen een mo tie aan waarin de intentie werd uit gesproken dat het gemeentelijk ont- Progressieven het eerst gesproken, wikkelingsproject - dat uiteindelijk Op 9 april van het vorig jaar werd Torna Volta is geworden - door ande- voor de eerste maal f 35,000,- be- re projecten wordt gevolgd en dat 8 cijferige display. Autom. konstante memory. Indicatie van: Memory overflow min. Oplaadbaar. Extra dun. Incl. lichtnet adaptor. 2001: Procenten toets item counter. 2002: Wortel trek; Pi toets. Adviesprijs 198,- /"V Zolang de voorraad kingen als regel zullen worden ■S gedaan door de daartoe door de gemeenteraad aangewezen amb- tenaren mevrouw L. M. Ooster- I) broek- Waagmeester (VVD- II? raadslid) en de heer H. M. van It den Dool (oud-schoolhoofd). |Z_/- J I - O-- Ij) onze gemeente tenminste stand. Zij mogen voor hun werk in de raadzaal, op de secretarie en in kluis van het gemeentehuis -1 van de bur gerlijke stand is dagelijks voor het publiek geopend van 8.30 tot 12.30 uur, behalve op zaterdagen en zondagen en op doordeweekse dagen uitsluitend voor de vol trekking van huwelijken van 13.30 tot 16.00 uur.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 1