3 Riant woonhuis met paardenstal aan Z. Dwarsweg r nu Terug van vakantie en Uw dia’s gelukt? Dan kunt U nu voordelig projecteren een publikatie van Gemeente Waddinxveen Gemeentelijke bekendmaking 6.95 29.50 47.50 WADDINXVEEN KIEST VOOR EEN GERICHTE VERKEERSSTUDIE WAT WEEKBLAD- ADVERTEERDERS MOETEN WETEN! Gemeenteraad verstrekte laatste aanvullend krediet Alles klaar voor slaan officiële eerste paal Waddinxveense sporthal Fujica diaraampjes nu per 100 Dia sorteerraam Projectiescherm op statief i 219.- t LIESEGANG A 38 i inuiiiiiiiiiiiiiiii f ill i/\| iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih i u lijk '1 PASSAGE 47-TEL. 2477 Een dynamische diaprojector van wereldklasse. Het asferische condensorsysteem met warmtefilter zorgt voor een probleemloze diaprojectie. Halogeenlamp 24 v/150 watt met spaarschakelaar Ingebouwde dia-viewer Diawisseling tijdens de projectie is probleemloos door de diawipper Doch kost deze projector, met al deze mogelijkheden, maar Voor en achterwaartse diawisseling en scherpstelling aan de afstandbedieningkabel al het werk van mr. R. G. Fierst van Wijnandsbergen (voorzitter), wethou der A. H. van Gent (vice-voorzitter) WADDINXVEEN Voor het in Waddinxveen te voeren verkeers beleid zullen gerichte, op een bepaald gebied of probleem afgestemde, onderzoeken worden gedaan. Het maken van een alles omvattend ge meentelijk verkeersplan kan niet omdat daarvoor het geld, de des kundigheid en de mankracht ontbreekt. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) heeft de raadscommissies voor openbare werken en -bedrijven Combi Prijs jS keuring van het provinciaal bestuur van Zuid-Holland,, waarna I vier weken de aanbesteding kon wor den gehouden. Over de in het afgelo- die bruto anderhalve ton hebben opge moeten worden aan een verkeersplan is een in de afgelopen jaren ontwikkelde gedachte sinds de raadsfractie van D’66 eind 1972 met een eigen verkeersplan op de proppen kwam, welk plan dui delijk kiest voorde veiligheid van voet gangers en (brom)fietsers. Overigens is het maken van een al gauw een ton 100.000,-) vergend integraal verkeersplan op korte termijn ook niet goed mogelijk nu deze maahden de (korte) Sniepweg en de Kanaaldijk tus- en voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw achter zich gekregen om op kleinere schaal aan het werk te gaan. woongebied. Zo’n gerichte verkeers- studie brengt bruikbare gegevens voor het verkeersbeleid in dat deel van de gemeente boven water, en schetst de gevolgen daarvan voor de bestaande woonwijken en het huidige wegenpat roon en is relatief goedkoop. OVERLAPPINGEN Een grootscheeps opgezet verkeersplan overlapt in vele gevallen reeds de voor het ’’definitieve” ontwerp- structuurplan uit tellingen verzamelde gegevens of bevestigt veelal in ruime mate reeds bekende prognoses. Van daar dat daaraan in het gemeentehuis niet langer meer wordt gedacht, hoewel het "tot stand brengen van een integ raal verkeersplan" als punt is opgeno men in het beleidsprogramma 1974- 1978, dat door alle vier in de gemeen teraad vertegenwoordigde fracties en het college van Burgemeester en Wet houders volmondig is onderschreven. Dat er van gemeentewege gewerkt zou "RECREATIEPLAN GOUWEBOS” De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat met ingang van 13 augustus 1976 gedurende een maand ter ge meentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a., voor een ieder ter inzage is gelegd het door de raad dezer gemeente bij besluit dd. 11 augustus 1976 vastgestelde bestemmings plan "Recreatieplan Gouwebos”. Het plangebied wordt begrensd door de grens met de ge meente Boskoop, de Gouwe, het industriegebied Noordkade, de Vondelwijk, de wijk Groenswaard 111 en het Noordeinde. Gedurende bovengenoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij het college van Gedeputeerde Staten der provin cie Zuid-Holland, adres: Koningskade 1-2 te ’s-Gravenhage. Aangezien in het ontwerp-bestemmingsplan wijzigingen zijn aangebracht, komt gelijke bevoegdheid toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen die wijzigingen. Waddinxveen, 12 augustus 1976. Dé burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. van de rijkssubsidie. HISTORIE De historie van de sporthalbouw be gint in januari 1973 met de vorming van de "Studiegroep Sportaccommo daties Waddinxveen", die in april 1973 de Nota Zaalsportaccommo’datie Wad dinxveen” het licht deed zien. In het stuk werden twee adviezen gegeven: bouw eerst een sporthal, een gymna stieklokaal en daarna een sporthal of bouw eerst een sportzaal, gymnastiek lokaal en daarna een sporthal. Burge meester en Wethouders komen op hun t een nota, waarin wordt gesteld in één bouwstroom een en E. J. van Beek (secretaris) zou voor niets worden gedaan. In het voorjaar van 1974 werd bekend dat het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland goed keuring onthield aan het Waddinxveen- se raadsbesluit tot het garanderen van een door de "Stichting Zaalsport Waddinxveen" aan te gane geldlening voor de bouw van een sporthal en een gymnastieklokaal. In de zomer van 1974 besloot de gemeenteraad toen maar zelf het gymnastieklokaal te gaan bouwen en voteerde daarvoor f 645.670,-. Noodgedwongen moest de "Stichting Zaalsport Waddinxveen" binnen een jaar na de oprichting er het bijltje bij neerleggen. In oktober 1974 kwam men overeen een bestuurs commissie in het leven te roepen om eindelijk die sporthal in De Sniep te krijgen. Ook hiervan is niets terecht ge komen, omdat in tegenstelling tot eerdere toezeggingen het ministerie van onderwijs er niet mee accoord ging dat van de samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum (waarvoor het gemeentebestuur de bouwkosten voor schiet) geen gymnastiekaccOmmodatie deel gaat uitmaken. Er is dus bijna vier jaar intensief gewerkt aan de nu te bouwen sporthal. Het is bijvoorbeeld bijzonder belang rijk nu al te gaan studerenop de verkeers- en vervoerssituatie, zoals die tegen 1980 is te verwachten in het zui den van Waddinxveen, waar de Gou- webrug in rijksweg 12 (Den Haag- Ut recht) dan voor het regionale verkeer beschikbaar komt bij de ingebruikna me van de Gouwetunnel, de Kanaaldijk helemaal zal zijn gereconstrueerd en volop zal worden gewerkt aan het bes temmingsplan Zuidkade I en het in de Zuidplaspolder gedachte toekomstig INLEVERING Advertenties voor het Weekblad voor Waddinxveen die vóór dinsdag ochtend 12.00 uur in ons bezit zijn zullen dezelfde week nog geplaatst wor den. Van advertenties die later worden ingeleverd kan plaatsing in dezelfde week echter niet gegarandeerd worden; zij zullen in het algemeen - zonder tegenbericht van de opdrachtgever - worden opgenomen in het nummer van de daarop volgende week. LIEFST SCHRIFTELIJK Voor de juistheid van de tekst van advertenties kunnen wij slechts instaan, indien deze schriftelijk bij onze advertentieafdeling, Oranjelaan 9, Waddinx veen. worden ingediend. Hiermee kan worden voorkomen dat in telefonisch opgegeven advertenties, buiten onze schuld, fouten sluipen. KABOUTERS De rubrieksadvertenties in het Weekblad voor Waddinxveen, Kabouters, Moeten vóór dinsdagmiddag 15.00 uur bij onze advertentieafdeling zijn op gegeven. Plaatsingen uitsluitend a contant. A dvertentieafdeling Weekblad voor Waddinxveen. Oranjelaan 9 (postbus 66 Waddinxveen. Telefoon (01828)4788 a te sjaak noteboom CDA-raadslid ing. C. van 't Hoog. De heer Van Gent zei dit in antwoord op een desbetreffende vraag van de heer H. van Ek (Progressieven). Er werd even gediscussieerd over het voorstel een aanvullend krediet van 206.000,- beschikbaar te stellen om het neerzetten van de aan de samen werkingsschool voor HAVO/Athe- neum vast te bouwen sporthal ook mo gelijk te maken. Naar aanleiding van (CDA), die hoopte dat met dit krediet het eind van de gemeentelijke geldver- strekkerij in zicht is, zei de wethouder dat de sporthalbouw- financieel niets meer in de weg staat, al moet het niet uitgesloten worden geacht dat de in richtingskosten wat meer zullen bedra gen dan kon worden voorzien. "Maar dat is nooit een groot bedrag", aldus de heer Van Gent. BEZUINIGINGEN Hij gaf als zijn oordeel dat het met de sporthalbouw niet veel sneller had ge kund dan het nu is gegaan. Er moest tenslotte gewacht worden op de goed- beurt in juli 1973 met binnen sporthal en een gymnastieklokaal te bouwen. De sportzaal komt later wel. Een maand later besluit de gemeente- pen jaar aangebrachte bezuinigingen, raad tot de bouw van een sporthal in j:; L.u-pe sniep en neemt in een andere ver- leverd, had ing. C. van 't Hoog (CDA) gadering in dezelfde maand augustus gezegd dat dat voordeel waarschijn- 1973 het besluit hét gymnastieklokaal in ----- Groenswaard I (hoek Peter Zuidlaan- treden prijsstijgingen. Hij becijferde Johannes Postlaan) neer te zetten. Begin vorig jaar sloeg de heer A. P. de Graaf, oud-voorzitter van de ge meentelijke 'sportcommissie, die eerste paal voor dat gymnastieklokaal. Met name de volleybalvereniging Be Fair heeft tevergeefs geprobeerd van het gymnastieklokaal een vergroot gym nastieklokaal te maken, om daarmee tegemoet te kunnen komen aan de wensen van de in ruimtenood verke rende zaalsportverenigingen. Toch werd in november 1973 nog - na een garantieverlening - de "Stichting Zaal sport Waddinxveen" ppgericht. Begin 1974 vroeg het stichtingsbestuur aan architectenbureau Stuurman BV voor lopige schetsplannen te maken. Maar WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1976 W ADDINXVEEN Wethouder A. H. van Gent (Progressieven) heeft in de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering gezegd dat vol gende week of in ieder geval in het begin van de week daarop de lang verwachte officiële paal van de bijna drie miljoen gulden kostende sporthal kan worden geslagen. Hij kon nog niet precies zeggen op welke dag deze gebeurtenis aan de (korte) Sniepweg zou plaats vinden, al ziet het er op dit moment wel naar uit dat van een echte eerste paal dan geen sprake meer zal kunnen zijn. Met het slaan van de eerste officiële paal komt het einde in zicht van een jarenlang gebrek aan voldoende zaal- sportaccommodatie in Waddinxveen. Dat dit complex niet in het sportpark De Sniep verrijst, zoals aanvankelijk in de bedoeling heeft gelegen, maar aan de (korte) Sniepweg bij de samen werkingsschool voor HAVO/Athe neum is omdat op die manier een een opmerking van ing. C. van 't Hoog maximaal gebruik gemaakt kan worden ■SSSSaSSS jaar^garantie Xjaar all-risk verzekerd Jaarlijks gratis on derho udsbeurten sen de Jan Dorrekenskade-Oost en de Sniepweg en de Kanaaldijk tussen de Jan Dorrekenskade-Oost en de Sniep weg wegens opknapwerkzaamheden zullen worden afgesloten en in verband waarmee in heel het dorp verkeers maatregelen zijn getroffen. Ondanks dat zette de heer P. W. Meerkerk (SGP/Hervormde Kiesvereniging) in de raadscommissie voor openbare werken en -bedrijven een duidelijk vraagteken achter de noodzaak van een allesom- 1 vattend en daardoor duur verkeers plan. De heer F. H. de Ruijter (lib.) voegde daar nog aan toe dat zo'n plan natuurlijk ook aandacht besteed aan de woonerfgedachte, die laqdelijk nog niet is uitgekristalliseerd en waarvan nu al bekend is dat Waddinxveen er het geld niet voor heeft om daar veel aan te doen. Een integraal verkeersplan zei de heer M. Boere (Progressieven) niet temin te zien zitten, zij het dat er een dusdanige rapportagevorm zou moeten worden gekozen dat stap voor stap voor het gemeentelijk verkeersbeleid noodzakelijke beslissingen zouden kun nen worden genomen. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) zei dat ook het ambtelijk verkeersover- leg tot de conclusie was gekomen dat een integraal verkeersonderzoek beslist niet noodzakeiijk is. Ook in dit advie- sbrgaan van Burgemeester en Wethou ders wordt meer waarde gehecht aan incidentele adviezen. Een op grondige wijze tot stand gekomen verkeersplan, dan wel een globalere werkwijze, die veronderstellenderwijze voortborduurt op reeds verzamelde gegevens, hoeft namelijk helemaal niet vooraf te gaan aan een studie over bijvoorbeeld de woonerffunctie van bepaald delen van Waddinxveen of naar de toekomstige verkeers- en vervoerssituatie in het zui den van onze gemeente. AFSTUITING PARKEERTERREIN In verband met de feestelijke opening van "De Bonkelaar" wordt het parkeerterrein "Beukenhof" van vrijdag 13 augustus a.s. van 21.00 uur tot zaterdag 14 augustus a.s. 19.00 uur af gesloten. Verzocht wordt om auto's, die regelmatig aldaar geparkeerd staan, gedurende bovenstaande periode elders te parkeren. 3e HERZIENING ’’GROENSWAARD III" De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend, dat met ingang van 13 augustus 1976 gedurende een maand ter meentesecretarie, bureau ruimtelijke ordening c.a., voor een ieder ter inzage is gelegd de door de raad dezer gemeente bij besluit dd. 11 augustus 1976 vastgestelde 3e herziening van het bestemmingsplan "Groenswaard 111". Deze herziening omvat in hoofdzaak de verschuiving in noor delijke richting 25 meter) van de noordgrens van het be- stemmingspan, alsmede het geven van een andere bestemming aan het terrein nabij station-Noord (laagbouw i.pv. hoog bouw). Gedurende bovengenoemde termijn kunnen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, bezwaren indienen bij het college van Gedeputeerde Staten der pro vincie Zuid-Holland, adres: Koningskade 1-2 te 's-Graven hage. Aangezien in het ontwerp-bestemmingsplan een wijziging is aangebracht, komt gelijke bevoegdheid toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen die wijziging. Waddinxveen, 12 augustus 1976. De burgemeester voornoemd, Mr. A. G. Smallenbroek. wegvalt tegen de inmiddels opge- dat netto 64.000,- is bezuinigd en dat is 2,5 procent van de 2.965.342,20 bedragende stichtingskosten van de sporthal. Het christen-democratische raadslid hoopte dat het college van Burgemeester en Wethouders in staat zal zijn de jaarlijkse exploitatielast zo laag mogelijk te houden, wellicht door de uitgaven in de personeelssfeer en dergelijke kritisch te bekijken. De SGP/Hervormde Kiesvereniging stem de tegen de verlening van het extra krediet van ruim twee ton voor de sporthalbouw, waarover de heer P. W, Meerkerk (SGP/Hervormde Kiesver eniging) nog opmerkte die veel te luxe te vinden. lijke Dwarsweg, net op grondgebied van de gemeente Moordrecht, bestaan plannen er een riant woonhuis met Makelaardij B V geïnteresseerden te vinden. dat architectenbureau D. Huurman uil Zoetermeer heeft gemaakt in op dracht van de aan de Moodrechtse kant van de Zuidelijke Dwarsweg

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 13