De Bonkelaar moet ontmoetings centrum voor jong en oud worden Eerste besprekingen eind 1968 ft O Zaterdagmorgen opening door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek TWEE KINDEROPTOCHTEN Snelheidsactie Landbouwschap: Boeren moeten kunnen uitbreiden VAN ONZE BEDRIJVEN Benoeming Volgend jaar weer ’’Kom in de tent” verboom Zonder de vrijwilliger gaat het niet uimumm e ALG. ONTWIKKELING covdsi IVIO cursussen studiecentrum Qoude L L iiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiH het uw pand... Immanuelkerk) - stationsplein - stationstraat - de bonkelaar ’"''iiiiiiiiiiii WADDINXVEEN Mejuffrouw N. Oosterom is benoemd tot tijdelijk on derwijzeres aan de openbare Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost). Wl I 1 personenwagen die eveneens de jg nadat de particulier secretaris van prins Bernhard, de heer E. Vernède, tijdens het koninklijk bezoek aan Waddinx- veen op maandag 25 november 1974 de naar het gebouw genoemde "bonkelaar” per paard-en-wagen naar de bouwplaats liet brengen. Deze antieke bonkelaar zal met het bijbehorende grote houten rad een plaats krijgen bij het complex, dat dan toch aan de Beukenhof is verrezen. Omwonenden en de Kerngroep Vereni ging Milieudefensie ’’Mooi Waddinx- veen” hebben tevergeefs geprobeerd het pand elders een plaats te geven (bijvoor beeld aan de Nesse) om zodoende de totale bomengroep met weelderige onder- begroeiing op de bouwplaats te kunnen handhaven. m.m.v. Josje Roverts en Sjoerd Kuiper. Donderdag 19 augustus: 10.00 uur: koffiebar open; 15.45-18.00 uur: kringspelen voor kinderen 5 t/m 8 jaar; 20.00-24.00 uur: open huis voor jeugd 15-25 jaar, boven film over op voeding met daarna diskussie. Vrijdag 20 augustus: 10.00 uur koffiebar open; 15.45-18.00 uur: gezamenlijk toneelspel voor kinde ren 8 t/m 12 jaar; 20.00-24.00 uur: disko-avond voor jeugd boven de 16 jaar. Maandag 16 augustus: 10.00 uur: koffiebar open; 15.45-18.00 uur: speurtocht voor kinderen 8-12 jaar 19.30-20.00 uur: toneeluitvoering kin deren Ketelhuis met farce majeur; 20.00-24.00 uur: open huis voor jon geren 15-25 jaar met optreden van de popgroep Carlsberg. Dinsdag 17 augustus: 10.00 uur: koffiebar opèn; 15.45-18.00 uur: straattekenen voor kinderen 5 t/m 8 jaar; 20.00-24.00 uur: open huis voor jongeren 15-25 jaar. Filmzaal; film "Whiskey als water”. Woensdag 18 augustus: 10.00 uur: koffiebar open; 14.00-17.00 uur: groot ganzenbordspel voor kin deren alle leeft.; 20.00-24.00 uur: open huis jongeren 15-25 jaar, poëzie-avond ....-.--.-I Voor de aan- en verkoop van uw nanrl aanmerking kwam. In de loop van 1974 en 1975 namen de Waddinxveense raads leden diverse besluiten om de weg voor het bij het parkeerterrein Beukenhof neer te zetten jeugd- en vrijetijdscen trum te effenen. De Bonkelaar bevat op de begane grond een grote gezelligheidsruimte met daar omheen een kleine gezelligheidsruimte, een koffiebar, een discobar, een keuken en een hobbyruimte. Op de begane grond zijn ook de toiletten, bergingen, entree en kamer van de pro jectleider gesitueerd. Boven vindt men een filmzaal, een donkere kamer, een hobbyruimte (biljarten en bibliotheek) en bergingen. Het slaan van de eeste paal op 26 juni 1975 gebeurde zeven maanden vrije tijd en ontmoetingscentrum „DE BONKELAAR’* waar alles om draait waddinxveen week ter gelegenheid van de officiële ingebruikname van De Bonkelaar. Dat programma ziet er als volgt uit: Zaterdag 14 augustus: Voormiddag: officiële opening; 13.00- 14.00 uur: kinderoptocht o.l.v. Concor dia en Cormula’s; 14.00 uur: ballon nenwedstrijd; 14.00-18.00 uur: start binnen en buiten gebeuren. A: markt sport en spel: blikwerpen, spijkerbalk, munt in teil, doelschieten, grabbelton, zaklopen, steltlopen, rad van avon tuur, hoefijzerwerpen, gewichtheffen, kreatief: behangschilderen, fotogram men, poppekast, centrifuge schilderen, knippen en plakken, verven en schil deren, maskers maken, werken met af- valmateriaal, werken met hout. Voe ding: barbeque. Informatie: amnesty international, zonnebloem, kerngroep ontwikkelingssam. Oude ambachten: spinnen, stippelen, kaarsenmaken. B: binnen gebeuren: onder trap: infor matie de bonkelaar; onder links: spe lenhoek; onder rechts; kwartet Ronald van de Berge; grote zaal: verkleedwed- strijd; boven links: demonstratie kera miek en sieraden; filmzaal: schiet-in; boven rechts: expositie werk kursisten. 20.00-24.00 uur: volksdansfestijn mmv. Sjef van Oekel pn kwartet Ronald van de Berge; bejaarden Anne Frank; Indonesische groep lief Indië; Hans Wortman; Tukse dansgroep. Zondag 15 augustus: 11.00 uur: koffiebar open; 12.00-13.00 uur: koffiekoncert mmv. fluitkwartet; 14.30-16.30 uur: optreden Mike MC. Lintock Country/Blues; 18.00 uur: Bonkelaar dicht. WADDINXVEEN Bij een snelheidscontrole in Waddinxveen zijn 35 automobilisten aangehouden, omdat zij zich niet hielden aan de toegestane maximumsnelheid van 50 kilometer per uur. De gemeten snelheden varieerden van 63 tot 75 kilometer. Het Shell-benzinestation bij de Gouwe- brug in rijksweg 12 (Den Haag- Utrecht) heeft een vals briefje van dui zend gulden gekregen. Het bankbiljet werd aangetroffen in een geldcassette, die in de nachtkluis van de AMRO- bank in Gouda was gedeponeerd. Lan delijk is men bezig de herkomst te ach terhalen van ook elders ontvangen val se duizendjes. Een ziekenwagen met zwaailicht en si rene, die vanuit Gouda onderweg was voor een spoedgeval, botste op de oprit naar rijksweg 12 nabij Waddinxveen op een rijksweg op wilde rijden. De ambulan ce, bestuurd door J.O. uit Gouda wilde gezien de haast, de personenauto rechts inhalen. Deze auto werd bes tuurd door de heer R.G.E.S. uit Rotter dam. De voorsorteerstrook werd ech ter al snel te smal, waarna een botsing volgde. Beide wagens werden licht be schadigd. De ambulance is, na achter lating van de gegevens, direct door gereden. Een enorme ravage op het wegdek was het gevolg toen de laadklep van de drankenhandel Schouten op de Hene- gouwerweg in Waddinxveen losschoot en maar liefst 27 kratten kleine flesjes frisdrank op het wegdek kapot sloegen. Provincie en de gemeente Wad dinxveen zijn samen meer dan drie kwartier aan het werk geweest de glas scherven te verwijderen. Het verkeer ondervond slechts geringe stagnatie. Tegen de chauffeur de 26-jarige F.F. uit Nieuwerkerk a.d. IJssel werd proces-verbaal opgemaakt. De ver moedelijke oorzaak van het ongeluk wordt gezocht in het feit dat de laadklep misschien niet goed bevestigd was. staten van Zuid-Holland goedkeuring onthouden. Bij besluit van 26 augustus 1971 verleende de gemeenteraad van Waddinxveen andermaal medewerking aan de stichting van een jeugd- en vrije tijdscentrum, waarvan de bouwkosten waren teruggebracht tot 675.000,-. Maar toen kwam van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk het bericht dat door de schaarste aan rijksmiddelen geen medewerking kon worden verleend, waardoor het geno men raadsbesluit moest worden ingetrok ken. In de zomer van 1974 zette echter de staatssecretaris van CRM het licht voor de bouw van De Bonkelaar op groen doorte verklaren dat de stichting als in stelling voor uitvoerend jeugd- en jonge renwerk in principe voor rijkssubsidie in WADDINXVEEN Zaterdagmiddag worden er ter gelegenheid van de officiële ingebruikname van het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bon kelaar twee kinderoptochten gehouden, die beide om één uur beginnen. Aan deze optochten kunnen kinderen tot twaalf jaar groots verkleed meedoen. Dit zijn de routes: Route kinderoptocht o.l.v. Concordia 14 augustus 1976: - vertrek bij de bonkelaar - kerkweg - jul. van stolberglaan - kon. wilhelminasingel - vondellaan - tesselschadelaan -busken huetlaan (aankomst 13.00 uur bij verzamelpunt ’t ketelhuis) - staringlaan - groensvoorde (verzamelpunt flat peppelhorst) - chopinlaan - esdoornlaan (verzamelpunt bij de petteplas) - ieplaan - puttelaan - stationstraat - eindpunt de bonkelaar Route kinderoptocht o.l.v. de Cormula’s 14 augustus 1976: - vertrekpunt st. paulusschool jacob catslaan (verzamelpunt) - justus van effenlaan - staringlaan - brederolaan - bilderdijklaan - tesselschadelaan - vondellaan - kon. wilhelminasingel - willem de rijkelaan - anna van burenstraat - fred. hendriklaan - amalia van solmsstraat - anna paulownastraat - nassaulaan -jan willem frisoweg - willem de zwijgerlaan - pr. irenestraat - pr. bernhardlaan - pr. beatrixlaan (verzamelpunt bij de WAD Ideerl» yereni gehou lijn be purge kenne Stichti ■Vadd: gekorr Beeft raadsv luider Hls eer lende fpenir lentru lag. B Huizei gmg) i rieerd ’’Heef ■en d die bij frien n Be fee ,’feze ■aar z al te V' me. E jan de te na verlen de mei (extra) ’’Zoek willen kerk, c burger Bern n Bon w onke Bagen Je grot Buisho Bost v; Be fes Hieuwt He ger Hordei WADDINXVEEN Nadat Waddinxveense meisjes en jongens donderdag 26 juni 1975 tegen het eind van de middag de eerste paal sloegen voor het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar is het zater dagmorgen 14 augustus 1976 zover dat burgemeester mr. A. G. Smallen broek om elf uur deze spikslinternieuwe gemeenschapsruimte aan de Beukenhof 5 officieel zal openen. Een sobere gebeurtenis aan het begin van een gezellige, creatieve, ontspannende en leerzame feestweek, die tot en met zaterdag 21 augustus duurt. ”De opening houden we rustig om zo al onze financiële middelen voor de eigenlijke festiviteiten te kunnen gebruiken”, aldus de heer W. P. Quartero’, voorzitter van de Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddinxveen, eigenaar van De Bonkelaar en de dependance ’t Ketelhuis aan de Busken Huëtlaan 94a. Na de officiële ingebruikname is er geen receptie. Niettemin zullen de genodigden waarschijnlijk in grote ge- talen de weg weten naar het zaterdag voor auto’s afgesloten parkeerterrein Beukenhof, waar die dag een alles bie dende markt wordt gehouden met al lerlei attracties, terwijl in De Bon kelaar zelf sprake is van een sfeer- en muziekvol binnengebeuren. Aan het volksdansfestijn in, de avonduren ver lenen hun medewerking VPRO-coryfee Sjef van Oekel (Dolf Brouwers), het kwartet Ronald van de Berge en een aantal andere dansgroepen. Huis-aan- huis is in Waddinxveen het complete programma voor de opening en de fees telijke dagen daarna verspreid. Ie dereen - en dan ook iedereen - is bij alle activiteiten van harte welkom, want De Bonkelaar moet een ontmoetingscent rum voor jong en oud worden. De opening van het jeugd- en vrijetijds centrum, komende zaterdagmorgen om elf uur, kan voor menigeen een "goed begin” inhpuden. Zoals bericht rijdt er die middag vanaf één uur tot zes uur gratis een bus van Westnederland door Waddinxveen om mensen op te halen en weer thuis te brengen. Handen vol werk hebben en blijven in deze dagen verzetten de stafleden van de Stichting Jeugd- en Jongerencent rum Waddinxveen Cees Boots, Sjaak Feyen, Hans Veenman, Elly van Wi- chen, Ada Winters en algemeen coör dinator Ben Schuurman Hess. In het bestdur van de stichting hebben zitting de heren T. J. Bouwers, R. van Eist, W. Groenendijk, P. J. A. Hogenelst, A. de Jong' G. C. Kamerling, mevrouw Y. C. Klinkenberg-van den Hoogen, A. Ol- ree, W. P. Quatero, P. Roos, W. Spet ter, C. Talitsch, W. C. Verbaan, C. Ver- mey, B. van Wichen. Adviseurs zijn de heren T. van Geest, F. J. M. Leenen, F. Posthumus, W, Vis. Het jeugd- en vrije tijdscentrum De Bonkelaar is ontwor pen door het architectenbureau Stuur man BV en voor 950.000,- (inclusief inrichting) neergezet door Reym BV. Zaterdag 21 augustus: 05.00 uur; dauwtrappen; 14.00-16.00 uur: muzikale expressie voor kinderen 9-14 jaar o.l.v. Pierre Courbois; 20.00- 24.00 uur: Theater: ”de Ketelshow”. WAL blaad het e huisv vatte discu Alter I streel plaat Op dt Kièsv op vo gemei natief blijvei provii belani en de het oc de va SGP/1 altern weste gesprt GOE Ir. W goed Wethi Week behan zetten >ter he .volkin van d< een i Goud daar t Igen e in da zoal d «wordt inadru het gi .bezig voor jvoora gemet waarii dinxvt De he Kiesvi I inwon j het ht ja 23.0 Daarc Ivan h« (vond 1 teraad tief F inhoui AV aagi leen a aan h< niet maar waard de eei van p voorzi ijk gi /een leperl HOO fc)ok d was b gemee <voorst makelaardij b.v. lid” nbm Julianastraat 6, Waddinxveen, tel. 01828-2309 na 6 uur n.m. 01828-2723 of 01821- 2268 WADDINXVEEN Deze week draaide onze nieuwe disco- installatie in het jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkelaar voor het eerst proef. Door de enorme inzet van vele vrijwilligers is dit dan óók weer een feit geworden. Zonder de vrijwilliger in het club- en buurthuis werk, zou dit werk niet kunnen bes taan; het is daarom ook met klem dat wij nogmaals een beroep op u willen doen. Wie wil er mee helpen de kinderclubs te laten starten? Het gaat hierbij om groepen kinderen welke ééns per week één uurtje een creativiteits groepje van ongeveer 15 personen bezoeken; tijdens dat uur tje leren ze ervaren het hoe en wat van het werken met het materiaal - tevens ontdekken zij naast de mo gelijkheden van de diverse materia len ook hun eigen mogelijkheden in een groep in Samenwerking met dat materiaal. Voor de volgende clubs zoeken wij nog vrijwilligers: Maandag jongens 6-7 jaar van 15.45-16.45 uur, meis jes 6-7 jaar van 17.15-18.15 uur, meisjes 12 jaar en ouder van 18.30- 19.30 uur. Dinsdag jongens 8-9 jaar van 15.45-16.45 uur, meisjes 8-9 jaar van 17.15-18.15 uur. Woens dag jongens 6-7 jaar van 14.45- 15.45 uur, meisjes 6-7 jaar van 16.15-17.15 uur, jongens 10-11 jaar van 18.30-19.30 uur. Donderdag jongens 8-9 jaar van 15.45-16.45 uur, meisjes 8-9 jaar van 17.15- 18.15 uur. Vrijdag meisjes 10-11 jaar van 15.45-16.45 uur, jongens 12 jaar en ouder van 17.15-18.15 uur Tijdens de openingsweek is er op donderdagavond 19 augustus een voorlichtingsavond over VOS- cursussen, aanvang 20.00 uur. VOS is de afkorting van: Vrouwen Oriën teren zich in de Samenleving. De avond wordt geleid door mevrouw Joke van Tol-de Jong, medewerk ster van de culturele raad in Zuid- Holland en belast met het opzetten van VOS-cursussen in Zuid- Holland. VOS-cursussen zijn spe ciaal aangepaste ontwikkelingsles- sen die zich in de eerste plaats rich ten op vrouwen met alléén lagere school/huishoudschool of een an dere eenvoudige beroepsopleiding, wat niet wil zeggen dat vrouwen met een hogere opleiding deze cursus niet zouden kunnen volgen. De cur sus is er op gericht, de vrouwen meer wegwijs te maken in onze maatschappij en een bijdrage te le veren aan de persoonlijke ontp looiing. Heeft u naast uw, overigens zeer waardevolle huishoudelijke be zigheden. het gevoel dat uw wereld ophoudt bij uw voordeur? Dan kan deze voorlichtingsavond zeker bijd rage tot het verbreden van uw hori zon. Mogen wij u in grote getale begroeten op donderdagavond 19 augustus a.s. om 20.00 uur in De Bonkelaar? Namens de vele vrijwilligers en de vele verenigingen (u vindt ze al lemaal terug in het openingsweek- programma) spreek ik de wens uit dat we met z'n allen van de officiële opening van het jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkelaar een groots feest maken en veel mooi weer zul len mogen hebben. Er is met man en vrouw een macht werk verzet. Kom met z’n allen kijken, iedereen is wel kom. Veel plezier gewenst. B. A. SCHUURMAN HESS (coördinator). WADD1NXVEEN/GOUDA Uit het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Gouda en omstreken halen we de volgende voor Waddinxveen interessante bed rijfsgegevens: Een nieuwe inschrijving is transport-' bedrijf A. P. Rodenburg BV, Den Hoorn, dat Waddinxveen als plaats van vestiging heeft gekozen. Het bedrijf doet in goederenvervoer, zowel in binnen- als buitenland. Het maatschap pelijk kapitaal bedraagt 30.000,-, waarvan is geplaatst/gestort 20.000,-. Directeur is de heer A. P. Rodenburg te Den Hoorn. Ook nieuw laten inschrijven heeft zich Appel Fineer BV, Waddinxveen. De huidige naam van dit bedrijf is Ap pel Fineer. Gehandeld wordt er in alle soorten fineer, enz. Maatschappelijk kapitaal f 100.000,- waarvan gestort/- geplaatst f 25.000,-. De directie wordt gevormd door G. C. Appel en A. J. Ap pel, beiden te Waddinxveen. De inschrijving van het Installatie bedrijf Centraal Nederland BV, met als plaats van vestiging Moerkapelle is ge wijzigd in die zin dat directeur J. Vis te Waddinxveen is uitgetreden, terwijl tot adjunct-directeur/procuratiehouder is benoemd A. Koller te Lunteren en tot directeur P. van Duyn te Waddinxveen. Tot slot nog een nieuwe inschrijving die is afkomstig van Internationaal Transportbedrijf Henk Vis BV, Den Hoorn, met als plaats van vestiging Waddinxveen. Het bedrijf oefent - zoals de naam al doet vermoeden - in ternationaal en nationaal vervoer uit Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 100.000,-, waarvan is geplaatst/ges tort 20.000,-. Directeur is A. F. Jans sen te Bergschenhoek, chef- administratie H. B. van der Heide te Krimpen aan den IJssel en adjunct- directeur F. C. P. van der Scheer te Naaldwijk. WADDINXVEEN De evangelisatietent bij het station Waddinxveen-Noord, drie dagen lang neergezet door de Centrale Hervormde Gemeente, is weer weg. Toch is het misschien interessant om even terug te kijken om te zien wat er zich vorige week zoal onder het motto ”Kom in de tent” afspeelde onder het ’’linnen dak”. Voor heel veel kinderen waren deze dagen een leuke afsluiting van de va kantie. Zowel ’s morgens als ’s middags hadden een aantal jonge teamleden van de evangeliesatiecommissie van de Centrale Hervormde Gemeente hun handen vol om ongeveer 150 kinderep bezig te houden. Dit ging hun zonder overdrijven uitstekend af, hetgeen dui delijk bleek uit het enthousiasme van het jeugdige publiek op de laatste avond. Toen werden onder belangstel- ling van vele ouders alle geleerde lied jes (met bijbehorende gebaren) gezon gen. Ook werd het gebed opgezegd, wat Jezus eens zelf aan Zijn discipelen leerde. Dit laatste zal door de teamle den niet licht worden vergeten. Deze avond werd besloten met een grote lampionnenoptocht o.l.v. enkele ent housiaste gitaristen, die voor de be geleiding van het afscheidsdlied zorg de. #Op de eerste twee avonden was minder belangstelling, wat echter niet weg neemt, dat het fijne en zinvolle avon den waren. Het hoeft helemaal niet in de grote opkomst te zitten, aldus de or ganisatoren, want Jezus zelf zegt in Zijn woord: "Als er maar twee of drie in Mijn Naam bij elkaar zijn, daar ben Ik in hun midden”. In die Naam, de naam van Jezus Christus, zeggen deze jonge mensen dit werk te mogen doen. Zij gaan er dan ook mee door, en nog velen met hen, om aan iedereen die het maar horen wil te vertellen wat de Hei land voor hen betekent. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1976 WADDINXVEEN Over het in Wad- dinxveenneerzetten van het nu te openen jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonke laar werd eind 1968 voor het eerst ge sproken. Na enige voorbereidende be sprekingen werd op 20 februari 1970 de ’’Stichting Jeugd- en Jongerencentrum Waddixveen” opgericht, die inmiddels haar plannen tot stichting van een jeugd- en vrijetijdscentrum aan de Beethoven- laan/Mozartlaan, waarvan de stichtings- kosten werden geraamd op een bedrag van 1.643.000,-, bij het gemeenmtebe- stuur van Waddinxveen had ingediend. Aan het besluit van de gemeenteraad van 29 januari 1970 tot het verlenen van medewerking aan de totstandkoming en exploitatie van De Bonkelaar werd echter door het college van gedeputeerde BUSROUTE EN PROGRAMMA Voor de volledigheid volgt hier nog eens de routebeschrijving van de gratis bus op de openingsmiddag en het prog ramma van de feestweek. Het programma ziet er als volgt uit: Routebeschrijving gratis bus op 14 augus tus 1976: 13.00 uur halte St. Victor- plein: St. Victorstraat, Zuidkade, Burg. Trooststraat, Kanaaldijk, Sniepweg. 13.10 uur halte bij De Paddestoel in de Lijsterbesstraat: Ieplaan, Esdoornlaan, Chopinlaan, Joh. Postlaan, Peter Zuid- laan. uur halte parkeerterrein Anne Erankcentrum: Peter Zuidlaan, Joh. Postlaan, Chopinlaan, Beethovenlaan, Groensvoorde. 13.20 uur halte parkeerterrein bij flat Peppelhorst: Groensvoorde, Beetho venlaan, Pr. Willem Alexandertunnel, Willem de Zwijgerlaan, Mauritslaan. 13.30 uur halte bij speeltuin aan de Jan Willem Frisoweg: Da Costaweg, C. Huijgenslaan, Herman Heijermans- laan, Staringlaan, Bosboom Toussaint- singel. 13.35 uur halte Ketelhuis aan de Busken Huetlaan: Bosoom Toussaintsingel, Staringlaan, Brederolaan, Kon. Wilhel minasingel, Willem de Zwijgerlaan. 13.45 uur halte bij Immanuelkerk aan de Pr. Beatrixlaan: Stationsplein, Stations straat. 13.50 uur halte De Bonkelaar: Rijn- landstraat, Jan Dorrekenskade oost, Zuidkade, St. Victorstraat. 14.00 uur halte St. Victorplein, enz. PROGRAMMA Deze week is de laatste hand gelegd aan het programma van de openings- WADDINXVEEN De gewestelijke raad voor Zuid-Holland van Landbouwschap heeft het in een niet-ontvankelijk verklaard bezwaarschrift [het was te laat binnen) tegen het bestemmingsplan Recreatieplan Gouwebos weer eens op genomen voor de landbouwers, die hun bedrijven voldoende zouden moeten kunnen uitbreiden. En voor een goede agrarische bedrijfsontwikkeling kan dat belangrijker zijn dan het streven naar een Gouwebos, dus zouden de bouwpercelen - ook voor het agrarisch bedrijf langs de Gouwe - voldoende vergroot moeten worden. In een com mentaar daarop zeggen Burgemeester en Wethouders dat gekozen is voor een recrea tieve bestemming waarbij de huidige bedrijfsvoering toch kan worden voortgezet teneinde ontwikkelingen te voorkomen die de verwerving van de gronden bemoei lijken. bijvoorbeeld stijging van grondprijzen ten gevolge van meer intensieve cultures. De bestaande bedrijven langs het Noordeinde zelf zijn niet in de recreative bestem ming opgenomen om het deze bedrijven niet onmogelijk te maken nieuwbouw en be perkte uitbreiding te plegen zolang niet tot aankoop van de grond voor het Gouwebos wordt overgegaan. Maar dan moeten die eventuele uitbreidingen wel aanvaardbaar zijn waar het gaat om het samengaan van landschap en recreatie. Dat het hoger gelegen deel van het Gouwebos - tussen Gouwepad en Gouwe - geen bij zondere waarde zou hebben is het gemeentebestuur met het Landbouwschap niet eens. Het gaat hier om een open weidegebied met veel wateEen daardoor een recrea tief zeer gewaardeerde openheid. Iedere andere vorm van grondgebruik of agrarisch gebruik zou uit recreatief landschappelijk oogpunt een achteruitgang van dat gebied betekenen. Het is het laatste restant weidegebied van de Voorofsche Polder, dat niet is uitgeveend. in tegenstelling tot de Puttepolder. In dat verband is het wel aardig te le zen hoe vorig najaar Wageningse studenten dit oordeel gaven: "Op basis van de huidige gegevens is het niet hard te maken dat de Voorofsche Polder hoe dan ook onderwerp moet zijn van natuurboUw. De kwaliteit van de polder steekt echter wat natuurwaarden betreft ver uit boven de meeste intensief gebruikte veenpol ders. Wat betreft het tussengebied van Boskoop-Waddinxveen heeft het de meeste po tenties in zich als het gaat om de ontwikkeling van natuurlijke kwaliteiten. Als de an dere delen van het tussengebied de bestemming krijgen van recreatiegebied, respectie velijk agrarisch gebied, dan zou een ontwikkeling van de Voorofsche Polder als na tuurgebied een bijdrage zijn aan de differentiatie en de recreatieve waarde van het hele tussengebied. De doelstellingen voor de inrichting van de Voorofsche Polder zou den als volgt geformuleerd kunnen worden: het tegengaan van verdere achteruitgang van het huidige polderkarakter en het scheppen van een polder met ruigten, overhoek- jes en rietkragen die plaats bieden aan een verscheidenheid aan fauna-elementen Maandagavond 16 augustus treedt in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar de popgroep Carlsberg op. Begonnen wordt om negen uur. Entree: f 3,50.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 2