huizen van Raad biedt Waddinxveen m ■J Waarom dat ene zinnetje van de raad eruit moest niet op presenteerblad als een bouwplaats aan vier ton In reactie op nota van de provincie VVDErnstige twijfels over brief van B. en W. P. W. Meerkerk: Leven biedt meer dan vermaak! Agenda Goudse bioscopen Enorm fijne sportdagen pupillen WSE Directeur RABO-bank: Wij hebben ’’invaliden symbool” VOORCEVEL 3S LU «f'F I cocktail. plaats Waddinxveen” om de hoek komt kijken. ■schouwburg •o ONBEKENDE SCHAKEL Drie slaap-studeerkamerinpandige ga- WADDINXVEEN De WD-fractievoorzitster in de Waddinxveense gemeenteraad, mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester, heeft ’’ern stige twijfels” over de wijze waarop de heer G. de Jong van de Weide- zoom 56 door het college van Burgemeester en Wethouders zal worden beantwoord over de namens hem door mr. G. G. Vermeulen geuite bez waren tegen de bouw van een garage. Het was haar en de heer P. W. Meerkerk (SGP/Hervormde Kiesvereniging) opgevallen dat er bij het in delijk kiest voor maximaal 25.000 Wad- dinxveners in 1995. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 12 AUGUSTUS 1976 over een royale entree, mooie woon kamer met open haard en schuifdeu ren i THALIA Do. en Vr. 8 uur. Za. en Zo. 9.15 uur. Di. en Wo. 8 uur BREAK-- HEART PASS. Kleur, 14jaar. za. en Zo. 3.30 en 7 uur De dwaze lotgevallen van SHERLOCK f JONES, al. Za. en Zo. half twee, Wo. half drie CHARLIE CHAPLIN Vr. en Za. 11.30 uur, Ma. 8 uur WADDINXVEEN Voor de pupillen van WSE zijn afgelopen vrijdag en za terdag een waar sportfeest geweest. Twee dagen van voetbal, 20-kamp, di verse balspelen, gezelschapsspelen, film, diverse maaltijden en overnachten in de kantine. Vooral dit laatste was een ervaring. Met honderd man in een grote ruimte slapen. Ook was er nog het uitreiken van de diploma’s 20- kamp, zodat iedereen nog een herin nering heeft aan deze dagen. De belangstelling van de ouders was groot, zowel vrijdagavond als zaterdag. De pupillen-sportdagen werden geheel belangeloos georganiseerd door de pupillen-commissie, die hieraan heel veel tijd hebben opgeofferd. Wat deze jongens voor deze kinderen telkens doen is werkelijk grandioos, ook buiten de voetbalcompetitie om. ’’Daarom wilden wij, ook namens alle andere ou ders, deze mensen hiermede heel har telijk bedanken voor alle moeite en tijd die zij aan onze kinderen besteden en ze zodoende de ware sportgeest bij brengen”, aldus schreef ons de familie R. Schilperoord. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad heeft gisteravond een verbeterde reactie op de provinciale nota Alternatieven en Varianten vastgesteld. In het zeven vel letjes tellend gemeentelijk antwoord op het Zuidhollandse werkstuk, waarin de ’’bouwplaats Waddinxveen” aan de orde wordt gesteld, wordt nu niet meer de mogelijkheid van een sterker groeiend Gouwe-dorp op een presen teerblaadje aangeboden. In de vorige week dinsdagmiddag gehouden verga dering van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw zeiden mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester (lib.), en de heer W. M. L. van Breemen (Progres- sieven) en de heer D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kiesvereniging) dat de eerste versie van de reactie te veel het karakter had van het bij voorbaat aanbieden van Waddinxveen aL bouwplaats voor een belangrijk deel aanbouw zijnde huis van de heer S. Bouma kennelijk dingen zijn ge beurd tegen de gemaakte afspraken met de Weidezoombewoner in. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek zei dat het college, dat de gisteravond gehouden gemeenteraadsvergadering machtigde zelf voor de beantwoording zorg te dragen, de brief aan de heer De Jong nog niet klaar had. In de raads commissie voor de ruimtelijke or dening en de woningbouw en voor openbare werken en -bedrijven zal ach teraf mededeling worden gedaan wat er van gemeentewege is geschreven. Me vrouw Oosterbroek-Waagmeester (lib.) bleef niettemin met ernstige bezwaren zitten over deze wijze van werken in een zaak waarin volgens haar wettelijk wordt gedaan wat mag, maar dan wel tegen gemaakte afspraken in. Bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek vond dat de gemeenteraadsleden later een lans voor brak de bevolking door middel van hoorzittingen te betrekken bij een eventueel te wijzigen toekomst van Waddinxveen. Het vooroverleg vond hij maar beschamend. Wethouder P. F. J. van Schie (CDA) zei ook zorg te hebben voor de op lossing van de huisvestingsproblematie tiek in deze regio. De gemeentelijke belangen zullen in de gesprekken met, de provincie die nog zullen volgen met de provincie goed worden behar tigd. Ik wil de raad in ieder geval feli citeren met het onder woorden bren gen van de Waddinxveense kijk op de toekomst van Zuid-Holland”, aldus wethouder Van Schie, die zich liet ontvllen dat Waddinxveen wellicht zou kunnen groeien tot 30.000 inwo ners. Echter niet op korte’ termijn, maar wie weet wat de toekomst voor onze gemeente nog verborgen houdt. WADDINXVEEN Waddinxveen biedt zich niet op een presenteer blaadje aan als bouwplaats, al geven wij aan niet ongevoelig te zijn voor het eventueel meehelpen een oplossing te bieden voor de mogelijke huisvestigsproblematiek in het westen. Met woorden van deze strekking vatte gisteravond burgemeester mr. A. G. Smallenbroek de uitvoerige discussie samen over de gemeentelijke reactie op de provinciale nota Alternatieven en Varianten, in welk stuk ter voorbereiding van de streekplannen Zuid-Holland Oost en Zuid-Holland West de ”bouw- belangrijk nog ontbrekende schakel in de beoordeling van de ruimtelijke as pecten in de regio Gouda, is het in voorbereiding zijnde ontwerp- structuurplan van de gemeente Gouda. Daaruit immers zal blijken in hoeverre de gemeente Gouda de in de nota Al ternatieven en Varianten genoemde al ternatieve bouwlokaties in die gemeen te realiseerbaar acht als nieuwe bouw lokaties en of het in de nota gehanteer de cijfer van 100 procent herbouwper- centage in de stadsvernieuwingsgebie den voor de gemeente Gouda haalbaar zal zijn. Ongeacht immers de keuze van welk alternatief (er zijn er zeven, redac tie), ook zal ’’Gouda" bouwplaats moe ten bieden aan 5.500 a 10.500 extra hui zen”. Vanzelfsprekend zijn B. en W. op hun hoede nu er wel eens een streekp lan voor ons gebied zou kunnen ko men, dat afwijkt van de eensgezind ont wikkelde gemeentelijke visie op de toe komst. Het Waddinxveense gemeente bestuur acht dan ook ’’spoedige plano logische duidelijkheid voor de gehele regiobevolking een eerste vereiste, vooral gezien de doorgaans lange ter mijnen welke gemoeid zijn met het rea liseren van nieuwe bouwplaatsen (be- temmingsplanprocedure, grondverwer ving en bouwrijpmaken)”. Een zin die in de verbeterde reactie op de provinciale nota Alternatieven en Varianten ontbreekt is deze: ’’Overi gens is ons college van mening dat het aanwezige voorzieningenapparaat in Waddinxveen zo’n taakverzwaring zou kunnen opvangen”. B. en W. meenden op objectieve wijze deze woorden in de perste versie van de gemeentelijke reactie aan het papier te kunnen toe vertrouwen, na te hebben geconsta teerd dat tussen de regels van de nota Alternatieven en Varianten door te le zen valt dat de taak van Waddinxveen in de komende 15 jaar wellicht verder gaand zal zijn. Maar in de raadscom missie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw werd met succes aan gedrongen op het schrappen van dat ene zinnetje, omdat het er opzou kun nen gaan lijken nu al verkapt ”ja” te zeggen tegen een groter groeiend Wad dinxveen. nog de mogelijkheid hebben het beleid van B. en W. te kapittelen, zodra de brief aan de heer De Jong is geschre ven. De Weidezoombewoner heeft twee dagen voor de gemeenteraadsverga dering nog een brief aan de gemeente raadsleden gestuurd, waarin hij hen vraagt de een jaar oude belofte aan hem na te komen dat de in aanbouw zijnde garage ten zuiden van zijn wo ning niet voor zijn zijraam en niet ach ter zijn bestaande tuinmuur mag wor den gebouwd, hetgeen nu wel gebeurt. De inhoud van dit laatste schrijven van de heer De Jong treft u aan onder het kopje ’’Garage” in de rubriek Rondom de hefbrug in dit Weekblad voor Wad dinxveen. WADDINXVEEN Met een blijvend vrij uitzicht naar het recreatie- en natuurgebied 't Weegje worden in het bungalowwijkje Broek huizen tussen de Wilhelminakade en de Noordringdijk (verlengde van de Kanaaldijk} drie riante vrijstaande bungalows gebouwd. De woningen, waarvoor de funderingen al zijn gelegd door bouwbedrijf G. J. Bakker Zn. B V uit Moerkapelle, staan ten zuiden van de spiksplinternieuwe meubelshowroom van stoel- en meu belfabriek H. A. van Berkesteijn BV en ten oosten van het daar in de buurt staande huis van directeur G. Th. B. Mulleman. Zijn bedrijf heeft deze grond doorverkocht aan het Moerka- pelse bouwbedrijf. Om de bungalows, waarvoor De Pater Makelaardij BV kopers probeert te vinden, te kunnen Broekhuizen doortrekken en over de daar liggende zijsloot van de Alpher- wetering een bruggetje aanleggen. De landelijke en luxe uitvoering van Op de fractie van de SGP/Hervormde Kiesvereniging na kozen de raadsleden op voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders voor alter natief F, dat uitgaat van het in tact blijven van het westelijk deel van deze provincie, ja zelfs een afname van de belangrijkheid daarvan en eigen groei en de beperkte overloop gebundeld in het oosten van Zuid-Holland. Bij mon de van de heer J. Havenaar koos de SGP/Hervormde Kiesvereniging voor alternatief E, dat de functie van het westen wil handhaven en veel ziet in gespreide eigen groei. GOED VOORSTEL ir. W. Stuulen (CDA) sprak van een goed voorstel van Burgemeester en Wethouders, welk voorstel elders in dit Weekblad voor Waddinxveen wordt ’behandeld. De christen-democraten zetten overigens wei vraagtekens ach ter het gebundeld opvangen van de be- volkingsoverloop of het matig spreiden van de groei. Voor ir. Stuulen is het wel een uitgemaakte zaak dat de stad Gouda de ruimte niet heeft voor de daar te bouwen 5.500 tot 10.500 wonin gen en zei benieuwd te zijn of Gouda in datverband haar plicht verstaat, zoal dat ook van Alphen aan den Rijn wordt verlangd. Het CDA-raadslid be nadrukte de bereidheid tot praten met het gemeentebestuur van Gouda, dat bezig is voor de stad een structuurplan voor te bereiden. Ir. Stuulen zei zich vooralsnog te willen houden aan het gemeentelijk ontwerp-stfuctuurplan, waarin wordt gekozen voor een Wad- dinxven met 25.000 inwoners in 1995. De heer J. Havenaar (SGP/Hervormde ■Kiesvereniging) vond een dergelijk inwonertal zelfs nog te hoog. Hij zou het het liefst willen houden op 22.000 a 23.000 inwoners tegen het jaar 2000. Daarom, maar ook gezien in het licht van het Waddinxveense structuurplan, kond hij het verbazend dat de gemeen teraad in meerderheid voor alterna tief F zou kiezen, omdat dat groei nhoudt. Mevrouw L. M. Oosterbroek- Vaagmeester (lib.) zei dat we niet al- een aan onszelf moeten denken, maar tan het grotere geheel. Zij toonde zich liet enthousiast over alternatief F, naar vond dat wel het uitwerken vaard. ”We hebben nu alleen nog maar le eerste stap gezet op een lange weg van praten”, aldus de liberale fractie- 'oorzitster, die meende dat de moge- ijk gedwongen groei van Waddinx- 'een wellicht zou kunnen worden leperkt. JOORZITTINGEN Jok de heer M. Boere (Progressieven) vas bereid over de grenzen van onze ’emeente heen te kijken. Hij vond het /oorstel van Burgemeester en Wethou- VADDINXVEEN De heer P. W.- Meerkerk (SGP/Hervormde Kies- 'ereniging) heeft er in de gisteravond jehouden gemeenteraadsvergadering ijn bevreemding over uitgesproken dat burgemeester en Wethouders het toe- ■ennen van een extra subsidie aan de ■lichting Jeugd- en Jongerenwerk W addinxveen met een besluit bij de in- ■ekomen stukken en mededelingen af Beeft gedaan. Hij had liever een apart raadsvoorstel gezien. Het achtduizend I gulden omvattende bedrag is bestemd ■is een bijdrage voor de f 20.300,- kos tende feestweek ter gelegenheid van de opening van het jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkplaar komende zater- ■ag. Binnen het college is de heer H. Buizer (SGP/Hervormde Kiesvereni ging) niet meegegaan met het door de ijieerderheid genomen besluit. ■Heeft het leven nog iets meer te bie- ■en dan vermaak?, was de gedachte, die bij de heer Meerkerk was opgeko- jien na lezing van het programma van Be feestweek. Hij de nodige zorg over deze ontwikkeling te hebben omdat jaar zijn mening de opgroeiende jeugd V le veel zit in de hoek van het nihillis- •fe En de jongeren liggen de fractie T;1 de SGP/Hervormde Kiesvereniging te na aan het hart om medewerking te Verlenen aan de heilloze weg die door dv meerderheid van B. en W. met deze If \tra) subsidieverlening wordt gedaan. B^oek mij, zei Jezus. Op die ene weg v ien wij wijzen", aldus de heer Meer- Bcrk, die vond er te zijn ingelopen toen Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek Bern meedeelde dat niet tegengestemd B<m worden omdat het geld voor De Bonkelaar is gehaald uit de juist dezer Bagen door de provincie goedgekeurde Begroting 1976. En in het gemeentelijk Buishoudboekje voor dit jaar komt een Bost van f 10.000,- voor, waaruit voor ■- festiviteiten rond het spiksplinter- B'euwe jeugd- en vrijetijdscentrum wat Be gemeentelijke bijdrage betreft kon Borden geput. ders van grote waarde, omdat het be langrijke gevolgen kan hebben voor de gemeente en de streek. De fractie voorzitter van de Progressieven wees er in zijn reactie op dat ruimtelijke plannen nooit een hoofddoel kunnen zijn, maar het resultaat moeten zijn van een afwegingsproces. Een groeiend Waddinxveen moet dan ook niet van hogerhand worden afgedwongen. ”Wij zouden mede-richtingbepalend moeten kunnen zoeken naar een oplossing die in het belang van de streek zal zijn”, aldus de heer Boere, die er weer eens de gemeente Gouda te bewerkstelligen. Om bij het mondeling overleg met het provinciaal bestuur van Zuid-Holland te weten wat de Waddinxveense gemeenteraadsleden vinden van een wellicht sterker groeiend dorp hebben B. en W. gisteravond een discussie hierover aangekaart. Enerzijds ging het hierbij om de visie op het provinciaal planologisch beleid in z’n algemeen heid (Waddinxveen kiest voor een min der belangrijk (functie-afname) Zuid- Holland-West en eigen groei en be perkte overloop gebundeld in Zoeter- meer en Voorhout in Zuid-Holland- Oost) en anderzijds op de mogelijke consequenties van de nota Alternatie ven en Varianten voor de ruimtelijke ontwikkeling in de regio Gouda, waar bij Waddinxveen nauw is betrokken. Bekend is dat het provinciale werkstuk lijnrecht staat tegenover het in juni van I dit jaar in procedure gebracht gemeen- van de 5.500 tot 10.500 extra woningen, f1,1^ ontwerp-structuurp an, dat dui- die Gouda toch niet kwijt zou kunnen. "Het lijkt wel of Burgemeester en Wet houders zeggen: Bouw maar!”, vond het progressieve commissielid Van Breemen. CDA-raadslid ir. W. Stuulen Burgemeester en Wethouders: ”Een vond dat Waddinxveen niet kan doen alsof haar neus bloedt. ”Met Gouda hebben wij een gezamenlijke verant woordelijkheid de juiste ruimte te vin den voor de overloop die er toch is”, vond hij. "Maar onze buurgemeente zal wel duidelijk moeten maken waa rom en waarvoor ze ons grondgebied nodig zouden hebben”. De in de raadscommissie voor de ruim telijke ordening en de woningbouw gemaakte opmerkingen waren voor wethouder P. F. J. van Schie (CDA) aanleiding het eerste antwoord op de provinciale nota Alternatieven en Va rianten, dat werd ondertekend namens B. en W. door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en gemeentesecretaris J. Meuleman zonder ruggespraak met dit (met vakantie afwezig) tweetal te ver vangen door een beter antwoord, waa ronder nu de namen van loco- burgemeester H. Huizer en loco- gemeentesecretaris F. Th. Brenkman staan. In deze een velletje tekst langer uitgevallen reactie zeggen Burgemees ter en Wethouders het gewenst te ach ten over de toekomst van juist dit deel van het op te stellen streekplan Zuid- Holland-Oost nauwere contacten met WADDINXVEEN In de rubriek "Lezers schrijven"' in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week donderdag heeft de Waddinxveense mevrouw (en niet heer zoals abusie velijk is vermeld) S. v.d. Boon van de Zuidkade 138 in het openbaar aandacht gevraagd voor het feit dat naar haar mening gehandicapten niet gemakkelijk de RABO-bank aan de Kerkweg-Oost zouden kun nen binnenkomen. In een redactio neel naschrift gaven wij te kennen f het een goede zaak te vinden, die aandacht voor wensen en velangens, die de onder ons levende gehandi capte medemens zoal hebben en waaraan valide mensen weleens on bedoeld voorbijgaan. Het zal dui delijk zijn dat ook de RABO-bank de brief van de eerdergenoemde Waddinxveense heeft gelezen. Directeur W. C. Slob belde de vol gende dag al de redactie van het Weekblad voor Waddinxveen om zijn ontstemming te uiten over het in de rubriek "Lezers Schrijven" door een inwoonster geschrevene. En dan vooral omdat zijn bank bij de bouw van het riante pand aan de Kerkweg-Oost en ook in de jaren daarna juist alle aandacht en zorg heeft gehad en nog altijd heeft voor bekende en wellicht nog levende wensen en verlangens bij onze ge- f handicapte mede-inwoners. Er aan herinnerd mag bijvoorbeeld best worden dat de Algemene Neder landse Invaliden Bond (ANIBdes tijds het internationale toegank- elijkheidssymbool heeft toegekend, hetgeen betekent dat het blauwe bordje-met-de-rolstoel links van de hoofdingang van het gebouw aan toont dat het Waddinxveense bank gebouw aan alle eisen voldoet. En dat is natuurlijk niet niets. Daarnaast is er voor rolstoelgebrui kers en anderen die moeite kunnen hebben met trappen aan de buiten zijde een hellingbaan en kan steun gezocht worden bij een metalen leu ning. In het bankgebouw zelf is een toilet voor invaliden aanwezig. Ver der valt nog op te merken dat naar de kluis probleemloos met een rol stoel gereden kan worden. Wie van deze in en rond het RABO- bankgebouw aan de Kerkweg-Oost voor de gehandicapten onder ons aangebrachte voorzieningen kennis neemt zal het met bankdirecteur W. C. Slob eens kunnen zijn dat zijn bank de ogen wijd open heeft voor het op technische wijze behulpzaam zijn van mensen met verplaatsings- moeilijkheden. Bekend is dat het bakkpersoneel altijd - na een druk op de buitenbei - ten volle bereid is mensen in en uit het bankgebouw te helpen, indien zij wellicht moeite zouden hebben met de stevige gla zen deuren. Vandaar dat de heer Slob met verbazing reageerde op de in deze krant opgenomen brief, om dat het daarin beweerde geenszins in overeenstemming is met de wer kelijkheid. Nu we het toch even met u hebben f over de gehandicapten kunnen wij u zeggen dat de gisteravond verga derende gemeenteraad van Wad dinxveen door middel van het vast stellen van de 13e wijziging van de bouwverordening het college van Burgemeester en Wethouders in staat stelt in concrete gevallen eisen te stellen inzake de bereikbaarheid en de toegankelijkheid voor rol stoelgebruikers van voor publiek bestemde gebouwen. I drie huizen komt uiteraard ook in de bereiken zal de gemeentelijke dienst prijs tot uitdrukking: rond vier ton rage. De verdieping telt'een overloop, openbare werken en-bedrijven de weg (f 400.000,-). Bungalows-beschikken vier slaapkamers en badkamer met ligbad en tweede toilet. Kopers kun nen aan de indeling van de bungalows naar het terras, eethoek, open desgewenst nog het nodige veran- de. keuken, bijkeuken, provisieberging, deren. BONNIE AND CLYDE. 18 jaar. I REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 uur, "Zo. 3 en 7 uur SPARTACUS. Kleur, 14 jaar. Vr. en Za. 11.30 uur (nachtvoorst.) I Zo. 10 uur NAAKTE VROUWEN J DIE GEEN MAAT KUNNEN B HOUDEN. Kleur, 18 jaar. Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 B uur, Zo. 5 en 7 uur, Di. en Wo. 8.15 uur HET VERBORGEN GEWEER. Kleur, 18jaar. ■Za. 3 uur. Zo. 3 en 9.15 uur. Ma. 8.15 uur KING KONG. Kleur, 14 jaar. 5" ^Acrar/ '/ooo JecAr.fj n- 2/30

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 3