WEEKBLAD - SPORT Voetbalprogramma Waddinxveense sportspetters I Hein de Goederen heerst in Sneek Gouden tijd van Loes Lekx-Schenk Nationale zwemvierdaagse lijkt succes te worden 1 Indeling De Gouwe Derde wedstrijd alle maten HSW Bad gesloten Nationaal Regenboog-kampioen zeilt uitstekend Be Fair- volley gestart Enith Brigitha zwemt in De Sniep Eerste prijzen voor Antilope- pupillen i I I I i- IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIH giethoorn iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin ■■■■■■■■■■■■■I WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1976 n k <I> Dit was het symbool voor, de Olym- Donderdag 19 augustus: Be Fair 1-Bodegraven 1, 18.30 uur Be Fair 2-Bodegraven 2, 18.30 uur Zaterdag 21 augustus: Be Fair 1-De Musschen 1, 14.45 uur Be Fair 2-De Musschen 2, 16.30 uur Be Fair 3-De Musschen 3, 14.45 uur Be Fair 4-De Musschen 4, 16.30 uur Be Fair9-ARC 13, 13.00uur Be Fair 10-ARC 15, 13.00 uur Zondag 22 augustus: ’t Noorden 1-Waddinxveen 1, 14.30 uur Waddinxveen veteranen toernooi, aan vang 10.00 uur, om de Hans Kerver- wisselbeker met de volgende verenigin gen: SJZ, DSC 74, Moerkapelle, Nieu- werkerk, UVS en Waddinxveen (2 elf tallen). Woensdag 25 augustus: Waddinxveen zat. 1-SJZ 1, 18.45 uur HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! met vrijdag luidt: Maandag 23 augustus: 18.00 uur: Opening zwemvierdaagse door burgemeester mr. A. G. Smallen- broek en eerste start door de bur gemeester. Dit met medewerking van de drumband de Cormula’s. 20.00 uur: Onderlinge zwemwedstrij den door leden van De Gouwe met de volgende starts: onder 12 - 100 m schoolslag meisjes onder 12 - 100 m schoolslag jongens onder 14 -100 m rugslag meisjes onder 14 - 100 m rugslag jongens BETERE VERSTANDHOUDING In hel gesprek deed Dirk Lekx de WADDINXVEEN Voor de voetbalvereniging Waddinx veen ziet het programma er zo uit: BE FAIR Be Fair, dat oefenend met 7-2 won van HWD (Rotterdam) en ook met de winst ging strijken tegen Hillegom (2-0), terwijl de jeugdleiders van Be Fair met 6-1 verloren van het door Radio Vero nica op het veld gebracht team, werkt het volgende oefenprogramma af: WADDINXVEEN Tijdens de volgende week te houden Nationale Zwemvierdaagse zal het diepe bad van het openluchtzwembad in het sport park De Sniep elke avond van 17.45 tot 20.00 uur voor het overige publiek ge sloten zijn. In verband met zwemweds trijden op zaterdag 21 augustus en een nationaal polotournooi op zaterdag 28 augustus zal het diepe zwembad van het gemeentelijk zwembad "de Sniep" op zaterdag 21 augustus na 15.00 uur en zaterdag 28 augustus na 14.00 uur zijn gesloten. Zaterdag 21 augustus: Berkel 1-Waddinxveen zat. 1, 14.30 uur Berkel 2-Waddinxveen zat. 2, 12.00 uur Waddinxveen zon. 2-AVS 2, 17.00 uur Waddinxveen zon. 3-AVS 3, 17.00 uur Waddinxveen zon. 4-AVS 4, 17.00 uur Be Fair-Volleybal heeft deze week de trainingen weer hervat. Onderstaand kunt u de indeling van de 12 trainings groepen aantreffen. Be Fair zal aan de competitie gaan deelnemen met 19 teams. Trainingen in de gymzaal aan de Sta- ringlaan: Maandag: Meisjes mini 17.00-18.15 uur Meisjes 1+2 18.15-19.45 uur; Dames A (1+2) 19.45-21.15 uur; Heren B (4+5) 21.15-22.45 uur. Dinsdag: Meisjes (3) 18.30-20.00 uur; Jongens (A+B) 20.00-21.30 uur; Heren A (1+2) 21.30-23.00 uur. Woensdag: Jongens mini 18.00-19.00 uur; Dames B (3+4) 20.15-21.45 uur. Donderdag Meisjes (4+5) 18.45-20.00 uur; Heren C (6) 20.00-21.30 uur; He ren D (7) 21.30-23.00 uur. Trainingen in de gymzaal aan de Joh. Postlaan: Donderdag: Dames A 20.00-21.30 uur; Heren A 1 +3) 21.30-23.00 uur. Enkele nieuwe leden zijn nog van harte welkom. Hiervoor kunt U zich wenden tot: de secretaresse: Marianne van Beek, J. W. Frisoweg 52, tel. 3517; de wedstrijdleidster dames: Wil Boom, Pr. Marijkestraat 31, tel. 3396; de wed strijdleider heren: Ad Lafeber, Pr. Beatrixlaan 96, tel. 7449. Donderdag 26 augustus: 18.00 uur: Start zwemvierdaagse. 20.00 uur; Schoonspringdemonstratie door Springclub "Joop Stotijn” met o.a. Hans Feis jr. (Nederlands kam pioen), Dori ten Cate, Mirjam Hoffer, Brenda van Dhuyl en Ben Roos. Dat dit schoonspringen van de hoogste klasse zal zijn kunt u van verzekerdzijn. 20.30 uur: Komisch springen door de Waddinxveense Komische Groep o.l.v. Henk van Erk met o.a. Peter van Gelooven, Piet Hofman en Corrie van Erk. - De Gouwe uit Waddinxveen, Alkema- de en de individuele zwemmers(sters) Eddy Kraayenveld (Zian Vitesse), Silvia Timmermans (Zian Vitesse), Frans v.d. Pijl (Vechtstreek). 20.30 uur; 4 x 100 m vrije slag met deel name van Enith Brigitha, Boskoop, Donk, Katwijk, Alkemade en De Gou we. Wim van Breemen nam zaterdag deel aan een 20 km-loop, met in totaal 100 deelnemers, in Giethoorn. In dit water rijke gebied, met z’n vele toeristen bruggetjes, klinkerwegen en door de seizoendrukte was het lastig hardlopen. Ook het warme weer verhinderde Wim een topprestatie te leveren. Desal niettemin finishte hij in 1 uur 17 minu ten en 35 seconden als 24e (4e ve teraan). Donderdag 2 en dinsdag 7 september start de Waddinxveense gymnastiek vereniging TOOS weer met haar cur sussen in de Toossoos aan de Jan Wil lem Frisoweg. Deze cursussen zijn voor een ieder die zich'graag vrij willen be wegen en hun spieren soepel willen houden. Rhytmiek en vrije oefeningen worden afgewisseld met een volsdans en andere bewegingsoefeningen. Dit al les op de maat van gezellige muziek. De cursussen staan onder leiding van mevrouw R. Zwijnenburg-de Jong en mevrouw Dicker. De uren zijn: di. 9-10 uur en 10-11 uur; do. 9.30-10.30 uur en 10.30-11.30 uur. Het laatste uur van do. van 10.30-11.30 is uitermate geschikt voor de iets ou dere dames. De kosten voor deze cur sussen zijn f 35,- per 4 maanden. In lichtingen: mevrouw M. Bruining- Quint, Wingerd 73, telefoon 4743 en mevrouw N. de Ruijg-Schardam, Da Costaweg 2, telefoon 4827. Harry Amsterdam lag na het eerste kruisrak tweede, terwijl van zijn naaste rivalen Hein de Goederen toen negende was en Jan van Staveren zelfs in de achterste regio nen voer. In het tweede kruisrak evenwel ging Harry Amsterdam totaal de vernieling in, toen de wind hem op het beslissende moment niet gunstig gezind was. De Goe deren en Van Staveren rukten intussen verder op naar de voorste linies. De Regen- boogwedstrijd in groep 2 eindigde in een schitterende triomf voor Ulrig Jager uit Lemmer. Jan Metzelaar (Woubrugge) verraste enorm met een tweede plaats. Jan van Staveren werd derde en Hein de Goederen vierde. De vierde plaats was juist vol doende voor de Waddinxvener om de hoofdprijs mee naar huis te nemen. Dinsdag was het zover dat het Hollandse Rgenboogteam in de Sneek-Week de lei ding nam in de traditionele wedstrijd tegen Friesland. Het werd een Hollandse victo rie met 10,25 punten verschil (Holland: 35,75 pnt, Friesland: 46 pnt). Hoewel Hein de Goederen in die strijd danig in het vaarwater werd gezeten door de Fries Harry van Amsterdam hield de man uit Waddinxveen echter de derde plaats vast. De don derdag met een uur uitgestelde wedstrijden, vanwege aanvankelijke windstilte, was een bijzonder spannende omdat het ging om de hoofdprijs in de Regenbogen, groep 2. Kanshebbers hiervoor waren Hein de Goederen (Waddinxveen), Jan van Staveren (Leimuiden) en Harry Amsterdam (Sneek). In het begin van de race had het er veel van weg, dat het de man uit Sneek alsnog zou gaan lukken de hoofdprijsvictorie te prolongeren. - De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN Zaterdag hield de hengelsportvereniging Wad dinxveen haar derde wedstrijd voor de alle matencompetitie. Er werd gevist in de Oude Rijn nabij Barwoudswaarder en de vangst was redelijk te noemen. Zeventien leden vingen 832 vissen, waarvan er 181 aan de maat waren. De grootste vis was voor L. Engels, 31 cm. De uitslag was als volgt: 1. C. Broer 466 ptn 87 st; 2. P. Hofman 457 ptn 71 st; 3. B. van As 405 ptn 106 st; 4. J. van Eg- dom 350 ptn 60 st; 5. M. Reichard 326 ptn 47 st. Met nog één wedstrijd te vis sen in deze competitie is de stand aan de kop; 1. M. Reichard 1085 ptn, 2. B. van As 1075 ptn, 3. P. Hofman 878 ptn, 4. C. Broer 782 ptn, 5. L. Engels 707 ptn. Zaterdag 21 augustus nemen een aantal leden deel aan de Ring Zevenhuizen, welke wedstrijd gehouden zal worden in de Amstel. Degenen die zich opgege ven hebben, dienen zich om 05.45 uur te verzamelen bij het station, vanwaar wordt vertrokken. WADDINXVEEN Het waterpolozevental van De Gouwe is in de tweede klasse B van de KNZB inge deeld bij de volgende verenigingen: BZPC, Brandenburg, BZV Fortuna, Die Haghe, Katwijk, Merwede, MZPC, SHV, SZC, TRB/RES, Zeus. De indelingen in de reserveklassen zijn: res. Ie klasse B: BZPC 2, DS 2, DZV 3, De Gouwe 2, LZ’86 2, PSV 2, RZV 2, SVH 2, UZSC 2, ZIAN/Vitesse 2; Res. 2e klasse B: AZC 4, WDR 2, GZC 2, HZPC 3, Kroosduikers 2, KZC 2, Nereus 3, VZC 2, ZIAN/Vitesse 4, De Zijl/LGB 3; Res. 2e klasse C: De Gou we 3, HZPC 4, Katwijk 2, LZ’86 3, Merwede 2, Rotterdam 2, SZC 2, TZV 2, ZIAN/Vitesse 3, ZPB 2. Be Fair’s damestrainer Tjibo van der Werf uit Gouda. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom) WADDINXVEEN Vanaf deze week draait de afdeling volleybal van Be Fair weer op volle toeren. De teamindelingen- zijn voor honderd procent in orde en de trainingen zijn weer hervat. Dat de vereniging nog steeds met een nij pend tekort aan zaalruimte kampt, be wijst het gebruik van drie gym- en sportzalen. Voor de trainingen wordt gebruik gemaakt van de aloude Sta- ringlaan en de vorig jaar in gebruik ge nomen gymzaal aan de Joh. Postlaan. De grootste probleem zijn echter voor de wedstrijdleiding. Naast de Staring- laan, zijn de eerste twee teams van de dames genoodzaakt nog steeds van de "Landvliethal” in Hazerswoude ge bruik te maken. Veranderingen binnen de vereniging zelf waren er dit jaar wel. Nog steeds wordt er naar een nieuwe vice-voor- zitter gezocht, terwijl er ook nog geen vervangers zijn gevonden voor de "afgezwaaide” scheidsrechter-coördi- nator en belangenbehartiger pers- publiciteit. De trainers bleven dit jaar, op die van dames A na, dezelfde. Roel Passchier verliet de vereniging en Th. v.d.,Werf verving hem. Trainingstijden Maandag: Meisjes mini olv. A. de Boer; Meisjes 1 en 2 olv. A. de Boer; Dames 1 en 2 olv. Th. v.d. Werf; Heren 4 en 5 olv. G. Koele. Dinsdag: Meisjes 3 olv. A. de Boer; Jongens 1 en 2 olv. A. de Boer; Heren 1 en 2 olv. L. Hoeve. Woensdag: Jon gens mini - Dames 3 en 4 olv. G. Koele. Donderdag: Meisjes 4 en 5 olv. Mevr. J. Radstake; Heren recr. olv. B. Kers bergen; Heren 6 en 7 olv. T. v.d. Wal. Joh. Postlaan: Dames 1 en 2 olv. Th. v.d. Werf; Heren 1 en 2 olv. L. Hoeve. De teamindeling is als volgt: Dames 1 derde divisie, Heren 1 promotieklasse, Dames 2, 3 en Heren 2 klasse 1, Da mes 4 en Heren 3.4, 5 klasse 2, Heren Heren 6 en 7 klasse 3, Dames jun. A juniorendistrict, Dames jun. b, c en He ren jun. A juniorenrayon, Dames en Heren asp. adspirantenklassen, Dames en Heren mini Pupillen A.: Tegen wie Be Fair Hollandse Uniekaas meisjes en Rabo-boys zullen moeten opboksen brengen de indelingen van de derde divisie en promotieklasse tot uitdrukking: Derde Divisie: Die Raeckse 2-Haarlem, Gemini Kangeroes 2 - Voorschoten, Tonegido 2-Voorburg, Roswell 2 - Voorburg, Tempo/Haag 3 - Den Haag, Allides - Haarlem, Be Fair - Waddinx veen, Leski/w - Wassenaar, MVC - Maassluis, Advendo 2 - Den Haag. Promotieklasse: Donar - Leiden, Groen Stereo S/G - Leiden, Groen Stereo S/G 2 - Leiden, Lus - Leiden, Be Fair - Waddinxveen, Punch - Delft, GVC - 's Gravenzande, DOS 2 - Schoonhoven, Zovos - Zoetermeer, Sigma Zovos - Zoetermeer, Sigma - Delft, DVC - Driebruggen. handicapten ligt dat anders. Bij ons zijn er vier gouden plakken omdat er vier races zijn, afhankelijk van de soort handicap "Gehandicapten zijn niet gewend belangstelling te krijgen. Ik moet je zeg gen dat het voor mij een merkwaardige gewaarwording was toen ik dat grote sta dion in Heidelberg binnenkwam. Daar za ten tienduizend mensen. Ik wist niet wat ik zag, zoiets had ik nog nooit eerder mee gemaakt. Meestal doen we voor lege tri bunes ons best (tennissen).Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- I eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) Basketbal vereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN De orga nisatoren van de Nationale Zwemvierdaagse, de zwem- en poloclub De Gouwe, de Wad dinxveense Reddingsbrigade en het zwembadpersoneel, zijn er in samenwerking met Sporthuis De Bron in geslaagd om zwemster Enith Brigitha naar het open luchtzwembad in het sportpark De Sniep te krijgen. Zij zal woensdagavond 25 augustus starten op de 4 x 100 meter vrije slag. De met twee bronzen me dailles van de Olympische Spe len in Montreal teruggekomen topzwemster, die voor de jeugd zeker een handtekening zal heb ben, zwemt die afstand alleen tegen vier zwemmers(sters) van Boskoop, Katwijk, DONK, Al kemade en De Gouwe. Het programma rond de komst van Enith Brigitha ziet er zo uit: 19.35 uur Aankomst Enith Brigitha bij Sporthuis de Bron, Eikenlaan. 19.50 uur Aankomst Enith Brigitha in zwembad De Sniep tot 20.30 uur gelegenheid voor handtekeningen van Enith te krijgen. 20.30 uur Start Enith Brigitha op de 400 m. vrije slag. Enith Brigitha bezit vele Neder landse records. In Montreal be haalde zij voor Nederland bron zen medailles op de 100 m. vrije slag in 56.61 sec. en op de 100 m rugslag in 1.04.98 sec. De Am sterdamse zwemster van Het Y zal donderdag 26 augustus al weer deelnemen aan de Neder landse kampioenschappen welke tot zondag 29 augustus zullen duren. WADDINXVEEN De Waddinx veense voetbalverenigingen bereiden zich in oefenwedstrijden voor op de komende competitie. staat plotseling de Waddinxveense Loes M. Lekx-Schenk van de Vondel laan 112 weer volop in de belangstelling. Logisch, want vier jaar geleden was zij een succes volle deelneemster aan de toen in het Westduitse Heidelberg gehouden Olympi sche Spelen voor gehandicapten. Als gou den tafeltennisster nam de vrouw van Dirk Lekx en moeder van Leontine en Martijn in totaal aan drie Wereldspelen de Stoke Mandeville Games in Engeland) deel en eenmaal aan de Paralympics in 1972. Dat was voor verslaggever Henk Ruigrok van het Algemeen Dagblad reden eens met de 28-jarige Waddinxveense logope diste te gaan praten. Zijn verhaal stond in de krant van zaterdag. Loes Lekx- Schenk, vanaf haar tweede jaar door kin derverlamming gehandicapt, is bestuur slid van de Nederlandse Invaliden Sport bond (NIS) en actief in de afdeling Gouda, waaronder Waddinxveen ressorteert. Haar man maakt deel uit van de commis sie tafeltenniscompetitie van deze sport bond. Een paar uitspraken van Loes Lekx-Schenk: "Er zijn bij de invalidenspelen meer me dailles te vergeven dan tijdens de valides- pelen. Kijk, het zit zo. Op de honderd me- ter kan er maar één de snelste zijn. Bij ge- piad For The Physically Disabled 1976, de in het Canadese Toronto gehouden Olympische Spelen voor gehandicapten. Op zo’n Paralympic kwam vier jaar ge leden de Waddinxveense Loes Lekx- Schenk succesvol uit. Het symbool is een driehoek met ronde hoeken en kent een figuurtje dat zegevierend de armen omhoog heft en drie in elkaar hakende ringen. De ringen zijn ontleend aan het traditionele symbool van de Stoke Man deville Games; drie rolstoel wielen die weergevn vriendschap, eenheid en spor tiviteit. Bovendien vertegenwoordigen de drie ringen de drie groepen deelnemers (de blinden, geamputeerden en gedeelte lijk verlamden). WADDINXVEEN/SNEEK De vorige week donderdag afgesloten Sneek-Week heeft in de Regenboogklasse, groep 2, een hoofdprijs opgeleverd voor de 33-jarige Waddinxvener Hein de Goederen. Onze aan het Sweelinckhof 23 wonende plaats genoot werd zoals bericht vorige maand op het Alkmaardermeer kampioen Regenboog-zeilen. Deze nationale titel behaalde hij voor de eerste keer in zijn leven, zeilend in een bijna een halve eeuw oude boot. Hein de Goederen had ditmaal in de Sneek-Week een zeer groot aandeel in de door de Hollanders gewonnen zeilstrijd te gen de Friezen. Vorige week is bekend geworden dat de zeer bescheiden regerende nationaal kampioen Hein de Goederen zijn Regenboog-titel in 1977 zal moeten ver dedigen op het Sneekermeer. De op zaterdag 7 augustus van start gegane 41-ste Sneek-Week, de werd gehouden op ’t Sneekermeer en aangrenzende poelen, liet er vanaf het begin geen misverstand over bestaan dat de Hollandse Regenboogzeilers heel wat van plan waren. Er was ook sprake van uitstekend zeilweer met ’n lekkere wind (windkracht drie). Op de eerste dag van de Sneek-Week veroverde Hein de Goederen de tweede en Jan van Staveren (Leimuiden) de derde plaats. Zondag speelde de Hollandse Regenboog- afvaardiging in groep 2 zijn sterkste troeven helemaal optimaal uit. Het waren de re gerende nationaal kampioen Hein de Goederen en zijn voorganger Jan van Sta veren, die een schitterend duel om de eerte plaats op het scherpst van de snede uit vochten. Dan weer lag Van Staveren voor, dan weer De Goederen. De Wad dinxvener kwam tenslotte de 2e dag als winnaar over de finish. ”De Goederen en Van Staveren sterke troeven”, schreef de Leeuwarder Courant in het sportkatern van maandag. Vrijdag 27 augustus: 18.00 uur: Laatste avond zwemvier daagse. 19.15 uur: Optreden tijdens zwemvier daagse muziekvereniging Concordia. Uitreiking medailles en stikkers deel nemers. 20.00 uur: Demonstraties verzorgd door de Waddinxveense Reddingsbri gade. 20.45 uur: Sluiting feestweek. WADDINXVEEN De regionale baanwedstrijd voor pupillen en C- en D-junioren, die Nenijto Rotterdam af gelopen zaterdag hield, was er niet een van grote aantallen deelnemers, maar juist daarom voelden de Waddinxveen se Antilope-pupillen zich er best thuis en kwamen ze tot uitstekende resulta ten. Marie Louise v.d Graaf begon bij de B-pupillen uitstekend door de 40 meter sprint te winnen. Na met koelsto- ten (3,23 m) en verspringen (2.68 m) gehaald te hebben was het een ver- rassing dat zij met 1135 punten deze driekamp won. Katja Kuper bij de A- pupillen stootte de kogel 3,69 m ver, terwijl zij met verspringen tot 3,06 m kwam. In deze veel sterkere groep le verde dit haar toch 1443 punten op wat een 8e plaats- betekende in het to- taalklassement. Ton de Groot moest het opnemen tegen een flink aantal heel sterke tegenstanders, waaronder vooral Rob Kousemaker van Swift uitblonk. Ondanks een aardig punten totaal van 1578 moest Ton dit keer met een 10e plaats genoegen nemen. Bij de 1000 m kwam hij iets te kort om in één van zes prijzen te vallen; hij werd 7e in 4,10 minuten. De pupillen B van Antilope hadden sterke vertegenwoordigers in Danny Liem en Martin Heus. Het finale hoog springen was een privéaangelegenheid voor deze twee atleetjes. Met zijn goed uitgevoerde Schotse sprong kwam Martin tot 1.10 m; Danny met zijn soe pele versie van de flop kwam zelfs tot 1.15 m. Toen Danny bovendien de ko gel tot 6.21 m stootte, was zijn le plaats verzekerd met 2310 punten. De vreug de hierover was dubbel groot, toen Martin met de 3e plaats brons binnen haalde. Bij de 100 m ging Danny in constant tempo weg, maar toen dat bij de bel voor de laatste ronde tot een achterstand van 40 m op de koploper bleek te leiden, legde hij er een schepje bovenop, passeerde bij het ingaan van de laatste 100 meter en won on bedreigd in 4,03 min., waarmee hij de derde gouden medaille voor Antilope vediende. Een resultaat wat mooie perspectieven opent voor het verdere verloop van de Goudse pupillen competitie, waarvan de 3e wedstrijd op 28 augustus a.s. in Boskoop gehouden zal worden. WADDINXVEEN Nu van 4 tot en met volgende uitspraken: 11 augustus in het Canadese Toronto de "Het spel van een invalide tafeltennisser "alternatieve" Olympische Spelen (Para- is anders dan het gewone spel. Flitsender, lympics gehetenzijn gehouden en Neder- korter en daardoor vaak spannender, landse gehandicapte sportlieden beladen Toch geloof ik niet dat je Spelen van inva- met een ongehoorde hoeveelheid ereme- liden met die van de gezonde atleten kunt taal zaterdag op Schiphol zijn geland vergelijken". "Als je basketbal vanuit de invaliden wagen ziet, dat gaat er hard aan toe. Soms flikkert zo 'n speler gewoon uit zijn karretje. Dan strompelt hij terug, trekt zich weer in z 'n wagen en speelt gewoon verder. Kijk, als je dat als gezond mens ziet, kan dat bijdragen tot een betere ver standhouding tussen mensen met en men sen zonder wagentje WADDINXVEEN De Nationale Zwemvierdaagse, die van maandag 23 augustus tot en met vrijdag 27 augustus met groots vertoon in het openluchtzwembad De Sniep wordt gehouden, heeft al de belangstel ling getrokken van honderden deelnemers. Naast de zwemvierdaagse is er gelegenheid om op de zonneweide in het zwembad deel te nemen aan spelactiviteiten in het kader van Sport-Real onder leiding van Wim Ver- meij, bevoegd sportleider. Ook voor de toeschouwers zijn ruime mo gelijkheden aanwezig om van dit zwemfestijn te genieten. De jongste deelnemer is tot nu toe de 4- onder 16 - 100 m borstcrawl meisjes jarige Jochem Kempkes, kleinzoon van onder 16 - 100 m borstcrawl jongens oud-burgemeester C. A. van der Hooft. Dames 100 m vlinderslag. Naast de 70-jarige mevrouw v.d. Heij- 20.30 uur: Waterpolowedstrijd (compe- den zal ook de 70-jarige mevrouw D. titie) De Gouwe jeugd-VZC Ritmeester wedstrijd is in de A-klasse van de KNZB; de winnaar van deze competi tie is jeugdkampioen van Nederland. Dinsdag 24 augustus PROGRAMMA 18.00 uur: Start zwemvierdaagse. Zij Het programma van maandag tót en die de eerste avond gemist hebben kun- -j- nen nu nOg beginnen. 19.00 uur: Tijdens zwemvierdaagse opt reden van muziekvereniging Voor waarts. 20.00 uur: Waterpolowedstrijd De Gouwe 1-LZ 86 1 Heren. De tegenstan ders van De Gouwe het Leidse LZ ’86 speelt in de hoofdklasse van de KNZB. Waterpolo van de bovenste plank! Woensdag 25 augustus: 18.00 uur: Start zwemvierdaagse. 20.00 uur: 25 x 100 m vrije slag, waa raan deelnemen de zwemverenigingen Boskoop, Donk uit Gouda, Katwijk, 20.30 uur: Waterpolowedstrijd (compe- van Hattum-Ruijs deelnemen. Na de jeugd (Veenendaal). Deze competitie- zwemvierdaagse is er iedere avond een programma van 30 a 45 minuten voor deelnemers en toeschouwers.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 9