BIJNA 33 MILLE Jazzconcert in De Bonkelaar Mr. Opticien J.Grit foto sjaak VOOR ONDERWIJS notebbom Vier voorstellen voor Waddinxveen scholen Gemeentelijke bekendmaking Van der Starre verhuist naar Schoutenstraat 5.000 man in De Bonkelaar DE OVERKANT EN DE PADDESTOEL LATEN TWEEDUIZEND GULDEN LOPEN Provincie accoord met uitbreding s Woelwater een publikatie van Gemeente Waddinxveen Betert raad leven tijdens behandeling van begroting? ■I I 4 4 T BRILMINN" H1 L— RECEPTIONISTE opleidingen spant GOUDA i^ verschillend formaat in Xl exclusief album 7» ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I 7Z4 4k I «Md „KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 Contactlensspecialist ANVC - Optometrist OV Korte Tiendeweg 12 Gouda, tel. 01820 - 13033 Kleiweg 108, Gouda, tel. 01820 - 16033 Winkelcentrum Bloemendaal 41Gouda tel. 01820 - 18492 Winkelcentrum de Passage 220, Waddinxveen. tel. 01828 - 4303 DE BONKELAAR” Beukenhof 5 tel. 01828-7272 WADDINXVEEN Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland heeft het Waddinxveense gemeentebestuur laten weten geen bezwaar te hebben tegen WEEKBLAD V OOR WADDINXVEEN DONDERDAG 26 AUGUSTUS 1976 OPENLUCHT-ZWEMB AD Overeenkomstig het programma voor het zomerseizoen 1976 zou het openlucht-zwembad op zondag 29 augustus a.s. voor het laatst zijn opengesteld. Burgemeester en Wethouders hebben inmiddels besloten, dat wanneer het fraaie zomerweer (d.w.z. met buitentemperaturen boven 20° C.) nog blijft voortduren en het bezoekersaantal daartoe aanleiding geeft, het bad na genoemde datum nog enige dagen geopend zal blijven. VERGADERING COMMISSIE RUIMTELIJKE ORDE NING EN WONINGBOUW: dinsdag 31 augustus a.s., des middags om 16.30 uur in het raadhuis. OPENBARE VERGADERINGEN VERGADERING GEMEENTERAAD, woensdag 1 septem ber a.s., ’s avonds om 7.30 uur in het raadhuis. Kom eens praten over contactlenzen bij uw ANVC contactlensspecialist. Dan weet u zeker dat u goede informatie krijgt over alles wat met contactlenzen te maken heeft. U kunt bij ons terecht voor een eerste kennismaking met contactlenzen. Wij beschikken over goed geschoolde mensen en moderne apparatuur. Wij kunnen u uitvoerig advi seren over de verschillende soorten contactlenzen, die op het ogenblik beschikbaar zijn. Bovendien kunnen wij vaststellen wat voor u de beste oplossing is: contactlenzen of toch liever een bril. WADDINXVEEN In het gezellige met veel planten ingerichte jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkelaar was het zaterdag 21 augustus weer bijzonder gezellig. 'De Ketelshow", bestaande uit Jasper Post ma en Ered van Deth. was een gebeuren met grappen en grollen, nimmer kwetsend. Het duo bracht een programma dat zweeft tussen theater en cabaret en zelfs circus elementen waren ein verwerkt. Hun act over de grammofoonplatenproducer was bijzonder gaaf. De twee meter lange Fred speelde hier een heel timide zanger die bij Oom Pirn IJasper) een plaat komt maken. Deze jongens I beide ex-leraar dramati sche kunst) brachten tevens enkele bijzon der goed uitgevoerde mime-nummers, zoals bijv, de ei-act. Ook hun laatste num mer van de avond, dat van de clowns, was zeer amusant en vol kolder. Zij werden zeer i deloup en Chris van Lankeren. De 120 bezoekers van deze show kunnen terug zien op een i Waddinxveen rijp is voor wat meer theater etc. Wel daar is dan sinds kort De Bonkelaar voor en als we ons oor goed te luister heb ben gelegd, wordt er voor de toekomst ge dacht aan zelfs optredens van Neerlands Hoop, Het Pentatheater. Jaques Com mandeur met het stuk "Keefman" van Jan Arends en als zijstraat bijv, optredens als Jules de Corte etc. Reeds geboekt is het Nationaal Hekelcabaret. Aan het eind van de avond sprak stich tingsvoorzitter W. P. Quartero nog een woord van dank aan de vaste staf en de vele vrijwilligers die geholpen hebben de opneningsweek tot een succes te maken, maar, merkte hij terecht óp. het zijn de bezoekers die het moeten maken. We mogen terug zien op een geslaagde openingsweek. Op de openingsdag was er een drukke bedrijvigheid zowel op het marktplein als in De Bonkelaar. Een klei ne 5000 Waddinxveners deden aan de fes tiviteiten mee. Binnen waren er de fanfa res en de majorettes. en natuurlijk buiten de ballonnenweds trijd. Nog steeds komen er ballonkaartjes terug, de verste ballon kwam achter Ant werpen terecht. Als hoogtepunten van de openingsweek mogen worden genoemd: het koffieconcert o.l.v. de heer Kwaak: het optreden van de popgroep Carlsberg: de disco-avond van Albert, Rob. Koos en Dick en het sluitstuk van de week "de Ke telshow" Van Fred van Deth en Jasper Postma. Cees See was als vervanger van gesprekken heeft het bestuur van Vereniging voor f Onderwijs het Waddinxveense gent hei door de raadsleden op 18 februari van dit jaar beschikbaar gestelde forse krediet van tweeklassige kleuterschool PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 WADDINXVEEN Meubelstoffeerderij W. van der Starre CV van de Oranjeiaan 8a wil aan de Maarten Schoutenstraat voor 36.000,- (exclusief btw) een stukje grond kopen van ongeveer 450 vierkan te meter Burgemeester en Wethouders hebben met de heer C. J. Pol, eigenaar van deze Waddinxveense meubelstof feerderij, daarover overeenstemming bereikt. De verkoop van deze indus- triegrond tegen de prijs van 80,- per vierkante meter komt aan de orde in de volgende week woensdagavond verga derende gemeenteraad. Meubelstof feerderij W. van der Starre CV moet na twintig jaar in het pand aan de Oran jeiaan gevestigd te zijn geweest deze gebruikte ruimte verlaten. In mei van dit jaar verkocht de Wad dinxveense gemeenteraad voor f 222.400,- (exclusief btw) een stuk grond van 2730 vierkante meter aan Leitz-Service BV in Nieuwerkerk aan den Ijssel. Dit stuk industrieterrein is gelegen aan de Mercuriusweg. Leitz- Service BV zal door haar vestiging in Waddinxveen kunnen uitgroeien van 18 naar ongeveer 30 medewerkers. WA DDINXVEEN Het Waddinxveense gemeentebestuur gaat aan de speeltuinverenigingen Zonnig Zuid en Oranjewijk elk tweeduizend gulden doorbetalen van het rijk. Dit geld is beschikbaar gesteld op basis van de in- I terim rijksbijdrage-regeling plaatselijk vrijwilligers jeugd- en jongerenwerk, waarvoor Zonnig Zuid en Oranje- wijk tijdig de benodigde formulieren hebben ingediend. Vandaar dat de andere twee speeltuinverenigingen De Overkant en De Paddestoel naast het net vissen wat die tweeduizend gulden betreft. Dat Zonnig Zuid en Oran- jewijk kunnen rekenen op twee mille elk heeft de staatssecretaris van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk vorige maand beslist. WADDINXVEEN In dit pas begonnen nieuwe schooljaar krijgt de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad een viertal onderwijsvoorstellen te behandelen, waarin voor in totaal 32.814,72 aan financiële steun wordt gevraagd. Dit geld uit de Waddinxveense gemeentekas is bestemd vor leer- en hulpmiddelen en schoolmeubilair.. Na de nodige briefwisselingen en .entebestuur financiële medewerking de gevraagd om de Willem van Oranje- Protestants-Christelijk school (Oranjeiaan) te kunnen helpen aan diverse hulpmiddelen (naaimachi ne enz) en - deels aanvullend - meubi lair (leerlingensets, kasten enz.). Hier mee is 16.387,09 gemoeid. Óver de gevraagde leerlingensets weten Bur gemeester en Wethouders aan de gemeenteraad nog te vertellen dat in 1972 begonnen werd met de vervanging van de oude sets op deze school. Reeds toen lag het in de bedoeling om het res tant van 74 oude sets enkele jaren later te vervangen. Inclusief een aantal sets, die van andere scholen' van de protestants-christelijke schoolvereni ging zijn overgenomen, heeft de Wil lem van Oranjeschool nu de beschik king over ongeveer 140 goede sets. Wel moeten nog vervangen worden 45 oude leerlingensets (deel van de 74,) die thans nog in de lokalen zijn geplaatst. De school zal daarna geheel met goede sets zijn ingericht. Op de zolder van de Willem van Oranjeschool zijn ongeveer 80 sets opgeslagen van de Groen van Prinstererschool (Tollenslaan). Deze Tenorsaxofonist Harry Verbeke, zaterdagavond 4 maart m De Bonkelaar. (Eoto: Weekblad voor Waddinxveen/Raijmond Peter). Pierre ourbois wederom present. Het was ondanks de geringe opkomst welke misschien aan het mooie weer te wijten was i voor diegenen die wel waren geko men een zeer geslaagde middag PROGRAMMA DE BONKELAAR l anavond '26 augustusen morgen t27 augustusl is er in De Bonkelaar gplegen- heid om naar een goed stuk luistermuziek te komen luisteren. Entree: leden - op ver- toon van de ledenkaart - gratis: niet-leden f 2.50. Ook vanavond (26 augustus) in 't Ketel huis" om 19.00 uur de Waddinxveense Schaakvereniging. Op maandag 30 augustus starten de kin derclubs in ,,'t Ketelhuis"alleen zij die zich opnieuw hebben of nog laten inschrij ven kunnen meedoen. Zie voor de juiste informatie het jaarprogramma. Dinsdag 31 augustus om 20.00 uur is de 0 addinxveense Schuttersvereniging in t Ketelhuis". Woensdag september om 20.00 uur star ten er twee nieuwe cursussen in "De Bon kelaar" en wel macramé en wandtapijten en volksdansen vanaf 19 jaar. Onder leiding van een echte goudsmit starten irr op dondedag 2 september om 13.30 uur een cursus sieraden maken en etsen. Iedereen kan dat. u ook'. Vrijdag 3 september om 20.00 uur in ,,'t Ketelhuis" spelinstuif vanaf 12 jaar. Ent- ree f 0.90. In De Bonkelaar" disco va- vakkundig bijgestaan door Ko Pas- "aJ 16 jaar. Entree leden J 1.50. Op ver- in ph Chris vnn nnkprpn Rp tOOll XCIH de IcdcnküCirtjtÜej-leden f2.5O. B. A- SCHUURMAN HESS (coördinator) WADDINXVEEN Na in het afgelopen seizoen onderdak te hebben gevonden in café Sport aan de Kerkstraat houdt de werkgroep Jazz in Wad dinxveen zaterdagavond 4 september het eerste jazzconcert van dit nieuwe seizoen 1976/1977 in het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan de Beukenhof 5. Begonnen wordt om 21.00 uur. De toegangsprijs is bepaald op vijf gulden per persoon, terwijl Bonkelaar-leden f 3,50 betalen. Op deze jazz-avond zal optreden het kwartet van tenorsaxofonist Harry Verbeke met Roelof Cloeten, piano en fenderpiano, Hans van Leusden, bas en Max Bol- leman. drums. Na het bijzonder geslaagde eerdere optreden van Harry Ver beke in Waddinxveen kwam van het publiek veelvuldig het verzoek voor een hernieuwd optreden. Het aankomende optreden van deze voormalige Dia mond Five-saxofonist zal dón ook weer een swingende gebeurtenis zijn. Tij dens de jazzconcerten is volgens de werkgroep Jazz in Waddinxveen al geble ken dat er in ons dorp wel degelijk in een behoefte wordt voorzien met deze muzikale manifestaties. Men hoeft niet meer naar andere plaatsen te gaan om een jazzconcert bij te wonen. Het publiek kan in dit seizoen mede het ver- dere jazzprogramma kiezen. Over 't Ketelhuis aan de Busken Huetlaan 94a valt te melden dal het programma voor de vrijdagavonden in deze dependan ce van het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar zijn gewijzigd en er als volgt gaan uitzien: op de eerste vrijdagavonden van de maand: van 19.45 tot 20.45 uur per janua ri 1977 dansles voor gevorderden. Vrijwil- ligersbijeenkomst. de verkleedwedstrjjd Op de tweede vrijdagavonden van de J maand: bingo: vanaf 19.30 uur. Alleen voor leden van de Stichting. Op de derde vrijdagavonden van de maand: spelinstuif met disco: voor de jeugd van 12-16 jaar: entree f 0,90: van 20.00 tot 22.00 uur. Op de vierde vrijdagavonden van de maand: 20-30 plus soos van 20.00 tot 02.00 uur: entree f 2.50. C. M. BOOTS (coördinator ’t Ketelhuis) Sr* I o sets zijn op deze schooi in verband met terugloop van het aantal leerlingen overcompleet en komen, gelet op de maten, niet voor gebruik op de Willem van Oranjeschool in aanmerking. ZANDWATERTAFELS De protestants-christelijke De Savornin Lohmanschool (Lindengaar- de) heeft f 2.809,50 van het gemeente bestuur nodig om meubilair en leer- en hulpmiddelen te kunnen aanschaffen. Het meubilair moet er komen in ver band met de aanstelling van een ze vende leerkracht en de leer- en hulp middelen in verband met stijging van het aantal leerlingen in klas vier. Het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Nederlands Hervormde Christelijke Scholen heeft f 10.571,22 gevraagd voor de inrich ting van een tweede lokaal voor de Bethel-kleuterschool (Bilderdijklaan), gezien de toename van het aantal kleu ters, en 3.046,91 voor de aanschaf fing van tweemaal twee zandwatertafel voor de kleuterscholen De Goede Her der (Prinses Margrietstraat) en De Morgenster (Onderweg), alsmede voor een plakfigurenkast voor De Morgen ster. De zandwatertafels krijgen de scholen zonder afdekbladen, omdat de inspectrice van het kleuteronderwijs die niet hygiënisch vond. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad gaat in twee dagen, woensdag 27 oktober en donderdag 28 oktober, de gemeen- bespreken in 1975 lelijke begrotingen voor 1977 behan- huishoudboekje verzandde in een enor- delen. D,e vergadering op de eerste dag me woordenstroom waar zelfs de begint ’s middags om half drie met het gemeenteraadsleden van zeiden te zijn afwerken van de normale maandelijkse geschrokken. Te meer omdat de arti- agenda en zal worden onderbroken kelsgewijze behandeling van de begro- voor 'n gezamenlijke maaltijd, waarna ting uiteindeijk in een slag en stoot ach- om half acht de algemene beschouwin- ter de rug was. Het spreekwoord ’’veel gen kunnen worden gehouden. Na geblaat, weinig wol” deed toen in de schorsing van de beraadslagingen gaan raadzaal opgeld. Dat werd mede de raadsleden dan de tweede dag ’s veroorzaakt door het feit dat naast de middags om twee uur verder. Eind vol- fractievoorzitters van de Progressieven, gende maand zal de inhoud van het het CDA, de SGP/Hervormde Kies- gemeentelijk huishoudboekje bekend vereniging en de VVD ook menige frac- worden gemaakt. tiegenoot uitvoerig het woord voerde. Tijdens de vorig jaar december gedu- Wellicht gaat het ditmaal over twee rende drie dagen gehouden begrotings- maanden onder leiding van burgemees- behandeling hebben Progressieven-frac ter mr. A. G. Smallenbroek beter. De ievoorzitter M. Boere en VVD- opnieuw sluitende begroting voor 1977 fractievoorzitster mevrouw L. M. en de behoorlijke financiële ruimte Oosterbroek-Waagmeester gezegd dit daarin kunnen daartoe alle aanleiding jaar korter van stof te zullen zijn, waar- zijn. 228.06Ö,- om de protestants-christelijke Woelwater (Peter Zuidlaan) met een derde lokaal uit te breiden. De uitbreiding is gepland langs het Jan van Bijnenpad op de grond gelegen tussen de bestaande kleuterschool en de protestants-chris telijke Koningin Julianaschool. Deze grond is voor een deel eigendom van de Stichting voor Christelijk Natio naal Kleuteronderwijs, terwijl een an der deel eigendom is van de gemeente en in erfpacht uitgegeven aan de Rabo bank, zulks ten behoeve van de bouw van de Koningin Julianaschool, voor welke school de gemeente met de bank 'n leasing-overeenkomst heeft aan gaan. Het gemeentebestuur heeft aan- gekondigd met de bank in overleg te treden over het ’’uitnemen” van een stuk in erfpacht gegeven grond zodat straks eigendomsoverdracht hiervan aan de stichting kan plaatsvinden. Aan de uitbreidingsplannen van Woelwater is een "doolhof van plannen” voorafge gaan, die uiteindelijk de nodige integra tie tussen basis- en kleuteronderwijs als doel hebben, en zorgden de voorberei dende besprekingen voor heel wat irri tatie. GOEDKEURINGEN Het provinciaal bestuur heeft inmiddels ook goedkeuring gehecht aan de raadsbesluiten tot verkoop van een perceel grond aan burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, tot verkoop, van Huize Piasrode aan de Sniepweg 1 aan Rehorst beleggings- en exploita- tiemaatschappij Reh-Bex BV in Rotter dam, tot uitbaggeren van de Petteplas en tot het instellen van een onderzoek naar de mogelijkheden de rooms katholieke St. Jozefschool (Kanaalweg) aan een gemeenschapsruimte te hel pen. mee de aantrekkelijkheid van het debat kan worden vergroot en de publieke belangstelling w-ellicht toenemen. Het van het gemeentelijk zelfs de ■o

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5