Bouw AMRO-bank vordert gestaag Rondom hefbrug de Lezers schrijven Haal bij politie registratiekaart voor mooie dingen 1 I I Zaterdag van 10.00-12.00 uur Doe mee aan protestmars tegen abortus provocatus Cadeaus Amnesty Brief In ’t kort Oproep Telex Mavo KIJKDAG BROM )HETSEN BU DE RIJKSPOLITIE nr if1 EXCLUSIEF BLOEMWERK WFiamro J ze tekst geldt als voor beeld voor de vermelding in het internationale telexregister. Indien de tekst wordt goedgekeurd en de vergunning tot re gistratie wordt verleend wordt U verzocht het bedrag per omgaande over te maken, opdat de naam tijdig in het register kan worden opgenomen. Deze internationale uitga ve geschiedt buiten verantwoordelijkheid van de Nederlandse P.T.T. Uitgever” Euroedition AG F1-9495 Triesen 243.” ”De indruk van het ge hele formulier is dat men het aan de achterzijde vermelde bedrag moet overmaken om ”de ver gunning to registratie” te krijgen. ’’Deze internatio nale uitgave geschiedt buiten verantwoordelijk- heRPvan ‘de ixeaerittnds'é P.T.T.”: maar ook van ie dere andere P.T.T. in het buitenland wanr de uitge ver is één van de organisa toren van een mooi sys teem om geld binnen te halen. Daarom worden de betrokkenen die zöuden overwegen om op de uit nodiging in te gaan zich te laten vermelden in dit re gister aangeraden zich in verbinding te stellen met de Kamer van Koophan del te Gouda,” aldus de Kamer. 4L£uró£ llllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll C. N. VREEKEN, arts Wingerd 152 Maap Groenendijk Deze ruoriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven ónder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. F-1 Ill||||||ll||||||ll|||||||l|||||||l|||||||ll||||||l||ll|lll|||||lll||||||lll|||||llllllll^ Jrk\ x- 1 r; ll Type Merk Wijzigingen I hulp van deze nummers namelijk is de ZO Adjudant M. A. Ruissen van de rijks- in IfiTERFLORA 5> Kopie deel III kentekenbewijs is thuis geborgen in: Zo ziet de registratiekaart eruit die gratis bij de rijkspolitie aan de Kerkweg-Oost is te krijgen. Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 lO 5 VOOR Uw bloemist REGISTRATIEKAART Serienummer Radio Televisie Bandrecorder Cassetterecorder Platenspeler Tuner Versterker Geluidboxen Videorecorder Fotocamera Filmcamera Diaprojector Filmprojector Fiets Bromfiets Paspoort Rijbewijs politie in Waddinxveen. De registratie van de waardevolle voorwerpen die we allemaal wel in huis hebben geschiedt middels de re gistratiekaart, die de Waddinxveners gratis op het politiebureau aan de Kerkweg-Oost kunnen krijgen. Op de voorkant van die kaart staat: Dief stal? Weet u hoe uw waardevolle spul len eruit zien? Zo’n kaart is natuur lijk ook al waardevol voor deze advie zen: Een duidelijke omschrijving van uw waardevolle voorwerpen bevordert in geval van diefstal de opsporing, for mulieren ter registratie van kunst en WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 2 SEPTEMBER 1976 vrouw in verwachting is, is dat .-I-- Er zijn ook vrouwen, die in moeilijke omstandigheden zwanger zijn. Ze zijn angstig of soms radeloos, als ze aan de geboorte en opvoeding van haar kind denken. De gedachten gaan dan gemakkelijk in de richting van het laten verrichten van abortus. Wie zou daar in veel gevallen ook geen begrip voor hebben? Toch kan en mag het weg nemen, het doden van menselijk leven nooit de oplossing zijn voor de onge wenst zwangere. Deze vrouw in nood zal pas echt geholpen zijn met zodanige hulp, dat de zwangerschap en daarna het grootbrengen van het geboren kind in zo best mogelijke omstandigheden plaats vindt. Daarop moet de hulp gericht zijn. Waarom? Omdat het onge-. boren leven niet een beetje slijm is, maar een klein mensje met een klop pend hartje, met armpjes en beentjes. Iedere aborteur weet dat. Iedere arts weet dat. En daarom moet iedere vrouw-in-verwachting dat weten. God Zelf maakt dat wondere organisme in haar moederschoot. Het is dan ook een opdracht en een uitdaging om niet de gemakkelijkste weg te kiezen. Deze maand worden de twee wetsvoor stellen in de 2de Kamer besproken. Het ziet er naar uit dat de bestaande abor tuspraktijken in ziekenhuizen en abor- toirs worden gelegaliseerd. Einige tijd geleden zijn 600.000 (zes honderdduizend) handtekeningen te gen de vrije abortus provcatus verza meld en aan de voorzitter van de 2de Kamer, de heer Vondeling, aangebo den. Na de laatste wereldoorlog is zo’n massaal protest in Nederland niet voor gekomen, al hebben de dagbladen het vrijwel verzwegen. Er zal binnenkort weer een mogelijk heid zijn om te protesteren: op 11 sep tember, zaterdagmiddag, zal een korte protestmars worden gehouden in Den Haag. Hij begint om 2 uur ’s middags op het Burg, de Monchyplein (voor het stadhuis). Iedereen kan aansluiten. U komt toch zeker ook? dig kan nog een extra middag of avond inge voegd worden. Na genoemde data kunt u op deze adressen ook altijd voorbeeldbrieven afhalen om thuis te schrijven. In aansluiting op de op- toep om met de werk- Jroep van Amnesty Inter national in Waddinxveen kaarten te schrijven voor de vrijlating van politieke gevangenen het volgende. Er wordt in elk geval ge schreven op donderdag 7 oktober, 4 november en 2 december ’s middags van 1.30-3 uur en op woens dag 13 oktober, 10 no- *ember en 8 december ’s ivonds van 7.45-9.15 uur. Wilt u nog meedoen, neemt u dan even contact °P met C. Groenewegen, Groensvoorde 110, tele foon 3251 of met A. Lub erts, Burg. Trooststraat *8, telefoon 3295. Zo no- aangifte van een diefstal is gedaaan bij de plitie wordt per telex het num mer van het voorwerp verspreid, zodat dit korte tijd later in het gehele land bekend is en zodoende duidelijk her kenbaar. Op de kaart kan men tevens invullen waar men het deel III van het kentekenbewijs heeft opgeborgen. Gebleken is nl. dat veel mensen dit ei gendomsbewijs van de auto zo goed hebben opgeborgen dat zij het niet kunnen terugvinden wanneer dit nodig is. Het is de bedoeling dat de kaart bij de andere waardepapieren wordt op geborgen. WADDINXVEEN De bouw van de nieuwe AMRO-bank aan de Juliana van Stolberglaan, waarover in maart zonder officieel tintje de eerste paal is geslagen en waarvan de opening begin volgend jaar is gepland, vordert gestaag. Van het pand is het betonnen ’’geraamte” al klaar. Intussen is bouw- en aannemingsmaatschappij Boogaerdt Schmidt BV uit Stolwijk met een metselwerk begonnen van het door het Waddinxveense architectenbureau L. Roggeveen ontworpen bank gebouw. Voor de bouw van deze AMRO-bank, met nu nog een vestiging aan de Kerkweg-Oost, verkocht de Waddinxveense gemeen teraad al in augustus 1974 de benodigde 600 vierkante meter grond voor de prijs van f 387.000,- (exclusief btw). Met dit nieuwe complex is nu het einde in zicht van de te krappe behuizing aan de Kerkweg-Oost. Door de expansie van zaken, mede door uitbreiding van het diensten pakket die zich vooral het laatste decennium manifesteert, voldoet de huidige accommodatie niet meer aan de moderne eisen. Nadat WADDINXVEEN De rijkspolitie antiek zijn eveneens aan het politiebu- gaat dit najaar in ons land in een reau verkrijgbaar, maak ook van uw voorlichtingsactie het grote publiek sieraden een lijst en zo mogelijk een wijzen op het belang van registratie foto, van waardevolle voorwerpen. De poli tiemensen van adjudant M. A. Ruis sen i oorspronkelijk de Rotterdamsche Bank N.V. in 1948 een zitdag van kantoor Gouda opende ten kantore van notaris Van der Most aan de Kerkweg (het pand waarin nu de streekmuziekschool is gehuisvest), werd in 1954 omgezien naar een geschikter onderkomen en vestige men zich in het pand aan de Kerkweg-Oost, welk pand na een verbouwing in 1965/1966 tot nu toe als kantoor van de bank dienst doet. Sinds 1 januari 1969 is de directie in handen van de heer J. W. Nieuwerf. De al snel te klein blijkende bedrijfsruimte was er de oorzaak van dat nog diverse administratieve taken elders dienen te worden uitgevoerd. Met het uitzicht op een ruimere accommodatie, gepaard aan een verdere uitbreiding van het personeelsbestand van vijf man naar wellicht tien, zal aan de dienstverlening nog meer aandacht kunnen worden besteed, zo verwacht de AMRO-bank, die een tweede (kas)kantoor in een der nieuwbouwwijken tot wens blijft houden. I Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 Van de Olympische Spelen in Montreal zal ook menige Wad- dinxvener hebben ’’geno ten”. Onder hen bevindt zich in ieder geval Henk de Bas, die de lezersru briek Mijne Heren van AVRObode/TeleVizier van deze week een brief vól complimenten heeft gestuurd over de radio- en televisieverslaggeving van deze Spelen, die de Wad- dinxvener ondanks het wegblijven van dee- nnemers uit bijna geheel Afrika en andere onverk wikkelijke gebeurtenissen geslaagd durft te noemen. Dit is zijn brief: ’’Door middel van deze rubriek zou ik de gehele radio- en televisieploeg did de uitzendingen van de Olympische Spelen heeft verzorgd heel har telijk willen danken. Hierbij denk ik aan de groep mensen die iedere dag twaalf uur lang een goed programma presen teerde op de radio, een programma met de nodi ge humor. Juist dat gaf dat programma een apart tintje. Verder een dank woord voor de tv-mensen die dagelijks een goed ver slag gaven, met als topper op 31 juli het zeer origi nele optreden van Ruud i Wielaard. Het leuke was dat deze echte amateur -j nog een officieus indoor- 3 record sprong ook. Nog een prima prestatie die ik graag wil memoreren, was 12 uur kunnen de Waddinxveners achter het rijkspolitiebureau aan de 4 Kc:!:.:cg O est weer komen kijken of hun (verdwenen) fiets of bromfiets wellicht bij de gevonden tweewielers aanwezig is. De politie houdt der- f 1 ‘1 1 1 I - x/zTT zVlZ» zan xZz» n/lM gvtijn-c rxtjr\.c<ug c-ri tcxcuiiuug, tstrictai unjrxt uut rzicziac/t me c/Zz uc cc/t vjj y. 0 andere manier hun al dan niet gemotoriseerd stalen ros zijn kwijtgeraakt M jp. v»vx.v- uit munter rveer even deskundig, of nu een Rus of een Amerikaan in de ring stond. Daarom is het ook erg spijtig dat deze man de AVRO heeft verlaten. Dus ondanks stakingen en weggelopen deelnemers was het een zeer geslaagd toernooi en een compliment voor het hele, sympathieke NOS- sportteam. Ds. J. R. Cuperus, de hervormde predikant van de leplaan die kortgelden zijn 45-jarig ambtsjubi leum vierde, viert morgen (vrijdag) zijn 76e vejaar- dag met zijn kinderen en kleinkinderen. Zaterdag zal de emeritus-predikant de felicitaties in ontvangst nemen van zijn vrienden en bekenden uit de ker kelijke gemeenten die hij in de loop der jaren heeft gediend en nog dient: Ca- pelle aan den Ijssel, Doornspijk, Haastrecht en Waddinxveen. De eerstvolgende ontmoe- tingsmiddag van Speciaal voor u, het kerktelefoon- vezoekplatenprogramma voor ouderen, zieken en gehandicapten van de Centrale Hervormde Gemeente, wordt op woensdag 22 september gehouden. Afgelopen weekeinde is er in de rooms-katholieke kerken van de St. Victorparochie geld bijeen gebracht voor de Missie Verkeersmid delen Aktie (MIVA). Het ging daarbij ook om een auto voor de in Brazilië (Latijns-Amerika) wer kende Waddinxveense missionaris A. Vermey. Zondag preekte hij in de Ontmoetingskerk omdat hij met verlof thuis is bij ajn ouders in de Amalia van Solmsstraat 13. Het doel van deze actie is dat men uit Waddinxveen doen hieraan ui- zfh bewust wordt van de nummers teraard van harte mee. Met goede die op de meest waardevolle voorwer- voorlichting kan misdaad tenslotte Pen te vinden zijn en het voor zichzelf voorkomen worden. In onze gemeente noteren van deze nummers op worden we de laatste tijd overigens genoemde registratiekaart. Met be- niet meer opgeschrikt door de aan- hulp van deze nummers namelijk is de dacht trekkende antiekdiefstallen, kans dat de politie een gestolen voor- zoals we die vorig jaar en het jaar werp kan opsporen véél groter. Nadat daarvoor geregeld hebben gekend. ”Het leven is niet ons eigendom, Het onderstaande voor zich sprekende waarover we naar eigen goeddunken gedicht werd gemaakt door L. L. Bou- kunnen beschikken”. Hiermee zal ie- wers tijdens de hierboven genoemde dereen het wel eens willen zijn. Waneer handtekeningenaktie. een vrouw in verwachting is, is dat meestal een blijde verwachting. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll. Roep een meester in de rechten op sociale democraten bijvoorbeeld met een warm kloppend hart voor de zwakke medemens) hij zal zwart op wit bewijzen ondanks uw eigen zorgvuldig toebereide rechtsregels dat 18 dagen na de bevruchting het hartje klopt gewenst of ongewenst van een mens. Roep een staf van specialisten op vraag ze hoe een kind van twee maanden en 4 cm lengte zichzelf verdedigen kan tegen de zuigkracht van de moordenaar tegen het tangetje van edel metaal weg uit het nest in de baarmoederwand weg uit z’n element, het water in de gewassen handen vol schuld verpulverd als een speelgoedpopje waar een kleuter om huilt, vertrapt door een mens. Roep een ervaren rechercheur op laat hem een vingerafdruk maken - we willen toch een teken van leven - van een kind van tien weken om handtastelijk te bewijzen dat zij of hij - het is geen het - een eigen identiteit heeft persoonlijke gegevens van hogerhand beschreven een mens. Roep uw geweten op en reken gelovig na wie het kind van de rekening wordt en teken met uw hart met uw geschapen hand uw bloedige naam redt het ongeboren kind. Middenstanders moeten weten dat de regering heeft aangekondigd ing rijpende wijzigingen te zullen aanbrengen in het bij de Tweede Kamer in behandeling zijnde wet sontwerp tot beperking van het Cadeaustelsel. Tegen het oorspronkelijk ontwerp waren nogal wat bezwaren binnengeko men voornamelijk uit het Middenhollandse gebied: de Goudse Kamer van Koophandel heeft destijds onderzocht hoeveel ar beidsplaatsen dit ontwerp zou kosten wanneer het wet zou worden. De Ka mer van Koophandel zal zo spoedig mogelijk met betrokkenen de consek- wenties van het gewij zigde ontwerp voor de werkgelegenheid bezien en haar bevindingen me dedelen aan de Staten- Generaal. ”De toele veranciers van de merkar tikelenfabrikanten die geschenken - a dan niet met bijbetaling - verstrek ken behoren tot een ge voelige sektor waarvoor momenteel de exportmo gelijkheden niet zo gun stig zijn als gevolg van de hogere koers van de gul den!”, zegt de Kamer. de verslaggeving van j Ruud ter Weijden: altijd Asbest is overal om ons heen. Dat en vooral de processen, die nodig zijn om dit sterke en hittebes tendige materiaal te ver werken, zijn een reëel ge vaar voor de menselijke samenleving. Ingeademde asbeststof namelijk veroorzaakt een gecomp liceerde vorm van long kanker. Dr. J. Stumphius, bedrijfsarts van De Schel de in Vlissingen, heeft de zaak in deze weken (op nieuw) aan het rollen ge bracht. Dat wij er op de ze plaats over schrijven is om die Waddinxveners die nog in het bezit zijn van een asbestkookp- laatje de volgende waar schuwing van de Consu mentenbond voor te hou den: ’’Gooi uw oude as- bestplaatje weg en ver vang het door een meta len vlamverdeler. Ge bruik geen versleten as best ovenhandschoenen. En voor doe-het-zelvers: Houdt uw materiaal nat zodat er geen stof in de lucht gaat zweven. Ge bruik waar mogelijk handzagen en handboren wegens de geringe sto fontwikkeling”. Zo merk je dat asbest in derdaad overal om ons heen is. Asbest is een ver zamelnaam voor minerale siliciumverbindingen met vezelvormige kristalstruc turen. Asbest of met as best bewerkte produkten munten uit door slijtvast- heid, hittebestendigheid, stevigheid en hardheid. Het wordt in velerlei vormen toegepast. Het zit in isolatiemateriaal bij voorbeeld voor scheeps wanden, in remvoeringen van auto’s, in bouwplaten van eterniet, in bloem bakken, in sudderpl;aa- tjes voor de soep, in as- bestcementpijpen, in vloervilt, in pakkingen, in of op strijkplanken en ga zo maar door. Daarom is het verstandig asbest uit ons leven te verwijderen. Maar of dat mou gemakkelijk gaat? Degenen die Waddinxveen een telex bezitten werden weer ver rast met een verzoek om wijzigingen op te geven voor het internationaal telexboek uitgave 1977. In een officieel aandoende enveloppe ontvingen de betrokkenen een kaart waarin de tekst van de aansluiting en het num mer vermeld staan. Daa ronder staat gedrukt: ”de- De advertenties van de Stichting Avondschool voor Voortgezet Onder wijs ook in het Weekblad voor Waddinxveen om belangstelling te wekken voor de zogenaamde moedermavo zijn niet zonder gevolgen geble ven. Drie volle klassen zijn deze week van start gegaan met het eerste leerjaar: 93 leerlingen konden worden toegela ten, de overigen moesten worden afgewezen omdaf een vierde klas niet mo gelijk bleek. Het vakken pakket kon, dankzij de ruime aanmelding de no dige breedte krijgen: ook frans komt er bij. Daaruit blijkt weer dat het weg vallen van frans in het ge wone onderwijs een extra behoefte geeft aan onder wijs in die taal. Er moesten door de da mes heel wat problemen worden opgelost. Het is - dat is uit de discussies en de vragen gebleken - voor een huismoeder toch niet zo gemakkelijk om een paar ochtenden voor het onderwijs uit te trekken. Gelukkig kon ook dankzij het grote aantal gevormde groepen voor veel prob lemen een oplossing ge vonden worden. Het belangrijkste is dat er een opvangmogelijkheid is voor de peuters vlak in de buurt: daardoor kunnen vele jongere gehuwden toch rustig in de school bank zitten! Bij de vele vragen die gesteld werden was ook die: ’’wanneer hebben we herfstvakan tie”. Zo is het: zodra men weer op school gaat gaat men de vreugde voor een vakantie weer echt bele ven! Direkteur P. J. Wever deelde mede dat er een adjunct-direkteur - in dit geval een adjunct- directrice speciaal wordt aangesteld voor deze dag- mavo, die dan in het Goudse Regentesseplant- soen de scepter zal zwaaien over de 93 dames-scholieren. Hij hoopt dat de belangstel ling zal doorzetten in de komende jaren waardoor deze school een nog gro tere capaciteit zal krijgen en daardoor ook meer zal kunnen bieden. Voor de moedermavo zijn er dan inmiddels geen aanmel- dingsmogelijkheden meer: dat is nog wel het geval met de avondmavo in Alphen, Boskoop en Gouda, maar dan moet men er wel vlug bij zijn want de begroetingsavon- den zijn al geweest. Belangstellenden gelieve zich dan spoedig te wen den tot het opvangsecre- tariaat: Instituut de Jong, Regentesseplantsoen 30, Gouda, tel. 01820-14061. WADDINXVEEN Komende zaterdagmorgen 4 september van 10 tot Kerkweg-Oost weer komen kijken of hun (verdwenen) fiets of bromfiets ■r 1urj ut. t rvw IVVJ OOnWCZ,^ u. L'VI.IIL ifL/wuc utf gelijke "kijkdagen” regelmatig, omdat blijkt dat mensen die op de een of M C uztucr c irturner nurt ut uun niet ^errruivr ueer u atuiert r cza mjrt r\ rvtjtger uuret M deze op die manier weer in eigendom kunnen verwerven. Als de fiets of M F bromfiets door de politie van straat is gehaald betekent dat natuurlijk wel J een boete. Maar je hebt je fiets of bromfiets dan wel weer terug.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 13