t f. Nieuw verenigingsrecht nog lang geen open boek voor Waddinxveners rom: als de financiële belangen groot ook zijn: èn naar notaris én naar register. Is het financiële belang niet groot dan kunnen deze verenigingen zich laten in schrijven in het register. Mr. Opticien J.Grit Toch nog geld voor Overkant en Paddestoel? Toyota-show bij Van Leeuwen bv MAATREGELEN OP KOMST TEGEN PEREVUURZIEKTE Gevaren voor bestuurders van verenigingen en stichtingen D Gemeente helpt v.d. Starre CV over de streep KINDERKLEDINGBEURS NU IN DE BONKELAAR Waddinxveense lieverdjes weer 1 dag spuitgasten Botsautootjes bij Groensvoorde Industriebond NVV viert 90- jarig bestaan EXCLUSIEF BLOEMWERK f HUISWERKSTUDID 31 dagelijkse huiswerkbegeleiding studiecentrum gouda Maap Groenendijk kan dat? het t. t. Waddinxveen, tel. 01828 - 4303 3 1 IFITERFLORfi WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976 het potje zit maar de risico’s zijn in de tegenwoordige tijd veel groter gewor den dan vroeger. Door pech kan een stuk van het bezit verloren gaan, kan het gehele bezit verloren gaan en daar mee kan de positie van de bestuurder wel eens pijnlijk worden - financieel! Voor de rechten en verplichtingen van bestuurders zijn er ook nieuwe regels gekomen: één daarvan is het inschrij ven in de nieuwe registers. Wie moet geschreven. Voor deze soort verenigin gen telt het Handelsregister voortaan WADDINXVEEN Toyota-dealer Van Leeuwen BV houdt in het bedrijf aan de Piasweg 16 vandaag, morgen en zaterdag een show van personenwagens van het Japanse automerk. Niet zonder trots wordt ten tijde hiervan de nieuwe Toyota Corolla Sportswagon gepresen teerd. Dit nieuwe model houdt het mid den tussen sportwagen en stationcar. Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 VOOR Uw bloemist maatschappijen hebben daarbij als doel, het maken van winst die dan onder de leden verdeeld wordt. Deze soort De Koninklijken Na 1855 was men vrij om verenigingen op te richten maar als die vereniging rechtspersoonlijkheid wilde bezitten moesten de statuten koninklijk zijn goedgekeurd. Deze verenigingen zijn dus evenzeer rechtspersoon, bij de oprichting en bij een verlenging van de levensduur ervan zijn de statuten verle den bij een notariële akte zodat de bes- tuurdersleden nooit aansprakelijk ges teld kunnen worden voor handelingen die zij hebben verricht - als ze dit mochten op grond van de statuten! Deze verenigingen hoeven alleen te zorgen voor een inschrijving in het Verenigingsregister. wordt opgevangen maar dat de éne man die zijn handtekening gezet heeft voor de hele strop kan opdraaien. Daa- WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad heeft Meubelstoffeerderij W. van der Starre CV van de Oranjelaan 8a voor f 36.000,- (exclusief btw) een stukje grond verkocht van ongeveer 450 vier kante meter aan de Maarten Schou tenstraat. Deze zaak moet na twintig jaar in het huidige pand gevestigd te zijn gedwongen verhuizen nu de huu- ropzegging voor de deur staat. Uit de gemeenteraad is gebleken dat het gemeentebestuur met de eigenaar van de meubelstoffeerderij, de heer C. J. Pol, menig gesprek achter de rug heeft, zodat achter deze door de besluitloos heid van hem slepend geworden kwes tie een punt gezet zou kunnen worden. Ir W. Stuulen (CDA) informeerde in de raad hoe de besprekingen en briefwis selingen waren gegaan het afgelopen jaar nu op 1 december van dit jaar de huuropzegging van W. van der Starre CV een feit dreigt te worden op straffe van duizend gulden voor iedere dag dat die ontruiming op zich zal laten wach ten. Burgemeester mr. A. G. Smallen- broek en wethouder H. Huizer (SGP/- Hervormde Kiesvereniging) betoogden steeds het bedrijf over de drempel te hebben willen helpen met deze grond- verkoop, mede gezien het werkgele genheidsaspect. Maar nog in de middag voorafgaande aan de gemeenteraads vergadering had de heer Pol gepoogd af te zien van eventuele verhuizing naar de Maarten Schoutenstraat, die onver mijdelijk lijkt te zijn. ”We zijn al drie jaar bezig dit bedrijf over de streep te halen”, aldus wethouder Huizer over deze in feite al zeven jaar lopende zaak. I Soorten verenigingen We kunnen ons nu nog moeilijk voorstellen dat er een tijd is geweest dat er geen vrijheid was van vereniging en vergadering. De wettelijke regeling hiervoor dateert van 1855: tevoren kon men alleen met toestemming een vereniging oprichten. Welnu de vereni ging van vóór 1855 heeft rechtsper soonlijkheid. Rechtspersoonlijkheid hebben wil zeggen dat een vereniging, een stichting of een ander lichaam de zelfde rechten kan uitoefenen als een natuurlijk persoon - dat is de juridische gingen” en de naam voor een doodgewoon mens. De vereniging hoeft niet anders te doen i een notariële akte laten opnemen en de vereniging te laten inschrijven in het Verenigingsregister. Doen de bestuur- leden verdeeld wordt, ders dat niet dan veliest de vereniging verenigingen zijn al geregistreerd door dat ze in het Handelsregister zijn in-' heid is dan drie jaar te wachten want als De verenigde Nederlanders Een Nederlander is ondenemend in zijn vrije tijd en daarom zijn er zo ontzet tend veel verenigingen. Verenigingen met allerlei doelstellingen en activitei ten, verenigingen ook die heel verschil lende verhoudingen kennen van rech ten en verplichtingen. Ook voor de bestuurders en daar liggen nu juist de gevaren. Er zijn veel verenigingen waar- dan binnen drie jaar de statuten in van de bestuurders persoonlijke verant woordelijkheid dragen. Dat bete kent dan dat de schuldeiser van zo’n vereniging de bestuurder aansprakelijk kan stellen. Hoe vaak komt dat niet voor: met de activiteiten hadden de bestuurders een groot succes maar tot slot zat er een gat in de kas en de bes tuurders konden de portemonnaie trek ken! De aanleiding kan zo eenvoudig zijn: een groot buurtfeest in september met een goede en dure band, de regen houdt de gasten binnen en de rekenin gen kunnen niet betaald worden. Of misschien was het feest in augustus wel een succes en sprong men er financieel goed uit maar straks komt de belasting met een nota van 16% omzetbelasting terwijl de kas leeg is! Daar gaat dan de vakantietoelage van de voorzitter! Deze situaties zijn in de persberichten eind juli niet besproken maar het heeft zin nog eens even op een rijtje te zetten wat er moet gebeuren om dergelijke pijnlijke gevolgen te vermijden. als verenigingenregister. Met andere woorden: de besturen van dit soort verenigingen hoeven niets te ondernemen. De stichtingen Een stichting is een vermogen dat is afgezonderd voor een bepaald doel: dat doel mag niet zijn het behalen van voordelen door degene die de stichting in het leven riep. Welnu er was een stichtingenregister sinds een jaar of 20 maar dit was te weinig overzichtelijk geworden. Daarvoor is dan een nieuw stichtingenregister in de plaats gekomen; daarbij is er ook drie jaar tijd gegeven voor het inschrijven. Ook hier geldt echter dat zolang de inschrijving niet is geschiedt iedere bestuurder die door een rechtshandeling de stichting ver bindt naast de stichting hoofdzakelijk aansprakelijk is. Ook hier geldt dus dat het laten inschrijven van groot belang kan zijn rechtspersoonlijkheid: de bestuurders zijn aansprakelijk! Dus: naarde notaris en naar het register! WADDINXVEEN/BOSKOOP De bacterieziekte pefevuur is evenals vorig jaar ook dit jaar in Waddinxveen geconstateerd bij een aantal heesters (Cotoneasters) langs de Staringlaan, Busken Huëtlaan en rond het hockeyveld aan de Vondellaan. Uit een mededeling van de gemeen telijke dienst van openbare werken en -bedrijven en later in antwoord op een vraag in de gemeenteraad blijkt dat de bestrijding van deze plan tenziekte, bestaande uit het zeer kort insnoeien van heesters en het ver branden van het afkomende hout, succesvol is geweest. Het valt te begrijpen dat in het boomkwekerijgebied van Boskoop en omgeving enkele maatregelen van kracht zullen worden om teelt en han del van boomkwekerijgewassen zo de fabrieksarbeiders' die in 1919 een af deling oprichtten. Een metaalbewer- kersorganisatie was er toen nog niet omdat alle arbeiders, behalve die van de papierfabriek, georganiseerd waren in de bouwarbeidersbond en de meu- belmakersbond. Na de tweede werel doorlog is vooral de voormalige carros- seriefabriek Verheul meer op metaal bewerking overgegaan. Dit had tot ge volg dat hier in 1947 een afdeling me taalbewerkers werd opgericht met 24 leden. Het ledental breidde zich snel uit naar mate er meer bedrijven in de sector metaalbewerking kwamen. Voo ral de vestiging van de NKF- kabelfabriek betekende een grote toename van het ledenbestand. Huisbe zoek was de kracht voor een bloeiende afdeling Waddinxveen, die thans 340 leden telt. FEESTAVONDEN De Industriebond NVV organiseert in dit jubileumjaar op tal van plaatsen in het land feestavonden met radio- en tv- artiesten. De afdeling Waddinxveen is aangewezen op Den Haag waar op donderdag 16 september in het Cong resgebouw zo’n avond wordt gehou den. Boekhouden In de eerste plaats zijn er regels gesteld aan het afleggen van verantwoordelijk heid door bestuuurders: in de eerste zes maanden van het jaar dienen de leden van een vereniging inzicht te krijgen in de financiële situatie. Er moet een ba lans en een staat van baten en lasten aan de leden worden overgelegd. Dit geldt voor alle rechtspersonen, dat ligt nu voor het eerst duidelijk vast in de wet. Bestuurders moeten zich daaraan houden, leden moeten eisen van het dagelijks bestuur, van de voorzitter, de penningmeester en de secretaris dat die verantwoording afleggen omtrent het financiële beheer. goed mogelijk bescherming te bieden tegen de ook wel bacterievuur genoem de perevuur. Te verwachten valt dat met ingang van 1 januari 1977 in het ge concentreerde boomkwekerijgebied van de gemeente Boskoop met beperk te delen van de aangrenzende gemeen ten alle Cotoneasters van de soorten C. salicifolia en C. wateri en daartoe be horende cultivars (o.a. ’Herbstfeuer’, ’Repens’, ’Saldam’, ’Pendula’, 'Braendkjaer’, ’Cornubia en floccosa) niet meer mogen worden geteeld. De nog aanwezige struiken bij particu lieren zullen daarbij eveneens moeten worden verwijderd. De exacte begren zing van het gebied met algeheel teelt- verbod zal nader worden bekend gemaakt (vermoedelijk grotendeels overeenkomend met het verbodsgebied voor de aardappelteelt). Bovendien zal in een groot gebied ron dom Boskoop (de gemeenten Alphen aan den Rijn, Boskoop, Hazerswoude, Reeuwijk, Waddinxveen en de gemeente Benthuizen gelegen boven de Noordplaspolder) de bedrijfsmatige teelt van bovengenoemde Cotoneasters worden verboden. Om de handel en export niet te verstoren zal het toeges taan zijn om van ongeveer 10 oktober tot 15 april genoemde Cotoneaster op het bedrijf te halen en eventueel op te kuilen. Na 15 april moeten ze verwij derd of vernietigd zijn. Deze maatregelen zijn nodig omdat de Cotoneaster salicifolia en C. wateri groep extreem gevoelig is voor bac terievuur. Om de andere waardplanten van de ziekte (Pyracantha, Malus, Py- rus, Sorbus, Crataegus, Cydonia, Kwee, Stranvaesia en overige Coto neasters) zo goed mogelijk te bescher men, dienen de zeer gevoelige te verd wijnen. De coöperaties Dan zijn er nog anderse soorten verenigingen: de coöperatieve vereni- ------ -- J; orJ maatschappijen. Verenigingen zijn er WADDINXVEEN Voor het eerst wordt de halfjaarlijkse kinderkledingbeurs gehouden in het onlangs geopende jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar en wel op 17 en 18 september. Op vrijdag 17 september kan men van 9.30-11.00 uur en van 14.00-16.00 uur winterkleding brengen in de maten 86-164. De kleding wordt kritisch bekeken, dus ze moet schoon en heel zijn. Bovendien: modern! Op zaterdag 18 sep tember is de verkoop van 9.00-12.00 uur s middags om 15.30 uur kan men ajrekenen en de niet verkochte kleding weer meenemen. Is de kleding en het geld zaterdag middag niet opgehaald, dan wordt het automatisch eigendom van de beurs. Niet ver kochte, niet af gehaalde kleding wordt doorgegeven aan diverse kindertehuizen. Van in- en verkoop wordt 10% afgehouden. Na aftrek van de kosten komt een groot deel van de netto-opbrengst ten goede aan het jeugdwerk van De Bonkelaar. Voor inlich tingen kunt u bellen: 4957 en 6017. Wel of niet Juist voor deze soorten verenigingen is de keuze moeilijk. Er zijn er bij die vor- dat doen, hoe moet dat gebeuren, waar deringen en schulden hebben, die veel t.__ activiteiten ondernemen waarbij geld een rol speelt. Er zijn er ook bij die zo nu en dan iets organiseren en waarbij het financieel belang ervan te verwaar lozen is. Vooral voor de eerste soort verenigingen is het van belang dat de bestuurders bijzonder goed overwegen of ze de vereniging niet zullen laten inschrijven en of ze dat niet later kun nen doen voordat die drie jaar ver streken zijn! 'WADDINXVEEN Komende zaterdag worden in het kader van de Nationale Brandweerdag door \de Waddinxveense vrij wil lege brandweer weer de traditioneel geworden jeugdbrandweerweds- trijden gehouden voor leerlingen 1 van de vijfde en zesde klassen van de basisscholen. De wedstrijden 1 zullen evenals vorige jaren wor den gehouden op het terrein op de hoek Nesse-Noordkade tegen over modemagazijn Brouwer. In dien mogelijk zullen de wedstrij den geheel 's morgens worden af gewerkt, waarbij als aanvangs tijd, mogelijk voorafgegaan door een rondritje met de brandspuiten door de gemeente, is gesteld 9.00 uur, terwijl dan tussen 12.00 en 13.00 uur de prijsuitreiking is te verwachten. Mocht het aantal deelnemers dit noodzakelijk ma ken, dan zullen de wedstrijden om 13.30 uur worden vervolgd, waarbij de prijsuitreiking rond 14.30 uur zal zijn. De hoofdprijs voor de winnende school bestaat uit een door het gemeentebestuur beschikbaar te stellen wisselbeker. De in 1964 beschikbaar gestelde beker kwam vorig jaar, na driemaal achtereen door deze school te zijn gewon nen, definitief in het bezit van de protestants-christelijke Kon. Ju- lianaschool Peter Zuidlaan Voor de winnende school staat dus dit jaar een gloednieuwe be ker klaar. Naast deze schoolprijs zijn er voor de beste spuitgasten van elke klas weer leuke prijsjes te verdienen, 's Middags zullen eerst de kinderen van de brand weerlieden aan bod komen om hun wedstrijdje te spuiten en daarna bestaat er voor iedereen die dit graag wil, zowel jong als oud, gelegenheid hun vaardigheid in het hanteren van de straalpijp te tonen. Het gaat bij dit weds trijdje echter wel om de lol en niet om de knikkers. Het feest zal, zoals gewoonlijk, worden be sloten met het echte fikkie blus sen, wanneer het jury- onderkomen ten prooi aan de vlammen zal worden gegeven. WADDINXVEEN Tot en met ko mende zaterdag kan er weer in bots autootjes gereden worden op het par keerterrein van het winkelcentrum Groensvoorde. Daar staat sinds vorige week vrijdag de welbekende auto-scooterbaan. Vorige keren werd er gebotst op het parkeer terrein bij het Koningin Wilhelminap- lein, maar die plek bleek voor dit doel niet langer beschikbaar. De opbrengst van de standplaats van de botsautootjes vloeit in de kas van het Comité Bejaar denreis Waddinxveen, dat jaarlijks de reis voor onze ouderen organiseert. Wat kost dat? Voor verenigingen en stichtingen die niet in het Handelsregister ingeschre ven staan bedragen dekosten van in schrijving in het verenigingenregister of het stichtingenregister f 50,- per jaar. De registers worden in dit gebied ge houden door de Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Gouda en Oms treken, die telefonisch en schriftelijk gaarne alle inlichtingen verstrekt. Ook is daar een voorlichtingsbrochure van het Ministerie van Justitie verkrijgbaar: helaas is die brochure in een wat amb telijke taal samen gesteld. Mondelinge informatie kan men evenwel daarbij al- nderlinge waarBorg- tijd krijgen. De Kamer van Koophan- L E J del heeft ook formulieren: het gaat in om samen te werken, coöperatieve wezen om de naam van de Vereniging verenigingen en onderlinge waarborg- of de Stichting en om de persoonsgege- i u-ui-1 l:: _i_ ji vens yan {jggenen welke de vereniging of de stichting naar buiten kunnen ver- tenwoordigen. Het is beter het te doen op een moment dat daarvoor gelegen- ij t jj i, men het ook na drie jaar vergeet dan is ’’Leiden in last” - en helemaal! WADDINXVEEN Ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de Industrie bond NVV (u weet wel van Arie Groene- velt) wordt aan alle leden van deze bond een jubileumgeschenk in de vorm van een cassette met vier veschillende messen van hoogwaardige kwaliteit (winkelwaarde 50,-) uitgereikt. De afdeling Wad dinxveen van de Industriebond NVV heeft dit vorige week vrijdag en zaterdag gedaan in het gebouw van de speeltuin vereniging De Paddestoel. Voor hen die verhinderd waren is ook op vrijdag 17 september nog gelegenheid dit geschenk af te halen. In 1886 sloten de metaal- en diamant bewerkers zich landelijk aan een om sterker te staan tegenover de werkge vers. Enkele jaren later volgden de werknemers in de textiel- en kledingin dustrie en het personeel in de industrië le bedrijfstakken dit voorbeeld. Vier jaar geleden vonden die gropen elkaar in de Industriebond NVV, een jonge vakbond dus, maar zijn kracht en in vloed wordt gesteund door negentig jaar ervaring en geschiedenis. AFDELING IN 1919 In Waddinxveetn waren Hebben ze statuten dan kunnen ze die bij de inschrijving deponeren: het ge volg van die inschrijving is dat die bes tuurder die de handtekening gezet heeft waardoor hij de vereniging ver bindt alleen maar aansprakelijk is voor zover de tegenpartij aannemelijk maakt dat de vereniging niet aan een verbin tenis zal voldoen. Dat betekent dat zonder inschrijving van de vereniging in het register, de schuldeiser op de stoep kan gaan staan om zijn geld te ei sen. Is de vereniging ingeschreven dan kan hij pas manen als hij aantoont dat de vereniging niet kan of zal betalen. WADDINXVEEN ”We kunnen altijd nog een raadsbesluit nemen om de speeltuinverenigingen De Overkant en De Paddestoel ieder aan tweedui zend gulden te helpen”. Dat zei wet houder A. H. van Gent (Progessieven) in de vorige week woensdagavond ge houden gemeenteraadsvergadering tot de heer W. L. M. Kruijk (CDA). De christen-democraat had er op gewezen dat deze twee speeltuinverenigingen het geld evenzeer nodig hebben als hun collega’s van Zonnig Zuid en Oranje- wijk die nu elk twee mille tegemoet kunnen zien op basis van de interim rijksbijdrage-regeling plaatselijk vrij willigers jeugd- en jongerenwerk. De raadsleden hebben besloten dit geld van het rijk aan deze speeltuinvereni gingen door te geven. Volgens wethou der Van Gent zijn misverstanden en verklaarbare communicatiefouten er de oorzaak van dat De Overkant en De Paddestoel niet tijdig de benodigde for mulieren hadden ingediend om aan het door de landelijke overheid beschik baar gestelde geld te komen. ”Dit geld is een extraatje dat we voor het rijk al leen maar naar de speeltuinverenigin gen doorschuiven”, aldus burgemees ter mr. A. G. Smallenbroek. De gemeente zal ook nog proberen alsnog in totaal vier mille los te krijgen van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk voor de nu nog achter het net vissende twee speeltuin verenigingen. WADDINXVEEN Dat maandag 26 juli het nieuwe boek 2 van het Nieuwe Burgerlijke Wetboek van kracht is geworden, waarmee alle Waddinxveense verenigingen te maken hebben, is al uitgebreid in het Weekblad voor Waddinxveen van 15 juli aan de orde gekomen. In de praktijk blijkt echter dat notaris J. in ’t Hol uitstekend begrepen heeft waar het in deze nieuwe wet omgaat, maar de bestuurders van de verenigingen niet. En dat is geen goede zaak, want de aansprakelijkheid van de bestuurders van de verenigingen is namelijk in de nieuwe wetge ving veel beter geregeld dan in de vorige en daardoor zijn ze gemak kelijker te grijpen als er wat fout zit. De Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Gouda en omstreken heeft voor de duidelijkheid alles nog eens op een rijtje gezet hoe het nu in elkaar steekt. Op 26 juli is er een belangrijk stuk nieuwe wetgeving ingevoerd: Het Tweede Boek van het Nieuwe Burger lijke Wetboek. In de vakantietijd is hieraan enige bekendheid gegeven door de overheid. Eén van de feiten dat misschien het duidelijkst daaruit bleek is dat de bestuurders van bestaande verenigingen en stichtingen drie jaar de tijd hebben om voor een nieuwe in schrijving te zorgen. Wie dat leest denkt dan ”dat zullen we tegen die tijd wel eens opnieuw bekijken”. De krant gaat dan bij het oud papier dat door de kinderen wordt opgehaald voor de één of andere vereniging: ook weer zo’n vereniging waarvan de bestuurders zich moeten afvragen of ze misschien iets zouden moeten doen aan die nieuwe wetgeving! r Als leveranciers van “gezichtshulpmiddelen leggen wij grote nadruk op een “goede bril”. Omdat dit voor ons, als gespecialiseerd opticien- optometrist het belangrijkste is. In onze eigen werkplaatsen zorgen wij voor een nauwkeurige verwerking van de glazen in het door u gekozen montuur. De waarde van uw bril wordt immers niet bepaald door de prijs, maar door het vakmanschap, de service en de nazorg. Dat zijn dingen waar u op moet letten als het om uw gezichtsvermogen gaat. Con tactlensspecialist ANVC - I Optometrist OV Korte Tiendeweg 1 2, I JJUP Udv Gouda, tel. 01820 - 13033 I Kleiweg 108, Gouda, tel. 01820 - 16033 Winkelcentrum Bloemendaal 41Gouda, j tel01820 - 1849 2 Ll FH3H Winkelcentrum de Passage 220, Waddinxvppn tpl De niet erkenden Er zijn ook veel verenigingen die geen goedgekeurde statuten hebben, mis schien wel statuten, misschien geen sta tuten. Een dergelijke vereniging heeft maar beperkte rechten, belangrijk min der dan een minderjarig kind b.v. want niet alleen kan ze geen onroerend goed op haar naam hebben maar ze kan ook geen erfgenaam zijn. Zou een der gelijke vereniging wel onroerend goed hebben dan is het zaak zo spoedig mo gelijk naar de notaris te stappen om te zorgen dat die vereniging wel met een notariële akte rechtspersoonlijkheid krijgt. Dus: naar de notaris en naar re gister. De registers Wanneer er maar beperkte financiële Een tweede verplichting is de belangen aan zo’n vereniging verbon- inschrijving in de registers. Dat geldt den zitten kan men de situatie zo hou- niet alleen Voor nieuwe verenigingen den als die is maar de bestuurders moe- maar evenzeer voor bestaande vereni- ten er wel aan denken dat er uitdruk- gingen. Er is weLdrie jaar tijd gegeven kelijk in de wet bepaald is dat degene maar zolang als er geen inschrijving die door een rechtshandeling zo’n plaats heeft gevonden in het vereniging verbindt hoofdzakelijk aan- verenigingen- of stichtingenregister sprakelijk is naast de vereniging. Dat wil geldt er een persoonlijke aansprakelijk- zeggen dat de financiële klap niet door heid in die gevallen dat de vereniging of alle leden of door alle bestuurders de stichting zelf niet meer aan haar verplichtingen kan voldoen. Dan kan men wel zeggen dat er nog wel geld in fi

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 11