Gemeenteraad nam afscheid van CDA-fractievoorzitter drs. J. Bouwers a IN DE KNEL Bouw- en Houtbond N W/ de pater - makelaardij b.v. waddinxveen Fa. v. d. Linde NKV gaan ook hier samen ’’ZUIDPLAS” *5^5? TORRAS Onafhankelijk Nieuwsblad IN TWEE JAAR TIJD VERTROK VIJFDE RAADSLID Evangelisatie- clubs van start Om misverstanden te voorkomen: het plantsoen is de goot niet. KLACHTEN BEZORGING Peuleyen 15 telefoon 2604 Start zwemmen gehandicapten en bejaarden Te koop gevraagd Verboom Makelaardij B.V. 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 voor huizen, flats en bedrijfspanden 1 ■H ES ploeg stoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten llllllllllllllllllllllllllllllllllllIlfllIlllllllllllllHlIllllllllllllllllllllllllllllllN llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllM Eindeloze kollektie jeans- en spijkerkleding helemaal voor jouuuu... Weekblad voor Waddinxveen HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828) 5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN 32e JAARGANG - Nr. 1476 DONDERDAG 9 SEPTEMBER 1976 ZATERDAGMORGEN om 8.00 uur in het overdekt zwembad De Sniep zowel plaatselijk als regionaal heeft vervuld. Hij benadrukte vooral de inzet en de grote betrokkenheid die Bouwers met betrekking tot het politieke gebeu ren ten toon spreidde. Namens de ARP kreeg mevrouw Bouwers een bloem stuk aangeboden, terwijl de heer Bou wers een boek met jachttaferelen van i wonen. Dit betekent in feite meer bejaarden- AANDACHTSPUNTEN UIT HET JAARVERSLAG 1975. Het werkgebied. tiekring met spoed Waddinxveen: Dorpstraat 38 Tel. 2373 Kon. Wllhelmlnapleln 43 Tal. 3124 Boskoop: Zijde 3, tel. 2544 neem daarom.... na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821 -2268 Zuidkade 6 Waddinxveen j Achter Verbakely ZATERDAG ARTS: J. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2087 APOTHEEK: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 ZONDAG ARTS: P. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 4100 APOTHEEK: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 VERLOSKUNDIGE: J. Frinking-Scholten, tel. 01727-3898 MEDEDELINGDe medische dienst is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuren's morgens van 10 tot 11 u., 's middags van 4 tot 5 u. 1 een cing die BV, WADDINXVEEN Naar aanleiding van de vorming van de landelijke Federatie Bouw- en Houtbonden NW/NKV zijn ook de afdelingen Waddinxveen hiervan na enkele besprekingen tot een besluit gekomen de banden tot samenwerking strakker aan te halen. Naar de mening van de beide besturen zijn daarvoor vele raakvlakken aanwezig, ook al zal het nu begonnen samenwerkingsproces langzaam moeten groeien. In de aanloopperiode wordt het bes tuur gevormd uit het dagelijks bestuur van de beide afdelingen. Het voorzitterschap van dit bestuur zal rouleren. In deze eerste tijd heeft het top in te stellen. Dit betekent,dat wan neer één werker - om welke reden dan ook - de Stichting verlaat, zijn plaats niet opgevuld mag worden. Voorwaar geen prettige vooruitzichten. Het is duidelijk, dat de maatschappelijk wer kers in ons werkgebied voor allerlei zaken benaderd worden. Het gaat daarbij soms om huwelijksproblemen, moeilijkheden met de knderen, moei lijkheden op het werk, op school, prob lemen met het wijsworden uit de vele regelingen die er bestaan, etc. De meeste hulpvragers komen uit eigen beweging naar het maatschappelijk werk. Anderen komen via de huisarts, de wijkverpleegster, de politie, de pas tores, etc. De samenwerking met de Gemeen telijke Sociale Diensten noemt de Stichting goed. Samen met de Sociale Diensten wordt gewerkt aan overleg met alle plaatselijke welzijnswerkers. De werkkontakten met de vrijwilli- gersgroepen worden verbeterd. In Capelle aan den IJssel en Nieuwer- kerk aan den IJssel wordt gewerkt aan de totstandkoming van gezondheids centra. Gezinsverzorging/Bejaardenhulp. De gezinsverzorging en de bejaarden hulp heeft in 1975 een grote uitbreiding ondergaan. Meer hulp kon verleend worden. De vooruitzichten in de gezinsverzor ging zijn ook niet rooskleurig. Met min der mensen zal nog meer hulp verleend moeten worden. Een onverantwoorde zaak. Uiteindelijk betekent een beper king van de hulpverlening een ach teruitgang en wel zo, dat een aantal mensen niet geholpen kan worden. Degenen, die belangstelling hebben voor het jaarverslag kunnen dit aan vragen bij de Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening ’’Zuidplas”, Kerklaan 2 (Postbus 70) te Nieuwer- kerk aan den IJssel, telefoon 01803- 4144. WADDINXVEEN In de gemeenteraadsvergadering van vorige woensdagavond is afscheid genomen van de tot burgemeester van het Friese Ferwerderadeel benoemde CDA-fractievoorzitter drs. T. J. Bou wers. De christen-democraat, die deze week is geïnstalleerd, werd toe gesproken door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek, die, evenals an- WADDINXVEEN Maandag 20 september gaan de evangelisatieclubs van de Gereformeerde Kerken in Wad dinxveen weer van start. Het houten clubgebouw van de Johan Willem Fri- soweg heeft deze zomer een ware ge daantewisseling ondergaan. Mede dank zij de hulp van enkele enthousiaste kerkleden, die de handen eens flink uit de mouwen gestoken hebben en het ge bouwtje van een nieuwe verflaag heb ben voorzien. Ook zijn er nieuwe ma terialen ingekocht en is er wat nieuwe leiding aangeworven. De clubs worden gehouden met het doel de jeugd op te vangen, die van huis uit niet met de bij bel in aanraking komt en deze op on gedwongen wijze hiermee kennis te la ten maken. Daarnaast wordt er veel ge daan aan creatieve vorming. Gewerkt wordt met hout, klei, papier, linoleum, draad, stoffen. De folderactie van vorig jaar, waarbij kerkleden uit de Vondel-, Oranje- en Sniepwijk bij het uitgaan- van de kerkdienst gevraagd werden of ze hun straat of een gedeelte daarvan van folders wilde voorzien, is toen zo enthousiast ontvangen, dragen ook nu weer hun steentje bij aan dit werk van de evangelisatieclubs. De clubtijden zijn: maandag: 12 jaar en ouder van 7-8.30 uur; woensdagmid dag: 6, 7 jaar van 2-3 uur; woensdaga vond: 8, 9 jaar van 7-8 uur; donderdag: 10, 11 jaar van 7-8.30 uur. Mocht u iets nog niet duidelijk zijn of wilt u inlich tingen, belt u dan naar J. Hielema, Vondellaan 7, telefoon 6131. Rien Poortvliet kreeg. Tot slot sprak de heer W. Stuulen. Deze sprak met name over de wijze waarop Bouwers de vaak niet te benijden functie van fractie voorzitter heeft vervuld. De bijeen komst welke voorafging aan het fractie- beraad, werd door mevrouw Groenen dijk gesloten. federatiebestuur besloten een avond te beleggen (medio oktober), waarbij de ontslagperikelen aan de orde worden gesteld. Bij voldoende belangstelling worden er meer van deze avonden georganiseerd. Ideeën van de leden daarvoor zijn van harte welkom. De sa menstelling van het voorlopig bestuur ziet er als volgt uit: voorzitters: P. de Bruin en H. Heller; penningmeester: J. Winkels; secretaris: G. Pappot, Prins Alexanderstraat 12. Met spoed vragen wij woonhuizen te koop Onze vaste relaties kopen graag op vlotte wijze een voor hen pas- m send pand. ’’Onze belangen als werknemers lopen gelijk. In werkgeverskringen zien we ook een sterke bundeling van krachten en daar kunnen wij niet bij achterblijven”, aldus deze Wad- dinxveense bonden in een mededeling. bouwd in goede werkruimten. Naast het centraal buro heeft de Stichting werk/buroruimten in: Waddinxveen: Anne Frankcentrum, 5e, 6e en 7e etage, Jan van Bijnenpad 1Capelle a/d Ijssel: Dorpsstraat 164. Boskoop: Zijde 27 (Sociaal Centrum). Zevenhuizen: in het Dorpshuis. Benthuizen en Moerka- pelle: in het Groene Kruisgebouw. Be woners van deze gemeenten kunnen terecht op deze adressen. Bestuur. Voorzitter van de Stichting is de heer J. Keus uit Boskoop. Het totale bestuur omvat 30 personen en woont verspreid in het hele werkgebied. Personeel. Bij de Stichting ’’Zuidplas” werken 258 personen, te weten: 43 full-time gezinsverzorgsters/help- sters. 192 part-time gezinsverzorgsters/help- sters. 10 leidsters voor de afdeling gezinsver zorging. 7 maatschappelijk werkers. 4 administratieve medewerkers. 1 hoofd afdeling gezinsverzorging. 1 direkteur. De Stichting is bezig een onder nemingsraad gestalte te geven. Het is te verwachten, dat in 1976 de verkiezin gen kunnen plaats vinden. De werkzaamheden zelf. Maatschappelijk werk. Er werken bij de Stichting ’’Zuidplas” zeven maatschappelijk werkers. Deze bezetting is zeker niet optimaal. De Overheid hanteert de stelregel, dat on geveer 1 werker op 6.000 inwoners noodzakelijk is, Bij de ’’Zuidplas” is de bezetting 1 op 11.500. Voorlopig is het niet aan te nemen, dat hierin veranderig komt, gelet op de op stelling van het Ministerie van C.R.M. Tot 1980 is vooralsnog geen uitbreiding mogelijk, zelfs heeft het Ministerie het noodzakelijk gevonden een vakatures- dere sprekers dat zouden doen, benadrukte het verloop dat de gemeen teraad kent. Mr. Smallenbroek: ’’Vanavond wederom een afscheid van een raad slid. Wederom een CDA’er van anti revolutionaire signatuur. In de afgelo- pen periode van de huidige zittings duur hebben nu vijf raadsleden be dankt. In de vorige zittings periode acht van de zeventien. Ik beg rijp, dat u, meneer Bouwers er niet I naar wil streven het vorige percentage I te halen. Toch is de signalering, nu van daag twee jaar geleden deze raad werd geïnstalleerd, kenmerkend. De demo cratie moet ook in de personen menige schok ervaren. Vervolgens wordt dui delijker dan ooit, dat de reserveplaat- sen op de lijsten zorgvuldig moeten worden bekeken. Ze zijn zekerder van een raadslidmaatschap dan vooralsnog werd aangenomen.” I ”U meneer Bouwers, mag in een Friese gemeente de voorzittershamer han teren. U komt uit het noorden, u was geen Groninger en u was geen Drent, doch iemand uit Zuidlaren. Zelf Drent, heb ik de indruk, dat u ook geen Drent I kunt worden, en zeker geen Fries. De i promotie van Zuidlaarder naar Drent is I ook een te grote stap. Zie dus, hoe wijs I een Koninkijk Besluit kan luiden: naar I Friesland boven Dokkum. U hebt in de I jaren, dat u in de politiek actief bezig 1 bent geweest, voldoende ervaring op- I gedaan om te weten hoe u brokken kunt maken. Soms balanceerde u op het scherp van de snee. U viel er niet op. In de politiek is van groot belang te kunnen bepalen wat de marges zijn, waarbinnen veilig opereren nog mo gelijk is. Daarvoor is naast inzicht een I stukje training onontbeerlijk. Die ont wikkeling is nu zover, dat u het helemaal zelf mag gaan proberen. Veel succes! Veel voorspoed naast dank voor wat u voor deze gemeente hebt gedaan. Bij afscheid behoort een ca deautje,” aldus de burgemeester, die de heer Bouwers een boekenbon overhan digde. WADDINXVEEN/NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL De Stich ting Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas” luidt de noodklok in haar pas verschenen jaarverslag 1975. De ’’Zuidplas” is in 1974 van start gegaan in de gemeenten Benthuizen, Boskoop, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJssel, Waddinxveen, Zevenhuizen en Capelle a/d IJssel.Via Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Maatschap pelijk Werk wil de Stichting een bijdrage leveren aan het zich welbe vinden van de bewoners in de gemeenten, waar de ’’Zuidplas” werk zaam is. Het jaarverslag geeft een uitvoerig verblijf in ziekenhuizen en op de bouw beeld van het vele werk wat in 1975 is van bejaardentehuizen - worden door aangepakt. Veel zorgen, zo verhaalt het geschoven naar instellingen, die direkt jaarverslag, maakt de Stichting zich aan de basis werkzaam zijn, worden ui- vanwege het beleid van de zijde van de teindelijk de bejaarde, die langer zelf- Rijksoverheid. Beleidsombuigingen, standig moeten kunnen blijven wonen die van grote invloed zijn op het werk en de patiënt, die eerder uit het zieken van de maatschappelijke dienstver- huis wordt ontslagen, de dupe van dit lening in het algemeen en misschien de soort beleidsmaatregelen, gezinsverzorging in het bijzonder. De vragen om hulp van gezinsverzor ging en bejaardenhulp nemen toe, om dat: - 1. een patiënt sneller uit het ziekenhuis De Stichting Maatschappelijke Dienst- wordt ontslagen. In die situaties is dan verlening Zuidplas is werkzaam in thuis hulp nodig van ondermeer de ge- een gebied waar ongeveer 80.000 men- zinsverzorging sen wonen. In de al eerder genoemde 2. er minder bejaardentehuizen worden gemeenten wordt gewerkt met gezins- gebouwd. De bejaarden, zo meent de verzorging, bejaardenhulp en maat- Overheid terecht, moeten langer in hun schappelijk werk. In de gemeente Ca- eigen omgeving kunnen blijven wonen. aan ^en Ijssel werkt de Stichting Dit betekent in feite meer bejaarden- Zuidplas alleen met maatschappelijk hulp. werk, samen met de Prot. Interker- Het is daarom nog meer onbegrijpelijk, kelijke Stichting Lek en Ussel dat ook de Stichting ’’Zuidplas” moet Huisvesting. In 1975 is het centraal buro van Wad dinxveen verhuisd naar Nieuwerkerk a. gelden - nu bezuinigd op de bouw d. Ussel. 2 winkelpanden werden omge HARDE WERKER De heer D. Uitbeijerse (SGP/Hervormde Kiesvereniging) noemde het voor de heer Bouwers een historisch moment afscheid te moeten nemen van de Waddinxveense gemeen teraad in verband met zijn benoeming tot burgemeester van Ferwerderadeel. Ook hij vond het jammer dat er in de gemeenteraad van Waddinxveen van een vrij sterk verloop gesproken moest worden, hetgeen volgens hem de vert rouwde sfeer niet ten goede komt. Niettemin wenste hij de heer Bouwers een goede tijd en een prettige werk kring toe. Ook de nieuwe fractievoorzitter van het CDA, ir. W. Stuulen, sprak een en kel woord. Hij vond dat de heer Bou wers de fractie van christen democraten met verve had geleid en dat drs. Bouwers nu respectabele re denen had om weg te gaan. Voor het CDA noemde hij het vertrek van de nieuwbenoemde burgemeester, die zich had leren kennen als een harde werker, een ernstig verlies. De heer M. Boere, fractievoorzitter van de Prog- ressieven, vond evenals anderen dat het de continuïteit van het gemeentebes tuur niet ten goede komt dat er nu voor de vijfde maal in twee jaar tijd een raadslid vertrekt. Niettemin wenste hij de heer Bouwers alle goeds in de toe komst toe, mede omdat volgens hem met de christen-democraat in de loop der jaren banden zijn gegroeid. Hij bracht in herinnering hoe twee jaar geleden gezamenlijk aan het gemeen schappelijk beleidsprogramma werd gewerkt. Tenslotte voerde ook me vrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (lib.) nog het woord. In ziijn dankwoord zei de heer Bouwers altijd te hebben gepoogd naar voren te halen wat elkaar bindt. Dat betekende niet dat hij er niet van hield om op be paalde momenten eens af te tasten wat politiek wel en niet haalbaar was. Drs. Bouwers vond het een juiste beslissing nu als eerste burger van Ferwerdera deel te gaan werken aan de groei en bloei van dat dorp en had er geen wroe ging over nu al na twee jaar raadslid maatschap te moeten opstappen. Maar die stap viel hem toch niet mee. De heer Bouwers had gevoelens van pijn bij het nu moeten doorsnijden van 1 hechte banden, maar vond dat er weer een nieuwe relatie zou kunnen ont staan. BIJEENKOMST In een goed bezochte bijeenkomst had het CDA eerder afscheid genomen van haar fractievoorzitter Bouwers. Naast belangstelling uit CDA- en ARP-kring kwamen ook de praeses van de Gere formeerde Kerk en leden van de Com missie van Beheer van de Gerefor meerde Kerk drs. Bouwers de hand drukken. De voorzitster van het CDA, mevrouw H. J. Groenendijk-Bernard, opende de rij van sprekers. Zij sprak met name over de belangrijke rol welke drs. Bouwers gespeeld heeft in de tot standkoming van een plaatselijke CDA-fractie. Namens het CDA bood zij de vertrekkende fractievoorzitter een boekje met prenten van Wad dinxveen aan, terwijl mevrouw Bou wers èen plant kreeg. De heer P. van der Meyden, voorzitter van de ARP, gaf in zijn toespraak een opsomming van alle functies die Bou wers gedurende de afgelopen zes jaar, I Voor onze steeds groeiende rela- woningen in diverse prijsklassen de pater makelaardij bv tel.01828-3581 waddinxveen Het is daarom nog meer onbegrijpelijk, bezuinigen (het jaarverslag geeft een en ander uitvoerig aan). Zolang er geen

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 1