GROENSWAARDERS MOGEN HET ZEGGEN foto sjaak Jeugdbrandweerwedstrijd in de stromende regen u I noteboom Wisselbeker weer voor Kon. Julianaschool Zendingsavond in De Hoeksteen Gemeente belegt inspraakavond op dinsdagavond 28 september Het Weekblad feliciteert WADDINXVEEN In n 0 0 EXCLUSIEF BLOEMWERK 5'// i 'f lis u n y 7 Maap Groenendijk verschillend formaat in exclusief album '7^ WEEKBLAD N OOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 ■3?r ifa gebeuren op dinsdagavond 28 septem- Uw bloemist IfITERFLORR en I 1 Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 HET W EEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! „KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 „DE BONKELAAR” Beukenhof 5 tel. 01828-7272 VOOR Li VOORBEELD 2 Het speelveld ligt in deze opzet achter de drie aan de Mozartlaan te bouwen bungalows. Hoewel er op deze manier geen weggetje moet komen om de huizen te kunnen bereiken, ligt het speelveld wel geïsoleerd en grenst het aan de achtertuinen van Dorpstraat-bewoners. In het noorden staat het te bouwen groeps- en rayonbu- reau van de rijkspolitie. Sweelinckhof en Schuberthof te gaan Weekblad voor Waddinxveen kan ter praten over de plaats van de drie te voorbereiding van die inspraakavond bouwen bungalows en het in te richten laten zien °P we,ke drie manieren de VOORBEELD 1 Het speelveld ligt in deze opzet direct aan de Mozartlaan. De drie bungalows staan aan de achterzijde van het terrein. Hoewel het speelveld op die manier een goede relatie met de woonomgeving heeft en een architectonisch mooie woning daar best tot zijn recht komt, ligt het betrekkelijk smalle speelveld wel aan een weg en moet er een weggetje komen om de drie bungalows te kunnen bereiken. In het noorden staat het te bouwen groeps- en rayonbureau van de rijkspolitie. Vermey); 12. De Savornin Lohman- school (Marcel Meyer); 14. Mr. A. de Roosschool (Mirjam Kaptein). ’s Middags was er eerst een wedstrijdje voor de kinderen van de brandweerlie den. Daarna een poosje vrijspuiten voor iedereen die dat wilde, maar ver liep geheel vanwege het slechte weer. Tenslotte werd het jury-hokje, zoals ge bruikelijk, weer ten prooi aan het echte vuur gegeven, wat dankzij wat brand baar afval, ondanks de regen, toch wel wilde fikken. PASSAGE 47 WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 in de loop van de ochtend ook op het terrein van de "brand" aanwezig. Wet houder H. Huizer reikte de beker uit aan Eric van der Oest van de Koningin Julianaschool, waarbij hij dank bracht aan het onderwijzend personeel voor de tijd die zij als jury weer beschikbaar hadden gesteld en het brandweerperso neel voor de organisatie. Het weer was er inmiddels niet beter op geworden. Achtereenvolgens kwamen uit: BAAN I: I. W. van Oranjeschool (Gerrit Dui- laard); 3. St. Pauiusschool (Marjon v.d. Hoorn); 5. Eben Haëzerschool (Eric van Beek); 7. Kon. Julianaschool (Eric v.d Oest); 9. Theo Thijssenschool (Fred Neale); ll. St. Jozefschool (Louise Mulleman); I3. Jan Ligthartschool (Addy van Dijk). BAAN 2: 2. Klaas de Vriesschool (Menno van Raay); 4. Re- hobothschool (Kees de Jong); 6. Mgr. Bekkersschool (Ronald Peperstraate); 8. Groen van Prinstererschool (Nico Vis); I0. Leon van Gelderschool (Peter op donderdagavond. Start 30 septem ber, leraar Frits v.d. Horst. Verder is het gelukt een cursus stijldan sen te organiseren. Na vele verzoeken wordt gestart met 2 cursussen en wel; op donderdagavond van 19.30-21.00 uur voor beginners en van 2l.l5-22.45 uur voor gevorderden. Tenslotte nog twee andere cursussen. Op veler verzoek gaan wij donderdag 30 september 's middags van 13.30 tot 15.30 uur in 't Ketelhuis starten met Gobelin-weven. Op vrijdagmiddag van 13.30 tot 15.30 uur is er in ’t Ketelhuis de cursus Vrij-raamweven. Docente Ymke Osinga heeft vanaf vandaag tot en met 23 september een kleine expo sitie in !t Ketelhuis van een paar door haar gemaakte werkstukken. Enige zeer in het oog lopende werkstukken zijn een voddenmat en een geweven hes. Een ’’voddenmat", welke veelal in Rusland en Finland worden gemaakt, wordt gebruikt als tafelkleed en deur mat; wanneer de "voddenmat” nage noeg versleten is, maken ze er een vaat doekje van. Ook een uit wol en enkele andere garens, via handweeftechniek, geweven hes, is het vermelden waard. Heeft u belangstelling, ga eens kijken. Wilt u meedoen, er zijn 15 lessen; de kosten zijn voor leden f 75,en voor niet-leden f 82,50. U kunt inschrijven en wel iedere middag tot en met 23 sep tember. Mocht u op die middag niet kunnen, maar wilt u wel aan de cursus meedoen op een avond, schrijf dan wel in en maak uw wensen kenbaar. U hoort dan zo spoedig mogelijk wat wij voor u kunnen doen. Voor deze cursussen is benodigd: een houten raam van ongeveer 40 bij 50 cm. Dit houten raam is gemakkelijk zelf te maken. 4 Latjes van plm. 2‘/2 x 2‘/2 cm; de hoekpunten verstevigen met hoek beugels, bovendien de hoeken lijmen; op de twee latjes van 40 cm onder- en bovenkant bespijkeren en wel 2 op l cm, eventueel verspringend om splijten te voorkomen. Dit raam komt u op nog geen f 10,Eventueel kunt u later een groter raam maken. Verder heeft u nodig een weefnaald of stopnaald met stompe punt, een kam en wat restjes wo'- C.M. Boots (coördinator) VOORBEELD 3 Het speelveld ligt in deze opzet over de gehele breedte tussen het te bouwen groeps- en rayonbureau van de rijkspolitie en de te bouwen drie bungalows. Hoewel het speelveld op deze manier een goede relatie heeft met de woonomgeving, moet er voor de huizen een weggetje worden aangelegd, komt een architectonisch mooie woning achter de huizen te staan, terwijl het speelveld toch ook wèer grenst aan de Mozartlaan. WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar is er de komende week het volgende te doen; Donderdag 16 september: 20.00 uur bij eenkomst onvolledige gezinnen; verder is het gebouw ’s avonds gesloten. Vrijdag 17 september: 9.30-11.00 en 14.00-16.00 uur inleveren "Winterkle- ding in de matem 86-164". voor de Kin- derkledingbeurs. De kleding moet wel schoon zijn; verder is het gebouw ’s avonds gesloten. Zaterdag 18 september: 9.00-12.00 uur Kinderkledingbeurs; 15.30 uur afreke nen en ophalen overgebleven kleding. Zondag 19 september: 13.00-17.30 uur Open Huis. Iedereen die in het gebouw wil rondkijken is van harte welkom. Maandag 20 september: 14.15 uur Jazz- ballet voor dames en heren; 16.00 uur Klassiek ballet 6 en 7 jaar; 17.15 uur Klassiek ballet 8, 9 en lOjaar; 18.30 uur Jazz-ballet vanaf 12 jaar; 20.00 uur Jazz ballet dames en heren; 20.00 uur start cursus bloemschikken. Woensdag 22 september: 20.00 uur Luis- termuziekavond. Op de kinderclubs, iedere middag na schooltijd, is nog plaats genoeg. Ieder een die zin heeft om samen met z’n vriendje of buurmeisje op club te gaan is van harte welkom. Voor de juiste da gen en tijden zie het jaarprogramma van de stichting. B.A. Schuurman Hess (coördinator). RONDRIT 's Morgens voorafgaande aan de wedstrijden, werd een rondritje met de autospuitefi, waarop de jeugd mocht meerijden, gemaakt. Om negen uur opende commandant A. H. Zwamborn de wedstrijden. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek en zijn vrouw waren de Nederlandse Staatscourant van vorige week woensdag werd mededeling ge daan"" van het koninklijk besluit de Waddinxvener ir. W. Stuulen (fractie voorzitter van het CDA in de gemeen teraad) met ingang van 1 april 1975 te benoemen tot hoofdingenieur voor bij zondere diensten van Rijkswaterstaat in vaste dienst. De agenda van ’t Ketelhuis ziet er de komende week als volgt uit: Vrijdag 17 september: Spelinstuif met disco voor jongelui van 12 t/m 15 jaar, van 20.00-22.00 uur. De entree be draagt 0,90. Dinsdag 21 september: Schuttersvereni ging "Waddinxveen" vanaf 20.00 uur. Binnenkort in ’t Ketelhuis: Dansles, clubs voor beginners en gevorderden WADDINXVEEN In de stromende regen hebben leerlingen van de vijfde en zesde klas van de basisscholen in Waddinxveen zaterdag mee gedaan aan de jeugdbrandweerwedstrijden, die in het kader van de Nationale Brandweerdag (tweede zaterdag in september) werden gehou den. Er waren welgeteld 251 meisjes en jongens op het terrein Nesse/ Noordkade aanwezig en dat zijn er weer minder dan in 1975 (290) en in 1974 (300). Voor de jeugdbrandweerwedstrijden tonen MAVO- en Atheneum-HAVO-leerlingen al helemaal geen belangstelling meer. Maar de vreugde was er zaterdag niet minder om. De leerlingen streden per klas totdat er een klasse-winnaar overbleef. De beide klasse-winnaars bonden daarna de strijd met elkaar aan, waaruit tenslotte de schoolwïnnaar naar voren kwam. De schoolwinnaars kwamen aan het eind van de morgen terug om te pogen de door het gemeen tebestuur van Waddinxveen beschik baar gestelde wisselbeker in het bezit te krijgen. Het spuitobject was ook dit jaar weer bedacht door brandweerondercom- mandant M. de Bas. Ditmaal was het een soort scheprad dat in het rond moest worden gespoten om "brandpre ventie’’ tevoorschijn te kunnen halen, ten teken dat de "brand” was geblust. Ondanks de vrij stevige wind bestond er geen enkele moeite öm goed op het spuitobject te richten en het rad aan het draaien te krijgen. Voordat de straalpijp mocht worden gehanteerd en ook daarna, moest een evenwichtsbalk worden genomen en een brandweerjekker worden.aan- en uitgetrokken alvorens de wedstrijd ten einde was. De wisselbeker was dit keer geheel nieuw. De vorige beker (in 1964 door het gemeentebestuur beschikbaar gesteld) werd drie jaar achtereen ge wonnen door de prot.-christelijke Ko ningin Julianaschool (Peter Zuidlaan) en werd daarmee haar eigendom. De nieuwe beker kwam echter dit jaar ook weer in het bezit van de Koningin Julia naschool (Eric van der Oest). WADDINXVEEN In het Hervormd Wijkgebouw De Hoeksteen aan de Es- doornlaan wordt vanavond (donder dag) vanwege de Centrale Hervormde Gemeente een zendingsavond gehou den waar evangelist Schaap zal komen vertellen over zijn werk. Het gaat op deze om kwart voor acht beginnende avond dan vooral over de zending in ei gen land, waarvoor de in Zoetermeer gevestigde IZB zich inzet. Gedacht kan worden aan het plaatsen van evangelis ten in stadscentra, nieuwbouwwijken en sterke ontkerstende gebieden; het verspreiden van evangelisatielektuur; het geven van voorlichting aan ker- keraden en evangelisatiecommissies; instructiemateriaal voor kerkeraad en gemeente, bijvoorbeeld bijbelstudies en aktuele onderwerpen voor kring- werk; het verzorgen van verenigings- en gemeenteavonden; konferenties en istruktiedagen voor evangelisatiemede- werkers; steun aan Dabarcommissies die zich bezig houden met evangelisatie-recreatiewerk op cam pings. Het laatste punt sluit aan op het gedeel te van deze zendingsavond na de pauze als onder het motto "Met de bijbel op de camping" een klankbeeld wordt ver toond over het jaarlijks terugkerende evangelisatiewerk op de camping van mevrouw Breedijk aan de Henegou- werweg. zijn gemaakt door de gemeentelijke ber om acht uur in de theaterzaal van stedebouwkundige Stad en Landschap het Anne Frank-centrum. In een brief B V in Rotterdam vond de raadscom- met nadere informatie en de uitnodi- missie voor de ruimtelijke ordening Zing tot bet bijwonen van deze in- en de woningbouw het op voorstel van spraakavond zullen de wijkbewoners de heer H. van Ek Progress!eventijd binnenkort door het gemeentebestuur worden met de bewoners van de Beet- °P hoogte worden gesteld van de op hovenlaan, Chopinlaan. Mozartlaan. tafel liggende schetsvoorstellen. Het Sweelinckhof en Schuberthof te gaan Weekblad voor Waddinxveen kan ter het in te richten letten zien op welke drie manieren de openbaar speelterrein. Dat zal gaan groene plek op de hoek Beethoven- - laan/Mozartlaan verder kan worden ingericht. (1800 vierkante meter) zou worden laan 107) 208 handtekeningen voor bestemd tot openbaar speelterrein. het groen houden van die plek. Kort- Afgesproken is drie maanden geleden geleden liet de heer Kalman weten in de gemeenteraad dat met de wijk- begrip te hebben voor het feit dat het bewoners overlegd zou worden hoe niet kan, maar er drie bungalows zou- het op de hoek Beethovenlaan/Mo- den moeten worden neergezet om aan zartlaan uiteindelijk zou kunnen gaan de benodigde grondopbrengst te ko- worden. Te meer daar zij in november men. Hij toonde zich ingenomen met van het vorig jaar de raadsleden mas- de forse ruimte die overblijft voor het saai lieten weten in feite tegen het be- openbaar speelterrein, want dat had bouwen van de groene plek te zijn. In de handtekeningenactie volgens hem een paar weken tijds verzamelden de dan toch wel bereikt. heer AKalkman (Mozartlaan 109) Hu er drie bruikbare schetsontwerpen en mevrouw R. Akkerhuis (Mozart- WADDINXVEEN Wethouder P. voor verkocht de gemeenteraad met i F. J. van Schie CDAheeft in de de stem van de heer H. van Ek Prog- I dinsdagmiddag gehouden vergadering ressieventegen op 24 september 1975 ongeveer 2.000 vierkante meter voor f 300.000,- aan de Staat der j van de raadscommissie voor de ruim- telijke ordening en de woningbouw J een aantal schetsontwerpen laten zien Nederlanden (ministerie van Justitie), hoe de groene plek op de hoek Beet- Volop gediscussieerd werd toen al hovenlaan/Mozartlaan verder zou over de inrichting van de overblijvende kunnen worden ingericht. Bekend is ruimte. In de gemeenteraadsverga- dat in het noordelijke gedeelte van dering van 9 juni van dit jaar is vast- deze door Groenswaarders ’’groene gelegd dat er op die plek drie bunga- long” genoemde ruimte een nieuw lows (1200 vierkante meter) zouden groeps- en rayonbureau van de rijks- worden gebouwd tegen een grondop- politie zal worden neergezet. Daar- brengst van f 370.000,- en dat de rest

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 3