Rondom de hefbrug Leed Bibliotheek en Amnesty haken in op Vredesweek Overeenstemming over nota van uitgangspunten In Zuidkade 1350 huizen, geen dag winkels, geen flats en geen scholen Deze huizen, zo verdeeld Prins Dis Huizen Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 J l. 140 woningwetwoningen met -euwGt nen voelen. Grote vlaktes (bijvoor beeld parkeerruimten) zijn daarom minder gewenst, evenals te smalle, hoge stegen van grotere lengte. De toe passing van woonerven dient de aan dacht te hebben. van nog I WEEKBLAD 3 OOR 33 ADDINX3 EEN DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 r1 zandpalen aangebracht, gevolgd door zandopspuiling. Het opgebrachte zand i zal een jaar de tijd hebben om te zak ken. Hiedoor wordt een stabiel bouw terrein gemaakt in de niet ontveende polder, waardoor de latere onder houdskosten wegens verzakkingen tot normale proporties kunnen worden teruggebracht. Voor het bouwen in Zudkade I betekent dit, dat de huizen bouw pas in 1978 daar kan beginnen, zodat volgend jaar in Waddinxveen slechts beperkt zal kunnen worden ge bouwd. Ofwel maximaal 55 woningen. Om de kostbare methode van bouw- rijpmaken te kunnen verwezenlijken hebben de Waddinxveense gemeen teraadsleden besloten vrije sectorbouw toe te staan en voor deze gronden, die op de hoek Jan Dorrekenskade Oost/- Kanaaldijk (rond de treurwilg) aantrek kelijk zijn gelegen, hoge grondprijzen vast te stellen. Bij raadsbesluit van 23 juni 1976 is reeds voor de bouw van 23 schakelbungalows grond aan de bouw en aannemingsmaatschappij P. Rehorst BV verkocht voor de prijs van drie mil joen gulden. Ook de overige, langs het kanaal gelegen gronden, zullen voor betrekkelijk hoge prijzen voor vrije sectorbouw worden verkocht. PARKEREN Teneinde de hoeveelheid verharding in het plan te beperken en het aantal ver keersbewegingen in het woongebied te verminderen is het gewenst het par keren zoveel mogelijk bij de ontslui tingsweg te concentreren. Hierbij dient de maximale afstand tussen woning en parkeerplaats (75 m.) in het oog gehou den te worden. Het parkeren voor de bewoners langs de ontsluitingsweg zal zoveel mogelijk op eigen terrein dienen te geschieden. Bij deze opzet zal een groot aantal woningen aan woonpaden komen te liggen, die geschikt dienen te zijn voor vuilniswagen, brandweerauto enz. Minimale afmetingen (3 m breed te) zijn hiervoor voldoende. Het is ook mogelijk op deze woonpaden auto's van bewoners toe te laten zonder lang- parkeren toe te staan. De afstand tus sen woning en parkeerplaats is dan minder kritisch, omdat de auto voor in- en uitladen resp. in- en uitstappen voor de deur kan komen. Teneinde de in richtingskosten van het plan en het on derhoud van het openbaar groen na het gereedkomen van het plan voor de gemeente te beperken kan worden overwogen het nabij de woningen gele gen deel toe te delen aan de aldaar gesi tueerde woningen met een strikt ver bod tot bebouwing. gemaakt van hoekwoningen in gesloten bouwblokken. De meest gevraagde wo ningtypes in Waddinxveen zijn eenge- zinshuurwoningen (voor de huidige flatbewoners), eengezins- premiekoopworiingen (voor dezelfde groep), twee onder één kap-huizen (vrijesector) en kleine woningen voor onvolledige gezinnen. Gezien de reeds aanwezige collectieve woongebouwen voor bejaarden wordt de vestiging van zo'n voorziening niet noodzakelijk geacht. De bejaardenwoningen en "kleine woningen" dienen, zo mo gelijk, gespreid over het gehele gebied gerealiseerd te worden. temmingsplan. Voor de woningwetsec- (4.30 tot 5.00 meter breed) als eenge- garage, dient niet bij voorbaat uitgeslo ten te worden, wanneer deze gunstig gesitueerd kunnen worden op bijvoor beeld een terrein dat grote kaveldiepte toestaat. Ook in Zuidkade I zal tot uitdrukking komen dat er behoefte is aan contact en aan privacy. De privacy zou gevon den kunnen worden in ommuurde ei- i derhalve gebouwd dienen te worden als gen terreinen en/of binnen gesloten 'bouwblokken. Aan één zijde van de woning is een goed visueel contact ge wenst met de openbare ruimte, hoewel bij voorkeur met een bufferrand door tuin of carport. Een goede visuele rela tie tussen woning en ontsluitingsroute is wenselijk. In het woongebied zal men goed de weg moeten kunnnen vinden. Daarom is een duidelijk herkenbare structuur gewenst. De groepen woningen zullen zich als herkenbare eenheden kunnen manifesteren. Binnen een woninggroep kan iedere woning op een eigen wijze herkenbaar zijn (bijvoorbeeld menging van woningtypen). Men moet zich in het openbaar gebied op z’n gemak kun- GEEN WINKELS EN SCHOLEN Voor de jeugd is het wenselijk per leeftijdscategorie speelgebiedjes te bes temmen en zonodig in te richten. Op een loopafstand van maximaal 100 me ter van de woning is voor kleuters een speelterrein nodig met een zandbak, klim- en hangtoestellen enzovoorts van globaal 300 vierkante meter groot. Naast de speelstraat (woonpaden) is op 300 meter maximaal van de woning een trapveldje met enige hoekjes voor an der spel gewenst. Men kan verder over wegen om woonpaden te asfalteren (rolschaatsen) en speelgelegenheden te scheppen door woonerven. Het is niet nodig in het bestemmings plan Zuidkade I ruimte te reserveren voor dagwinkels en scholen. Wel is een goede voetgangers- en fietsrelatie met de aanwezige voorzieningen wenselijk. Voor een peuterspeelzaal dient onge veer 200 vierkante meter gereserveerd te worden. Een goede inpassing van de woonbebouwing in het landschap, ge bruik van waardevolle landschap pelijke elementen in de woonbebou wing en zo goed mogelijke aanpassing van het plan aan de aanwezige het woonmilieu storende elementen (zoals loodsen) is vereist. In het globale bestemmingsplan is ge kozen voor een noord-zuid lopende ontsluitingsweg, in het noorden in de richting van het centrum voerend, en zuidwaarts, via kruising van de Burg. Trooststraat aansluitend op de Mercu- 70 vrijesectorwoningen PR EM IE33 ON IN G EN 40 procent 100 eengezinswoningen (koop) 20 andere types (koop), bijvoorbeeld "kleine woningen" 20 eengezinswoningen (huur) 140 premiewoningen W ONING 33 E 1 33 ONINGEN inclusief beschermd eigen woning- bezit) (40 procent): 1 10 eengezinswoningen 15 "kleine woningen" 15 bejaardenwoningen deze mogelijk nieuw bewoners kunnen, mits binnen de financiële mogelijkhe den, leiden tol aanpassing van het bes- temminpNnlan Vnnr de wnninowetsec- tor kan daarbij tevens gedacht worden zinswoning, in drie lagen met inpandige aan de subsidiemogelijkheden voor de - "goede en goedkope" woningen. De jaarlijks in Waddinxveen in aan bouw te nemen hoeveelheid huizen bedraagt 130. Voor volgend jaar 1977) is in andere bestemmingsplannen nog slechts voor 36 woningen bouwgrond beschikbaar. De ongeveer 350 in Zuid kade I te realiseren woningen zullen INSPRAAK Zodra de plannen in Zuidkade 1, waar 350 huizen zullen worden neergezet en dagwinkels en scholen zullen ontbre ken, enigszins zichtbaar zijn te makèn voor wat betreft de indeling in de uit te werken gebieden, voorgestelde ningtypen en t - dient naar de opvatting van gemeentebestuur een inspraakronde van 1 a 2 maanden te volgen. De wo- driekamerwoningen, ningbouwverenigingen hebben toege zegd te zijner tijd de geinteresserde huurders te zullen oproepen. De Stich ting Eigen Woningbezit Groenswaard beschikt over een lijst van ongeveer 100 kandidaat-kopers en de gemeente heeft het eerste o*ntwerp WADDINXVEEN De Raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw is accoórd gegaan met de uitgangspunten voor het opzetten van Waddinxveens nieuwste woonwijk Zuidkade 1. Voor dit door de gemeenteraad op 18 december 1975 vastgestelde bestemmings plan is een "nota van uitgangspunten" gemaakt, die in het gemeentehuis steeds onderwerp van bespreking is. De uitgangspunten dienen als richt lijn voor het gemeentelijk team dat zich met de uitwerking van Zuidka de 1 bezighoudt. Bij het ontwikkelen van het woonge bied gelegen tussen Jan Dorrekenskade Oost, Gouwe, de noordelijke begren zing van het industriegebied Maarten Schoutenstraat/Mercuriusweg en Ka naaldijk, wordt uitgegaan van het bes temmingsplan Zuidkade I, het ontwerp-structuurplan voor de gemeente, de gedachtenwisselingen in de raadscommisie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw, de ge sprekken met de besturen van de Wad dinxveense woningbouwverenigingen en het door de Grontmij drie maanden geleden uitgebrachte rapport over de bodemgesteldheid. De vrijesectorwoningen naar eigen keuze van de toekomstige bewoners, voor zover de kavels aan "bouwgroe- pen” worden verkocht. Overwogen dient te worden of bij p van de premiekoop- vele gegadigden genoteerd voor de woningen de mogelijk toekomstige uit- vrijesector-kavels. De contacten met breidingsmogelijkheden (achter- en zijaanbouw) reeds kunnen worden aan gegeven. Het bouwen van "smalle woningen" WADDINXVEEN Er komen in het bestemmingsplan Zuidkade 1 359 huizen. De verdeling van deze woningen alsmede globale richtlijn voor de diverse categorieën ziet er als volgt uit: 3 RIJ ES EC I OR 33 ON IN G EN (20 procent 24 schakelbungalows (Rehorst BV) 34 twee onder één kap 12 vrijstaande woningen I volgt: in 1977 90 stuks, in 1978 130 stuks en 1979 130 stuks. Voor het bouwrijp- maken gaat men ten zuiden van de Jan Dorrekenskade Oost en ten oosten van rokken conclusies, maar j aan de Noordkade& hun de Kanaaldijk Z0 te werk. Eerst worden huis kunnen laten bou wen. Dat Chris Keij het in zijn (van antiek houdende) l-ii uoaiunyivi uvuuivn vingers heeft zal niemend ook zo n vijftiental ere- I willen ontkennen. Zijn - tot maandag 4 oktober gerunde - specialiteiten- restaurant/bistro De Gou we Dis is een voortref felijk lopende zaak ge worden sinds het door oud-burgemeester C. A. van der Hooft op 25 juni 1973 werd geopend. Voor dat Keij restaurateur- avontuur begon runde hij de koffieshop in het Bou- wvoorlichtingscentrum aan de Staringlaan en de "keuken” van de theater zaal in het Anne Erank- centrum. Op maandag 29 maart van dit jaar ging aan de Goudse Oosthaven De Mallemolen draaien. Eigenlijk, zo zei hij toen, had hij niet zo’n behoefte aan een tweede bedrijf, maar heeft hij het op emotionele gronden ge pacht, omdat hij het pand, dat uit 1643 dateert en volledig met antiek is in gericht, zo uniek vindt in Nederland. De vorige ei genaar exploiteerde er een café, het Rem- brandtshoekje, en heeft er 22 jaar over gedaan om de schitterende collectie an tieke meubelen, por selein, glaswerk en schil derijen te verzamelen. De inrichting is geheel ge handhaafd. Onder streng toezicht van Monumen tenzorg werd het voorma lige café in het achterhuis uitgebreid met een mo derne keukenuitrusting. Chris Keij dus op maan dag 4 oktober uit De Gouwe Dis en de vrijgezel Maarten van Velzen uit Schiedam er die dag in. De verandering zal onof ficieel gebeuren. Het pub liek zal er wellicht net zo weinig van merken als het personeel van dit speciali teiten restau ran t/bistro, dat er overigens wel even van stond te kijken toen werd meegedeeld dal "- meneer Keij" zou opstap pen. Maar ze zien de toe komst rooskleurig te gemoet van dit topeet- huisje, dat tot in alle hoe ken van Nederland een goede naam geniet. Oók bij de Waddinxveners, die maar tien procent van de klanten uilmaken. Negen tig procent komt elders vandaan. Uil binnen- en buitenland De Waddinxveense woni ngbouwverenigingen wor den na een periode vam betrekkelijke "rust" voo ral de laatste tijd weer ge confronteerd met talloze echtscheidingsge vallen. En als gevolg hiervan gaat er bijna geen dag voorbij of er staat weer een man pf een vrouw op de stoep van een bestuurslid van ken woningcorporatie met de nodige woonwen sen nu het in getrouwde Ltaat samenwonen en sa- kenleven in deze gevallen liet langer meer tot de [mogelijkheden schijnt te Lehoren. Laak nog voor het lemeentehuis daar iets lan hoort - hoe slecht de bevolkingsboekhouding Lp dit punt is bewijst het Statistisch Jaarboek Wad- Linxveen 1975-1976 waa- Lin over 15 ingeschreven Lchtscheidingen wordt besproken, terwijl het Lerkelijk aantal misgelo pen huwelijken een stuk Loger ligt - trekt men bij ce Waddinxveense hui- tenverdelers aan de bel. Landelijk gezien werden Ir vorig jaar 1.000 echt scheidingen meer uitge sproken dan in het jaar iaarvoor. Voor dit jaar Lordt een veel groter aan- Lil verwacht. Iedere echt- fcheiding - in 1975 waren lat er ruim 20.000 - heeft Iver het algemeen tot ge- VERDELING Het gevolg van deze politiek voor de sociale womingbouw is dat het mo gelijk zal zijn om met behoud van een sluitende exploitatie in Zuidkade 1 grondprijzen vast te stellen zowel in de premiesector als ook in de woningwet- sector, welke aansluiten bij de tot he den in dit Gouwedorp gehanteerde grondprijzen, die voor zover vereist, steeds de goedkeurng van de betreffen de instanties hebben gekregen. Volgens de bij hel bestemmingsplan behorende voorschriften zijn grenzen gesteld aan het aantal woningen in het totale plan: 350 huizen. Het minimum bedraagt 302 woningen en het maximum 430. Voor gesteld wordt om als uitgangspunt voor nadere uitwerking uit te gaan van deze verdeling: 70 vrijesectorwoningen (20 procent), 140 premiewoningen (40 pro cent) en 140 woningwetwoningen, in clusief beschermd eigen woningbezit (40 procent). De dichtheid in het 7,6 hectare metende gebied zal bij 350 hui zen ongeveer 40 woningen per hectare bedragen. Deze dichtheid moet als maximaal haalbaar worden beschouwd gezien de grillige vorm van het te be bouwen terrein, wanneer een woonge bied met hoge woonwaarde wordt ver langd en van flalbouw wordt afgezien. Hoewel de bouw van meergezinswo ningen in de voorschriften wordt toe gestaan, dient naar de mening van hel gemeentebestuur hiervan geen of zeer spaarzaam 10 a 15 procent) gebruik te worden gemaakt. Gestapelde bouw is aanvaardbaar, bijvoorbeeld in een vorm, waarbij op eengezinswoningen (in twee lagen) een aantal tweekamer woningen (in twee lagen) een aantal tweekamerwoningen, gelegen aan een eigen galerij, worden gerealiseerd, of in een vorm, waarbij gebruik wordt burgerschappen. Is het j ere-burgerschap Waddinxveen hier niet aangevochten, in het Gelderse Wageningen is dat wel het geval. Daar hebben de afdeling Wageningen van de PSP en het PPR-actiecentrum vorige week een brief aan de gemeenteraad ges tuurd waarin wordt ge vraagd prins Bernhard het ere-burgerschap te ont nemen. Het verzoek is ge daan "naar aanleiding van de tot nog toe aan het licht gekomen laakbare handelingen van prins Bernhard", aldus de brief. De twee partijen menen dat die laakbare handelin gen een dusdanige smet op 't in zijn ere- burgerschap vereerde verzet hebben geworpen dat dit "in een wel zeer vreemd daglicht komt te staan". Nu is het niet te verwach ten dat de in de raadsfrac tie van de Progressieven vertegenwoordigde leden van de PSP (W.M.L. van Breemen) en PPR (drs. W.C. Verbaan) overeen komstige activiteiten zul len ontplooien. Zeker niet na het "monarchie- debat” in de gemeen teraadsvergadering van woensdagavond I septem ber, toen bleek dat onder PvdA-raadsleden enorme verschillen van inzicht bestaan over de toekomst van de monarchie (consti tutionele, voegt bur gemeester mr. A.G. Smal- lenbroek daaraan dan toe orh het democratisch ka rakter hiervan sterk te benadrukken) in ons land. Bovendien en dat zou dan als een "excuus" gel den wordt in het gemeentehuis toch al hard gewerkt de gang van zaken rond hel ere- burgerschap in Wad dinxveen op andere leesl te schoeien. De verschil len die dit systeem nu nog kenmerkt moeten er uil. Een voorbeeld. prins Bernhard en oud- burgemeester CA. van der Hoolf kregen de bij hel ere-burgerschap be- Panorama i horende gouden medaille, I Paar dingen sterk op. j terwijl oud-burgemeester L’ernieer, dat een uil- A. Warnaar en andere valsslad voor Den Haag I ere-burgers het met zilver moet zijn, heeft opvallend moesten doen. dure koopwoningen; de afstand Boskoop- Waddinxveen is nog geen 6 kilometer, maar de prij zen voor nieuwbouwwo ningen van hetzelfde type en dezelfde indeling ver schillen ineens zo'n f 15.000,- in het voordeel van Boskoop. Nog een paar andere ge gevens die het woonon- derzoek heeft opgeieverd: In Midden Holland kost gemiddeld de hoekwo ning f 5000,- meer dan een rijtjeshuis, kosten vrijstaande nieuwbouw huizen gemiddeld ƒ221.000,-, bedraagt het twee onder één kap-type gemiddeld ƒ210.000,- en moet voor een vooroor logse rijtjeshuis in dit deel van Nederland gauw ƒ93.000,- gemiddeld worden betaald. "Prins blijft ere-burger Waddinxveen” vertelde deze krant twee weken geleden na gebeld te heb ben met de Rijksvoorlich- tingsdienst (RVD). Dit ere-burgerschap werd onze prinsgemaal bij zijn I bezoek aan dit Gouwe- dorp op 28 maart 1961 I verleend wegens zijn gro- -voor het Neder land. Als het aan prins ^nGroenswaard^ allerlei functies in de krijgsmacht en het bed rijfsleven neer als uit- onvolledige vloeisel van hel rapport j van de Commissie van In eenpersoonshuishou- drie en de^op grond daar- Bens, die mede door gun- J stige subsidieregelingen lok nog eerder aan eigen- Boningbezit kunnen ■oen. Bescheiden mannen en vrouwen, al dan niet met Minderen, zullen in Wad- ■inxveen voorlopig nog lel aan het nodige onder lak kunnen komen, zeker Is menige flatwoning en eengezinshuis straks Bijkomt bij de oplevering In de in Groenswaard 3 B aanbouw zijnde wonin gen, Maar daarmee zijn B problemen - waarvoor Isluurders van de Wad- Lcveense woningbouw verenigingen zich gep- lalst zien bij deze "haus- I' van mislukte hu wlijken waardoor ons Brp op dit moment ■ordt geteisterd - er na- llurlijk niet minder om. ■at de woningverdeling rechtvaardig moge blijven pl-ilsvinden I WADDINXVEEN Van zondag 19 tol zondag 26 september wordt voor de tiende maal de Vredesweek gehouden, j In het kader hiervan organiseert de Openbare Christelijke Bibliotheek Waddinxveen in samenwerking met de Waddinxveense afdeling van Amnesty International een tentoonstelling, die zowel in de bibliotheek aan de Juliana van Stolberglaan als in de Anne Frank- bibliotheek te bezichtigen is. Als motto voor deze Vredesweek is door het Interkerkelijk Vredesberaad gekozen: "Bedreigd Bestaan". Enkele aspecten hiervan, zoals mililairisme en rassendiscriminatie, worden op deze tentoonstelling naar voren gebracht door middel van boeken, kranteknip- sels en brochures. Voor de belangstel lenden is er de Vredeskrant verkrijg baar voor de prijs van ƒ0.55 en kan men gratis een keuzelijst meenemen met boeken over dil onderwerp die in de bibliotheek aanwezig zijn. De toe gang is gratis tijdens de openingsuren van de bibliotheek. riusweg, welke via een nog te realiseren brug bij de Apollolaan aansluit op de route naar Gouda (Kanaaldijk). De aansluiting van de Burg. Trooststraat op de Kanaaldijk via de aldaar aanwe zige brug zal voor personenauto's en langzaam verkeer gehandhaafd blijven. Het noordelijk deel van het plan krijgt eveneens een aansluiting op de Kanaal dijk ter vervanging van de af te sluiten aansluiting J. Dorrekenskade Oost/Ka- naaldijk. Ook zal een ontsluiting via de oostelijke Burgemeester Trooststraat mogelijk zijn. Gezien de vele aanwezige ontsluitings- mogelijkheden dient nader overwogen te worden of het noord-zuid-tracé als doorgaande autoweg moet worden uit gevoerd, of dat volstaan kan worden met twee voor autoverkeer "doodlo pende" ontsluitingen. Reservering voor verkeersbestemming van het niet uit te voeren deel van de noord/zuid-route voor mogelijk latere woonbebouwing op het huidige centrale bedrijfsterrein is daarbij dan wel vereist. Bij uitvoering van de noord/zuid-route als doorgaan de weg verdient een sterk geknikt tracé de voorkeurNNaast de voetgangersver- binding met de Zuidkade, die in het globale plan is opgenomen, is een di recte verbinding voor fietsers en voet gangers met het mddelbare scholen complex, het sportpark en het zwem bad aan de Sniepweg gewenst. Hiertoe is ter hoogte van de Sniepweg een fiets/voet-verbinding over de Ringvaart en de Alpher Wetering noodzakelijk. Dit is de plek waar in het bestemmingsplan Zuidkade 1 350 huizen zuilen worden neergezet in de komende jaren. 3VONINGGROOTTE Over de woninggrootte staat in de nota van uitgangspunten voor Zuidkade 1 het volgende: De eengezinswoningen bij voorkeur met ruime woonkamers en daarbij drie wo- of vier slaapkamers. bebouwingsstructuur, De bejaardenwoningen als tweeka- het merwoning op begane grond. De "kleine woningen” als twee- en Wat het Weekblad voor Waddinxveen een dag na de op vrijdag 20 augustus beklonken verkoop wist is nu ook tot andere kranten doorgedrongen: de Wad- dinxvener Chris Keij heeft zijn specialiteiten- restaurant/bistro De Gou we Dis verkocht aan de 24-jarige Schiedammer Maarten van Velzen. Deze in weelde grootge brachte jongeman door liep in Duitsland de hotel- vakschool, liep stage bij een Hollandse wijnhan delaar, werkte in een Spaans viersterrenhotel en kreeg bij Le Coq d'Or in Rotterdam als assistent-bedrijfsieider de smaak.van een eigen zaak te pakken. Geld van papa en contacten Heineken-Coebergh brachten Maarten van Velzen naar het Wad dinxveense specialiteiten restaurant De Gouwe Dis aan de Zuidkade, dat Chris Keij voor een bui tengewoon goed bod best van de hand wilde doen. Hij is dan ook nu in staat het als 35-jarige wat rusti ger aan te gaan doen, al zijn vakkundige aandacht te gaan richten op zijn restaurant De Mallemo len aan de Goudse Oost haven (het oog van de meester maakt het paard vet, zegt niet voor niets het spreekwoord) en rui mer te gaan wonen nu de nieuwe man boven De Gouwe Dis gaat wonen en de Waddinxveense restau rateur, zijn vrouw Ria en dochter op een stuk grond Bet geïllustreerde Boekblad Panorama heeft dit derde kwartaal de Speciale uitgave Huis het ■hl laten zien. Voor dit ■rondere nummer 3,95 in de boekhandel) er in <Je periode augus- 1975-maart 1976 een onderzoek ingesteld naar T huizen in de verschil- ■>dc delen van ons land ■'ten om te komen tot ejn zo nauwkeurig mo- Mhjke woon kaart van ■derland. In dit onder zoek werden betrokken ■yO advertenties voor ■m 14.000 huizen, ver leid over verschillende ■ningtypen. Om de prij- in de verschillende ■vincies betrouwbaar le ■nnen vergelijken, werd basis voor dil onder- ■'k gekozen voor de te ■*P slaande nieuwbouw ‘•'l'Sezinswoning, in een ■Je' 5 a 6 kamers, dou- achtertuin. blijk dat zo n eenge- ■'Woning in Midden 1 gemiddeld MJXX),- kost. In dit van Nederland ■rJl naarmate men ■hier bij de kust komt, ■n ëorpen meer betaald r eenvoudige huizen, ■■h vallen van door de regering get- i is hij wel van plan allerlei andere representatieve functies te blijven vervui len En daaronder behoren dorp op 28 maart 1961 'te verdiensten lolg dat één woning extra i bedrijfsleven in lan de voorraad wordt Inllrokken. Aan de Pas- Bernhard ligt legt hij wei Ben wordt getracht vorm ie geven aan de woon- Bensen van Bezinnen, alleenstaanden ZUIDKADE 1 m c» r-~-

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5