Ook kunstwerken Negen miljoen en geen cent meer Over nieuw gemeentehuis wordt al een aardig poosje druk gesproken Brandweer van Waddinxveen meet krachten Dit is in het nieuwe raadhuis te vinden Instuif voor Gehuwden nu Instuif Inn Scouting groepen vierden 30- jarig bestaan Mbuma-zending Oud raadhuis wordt zeker niet gesloopt In 1963 werd al grond gereserveerd aan de Petteplas n 8,4» o TALENPRAKTICUM doorlopend talenopleidingen op elk niveau studiecentrum gouda I I 432.500 f5.321.500.— f 1.632.100,— f 350.000.— f 800.000 f 463.900,— J gebouwen zou een bedrijfskantoor kunnen worden neergezet. Voor de op brengst van deze grondverkoop gaat men op het gemeentehuis uit van f 120.000,Onderaan de tekening is de uitbreiding gepland van Verbakel BV. Het gemeentehuis zal worden omgeven door een wandelgebied, be plantingen en 110 parkeerplaatsen. WADDINXVEEN Een goede huisvesting van het gemeentelijk apparaat is in Waddinxveen al een aardig poosje een druk besproken zaak. Iedereen is het er namelijk over eens dat de huidige werkruimten van het gemeentebestuur - raadhuis, drie verbouwde woonhuizen en drie houten complexen - kwalitatief en kwantitatief beslist niet meer voldoen aan de eisen, die daaraan gesteld mogen worden in een gemeente met ruim 20.000 inwoners nu en 25.000 in 1995. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 Hier in het Brugcentrum achter het huidige raadhuis aan de Zuidkade en HH 77 Huioiae ■Raadhuis dat de koppeling met het huidige raad huis een ongewenste zaak was. Het nieuwe gemeentehuis zou nooit effi ciënt verbonden kunnen zijn aan het oude raadhuis en dat zou natuurlijk BEAGANEGROND Raadzaal (60 a 70 tot 100 zitplaatsen) Trouwzaal (ook vergaderzaal) Vijftal spreekruimten Afdelingen sociale zaken, interne zaken en algemene zaken (met bijbehorende chef- ruimten) Typekamer Bodekamer Archief Machinale boekhouding Receptie Entree/ingangshal de rB rRXMTOCR re rruuRMANav ««waan# I A 2Q0 r.'.. 2,3 MC.ZÏ7 januari 1975 kwam gemeenteraad met een krediet van 50.000,- (anderhalf jaar later gevolgd met nog eens 25.000,-) over de brug WADDINXVEEN Om het nieuwe gemeentehuis te kunnen verfraaien met kunstwerken zit bij de inrichtingskosten van 350.000,- een bedrag van 50.000,-. De rest gaat op aan stoffering en meubilair. Overigens heeft de VVD- fractievoorzitster mevrouw L. M. Oosterbroek-Waagmeester wel eens gezegd dat mocht te zijner tijd blijken dat het uitzicht voor de gemeenteambtenaren wat zou tegenvallen - het Brugcentrum als bouwplaats is nu eenmaal minder aant rekkelijk dan de oevers van de Petteplas - aan de raad altijd nog een krediet kan worden gevraagd om de Waddinxveense kunstenaar Theo den Boon opdracht te geven vooreen leuke muur-ofschuttingbeschildering. WADDINXVEEN Het was stralend weer toen vrijdag voor een week de feestelijkheden ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de Charles de Eoucauld- en de Catharina van Siena scoutinggroepen (padvinders) startten met een officiële opening gevolgd door een ouderwets gezellig kampvuur. Om hall' tien gingen de kabouters en welpen naar bed en werden de gidsen en ver kenners op speurtocht uitgestuurd. Om II uur was iedereen weer terug. Het was weliswaar een koude nacht maar onze stoere scouts hadden het best naar hun zin. Zaterdag startten de activiteiten reeds om zeven uur met een standaard kamp- morgen: opstaan, wassen, aankleden, eten, tenten opruimen, inspectie en dagopening. Daarna werd er een gan zenbordspel gespeeld waarbij de jeugd leden zich konden uitleven in allerlei specifieke scoutingactivileiten. Volgens goede scouting gewoonte werd daarna het middageten door de jongens en meisjes zelf klaargemaakt op een hout vuur. Voor de jeugdleden werden daar na de activiteiten besloten met de in stallatie van zes kabouters, werden eni ge welpen tot gids en helper geïnstal leerd en - last but nol least - werden op spectaculaire wijze vier welpen overge vlogen naar de verkenners. Deze wel pen moesten proberen droog over de vaart te komen, terwijl de verkenners alle moeite deden dit te laten misluk ken. Hel was een plezierig en nat ge beuren. 's Avonds was er voor oud-leden, ou ders, incrowd en belangstellenden een uiterst geslaagde instuif met licht en muziek opgeluisterd door het technisch team van de Wapiti-slam en verzorgd door gidsen en verkenners. Deze instuif besloot een geslaagd feest dat een prachtige reclame was voor het moder ne spel van verkennen. WADDINXVEEN Het nieuwe gemeentehuis kent drie bouw lagen (begane grond, eerste ver dieping en tweede verdieping), een souterrain en een technische ruimte op het dak. Op elke ver dieping van beneden naar boven is steeds dezelfde plek te vinden met voorzieningen als lift, trap penhuis, garderobes, toiletten (ook voor invaliden), werkkasten en ruimten voor leidingen en me ters. In het te bouwen pand voor het gemeentelijk apparaat treft men het volgende aan: ENTREE VERDIEPING Afdelingen financiën en comp tabiliteit, ruimtelijke ordening, onderwijs, cultuur en sport en personeelszaken (met bij behorende chefruimten) Controlekamer Reserveruimte Kaartekamer Commissiekamer Drie wethouderskamers Kamer gemeentesecretaris Kamer burgemeester Kamer secretaresse college van Burgemeester en Wethouders Vier spreekkamers Kamer sportambtenaren Boekhoudmachine TWEEDE VERDIEPING Dienst Openbare Werken en -Bedrijven: Kamer directeur Kamer adjunct-directeur Twee spreekkamers Vergaderruimte Afdelingen administratie en bouw- en woningtoezicht (met bijbehorende chefruimten) Kadaster Koffiekamer Keuken en keukenvoorraad Tekenkamer Lichtdrukkerij/tekenarchief TECHNISCHE RUIMTE OP HET DAK Luchtbehandeling en centrale verwarmingsinstallatie Machinekamer WADDINXVEEN De Mbuma-zen ding belegt volgende week maan dagavond in het kerkgebouw van de Remonstrantse Gemeente aan de Zuid kade 59 een avond met ds. A. J. Wijn- maalen uit Maartensdijk. Begonnen wordt om half acht. WADDINXVEEN/N1EUWERKERK AAN DEN 1JSSEL Zoals eerder bericht doet de Waddinxveense vrijwil lige brandweer zaterdag 25 september mee aan de brandweerwedstrijd (lage druk) Tien Gemeenten, waarvoor ook de spuitgasten uit Nieuwerkerk aan den IJssei, Moordrecht, Moerkapelle, Reeuwijk, Bodegraven, Zevenhuizen, Boskoop, Gouda en Capelle aan den IJssei in actie komen. De wedstrijd speelt zich af in de fabriek van Pacton, waar containers worden gemaakt. De brand is uitgebroken in de verwarmingsinstallatie, die zich bevindt in één der bijgebouwen, waar zich ook de spuitcabine’s bevinden. Dit is een gebouw met meerdere ruimten, ge scheiden door glaswanden.Voor de wedstrijd zal één der glaswanden wor den aangeven als brandmuur. Buiten het gebouw bevindt zich een olietank van ongeveer 2.500 liter. Na afloop van de wedstrijd worden in het Hervormd Centrum in Nieuwer kerk aan den IJssei de prijzen uit gereikt en een broodmaaltijd kunnen worden gebruikt. Daar zal de Wad dinxveense ploeg, die als zevende aan de beurt is, kunnen napraten over het bereikte resultaat dat kan worden beloond met een wisselbeker of één van de andere vier bekers. WADDINXVEEN De bouw- en inrichtingskosten van het nieuwe gemeentehuis mogen geen cent meer bedragen dan negen miljoen gulden. De gemeenteraadsleden - met de stem van de heer W. M. L. van Breemen (Prog- ressieventegen - hebben in hun vergadering van woensdagavond 9 juni dit bedrag vastgeprikt op de prijspeildatum 1 augustus 1977inclusief 16 of even tueel 18 procent BTW. Drie maanden geleden overlegden Burgemeester en Wethouders de gemeenteraad het volgende staatje: Grondkosten Bouwkosten Technische installaties inrichtingskosten Herbestratingen, groenvoorzieningen, keermuur Risico-verrekeningen en onvoorzien Nog geen drie maanden na de installa tie van burgemeester mr. Smallenbroek besloten de gemeenteraadsleden op 9 juni de stichtingskosten van het nieuwe gemeentehuis te bepalen op f 9.000.000,-. Uit de toen overlegde voorlopige exploitatie-opzet bleek dat deze sluitend is en dat de nieuwbouw geen extra last op de gemeentebegro ting zou leggen, indien f 625.000,- zou worden gehaald uit het gemeentelijk reserve-potje "fonds stadsuitleg”, het geen geschiedde. Op 23 juni stemde de gemeenteraad in met de eerste her ziening van het bestemmingsplan Brug centrum om daarmee de bouw van het nieuwe gemeentehuis ruimtelijk mo gelijk te maken. Vorige week donder dagavond was het zover dat in een ver gadering van de raadscommissie voor de openbare werken en -bedrijven, waarvoor alle raadsleden waren uit genodigd, de schetsontwerpen van het nieuwe gemeentehuis met de nodige toelichting en informatie konden wor den getoond. Het streven is voor dit nieuwe pand half januari 1977 de eerste paal te slaan. aan het eind van de Stationsstraat) komt het drie verdiepingen tellend nieuw gemeentehuis te staan. Het kantoorgebouw is een ontwerp van het Waddinx veense architectenbureau Stuurman BV. Links van het gebouw het raadhuis met de twee houten noodgebouwen. Op de grond van deze af te breken nood- BOUWKOSTEN Op het moment dat elf maanden gele den werd besloten het nieuwe gemeen tehuis in het Brugcentrum neer te zet ten bestond nog geen volledig inzicht in de bouw- en inrichtingskosten. Wel dat het pand een ontwerp diende te zijn van het Waddinxveense architectenbu reau Stuurman BV, dat al bij een in het begin van de jaren zestig gehouden raadhuisprijsvraag als winnaar uit de bus was gekomen. De dringend nood zakelijke huisvesting van het gemeen telijk apparaat en de financiële aspec ten daarvan waren vanzelfsprekend za ken die burgemeester mr. A. G. Smal lenbroek op zijn tafel kreeg tijdens zijn installatie op 16 maart van dit jaar. Loco-burgemeester H. Huizen. "De uitdrukking "wij barsten uit ons jasje” is wat populair; de andere uitdrukking "we zitten op elkaar schoot" klinkt wat té plezierig, maar wij worstelen met plaatsruimte. De werkkamers zijn over vol, de wethouders zijn gewend, als de burgemeester even weg is, prompt zijn kamer te gebruiken. Openbare werken en -bedrijven zetelt in een paar omge bouwde woonhuizen aan de oostzijde van de Gouwe. In de wandeling heet .die dienst dan ook "de Overkant". De gemeente-ontvanger heeft zijn onder dak in een voormalige woning, nader aangeduid met: naast de bakker”. WADDINXVEEN Nadat de Waddinxveense dansvereniging The Old Classic (stijldansen) vlak voor het pas gehouden openings- bal haar programma voor het sei zoen 1976/1977 heeft gepresen teerd (12 dansavonden, waarvan 6 met levende muziek) komt nu de Waddinxveense danssociëteit in stuif! Inn 77 met haar jaarprog ramma voor dit seizoen. Instuif Inn 77 is de nieuwe naam voor het in februari 1967 door vier Wad dinxveners opgerichte Instuif voor Gehuwden. "Dank zij de vele bezoekers en een enthousiast comité is de Instuif de laatste tien jaar niet alleen groter, maar voo ral gezelliger geworden", zegt het comité met de leden J. van Uu- nen, Neptunuspad 13, W. Vogel zang, Tesselschadelaan 1, L. Bresser, Zuidkade 55a, J. Koster, Peter Zuidlaan 112 en E. Thijs. Wingerd 142 in het overzicht van de activiteiten van Instuif Inn 77, een naam die volgens deze vijf Waddinxveners meer bij deze tijd past. Voor het seizoen 1976/1977 staan 7 dansavonden op het programma met zeer goede orkesten, die mu ziek op hun repertoire hebben staan voor een zo gevarieerd mo gelijk danspubiiek, zoals Charley and the Arrows (openingsbal za terdag 25 september), danscombo The Rythm Rascals (herfstbal za terdag 23 oktober), De Aviola’s (Sinterklaasbal zaterdag 27 no vember), The Mellowtones jNieuwjaarsbal zaterdag 8 janua ri), The Sunny Siders (verras- singsbal zaterdag 12 februari), The Ereewheelers (crocusbal za terdag 12 maart) en The Rhine Town Dixie Preachers '60 (groot spektakelbal zaterdag 9 april). De avonden van Instuif Inn 77 wor den steeds in de theaterzaal van het Anne-Erankcentrum gehou den en beginnen om acht uur. Twee dagen voor een dansavond kunnen ’s avonds tussen 7 en 9 uur kaarten worden besteld door in Waddinxveen 5566 te dTaaien (L. Bresser. Zuidkade 55a). SOUTERRAIN Verdiépte vloer van raadzaal Rijwielstalling Drukkerij Opslag- en vergaderruimte Archief WADDINXVEEN Het huidige gemeentehuis van Waddinxveen aan de Zuidkade 8 werd in 1911 onder het "be wind" van burgemeester G. van Dort Kroon en gemeentesecretaris A. Kreu- peling gebouwd. Met het gereed ko men van het nieuwe gemeentehuis zal dit pand na 66 jaar leeg raken. Over de bestemming van het huidige raadhuis hebben Burgemeester en Wethouders slechts deze beslissing genomen, dat zij de gemeenteraad niet zullen voorstel len dit gebouw te slopen. Naar de mening van het college kan pas wan neer enige zekerheid bestaat op welk termijn het huidige gemeentehuis vrijkomt over een toekomstige bestem ming worden beslist. Op het gemeentehuis wordt gedacht aan de volgende bestemmingen, zij het dat het Christen-Democratisch Appèl (CDA) wel eens de mogelijkheid heeft geopperd de streekmuziekschool aan de Kerkweg-Oost er in onder te bren gen: Verhuur aan derden als kantoor (brengt geld in het laadje voor de gemeente); Bestemming in sociale-culturele sec tor (gaat ten laste van de gemeentekas); Herbestemmen als (meergezins)wo- ning. niet zo’n best effect op de jaarlijkse exploitatie geven. Bovendien waren er de ruimte en de mogelijkheden een compleet nieuw gemeentehuis neer te zetten, in drie bouwlagen met gedeel telijk souterrain, waarin, naast de huis vesting van het gemeentebestuur en al het "binnenpersoneel”, ruimte is ge vonden voor een raadzaal, trouwzaal en voldoende vergaderruimte. Het handhaven van het huidige raadhuis ais representatief gedeelte zou overigens niet hebben geleid tot een bouwlaag minder. Pas bijna een jaar geleden - op 22 okto ber 1975 - heeft de Waddinxveense gemeenteraad, met de stem van de heer W. L. M. Kruijk (CDA) tegen, besloten dat het nieuwe gemeentehuis in het Brugcentrum moest worden gebouwd. Andere plekken, zoals aan de westzijde van de Petteplas (Esdoornlaan) en op de hoek Jan Dorrekenskade Oost/Ka- naaldijk, vielen om allerlei praktische en planologische redenen af. Overigens werd al in november 1963 bij de vast stelling van het uitbreidingsplan Groenswaard in onderdelen rekening gehouden met het feit dat aan de Pet- teplas ooit nog eens een nieuw gemeen tehuis zou worden neergezet. Maar in tussen zijn 13 jaar verlopen en zijn an dere maatstaven medebepalend gewor den voor het gemeentelijk beleid. Totaal f 9.000.000 Op het ogenblik zit er f 6.176.500,in kas voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis. In dit bedrag zit het "raadhuispotje” dat afgerond f 1.140.000,- bevatte. Verder wordt uitgegaan van rijksbijdragen ter bestrij ding van de werkloosheid over 1975, 1976 en 1977 ten bedragen van f 720.000,-, een saldi-reserve van f 1.200.000,- en een bijdrage uit het grondbedrijf van f 1.000.000,-. Uit hek gemeentelijk reservepotje 'fonds stadsuitleg komt f 625.000,-, terwijl de opbrengst verkopen eigendommen Henegouwerweg (huisvesting gemeentelijke dienst Openbare Werken en - Bedrijven), Sniepweg 1 voormalige ambtswoning burgemeester) en Kerkweg 155 wordt geraamd op f 965.000,-. De exploitatie-opzet laat zien dat de jaarlijkse rente en afschrijving bijna een kwart miljoen gulden (f 243.382,40) bedraagt. Met het onderhoud van de binnen- en buitenboel is ieder jaar f 205.000,- gemoeid. Dit laatste bedrag is het gemeentebestuur ook kwijt met het in redelijke staat houden van de hui dige gebouwen. Omdat ingaande 1978 een rijksbijdrage van f 245.000,- be schikbaar is ter bestrijding van de werkloosheid en de kapitaallasten van het niéuwe gemeentehuis jaarlijks neerkomen op f 243.382,40 laat de exploita tie een voordelig verschil zien van f 1.617,60. En dat betekent dat met de bouw van het nieuwe gemeentehuis geen extra druk wordt uitgeoefend op de schouders van de Waddinxveners. In het beleidsprogramma voor de gebouwde, gemeentehuis een nieuw huidige raadsperiode (1974-1978) is dan stuk vastbouwen, zodat de in het raad- ook bepaald dat gestreefd zal worden huis aanwezige ruimten in de toekomst naar een doelmatige huisvesting van de nog zouden kunnen dienst doen voor gemeentelijke diensten in een kanto- representatieve- en vergaderactivitei- rencomplex. Vandaar de naam ten. gemeentekantoor voor wat een gemeentehuis zal dienen te zijn. Een BESTEKSKLAAR drie verdiepingen tellend modern Ha,f januari 1975 maar sober pand dat een einde maakt J aan het zeer nijpende ruimtegebrek van dit moment. Het nieuwe gemeentehuis komt achter om de zaak besteksklaar te kunnen ma- het huidige aan de Zuidkade, daar waar ken, maar gaandeweg werd duidelijk de Stationsstraat eindigt. Er is nu een kale en troosteloze ruimte met stukken weg, parkeerplaatsen en groen. Aan vankelijk wilden Buregemeester en Wethouders aan het huidige, in 1911 houten NOODGEBOUWEN VERBAKEL BV

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 7