WEEKBLAD - SPORT Voetbalprogramma Waddinxveense sportspetters NeVoBo wijkt nietgeen dispensatie Be Fair-volley Schakers WSV speelden voor het eerst in het AF-centrum Be Fair-volley gelijk tegen Goudse Verz. 2 Antilope oogst in pupillen competitie vier medailles WSE GAAT GOED DOOR EN HIELD WINST THUIS Laatste alle matenwedstrijd De Sperwer lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll WADDINXVEENS SCHAAKNIEUWS fee Fair-RVC, 11.00 uur feeeuwijk-Waddinxveen, 10.00 uur floreant 2-Waddinxveen, 9.30 uur froeneweg 2-Be Fair 4, 10.00 uur f SE 2-Be Fair 3, 11.00 uur f SE 3-Moordrecht 3, 10.00 uur Suv. Boys 3-Waddinxveen 3, 10.00 uur |VSE l-Be Fair 2, 10.00 uur U EEKBLAD VOOR WADDINXVEEN —DONDERDAG 16 SEPTEMBER 1976 2 2 2 2 2 2 2 2 I I 1 1 2 2 2 2 I 1 2 2 2 2 0 4 4 4 2 2 2 2 2 0 0 0 o 4 3 3 2 2 I I I 1 0 0 4 4 3 3 3 2 1 1 0 0 0 o STAND 3e klas A KNVB (West II): Groot Ammers SV'35 Duno 's Gravenzande HVO Be Fair Schoonhoven Koudekerk Spirit DSO Vlaardingen 100“., 100",, «3% 75% 66% 66% 50% 50% 50% 33% 25% 20% 2 2 2 I 2 2 2 2 1 2 2 2 Be Fair hiervan kon profiteren. Met J Stand na 2 Ronden 1. Rudi van Wijk 2. Okko Ebens 3. Kees Bregman 4. Jan Vleggeert 5. Rolf Torenbeek 6. Ronald Best 7. Hans Ruiter 8. André Dekker 9. Wim van Os 10. Arie Smitskamp 1 1Cris Voerman 12. Michel Gerts 13. ClaudiaTorenbeek 14. Ronnie Voerman kreeg Piet Oskam nog een goede kans na een van de weinige leuke aanvallen, maar doelman De Jong van Schoonho ven stopte de hard ingeschoten bal. Na rust keerde Hein Rehorst niet meer terug (dijbeenblessure) en werd prima vervangen door Ben Yaha. Be Fair had in deze periode het betere spel, maar toch scoorde Schoonhoven het eerste doelpunt. Uit een corner op links, kop te de geheel vrijstaande Kroos goed in. Het spel werd vinniger, mede doordat de scheidsrechter enkele dubieuze be slissingen nam. De verdediging van Schoonhoven moest een aantal malen aan de noodrem trekken, zonder dat nog een kwartier te spelen, maakte ver- dediger Ooms van Schoonhoven het toch te gortig, toen hij de doorgebro ken Wim Bron in het strafschopgebied onderuit haalde. De toegekende straf schop werd door Jan van Rijn benut: 1 - I. tiekzaal aan de Staringlaan, omdat ie dereen het er over eens is dat volleybal zo veel mogelijk gestimuleerd moet worden. Het feit dat na jarenlang dispensatie verkregen te hebben nog een heel sei zoen lang naar Hazerswoude zal moe ten worden uitgeweken komt ongetwij feld ter sprake op de morgen (vrijdag) in het clubhuis van Be Fair-tennis in het sportpark De Sniep te houden jaar lijkse ledenvergadering van Be Fair- volley. Binnen de gelederen van de vol leyballers heerst een gevoel van teleur stelling nu juist in het jaar dat na lang wachten een begin is gemaakt met de bouw van een sporthal geen dispensatie meer wordt verleend. Te meer daar deze zomer het bij Be Fair zeer gebrek kig is overgekömen dat opnieuw om dispensatie moest worden gevraagd op een moment dat de daarvoor gestelde termijrt al zou zijn verstreken. De Ne- VoBo stelt niet langer meer dispensatie te kunnen verlenen, omdat er prece denten zouden worden geschapen, ter wijl het ook zo is dat bezoekende vol leybalverenigingen beslist niet graag spelen in een in feite niet geschikte ruimte, zoals de gymnastiekzaal aan de Staringlaan. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver- eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSF (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensportVereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem-en Poloclub De Gouwe zwemmen, poloën)Basketbalvereniging TOOS (basketbal). WADDINXVEEN Ter gelegenheid van de opening van een nieuwe sport zaal in Reeuwijk werd afgelopen zater dag in die gemeente een waar sportgala gehouden, dat werd besloten met de volleybalontmoeting Goudse Verzeke- ringen-2 en Be Fair-1. De Gouwenaars eindigden het afgelopen seizoen op de tweede plaats in de derde divisie, dus het beloofde een zwaar karwei te wor den voor de Waddinxveners. Maar de punten zouden uiteindelijk toch eerlijk worden verdeeld (2-2). In het begin leek een goed resultaat erg moeilijk, want het levendig en aanval lend sterk variërend Goudse team speelde Be Fair al snel via tweemaal 15-7 op een 2-0 setachterstand. In die fase was het Be Fair-blok zonder meer onvoldoende en de ploeg speelde wat te verlegen. In de derde set gaf Goudse Vezekeringen echter even de ruimte aan Be Fair en ineens begon de machi ne daar goed te draaien. Gerjo Cor- nelisse o.a. gaf de Goudse gebroeders Kraan weinig scoringskansen en door het lastig serveren werd de aanvalsop bouw van Goudse bemoeilijkt en 10-15 setwinst was de beloning voor Be Fair. In de vierde set stond Be Fair, o.a. door een listige tactische bal van, de geluk kig goed herstelde Cees van der Pligt, al snel op een 1-6 voorsprong. Een klei ne verslapping maakte bij 3-10 nog wel een time-out noodzakelijk, maar via ge degen aanvallen van vooral Jan van der Spek en Jack Rothuizen was vervol gens ook deze set overtuigend met 8-15 voor Be Fair. Einduitslag dus 2-2. Na afloop werden de spelers en coa ches verwend met bloemen en con- sumptiebonnen. De wedstrijd was een geslaagde propaganda voor de volley- balsport in Reeuwijk en omgeving. Ko mende zaterdag speelt Be Fair 1 de eer ste bekerwedstrijd tegen DUF I in Nieuwerkerk aan den IJsseL Aanvang 14.00 uur. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc- keven) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsenWaddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen WADDINXVEEN Met de vierde wedstrijd bij Avantri in Schoonhoven sloot ook de Waddinxveense sportclub Antilope de Goudse pupillencompeti tie af. In totaal veroverden de Wad dinxveense meisjes en jongens vier me dailles. Het was zo dat van ieder van de vijf nummers sprint (40 of 60 m), ver springen, hoogspringen, balwerpen en kogelstoten de beste prestaties uit ten minste drie wedstrijden meetelde voor het totaal aantal punten. Bij de jongste meisjes, pupillen B, handhaafde Marie Louise haar positie in het middn van haar groep en eindig de.als 15e met 1738 punten. Katja Ku- per miste op het nippertje een medaille bij de meisjes pupillen A, door als 6e te eindigen met 2265 punten. Bij de jon gens pupillen B viel Martin Heus wel in de prijzen, ais 10e met 2708 punten. Danny Liem miste, door vorige maand in Boskoop met 1.05 m 10 cm beneden zijn eigen record hoogspringen te blij ven, de eerste plaats bij dezelfde cate gorie, maar mag toch trots zijn op zijn uitstekende tweede plaats met 3077 punten, en de medaille die daarbij hoort. Bij de jongens pupillen A ie jaars bereikte Peter Paul Rijnkels een goed all-round resultaat met 2583 punten, maar de mededinging is hier al zo sterk, dat dit hem op de 23e plaats bracht. De jongens pupillen A 2e jaars vormden de grootste en sterkste groep, waarbij Jac- co van der Post, Ton de Groot en Eelco van Geerensteyn met succes slag lever den om uit de staart weg te blijven, wat hen respectievelijk op de 43e, 40e en 31e plaats deed eindigen. Freek Bosch kwam zelfs tot een 1 le plaats met 3475 punten, wat hem een medaille oplever de, ondanks dat zijn evenaring van het clubrekord op de 60 m in 9.8 sec. bij deze laatste wedstrijd door een misver stand niet in de telling werd verwerkt. Dat clubrekord vestigde Fred Langen doen al eerder in deze competitie, met de uitstekende kogelstoot van 8.64 m, en balworp van 38 m leverde hem dat totaal 3639 punten, en eervolle 5e plaats en een medaille op. Terugkijkend op deze competitie valt het allereerst op, dat bij de organisatie weer enorm veel werk door weinigen werd verricht. Antilope kon daar niet noemenswaardig aan bijdragen, laat staan een wedstrijd in Waddinxveen or ganiseren. Maar ook de andere vereni gingen hadden grote moeilijkheden om een jury bij elkaar te krijgen en de re sultaten te verwerken. De Antilope- deelnemers toonden duidelijk het gemis aan trainingsfaciliteiten; vooral met hoogspringen bleven de meesten ten achter bij wat ze zouden moeten kunnen halen, en waren de goede resul taten meer toevalstreffers. Maar als we aanvaarden dat pupillen-atletiek in de eerste plaats is: al spelende leren lopen, springen en werpen op de goede ma nier, dan was de competitie een mooie manier om eigen zwakke en sterke pun ten te ontdekken en daarmee de basis te leggen voor verbeteringen, en dat in een paar prettige, sportieve ochtenden waarbij het wedstrijdelement toch ook voor de nodige stimulans en spanning zorgde. De competitie is dan ook, niet alleen door het winnen van medailles en vestigen van persoonlijke records, helemaal geslaagd. WADDINXVEEN Het voetbalpro gramma voor de komende week luidt als volgt: ZONDAG 19 SEPTEMBER Afdelingswedstrijden Unio3-WSE2, 14.30 uur Unio 5-Waddinxveen 3, 12.00 uur M'drecht 3-Waddinxveen 4, 14.30 uur WSE 3-Lekkerkerk 6, 14.30 uur WSE 4-Moerkapelle 4, 12.00 uur Moordrecht 7-WSE 5, 12.00 uur WSE 6-Nieuwkoop 6, 12.00 uur Haastrecht 6-Waddinxveen 5, 10.00 uur ZATERDAG 18 SEPTEMBER KNVB-wedst rijden: Be Fair-SV 35, 14.30 uur Monster 2-Be Fair 2, 14.30 uur Afdelingswedstrijden Waddinxveen-Zwammerdam, 14.30 uur Rhoda 2-Be Fair 3, 14.30 uur Be Fair 4-Aarlanderveen 2, 14.30 uur Waddinxveen 2-Be Fair 5, 14.30 uur A’veen 3-Waddinxveen 3, 12.45 uur Be Fair 6-Gouda 3, 14.30 uur Aarlanderveen 4-Be Fair 7, 11.00 uur Be Fair 8-Zevenhoven 4, 12.30 uur Gouda 5-Waddinxveen 4, 12.30 uur Siveo4-Be Fair 9, 14.30 uur Waddinxveen 5-WDS 5, 14.30 uur Zwammerdam 6-Be Fair 10, 11.00 uur kinschoten 4-Waddinxveen 6, 12.00 uur Be Fair 11-Sportlust 9, 12.30 uur JELGDCOMPET1TIE Zaterdag 18 september Hoofdgroep: Be Fair-Spirit, 14.30 uur Klas A Esto-WSE, 14.30 uur Lekkerkerk-Waddinxveen, 14.30 uur Jod. Boys 2-Be Fair 2,16.15 uur Ona 2-Waddinxveen 2, 16.15 uur K/a.t/1.' Linschoten-Be Fair 3, 16.15 uur K/aï/4.' Waddinxveen 3-Unio 3, 16.15 uur \Klas B: Gouda-Be Fair, 13.00 uur \KlasB: VEP-Waddinxveen, 13.30 uur \Klas B: Be Fair 2-Jodan Boys 2, 16.15 uur Waddinxveen 2-Zwervers 3, 13.00 uur GSV2-WSE2, 13.00 uur Nieuwkoop 3-Be Fair 4, 14.30 uur A7a.v C: Olympia-Waddinxveen Bergambacht-WSE, 13.00 uur Waddinxveen 2-Nieuwerkerk 2, 13.15 u Ewervers2-Be Fair 2, 14.30 uur Be Fair3-ONA2, 13.00 uur Waddinxveen 3-WSE2, 13.15 uur Be Fair 4-Aarlanderveen, 16.15 uur rL'PILLENVOETBAL [Zaterdag 18 september firoep D BeFair-RVC, 11.00 uur fcoccer Boys-WSE, 11.00 uur [Reeuwijk-Waddinxveen, 11.00 uur floreant 2-WSE 2, 10.30 uur [Waddinxveen 2-Soc. Boys 2, 10.30 uur [Be Fair 2-Groeneweg 2, 9.30 uur fee Fair 3-Floreant 4, 9.30 uur Boe. Boys 3-Be Fair 4, 11.00 uur fee Fair 6-Be Fair 5, 9.30 uur Boe. Boys 4-Waddinxveen 3, 10.00 uur troep E: Be Fair-volleybalvoorzitter Evert Jan van Beek: "Geen goede zaak voor het volleybal en Be Fair in het bijzonder, dat we geen dispensatie hebben gekregen van de NeVoBo". WADDINXVEEN Komende zater dag houdt de wedstrijdcommissie van de hengelsportvereniging Waddinxveen de laatste wedstrijd van de alle-maten- competitie. Er zal gevist worden in De Gouwe. Het betreft hier een kascon cours. dus opgave met betaling van 3.- inleggeld kan geschieden tot vrijdagavond 19.30 uur bij de bekende adressen. Verzamelen bij het station om 06.00 uur. WADDINXVEEN De Waddinxveense postduivenvereniging De Sperwer nam deel aan de wedvlucht Soignis. Afstand 169 kilometer. In con cours 194 duiven. Gelost om 7.30 uur met krachtige Z.wind. Aankomst eerste duif 8.53.58 uur, laatste 9.11.45 uur. Snelheid eerste duif 2017,89 m per min., laatste duif 1645.92 m per min. D. Boere 1 2 3 7 12 16 19 25 45; T. H. Twigt en Zn 4; J. Versloot 5 31C. Toor en Zn 6; Gebr. Anders 8 14 15 20 22 26 28 29 30 38 42 47 48; Troost-Tamerus 9 10 13 17 34; M. Groen 11; van Gelooven-van Dijk 18 40 49; Gebr Metselaar 21 23 27 32 35.37 39 41 43 44; A. Smith 24; de Kok-Bijmans 33; D. Heeren 36; Th. Colla 46. Bregman 0-1; Ronald Best-Ronnie Voerman 1-0; Hans Ruiter-Michel Gerts 1-0; Ronald Best-Andre/Dekker 0-1; Andre/Dekker-Hans Ruiter0-l. Halverwege volgende maand - vrijdagavond 15 oktober - zal in de theaterzaal van het Anne Frank centrum de slotavond van het ten nisseizoen worden gehouden, zoals dat voor Be Fair is geweest. Ditmaal dus geen afscheidsfeest in het clubgebouw op de banen van De Buitenhof in het sportpark De Sniep, maar een gezellige avond in het veel ruimere AF-centrum. waar meer mensen met elkaar een dansje kunnen maken en een (ma tig) borreltje kunnen drinken. Er is levende muziek die avond van het bekende Blue Note Trio, dus het zal geen moeite kosten rond 180 leden van de Be Fair- tennisfamilie bij elkaar te krijgen die tegen betaling van f 3,50 per persoon de slotavond vanaf half negen zullen willen bijwonen. Op de banen van De Buitenhof in het sportpark De Sniep houdt Be Fair-tennis komende zaterdag weer het echtparentournooi. Voor dit gezellige tournooi heeft men zich tot afgelopen maandag kun nen opgeven. De loting wordt za terdagmorgen om acht uur gehou den. De eerste wedstrijd vindt plaats om half negen. Be Fair-voetbal, zo lezen we in het septembernummer van Sport- schakels, heeft weinig goede woorden over voor de wijze waa rop de gemeente deze zomer de voetbalvelden in Waddinxveen heeft laten opknappen en vraagt dan ook een bezinning op dit punt. Gingen in voorgaande jaren bestuursleden van de voetbalclubs aan de gang met graszoden om vooral de doelgebieden aan te pakken, nu werd er omgeploegd en in plaats van zoden verschillen de soorten graszaad gebruikt. En dat allemaal in een hoog tempo, waardoor een nabehandeling van de velden geen overbodige luxe is geworden. "Deze bewerking heeft weinig zin gehad en heeft alleen maar geld gekost", is de bittere conclusie van Be Fair-voetbal. Morgen (vrijdag 17 september) wordt in het clubhuis De Buiten hof van Be Fair-tennis door Be Fair-volleybal de jaarlijkse leden vergadering gehouden, die om kwart over acht begint. Behalve de jaarverslagen en de ieder jaar weer terugkerende agendapunten gaat het ditmaal ook om belang rijke punten als sfeer en extra acti viteiten. "Op weg naar de sport hal" is voor de volleyballers de leuze van het seizoen, dat geken merkt wordt door de tweede af wijzing van hel districtsbestuur van de NeVoBo op het verzoek om dispensatie voor heren 1 ten aanzien van het spelen van thuis wedstrijden in de gymzaal aan de Staringlaan, zolang de aan de (korte) Sniepweg in aanbouw zijn de sporthal nog een seizoen op zich laat wachten. Tegen deze be slissing heeft Be Fair-volleybal beroep aangetekend. Nog wat andere zaken die met Be Fair-volleybal te maken heb ben en die op de morgen (vrijdag) te houden jaarlijkse ledenverga dering ter sprake zullen komen. In het bestuur zullen niet meer terug keren Jan Spaans en Jeep Teijema. Kandidaat voor die func ties staan A. Lafeber en L. v.d. Holst. Op 24 augustus van dit jaar telde Be Fair 163 leden. Dat zijn er drie minder dan een jaar gele den. Hoewel de contributie-inning veel te wensen overlaat (gestreefd wordt naar een betaling in één keer) zijn de volleyballers wel uit de rode cijfers. Vertoonde de vori ge balans nog een nadelig saldo van f 2.385,22, er is nu een posi tief saldo van f 829,85. Een finan ciële vooruitgang derhalve van ƒ3.215,07. Het vorig seizoenges- tarte mini-volleybal is uitgedraaid op een groot succes. Voor de ads- piranten en junioren van Be Fair- volleybal blijven vaste coaches het grootste probleem. "Het ont breekt op dit punt binnen de vereniging klaarblijkelijk aan ent housiasme en verenigingssaamho- righeid (clubliefde)”, stelt de ver trekkende vice-voorzitter Jeep Teijema. Be Fair-voetbalvoorzitter M. van den Berg heeft trainingspak ken aangeboden gekregen voor het eerste elftal (van Sporthuis De Bron) en voor het tweede elf tal (van Stolker Meubeltoonzalen BV). Be Fair Al - voor het eerst gekleed in trainingspakken ge schonken door Sporthuis De Bron - heeft de eerste competitie wedstrijd met 2-0 verloren van Donk Al. De Be Fair-speler Pe ter Both moest al snel afhaken door een enkelblessure. In de kantine van de voetbal vereniging Waddinxveen in het sportpark De sniep wordt mor genavond (vrijdag) weer gekla verjast vanaf acht uur. Een disco- sjoko-avond voor leden en intro- ducees staat in dezelfde kantine weer op het programma zater dagavond 25 september om acht uur. WADDINXVEEN - Het bestuur van Be Fair-volley, dat bij het hoofdbestuur van de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo) beroep had aangetekend tegen de weigerachtige houding van het districtsbes tuur van deze bond om het Waddinxveense eerste herenteam nog voor één jaar toe te staan thuiswedstrijden te spelen in de (te kleine) gymnas tiekzaal aan de Staringlaan, heeft nul op rekest gekregen. Dit beroep en een door het gemeentebestuur geschreven brief dat intussen aan de (korte) Sniepweg is begonnen met de bouw van een het volgend seizoen klaar zijnde sporthal heeft dus geen enkel resultaat opgeleverd. i Be Fair legt zich, zoals was I aangekondigd, neer bij de gevraagde arbitrale uitspraak van het NeVoBo- hoofdbestuur. Voor de Waddinxveense volleyballers betekent het dat het eer ste herenteam thuiswedstrijden in de promotieklasse zal moeten gaan spelen in de sporthal in Hazerswoude. Een heel seizoen lang, en dat is natuurlijk voor de sfeer en het vereniginsverband geen goede zaak. Niet voor niets werd al sinds 1971 aan Be Fair dispensatie verleend voor het spelen in de gymnas- derspit tegen Aarlanderveen (1-0). WSE Het was een verdiende overwinning van een fris draaiend WSE dat in de be ginfase van de wedstrijd al duidelijk liet zien geen genoegen te willen nemen met het spel wat Hillgersberg de thuis club wilde opleggen. Het vrij talrijke publiek kwam volledig aan z’n trekken. Vooral het middenveld liet goed voet bal zien. Dat hier geen doelpunten uitkwamen kwam toch wel doordat de voorwaartsen van WSE het vaak zelf wilde doen. Daarbij kwam nog dat de gasten de buitenspelval met veel kun digheid hanteerden, en zodoende wei nig kansen weg gaven. Toch kwamen er kansen, maar het klei ne beetje geluk wat toch wel nodig is, was de thuisclub nog niet deelachtig. Ook Hillegersberg deed in deze fase van de wedstrijd er alles aan om het spel wat WSE hun opdrong in hun voordeel om te buigen. Toch zou WSE een minuut voor tijd op 1-0 komen door een goede aanval over rechts en een voorzet van Ron Koppejansen fou tief wegwerken van de verdediging van de bezoekers kon Andre Moons het eerste doelpunt laten aantekenen. Na de thee was het in de eerste minuut al weer gelijk. De gehele verdediging tastte mis op een voorzet van links en de bal werd het doel ingelopen. Na dit doelpunt was het alleen WSE dat de toon aangaf, uitgespeelde kansen wer den niet benut, de gasten konden geen I vat meer op het spel van de thuisclub krijgen. Net naast en de paal stonden de overwinning die in dit gedeelte van de strijd zeker verdiend was in de weg. Met kunst en vliegwerk konden de gas ten in deze fase van de strijd hun doel nog schoon houden, vooral Peter Jans sens was een voortdurend gevaar, maar met de afwerking was het net te gehaast en niet zuiver genoeg. Tien minuten voor tijd kwam WSE definitief op winst. De aanval ingeleid op het mid denveld over links en subliem voorzet ten van Ron Koppejans kon door Sjako Vermey worden afgwerkt tot doelpunt. Een prognose geven voor aanstaande zondag is gezien de sportieve rivaliteit tussen Waddinxveen en WSE een moeilijke zaak. Het is een plaatselijke derby, waar onbewust meer dan anders de clubkleuren verdedigd gaan worden. De wedstrijd begint om half drie en la ten we zeggen dat het een gelijkspel wordt. STAND 4e klas E KNVB: Haastrecht Lekkerkerk WSE SVDP SCR Waddinxveen VEP Oudewater Ommoord Unio Hillegersberg Schiebroek WADDINXVEEN-ZO Waddinxveen-zondag speelde uit met een versterkt middenveld tegen Schie broek. In de eerste helft kreeg de thuis club de beste kansen, maar doelman Dido Havelaar wist erger voor de gas ten te voorkomen. In de laatste minuut van de eerste helft nam Waddinxveen de leiding toen Adriaan Hoogervorst beheerst scoorde. Na de thee trok Schiebroek massaal in de aanval, waar bij de counters van Waddinxveen ech ter bijzonder gevaarlijk waren. Naar mate het einde naderde kreeg Schie broek steeds meer haast en werd het voor de defensie van Waddinxveen makkelijker om de druk te weerstaan. BE FAIR De eerste competitiewedstrijd van Be Fair in en tegen Schoonhoven is geëin digd in een gelijkspel.’Hoewel Schoon hoven furieus startte en in de eerste mi nuut al een goede scoringskans kreeg (Leo Pol greep goed in) werd het over wicht van de thuisclub niet in doelpun ten omgezet. De Be Fair-verdediging had vooral in het begin nogal moeite met het enthousiaste spel van zijn te genstander. Keeper Kees Verhoef red de eenmaal uitstekend en had vervol gens geluk, dat een ver schot op de lat belandde. De voorhoede van Be Fair (Jan van Rijn, Wim Bron, Piet Oskam) kon de snelheid niet uitbuiten, omdat zij weinig goede passes ontving van de verdediging en middenlinie. Toch WADDINXVEEN WSE is in de voetbalcompetitie goed doorgegaan door tegen Hillegersberg de winst thuis te houden (2-1). In de eerste competitiewedstrijd bleef Be Fair tegen een wilskrachtig Schoonhoven steken op een gelijkspel (1-1). Waddinxveen-zondag hield tegen Schie broek de voorsprong vast (0-1en delfde Waddinxveen-zaterdag het on- 2e Ronde Arie Smitskamp- Rudi van Wijk 0-1; Kees Bregman-Jan Vleggeert 72-72; Rolf Torenbeek-Hans Ruiter 1-0; Wim van Os-André Dekker 1-0; Ronald Best-Michel Gerts 1-0; Claudia Torenbeek-Cris Voerman 0-1; Okko Ebens-Ronnie Voerman 1-0; Ronald Best-Arie Smitskamp 1-0; Hans Ruiter- Cris Voerman 1-0; Ronald Best-Rolf Torenbeek 0-1Michel Gerts-Rudi van Wijk 0-1Cris Voerman-André Dekker 0-1. WADDINXVEEN Vorige week donderdagavond speelde de Waddinxveense Schaakvereniging WSV haar derde ronde voor de onderlinge competitie. Daarbij *erd voor de eerste keer in het Anne Frankcentrum gespeeld. WSV heeft met het schaakspelen in de grote zaal van het Anne Frankcentrum een goede accommodatie herkregen om het schaken in verenigingsverband goed tot zijn recht te doen komen. De uitslagen van de derde ronde luiden als volgt H. Schoemaker-L. Bloem afg.; A. Kardol-L. Wolfs 0-1; W. van Oort-A. 'an der Starre 1-0; L. Ellers-P. Broer 0- 1; H. Smitskamp-FLG. de Roodt 0-1; K. löenema-R. Hamming 0-1; W.van |Grieken-A. Littooy 72-72; N. de Vries-A. I'ersluis afg.; P. Venema-P. Vis 0-1; P. |'.d. Hoek-P. v.d. Heijden 1-0; J. leggeert-W. Verstoep 72-72; P. Roos- r'.A. van Os 1-0; C. Verhammen-Wim |'an Os 0-1; E. van Rhee-R. Jones 0-1; [H. van Woudenberg-H. van Gils 0-1. (JEUGDAFDELING [Gok bij de jongeren is de wintercompe- |itie weer op gang gekomen. Reeds bes laande krachtsverschillen komen ook fa weer naar voren. Rivalen vliegen el- feaar weer op het bord in de haren. Een ferrassing is toch wel onze jonge Ro- feald Best vorig jaar al een paar Paanden lid welke bestaande posi- lles één vooréénomver maait. Met 4 Janten uit 6 wedstrijden heeft hij een Joede start. Kortom spanning en sensa- l>e volop. Te meer daar nu in het Anne tankcentrum wordt geschaakt en het ■°or meerdere jeugdigen een aanspo- ■ln8 moet zijn om ook eens bij de jeugd ■an WSV te komen schaken j lTSLAGEN JEUGD le Ronde Judi van Wijk-Rolf Torenbeek 1-0; l'ichel Gerts-Kees Bregman 0-1; Wim ■an Os-Jan Vleggeert 0-1Hans Ruiter- Jonald Best 0-1; André Dekker- Bonnie Voerman 1-0; Cris Voerman- Smitskamp 0-1; André Dekker- ■hchel Gerts 0-1; Hans Ruiter-Kees WADDINXVEEN-ZA In een niet beste wedstrijd trad Waddinxveen-za aan tegen Aarlander veen, dat twee punten mee naar huis kon nemen. De Waddinxveners reageerden in deze voetbalwedstrijd steeds een tel te laat, hoewel de eerste helft nog vrij aardig gelijk opging. Met een 0-0 stand werd tenslotte de rust in gegaan. Na de thee hadden de Wad dinxveners de wind in de rug, maar ook dat leverde geen overwicht op. Aarlan derveen daarentegen kwam plotseling op een voorsprong toen de bal via de lat achter doelman Dick Heeren verd ween. Twee minuten voor tijd kreeg Hans de Bruin in buitenspelpositie een prachtige kans de stand in evenwicht te brengen, maar de bal ging enkele centi meters langs de verkeerde kant van de paal zodat Aarlanderveen de voor sprong kon handhaven. STAND Afdeling Gouda: Siveo Rohda Sportief Aarlanderveen Waddinxveen Gouda Oudewater Floreant Zwammerdam Rijnstreek Bergambacht Reeuwijk

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 9