•tÓHNEBffi bij ons kunt n natuurlijk voor oogmeting terecht iCH CCETt CMl Lezers schrijven ”Er zijn fouten gemaakt, maar alles blijft zo ’t is” Mr. Opticien J.Grit Igr^l’ SUCCES-HAGEN IN EEN NIEUW PAND AGENDA GOUDSE BIOSCOPEN Verboom Makelaardij BV 01828-2309 julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 HET HELE JAAR DOOR Zaterdag open huis in de koffiebar ”De Schaapskooi Ds. M. Verduin zegt ook ”nee” Wethouder P. F. J. van Schie over de twee bezwaren van Weidezoom-bewoner G. de Jong: Niet wapenproduktie, maar de mens bedreigt het bestaan II Een bril van Grit...die staat....die zit! F WETENSWAARD I t J Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. I 1 w >05 niet meer. M Geen ’’vertaling” Volgens CDA-wethouder Van Schie bouwsel over een afstand van een halve meter voorbij de achterste punt van de Heel belangrijk in deze tijd: een goede bril, die past bij uw uiterlijk en bij uw kleding. De mode is duidelijk veranderd,óók de brillen- mode. Komt u eens kijken naar onze zeer l uitgebreide kollektie modieuze brillen, van alle bekende modehuizen. Dan zult u zien, dat u met ons advies altijd een bril krijgt die bij u past. Elke dinsdagavond worden er in het nieuwe instructielokaal van rijschool Succes-Hagen instructielessen gegeven. Deze week maakte Sjaak Noteboom er voor het Weekblad voor Waddinxveen deze foto. Als leveranciers van "gezichtshulpmiddelen" leggen wij grote nadruk op een "goede bril’’. Omdat dit voor ons, als gespecialiseerd opticien-optometrist het belangrijk ste is. In onze eigen werkplaatsen zorgen wij voor een nauwkeurige verwerking van de glazen in het door u gekozen montuur. De waarde van uw bril wordt immers niet bepaald door de prijs, maar door het vakmanschap, de service en de nazorg. Dat zijn dingen waar u op moet letten als het om uw gezichtsvermogen gaat. Contactlensspecialist ANVC - Optometrist OV Korte Tiendeweg 12, Gouda, tel. 01820 - 13033 Kleiweg 108, Gouda, tel. 01820 - 16033 Winkelcentrum Bloemendaal 41Gouda, tel. 01820 - 18492 Winkelcentrum de Passage 220, Waddinxveen, tel. 01828 - 4303 9.15 uur, Zo. 3 uur: DE WREKER VAN SHAO-L1N. 18jr. Vr. en Za. 11.30 uur, Zo. 7 en 9.15 uur, Ma. t/m Wo. 8.15 uur: SLIPJE UIT VOOR ALVIN. Kleur, 18 jr. SCHOUWBURG Vr. 8.15 uur, Za. 3, 7 en 9.15 uur, Zo. 3, 5, 7 en 9.15 uur, Ma. en Wo. 8.15 uur: ANDRÉ VAN DUIN'S PRETFILM. a.l. A (LidNBMj koop-verkoop-huur verhuur-taxatie-hypotheek Mi l l I N GEZICHT: De zonnebril is een praktisch en ook modieus gebruiksartikel, dat niet alleen bestemd is^^ voor zonnige zomerdagen. Ook in voor- of najaar is de zonnebril nuttig, als de zonnestand laag is. Vooral automobilisten hebben dan veel plezier van een paar beschermende glazen voor de ogen. Zelfs in de winter is de zonnebril nuttig, bijvoorbeeld als u met vakantie gaat. Wij hebben een kollektie zonnebrillen, die veilig zijn voor uw ogen. Goede zonnebrillen, die werkelijk comfort bieden, zoals die met zelfkleurende glazen. Kom eens praten over contactlenzen bij uw ANVC contactlensspecialist. Dan weet u zeker dat u goede informatie krijgt over alles wat met contactlenzen te maken heeft. U kunt bij ons terecht voor een eerste kennismaking met contactlenzen. Wij beschikken over goed geschoolde mensen en moderne apparatuur. Wij kunnen u uitvoerig advi seren over de verschillende soorten contactlenzen, die op het ogenblik beschikbaar zijn. Bovendien kunnen wij vaststellen wat voor u de ibeste oplossing is: contactlenzen of toch liever een bril. WADDINXVEEN Komende zaterdag kan van ’s morgens tien tot twaalf uur en van ’s middags twee tot vier uur door iedereen die dat wil een kijkje worden genomen in het nieuwe onderkomen van de koffiebar ”De Schaapskooi”. Deze’ door jongeren van de Centrale Hervormde Gemeente al in februari vorig jaar opgezette koffiebar heeft ,,’t Krotje” aan de Dorpstraat (het oude CNV-gebouw achter het winkelpand van Theo den Boon) verruild voor onder meer het oude pakhuis van de vroegere wijnhandel Verzijden aan de Nesse. Dit pand wordt ge huurd van de heer P. H. E. de Vrind. sie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw. Zoals vorige maand in het Weekblad voor Waddinxveen bericht had mr. G. G. Vermeulen, raadsman van de Wanneer kerkelijke organen of chris telijke politieke partijen zich inzetten voor vrede en veiligheid, zal de norm die ze hanteren dan ook alleen maar genomen kunnen worden uit de Bijbel. Geen program ter bestrijding van het militairisme, want dat is een strijd tegen de staart terwijl men de kop koestert. Maar een program waarin centraal staat de terugkeer van volk en overhe den naar de wet en het recht van de Heere. Hierbij is voor de overheid een goede zwaardmacht onontbeerlijk. De God van alle tijden zegende Davids ge vecht met de reus Goliath omdat hij vocht, staande op de grondslag van Gods recht en gebod, met voor hem het beste wapen dat hij bezat: zijn slinger en een scherpe, gladde steen. Zo werd de bedreiging voor het bestaan van Is raël afgewend. Ook wij zien uit naar de dag waarop de zwaarden tot ploegscha ren en de speren tot snoeimessen zullen worden omgesmeed. Ons bestaan wordt bedreigd. Laten we dan begin nen waar David begon. Een goede en efficiënte defensie (de scherpe gladde steen) ondersteund door Gods recht en gebod. Dan alleen is van Christus, die alle macht in hemel en op aarde gekregen heeft, zegen te verwachten. GEREFORMEERD POLITIEK VERBOND GOUDA EN WADDINXVEEN, Secretariaat: Peppelhorst 31 (L. Rademaker) WADDINXVEEN Ook de hervormde predikant ds. M. Verduin uit B rakel heeft ”nee” gezegd tegen het beroep dat de Centrale Hervormde Gemeente op hem had uitgebracht. Hij was in zestien maanden tijd de elfde predikant die werd gevraagd naar Wad dinxveen te komen om in wijk Oost de plaats van de naar Papendrecht vert rokken ds. D. van Vliet in te nemen. Ds. Verduin (34) staat sinds 22 mei 1972 in Brakel. Bij ons kunt u rechtstreeks terecht voor uw nieuwe bril of voor contactlenzen. Onze ervaren en volledig gediplomeerde opticiens zorgen voor een exacte oogmeting, met behulp van de allernieuwste optische meetinstrumenten. Hiermee wordt de glassterkte van de bril die u nodig heeft bepaald. Dit doen we trouwens al jaren, want de oogmeting is een belangrijk onderdeel van ons bedrijf. “In eigen huis” bepalen we de juiste brilsterkte én verzorgen wij de aanpassing van de 1— niAiwe bril. Alles in één hand. Dat is gemakkelijk en gaat bovendien snel. A Wij zijn lid van de Optometristen Vereniging en de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlensspecialisten. Een garantie voor kennis en vakmanschap. ”We hebben na veel wikken en wegen en na veël overleg met de huidige ei genaar toch besloten het oude pakhuis en het ernaast gelegen pand te huren. Er moest overigens heel wat gebeuren voor het ’’bewoonbaar” was. Vier maanden lang hebben jongelui zich in gezet om werkelijk van alles te doen. Behalve drie muren is verder alles veranderd en vernieuwd”, aldus de mensen achter de koffiebar ”De Schaapskooi”, die zich geleid weten door een bestuur waarin zitting hebben evangelisatie-ouderling C. D. de Hek (voorzitter), C. Havelaar (penning meester) en H. van Wijngaarden (se cretaris). WADDINXVEEN Met de brief die het Waddinxveense college van Burgemeester en Wethouders schrijft worden op het gemeentehuis de door de heer G. de Jong (Weidezoom 56) geuite bezwaren tegen de hui zenbouwerij van zijn nieuwe buurman S. Bouma als afgedaan be schouwd. ”We dragen in deze zaak allemaal schuld, maar het is nu een maal zo dat ook fouten wet kunnen worden”, aldus een openhartige wet houder P. F. J. van Schie (CDA) in de vergadering van de raadscommis- WADD1NXVEEN Met een afgelopen zaterdagmiddag gehouden receptie heeft de Gouds VAMOR/MI-rijschool Succes-Hagen aan de Oranjelaan 2 haar Waddinxveense filiaal officieel in gebruik genomen. De door de heer H. J. Hagen (40) en mevrouw J. M. Hagen-van Hofwegen vanuit Gouda gerunde rijschool - met de twee in Opeis rijdende Waddinxveense instructeurs B. Hardendood en B. van Rooijen - beschikt nu in het Brugcentrum over en doelmatig ins tructielokaal, dat wellicht adspirant-automobilisten mede er toe zal kunnen bewegen nog enthousiaster te werken aan de theoretische kennis van de verkeersregels- en -tekens. Rijschool Succes-Hagen is zo’n 6 jaar geleden ontstaan toen de in Waddinxveen aan de Prinses Margrietstraat waar tot voor kort het filiaal gevestigd waswonende heer Hagen de Goudse rijschool Succes overnam en naar de kaas- en kaarsenstad verhuisde. Met de avond-instructeurs meegeteld werken bij deze rijschool 12 man. kerk, C. Stam, inspecteur van de Dord- rechtse narcoticabrigade, over drugs bestrijding en oud-legerpredikant ds. Klootwijk en Sipke van der Land over evangelie en evangelisatie. De eerste koffiebaravond die wordt ge houden in het nieuwe onderkomen aan de Nesse is komende vrijdagavond om acht uur, waar informeel gesproken zal worden over de bedoeling van een kof fiebar en over de vrede naar aanleiding van de Vredesweek van deze week. De jongelui van de koffiebar: ”In de Vre- deskrant 24 pagina’s dik, oplage van 260.000 exemplaren) van het I.K.V. (In terkerkelijk Vredesberaad) is op bijna onnavolgbare wijze het bijbelverhaal van David (voorgesteld als de zwakke herdersjongen); bijna pacifist) en Go liath (het militair-industrieel complex) ontkracht. Een tendendieuze valsifica- tie omdat men ’’vergeten” heeft te ver melden dat Davids stenen ’’geleide pro jectielen” waren en dat het-met- kizelstenen-slingerende-herdertje de reus Goliath eigenhandig onthoofd heeft. Naar aanleiding van dit verhaal willen wij proberen vanuit de Bijbel een spoor naar Vrede te ontdekken, niet suggererend een sluitend betoog hierover in petto te hebben”. THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur: THE HINDENBURG. 14 jr. Za. en Zo. half twee, Wo. half drie HET MASKER VAN ZORRO. Vr. en Za. 11.30 uur en maandag- cyclus 8 uur: LOVE AND DEATH. Kleur, 14 jr. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en Ontmoetingscentrum Deze mede door de Centrale Hervormde Gemeente financieel ges teunde koffiebar stelt zich tot doel een ontmoetingscentrum te zijn, waar een keer per week (op vrijdagavond) een ”- koffiebaravond” wordt gehouden en waar aan de hand van een inleiding nagedacht kan worden over de meest uiteenlopende vragen en dan vanuit Bijbels perspectief. Zo is het dit seizoen de bedoeling dat drs. C. Fieren het zal hebben over Zuid-Afrika, dr. W. S. Hugo van Dalen over de Russische WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 ”We hebben natuurlijk de bedoeling gehad om de zaken zoals beloofd te re gelen. Maar het is niet gebeurd. Echter, als de heer De Jong zo op zijn punten staat, dan moet hem gezegd worden dat hij heeft verzuimd de plankaart tijdens de ter visieligging op het gemeentehuis te bekijken en eventueel bezwaren in te dienen. Wat er fout zat had er toen uit kunnen komen. Maar we kunnen wat is gebeurd elkaar aanrekenen. We heb ben collectief gefaald het te ontdek ken”, aldus wethouder Van Schie, voorzitter van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw. Mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (lib.) merkte op een en ander ten zeerste te betreuren. Het moet volgens haar naar buiten toe een vreemde indruk wekken, dat enerzijds door de raad toezeggingen worden ge daan, terwijl anderzijds toch in strijd daarmee gebouwd kan worden. De commissieleden, waarvan sommigen de bezwaren van de heer De Jong als overdreven kenschetsten of in verband brachten met het karakter van deze Weidezoom-bewoner (’’Maar ik geef toe, een halve meter kan veel schelen”, aldus de heer Van Schie), achtten het niet zinvol, dat de gemeenteraad alsnog zou besluiten tot vaststelling van de nu eenmaal niet plaats gevonden hebben de planwijziging. Dezer dagen wordt door het Interkerkelijk Vredesberaad onze aan dacht in het bijzonder gevraagd voor de ekonomische macht van de militaire produktie als bedreiging van de veilig heid. De Werelrhad van Kerken wil een speciaal programma ter bestrijding van dit militairisme ontwikkelen. Ongetwijfeld is het waar dat er met de wapenindustrie grote belangen gemoeid zijn. De leiders van deze bed rijven zijn er in de regel niet op uit de belangen van anderen te dienen. Toch heeft de overheid de roeping het zwaard te dragen en te hanteren. De wapenproductie echter mag niet van middel tot doel worden. De suggestie echter van het Interker kelijk Vredesberaad en de Wereldraad van Kerken, dat hier vandaag de groot ste bedreiging van veiligheid en vrede ligt, getuigt naar onze mening van een ernstige kortzichtigheid. Niet de wa penproduktie is in de grond der zaak bedreiging van oorlog en agressie, maar de mens die, in opstand tegen God, zichzelf de opperheerschappij over de ander wil verschaffen. Die kwaad, goed noemt, en abortus provocatus en eut hanasie probeert te legaliseren met een beroep op een bedreigd bestaan. Die gezag en gebod, door God gegeven, verwerpt of zo verdraaid dat ze passen in zijn revolutionaire plannen. God heeft overheden gegeven en hen toegerust met de zwaardmacht, om te verdedigen wat recht is en om te be schermen wat naar Zijn gebod goed is. der zou uit ambtelijke toelichting zijn gebleken dat de garage inderdaad is ge- bouwd op een wijze, die in strijd is met Weidezoom-bewoner, zich in een brief de door de raad terzake gedane toezeg- met twee klachten over de naast het ging. De achtergevel van de garage is huis van de heer De Jong gebouwde °P zodanige wijze opgetrokken, dat dit woning van de heer Bouma (type twee- bouwsel over een afstand van een halve onder-één-kap; de andere bewoner meter voorbij de achterste punt van de wordt de heer H. P. M. Koenen) tot de tuinmuur is opgetrokken. Deze toezeg- gemeenteraad gewend. Die klachten ging heeft evenwel geen’’vertaling” ge- betroffen de goothoogte van de garage, vonden in de bij het bestemmingsplan die de maximaal toegestane goothoogte behorende plankaart. De terzake ge- van drie meter zou overschrijden en de projecteerde bestemming ”erfi’ is niet niet nagekomen toezegging, die door gewijzigd in de bestemming ’’tuin”, de gemeenteraad in zijn vergadering Aangezien op grond met de bestem- van 4 juni 1975 zou zijn gedaan bij de ming ”erf” een garage gebouwd mag vaststelling van de tweede herziening worden, diende de door de heer Bouma van het bestemmingsplan Groenswaard ingediende aanvraag om afgifte van een 3 bouwvergunning, die er onder meer in voorzag dat de garage over een afstand van een halve meter op grond met de bestemming ”erf” gebouwd zou wor den, zonder meer gehonoreerd te wor- voldoet de garage wel aan de in het bes- den. Een gedane toezegging telt dan temmingsplan omschreven eisen. Ver- niet meer. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 7