Raad de Rondom hefbrug weer bijeen St. Jozefschool moet zelf muren/plinten opknappen Collecte Stal In ’t kort Ladder ...J Geen krediet van f 3.130,-, wel van f 500,- Beroepschrift 100,- Problemen bereikbaarheid bedrijven blijven Kwekers van Winterdijk krijgen verlaagde brug Vriesco-Leeuwarden BV bouwt gordijnentoonzaal Extra grond voor rolstoel- woning Villa Ongeval Middelburgseweg wordt niet verlicht, maar kruispunt wel EXCLUSIEF BLOEMWERK iiiiihiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin i Maap Groenendijk RECEPTIONISTE opleidingen ©pont GOUDA Dekblad voor waddinxveen donderdag 23 september 1976 lll^lllllHlIlllIhllllllllliiillllllllllllllllllllliiiilllliiiilllliiiilllliiiillliiiiill^ I inwoners recht hebben op gelijke voor- Uw bloemist IIITERFIORR Gesprek en onderzoek In een gesprek met het schoolbestuur had bij ziens een karakteristiek stukje land- schap in de polder Bloemendaal. Wij Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade 93, Boskoop, tel. 4012 OP W. het F. VOOR Intussen heeft het schoolbestuur de gemeente laten weten geen geld te zul len vragen voor het weer draaibaar ma- Samenstelling: Bert J. Woudenberg Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 WADDINXVEEN Volgende week woensdagavond 29 september om half acht komt de Waddinxveen- se gemeenteraad weer bijeen voor de afhandeling van deze agenda: dinxveense gemeentebestuur in verlagen en te verbreden. Deze zaak is al besproken in de raadscommissie voor de financiën en voor openbare werken en -bedrijven en willen dit graag behouden”, zal ook aan de orde komen in de vol gende week woensdagavond te houden OP EEN BOOT gemeenteraadsvergadering. Echter, in afwijking van het besprokene in de raadscommissie hebben Burgemeester en Wethouders de raadsleden het voor stel gedaan uitsluitend tot het verlagen van de brug te besluiten en daarvoor f 23.500,- beschikbaar te stellen. Er komt dus als het aan het voltallige col lege ligt geen verbrede brug, waarom de kwekers ook hadden gevraagd om wat gemakkelijker te kunnen draaien op de brug. beschikbaar te stel len voor het verlichten van het kruis punt Brugweg/Zwarteweg- Middelburgseweg. Het plan daarvoor Zoals bekend heeft de rooms katholieke kleuterschool Klein Duim pje (Kanaalweg) in juni van dit i; gebruikte lokalen in de St. Jozefschool verlaten bij het ingebruikname van het ’’eigen” gebouw. Het ging om één lo kaal sinds 1970 en twee lokalen sinds 1972. Volgens het schoolbestuur met de komst van de kleuters in de ba- In de loop van vorig jaar is in commissieverband nog wel eens ge sproken over de wijze waarop wellicht in zeer beperkte mate tegemoet geko men zou kunnen worden aan de verlan gens van de in dit gebied gevestigde tuindersbedrijven, die op dit moment zo moeilijk bereikbaar blijven. In het Winterdijkgebied zitten kwekers van groente en van bomen, die bijzonder afhankelijk van de markt zijn en dus het nodige moeten doen om de finan- iz ad a vtcdictivv ciële eindjes aan elkaar te kunnen kno- T ANIKCMAp 1 pen. Al hun produkten moeten zij nu LAXUSttiAr Op een boot iaden, naar de Brugweg va- Raadsleden die in de gemeenteraadvan ren en daar op een in slechte staat ver volgende week woensdagavond beslist kerende overschepingsplaats overladen tegen dit voorstel tot verlaging van de - Winterdijkbrug zullen stemmen zijn in ieder geval leden van de Progressieven (PvdA/D’66/PPR/PSP). Zij zijn van mening dat het karakter van de Winter dijk niet mag worden aangetast. Een kwestie die ook al aan de orde is geko men in de gemeenteraadsvergadering van 30 juli 1975. Met de stemmen van de heer J. Havenaar (SGP/Hervormde Kiesvereniging) en oud- gemeenteraadslid Ph. Kroes (lib.) tegen namen de gemeenteraadsleden toen op voorstel van het college van Bur gemeester en Wethouders de nodige planologische maatregelen om het ge bied, gelegen ten zuiden van de Brug weg en ter weerszijden van de Winter dijk, in de huidige staat te kunnen handhaven. Een aantal eigenaren van tuindersbed rijven daar wilde namelijk een ten oos ten van de Winterdijk gelegen sloot over 400 meter dempen om die te ge bruiken voor de ontsluiting van hun bedrijven door er enige verharding aan te brengen. Het bestuur van de polder Bloemendaal zou best bij gebleken eenstemmigheid aan een dergelijk dempingsplan medewerking kunnen verlenen, omdat deze zaak de door het polderbestuur te behartigen waterstaat kundige belangen niet zal schaden. Door het nemen van bepaalde planolo gische maatregelen heeft het gemeen tebestuur daar een stokje voor gesto ken. Burgemeester en Wethouders: ”De Winterdijk met de ter weerszijden daarvan gelegen sloten vormt onzes in- WADDINXVEEN Bij de gemeenteraadsleden is een beroep schrift binnengekomen van drs. L. J. J. Gravesteyn, Akkerwinde 25, die het er niet mee eens is dat Burgemeester en Wethouders hem hebben geweigerd een bouwvergunning te geven voor het uitbreiden van zijn huis. De raadscom missie voor de beroepschriften gaat zich binnenkort over dit protest bera den. ddels een jrotingswijziging stellen rgemeester en Wethou- rs de gemeenteraad lor de gemeentelijke jdrage aan de Neder- idse Vereniging van finigingsdirecteuren et honderd gulden te pogen. En dat terwijl in raadscommissie voor financiën door drs. W. Verbaan (Progressie- n) is gezegd hier tegen zijn, gezien het feit dat t gaat om één van de ie externe praatclubs, i. C. van ’t Hoog (CDA) f daarmee eens is, Z. B der Houwen (lib.) het op vindt gaan lijken dat i vereniging van een aat- een werkclub wordt ir. W. Stuulen (CDA) ten verhoging van de meentelijke bijdrage ra overwegende bezwa- n heeft. houden en hij dus te wei nig zou hebben gekregen. De gemeente bestrijdt dit. Mede gezien in het licht van de pas plaats gevon den hebbende grondaank oop in het Brugcentrum (445 vierkante meter grond voor f 17.800,-, exclusief btw) van de fa milie De Graaff. Voor de vrijesectorhui- zenbouwers in Groens- waard 3 is het plezierig te weten dat de raadscom missie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw het er mee eens is dat een aantal van de door het gemeentebestuur aan bouwgroepen aan te bie den kavels bebouwd zal mogen worden met vrijs taande huizen. Daartoe zullen de planvoorschrif- ten die bij het bestem mingsplan Groenswaard 3 behoren te worden gewij zigd. Volgens deze voor schriften dienen de wo ningen aaneen te worden gebouwd, waarbij het mi nimum van het aantal aa neen te bouwen huizen twee bedraagt. vertrek van de kleuters naar het eigen permanente schoolgebouw en dat de behandeling van de wanden niet vaker heeft plaatsgevonden dan als normaal moet worden beschouwd. op vrachtauto’s. Dit speelt natuurlijk ook bij het aanvoeren van grond en mest. Heel wat zweetdruppels zal het kosten voordat de produkten zijn afge voerd en grondstoffen zijn aangevoerd. Voorlopig is nog geen oplossing voor handen, mede doordat een aantal an dere tuinders het niet nodig vindt in het Winterdijkgebied maatregelen te tref fen. In de gemeenteraad heeft de heer J. Havenaar (SGP/Hervormde Kies vereniging) hen gebrek aan sociale meelevendheid verweten. Dit raadslid wilde de Winterdijk aan beide zijden verbreden en de beide weteringen handhaven. De tuinders zijn dan gered en de natuurliefhebbers krijgen ook hun zin. Rond de Winterdijk is vooral snog alles bij het oude gebleven en is er geen uitzicht op een oplossing omdat de gemeenteraadsleden in meerderheid het gemeenschapsbelang (natuurbe houd) hoger achten, dan het particu liere bedrijfsbelang. Wel ziet het er nu dus naar uit dat de volgende week ver gaderende gemeenteraadsleden in meerderheid de kwekers van de Win terdijk aan een verlaagde brug zullen helpen om wat gemakkelijker de Brug weg op te komen of te verlaten. WADDINXVEEN Het Waddinxveense filiaal van de in Leeuwarden gevestigde speciaal-groothandel in gordijnstoffen en vitrages Vriesco- Leeuwarden BV gaat het huurpand aan de Kromme Esse/Henegouwerweg rui len voor een nieuw te bouwen pand aan de Maarten Schoutenstraat. De volgen de week woensdavond vergaderende gemeenteraad is door Burgemeester en Wethouders voorgesteld dit bedrijf voor 106.250,- (exclusief btw) de benodig de circa 1250 vierkante meter grond te verkopen. Vriesco-Leeuwarden BV wil op die plek een gordijnentoonzaal neerzetten. ken van de deur tussen twee lokalen, maar het verzoek om een krediet voor het repareren van het stucwerk en het tweemaal sauzen van muren en plinten te zullen handhaven. Overigens bete kent de weigerachtige houding van B. en W. niet dat er van gemeentewege geen geld zou komen voor andere werkzaamheden, die verband houden met het vertrek van de kleuterschool Klein Duimpje. Te denken valt dan aan het slopen van een aanrechtje en het af doppen van de leidingen in één lokaal en het vervangen van twee kleuterclo- setpotten door die van normale afme tingen. Deze extra kosten voor het schoolbestuur houden verband met de tijdelijke huisvesting van de kleuter school en dus heeft net college de over zes dagen vegaderende gemeenteraad gevraagd wel met 500,- over de brug te komen om dit werk te kunnen laten doen. Volgende week wordt weer in Waddinxveen de collecte gehouden voor het 20-jarige Prinses Beat rix Fonds (giro 969, Den Haag), steun en toever laat van menig gehandi capte. In verband met de ernstige polio-epidemie in 1956, waarbij ongeveer 2200 kinderen en volwas senen door deze ernstige ziekte werden getroffen, werd op 3 mei 1956 het Nationaal Fonds voor de Bestrijding van de Kin derverlamming opgericht. Kort daarna verklaarde prinses Beatrix zich bereid als beschermvrou we van het Fonds op te treden, waarbij de naam van het Fonds gewijzigd werd in Prinses Beatrix Poliofonds. In 1963 wer den de statuten van het Prinses Beatrix Polio fonds zodanig gewijzigd, dat zij de mogelijkheid openden ook andere, aan kinderverlamming - alt hans wat de gevolgen bet reft - verwante ziekten onder de doelstelling van het Fonds te betrekken. In verband hiermede werd de goedkeuring van prinses Beatrix de naam van het fonds gewijzigd in: Prinses Beatrix Fonds. Het Fonds zet zich in voor die gehandicapte medemensen die vallen onder de volgende cate gorieën: polio, aangebo ren spasticiteit, multiple sclerose, spina bifida, spierdystrofie en diverse andere spierziekten. De taak van het Fonds is de gehandicapte te helpen bij financiële problemen. In 1975 werd bijna l‘/2 millioen uitgegeven aan hulp voor aanpassingen, vervoermiddelen, techni sche voorzieningen, va- cantie en recreatie. Ook niet-individuele hulp zoals financiële bijdrage in wetenschappelijk on derzoek, investeringsbijd ragen, voorzieningen in zwembaden en sporthal len, worden in ruime mate door het Fonds verstrekt. In 1975 beliep dit ruim 1,3 miljoen gulden. WADDINXVEEN De gemeenteraad zal aan de heer J. H. Meijaard (Mevrouw Kuipers- Rietbergplantsoen 41) voor ƒ7.000,- een stukje grond van ongeveer 70 cen tiare verkopen om van zijn in Groens waard 3 in aanbouw zijnde hoekwoning een rolstoelwoning te maken. Het huis is één van de 56 premiekoopwoningen die in Waddinxveens woonwijk-in- wording door de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard wor den neergezet. In totaal gaat het daar nu om twee rolstoelwoningen, omdat in de bouw van één ervan al was voorzien. Burgemeester en Wethouders schrijven aan de gemeenteraad dat in het gezin van de heer Meijaard door een ongeval de noodzaak van het betrekken van een rolstoelwoning is ontstaan, hetgeen een uitbreiding van het eigenlijke huis bete kent. In mei van dit jaar raakte de dochter van deze gemeente-ambtenaar zeer ernstig gewond tijdens haar spel op de ruim twee jaar geleden door ent- ■housiaste Waddinxveners gemaakte speelplaats ”De Klauterhonk” tussen de flats aan het Mevrouw Kuipers- Rietbergplantsoen en de Peter Zuid- laan. Het meisje raakte beklemd toen een houten torentje omviel. Voor het maken van een rolstoelwoning kan een extra rijkssubsidie tegemoet worden gezien. I Verhoogde uitkering Deze zomer heeft de minister van Binnenlandse Zaken het Waddinxveen se gemeentebestuur geschreven dat de uitkering lager onderwijs 1975 f 58.000,- meer bedraagt. B. en W. nebben de gemeenteraad voorgesteld dit geld te stoppen in de ”pot” die er is ten behoeve van de vijfjaarlijkse afre kening bijzonder onderwijs 1973/1977. WADDINXVEEN Het ziet er naar uit dat de rooms-katholieke St. Jozefschool (Kanaalweg) naast het net zal vissen om van de gemeente Waddinxveen 2.630,- los te peuteren voor het opknappen van een paar lokalen, waarin tot voor kort de kleuters van Klein Duimpje waren ondergebracht. Het college van Burgemeester en Wethouders ziet dit karwei als normaal onderhoudswerk dat het schoolbestuur (Stichting voor Katholiek Onderwijs St. Victor) zelf dient te betalen. De volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad is dan ook voorges teld dit geld niet beschikbaar te stellen. bekend heeft de rooms- hebben B. en W. gezegd dat de repara- tie van het stucwerk slechts bestaat uit dit jaar de het opvullen van enkele pluggaatjes van verwijderde prikborden en het op vullen van krimpscheurtjes. Deze repa- ratiewerkzaamheden alsmede het sau- zen van wanden en plinten behoren zijn volgens hun mening tot het normale ba- onderhoud van de school, waarvoor de sisschool de lokalen met nevenruimten gemeente geld beschikbaar stelt. De wat veranderd. Er moest nogal veel gemeente is verder uit een onderzoek worden opgehangen voor de kleuters, gebleken dat het werk beslist niet zoals muziekinstrumenten, kastjes, rek- noodzakelijk is geworden door het jes enzovoorts. Vandaar dat nu de deur tussen twee lokalen weer draai baar moet worden gemaakt, het stuc werk moet worden gerepareerd en mu ren en plinten tweemaal dienen te wor den gesausd. Eerder '“denstander Menteraadsleden r?eefs aangeklopt ’schadevergoeding «5.000,-, omdat ^ente met de van de ïr Van Eeuwen aange- ’’te grond iets anders al doen dan bij de ’’dtransactie in 1969 Or mogelijk werd ge- WADDINXVEEN De kwekers van de Winterdijk, een karakteristiek paadje in de polder Bloemendaal tussen Waddinxveen en Gouda, heb ben last van de te hoge en te smalle brug, die de Winterdijk met de Brugweg verbindt. Ze moeten voor hun dagelijks brood heel wat tobben om de huidige helling van die brug met kruiwagens te kunnen nemen. Vandaar dat de gezamenlijke kwekers van de Winterdijk het Wad- i een brief hebben gevraagd de brug te et provinciaal bestuur inZuid-Holland heeft de meente verklaringen geen bezwaar ver- end voor het oprichten een ligboxstal op het :rceel Tweede Bloksweg 1 door de heer J. C. C. Kkhorst, het oprichten b een varkensschuur op 1 perceel Henegouwer- 115 door de heer A. Moons en het vernieu- tnvan een warenhuis op :l perceel Bredeweg 1 ’orde heer J. J. Uithol. een paar planologi- nieuwtjes uit het Weentehuis: Vorige tand heeft de Provincia- Hanologische Commis- ■(PPC) B. en W. schrif- “jk laten weten zich te ”nen verenigen met de Rte herziening van het ’"emmingspian Brug- Wrum, waardoor het ■erzetten van een nieuw Weentehuis ruimtelijk °gelijk wordt gemaakt, 'eigens heeft de Wad- ’tveense slijter A. van [Q*en gebruik gemaakt Me mogelijkheid bij de Mncie een bezwaar- ’rift in te dienen tegen Moor de gemeenteraad 123 juni van dit jaar Bomen besluit in te ■romen met de eerste lening van het bes- JMngsplan Brugcent- deze de te- voor van de te weken gelden kon eke krant vertellen dat er innen bestaan aan de luidelijke Dwarsweg, net p grondgebied van Dordrecht, een riant IJonhuis (villa) met ga mes en paardestallen te olwen. Voor dit plan dat rchitectenbureau D. hjurman uit Zoetermeer eelt gemaakt in opd- Iht van de aan de Ipordrechtse kant van e Zuidelijke Dwarsweg lonende heer J. Smit ■acht De Pater Ma- pjaardij BV geinterres- :erden te vinden. En zo t ons oog op een adver- Itie in het Algemeen lagblad van kortgeleden aarin de te bouwen villa 0rdt aangeboden voor >ri koopsom van '700.000,- (vrij op aam). Het huis heeft een itreehal, woonkamer ui 50 vierkante meter, In eetkeuken van 16 erkante meter, bijkeu- :n. wasruimte, studeer- jner, slaapkamer van jgeveer 18 vierkante eter, garage voor drie p’s en een paardestal n ongeveer lOOvierkan- ■meter. De verdieping It drie grote slaapka- rs, een badkamer en i douche. Het huis is te afgewerkt, ligt vrij «ent veel extra’s. De provincie Zuid- Holland heeft de beslis sing verdaagd op het raadsbesluit tot vaststel ling van het bestemmings plan Zuidkade 1, Wad dinxveens nieuwe woon wijk, waarover wij u vori ge week alles hebben ver teld. Het Wad dinxveense progressieve gemeenteraadslid drs. W. G. de Meer neemt op ver zoek van het college van Burgemeester en Wet houders zitting in de com missie voor de straat- naamgeving, waarin al zit ting hebben mevrouw L. M. Oosterbroek- Waagmeester (voorzit ster), PTT-directeur D. kinschoten, hoofd gemeentelijke dienst bouw- en woningtoezicht L. D. Labohm en chef al gemene zaken gemeentehuis Meijer. Het Waddinxveense schildersbedrijf Jac. Ho gendoorn van de Amalia van Solmsstraat heeft het buitenschilderwerk ge daan aan de openbare Klaas de Vriesschool (Herman Heijerman- slaan). Daarvoor zijn na tuurlijk ladders en trap pen gebruikt, die in het weekeinde bij de school werden opgeborgen. Een ervaring van schildersbaas Hogendoorn: ,,’s Maandagsmorgens kom je weer op het werk en je bemerkt dat er in het weekend ’doe-het-zelvers’ zijn geweest die gemak kelijk een ladder konden gebruiken. Niks erg, maar terug brengen ho maar. In de raadscommissie voor de financiën is gesproken over het idee van het col lege van Burgemeester en Wethouders een door de verzekeringsmaatschappij Delta Lloyd aan de gemeente gedane onge vallenuitkering van f 26.000,- (inclusief f 3.000,- rente) door te betalen aan de betreffen de door een ongeval get roffen en daardoor afge keurde werknemer. De man had in december 1970 een aanrijding, waar bij hij buiten zijn schuld li chamelijk letsel opliep van nagenoeg blijvende aard. De gemeente sloot destijds zo’n verzekering om ontstane schade te dekken, zoals bijvoor beeld vervanging van de uitgevallen werknemer. Drs. W. C. Verbaan (Prog ressieven) plaatste een vraagteken bij doorbeta ling van dit geld, temeer vervanging van de man wellicht nodig zou kunnen blijken. CDA-raadslid ir. W. Stuulen informeerde welke financiële nadelen betrokkene ondervonden heeft en welk bedrag deze in handen krijgt, omdat hij enige aarzeling heeft met de afwikkeling van deze zaak voor wat betreft doorbetaling van de onge vallenuitkering aan de werknemer, die zich overigens dank zij de gemeente geholpen wist door de Bredase advoca ten Van Wijmen, Schilt- huis Heicop ten Ham. Naar de mening van de heer P. W. Meerkerk (SGP/Herv. Kiesvereni ging) is de verzekering door de gemeente niet af gesloten met de bedoeling hem tegemoet te komen. Ook ing. C. van ’t Hoog vond het een moeilijke zaak, die B. en W. op nieuw zullen bespreken en waarbij volgens bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek de even tuele aansprakelijkheid- stelling, de rechtsgrond voor uitkering en de door de gemeente en betrok kene geleden schade zul len worden betrokken. Welke bewoner in de om geving van de Klaas de Vriesschool heeft onze ladder even gebruikt? Onze naam staat er dui delijk op. Misschien heeft de nieuwe eigenaar dit door schrappen snel ver wijderd, maar Wij vragen aan alle bewoners uit de omgeving van de Klaas de Vriesschool: Kijk eens of uw buurman toe vallig ineens aan het schil deren is buiten, let op een gecamoufleerde ’’sport” en bericht ons even (de politie laten we er even buiten) dat u onze ladder (inkoop 254,-) ergens heeft gezien. Wij belonen u met een bus verf, des noods een kwast, wie weet nog wel meer. Jammer dat deze ”doe-het-zelver” hem niet heeft terug gelegd. Wie weet komt hij nog en wij als schilders bedrijf Hogendoorn hou den dan verder onze mond.” Vaststelling van de notulen van de vergadering van 23 juni 1976. Mededelingen en ingekomen stuk ken. Voorstel inzake gemeenschap pelijke regeling afvalverwerking. Voorstel tot het beschikbaarstel len van een krediet voor de aanschaf van hulp-materialen ten behoeve van het gehandicapten-zwemmen. Voorstel tot het verlagen van de Winterdijkbrug. Voorstel inzake verlichting kruis punt Brugweg/Zwarteweg-Middel- burgseweg. a) Voorstel tot wijziging van de Beheersverordening Wijkwerk Waddinxveen-Zuid; b) Voorstel tot wijziging van de Verordening Com missie Wijkwerk Waddinxveen- Zuid; c) Voorstel tot wijziging van controle-regelen ten aanzien van de ontvanger en andere rekenplichtige ambtenaren. Voorstel inzake gevraagde mede werking voor diverse voorzieningen in de St. Jozefschool. Voorstel tot reservering van de verhoging uitkering lager onderwijs 1975. i Voorstel tot terugkoop van gron den gelegen aan de Staringlaan van de Stichting Fonds t.b.v. de Oplei ding in het Bouwbedrijf te 's- Gravenhage. Voorstel tot verkoop van grond i aan de heer J. H. Meijaard. Voorstel tot verkoop van grond gelegen aan de Weidezoom aan de heer H. D. Vink. Voorstel tot verkoop van grond gelegen aan de Maarten Schoutens- traat aan Vriesco Leeuwarden B. V. Voorstel tot voorziening invacatu- V res commissies en intergemeen- telijke organen vacature Bouwers). Voorstel tot voorziening in vacatu re commissie voor kunst, cultuur, recreatie en jeugd. Voorstel tot benoeming van een hoofd van de Theo Thijssenschool. Voorstel inzake aanbieding gemeenterekening 1971. Aanbieding begrotingen dien- stjaar 1977 f Begrotingswijzigingen w.o.: Voorstel tot wijziging van de begro- f ting van de dienst van openbare wer- 1 ken en bedrijven 1976 (verhoging f jaarlijkse bijdrage Ned. Ver. van Reinigingsdirecteuren). Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1 1976, (voorschotten 48 woningwet- woningen "St. Joseph"). I Voorstel tot wijziging van de 1 gemeentebegroting 1975, en van de l gemeentebegroting 1976 (verwer- 1 king administartieve opmerkingen l inzake krediet Zeeheldenwijk). 1 Rondvraag. WADDINXVEEN De Middelburgseweg, die aansluit op de Brugweg, moet het nog altijd zonder openbare straatverlichting stellen. Bewoners langs deze weg hebben daarover eind vorig jaar al een brief geschreven aan het Wad dinxveense gemeentebestuur, dat deze brandende kwestie opnam met het Gemeenschappelijk Energie Bedrijf Gouda en omstreken. Op tafel kwam intus sen het uitgewerkte plannetje om het kruispunt Brugweg/Zwarteweg- Middelburgseweg te verlichten en verder lantaarnpalen langs de Middelburgs- weg te zetten Voor het verlichten van het kruispunt gedaan f 12.000. kan het gemeentebestuur rekenen op een subsidie van de provincie, terwijl voor het verlichten van de Middel- burgsweg best een bijdrage in de kosten omvat negen lichtmasten"met een licht- verwacht zou mogen worden van de punthoogte van zes meter, 120 meter gemeente Reeuwijk en de polder Mid- grondkabel en een verdeelkast. Het delburg. Nou, vergeet het maar. Beide voorstel van B. en W. wijkt af van het instanties hebben de gemeente Wad- advies van de directeur van de gemeen- dinxveen laten weten niet met geld telijke dienst openbare werken en - over de brug te zullen komen. En daa- bedrijven, de heer A. M. Zwamborn, rom zal de Middelburgseweg onver- die ook de Middelburgseweg had wit licht blijven omdat ons gemeentebes- len verlichten. In de raadscommissie tuur er niet voor voelt alleen de beno- voor de financiën is gesproken over de digde f 24.000,- (inclusief btw) op te verkeersveiligheid en de vraag of alle brengen. inwoners recht hebben op gelijke voor- Dat betekent dat de volgende week zieningen. In ieder geval zou het ver- woensdagavond vergaderende gemeen- lichten van deze weg voorrang moeten teraad alleen het voorstel zal worden hebben.

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 9