I II BOETIEK PASSAGE 224 boekhandel veldwijk Groenswaarders willen speelveld hebben met een heuse speelstraat LIVE BURGER HEROPENDE BOEKHANDEL Lastig links Kruiden en gezondheid Zesde ronde Excelsior Grandioos concert Voorwaarts Gemeentelijke bekendmaking Niemand is een eiland De schakel Voor de eerlijke vinder Opening van Brugboetiek een publikatie van Gemeente Waddinxveen Hi PASSAGE 53 - TEL. 2620 J hl 31 - f f —J n Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). wawavav.'.y.yzay.'.’.v i WWWWWWWWWWWWWt IRWIN SHAW maten 34 t/m 44 prijs geb. 22.50 prijs geb. 37.50 JOHANNES MARIO SIMMEL HANS VAN DEN DOEL FRANK VISSER waddinxveen - tel. 5920 boetiek LIVE is het helemaal kom kijken naar onze schitterende najaars-collectie kom passen en vergelijk die prijsjes op en top mode voor jou... je bent welkom MAURICE MESSÉQUÉ Het grote standaardwerk van geneeskrachtige kruiden Socialistische dillemma’s, welstand of werk gelegenheid, deel belang of democratie prijs paperback 11.00 prijs geb. 32.50 De geschiedenis van de Engelandvaarders prijs geb. f 34.90 auteur van De jonge leeuwen en witte zwanen, zwarte zwanen blouses v.a. JL leden van de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw - die deze inspraakavond gehou den wilden hebben - nadrukkelijk we ten er grote voorkeur voor te hebben dat grofweg het gedeelte tussen de Mozart- laan en de Wagnerlaan zou worden af- WADDINXVEEN Voor het clubkampioenschap heeft de Wad- dinxveense damclub Excelsior de 6e ronde gespeeld. De uitslagen daarvan waren: P. Swart-J. de Wit 2-0; C. H. Kramp-J. Both 2-0; G. van der Zijden- A. Crone 2-0; T. Driesse-I. J. ten Toom 1-1; D. Zwanenburg-G. Heeren 1-1; J. de Heer-A. A. Rietveld 0-2; Th. van Bueren-W. van der Heijden 2-0; B. van Eijk-G. Dankers 0-2; J. Vermeulen-C. Blonk 1-1; A. Zwanenburg-T. den Ou den 1-1R. van Dijk-A. Blom 0-2; C. J. Barelds-J. Both 2-0. Donderdag speelt Excelsior tegen Excelsior 2. Maandag 4 oktober speelt Excelsior 1 tegen DEZ uit Reeuwijk in een uitwedstrijd. Donderdag 14 okto ber speelt Excelsior 2 thuis tegen DEZ uit Reeuwijk. Het verdere rooster moet nog uitkomen. WADDINXVEEN Mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek, echtgenote van Waddinxveens burgemeester, zal vol gende week donderdagmiddag om twee uur de heropening verrichten van de nieuwe Brugboetiek aan de Kerkweg- Oost. Doordat het naastgelegen pand erbij kon worden getrokken is na deze zoveelste verbouwing de Brugboetiek bijna twee keer zo ruim geworden. Met medewerking van Ronaat schoen- modes, haarstylist Cees van Es en bloemsierkunstenaar Maap Groenen dijk houdt Brugboetiek in dezelfde week (woensdagavond 6 en donder dagavond 7 oktober) voor de zesde maal in successie een modeshow. Op het plankier in het Gereformeerd Verenigingsgebouw zullen gedurende die twee avonden geshowd worden jurkjes, pakjes, rokken, blouses, panta lons, truitjes, avondkleding, jeanskle- ding, herentruien, overhemden en schoenen uit de nieuwe najaarscollec- tie. gesloten voor het rijdend verkeer. Dit voetgangersgebied zou dan getrokken kunnen worden bij het speelveld, dat daardoor een veiliger en rustiger plek voor jong en oud zou kunnen worden. Met deze wegafsluiting hadden de Groenswaarders niet de minste prob lemen, omdat de Mozartlaan toch al geen drukke laan is, de mogelijkheid van het ontstaan van een sluiproute in dien de verkeerssituatie bij de Willem- Alexandertunnel uit de hand zou gaan lopen nu al kan worden tegengegaan en het daar op de Mozartlaan uitkomende Schuberthof bij de Wagnerlaan met de auto volop bereikbaar zou kunnen blij ven. De weg naar het te bouwen OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN Vergaderingen van de commissie voor Openbare Werken en -Bedrijven op 30 september 1976 en donderdag 7 oktober 1976 ten gemeentehuize, aanvang 19.30 uur. Vergadering comissie van bestuur voor de samenwerkingsschool voor Havo/Atheneum op dinsdag 5 oktober a.s., aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Vergadering commissie voor de Financiën op woensdag 6 oktober a.s., aanvang 14.30 uur in het gemeentehuis. Vergadering commissie voor de onderwijszaken op donderdag 7 oktober a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. WADDINXVEEN In een vol Gereformeerd Verenigingsgebouw heeft de brassband Voorwaarts een grandioos populair concert gegeven. Voor dit muzikale gebeuren van vorige week vrijdagavond toonden ook wet houder A. H. van Gent en zijn vrouw belangstelling. Naast de aanwezige ere leden bevond zich onder het publiek ook het nu in Australië wonende oud- lid Cor van de Berg. Tijdens het con cert viel op dat de door mevrouw M. Hoogendijk-de Blijker geïnstrueerde majorettes in het nieuw waren. Het optreden van de drumband en de brass band dwong bewondering af voor de geleverde muzikale prestaties, die van een goed gehalte waren. WADDINXVEEN Nagenoeg eensgezind zijn de 25 Groenswaarders, die belangstelling toonden voor de dinsdagavond in het Anne Frank- centrum door het gemeentebestuur gehouden inspraakavond over de verdere indeling van het groene terrein op de hoek Beethovenlaan/Mo- zartlaan, met het plan gekomen een deel van de op de Beethovenlaan aan sluitende Mozartlaan als voetgangersgebied te bestemmen en dus gésloten te verklaren voor het rijdend verkeer. Dat is een oplossing waar het Waddinxveense gemeentebestuur nog niet aan had gedacht. Onderzocht wordt nu in hoeverre het op de inspraakavond geboren plan zou kunnen worden gerealiseerd. In het Anne Frank-centrum schotelde CDA-wethouder P. F. J. van Schie de bewoners van de Chopinlaan, Sweelinckhof, Mozartlaan, Schubert hof, Wagnerlaan, Beethovenlaan en een deel van Peuleyen en Akkerwinde een drietal plannetjes voor op welke wijze de ’’groene long” van Groens- waard 1 verder zou kunnen worden in gericht. Zoals bekend is het zeker dat aan de Beethovenlaan een nieuw groeps- en rayonbureau van de rijkspo litie zal worden neergezet, waarvoor de gemeenteraadsleden met de stem van de heer H. van Ek (Progressieven) te gen op 24 september 1975 ongeveer 2.000 vierkante meter grond voor 300.000,- aan de Staat der Nederlan den (ministerie van Justitie) verkocht. Op de rest zouden 3 bungalows (1200 vierkante meter) kunnen worden ge bouwd met een grondopbrengst van 370.000,- en een openbaar speelter rein (1800 vierkante meter) kunnen worden ingericht. WADDINXVEEN Vorige week donderdag is na enige weken van voorbereiding en ongerief boek- en kantoorboekhandel Burger aan de Dorpstraat 80 officieel heropend. Lange tijd moest geconstateerd worden dat de zaak uit zijn jasje was gegroeid. Toen de mogelijkheid zich voordeed de boek- en kantoorboekhandel uit te breiden werd dat dan ook gerealiseerd. De winkel verkreeg een behoorlijke extra ruimte, terwijl de magazijnruimte meer dan verdubbeld is, zodat de klanten nog beter dan voorheen geholpen kunnen worden. Donderdagavond maakten velen van de gelegenheid gebruik een kijkje te nemen in de vernieuwde zaak van boek- en kantoorboekhandel Burger. Foto Zo willen bewoners van de Groenswaarden de groene plek op de hoek Beethovenlaan/Mozartlaan inrichten. Bovenaan het te bouwen groeps- en rayonbureau van de rijkspolitie. Links de drie te bouwen bungalows (mis schien dat de volgorde daarvan ook nog een kleine wijziging ondergaat), in en rechts het aangegeven af te sluiten WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1976 groeps- en rayonbureau van de rijkspo litie zou natuurlijk goed toegankelijk moeten blijven, terwijl het daarnaast nog wel eens nodig zou kunnen zijn wat vervangende parkeerruimte te reali seren. Het tot speelstraat om te vormen ge deelte van de Mozartlaan is bij uitstek geschikt voor het rolschaatsen en het doen van ander straatspelletjes door kinderen. In ieder geval zal de raads commissie voor de ruimtelijke or dening en de woningbouw zich in de vergadering van dinsdag 11 oktober op nieuw buigen over de inrichtingsmo gelijkheden van de hoek Beethoven- laan/Mozartlaan en het op de dinsdaga vond gehouden inspraakavond geboren plannetje. Wel maakten de bewoners nog duidelijk dat het speelveld het hui dige open en vlakke karakter zou dienen te behouden. Extra bosschages zag men niet zitten, evenals het maken van een zandbak. Er zouden wel stevige doelpalen en andere speelaanleidingen moeten worden neergezet. Speelstraat In de door het stedebouwkundig bureau van de gemeente, Stad en Land- schap BV in Rotterdam, gemaakte schetsen - die zijn verschenen in het Weekblad voor Waddinxveen van don derdag 16 september - wordt uitgegaan van drie inrichtingsmogelijkheden: 1. Speelveld grenzend aan de Mozartlaan en drie bungalows achteraan, 2- drie bungalows aan de Mozartlaan en speel veld daarachter en 3. speelveld over de gehele breedte, evenals de drie bunga lows. De Groenswaarders op de in spraakavond toonden belangstelling voor het eerste plannetje, in welke op zet het speelveld direct aan de Mozart laan ligt, terwijl de drie te bouwen bun galows aan de achterzijde van het ter rein zijn gesitueerd. Op die manier heeft het speelveld een goede relatie met de bestaande woonomgeving en komt de woning van tandarst L. B. Baas ook nog goed tot zijn recht. Wel moet er een weggetje worden aan gelegd omde bungalows met de auto te ktinnen bereiken. Maar de bewoners wilden meer. - Nagenoeg eensgezind liet men wethou- midden het openbaar speelterrein der P, F. J. van Schie en de aanwezige gedeelte van de Mozartlaan. 'l

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 2