de Rondom hefbrug Canon l Bi HEFBRUG WADDINXVEEN DIT NAJAAR 40 JAAR foto film sjaak noteboom Inspraak Het grootste nieuws van de Photokina DE EERSTE ECHTE COMPUTER-CAMERA Bezoek 30jaar In 1583 werd al gesproken over d’Hooghe Brugge J U fotografeert gewoon 71 -n 0-1 JA Verzilting ju.i Dit is de Waddinxveense hefbrug, die in het najaar van 1936 in gebruik werd genomen, zoals we hem sinds jaar en heerschen zullen Achter die jaarlijkse mas- 1970 de macht bedieningsgemak. U zult nauwelijks willen geloven wat de topcamera AE-1 werkelijk is: de eerste echte computer-camera. te eerste aanbouwkast van cm. hoog kost 177.- en PASSAGE47-TEL. 2477 Amnesty-bemoeienis, l' dat dag kennen: open voor de scheepvaart, dicht voor het wegverkeer. Was er eerst een klapbrug, later werd het een draai- hangers van Yadid - onder wie Suhel Hassan - gear resteerd. werk, stel u dan in verbin ding met het Amnesty se cretariaat, Groensvoorde 110 te Waddinxveen, tele foon 3251. daarnmee wèl, en zie met een glimlach na! objectief bezien beter! Enige uitleg is wel nodig. De Canon AE-1 kan u in verwarring brengen bij een demonstratie van deze camera. Door zijn Bijdragen: Telefoon (01828) 5594 De micro-computer ziet er steeds weer op toe dat alles auto matisch vlekkeloos verloopt En razendsnel En dat u meteen wordt gewaarschuwd bij fouten of afwjj- kingeiTPietje secuur, werkend met de snelheid van electrische impulsen. Met uw instructies aan de computer zult u weinig moeite hebben. Allereerst de fijn gevoeligheid op de ASA-schaal instellen bij het inleggen van de film. Dan per onderwerp de belichtingstijd opgeven, die u wenselijk acht Nü geeft u het startsein door de ontspanner héél licht in te drukken. De computer begint met twee snelle controles: staat de diafragmaring op automatische bediening? Indien niet: volgt waarschuwing. Gaat na of flitser is ingeschakeld of niet De sluitersnelheid wordt nu geregeld. (Als de belichtingstijd die u voor het onderwerp wenst ongeschikt blijkt krjjgt u een waarschuwing.)Dan ziet u in de zoeker dat alles klopt Trouwens, als er iets niet klopt, geeft de camera dit automatisch aan in de zoeker. U drukt de ontspanner nu Tunnel Dit blijkt nog niet genoeg te zijn want er wordt nu druk gewerkt aan een tun nel onder de Gouwe in de rijksweg tus sen Waddinxveen en Gouda. Als we daarbij rekenen het vele gedokter in de stad Gouda met sluizen en havens dan heeft de Gouwe als vaarweg wel een vermogen gekost. Omstreeks 1875 kwa men de plannen aan de orde om de Gouwe geschikt te maken voor 2000 tons schepen. De provincie nam op één januari 1895 het beheer van het vaar water en de kade over, inclusief het jaagpad vanaf de (Rijks) Mallegatsluis met de daarvoor gelegen bruggen, uit gezonderd de Binnen-Gouwe en Ra- batbrug die het rijk toebehoorde. Terugkerend naar onze hefbrug kun nen we vaststellen dat deze maar een klein onderdeeltje is van alles wat aan Bruggen Dat ook in het verleden behoefte was om de Gouwe over te steken is dui delijk. Reeds vóór 1284 was er een brug over de sluis in de Rijndijk (Gouwesluis brug). In Boskoop en Waddinxveen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 30 SEPTEMBER 1976 1 bruik van laden, niet op U wilt wel in aanmerking de knie om spullen te zoe ken. - ruimte voor een stukje De stabiele Svedex-kast heeft een grondoppervlak van 56 breed en 60 diep. De kleur is satijn-wit of het schip drei- inca-bruin, een kameleo- vraag ingediend voor de mogelijk in volle vrijheid adoptie van een nieuwe ons jaarverslag van de partij uit te brengen. Een gebeurtenis wat ons zeer geheel in. De computer gaat na of de film is getransporteerd en hoe het staat met het batterjj- vermogen. Eén batterijtje gaat een vol jaar of ’n 20.000 foto’s mee. Dan checkt de computer of u de zelf ontspanner gaat gebruiken (gebruikt u de zelfontspanner dan worden de bolichtingoinotructics 10 sec. lang in het geheugen bewaard). Camera is nu gereed voor belichting. Spiegel klapt automatisch weg. Diafragma wordt automatisch ingesteld. Volgt laatste controle van de sluiter snelheid. De order tot belichting wordt via de "interface"-magneet jes omgezet in de sluiterwerking. Met computer-snelheid volgen de becijferingen, controles en instructies elkaar op. U weet van niks. U fotografeert gewoon. Als u de ontspanner even loslaat wordt het gehele systeem uitgeschakeld. Even indrukken: werkt weer. Zó snel werkt de micro-computer, dat "even indrukken" voldoende is om opnieuw alle berekeningen en controles uit te voeren. De bliksemsnel denkende camera gebruikt dus nauwelijks energie uit zün batterijtje. ten, en^de Gemeentera- Volgende week woensdag x rx -”na- tionale bezoekdag”! Dan komt er één van die hon derden Delfland kreeg vroeger het inlaatwater via de Parksluizen te Rotterdam, maar de Nieuwe Maas is dermate verzilt dat dit niet meer mogelijk is. Nu krijgt Delftland water via de Gouwe en dat wordt bij Leiderdorp opgepompt rich ting Delftland. Omdat dit ook al niet meer voldoet gaat men in de toekomst een zoetwaterkanaal graven van Wad dinxveen naar Voorburg. Dit plan is al bijna klaar. We kunnen onderhand wel vaststellen dat er voorlopig alleen voor de Gouwe werkgelegenheid te over is.- Bij de hefbrug te Waddinxveen wordt ook aan de Henegomwerweg gewerkt. Daar zal een nieuw fietspad langs de provinciale weg worden aangelegd. nente expositie een pro- dukt aan te trekken, waarvan de fabrikant met trots vertelt, dat de vrouw vanaf het prille ontwerp het resultaat heeft be- voor kasten unieke inspraak procedure is een aan bouwkast ontwikkeld, waarin de door vrouwen vooraf gestelde eisen vol ledig tot hun recht zijn ge komen nl. een degelijk produkt, een uitgekiende kastindeling, een tijdloze vormgeving, betaalbaar voor iedereen. Een aantal bijzondere eigenschappen van deze aanbouwkasten vatten wij hieronder sa men: Waddinxveense - eigen stabiliteit, d.w.z. schoolkinderen weer bij u geen ruggesteuntje nodig, aan de deur voor een len in de strijd voor onze vluchtige 1.4. «11-- die het socialistisch begin sel 1 vooral uw tegenstanders niet te licht. Laat hen lichting is geopend van - van 10-17 uur, vrijdagavond van 19-21 uur en zaterdag van 10-16 uur. Het adres is Staringlaan 6 te Wad dinxveen, tel. 01828-5100. De eerste schutsluizen Albrecht van Beijeren - Graaf van Holland zag in zijn tijd de Gouwe al als een goede vaarweg en gaf in 1358 opd racht de rivier uit te diepen. Het op diepte houden werd later geregeld bij octrooi van de Staten van Holland in 1656 en verleend aan de steden Gouda en Amsterdam. Sindsdien bleef het beheer over de Gouwe aan de stad Gouda. Naast en kele verbeteringen aan de vaarweg, werd te Gouda de keersluis vervangen door een schutsluis (Donkere sluis). De keersluis in de Rijndijk kon op den duur niet worden gehandhaafd, daar bij doorbraken van de dijk langs het open IJ het zoute water tot bij Gouda kwam. Daarom liet de stadsmagistraat Computer Het kruispunt zal worden verbeterd. Daar zullen verkeerslichten komen met een computersysteem, dat het verkeer zal kunnen regelen naar behoefte. Vast gesteld is dat de brug minstens nog vijf tig jaar meekan. Wel wordt, veel meer dan vroeger de brug gecontroleerd. In de jaren dertig/veertig was ons ”ouwe- tje” als we onze oeververbinding zo mogen noemen, zeer modern. Na de oorlog zijn de basculebruggen uitge vonden en is zo’n enorme staal cons tructie voor een brug met grote span wijdte niet meer nodig. De dorpen langs de Gouwe zitten met een erfenis of men dit nou fijn vindt of niet de Gouwe blijft een belangrijke ader in de scheepvaart. Dit jaar bestaat de Waddinxveense afdeling van de Partij van de Ar beid 30 jaar, herinnert Prikbord - het periodieke blaadje van de socialisten in ons dorp - zich. Omdat het eerste notulenboek uit de jaren 1946/1947 nog al tijd bewaard is gebleven een paar citaten daaruit: ’’Waarde i na vele jaren is het weer brug 1568), gevolgd door een wat verderop gelegen noodbrug voor de bouw van de hefbrug, die vier decennia geleden ieders bewondering had. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Sjaak Noteboom). in 1508 de sluis verbouwen tot een ver laat. In de 15e en 16e eeuw kwam er een belangrijke verandering in de wateraf voer van de polders langs de Gouwe. Het verschil in waterstanden in de slo ten en rivieren nam door inklinking van de grond, aansluiting van de rivierbo dems én de invloed van eb- en vloed- toestanden. Er werden, onder goedkeu ring van het Hoogheemraadschap van Rijnland dat in zekere mate het boe- zembeheer voerde, poldermolens ge bouwd en de nodige voorboezems geg raven alsmede de bouw van schutsluis- jes tussen de polderwateren en het ho- gergelegen boezemwater. Door al dat malen bleek het verlaat in de Rijndijk te weinig capaciteiten te hebben om het vele water snel af te voeren; daa rom bouwde Rijnland in 1533 een nieu we keersluis welke na 1562 herhaal delijk werd vernieuwd of hersteld. Gedurende de tachtigjarige oorlog werd ten westen van deze keersluis een opening gemaakt voor doorlaat van oorlogsschepen. In 1580 besloot men in de opening een nieuwe schutsluis te bouwen. Deze werd in 1621 geheel ver nieuwd en herhaaldelijk hersteld; deze sluis deed dienst tot in de 20-ste eeuw. De Gouwe werd steeds belangrijker als ’’boezem” voor Rijnland. Toen een 15- tal molens het water van de polders op de Gouwe en de sluizen in Gouda niet altijd kónden lozen werd het moeilijker en dreigden de Gouwekaden over te lo pen. Daarom werden deze in de tweede helft van de 16e eeuw drastisch ver hoogd. Zodra het Gouwewater een be paald peil bereikte, moesten de molens worden stopgezet; daar Gouda en Bloemendaal voor 1857 niet onder het gezag van Rijnland stonden, werd na veel onderhandelen een en ander in 1630 bij contract geregeld. gevoerd. Uitgaande van deze twee Hoe vaak wordt niet verzucht, dat meer vrou wen inspraak zouden moeten hebben bij het on twerpen van huizen, keuk- kens, meubels enzovoort? De Bouwvoorlichting ’’Midden-Holland” aan de Staringlaan is er in ge- WADD1NXVEEN Dit najaar is het 40 jaar geleden dat de Waddinxveense hefbrug (maar ook die in Boskoop) plechtig in gebruik werd genomen. In verband met het jubileum van dat ”- wonder” der techniek, dat nog steeds het dorpsbeeld beheerst is het goed eens terug te gaan naar de oorsprong van de Gouwe. Omdat we gerust kunnen stel len dat het betrekkelijk korte stukje vaarwater tussen Gouda en Alphen aan den Rijn sinds jaar en dag het zorgen kind is van de provinciale waterstaat, hebben we ing. T. Sterenborg, tech nisch hoofdambtenaar van de provin ciale waterstaat Zuid-Holland gevraagd een en ander te vertellen want deze is zeer goed op de hoogte van de geschie denis inzake de vaarwegen en alles wat daaromheen speelt. In oude tijden, aldus de heer Steren borg, was de waterweg, vanaf de Maas naar het IJ, langs Gouda de enige goe de verbinding. Ook thans is er nog spra ke van een belangrijke vaarweg tussen Rotterdam en Amsterdam via de Nieu we Maas, Hollandse IJssel tot Gouda en vervolgens door de Gouwe tot Gouwsluis. Daarna krijgen we een splitsing in een oostelijke en westelijke vaarroute, de verbinding via het Aarkanaal-Drecht-Amstel en de route vanaf Gouwsluis door de Oude Rijn tot Molenaarsbrug - de Heijmansweren de tering - Paddegat - Brasemermeer - Oude Wetering tot de Ringvaart van de Haarlemmermeerpolder. Dit over de vaarroute waarvoor de Gouwe erg Belangrijk is. De Gouwe is een rivier door de natuur gevormd. Hij heeft zijn oorsprong ge had in een veenmoeras ten oosten van Boskoop en stroomde vandaar in zui delijke richting, met vele kronkels en bochten naar de Hollandse IJssel. In 12e eeuwse oorkonden wordt dit rivier tje voor het eerst als Golda genoemd terwijl de Hollandse IJssel de Isla heet te. Op de Golda vloeide het water van de sloten van de langsgelegen lan derijen. Ten noorden van Boskoop wa ren de afwateringssloten op de oude Rijn gericht en waarschijnlijk is éefn brede sloot of vliet benut om een be vaarbare verbinding te krijgen tussen de IJssel en Rijn. Daar een oude Romeinse weg (Golda en Isla waren Romeinse namen) langs de zuidkant van de Oude Rijn (Hoge Rijndijk) een deel van Holland tegen overstroming moest beschermen, werd de Gouwe door keersluizen afsluitbaar gemaakt. Dit was hinderlijk voor de scheepvaart en mede als gevolg daar van gaf Graaf Floris de vijfde in 1284 vergunning om de deur van de sluis in de Rijndijk open te zetten, mits aan weerszijde van de Gouwe een kade werd gelegd. Het gevolg was dat door die kaden de afwatering van het land in de knel kwam. Daarom groef men in het mid den van de 14e eeuw de 15 kilometer lange ’’Alpher Wetering” ten westen van de Gouwe vanaf Alphen langs Bos koop en Waddinxveen tot in de IJssel en oostelijk van de Gouwe de 12 km lange ’’Alphens”, vanaf Steekt langs Middelburg en Bloemendaal eveneens naar de IJssel. Dit systeem van afwa tering bleef meer dan een eeuw ge handhaafd. de Gouwe ten koste is gelegd. Er zijn in de loop der jaren enorme bedragen uit gegeven aan de vaarroute Rotterdam- Amsterdam. Niet vergeten mag worden dat de Gouwe behalve een belangrijke vaarroute, ook de boezem is van Rijn land. Vroeger was het probleem: hoe krijgen we het water eruit (uit de pol ders), nu is de vrag he krijgen we het water erin. Dit laatste vanwege de ver gaande verzilting, waardoor er veel meer doorgespoeld moet worden. publiek woont, en in sa menwerking met een waren aanvankelijk voet- en wagen veren (pontjes). In 1578 was Boskoop al een brug en in 1583 werd gesproken over d’Hooghe Brugge te Wad dinxveen. Deze bruggen zijn natuurlijk meer malen vervangen. Zo werd een klap- en valbrug te Boskoop in 1869 vervangen door een ijzeren draaibrug en in 1936 werd deze én de ophaalbrug te Waddinxveen weer vervangen door de huidige hefbruggen. Twee jaar later werden ook de oude bruggen, inclusief de sluizen, te Gouwsluis geheel op geruimd en vervangen door de hefbrug (zelfde type als in Boskoop en Wad dinxveen maar dan groter en hoger). Vermeld moet dan ook worden dat de basculebrug in de rijksweg Rotterdam- Utrecht in 1940 in gebruik werd geno men. De Gouwe wordt ook nog ge kruist door twee spoorbruggen. De eer ste werd in 1854 bij Gouda gebouwd; later, nadat terplaatse een grote bocht in de rivier werd afgesneden, werd deze brug in 1908 vervangen door een hoger gelegen oeververbinding. In 1888 kreeg de Gouwe er weer een brug bij en wel een spoorbrug te Gouwsluis. Zo heeft de niet zo lange, maar blijkbaar nog wel zeer belangrijke rivier een zestal brug gen. Zaterdag kwam bij de Waddinxveense adoptieg- roep van Amnesty inter national het verheugende bericht binnen, dat de door deze groep geadop teerde gevangene Suhel Hassan, was vrijgelaten. Samenstelling: Bert J. Woudenberg i werd Suhel Hassan door de Waddinxveense groep geadopteerd. Suhel - een officier van het Syrische leger - was nauw verbon den met de vroegere machthebber in Syrië- Saleh Yadid. Toen de hui- i voor mens - door Syrië als lid die dank zij de kinderpost- kening, ver voorgemon- van de UNO onderschre- ven - is de Waddinxveense adoptiegroep aan gegaan om vrijlating voor Suhel Hassan te verkrij- baar schakeltje in een mil- kast gen. In contact met zijn joenenaktie, die uniek is schroevendraaier bijgele- gevangene. Mocht u in teresse hebben om mee te ewerken aan dit meest zeker met grote dankbaar- moeizame, soms dankbare paald. Door deze heid vervult. (-) De nieu we afdeling van de Partij van de Arbeid begon met een ledental van 50 man nen en 16 vrouwen, dus totaal 66 leden. (-) Het eerste jaar van onze nieu we partij zette in met 3 belangrijke verkiezingen, nl voor de Tweede Ka mer, de Provinciale Sta- roep, werden vele wegen bewandeld om I sche autoriteiten vrijlating voor talloze naamlozen, Levering geschied rechts- den. (-) De uitslag der drie g oktober is het weer ”i verkiezingen was, dat wij hier behaalden (-) 999,938 en 1037 stemmenQ. Ik zou willen eindigen p.g. met u op te wekken, werpt u al- aan de deur voor een - met de pink te openen, -oe drempelaktie. bijvoorbeeld als men met rechten, vecht tegen allen Het gaat vanzelf (als u een een stapel linnengoed in beetje meehelpt) want het de handen staat bedreigen, en schat meisje of de jongen steekt - een praktische deur- de bestei-enve]Op van de nieuwe 1.1.. J_., goed merken dat er met gelaktie omhoog. Of uw besteiiing mogen op- (180 graden), schrijven? Dat wordt soms - van buiten onzichtbare wat verlegen, of als u een scharnieren. bekende bent, vrijmoedig - optimaal te gebruiken gevraagd. Uw bestelling ruimte ook in de hoogte. Isief interieurs. In als bellers is dat het teken, viertal stands wordt vanaf dat u al voorzien bent. Die heden dit unieke produkt woensdag is de dag van de getoond. De Bouwvoor- de vero- lichting is geopend verende krachttoer van de dinsdag t/m vrijdag armee der vierhonderd- ,o- duizend. Daarom: stel ze sad in liek gaat om wat op ver haal te komen. Mocht dit het geval zijn dan zullen beide broers een bezoek aan Waddinxveen bren gen, zo verzekerde Kayes Hassan de Amnesty groep. De adoptiegroep zet haar werk voor een gewetens- gevangene in Uruguay en één in Singapore voort. Bij het internationaal se cretariaat van Amnesty in slaagd voor haar perma- partijgenoten, Londen wordt een aan- een praktische deur- breedte. kinderpostze- - een deur met veerdruk- "ze sluiting, die wijd opengaat vrees voor kraksen hoeft king van deze gevangen- in het binnenland, maar te hebben, noch voor schap werd Suhel in 1972 ook voor een deel in het huishoudchemicaliën of weer gearresteerd en tot buitenland, te kunnen de verf- en kliederlust van op heden zat hij in de All- doen. De verkoop van de kinderen. Met water of mezze gevangenis in Da- kinderpostzegels ~en mascus. De reden van zijn van gevangenschap was het heeft vorig jaar 7*/2 mil- loutere feit dat hij tot de joen gulden opge- oppositie tegen president bracht...! Het ’’kleine de laklaag is toegebracht. Assad behoorde. Meer bezoek” ging daarbij voo- I'‘” J kon hem niet ten laste rop. Om te vragen voor gelegd worden en er is dan steun aan gehandicapten, ook nooit een aanklacht voor kinderen, die tussen tegen hem ingediend noch de wal en 1 is er een proces tegen hem gen te vallen, voor jonge- nachtige kleur, die zich gevoerd. ren die betrokken zijn bij lichtelijk bij de omgeving Uitgaande van deze twee sociaal-, maatschappelijk- aanpast. De losse in- feiten, die in strijd zijn medisch verzorgings- en terieurs zijn altijd wit. met de Universele verkla- begeleidingswerk, dan wel Eenvoudige montage- een ring van de rechten van de voor groepen of bureaus, duidelijke montagete- zegels meer armslag krij- teerde onderdelen, de la gen. denbloks wordt b.v. ge- de slag Zó zitten ze nog in de klas heel aan de fabriek en zó zijnze een onmis- gemonteerd. Bij de basis- Suhel Hassan te verkrij- baar schakeltje in een mil- kast wordt zelfs een broer, die in de Bondsre- in de wereld. Al zijn het verd. Het geheel is in een -•- nu ”gOuden zegels” - de handomdraai te mon- vijftigste uitgave - extra teren. Luxemburgse Amnestyg- kostbaar zijn ze niet. Het Ook wordt als primeur de i gaat andermaal om een eerste aanbouwkast van bij de Syri- toeslag, die winst betekent 233 cm. hoog getoond. 7 - te bewerken. Hoewel re- die zelf niet kunnen treeks van de fabriek - geringen niet zullen toege- aankloppen. franko huis. ven dat een gevangene Praktisch nog dit: u krijgt De leveringsvoorwaarden vrijgelaten wordt dank zij een speciaal zegeltje voor zijn opgesteld door de Amnesty-bemoeienis, is op de deurpost als uw bes- consumentenbond. Prij- uit velerlei bron bekend telling is genoteerd en als zen: de basiskast van 195 dat Amnesty-activiteiten bewijs, dat u het korte be- cm. hoog kost 177.- en regeringen niet onberoerd zoek positief hebt gewaar- de aanbouw 166.- exkl- laten. deerd. Voor volgende aan- Isief interieurs. In een ons niet te spotten valt, maar het bittere ernst is. Helpt mede aan de op bouw van een nieuwe wereldorde, waar vrede, vrijheid en broederschap Wordt later thuisbezorgd, - beter overzicht door ge- naarc/xhan 'riillon i x i i dan pas mag u betalen. t i i nemen dat het geen erva ren verkoopsters, verko pers zijn, maar ze hebben privacy, dankzij een lade wél een groot vertrouwen met cilinderslot. in uw medewerking! - laden met nylon gelei- Daarvan hangt het af of ze ders en ladenstop. weer, met z’n allen, voor - extra laden voor al die zestig procent van de tota- dingen, die zich slecht of le verkoop kunnen zor- niet laten stapelen. gen. De zegels vormen - een schuifkorf voor sok- ditmaal een ’’gouden’ ken, schoenen e.d., waa- serie, de vijftigste uitgave, rin de kinderen zelfs __joversierd met kinderte- treintje kunnen spelen. Bijna een jaar 'geleden keningen, een keuze uit - met draaimolentjes voor duizenden werkstukken, ceintuurs en dassen. Makkelijk om wat postze- - zowel de kast als de deur gels in huis te hebben, is totaal omkeerbaar. Voor de verjaardag van Uniek is de voor deze kas oom Frans, voor de brief ten toegepaste lakmetho- aan oma. Postzegels zijn de. Svedex in Varsseveld nooit weg! had de primeur voor Eu- Achter die jaarlijkse mas- ropa van de vele mil- dige president Hafez As- sale bestelling - welk arti- joenen kostende installa- kei wordt binnen één uur - tie, die de laklagen door greep, werden vele aan- bij honderdduizenden elektronenstralen uit- - besteld? - schuilt weer die hardt. Deze milieu vrien- opzet om te helpen. Om delijke methode betekent veel voor minder bedeel- in de praktijk, dat U geen Na een korte onderbre- de jongeren, overwegend in het binnenland, maar te hebben, noch ook voor een deel in het te van die in het ergste geval met prentbriefkaarten tinner is alles snel verd- wenen, zonder dat er schade aan de gladde har- gulden Het Amnesty-activiteiten bewijs, dat u het korte be- laten. deerd. Voor volgende aan- Suhel Hassan loopt nu een vrij man rond in Da mascus en kan - naar wordt gehoopt - zijn plaats verwachting, als echtgenoot en als va der van zes kinderen weer innemen. De mogelijk- -- heid is niet uitgesloten dat niet teleur! Bestel, doe hij een half jaar naar zijn daarnmee wèl, en zie ze broer in de Bondsrepub- Iji-X

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 9