It Hekelkabaret in De Bonkelaar ZÓ WORD JE NOTARIS Agenda Goudse bioscopen De Rank op de culturele toer Functie en werkterrein van notaris PICK-NICK-SETS LANGS PAADJES IN HET GOUWEBOS Bingo-avond voor bejaarden Geen oprichting vereniging van vrienden Gouwebos koopt voor 65 mille weer stukje grond M Hiij A L .48 van „DE BONKELAAR” Beukenhof 5 tel. 01828-7272 „KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 l< De agenda van ‘t Ketelhuis” ziet er als volgt uit: Donderdag 7 oktober: Van 15.45 tot 18.00 uur kinderclubs. Van 19.30 tot 21.00 uur cursus dansles voor beginners; er is nog plaats voor enkele paren. Vrijdag 8 oktober: instuif voor jongelui van 12 tot en met 15 jaar; de avond begint om 20.00 uur en we gaan door tot 22.00 uur. De ent ree bedraagt 0,90. Van 13.30 tot 15.30 uur cursus vrij raamweven/gobelinweven. Op deze cursus is nog plaats vor velen. Maandag 11 oktober: Van 15.45 tot 19.30 uur kinderclubs. Dinsdag 12 oktober: Van 15.45 tot 19.30 uur kinderclubs. Vanaf 20.00 tot 24.00 uur Schutters vereniging Waddinxveen. Woensdag 13 oktober: Van 13.15 tol 19.30'uur kinderclubs. Donderdag 14 oktober: Van 15.45 tot 18.00 uur kinderclubs. Van 19.30 tot 21.00 uur cursus dansles voor beginners. C. M. BOOTS (coördinator) WADDINXVEEN De vol gend jaar tien jaar in Waddinx veen werkzame notaris J. in 't Hol kennen de meesten van ons voor het op laten maken van een testament of het kopen van een huis. Maar voor veel meer zaken is een gang naar de notaris aan de Prinses Beatrixlaan gewenst. Soms zelfs stelt de wet inscha keling van een notaris verplicht. Bijvoorbeeld voor het maken van huwelijksvoorwaarden of voor het oprichten van een besloten vennootschap (BV) of een stich ting. Vaak ook kan de notaris nuttige adviezen geven voordat men een bepaalde beslissing neemt. Denk maar eens aan het kopen van een huis en wat daar allemaal bij komt kijken, vooral ook op financieel terrein. Om het werkterrein van de notaris wat meer toegankelijk te maken voor de Waddinxveners komt het Weekblad voor Waddinxveen, daarbij gesteund, door de Ko ninklijke Notariële Broeder schap (de vereniging van nota rissen en kandidaat-notarissen) met een serie over de functie en het werkterrein van de notaris. Vandaag: Aanstelling en taak van de notaris, een blik in het verleden en notariële akten. Volgende week: Huwelijksvoor waarden. WADDINXVEEN In het kader van de Culturele en Maatschappelijke Vor ming zullen de leerlingen van de 3e, klassen van de christelijke school voor LHNO De Rank (Esdoornlaan) volgen de week een bezoek brengen aan twee historische gebouwen in Waddinxveen. Mevrouw B. van Gent zal hen de Remonstrantse kerk aan de Zuidkade uit 1834 laten zien en pastoor P. M. Olsthoorn de St. Victorkerk uit 1880. Beide gebouwen bevatten fraaie voor werpen van kerkelijke kunst. Op de derde dinsdag van september bezoch ten de meisjes de Prinsjesdag in de resi dentie. 's Morgens gingen zij naar de Nieuwe Kerk in Delft, waar ze het mooie interieur bekeken, het praalgraf van Willem van Oranje en de schit terende ramen. Tegen het middaguur zochten zij een plaatsje langs de Vijver berg in Den Haag om de koninklijke stoet te zien langs trekken. Uit de ent housiaste verhalen bleek wel hoe de meisjes dit soort aanschouwelijk onder wijs waarderen. Geen bezwaarschrift Voor dit Gouwebos heeft de Waddinxveense gemeenteraad twee maanden geleden een bestemmings plan vastgesteld, dat inmiddels ter goedkeuring aan het provinciaal bes tuur van Zuid-Holland is voorgelegd. Omdat tijdens het ter inzage liggen van dit plan voor het dagelijks bestuur van het recreatieschap Bospark de tijd ont brak voor een bespreling daarvan, werd bij wijze van een voet tussen de deuren op grond van het vooroverleg een bez waarschrift ingediend. Dit schrijven werd door de Waddinxveense raadsle den, die het betreurden dat juist het schap voor een protest aan de schrijfta fel was gaan zitten, ongegrond verklaard. Aan de levende wensen zou uiteindelijk voor een belangrijk deel te gemoet gekomen zijn. Gisteren deelde het dagelijks bestuur van het recreatieschap Bospark aan de recreatieraadsleden mee dat na een na dere bestudering van het bestemmings plan geen andere conclusie getrokken kan worden dan dat het gemeentebes tuur van Waddinxveenaan de meest stringente bezwaren was tegemoet ge komen, zodat geen reden meer aanwe zig is tegen de vaststelling van dit plan in beroep te gaan bij de provincie. ”Dit temeer omdat het recreatieschap bij de definitieve uitwerking mede bepaalt hoe bestemmingen of gebruik van gronden geregeld moeten worden en het recreatieschap krachtens de bes- temmingsvoorschriften gehoord moet worden”, aldus de mededeling. Het wa« gisteravond de eerste maal dat de recreatieraad Bospark vergaderde onder voorzitterschap van Boskoops wethouder C. de Vries. Hij is de opvol ger van de uit de raad van onze buur gemeente gestapte wethouder P. van den Dool. Uit een mededeling aan de recreatieraadsleden bleek dat Wad- dinxveens wethouder A. H. van Gent, die als secretaris optreedt, kan beschik ken over de heer P. Bakker, hoofdcom- missie van de gemeentesecretarie aan de Zuidkade, als assistent-secretaris. Hij neemt de plaats in van zijn collega W. F. Meijer, die zijn plaats beschikbaar stelde in verband met een gewijzigde werkindeling op het Waddinxveense gemeentehuis. Aan de orde kwam bij het punt mededelingen en ingekomen stukken ook de brief van de nu in Gou da wonende mevr. N. Goldstein dat af gezien wordt van de oprichting van een vereniging ’’Vrienden van het Gouwe bos”. WEEKBLAD VOOR W ADDINXVEEN DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 trachten deze apart te leggen voor ext ra investeringen in het kader van de ontwikkelingen van het Gouwebos. Uit de sluitende begroting van het recrea tieschap Bospark voor 1977 blijkt dat de inkomsten en uitgaven van 92.000,- (dit jaar) zijn gestegen tot f 108.000,- (volgend jaar). De baten betreffen de bijdragen overeenkomstig de gemeenschappelijke regeling uit 1972 van Waddinxveen en Boskoop. Beiden betalen f 54.000,- ieder. WADD1NXVEEN/BOSKOOP De gisteravond in het gemeentehuis van Boskoop vergaderende Recreatieraad Bospark heeft voor f 64.432,50 in het in aanleg zijnde Gouwebos een stuk weiland van on geveer 2.34.30 hectare aangekocht. Het betreffende stuk grond ligt aan het Noordeinde en werd het ’’bestuur” van deze ’’groene long” door middel van De Pater-Makelaardij BV Waddinxveen aangeboden door de heren G. A., J. C. en C. van Wieringen uit Alphen aan den Rijn. Om deze grondtransactie, tegen een prijs van 2,75 per vierkante meter, te kunnen laten doorgaan werd besloten bij de Rabobank Waddinxveen een geldlening van f 70.000,- aan te gaan tegen een rentepercentage van 9 7/8. Het stuk weiland is vrij van pacht op de datum van transport, maar wat blijft is het recht van uitweg om van en naar het Noordeinde te kunnen rijden. Met het in eigendom jtrijgen van een nieuw stukje eigendom is weer een stapje ge zet op de weg van het in ontwikkeling zijnde Gouwebos. WADDINXVEEN Om in Nederland tot notaris te kunnen worden benoemd moet men aan bepaalde, in de wet omschreven eisen voldoen. De drie belangrijkste eisen zijn: - dat de betrokkene Nederlander is; - dat hij (of zij) de bij de wet voorge schreven notariële examens met goed gevolg heeft afgelegd, waardoor de bet rokkene kandidaat-notaris wordt; - dat de kandidaat-notaris daarna op tenminste drie jaar praktijk heeft opge daan op één of meer notariskantoren. Na zijn benoeming door de Koningin moet de notaris een drieledige eed afleggen, waarvan voor het publiek de beroepseed het belangrijkste onderdeel is. Daarin zweert (belooft) de notaris dat hij: - de door hem aanvaarde taak eerlijk, nauwkeurig en onpartijdig zal vervul len; - zo stipt mogelijk de wetten die op zijn beroep betrekking hebben, zal naleven; - de grootst mogelijke geheimhouding over de inhoud van de door hem op gemaakte akten in acht zal nemen. Door het afleggen van de eed is de no taris niet alleen bevoegd, maar (behou dens enkele uitzonderingen) ook verp licht zijn diensten aan het publiek te verlenen. De wet omschrijft de taak van de nota ris als volgt: notarissen zijn openbare ambtenaren, die - met uitzondering van anderen - bevoegd zijn notariële akten op te ma ken, daarvan de dagtekening te verze keren, de akten te bewaren en daar van afschriften en uittreksels af te ge ven. Bij afwezigheid of bij ziekte kan een notaris tijdelijk worden vervangen door een kandiaat-notaris, die voldoet aan de wettelijke vereisten om tot notaris te worden benoemd. Die aanwijzing tot plaatsvervangend notaris geschiedt door de voorzitter van de Kamer van Toe zicht. De plaatsvervanger heeft dezelf de rechten, bevoegdheden en verplich tingen als een notaris. Notarissen, hun plaatsvervangers en kandidaat-notarissen staan onder strenge controle van de Kamer van Toezicht: een college van vijf leden waarvan de president van een Arron dissementsrechtbank voorzitter is. EEN BLIK IN HET VERLEDEN Bij de Egyptenaren en de Grieken overheerste van oudsher de schrif telijke vorm in het rechtsleven. Het valt dan ook niet te verwonderen, dat het notariaat reeds in de derde eeuw voor Christus in Egypte is ontstaan. De "no taris" was toen een marktmeester, die op de markt toezicht hield op de goede gang van zaken en op het tot stand ko men van overeenkomsten. Vanuit Egypte heeft het notariaat zijn weg gevonden naar West-Europa. De eerste algemene regeling voor het Ne derlandse notariaat werd door Karel V uitgevaardigd op 21 maart 1524. In toneelstukken, op prenten en in ge schriften werd de notaris nogal eens af- gebeeld als een oude, ondoorzichtige. Vaak schichtige figuur, al dan niet met zwoegende kandidaten en versleten klerken om zich heen. Die tijd is lang voorbij’. De huidige notaris is een man of vrouw, die met deskundigheid, met bekwame medewerk(st)ers en moderne apparatuur ten dienste van het publiek staat. NOTARIËLE AKTEN Notariële akten zijn akten, die door een notaris in functie zijn opgemaakt. Die akten kunnen nagenoeg alle rechtshan delingen betreffen, behalve die, waar voor de wet een speciale ambtenaar heeft aangewezen (zoals bv. voor akten van de burgerlijke stand). De notariële akte biedt diverse voordelen boven de onderhandse (niet door een daartoe be voegd ambtenaar opgemaakte) akte. Die voordelen zijn: - de dat de notariële akte wordt op gemaakt door een onpartijdige deskun dige, die er nauwgezet naar zal streven de akte zo op te stellen, dat procedures t worden voorkomen; - dat de dagtekening, de echtheid en de juistheid van de notariële akte terstond vaststaan; - dat die akte steeds bewaard blijft en dat er dus altijd duplikaten van kunnen worden gemaakt; - dat van een notariële akte een grosse kan worden uitgegeven, waarmee de daarop rechthebbende zonder rechter lijk vonnis zijn rechten kan uitoefenen. (Een "grosse” is een officieel en ge waarmerkt bijzonder afschrift van een notariële akte; de "minuut" is het origi neel van de akte.) Vanwege die voordelen en omwille van de rechtszekerheid stelt de wet voor een aantal overeenkomsten en rechts handelingen de notariële akte verp licht. Die verplichting geldt 'hoofza- kelijk voor de volgende overeenkom sten en rechtshandelingen; 1. Het maken of wijzigen van hu welijksvoorwaarden. 2. Het maken of wijzigen van een testa ment. 3. Het doen en het aannemen van be paalde schenkingen. WADDINXVEEN De culturele commissie van het dienstverlenings- centrum Anne Frank organiseert op donderdag 14 oktober a.s. aanvang 8 uur een bingo-avond voor bejaarden in de toneelzaal van het Anne Frankcent- rum. De toegangsprijs a f 1,- geeft te vens recht op een bingokaart, waarmee men de hele avond kan spelen. Er zijn aantrekkelijke prijzen. Iedere Wad dinxveense bejaarde is van harte wel kom. Degene, die slecht ter been is, kan gratis per auto worden vervoerd, gelieve dan vroegtijdig te bellen tel. 5555. Begroting Het recreatieschap heeft sinds 1972 104.495,55 ’’gespaard” omdat de tel kens in de begrotingen geraamde uitga ven achtergebleven zijn bij de wer kelijke uitgaven. Dat komt omdat er geen mogelijkheden waren tot aankoop van gronden. Het dagelijks bestuur van het schap verwacht echter dat ter zijner tijd deze achterstand kan worden in gelopen en heeft dan ook van de re- THALIA Do. en Vr. 8 uur, Za. en Zo. 3.30, 7 en 9.15 uur, Di. en Wo. 8 uur FAMILY PLOT. 14jaar. Za. en Zo. half tw ee, Wo. half drie OOM FERDINAND EN DE TOVERDRANK. Vr. en Za. 11.30 uur nachtvoorst. en maandagcyclus 8 uur ELCKERL1JK. I8jaar. REUNIE Do. en Vr. 8.15 uur, Za. 7 en 9.15 uur KILLER FORCE. 18 jr. Zo.middag 3 uur ELVIS IN YA1L HOUSE ROCK.a.L Vr. en Za. 11.30 uur nachtvoorst.. Zo. 7 en 9.15 uur. Ma. t/m Wo. 8.15 uur HARD PORNO- FEEL1NGS. 18jaar. SCHOUWBURG Vr. 8.15 uur. Za. en Zo. 7 en 9.15 uur, Wo. 8.15 uur DEATH RACE 2000. Kleur, 18 jaar. Za. 3 uur. Zo. 3 en 5 uur WON DEREN DER NATUUR. Kleur, a.l. WADDINXVEEN De agenda van het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar luidt voor de komende week als volgt: Donderdag 7 oktober: 20.00 uur - Avond luistermuziek, geen entree. 21.00 uur - Bijeenkomst onvolledige ge zinnen, geen entree. Vrijdag 8 oktober: 20.00 uur - Avond luistermuziek, geen entree. 21.00 uur - "Wildwechsei", een film van Rainer Werner Fassbinder, gemaakt in 1972 naar het gelijknamige toneelstuk van Franz Xaver Kroetz. Korte inhoud: Hanni, een veertienjarig, vroegrijp meisje wordt door_haar ou ders voor zeer onzelfstandig aangezien. Het gezin woont in een dorp in Zuid- Duitsland, waar de sociale controle en de burgerlijk fascistoïde moraal nog sterk overheerst. Terwijl de ouders Hanni nog beschouwen als een kind, ontstaat er na een ontmoeting van Han ni met de negentienjarige arbeider Franz op het pleintje van het dorp, een relatie. Entree leden (op vertoon van ledenkaart) 2,50, niet-leden f 3,50. Zaterdag 9 oktober: 13.00 en 15.00 uur - Kinderfilm "De wraak van de stoomwals”. Een span nende jeugdfilm over een stoomwals, die door Debbie, Tom en Jim opgek napt wordt voor een race. De oude ei genaar wilde stoomwals terughebben. Dan neemt de stoomwals wraak op de oude eigenaar. Een kaartje kost I, 20.30 uur - "Het nationaal Hekelcaba- ret”. Recensie L. van Duinhoven (Al gemeen Dagblad): "Wij moeten zeggen dat het trio na 5 jaar overwegend in onderwijs- en vormingskringen te heb ben geopereerd, nu rijp is de volle mep van publiek en pers te kunnen opvan gen. Het is bijna alles een-mans-werk van de ex-theoloog Louis Engels. Hij schuwt geen enkel onderwerp. Of het nu delicaat is als bijvoorbeeld crematie, het religieuze leven, de gijzeling, het sexuele leven in inrichtingen of het per soonlijk leven van politici". Entree le den (op vertoon van ledenkaart) 3,50, niet-leden f 5,00. Zondag 10 oktober: 13.00 uur - Open huis. Iedereen die kennis wil maken met het gebouw is welkom, geen entree. Maandagen dinsdag 11 en 12 oktober: Wegens cursussen geen luistermuziek- avonden. Woensdag 13 oktober: 20.00 uur - Avond luistermuziek, geen entree. Donderdag 14 oktober: 20.00 uur - Avond luistermuziek, geen entree. 20.00 uur - Premiere voor Wad dinxveen van de Puerto Rico gemaakte film: Rico "portret van de uitbuiting”, ’n avond verzorgd door de afdeling FNV en het N1VON. Het is de bedoeling om na de vertoning met een breed samen gesteld forum samen met de bezoekers van gedachten te wisselen over het ar beidsproces en de maatschappelijke verhoudingen daarin. 21.00 uur - Bijeenkomst onvolledige ge zinnen, geen entree. B. A. SCHUURMAN HESS (coördinator) In De Bonkelaar treedt komende zaterdagavond op "Het nationaal Hekelkabaret”. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Nationaal Hekel kabaret). WADDINXVEEN/BOSKOOP De twee briefjes van duizend gulden die oud-burgemeester C. A. van der Hooft donderdagmiddag 26 juni 1975 kreeg na een gloedvol betoog in de raadzaal van het Wad dinxveense gemeentehuis aan het adres van alle goedwillende Wad dinxveners om mee te werken aan de totstandkoming van het Gouwe- bos hebben dan eindelijk hun bestemming gekregen. Het geld was af komstig van het architectenbureau Stuurman BV van de Brugweg en het bouwbedrijf Reym BV van de Dorpstraat en werd in de zomer van vorig jaar spontaan aangeboden ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal van inmiddels officieel door burgemeester mr. A. G. Smallen- broek geopende jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar aan de Beu kenhof. Het dagelijks bestuur van het recreatieschap Bospark, dat hard werkt aan de ontwikkeling van het Gouwebos, maar door het gebrek aan meer eigen grond maar moeizaam voortgaat, heeft de gisteravond vergaderende recreatieraad ervan in kennis gesteld deze via de gemeen te Waddinxveen vekregen schenking te bestemmen voor de plaatsing van een aantal pick-nick-sets in de in aanleg zijnde broodnodige groene long tussen Waddinxveen en Boskoop. Deze uitnodigende rustplekjes voor de wandelaars door het Gouwebos vinden plaats in dat gedeelte tussen de spoorlijn Gouda-Alphen aan de Rijn en het alleen voor voet gangers en fietsers toegankelijke Wilgenlaantje waar een padenstelsel is uitgezet. De tekening laat aan de hand van stippellijnen zien waar die paden liggen. creatieschap groen licht gekregen om de niet gebruikte ton niet terug te laten vloeien in de gemeentekassen van Waddinxveen en Boskoop maar te 4. Het verdelen van bepaalde erfenis sen. 5. Het overdragen van onroerend goed, zoals huizen. 6. Het sluiten van een huurkoopo vereenkomst betreffende onroerend goed. 7. Het splitsen van een gebouw in ap- partementsrechten. 8. Het verlenen en doorhalen van hy potheken. 9. Het oprichten (en het wijzigen van de statuten) van een naamloze ven nootschap of een besloten vennoot schap met beperkte aansprakelijkheid. 10. Het oprichten (en wijzigen van de statuten) van een stichting. 11. Het oprichten (en wijzigen van de statuten) van een vereniging. Uit het feit, dat de wet voor bepaalde overeenkomsten en rechtshandelingen de notariële akte verplicht stelt, kan worden afgeleid, dat deze akte vanwe ge genoemde voordelen voor alle o- vereenkomsten en rechtshandelingen de voorkeur verdient boven de onder handse akte. Velen maken van die voorkeur dan ook dankbaar gebruik, zoals bijvoorbeeld bij huur- en arbeids overeenkomsten en bij de overdracht van roerende goederen of rechten. Of de notariële akte nu wel of niet wet telijk is voogeschreven, nimmer be perkt de notaris zijn taak uitsluitend tot het opmaken van die akte. Meestal leidt hij ook de besprekingen, die aan de akte vóóraf gaan. Tijdens die bespre kingen zal hij de belangen van alle bet rokkenen afwegen en - zoekend naar een evenwicht - optreden als adviseur van beide of alle partijen. Een notaris is immers een notarieel jurist. Juist de functie van juridisch adviseur oefent hij het meest veelvuldig uit. o o o o t> A o o p o o o o o 0 o b P o o 9 o o e O 9 o o p G» O O O 0© o l o o o i 0 0 D o o o - o (5 O O V o o o o o o O 0 1 O 0 O b 3

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 11