STROBERGING Colpa Brillen MAG BLIJVEN DIT IS LANDELIJK GEBIED-OOST Besluit binnenkort verwacht Modeshow van kleuters Beatrixschool Afdeling PvdA schuift Leen Vleggeert voor Kama* naar voren Vrouwenarts bij NKV-vrouwen- beweging Ton Captein met Martha 6 in de prijzen Aardgasprijzen tuinbouw *16/71 Lectuurkastjes van Rode Kruis Tweetal informatiebijeenkomst in gemeentehuis Bewoners ’’over de Gouwe” krijgen informatie over toekomst gebied den van de openheid en van de bes taande vaak brede watergangen. Voor elk agrarisch bedrijf is rond de bestaande bedrijfsbebouwing een zo genaamd ’’bouwperceel” aangegeven waarop bedrijfsgebouwen gebouwd mogen worden. De voorschriften ma ken het mogelijk - als de noodzaak kan worden aangetoond vrijstelling te ver lenen voor bebouwing ook buiten het OPENBARE COMMISSIE VERGADERING EXCLUSIEF BLOEMWERK >1 9Ë Kunststof glazen beslaan nauwelijks Maap Groenendijk ife 1 RECEPTIONISTE inleidingen 0 pont GOUDA agrariërschap HUISWERKSTUDIO 31 (icigehfkse huisvV(’rkh('( )t‘l(wli'ig D A 4 rif tut, Uw bloemist IflTERftORA WVSAA/WWWWVVVWWWWV Moderne brillegtazen. Vederlicht èn ze beslaan nauwelijks. Een uitkomst voor vele brildragers. EIGEN AFDELING OOGMET1NG Optometrist O.V. Brederolaan 3, Waddinxveen tel. 4198 Zuidkade.93, Boskoop, tel. 4012 VOOR Burg. Colijnstraat 19-21, Tel. 4637, BOSKOOP WADDINXVEEN Voor de vrouwenbeweging van het Nederlands Katholiek Vakverbond (NKV) komt op dinsdagavond 12 oktober om acht uur in het Gereformeerd Verenigingsge bouw de Goudse vrouwenarts F. S. Lim een uiteenzetting geven over gezins planning en menopauze. Introducees zijn van harte welkom. bouwperceel. Dezelfde regeling is toe gepast op de gronden ten noorden van de Brugweg. De gedeelten van het plangebied, die overwegend voor inten sieve tuinbouw in gebruik zijn, hebben een daartoe geëigende bestemming ge kregen. Hierin vinden met name de sierteelt bedrijven hun erkenning. Een speciale regeling is opgenomen voor de tuin bouwbedrijven met kassen. De bes taande bedrijven zijn op de bij het plan behorende kaart met een nummer aan geduid. Zij kunnen de glasopstallen tot 2 hektare uitbreiden; echter met dien verstande dat op de gronden met agra rische bestemming de maximum lengte van het bouwperceel - gemeten vanaf de ontsluitende openbare weg - op 500 meter is bepaald. Ook deze regeling is aangevuld met een vrijstellingsmo- gebied; de belangen van de gevestigde agrarische bedrijven dienen dus op be hoorlijke wijze te worden behartigd; - in het gebied zijn natuurwetenschap pelijke en landschappelijke waarden aanwezig, die niet verloren mogen gaan deze waarden liggen vooral ten zuiden van de Brugweg, maar zijn ook in het noordelijk plangedeelte aanwezig. Het gebied ten zuiden van de Brugweg wordt in het ontwerp-plan voor het grootste gedeelte bestemd tot agrarisch gebied, waar de uitoefening van het weidebedrijf voorop staat en waar an dere vormen van agrarisch bodemge- bruik slechts bij uitzondering zijn toe gelaten. In de bestemmingsomschrijving zijn enige bepalingen opgenomen, die tot doel hebben de landschappelijke waarden te beschermen. Hiervan zijn de meest belangrijke: het in stand hou- WADDINXVEEN Kortgeleden hebben de kleuters van de rooms katholieke kleuterschool Prinses Beat rix (Jacob Catslaan) een bezoek ge bracht aan Modehuis Verbakel aan de Zuidkade. De kleine kleuters lieten als volleerde ”top-mannequins” hun moe ders en mede schoolliertjes zien, wat de mode wordt, voor de winter 1976-1977. Met groot enthousiasme showden 14 kinderen warme schoolkleding, zoals joppers, truien, ribfluwelen broeken en berbercoats. Dit laatste accentueert vooral de folklore-look. Voor de kin deren een onvergetelijke middag ter wijl het na deze show voor de moeders uit Waddinxveen beslist niet moeilijk zal zijn hun kinderen de komende win ter warm en sportief te kleden. WADDINXVEEN/STOLW1JK De Waddinxvener Ton Captein is met zijn kalf Martha 6 als één van de eerste prijswinnaars uit de bus gekomen tij dens de op het terrein van ”Ons Belang” in Stolwijk gehouden eindkeu- ring van de traditionele jaarlijkse kal- veropfokwedstrijd van de Christelijke Lagere Land- en Tuinbouwschool in Gouda. In het zonnige en vrijwel wind stille weer was dit een aardige onder-" breking van het schoolleven van de leerlingen. Ton Captein behoorde tot de zestien deelnemers, die na de keu ring in zes leeftijdsgroepen werden ge selecteerd als eerste prijswinnaars met een totaal van 80 of meer punten. De Waddinxvener had met Martha 6 83 punten vergaard. Voor de kalveropfokwedstrijd in Stol wijk was het ’s morgens vanaf acht uur al een drukte van belang. Met groot en klein gemotoriseerd vervoer werden de bijna zestig kalveren uit de wijde omt rek aangevoerd bij de weegbrug. Na de weging werden de kalveren op het ter rein nog eens extra onder handen geno men en zagen ze er daarna voor hun ’’optreden” prachtig opgedoft uit. Te gelijkertijd werden de gegevens betref fende de groei op papier gezet en met de al eerder verzamelde punten voor algehele verzorging, opfokschema en kostprijs tot een tussenstand verwerkt. Vier keurmeesters kregen in twee rin gen de moeilijke taak de kalveren en hun begeleid(st)ers te beoordelen op toilet, omgang en voorbrengen. De heren Looyen, Oudenes, Scherpenzeel en Timmerman kweten zich van hun ju- rytaak onder de kritische blikken van de jeugdige concurrenten. De mon delinge toelichting door de jury was erg leerzaam en werd door deelnemers en toeschouwers met grote belangstelling gevolgd. WADDINXVEEN/DEN HAAG Nu de onderhandelingen met het Land bouwschap inzake de aardgastarieven voor tuinders-grootverbruikers voor het komende stookseizoen niet tot overeenstemming hebben geleid, heb ben de ministers van economische za ken en van landbouw en visserij beslo ten, het in 1974 door het Kabinet be paalde beleid voort te zetten, met handhaving van de halfjaarlijkse verho gingen. Beide bewindslieden hebben de Gasu nie uitgenodigd in het kader van deze gefaseerde aanpassing de contractprij zen van aardgas voor tuinders- grootverbruikers voor het komende seizoen vast te stellen op 11,909 cent/m3 per 1 oktober 1976 en 12,667 cent/m3 per 1 april 1977 (was sinds 1 april 1976 10,771 cent). Bij deze prijs vaststelling is ook gelet op een extra verhoging van 0,8 cent/m3 in het sei zoen 1975/1976. Minister mr A. van der Stee had het Landbouwschap aangeboden, de in 1974 door het Kabinet vastgestelde aanpassingstermijn van 4 jaren, geba seerd op de prijsverschillen tussen aardgas en zware olie, met 2 jaar te ver lengen. Rekening houdend met de te verwachten prijsontwikkling van de zware stookolie zou dan in 1980 het prijsverschil tussen gas en olie zijn op geheven. Daar het Landbouwschap deze meerjarenovereenkomt niet heeft geaccepteerd, heeft minister Van der Stee dit voorstel ingetrokken en ver vangen door de genoemde éénjarige vaststelling. Ook verklaarde hij, dat de aldus gebouwde stroberging later is gebruikt ten behoeve van het daarin uitoefenen van een autospuit- en uitdeukbedrijf. Maar de heer De Mik heeft de desbet reffende autospuiter/uitdeuker, na ont vangst van het afschrift van het door Burgemeester en Wethouders geno men besluit hem geen bouwvergunning te verlenen en de eis dat de stroberging moest worden afgebroken, verzocht de stroberging te ontruimen. De Wad dinxvener betoogde dat hij de strober ging ten behoeve van zijn agrarisch bedrijf (40 fokzeugen, 8 melkkoeien) *al gaan gebruiken, nu de stroberging ontruimd is door de autospuiter. Hij legde aan de leden van de raadscom missie voor de beroepschriften enige geschriften over, waaruit zijn door het WADDINXVEEN De bewoners van huizen aan de Bloemendaalsweg, Zwarteweg, Middelburgseweg, Brugweg, Kromme Esse en Henegouwerweg (exclusief de Zeeheldenbuurt) zijn gevraagd de op dinsdagavond 12 en woensdagavond 13 oktober om acht uur in de raadzaal van het gemeentehuis te houden informatiebijeenkomst over het gemeentelijk ontwerp-bestemmingsplan Landelijk gebied-Oost bij te wonen. Het Waddinxveense gemeentebestuur stelt het op prijs de betrokkenen te informeren over het hoe, waarom en waarvoor van dit plan, dat binnenkort ter inzage zal worden gelegd met de mogelijkheid tot het indienen van bezwaren. In verband met het grote aantal belangstellenden dat wordt verwacht en de sterk verschillende belangen heeft het college van Burgemeester en Wethouders gemeend de eerste avond (12 okt.) te bestemmen voor de agra rische sector en de tweede avond (13 oktober) te reserveren voor de niet- agrarische sector. Alle Waddinxveners die in het gebied van het ontwerp- bestemmingsplan Landeljk gebied- Oost wonen hebben eind vorige week reeds schriftelijke informatie over dit plan ontvangen. Op grond van de Wet op de Ruim telijke Ordening is het gemeentebes tuur verplicht bestemmingsplannen vast te stellen voor zijn grondgebied. In die plannen worden de bestemmingen van de gronden aangegeven. Boven dien worden daarin voorschriften op genomen omtrent het gebruik van gronden en opstallen. De gemeente is voorts verplicht, alvorens een bestem mingsplan in procedure te brengen, overleg te plegen met andere (over heidsinstanties. Mede uit dit overleg is tot stand gekomen het binnenkort in procedure te brengen ontwerp- bestemmingsplan ’’Landelijk gebied Oost”. Het grootste gedeelte van het gebied van de gemeente ten oosten van de Gouwe wordt voor wat betreft de ruim telijke ordening beheerst door het uit breidingsplan ’’Plan in hoofdzaak”. Dit plan is sterk verouderd. Het dateert nog van voor de inwerkingtreding van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, namelijk van 23 september 1954. Het ontwerp-bestemmingsplan omvat niet het gehele gebied ten oosten van de Gouwe. Met name is hierin niet begre pen het gebied van het bestemmings plan "Brugweg”, te weten ter weerszij den van de Brugweg, de Zeehelden- wijk en een gedeelte van de Henegou werweg. AGRARISCHE BELANGEN Voor het opstellen van het nieuwe bestemmingsplan hebben in hoofdzaak twee uitgangspunten gegolden: - het betreft in beginsel een agrarisch tussen de Henegouwerweg en de Mid delburgseweg is van een passende bes temming voorzien evenals het horeca bedrijf op hoek Zwarteweg/Bloemen- daalseweg. Alle burgerwoningen in het plangebied zijn niet als zodanig bes temd. Dit is gedaan mede ter vol doening aan de desbetreffende wens van provincie-zijde. Deze woningen vallen nu onder de bestemmingsbepa- lingen van het agrarisch gebied. Overi gens betekent dit niet, dat de burger woningen zijn "wegbestemd”. In de bij het ontwerp-plan behorende voor schriften is hiervoor een beschermende bepaling opgenomen. Op grond hier van kan binnen de aangegeven grenzen overgegaan worden tot vernieuwing, verandering en/of uitbreiding van bes taande woningen. diverse tijdschtiften (ANWB- bladen, modebladen ed), niet ou der dan 2 jaar: geïllustreerde bla den (Panorama, Nieuwe Revue e.d.), niet ouder dan 3 jaar: jeugdbladen (Pep, Donald Duck, Sjors en Sjimmie, Tina, e.d.), niet ouder dan 5 jaar: tijdschriften die een hobbyachtig karakter hebben en niet ouder dan 10 jaar: Het Beste (ook in vreemde talen). Niet bruikbaar: De dokters-, politie- en levensromans als Vero nica, Saskia, Kasteel-roman, Avondlektuur, Special Police, Agent X, Crazy West enz., alsme de dagbladen, kerkelijke weekb laden, beschadigde en incomplete tijdschriften. Boeken Bruikbaar zijn alle in uiterlijk goede staat verkerende boeken en pockets in het Nederlands en alle andere talen. Niet bruikbaar zijn oude bibliotheekboeken, school- en leerboeken ouder dan twee jaar, goedkope pockets en beschadigde en incomplete boe ken. De heer Willemstein: Grotere hoeveelheden bruikbare lectuur kunnen ook opgehaald worden. Ik ben geen ophaaldienst van oud papier. Zijn er mensen die de laatste lezers zijn van een leespor tefeuille (die ze dan mogen hou den) dan zou ik willen vragen die portefeuille in de lectuurkastjes van het Rode Kruis te deponeren. Zeer aanbevolen!” WADDINXVEEN De heer Adr. de Mik van de Zuidelijke Dwarsweg 13a hoeft er niet meer voor beducht te zijn dat hij zijn zonder bouwver gunning neergezette stroberging zal moeten afbreken. Dat maakte bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek in de vorige week gehouden gemeen teraadsvergadering duidelijk, nadat het CDA-raadslid W. L. M. Kruijk had geïnformeerd hoe lang het nog zal moeten duren voordat de gemeenteraad zich zal kunnen uitspreken over het door de Wad dinxvener ingediende beroepschrift. Dat zal in de volgende gemeen teraadsvergadering zijn. Bekend is dat er tussen de burgemeester en mr. G. Heeringa van de afdeling ruimtelijke ordening van gemeentesecretarie een verschil van mening bestaat over de te volgen pro cedure, waardoor de afwikkeling van deze zaak is vertraagd. Duidelijk is wel dat het door de heer De Mik bij de gemeenteraad van diende beroepschrift tegen het besluit van het college van Burgemeester en Wethouders om de alsnog gevraagde bouwvergunning te weigeren ongeg rond zal worden verklaard, maar dat een i gehonoreerd om op die wijze het illega- ja 1J_ rx te kunnen legaliseren. Op een vergadering van de door het CDA-raadslid W. L. M. Kruijk voorge zeten commissie voor de beroepschrif ten heeft de heer De Mik toegegeven onjuist te hebben gehandeld door de in het geding zijnde stroberging te bou wen zonder over de daartoe vereiste bouwvergunning te beschikken. gelijkheid voor bedrijven, die bij de ter- visielegging van het ontwerp-plan voor intensieve tuinbouw zijn ingericht en toch niet op de kaart zijn aangegeven. BESCHERMD WATERGEBIED Enkele daarvoor in aanmerking komende gebiedjes ten zuiden van de Brugweg zijn aangewezen tot be schermd natuurgebied. De camping studiecentrum gouda Zuidhollands provinciaal bestuur in twijfel-getrokken agrariërschap - ook de langs andere weg - kan blijken. De raadscommissie onder voorzitter schap van het CDA-raadslid W. L. M. Kruijk gaf na dit alles gehoord te heb ben dan ook te kennen dat op dit mo- ment niet kan worden aangetoond dat Waddinxveen inge- de stroberging niet zou strekken tot het ■r- -daarin uitoefenen van een agrarisch bedrijf. Gelet op het feit, dat in het gel dende bestemmingsplan ’’Plan in hoofdzaak west” de grond ter plaatse is bestemd voor agrarische doeleinden, nieuwe bouwaanvraag zal worden dient geconcludeerd te worden, dat het d;: bouwplan in overeenstemming is met le bouwsel aan de Zuidelijke Dwarsweg dit bestemmingsplan. Dat betekent dat door de vingers zou moeten worden ge zien dat de stroberging zonder bouw vergunning is neergezet. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 WADDINXVEEN Het bestuur van de Waddinxveense afdeling van de Par tij van de Arbeid zal op de op dinsdaga vond 9 november te houden jaarverga dering de leden het voorstel doen de aan de Prinses Irenestraat wonende so cialist Leen Vleggeert, stafmedewerker bij NV Mulder in Boskoop, kandidaat te stellen voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. De motivatie hiervoor is: ’’Leen heeft in de plaatselijke en provinciale politiek zijn sporen ver diend; is al jaren lid van de partijraad, voorzitter van het PvdA-gewest Zuid- Holland en bekleedt ook nog enkele andere belangrijke sociale functies in de commissie uitvoering algemene bijs tandswet en het dienstverleningscent- rum bejaarden. Mede dank zij zijn er varing in het bedrijfsleven (een erva ring die thans in de Kamerfractie is on dervertegenwoordigd) is Leen Vleg geert in onze ogen een voortreffelijke kandidaat.” Voor de in 1974 gehouden gemeen teraadsverkiezingen stond Leen Vleg geert (45), die bij de vorige verkiezing van ons parlement in dit district op de tiende plaats stond, op de achtste plaats van de Progressieven (Pv- dA/D’66/PPR/PSP). Hij betoogde toen het volgende: ”De nieuwe raad zal nog meer dan voorheen te maken krijgen mt problemen die over de gemeenteg renzen reiken. Met andere woorden er dient van de raadsleden te worden ver wacht dat zij reeds nu zullen vooruitlo pen op de komende gewestvorming waarbij ’’regionaal” kunnen denken een absolute voorwaarde is. Hierbij dient voorop te staan dat, naast het terugdringen van het milieubederf en bevordering van goedkopere woning bouw het openhouden van het ’’groene hart” de hoogste prioriteit dient te zijn.” WADDINXVEEN De raadscom missie voor de onderwijszaken verga dert vanavond (donderdag) om half acht in het gemeentehuis voor de af handeling van deze agenda: 1. Opening 2. Vaststelling van het verslag van de vergadering van 12 augustus 1976 3. Medewerking voor de inrichting van een personeelskamer en een leermid delenberging t.b.v. de Bethelschool 4. Medewerking voor vervanging van de schoolborden in de St. Jozefschool 5. Medewerking voor de aanschaffing van kasten t.b.v. de St. Jozefschool 6. Medewerking voor vervanging van de geschiedenis-methode op de St. Jo zefschool 7. Medewerking voor de aanschaffing van een rado t.b.v. de St. Paulusschool 8. Gemeentebegroting 1977, hoofdstuk VIII par. I t/m 6. 9. Begroting 1977 van de Samenwer kingsschool voor Havo/Atheneum 10. Rondvraag 11. Sluiting. WADDINXVEEN Aan de gevel van de streekmuziekschool aan de Kerkweg-Oost en bij de kapperswin kel in het winkelcentrum Luifelbaan Brederolaanhangen sinds jaar en dag de lectuurkastjes van het Rode Kruis. Daar willen wij in het Weekblad voor Waddinxveen - op verzoek van de heer J. Willemstein van de Mozartlaan 81 (tel. 3427) - weer eens de aandacht op vestigen. Natuurlijk weet u, dat nog altijd vele tienduizenden langdurig zie ken, gehandicapten en ook bejaar den, zowel thuis als in medische- en sociale inrichtingen, profiteren van de door het Rode Kruis opgezette lectuurvoorziening. Voor velen van hen is het immers de enige manier om boeken te lezen of wekelijks eni ge tijdschriften van hun keuze te ontvangen. Daarnaast zijn er nog vele andere bestemmingen, waar heen de ingezamelde lectuur gaat. Het is goed dat u weet waar het om gaat als u het Rode Kruis door mid del van de lectuurkastjes iets lezens- waardigs wilt aanbieden. Tenslotte kunt u ook niet op de hoogte zijn van de richtlijnen, waarmee het Rode Kruis met ingang van dit nieuwe jaar is gaan werken. Tijdschriften Niet ouder dan 6 weken: opinieweekbladen (Elsevier, Vrij Nederland, Haagse Post, Accent, Nieuwe Linie), niet ouder dan 6 maanden: damesweekbladen (margriet, Libelle, Prinses, Avenue), niet ouder dan 1 jaar:

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 15