I I Lezers schrijven sjaak noteboom Nader beraad over verlichting van Middelburgseweg en het kruispunt w Prijzen voor Reigersburgh Garage Boonstoppel Op 13 en 28 oktober verlichtingscontroles een publikatie van Gemeente Waddinxveen Gemeentelijke bekendmaking W.A J.de Winkel kwart eeuw bij de overheid KLACHTEN BEZORGING Peuleyen 15 telefoon 2604 s DE MIDDELBURGSEWEG BLIJFT IN HET DONKER Raad benoemt J. Keus tot hoofd van Theo Thijssen ffitn Wegens vakantie gesloten 1 U vanaf MAANDAG 11 OKT. Hm t/m ZATERDAG 16 OKT. Gemeenteraadsleden willen totaal verlichtingsplan I I OPENBARE COMMISSIE VERGADERING [1 s Deze"rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Week blad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fatsoen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brie ven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. l en onderzoek 72- 0 0 >t 0 "Lan- ”Lan- Groenswaard AV Vergadering commissie ruimtelijke ordening en woningbouw: dinsdag 12 oktober a.s.. aanvang 16.30 uur in het gemeente huis. en an ch an de en te in- il 3 re en el- is an in- en iet en le- OPENBARE COMMISSIEVERGADERINGEN Vergadering commissie voor de beroepschriften: maandag 11 oktober a.s., aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. de ad- liet ier- lers ooi ren is”- ijn, 804 Ger aak GT rs, 3; u- •af '1- 50- 0 en it- le- za- is. >e- la- »or art an ?e‘ ste ‘d; tar •nd de an) □e- ize :de ten ^an ten aft. de en. ,za- car 3 en ig- ;n- tar ut- ar- or- len le- ie- RUIMTELIJKE ORDENING Volgende week vergadert de raadscom missie voor de ruimtelijke ordening en de woningbouw om half vijf in het gemeentehuis over deze agenda: dhr. J. Havenaar zeer terecht. Het voorstel van de Progressieven werd aangenomen. De tegenstemmers moe ten 's avonds eens komen kijken en dan vergelijken met de Zwarteweg en Ree- wal. De kinderen uit de polder Middel burg en Boskoop, die in Gouda op school gaan, moeten hun weg vinden in donker. Een weg die uitvalsweg gewor den'is van de grote vervoersbedrijven uit Reeuwijk-Dorp naar de Henegou- werweg; eveneens gevaarlijk voor de vrouwen die de koopavond in Wad- WADDINXVEEN In de raadzaal van het gemeentehuis is de heer W. A. J. de Winkel gehuldigd wegens zijn 25- jarig dienstverband in overheidsdienst. Van deze kwart eeuw heeft de heer De Winkel, technisch ambtenaar Ie klas bij de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven, afdeling Bouw en Woningtoezicht, er bijna 13 in Wad dinxveen doorgebracht. Hij werd toegesproken door bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek, die in hartelijke woorden zijn waardering uitsprak voor de wijze waarop hij zijn werk verricht..Hij bood hem de gebrui kelijke gratificatie aan. Daar de heer De Winkel tevens hoofd zelfbescher ming is van de B.B. en hiervoor zijn 10- jarig vrijwilligersjubileum vierde, werd door de burgemeester de oorkonde en medaille uitgereikt. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer W. Dekkers adjunct- direkteur van de dienst Openbare Wer ken en -Bedrijven, het hoofd van bouw en woningtoezicht de heer L. D. La bohm, de heer P. J. Detmers, hoofd van de afdeling ruimtelijke ordening, de heer J. Koelma namens de personeels vereniging, en de heer J. C. den Broe der hoofd van de regio Gouda van de B.B. De heer Labohm vertelde dat tijdens de 13 jaar dat de jubilaris in Wad dinxveen werkt er 3321 bouwvergun ningen zijn afgegeven er er meer dan 37000 heipalen in de grond zijn ge slagen. Tijdens de toespraken werden diverse geschenken aangeboden. Tot slot sprak de he.er De Winkel een dank woord. WADDINXVEEN De Waddinxveense gemeenteraad heeft de heer J. Keus, onderwijzer aan de Wet houder Brederodescholengemeen- schap in het Zuidhollandse Rijswijk benoemd tot hoofd van de openbare Theo Thijssenschool (Kerkweg-Oost). Op de voordracht, die door de gemeen te was opgemaakt in overeenstemming met de inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Gouda, de ouder- commissie en het personeel van de school, stond op de tweede plaats de heer A. Kloosterman, hoofd van de openbare Vondelschool in Beverwijk. PASSAGE 47-TEL. 2477 F. J. van Schie er niet in slaagde het voorstel om 12.000,- uit de gemeen tekas te halen om alleen de bewuste kruising van straatlantaarns te voorzien het haalde. Volgens het plan van de gemeente zou de verlichting van de Middelburgseweg, waarmee ƒ24.000,- zou zijn gemoeid, vooralsnog achterwe ge blijven, mede omdat de gemeente Reeuwijk en het bestuur van de polder HONDENBELASTING Het is gebleken dat er nog enige misverstanden bestaan om trent de hondenbelasting. Daarom het volgende: wanneer u een hond koopt of krijgt; wanneer u een hond hebt die de leeftijd van drie maanden bereikt; wanneer u uw hond verkoopt of weggeeft; wanneer uw hond overlijdt; dient u binnen 14 dagen daarvan aangifte te doen ter gemeente secretarie, afdeling financiën. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 nog de gevaarlijke Brugweg passeren. En toch moeten ook wij straatbelasting betalen. De oostkant van de Gouwe is geen troetelkind van de gemeente, zie ook de Winterdijkaffaire. Namens de bewoners, S.C.J. VAN TOL. Middelburgseweg 10 J.P. KOK, Middelburgseweg 5 J.P. HOOGENDOORN, Middelburgseweg 8 J.L. VAN KLAVEREN, Middelburgseweg 16 J.F. NÖORTHOORN- VAN DER KRUYEF, Middelburgseweg 14 Dit zijn drie van Patricia v.d. Plasse. Ronald Ariës Waddinxveen! G. N. de Bruijn]. WADDINXVEEN Aan het zondag door de manege Prinsenstad in Delft gehouden indoorspringconcours hebben ook 12 ruiters van de Waddinxveense manege Reigersburgh meegedaan. In totaal hadden zich 120 combinaties opge geven. Allen sprongen in rubriek 1hoogte 90 cm, waarbij direct op tijd werd ge sprongen. Het pittige parcours met nogal wat moeilijke wendingen werd het snelst afgelegd door Reigersburgh-amazone Patricia van der Plasse in een tijd van 35.7 sec. Tweede werd ook een Waddinxveense combinatie, namelijk Ro nald Ariës, waarvoor 37,0 sec. werd afgedrukt. Nog een zestal deelnemers van Reigersburgh wisten zich in de prijzen te rijden: Margo van Kersen 10e, Sandra s d. Berg 13e, Gaby Vermeer 15e, Connie v.d. Breggen 24ste, terwijl llze de Meer en Lucy de Gelder de 35ste plaats deelden. Dat er behoorlijke competitie "as. blijkt uit het feit dat het tijdsverschil tussen nummer 1 en nummer 40 niet meer bedroeg dan 9,3 seconden. M. Boerefractievoorzitter van de Progressieven. Motie Al direct in het debat over deze zaak vroeg de heer F. H. de Ruijter het col lege van Burgemeester en Wethouders zijn voorstel terug te trekken. Zowel de VVD-fractie als die van de SGP/Her- vormde Kiesvereniging hadden een motie op tafel gelegd waarin werd ges teld dat uit een oogpunt van de ver keersveiligheid en in het belang van de bewoners in dat deel van Waddinxveen zowel het kruispunt Brugweg/Zwarte- weg/Middelburgseweg als de Middel burgseweg van straatverlichting diende 6. Inrichting terrein Mozartlaan. Ill”; I De bewoners van de Middelburgseweg I hebben met verontwaardiging kennis I genomen van het besluit der gemeen- I leraad om de weg nog niet te verlich- I ten. Er was een voorstel om de hoek I van de weg met de Brugweg en Zwarte- I weg extra te verlichten, waar de bewo- I ners in het geheel niet om gevraagd I hebben. De verlichting van de Middel- I burgseweg is momenteel buitenge- I woon slecht, meestal helemaal niets. I De Zwarteweg, waar slec'hts een paar I huizen staan, is zeer goed verlicht. Er I was dan ook een plan om de gehele weg Fdinxveen bezoeken. Zij moeten ook I le verlichten, wat f 24.000,zou kos- I ten, dus 12.000,voor het kruispunt I en 24.000,voor de Middelburgse I weg, samen 36.000,.Dat vond men I teveel, maar dat is ook helemaal niet I nodig. Met lampen, zoals nu bij de tuin- I der J.P. Kok (Middelburgse weg 5) aan- B wezig zijn, zou de gehele wegverlich- ting maar een paar duizend gulden kos ten en waren,de bewoners tevreden. Een dergelijk voorstel kwam er niet. De Progressieven. bij monde van dhr. M. Boere, wilden de zaak verschuiven naar een volgende zitting, om dan de gehele verlichtingsproblematiek in de gemeente nader te bekijken. Resultaat: Wal komt er dam uil de bus? Wij blijven dus in het donker zitten, concludeerde WADDINXVEEN Woensdagavond 20 oktober komt om half acht in het gemeentehuis in openbare vergadering bijeen de raadscommissie voor sociale zaken en volksgezondheid voor de be handeling van deze agenda: 1. Vaststelling notulen vergadering 2 juni 1976 2. Behandeling begroting 1977, hoofdstuk IX. 3. Jaarverslag Stichting Maatschap pelijke Dienstverlening Zuidplas. 4. Jaarverslag 'Pro Juventule" 5. Jaarverslag "Stichting Voorzie- ningsfónds voor Kunstenaars" 6. Schrijven stuurgroep onderzoek Gem. Soc. Diensten 7. Verslag Algemene Vergadering van de Vereniging in het belang van lijdende Nederlanders 8. Subsidie-aanvraag Nederlands Ast ma Fonds 9. Subsidie-aanvraag Algemene Re- classeringsvereniging 10. Nieuwsbrief Vereniging Neder landse Gemeenten omtrent wijzi gingsvoorstel Algemene Bijstands wet 11. Schrijven gemeente Rotterdam dd. 27 juli 1976 over bevolkingsonder zoek op baarmoederhalskanker 12. Circulaire Ministerie CRM inzake Bijstand en Gezinsverzorging 13. Mededeling omtrent schaalvergro ting Groene Kruis (Inter Kruis). de Reigersburgh-prijswinnaars. Van links naar rechts en Gaby Vermeer. (Foto: Weekblad voor en en negen uur worden de Wad dinxveense automobilisten in de gelegenheid gesteld de verlichting van I hun vervoermiddel te laten testen. Dat gebeurt in de garage van auto- i I te worden voorzien. Overigens herin nerde ir. W. Stuulen (CDA) er aan dat ook de directeur van de gemeentelijke dienst openbare werken en -bedrijven, de heer A. M. Zwamborn, zich een voorstander had getoond van verlich ting van kruispunt én weg. De christen democraat sprak van een "knusse democratie” om ervan kennis te kun nen dragen dat B. en W. in hun voorstel de heer Zwamborn in zijn opvatting niet waren gevolgd. Zei ir. Stuulen graag een prioriteiten lijstje te willen zien aangaande de straatverlichting, zoals dat er ook al was ten tijde van de energieschaarste, Progressieven-fractievoorzitter M Boere, vond met de fracties van de VVD en SGP/Hervormde Kiesvereni ging dat het raadsvoorstel terug geno men diende te worden, hoewel hij zich verbaasd toonde dat de betrokken ffac- ties over de ingediende motie geen overleg met zijn politieke groepering was geweest. Hoewel wethouder Van Schie nog poogde het geld op tafel te krijgen voor de verlichting van het kruispunt en het plaatsen van wat mas ten langs de Middelburgseweg kon bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek niets anders voorstellen, gezien de dis cussie, dat het raadsvoorstel zou wor den aangehouden. Over de motie werd dus niet gestemd. Teleurgesteld verlie ten bewoners van de Middelburgseweg, die vorig jaar november al hadden ge vraagd om straatverlichting, de publie ke tribune om hun ongenoegen neer te schrijven in een ingezonden stuk dat in het Weekbald voor Waddinxveen van vandaag in de rubriek ’’Lezers Schrij ven" is opgenor.ien. Burgemeester mr. A. G. Smallenbroek decoreert jubilaris W. A. Jde Winkel voor zijn 10-jarige BB-activiteiten. (Foto: Weekblad voor Waddinx veen/Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Het kruispunt Brugweg/ Zwarte weg/Middelburgseweg en de Middelburgseweg blijven voorlopig'nog verstoken van straatverlichting. De vorige week woens dagavond vergaderende gemeenteraad besloot eerst eens op een rijtje te zetten over welke donkere gebieden de gemeente zoal beschikt, om dan aan de hand van een kersvers prioriteitenlijstje een verlichtingsplan op te stellen. Duidelijk uit de raadsdiscussie werd al wel dat het kruispunt Brugweg/Zwarteweg en de Middelburgseweg en de Middelburgseweg hoge ogen zullen gooien om zo gauw mogelijk voor openbare verlich ting in aanmerking te komen. Dit alles betekende dat wethouder P. Middelburg niet bereid bleken te zijn bij te dragen in de kosten van aanleg. Aanvankelijk probeerde de CDA- wethouder staande de gemeenteraads vergadering zijn plan voor de kruis- puntverlichting zodanig te wijzigen, dat er minder lichtmasten zou komen dan de geplande negen, opdat een aantal daarvan toch nog een plaatsje langs de Middelburgseweg zouden kunnen wor den neergezet. uiucrc nuuuzuun. ia aai uc weggeuruiiooj cusuur uun s avurias en s i nachts goed zien. Het wordt zo langzamerhand tijd dat ook degenen i die het tot nu toe op z'n zachtst gezegd niet zo nauw namen met de ver- j lichting van hun vervoermiddel, beter voor de dag komen in het donker. i In het verkeer horen "duistere figuren” niet thuis. Ze vormen een ge- T vaar voor zichzelf en voor anderen. Dus: Goed licht - allicht! r A WADDINXVEEN Volgende week woensdag 13 oktober donderdag 28 oktober tussen zeven en negen uur worden de iï dinxveense automobilisten in de gelegenheid gesteld de verlichting mobielbedrijf Boonstoppel B V aan de Oranjelaan. De verlichtingscont- role is een actie van de plaatselijke rijkspolitie, in samenwerking met Boonstoppel BV en de verkeersgroep rijkspolitie. Zoals bekend wordt bij het korten van de dagen ieder keer weer gewezen op het belang van goede (auto(verlichting en betere zichtbaarheid. En dan niet alleen om dat de wet daar zo het een en ander over zegt. Maar gewoon omdat het bittere noodzaak is dat de weggebruikers elkaar ook 's avonds en 's 1. Verslag van de vergaderingen van 14 en 28 september 1976. 2. Ingekomen stukken en mededelin gen. 3. Ontwikkelingen bestemmingsplan ’’Zuidkade 1”; aanvullend rap port Grontmij. 4. Ontwerp-bestemmingsplan delijk gebied oost”. 5. Ontwerp-bestemmingsplan delijk gebied west". 7. Bestemmingsplan sportzaal hoek Wingerd/ Wadde. 8. Nota begrotingen 1977. 9. Bouwplan fa. Vis, Noordkade. 10. Verkoop grond. 11. Wat verder ter tafel komt. 12. Rondvraag. 0

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 3