Niet één team nam de volle winst naar huis f WEEKBLAD - SPORT Waddinxveense sportspetters Waddinxveense sportspetters Uitstekende tijd voor W. van Breemen Uitslagen De Gouwe Wintertrainingen van SC Antilope Kwiek-tafeltennis boekt successen WSE leeft vooral aan de basis” Competitie start voor Be Fair met een lekkere partij volleybal WADDINXVEEN Be Fair begon de afgelopen weekeinde met een lekkere partijtje volleybal tegen Sigma, na het niet doorgaan een week eerder van Be Fair-Zovoc waardoor het juiste ritme een hele poos zoek was. Enthousiast werd de eerste set begonnen en een constante voorsprong werd omgezet in een 15-12 setwinst. In de tweede set nam Sigma echter een 0-7 voorsprong en de lange mannen van Jan van Boven kqnden vooral tactisch (te) veel scoren. Be Fair kwam na een time-out nog terug tot Il-l3, daarna was het echter snel Il-l5 voor de Delftse studenten. Een identieke situatie in de derde set; een traag en doorzichtig opbouwend Be Fair kwam weer snel achter en ging kansloos ten onder met 7-15. Trainer Lammert Hoeve fluisterde de Wad- dinxveners echter wat in de oren, waar na vooral door het herhaald scoren van Jan van der Spek op snelle set-ups de rollen werden omgedraaid en via 15-10 kwam Be Fair weer langszij. In de laat ste set was weer een ouderwets Be Fair aan de gang. Gerjo Cornelisse deed ef fectief werk en via een overduidelijke I5-6 setzege was Be Fair-volley met 3-2 de terechte winnaar van een boeiende wedstrijd. Pupillendag WSE op 20 oktober WSV 2 gelijk tegen Ommoord TOP 10 RECORD DISCOUNT r RECORD DISCOUNT WADDINXVEENS I j I wwwwwwwvwwvwwwws vwwwwwwwwwwwvww Waddinxveen Naast activiteiten die in de vorm van een jaar programma zijn vastgelegd (schaak, dam, biljart, tafeltennis, bingo en film- bijeenkomsten) gaat de pupillencom- rnissie van voetbalvereniging WSE ook *eer in de herfstvakantie een pupillen dag houden op woensdag 20 oktober. SCHAAKNIEUWS thuisspelende vereniging was goed op was de de WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 7 OKTOBER 1976 Be Fair Na een reeks gelijke spelen heeft Be 1 Mon Amour - BZN 2 In Zaire - Johnny Wakelin 3 My love - Rosy en Andres 4 Dancing queen - Abba 5 Heaven must be missing an angel - Tavares 6 Blue brown eyed lady - Jack Jersey 5 5 4 5 5 5 3 4 5 3 4 8 6 5 5 5 5 4 3 3 2 2 5 5 5 4 5 5 4 4 4 5 5 5 9 8 6 5 5 3 4 4 3 3 3 1 5 5 4 4 5 5 3 5 5 5 5 5 10 9 6 6 6 5 4 4 2 2 1 1 7 Monza - Ferrari 8 Teddy beer - Gerard de Vries 9 Daddy Cool - Boney M 10 Aunt Dinah las blowed de Horn we will rest awhile - koor en orkest Schuller 1) 4 3 1 1 1 I ll Bij ons alle singles ƒ4.90 1-0 1-0 ‘/2-‘/2 1-0 0-1 i 5 4 3 3 Groensvoorde 16 Waddinxveen, telefoon 3298 WADDINXVEEN De Waddinxveense tafeltennisvereniging Kwiek heeft een sterke start gemaakt in de competitie. Zowel het eerste, twee de en derde team zijn nog ongeslagen. Ook Kwiek 9, 11 en 13 hebben nog niet verloren. Het eerste team, dat uitkomt in de 2e klasse versloeg in de eerste wedstrijd TTVN 3 met 7-3. Tegen U-E l, afgelopen vrijdag, won Piet Swart, Jacques Brand en invaller Martin Droog met maar liefst 10-0. Reinier Maassen, Renée van Dijk en Nico Kwaak met reserve Paul Bijvoets (K- wiek 2) hebben zelfs al drie wedstrijden gewonnen. Met 10-0, 9-l en weer 10-0 werd respectievelijk Smash 4, NTTC 3 en Vriendenschaar 13 aan de zegekar gebonden. Kwiek 3 met Leo Buurman, Herman Simons, Henk Bots en reserve Gerard Venmans hebben ook alleen nog maar het zoek van de overwinning geproefd (7-3 en 10-0). De overige uitslagen zijn: Kwiek 4- Vriendenschaar 18 7-3; Eldos 3-Kwiek 5 7-3; Kwiek 6-Vriendenschaar 15 5-5; BOK 5-Kwiek 7 6-4; Vriendenschaar 23-Kwiek 8 6-4; Kwiek 9-NTTC 7 10-0; BOK 9-Kwiek 10 l-9; Kwiek lï- Vriendenschaar 22 10-0; Kwiek 12- NTTC 5 6-4; Kwiek 13-ZTTC 4 7-3. Heren 2 moest met 0-3 (3-15, 10-I5 en 9-15) zijn meerdere erkennen in de le klasse-kampioenskandidaat Karssen i VSTS uit Bodegraven. Dames l moest met 3-0 in Roswell 2 haar meerdere er kennen (15-6, 15-10 en 15-8). Dames 2 ging in de competitie goed verder; de cijfers.-l 5-9, 11 -15, 8-15 en 15-4 kwamen nu op het scorebord en weer was een punt verdiend; het felle DUC uit Drie- brugge verdiende er uiteraard ook een. Overige uitslagen; meisjes adspiranten A-Goudse B 0-2; meisjes junioren B- Jupiter A 3-0; meisjes junioren C-DOS B l-3; Dames 3-DOS 3 0-3; Heren 4- Jodan Boys 3 3-0; Karssen VSTS 2- Heren 3 3-0. Thuisprogramma Vrijdag 8 oktober (Staringlaan): 20.00 -uur Heren 5-Vires l. Zaterdag 9 okto ber (Staringlaan): 13.00 uur Heren Ads piranten A-DOS A; 14.00 uur Dames 3- VCH; 15.00 uur Heren 6-Jupiter 7; 16.30 uur Heren 3-Agon 2. Hazerswou- de: 17.00 uur Heren l-Leython 2; 18.30 uur Dames l-Tonegido 2. Merkwaardige start We gaan met Be Fair-volley nog even terug naar vorige weekeinde toen de competitie merkwaardig van start is ge gaan, want heren l kwam in de sporthal van Hazerswoude voor een gesloten deur; na veel getelefoneer kwam dan de sleutel, maar toen de heren dan ein delijk speelklaar waren, meldden de scheidsrechters dat de wedstrijd werd afgelast omdat hij anders door verp lichtingen weer te laat zou arriveren. Na telefonisch contact met de gemeen te Hazerswoude bleek dat de gemeente Hazerswoude eigenlijk helemaal niet meer verhuren wil aan Be Fair, daar de Financiën Naast de gebruikelijke aandacht voor de diverse commissies en vragen van le den was het huzarenstukje op deze le denvergadering weggelegd voor de fi nanciële zaken betreffende de voetbal vereniging WSE. Het afgelopen jaar is ook financieel een behoorlijk succes geworden. Er werd twee maal zo snel bij de bank afgelost en bovendien nog winst gemaakt. Het meest actueel was de presentatie van de begroting seizoen ’76-’77. Wat voornamelijk opviel was het enorme bedrag dat voor de jeugd werd opgevoerd, 8.500,-, hetgeen in vergelijking met verleden jaar een ver- vijfveudiging betekent. Dat het bestuur van WSE de jeugd ook daadwerkelijk steunt blijkt overduidelijk uit deze ga rantie. Dit bedrag is op een jeugdbeg- roting verantwoord en het bedrag wijst op een ambitieus programma. Punten uit deze begroting: huur sport hal 300,-, huur film (5x) 800,-, aan schaf tennistafel 160,-, 3 kegelavon- den 300,-, tournooi A, B en C jeugd en pupillen 1660,-, groot nationaal tournooi (er wordt gedacht aan Excel sior, Sparta etc.) 2.000,-), recreaties- pelen 400,-, vast tafelvoetbalspel 700,- en pupillendagen in de vacan- ties(nog 3x) 500,-. De constatering van secretaris Cees Verwoerd, dat de vereniging vooral aan de basis enorm leeft is dan ook voor 100% gegrond. Typerend mag aangete kend worden dat het aantal pupillen aan het begin van het vorige seizoen 56 bedroeg en nu 119. WADDINXVEEN De kortgeleden gehouden zevende internationale Berchem-marathon (België) verliep voor de twee deelnemers van de Wad dinxveense Sportclub Antilope, Wim van Breemen en Hans Kuypers, gun stig. Vooral Wim van Breemen liep in de duisternis een uitstekende tijd van 3 uur 5 minuten en 23 seconden (starttijd 19.00 uur) en werd hiermede 43e. Bel gen, Duitsers, Zwitsers, Engelsen, Ne derlanders en zelfs Amerikanen vorm- L den een sterk veld, waarbij de Belg W. van Renthergem in 2 uur 19 minuten en 1 seconde zegevierde en hiermede 10 seconden voorbleef op de Duitser L. Hoefden. Hans Kuypers maakte een tijd van 3 uur 28 minuten en 56 secon de, wat goed was voor een 60e plaats. eigen verenigingen voorgaan. Dat werd echter niet aan Be Fair gemeld! Heren 4 arriveerde in Bergambacht met één spelverdeler, na de twee sets was dit probleem opgelost, maar het spelpeil was inmiddels tot een beden kelijk peil afgezakt, einduitslag 3-1 voor de Thorren. Dames 1 manifesteer de zich sterk in de 3e divisie, de pupil len van Tjipo van de Werf bonden in 35(1) minuten van Santen/Leyland aan de zegekar. Setstanden 15-2, 15-7 en 15-6. Dames 2 begon ook goed door een afgetekende 3-0 zege op Goudse Verzekeringen 3, heren 2 had het tegen het enorm versterkte Joop Dorst J.B. I in de eerste klasse veel te zwaar, al was het begin veel belovend: 11-15, 15-6, 15-4 en 15-5 waren de setstanden; het door blessures en vakantie pas een week complete team miste nog dui delijk routine en conditie. Recreatiegroep Dames Recreatief ingestelde dames kunnen zich op donderdag (vanavond) van 20.00 tot 21.30 uur gaan vermaken met volleybal in het gymnastieklokaal aan de Staringlaan. Deze dames zuilen het aanstaande seizoen zeker geen compe titie spelen, maar hopelijk wel veel leren en zich amuseren. Telefonische inlichtingen op de nummers (01828) 3396 en 3517. De Gouwe Rijders (autoclub) Bridgeclub Waddinxveen (bridgen) Damclub Excelsior (dammen) Gymnastiekvereniging TOOS (gymnastiek) Hockeyclub Waddinxveen (hoc keyen) Landelijke Rijvereniging De Gouwe Ruiters (ruitersport) Ijsclub Nooit Gedacht (schaatsen) Waddinxveense Schaakvereniging WSV (schaken) Schuttersvereniging Wad dinxveen (schieten) Tafeltennisclub Kwiek (tafeltenissen) Tennisvereniging Waddinxveen behoudend waardoor Waddinxveen voortdurend kon aanvallen. De ploeg miste echter een echts spits, zodat het de hechte defensie van Lekkerkerk niet kon openbreken. De gasten gokten op de counter maar hadden in de voorhoe de te weinig mankracht om tot succes te komen. De komende maanden organiseert Be Fair een klaverjas-drive verdeeld over acht avonden. Vrijdag a.s. 8 oktober ’s avonds 8 uur start de eerste kaartavond in de kantine. Dat deze kaartavonden vele liefhebbers zal trekken bewijzen de vele en grote prijzen die te winnen zijn. U komt toch ook? De zes beste puntentotalen tellen mee voor de prij zen. Tevens zijn voor elke kaartavond enkele prijzen beschikbaar. Be Fair 1 speelt a.s zaterdag 9 okto ber ’s middags om half drie een oefen wedstrijd tegen de eerste klasser Ko- zakken-Boys uit Werkendam. Zaterdagavond is de Toossoos, opgezet door de gymnastiekvereniging I TOOS en de basketbalvereniging met dezelfde naam, weer van start gegaan aan de J.W. Frisoweg. ’s Middags was het de beurt aan de jeugd tot twaalf jaar, ’s avonds was er een gezellige ge- zinsavond. Voor zaterdagavond 30 ok tober heeft de jeugdcommissie in de Toossoos een disco-avond gepland. Een paar WSE-zaken uit het clubblad De Voltreffer: Wes van der Zijde, de I man van het veldonderhoud en andere klusjes heeft de 118 pupillen van WSE een wisselbeker ter beschikking gesteld voor het elftal dat de beste seizoen- sprestaties levert. Er komt weer een kerstkaartenactie ten behoeve van de WSE-jeugd. Op woensdag 20 oktober (midden in de herfstvakantie) houdt WSE een pupillendag met spelletjes, p^nnekoeken-eten, bingo en filmverto ning. Aan het Jeugdplan Nederland van de KVB nemen deel de WSE- voetballers Kees Mourits, Bert Verlaan en René Moons. j ‘Op zondag 17 oktober organiseert de Hengelsportvereniging Waddinxveen, in samenwerking met Sporthuis De i Bron, een groot visconcours in de Gou we. Liefhebbers van zeevissen kunnen op woensdag 20 oktober hun hart ophalen. Hengelsportverening Waddinxveen or ganiseert dan weer een zeetocht met de salonboot ’’Sjair” naar de Oosterschel- de. Op de van goede accommodatie voorziene boot is plaats voor 25 vissers. De prijs bedraagt 22,- exclusief aas. WADDINXVEEN Zaterdag zijn bij de sportclub Antilope de wintertrainin- gen weer begonnen. Deze worden zo wel binnen (in gymnastiekzalen) als buiten gehouden: Atleten en atletes: Maandag: 18.00-19.00 uur Pupillen Jan Ligthart- schoolzaal 18.30-19.30 uur CD-junioren buiten 19.15-20.30 uur AB-jun. en sen. buiten Woensdag 18.30- 19.30 uurCD jun. Kon. Wilhel- minaspeelzaal 19.30- 20.30 uur AB jun. en sen. idem Donderdag: 19.15-20.30 uur AB jun. en sen. buiten Trimmers: Maandag: 20.30- 21.30 uur buiten Zaterdag: 9.00-10.00 uur Joh. Postspeelzaal. Zolang de opknapbeurt aan de atletiek baan aan de Alberdingk Thijmlaan nog niet klaar is en de lichtinstallatie nog ontbreekt zal zoveel mogelijk in de buurt van de baan getraind worden. Er is nog plaats in alle leeftijdsgroepen, terwijl ook de trimmers nog veel meer belangstellenden kunnen opvangen. Zijn er liefhebbers dan kunnen deze contact opnemen met Atlete(n)s: Jan van Leeuwen, Kerkweg 169, tel. 2412; Trimmers: Koos v.d. Nieuwendijk, Apollolaan 28, tel. 4107 of Frank Osse, Jacob Catslaan 39, tel. 6568. WADDINXVEEN Op jaarvergadering van de voetbalvereni ging WSE gaf Cees Verwoerd een jaar verslag dat zes velletjes papier omvatte. Omdat hij daarmee een stukje sfeer bij WSE van nu weergaf volgt hier de inlei ding van Cees Verwoerd: ”Het vereni- gingsjaar ’75-’76 zou ik graag, in het bij zonder voor hen die na ons komen, wil len vastleggen als het jaar van de grote doorbraak op jeugdgebied. Een door braak, die zich manifesteerde op het organisatorische vlak, alswel ten aan zien van de geweldige aanwas van nieu we jeugdleden. Onze jeugdgroep- jeugdbestuur, geassisteerd door talrijke junioren- en pupillenleiders, heeft een organisatie op poten gezet, die ieders bewondering verdient”, ”Een veelheid aan goed voorbereide activiteiten, zowel op het sporttechni- sche vlak alswel op het nevenactivitei ten terrein heeft zijn uitwerking dan ook niet gemist. Mede als gevolg hier van wist een groot aantal jeugdigen de weg naar WSE te vinden, terwijl tevens kon worden geconstateerd, dat - gezien het aantal positieve en spontane reac ties - deze vorm van opvang en begelei ding weerklank vindt bij de ouders. In dien onze pupillen- en juniorenleiders dit enthousiasme blijvend weten op te brengen en dit tevens weten over te dragen op en mee te gevan aan onze jeugd dan is de garantie aanwezig dat we op de goede weg zijn. Een goed sa menspel en verantwoord beleid, waar bij een reële visie en wederzijds vert rouwen even belangrijk als onmisbare elementen zijn, ondersteunen deze ga ranties. Graag spreek ik de verwach ting uit, dat onze verantwoordelijke jeugdleiders hierbij alle steun en mede werking mogen ondervinden,” aldus Cees Verwoerd. (tennissen) Be Fair Organisatie, afdelingen voetbal, tennis, volleybal Hengelsportver eniging Waddinxveen HSW (vissen) Rooms-Katholieke Sportvereniging Excelsior WSE (voetbal) Sportclub Antilope (atletiek) Voetbalvereniging Waddinxveen (voetbal) Postduivenvereniging De Sperwer (duivensport) Vereniging De Vogelvrienden (zangvogels) Zwem- en Poloclub De Gouwe (zwemmen, poloën) BasketbalverenigingTOOS (basketbal). WADDINXVEEN Van de zwem- en waterpoloclub De Gouwe zijn deze uit slagen te melden: De Gouwe 6-Vivax 2 2-2 heren; De Gouwe A-Donk 3 11-0 meisjes; De Gouwe pupillen-Alkemade pupillen 0-9 jongens; De Gouwe B- Donk B 4-7 jongens; De Gouwe 5- Donk 2 1-2 heren; ESCA A-De Gouwe A 16-3 jeugd. Uitslagen kringzwemwedstrijden te Gouda: 100 m schoolslag meisjes 0/10 jaar: le Anuschka van Veen 1.42.4 clu- brecord; 100 m rugslag jongens 0/16 jaar: le Niek de Leeuw 1.15.6 clubre- cord. Programma 8 oktober te Boskoop: Barracuda A-De Gouwe A jongens; 9 oktober te Wad dinxveen: Gouwe-BZC pup. jongens; Gouwe B-BZCA meisjes; Gouwe A-SZ en PC A meisjes; 12 oktober te Bos koop: BZC 2-De Gouwe 4 heren. Op de pas gehouden vergadering van het bestuur van de hockeyclub Wad dinxveen zijn de bestuursfuncties als volgt verdeeld: voorzitter: H. G. Doting; vice- voorzitter: P. W. G. H. van Rooy; pen ningmeester: F. v.d. Berg; secretaris: mevr. J. Janmaat-van Dorst; technisch commissaris: J. A. Scheltes; jeugdcom missaris: mevr. A. F. Buytink- Dijkhuizen; materiaal-, terrein- en clubhuiscommissaris: D. P. Koorn. De heer P. van Rooy zal zich, naast het vice-voorziterschap, mede belasten met de coördinatie van zaken aangaan de de nievye accommodatie in het sportpark De Sniep. Ónder de Technisch Commissie ressor teert de: elftalcommissie (J. A. Schel tes, mevr. K. Willink-Kaiser, W. T. V van Benten), wedstrijdsecretaris (J. R. Jansen), scheidsrechters(Th. Evers), huisvrouwen (mevr. T. Veenemans- Vellinga, mevr. K. Willink-Kaiser, mevr. E. C. M. Evers-Talma), zaalhoc key (E. J. Veenemans). Verder heeft het hockeybestuur inmid dels de heer F. Albada Jelgersma bereid gevonden de toto- en lotto- activiteiten te gaan behartigen. Zaterdag 9 oktober is er feest bij de hockeyclub Waddinxveen, want ’s mid dags om half vijf zal het nieuwe jeugd- bestuur worden geïnstalleerd. Om zes uur is er voor de jongelui tot 13 jaar een soepmaaltijd, waarna spannende films zullen worden gedraaid. Later op de avond komt de oudere jeugd aan bod. het jeugdbestuur van de hockeyclub Waddinxveen ziet er zo uit: Ben de Jonge, Aart Bootsma, Yvonne v.d. Klauw, Inge Jaspers, Hilde Goinga en Marlène Chrisstoffels, terwijl nog één plaats vacant is. Om uit de impasse te komen die de weg naar de door de gymnastiekvereni ging TOOS en basketbalvereniging TOOS opgezette multi-sportvereniging enigszins verspert is de destijds op gerichte commissie van gymnasten en basketballers uitgebreid met twee neut rale mensen: H. A. v.d. Geer en P. Gos- selaar. Afgesproken is dat voor de in 1977 te houden jaarvergadering een af gerond voorstel op tafel moet liggen voor wat betreft die multisportvereni- ging, welke streven al heeft geleid tot integratie ledenadministratie, contributie-inning en het vereniging- sorgaan (Gymvaria). Half vorige maand - zaterdagmiddag 18 september - is de wat verregende gymnastiekdemonstratie van de gym nastiekvereniging TOOS gestart met het oplaten van door kleuters mee genomen ballonnen. Intussen is bekend geworden waar de ballonnen van die meisjes en jongens zijn terecht geko men. Bij de binnenkort te houden prij suitreiking lijken Esther Smallenbroek en Gea Boere hoge ogen te gooien want hun ballonnen kwamen respectie velijk terecht in Haengevelde (Goor) en in Haaksbergen. Maar er komen nog kaarten binnen bij de organisato ren dus weet je het nooit. Andere ”- Landingsplaatsen” zijn Waddinxveen, Boskoop, Den Haag, Roelofarends- veen, Lisserbroek, Alphen aan den Rijn, Woubrugge en Hillegom. Binnenkort krijgen de Waddinxveen se gemeenteraadsleden van het college een voorstel tot bestemming van het vrijkomende hockeyveld in de Vondel- wijk. W$E-voorzitter W. Verhoef daa rover in het clubblad De Voltreffer: "Er zijn nog geen vaststaande plannen met dit veld. In eerste instantie zal hier gedacht moeten worden aan het zo broodnodige trainingsveld, waar dan een complete verlichting geplaatst zal moeten worden. Verder zal onze uit breiding met een vierde veld gepaard moeten gaan met een vergroting van onze accommodatie. Er zijn nu al kleedkamers te weinig. Ook een jeugd honk zal dan gerealiseerd moeten wor den. Wij willen als vereniging WSE de bewoners in de Oranje- en Vondelwijk zoveel mogelijk bij ons werk betrekken en hen r ook actief aan laten deel nemen". Het programma is als volgt opge bouwd: 9.00—12.00 uur Per elftal worden een aantal behendigheidsspelen, creatieve opdrachten en een vragenspel over ui- 'oenlopende onderwerpen afgewerkt. 12.00—13.00 uur Pannekoeken eten niel limonade en fruit. 13.0014.00 uur Bingo. M.0O-15.00 uur Kussengevechten op cen evenwichtsbalk, geblinddoekt. Dit onderdeel wordt afgewerkt via een af- ''alsysteem waarbij de D/E groep afzon derlijk werken. 15.0015.30 uur In de pauze wordt de Cantine in gereedheid gebracht voor de dm. Voor de pupillen bij goed weer bport Real op de velden, bij minder *eer een voetbalquiz per elftal in de Wamers. 5’3O—18.15 uur Film. Waddinxveen-zaterdag Hoewel Siveo met 1-2 won van Waddinxveen-zaterdag waren de Wad- dinxveners er bijna in geslaagd deze koploper een punt af te pakken. Maar door een fout in de verdediging namen de Zegvelders toch nog de volle winst mee naar huis. De eerste helft begon voor Waddinxveen hoopgevend. Al na één minuut kon Hans de Bruin zijn ploeg een 1-0 voorsprong geven. Deze stand bleef 30 minuten op het score bord staan, voordat Siveo er 1-1 van maakte. Dat gebeurde uit een vrije trap. Deze werd hoog ingeschoten. In plaats van de bal te stoppen tilde een van de verdedigers zijn been op om de bal naast het doel te laten rollen. Helaas voor de Waddinxveners ging hij voor hun aan de verkeerde kant van de paal langs. De tweede helft gaf een gelijk opgaande strijd te zien, met de mooiste kansen voor Waddinxveen. Hans de Bruin kwam drie maal alleen voor de Siveo-doelman, maar hij kon hier geen gebruik van maken. Zoals al tijd viel er aan de andere kant wel een doelpunt, omdat de Waddinxveense verdediging niet ingreep bij een corner van Siveo: 1-2. Hierna ging de Wad dinxveense ploeg in de aanval, maar een doelpunt leverde het niet meer op. Stand Afdeling Gouda: Siveo Rohda Sportief Zwammerdam Oudewater Floreant Aarlanderveen Reeuwijk Waddinxveen Gouda Rijnstreek Bergambacht In de tweede helft een FC Ommoord dat makkelijker combineerde en de bal beter in de ploeg kon houden dan WSE. Toch kreeg WSE in deze fase van de strijd de kans op de gelijkmaker; er werd hard gewerkt maar het doel werd niet bereikt. In de 40e minuut besliste FC Ommoord definitief door Jan Hees de strijd en maakté er 2-0 van. Een wis seling van Leo Wesseling voor good- old Theo Koetsier en André Moons voor Wilfred v.d. Klauw bracht geen verandering in de stand. Aanstaande zondag 10 oktober is het een rustdag, die eerst voor het beker- programma was gepland maar doordat de KNVB er een inhaaldag van gemaakt heeft is de beker uitgesteld. Zondag 17 oktober is de moeilijke uit wedstrijd tegen Haastrecht, hopelijk kunnen de spelers uit de dag rust het ritme weer opdoen dat er toch wel een beetje uit is. Stand 4e klas E KNVB: Lekkerkerk Haastrecht SVDP Unio WSE Waddinxveen Schiebroek Ommoord Hillegersberg SCR Oudewater VEP Waddinxveen-zondag Het in een gelijk spel eindigende duel Waddinxveen-Lekkerkerk (0-0) was een leuke wedstrijd, die een licht over heersend Waddinxveen aan de bal liet zien. De Lekkerkerkers speelden erg WADDINXVEEN Vorige week donderdagavond speelde het tweede team van de Waddinxveense Schaak vereniging WSV een thuiswedstrijd te gen het eerste team van Ommoord. De Waddinxveners konden wegens enkele verhinderingen niet met hun sterkste formatie aantreden. Despndanks wis ten ze toch noch gelijk te spelen. Aan het eerste bord kon Versluis een sterke aanval op zijn koningsvleugel onvol doende pareren en moest tenslotte de strijd op geven. Van der Starre kon het op bord 2 eveneens niet bolwerken en verloor na 3 uur worstelen. Hamming op bord 3 deed het wat beter. In een re gelmatige parti wist hij langzaam maar zeker de winst te grijpen. Perdijk (bord 4) bereikte al snel een remisestand en Philipse, die duidelijk minder stond, kreeg bij onderhandeling toch nog gelijk spel. Littooy op bord 6 wist ook een snelle remise te bewerkstelligen. Van der Heyde op bord 7 bracht zijn te genstander zo in tijdnood dat deze een foute afruil beging en verloor. Tenslotte besloot Piet van den Hoek in het belang van de einduitslag remise te ac cepteren, alhqewel hij een eindstand had met duidelijke winstkansen. Eind stand 4-4. Op vrijdag 8 oktober (morgen) speelt het eerste team van WSV een uitweds trijd tegen Charlois-Europoort Vil. Van deze wedstrijd valt weinig te zeg gen daar de Waddinxveners nog niet te gen deze combinatie in het veld zijn getreden. UITSLAGEN 6e RONDE Op donderdag 30 september werd de 6e ronde gespeeld van de clubcompetitie van de Waddinxveense Schaakvereni ging WSV. De uitslagen waren als volgt: A. Kardol-J. van Oort P. Broer-H. Smitskamp H. Schoemaker-L. Bloem H. van Gils-E. van Rhee G. Torenbeek-P. Roos A. Nieuwstraten-W. van Oort L. Wolf-H.de Roodt 1-0 R. Jones-H. van Woudenberg 1-0 W. Verstoep-G. Rentrop1-0 K. Bregman-P. Venema1-0 JEUGDAFDELING Dit zijn de uitslagen van de 5e ronde van de wintercompetitie: Arie Smitskamp-Rudi van Wijk 0-1; André Dekker-Kees Bregman 0-1; Hans Ruiter-Ronnie Voerman 1-0; Rolf Torenbeek-Wim van Os 1-0; Ro nald Best-Nico Sekeris 1-0; Nico Sekeris-Ronald Best 0-1; Cris Voerman-Claudia Torenbeek 1-0; Cris Voerman-André Dekker 0-1; Claudia Torenbeek-Arie Smitskamp 0-1. Stand na de 5e ronde: 1 Okko Ebens 100%; 2 Kees Bregman 93%; 3 Rudi van Wijk 83%; 4 Jan Vleg- geert 83%; 5 Rolf Torenbeek 75%; 6 Ronald Best 63%; 7 Hans Ruiter 55%; 8 Wim van Os 50%; 9 Arie Smitskamp 44%; 10 André Dekker 38%; 11 Cris Voerman 30%; 12 Ronnie Voerman 21%; 13 Michel Gerts 20%; 14 Claudia Torenbeek 16%; 15 Nico Sekeris WADDINXVEEN Slechts het team van Waddinxveen-zondag is er dit weekeinde in geslaagd de stand gelijk te houden (0-0 tegen Lekker kerk). De andere drie Waddinxveense clubs moesten het onderspit del ven: Be Fair met 3-1 tegen Groot Ammers, WSE met 2-0 tegen FC Om moord en Waddinxveen-zaterdag met 1-2 tegen Siveo. in de linkerhoek was geen verweer: 1-0. WSE deed er alles aan om het spel te Fair zaterdag voor het eerst verloren, verplaatsen maar de verdediging van de De Waddinxveners moesten met 3-1 t’ J-- het onderspit delven tegen Groot- dreef en gaf geen enkele kans weg. Ammers. - Stand 3e klas A KNVB west II: Groot Ammers SV’35 ’s-Gravenzande Duno Koudekerk Schoonhoven HVO Be Fair Spirit Vlaardingen DSO WSE FC Ommoord-WSE was een aantrekkelijke wedstrijd die door de Rotterdamse vereniging verdiend met 2-0 gewonnen werd. FC Ommoord speelde met twee spitsen, die de verde diging van WSE handenvol werk gaven. Toch hielden in de eerste 20 minuten de partijen zich goed in evenwicht en beide doelen kwamen in deze fase van de strijd wel in gevaar. Hierna werd FC Ommoord duidelijk sterker en met veel moeite kon men het doel nog schoon houden. In de 27e minuut was het ech ter wel raak. De goed doorzettende Pe ter Jacobs kon alleen op keeper Gerrit Janssen afgaan en op de lage schuiver

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5