vssieven willen Vakbonden: Houtsector ts nog steeds zwakke schakel Kinder boekenweek boekhandel veldwijk een openbare discussie over sluiting Okkerse BV J Waddinxveneis in VARA’s ’2 voor 12 Noodhuisvesting openbare MAVO baart nodige zorg if 9 Bestelbon De nieuwe Oranjekalender is verschenen Dansavond van Instuif Inn ’77 Glastra van Loon spreekt in Gouda Hervormings- dienst in Herv. Bethelkerk een publikatie van Gemeente Waddinxveen Gemeentelijke bekendmaking Het verdwenen plakboek” Weer zingen bij het orgel Vuurtje stoken en vlam in de pan Voetgangster overleden aan verwondingen 7. Geen uitstapjes meer, maar excursies I I 9 9 PASSAGE 53 - TEL. 2620 I I I I I I I I I I I 73 71 70 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 14 OKTOBER 1976 ?9 n Het is weer bij aankoop van een kinderboek: is voor slechts wenst toezending van a. Naam Adres Woonplaats <1G 15 u F ft o c li o Een uitgave in kleuren van Pro Juventute. De op brengst komt ten bate van het kind dat extra zorg nodig beeft. het de HERHALINGSOPROEP INENTING D.T.P. Op woensdag 20 oktober 1976 des middags tussen 13.30 en 14.00 uur, bestaat de gelegenheid tot kosteloze inenting in het Groene Kruisgebouw, Stationsstraat 12, tegen D.T.P. Deze oproep geldt voor alle kinderen die nog niet alle inentin gen hebben ontvangen. Het INENTINGSBOEKJE moet meegebracht worden. Inlichtingen: Gemeentehuis, afd. algemene zaken, tel. 4433. (aantal) Oranjekalen- ders 1977 met Nederlands calendarium en/of Beide soorten a f. 5,95 (verzendkosten f. 2,extra). ie •75 '74 73 73 73 72 70 74 73 73 v OPENBARE VERGADERING VERGADERING VAN DE COMMISSIE VOOR SOCIALE ZAKEN: woensdag 20 oktober a.s., aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Postgiro 517400 Kalenderactie Pro Juventute Postbus 7101 - Amsterdam Telefoon (020) 790949 o de jeugd tot stand zouden moeten ko men. Hoewel de school zich in behoort te spannen deze normen te handhaven, blijft de uiteindelijke verantwoording liggen bij de ouders thuis. Het bleek een onderwerp te zijn dat de aanwezige ouders buitengewoon interesseerde; WADDINXVEEN Aan denkspelletje ”2 voor 12” van VARA-televisie doen volgende week dinsdagavond (Nederland 1, 19.55 uur) twee Waddinxveense leraren mee. Het zijn de beiden 35-jarige Huib van der Steen Peuleyen 110) en Hans Verhaar (Mozartlaan 32). Het WADDINXVEEN De prof. Kohnstammschool voor openbaar MAVO (Mauritslaan) hield maandagavond haar jaarlijkse ouderavond. Voorzitter H. Steetsel was dankbaar voor de grote opkomst. Hij kon in de school ruim honderd ouders verwelkomen. jaren blijkt, dat Mavo-leerlingen het daar over het algemeen goed doen. Het aantal zittenblijvers in de brugklassen is getuige het feit, dat men het gesprek na afloop van de ouderavond nog geruime tijd voortzette. Zijn er moeilijkheden te verwachten in verbad met de huisvesting van mede werkers in woningen van het bedrijf? Kan het college een bemiddelende of activerende rol op zich nemen ten be hoeve van de medewerkers (sociaal plan, herplaatsing, woongelegenheid etc.)? Zijn er al gegevens bekend over wat er met de produktieruimte en het bed rijfsterrein gaat gebeuren? Is het college met de progressieve fractie van mening dat zij bijtijds geïn formeerd behoort te zijn over de (finan ciële) situatie van de bedrijven inWad- dinxveen, zodat zij tijdig en op de juiste wijze kan reageren op situaties zoals deze zich hebben voorgedaan bij Ok kerse? Hoe beoordeelt het college de werk gelegenheid in Waddinxveen op korte en lange termijn? WADDINXVEEN Evenals voor de zomervakantie organiseert de Centrale Hervormde Gemeente weer zangavon den bij het orgel. Ook in de komende maanden, waarin het winterwerk plaatsvindt, zal maandelijks in de drie hervormde kerken bij toerbeurt gele- sieerd over het drankgebruik door en genheid zijn van 19.00 tot plm. 19.45 uur liederen te zingen. De eerste keer van dit nieuwe seizoen zal zijn in de normen, die in een open gesprek met Brugkerk op zaterdag 16 oktober. te koop na 23 oktoberƒ5.90 WADDINXVEEN Vermoedelijk door vuurtje stokende kinderen ont stond zaterdagmiddag om ongeveer kwart over vier een begin van brand in de ruimte onder de westelijke oprit van de hefbrug. De in de onmiddellijke na bijheid wonende ondercommandant van de brandweer H. J. de Wilde, trachtte met enkele emmers water het vuur te doven, wat aanvankelijk scheen te gelukken. De ondertussen gealarmeerde brand weer was binnen enkele ogenblikken met een hoge-lagedruk eenheid ter plaatse. Hoewel men in de veronder stelling was dat het vuur onder controle was, werd voor alle zekerheid in ver band met.de hevige rookontwikkeling en voor het geval zich soms nog kin deren in de ruimte zouden bevinden, toch een verkenning uitgevoerd in de ruimte, waarbj gebruik gemaakt werd van persluchtapparatuur. Hierbij bleek, dat het vuur niet helemaal ge doofd was, waarna nog met 1 straal uit de hogedruk spuit werd nageblust. Maandagmiddag werd de brandweer wederom gealarmeerd. Nu voor een melding ’’vlam in de pan” in een flat woning aan het Mevrouw Kuipers- Rietbergplantsoen. Het bleek hier een vleespan op een electrisch fornuis te zijn, waarvan de inhoud stond te ver schroeien en dus de brandlucht in de omgeving veroorzaakte. Ook hier was ondercommandant H. J. de Wilde nu in zijn kwaliteit ais woninginrichter, in de onmiddellijke nabijheid en kon dus di rect handelend optreden en erger voor komen door de pan van het fornuis te halen. De gelijktijdig aanwezige brandweer-eenheid behoefde derhalve niet in actie te komen. WADDINXVEEN ’’The Rythm Rascals” is het zes man tellende dans- combo dat volgende week zaterdaga vond 23 oktober in het Anne Frank- centrum aanwezig is op de tweede dan savond dit seizoen van de Wad dinxveense danssociëteit Instuif Inn ’77 (de voormalige Instuif voor Gehuw den). De avond in de in herfsttooi aan geklede theaterzaal begint om acht uur. Toegangsbewijzen kunnen telefonisch worden besteld op donderdagavond 21 oktober tussen zeven en negen uur, telefoonnummer 5566. Voor de pauze was er het huishoudelijk gedeelte. In plaats van de afgetreden mevrouw Jonker en mevrouw Heus en de eveneens afgetreden heer Oosteröm werden gekozen mevrouw A. M. Maas, mevrouw M. Stolker en de heer J. Both. De directeur van de school, de heer J. M. van Hofweegen legde de jaarlijkse verantwoording aan de ou ders af over de gang van zaken aan de school. Hij noemde o.a. de voortgaan de groei van de school, die nu bijna 300 leerlingen telt. De kwaliteit van het noodgebouw in de Prins Alexanders- traat waar 4 klassen gehuisvest zijn, baart zorgen. In plaats van het jaarlijkse uitstapje van klas 1 en 2 zal men overgaan tot het or ganiseren van leerzame excursies. Het examenresultaat van de vorige cursus gaf reden tot tevredenheid. Er waren 91% geslaagden. Van deze geslaagden ging 39% naar de Havo (landelijk 25%). Uit de doorstroom naar Havo in vorige dit jaar vrij groot geweest. De direc teur hoopte dat in de nabije toekomst de aansluiting basisschool-voortgezet onderwijs beter zal verlopen vooral nu men in Waddinxveen leerstofafspraken tussen beide soorten onderwijs heeft gemaakt. De Prof. Konhstammschool heeft contact gelegd met de Jeugdaf deling van de Stichting voor Gees telijke Volksgezondheid. Tenslotte dankte de heer Van Hofweegen de ou- dercommissie voor de uitstekende sa menwerking. GESPREKSGROEPEN Na de pauze hebben de ouders in 6 gespreksgroepen met elkaar gediscus- f- J -J- het seksuele gedrag van jongeren. Bijna alle ouders waren voorstanders van WADDINXVEEN Het bestuur van de Federatie van bouw- en houtbonden NVV/NKV heeft in een reactie op het sluiten van de productie-afdeling van de speelgoederen- en houtwarenfabrieken G. Okkerse BV herinnerd aan het vakbondsrapport Werkgelegenheid Waddinxveen, dat in 1972 werd geschreven. Daarmee wordt uiting ge geven aan het verontrustende feit dat de houtsector in onze gemeente betreft leeftijdsopbouw, kostwinner schap, scholing, nationaliteit etc.? Hoe ziet het sociale plan voor de me dewerkers er uit en gaan de vakbonden en de ondernemingsraad van het be drijf hiermee akkoord? Zijn er plaatsingsmogelijkheden in Waddinxveen of direkte omgeving voor de ontslagen medewerkers? Was of is er contact met bedrijven in Waddinxveen met soortgelijke produk- tie voor samenwerking of overname? achteruitgegaan. Een van de conclusies van het rapport van het Economisch Technologisch Instituut (ETI) wat we toen citeerden was, dat het gemeen telijk beleid de plaatselijke industriali satie beinvloedt. Dat beleid zal dan ook in de komende jaren gericht moeten zijn op consolidatie van de industriële situatie. We konden toen niets anders concluderen dat een zodanig beleid niet is gevoerd, (een achteruitgang van 26% is geen stabilisatie). Met dit ’’citaat” willen we nogmaals onze verontrusting uitspreken, doch niet de ’’zwarte piet” alleen aan ons gemeentebestuur toe spelen, ook de In dustriële Club Waddinxveen kan hier aan meewerken om de werkgelegen heidssituatie gezond te krijgen. Verer willen we er op wijzen dat gezien de vele bedrijven in de houtsector deze sector een zeer kwetsbare is, gezien kleine bedrijfsomvang en vaak verou derde produktiemethoden. Vaak zijn ze in BV’s ondergebracht zodat pas op het laatste moment openheid van zaken ge geven wordt. Het ministerie van Eco nomische Zaken geeft soms kredietga- rantiës aan zulke bedrijven zonder de vakbeweging in te lichten (dit gebeurde ook bij OKWA) en dit zijn toch ook gemeenschapsgelden. We hebben het recht om dit’ te weten. Daarom zouden WADDINXVEEN Op woensdagavond 27 oktober is er een Hervormingsdienst in de Bethelkerk (Bilderdijklaan) te Waddinxveen, aan vang 19.45 uur. Spreker zal zijn drs. A. de Reuver van Capelle aan den IJssel over: ’’Calvijn’s Sola Scriptura”. Mede werking verlenen de hervormde predi kanten ds. J. van den Heuvel en ds. W. Verboom en het jeugdkoor ’’Sursum Corda” van de Gereformeerde Gemeente te Gouda; dirigente Ineke v.d. Gouwe-Vogel en orgel A. C. Jon- gejan en Hans v.d. Gouwe. WADDINXVEEN De fractie van de Progressieven (PvdA/D’66/PPR/PSP) in de Waddinxveense gemeenteraad heeft in een brief aan het college van Burgemeester en Wethouders gevraagd op zo kort mogelijke termijn de gevolgen van de sluiting van de produktieaf- deling van de speelgoederen- en houtwarenfabriek G. Okkerse BV te bespreken in de raadscommissie voor de algemeen bestuurlijke zaken, waarin naast B. en W. ook de fractievoorzitters zitting hebben. Naar de mening van de Progressieven kan een deel van deze discussie ook wor den gehouden in de volgende week woensdagavond al vergaderende b. (aantal)Oranjekalen- ders 1977 met viertalig calen darium: Engels, Frans, Duits en Spaans. wij een ieder die in deze sectoren werk zaam zijn op het hart willen drukken: Houdt op de een of andere manier con tact met uw directie via de onder nemingsraad of bedrijfskernen. De Federatie van Bouw- en Houtbon den NVV/NKV afd. Waddinxveen no digt bij deze zijn leden uit tot het bijwo nen van een scholingsavond over het ontslagrecht. Deze wordt gehouden in het Gereformeerd Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat op donderdag 14 oktober (vanavond) om 8 uur.” Bestuur van de Federatie van bouw en houtbonden NVV/NKV, p/a St. Victorstraat 37. WADDINXVEEN Zaterdagavond tegen middernacht is de 70-jarige me vrouw D. Stoové-Wardenaar van de Prins Bernhardlaan in het Goudse Bleulandziekenhuis overleden aan haar verwondingen, die zij vrijdagmorgen had opgelopen bij een aanrijding in de Kanaalstraat. De vrouw stak bij het winkelcentrum ”de Passage” over op de voetgangersoversteekplaats en werd aangereden door een achttienjarige bromfietser. Getuigen hebben de plaat selijke rijkspolitie laten weten dat de Waddinxveense alvorens over te steken enige tijd langs de kant van de weg heeft staan wachten. Tijdens het over steken zou ze wat geaarzeld hebben. GOUDA/WADDINXVEEN De toekomstige voorzitter van D’66 en oud-staatssecretaris van Justitie, mr. J. F. Glastra van Loon, spreekt vanavond (donderdag) om half negen in de Ag- nietenkapel in Gouda. Hij zal die avond een toelichting geven op het ontwerp-beleidsprogramma van zijn partij, welk stuk leidraad zal zijn vor de op 25 mei 1977 te houden Tweede Ka merverkiezingen. D’66 meent met dit nieuwe programma weer een geheel eigen identiteit aan de kiezers voor te kunnen leggen en nodigt een ieder uit om daar donderdag in de Agnietenkapei over te komen meepra ten. Mr. Glastra van Loon komt in Gouda spreken op uitnodiging van D'66-afdelingen uit de gehele Goudse streek. tweetal geeft les aan de protestants- christelijke Koningin Wilhelmina- school voor MAVO aan de Prinses Beatrixlaan. Voor het bekende televi siespelletje hadden Huib van der Steen en Hans Verhaar zich zo’n twee jaar geleden opgegeven. Twee maan den geleden kwam van de VARA het verzoek dat beiden waren uitgekozen tig in de encyclopedie die woorden om in beperkte tijd 12 vragen te beant- trachten op te zoeken, waarvan de be woorden. De opnamen voor het televi- ginletters uiteindelijk een woord vor- sieprogramma zijn vorige week vrij- men dat geraden dient te worden om dag gemaakt. In de uitzending neemt met een geldprijs naar huis te kunnen Hans Verhaar het "zoekgedeelte” gaan en mogelijk weer te kunnen voor zijn rekening en zal dus regelma- meedoen aan een nieuwe uitzending. raadscommissie voor de sociale zaken en volksgezondheid. Om richting aan deze discussie te geven heeft deze zes leden tellende politieke groepering in de gemeenteraad van Waddinxveen een aantal vragen ges teld, omdat de plotseling bekend ge worden bedrijfssluiting ontslag bete kent voor 47 man, hetgeen en gevoelig verlies is voor de werkgelegenheid in onze gemeente en sociale nood voor de betrokkenen. De vragen die de Prog ressieven het college van Burgemeester en Wethouders, zonder daarbij gebruik te maken van het reglement van orde, zodat het ’’gewone” vragen zijn gewor den, hebben gesteld luiden als volgt: Op welke wijze en wanneer is het col lege op de hoogte gesteld van deze slui ting? Was het college op de hoogte van de overheidskredieten die het bedrijf ont vangen heeft, en is er overleg geweest met de heer Slager, vertegenwoordiger van het ministerie van «Economische Zaken bij het bedrijf? Heeft het college overleg gehad met de vakbonden en de Industriële Club Waddinxveen, en wat is het resultaat van deze gesprekken? Kan het college een overzicht geven van de betrokken medewerkers wat nog altijd een zwakke schakel vormt, mede gezien de vaak kleine bed rijfsomvang en verouderde produktiemethoden. De volledige reactie van de plaatselijke Federatie van bouw- en houtbonden NVV/NKV luit: ’’Voor de zoveelste maal worden we weer geconfronteerd met een bedrijfs sluiting, nu in Waddinxveen en wel bij G. Okkerse BV. Ook dit vinden wij een zeer trieste zaak; de vakbonden zullen zien wat er te redden valt, maar wat b- lijft staan is dat er weer 50 man op straat komen te staan. Mensen met een lange staat van dienst. Bij de oorzaken die men noemt voor de bedrijfssluiting zijn vraagtekens te zet ten. Maar deze zaken zullen behandeld worden door onze districtbestuurders voor de georganiseerde werknemers in dit bedrijf. Op vrijdag 15 oktober zal er voor hen in Reeuwijk een voorlichting savond zijn. Wat wij als gezamenlijke vakbeweging in Waddinveen in 1972 al hebben gemeld in het rapport ’’Werkgelegen heid Waddixveen” treedt nu naar bui ten. De zwakke schakel in de houtin dustrie is jammer genoeg bewaarheid geworden. Niet dat we nu gelukkig zijn hiermee, maar onze conclusie komt uit en dat is een trieste zadk. Als we even terugkijken naar ons rap port van 1972, dan blijkt dat naar de toen gedane onderzoeken het aantal ar beidsplaatsen in dat tijdvak met 400 was

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 13