Betert raad Verf de pater - makelaardij b.v. waddinxveen leven? v. d. Linde 1 TOItBAS 300 Collectanten nodig voor Vluchteling ’76 TWEE MAANDEN CELSTRAF HIM BOOT BODEGRAVEN J. M. Zandbergen geeft 25 jaar les op St Jozefschool Onafhankelijk Nieuwsblad Uitnodiging I Begrotingsdebatten gemeenteraad «n Makelaardij B.V. 01828-2309 Nog eenmaal verlichtings- controle Echtgenote van burgemeester opent expositie Gereformeerde Bijbelstichting uaAoq -ajsjapuo Vier jongeren uit Moordrecht voor kinderrechter Ég rukt bij man been af in onroerend goed - brugweg 99 - telefoon 01828-3581 ilO voor huizen, flats bedrijfspanden /i j KOOP RECHTSTREEKS UW ORGEL OF PIANO IN BODEGRAVEN ESploegstoffen gordijnstoffen meubelstoffen tapijten waddinxveen LidNBMy Eindeloze kollektie jeans- en spijkerkleding helemaal voor jouuuu... la lumifluid I Centrum van fabrikage import en verkoop Weekblad voor Waddinxveen HOOFDREDACTEUR B. J. WOUDENBERG, PEULEYEN 144, TEL. (01828)5594 EXPLOITATIE F. VAN KEMPEN DONDERDAG 21 OKTOBER 1976 32e JAARGANG - Nr. 1482 send pand. neem daarom.... WOENSDAG 27 OKTOBER, 14.30 uur, DONDERDAG 28 OKTOBER, 14.00 uur. raadzaal gemeentehuis 3518. U weet het: twee uur van uw tijd kan van jarenlange betekenis zijn voor dertigduizend van uw medemen sen. Daarom dat dringende beroep om mee te helpen aan de inzameling van de actie Vluchteling ’76. Namens die dertig duizend. Bij voorbaat dank! julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 of 01821-2268 Waddinxveense WADDINXVEEN Voor de nationale actie voor hulp aan vluch telingen Vluchteling ’76, waarover in dit Weekblad voor Waddinxveen voor de tweede maal wordt geschre ven, zijn in Waddinxveen 300 (drie honderd collectanten) nodig. Er heb ben zich intussen al een kleine 100 aangemeld om volgende week zo’n Voor een GRATIS ad vies over uw verzorging en make-up, met daar bij een aantrekkelijk kado bij aankoop van Payotprodukten. paar uur van uw tijd ter beschikking te stellen om woensdagavond 27 okt. een enveloppe met informatiema teriaal persoonlijk uit te reiken en om op vrijdagavond 29 oktober de dan gevulde gifte-envloppe weer op te ha len en af te leveren in het in de Rabo bank aan de Kerkweg-Oost gevestig de ’’telcentrum” van de actie Vluch- zal krijgen aangeboden, waarvoor bijd ragen kunnen worden gestort op pos trekening 717915 ten name van A. L. M. Boer, Jacob van Lennepstraat 1, Waddinxveen, onder vermelding van ”- Jubileum J. M. Zandbergen”. De heer Zandbergen is de zoon van een metselaar en komt uit een gezin met vier kinderen. Na de lagere school in zijn geboorte- en woonplaats te hebben doorlopen, volgde hij ULO-onderwijs Zuid aan de St. Victorstraat. De heer Zandbergen is nog steeds actief als voetballer van de voetbal vereniging Meerburg in Zoeterwoude. Van deze club is hij vele jaren penning meester geweest. Verder houdt hij van klaverjassen, biljarten en alle andere goede dingen in het leven. Wandelen en "bergbeklimmen" in zijn lieveling- sland Oostenrijk zijn andere hobby’s van de jubilerende onderwijzer, die straks uiteraard een jubileumgeschenk WADDINXVEEN Volgende week donderdag 28 oktober zal bij Garage Boonstoppel aan de Oranjelaan ’s avonds van zeven tot negen uur voor de tweede maal deze maand in samenwer king met de plaatselijke rijkspolitie een verlichtingscontrole worden gehouden. Bij de op woensdagavond 13 oktober gehouden controle werden 28 auto’s nagekeken. Er werden in totaal maar liefst 32 i teld. Het is dus geboden dat automobi listen ook volgende we§k donderdaga vond hun verlichting eens gratis laten controleren. WADDINXVEEN Mevrouw A. H. Smallenbroek-van Eek, echtgenote van de burgemeester van Waddinxveen, opent dinsdagavond 26 oktober om half acht de huisvlijttentoonstelling van be jaarden en gehandicapten die die dag en woensdag 27 oktober wordt gehouden in het Anne Frank-centrum. Werkstuk ken voor deze expositie kunnen maan dag 25 oktober van 15.00-17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur in het AF- centrum worden ingeleverd. Nadere in lichtingen kunt u hierover eventueel verkrijgen bij de heer H. J. Sikkema, Jan van Bijneripad 101, tel. 2790. De expositie in de toneelzaal van het AF- centrum is dinsdag 26 oktober open van 19.30 tot 21.00 uur en woensdag 27 oktober van 15.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Waddinxveen: Dorpstraat 38 Tel. 2373 ror'- Wllhelmlnapleln 43 Tel. 3124 Boskoop: Zijde 3. tel. 2544 de schermutselingen de voetbalvereniging heeft de plaatselijke rijkspolitie geen arrestaties verricht uit "redenen van algemeen belang”, zoals dat door adjudant M. A. Ruissen wordt uitgedrukt. Omdat men wist wie als aanstichters van de vechtpartij moesten worden aangemerkt, mede als gevolg of in persoon te melden op de gemeentesecretarie (tel. 4433), waar comitélid P. Bakker klaar zit om uw naam te noteren. Er is haast geboden. Kunt u niet tot morgen wachten om het gemeentehuis te bellen, neem dan al vanavond contact op met dezelfde heer Bakker, Irenestraat 23, tel. WADDINXVEEN De Gereformeerde Bijbelstichting belegt volgende week dinsdagavond 26 okto- verlichtingsgebreken vast^es- ber om half acht in het kerkgebouw van j i i (Christelijk Afgescheiden Gemeente aan de Dorpstraat 5 een bijeenkomst, waar ds. E. Venema uit Drachten het woord zal veteren. "Ijaaq dooq ai af jooa qnnzsuEaf ajipa a§ -tua sua9Axuippt’.\\ aip ‘sqanf ua suiqssjaqqnqinoq ‘uatn.ii apuaiujEAVjaAiJnq ap ‘sunaf Xotnpjoo ua -anjq apua] -[tqasjaA apA ap uea af qnnj DOKTERSDIENST ZATERDAG ARTS: J. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 APOTHEEK: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 DOKTERSDIENST ZONDAG ARTS: C. N. Vreeken, Wingerd 152, tel. 2979 APOTHEEK: Boskoopse apotheek, Burg. Colijnstraat 71, tel. 01727-2834 VERLOSKUNDIGE: J. Frinking-Scholten, tel.01727-3898 MEDEDELINGDe medische dienst is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuren: 's morgens van 10 tot 11 u.. ’s middags van 4 tot 5 u. van getuigenverklaringen, werden op maandag 4 oktober vijf verdachte jon gelui gearresteerd en in hechtenis genomen en een week later nog eens zes verdachten. Van deze elf, die voor dat ze zouden worden voorgeleid wer den ondergebracht in cellen in Wad dinxveen en Gouda, moesten uitein delijk vier voor de kinderrechter ver schijnen. Hun aandeel in de vechtpartij als gevolg waarvan met stoelen, tafels en flessen werden gegooid, gepaard gaande met handgemeen van de ruziën de jongelui, stond als een paal boven water. Officier van justitie mr. E. Bos achtte openlijke geweldpleging ge paard gaande met het toebrengen van lichamelijk letsel dan ook ten volle be wezen. SUCCESSEN Niet alleen de vechtpartij in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen heeft een strafrechtelijk vervolg gekre gen, ook in andere zaken heeft de plaatselijke rijkspolitie de nodige suc cessen geboekt. Zo werd in de afgelo pen maand een in 1974 gepleegde dief stal van een caravan opgelost. In ver band hiermee kon een Hagenaar, als mede zijn plaatsgenoot die opzettelijk heling zouden hebben gepleegd, wor den aangehouden. Een Gouwenaar kreeg de politie op zijn dak, omdat hij verdacht van het plegen van een in braak bij H. Baas Kabelwerken aan de Zuidelijke Dwarsweg. De man had bij die gelegenheid f 5.000,- gestolen. In Waddinxveen is verder een jon geman aangehouden die wordt ver dacht van onzedelijke handelingen. Hij zou veertien maal ontuchtige handelin gen hebben gepleegd in en buiten dit Gouwe-dorp. Bekend zijn ook de Hagenaars die bij een juwelier in Wad dinxveen tienduizend gulden aan gou den en zilveren voorwerpen hadden meegenomen. Met de opbrengst van dez sieraden bekostigden ze de aank oop van heroïne. Bij een inbraak vorige jaar in Garage Kool aan de Dorpstraat teling ’76. Een uur zaaien, een uur oogsten. Zo zou u uw werk kunnen zien. Daarom volgt op deze voorpagina van het Weekblad voor Waddinxveen een dringende oproep aan een ieder die mee wil helpen collecteren. Zij dienen zich zo spoedig mogelijk telefonisch Op 26$ 27 en 29 oktober a.s. bij SCHOONHEIDSSALON PARFUMERIE MIEK.E Passage 226, Waddinxveen Telefoon 01828-7689 WADDINXVEEN De Rotterdamse kinderrechter mr. H. E. van Opstal heeft maandag vier jongeren van 17 en 18 jaar uit Moordrecht twee maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf met aftrek van voor arrest opgelegd. Het viertal was betrokken bij de forse vechtpartij op zaterdagavond 25 september rond elf uur in de kantine van de voetbal vereniging Waddinxveen in het sportpark De Sniep. Bij deze ongere geldheden tijdens een disco-avond werden rake klappen uitgedeeld, als gevolg waarvan twee jongeren uit Waddinxveen zich onder dokters- en ziekenhuisbehandeiing moesten stellen. De strafzaak tegen de vier jongeren uit Moordrecht vond, zoals gebruikelijk bij kinderzaken, achter gesloten deuren plaats. Alleen de uitspraken was in het openbaar. Duidelijk is intussen wel ge worden dat tussen de in mei van dit jaar in en rond het openluchtzwembad plaats gevonden hebbende ongeregeld heden geen bepaald verband bestaat. Ook de vechtpartij op vrijdagavond 1 oktober in het jeugd- en jongerencent rum De Bonkelaar staat hier los van. Op de avond van in de kantine van Waddinxveen Met spoed vragen wij woonhuizen te koop! Onze vaste relaties kopen graag op vlotte wijze een voor hen pas- rft i Zuidkade 6 Waddinxveen A Achter Verbakel y twee uur van ieders tijd te besteden aan een zaak van jarenlange bete kenis kan zijn voor 30.000 vluchtelin gen in drie werelddelen (Azië, Afrika en Latijns-Amerika). Er wordt ge dacht aan het ophalen van 15 miljoen gulden. Een flink bedrag, maar heel best haalbaar. Als iedereen meedoet. Ook de Waddinxveners. Door een WADDINXVEEN Dinsdag 2 november is een dag die geheel in het teken staat van het 25-jarig schooljubileum van het hoofd van de rooms katholieke St. Jozefschool (Kanaalweg), de heer J. M. Zandbergen (47). De in Zoeterwoude wonende onderwijzer maakt op die dag een eucha ristieviering mee in de St. Victorkerk, ondergaat een feestprogramma van de leerlingen van de St. Jozefbasisschool en de Klein Duimpje- kleuterschool, zit aan een gezamenlijke maaltijd met alle leerlingen, die op hun beurt een filmmiddag aangeboden krijgen en is ’s avonds van acht uur tot half tien het middelpunt van een receptie in het wijkgebouw Hagenaars, die op heterdaad werden betrapt bij het stelen van auto- onderdelen bij autosloperij Bras dan de Noordkade. Een jongeman uit Rotter dam is aan de tand gevoeld omdat hij bij zijn 84-jarige grootmoeder in Wad dinxveen f 500,- had weggenomen. Processen-verbaai kunnen voorts de jongeren verwachten die op vrijdaga vond 1 oktober betrokken waren bij een vechtpartij in het jeugd- en vrije tijdscentrum De Bonkelaar, waarbij een Waddinxvener een hersenschud ding opliep, herrie schopten en een auto omver gooiden op het parkeerter rein Beukenhof en vernielingen aan richtten en lawaai maakten in het win kelcentrum "de Passage". Dit gebeur de telkens na het "uitgaan” van De Bonkelaar. I De gemeenteraadsleden hebben volgende week twee dagen uit getrokken voor het behandelen van de maandelijkse agenda en de gemeen telijke begrotingen voor 1977, waaro ver de in de raad zitting hebbende frac ties van de Progressieven, CDA, SGP/- Hervormde Kiesvereniging en VVD hun algemene beschouwingen kunnen houden. De openbare vergaderingen, die 's avonds zullen worden voortgezet, beginnen woensdag 27 oktober om half drie (onderbroken door een gezamen lijke maaltijd) en donderdag 28 oktober om twee uur. De behandeling van het gemeentelijk huishoudboekje wordt twee maanden eerder gehouden dan we in Wad dinxveen gewend waren geraakt. De vraag is of de raadsleden dit jaar hun le ven zullen beteren. Tijdens de vorig jaar december gedurende drie dagen gehouden begrotingsbehandeling heb ben namelijk Progressieven- hactievoorzitter M. Boete en VVD- fractievoorzitster mevrouw' L. M. Oosterbroek-Waagmeester gezegd in 1976 korter van stof te zullen zijn, waarmee de aantrekkelijkheid van het debat kan worden vergroot en de pub lieke belangstelling wellicht toenemen. Het bespreken in 1975 van het gemeen telijk huishoudboekje verzandde in een woordenstroom waar zelfs de gemeen teraadsleden van zeiden te zijn ge schrokken. Te meer omdat de artikels- gewïjze behandeling 'van de begroting uiteindelijk in een handomdraai achter de rug was. Het spreekwoord ’’veel geblaat, weinig wol" deed toen in de raadzaal van het gemeentehuis opgeld. Dat werd mede veroorzaakt door het teil dat naast de fractievoorzitters ook menige fractiegenoot uitvoerig het woord voerde. TEL. 01726-2541 KERKSTRAAT 2-28 betalingsspreiding inruilen O franco levering landelijke service-dienst enzovoort Adjudant M. A. Ruissen. werd 600,- ontvreemd. Intussen is een Amstelvener aangehouden, die er van wordt verdacht deze inbraak op zijn geweten te hebben. Hij schijnt overigens de laatste tijd zo’n I40 ga rages in heel het land te hebben be zocht. Een aantal jongeren kon worden aangehouden in verband met de dief stal van een zo goed als nieuwe brom fiets, met welk vervoermiddel ze aan het crossen waren. Ook de Wad dinxveense jongeman die een op slot staande nieuwe fiets meenam kon wor den ingerekend. In de kraag werden verder gepakt drie WADDINXVEEN Bij het werken op het land is de heer E. Klomp (50) van de Piasweg zijn rechteronderbeen kwijtgeraakt. Het ongeluk gebeurde op het landbouwwbedrijf van de heer Van der Eijk aan het Noordeinde, waar het slachtoffer de nog draaiende eg wat wilde verstellen en daarbij uitgleed. De machine rukte daarbij het rechterbeen af van de heer Klomp, die zelf weer op de tractor was geklommen, naar het boerenerf terug reed en via de huisarts in het Goudse Bleuland ziekenhuis belandde, waar zijn been tot boven de knie werd afgezet. De Waddinxvener werkte sinds I94l op het boerenerf en was bekend met de werking van de door een tractor voort te trekken me chanische eg. in Leiden en ging hij maar de kweek school in Den Haag. In juni 1949 slaag de het hoofd van de St. Jozefschool voor h'et onderwijzersdiploma, waarna hij hier en daar als invaller werkte, de militaire dienstplicht ging vervullen en zich in september 1950 voor zes maan den als tijdelijk onderwijzer verbond aan een rooms-katholieke lagere school in Hoogmade. Op l november 1951 volgde zijn benoeming aan de Waddinxveense St. Jozefschool. Die dag had hij gelijk al vrij (Allerheiligen) en ook de volgende (Allerzielen). Hij begon dus op schooi niet eerder dan op 2 november 1951, ’s middags om half twee. In juni I955 behaalde de heer Zandbergen zijn acte van bekwaam heid alsd hoofdonderwijzer, waarna hij in september I964 hoofd van de St. Jo zefschool werd. it

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 1