Pastores bevelen Zonnebloemrace Van Hemert&Co z actie Vluchteling 76 van harte aan eindigde op het eeuwfeest van f 229.- HfetO “film sjaak noteboom Geen bouwgrond voor particuliere stichting Hoeveel vluchtelingen krijgen van Waddinxveners dak boven ’t hoofd? Acht Waddinxveners staken koppen bij elkaar Waddinxveen wint brand weer- wedstrijden Actie Vluchteling ’76 wordt volgende week gehouden 8 I iiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiin ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■I EN. n 1 O e elektronenflitser RECEPTIONISTE opleidingen pont GOUDA Oto fv pen bij elkaar gestoken bestuur op dè hoogte. Er is een gesprek PHILIPS «iash 38CT HET WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN IS EEN ABONNEMENT WAARD! „KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 philips 38 ct’, richtgetal 38 bij 21 din, computer instelbaar op 3 diafragma’s, energie besparende thyristor besturing, draaibare reflector voor indirect flitsen, draadlozeafstandontsteking (slave-unit) adviesverkoopprijs 310.- Nu bij ons PASSAGE 47 - WADDINXVEEN TELEFOON (01828) 2477 Kerken, wereld, de vakbeweging. Alle steunen deze actie. Koningin Juliana, be schermvrouwe van de actie, schreef: ”- Wij moeten deze mensen verlossen van geweest met wethouder P. F. J. van Schie (CDA) en een verzoek om De agenda van ,,’t Ketelhuis” ziet er zo uit: Donderdag 21 oktober: Herfstvakantie-programma. Filmmid- dag voor kinderen van 6 t/m 12 jaar. Er zullen teken- en lachfilms gedraaid worden. Er zijn 2 voorstellingen: om 13.00 uur en 15.00 uur. Een kaartje kost één gulden 1 Van 19.30 tot 21.00 uur cursus dansen voor beginners. Vrijdag22 oktober: Soos 20 en 30 plus, van 20.00 tot 02.00 uur. Geen entree. Maandag 25 oktober: Kinderclubs van 15.45 tot 19.30 uur. Dinsdag 26 oktober: Kinderclubs van 15.45 tot 19.30 uur. Schuttersvereniging ’’Waddinxveen” van 20.00 tot 24.00 uur. Woensdag 27 oktober: Kinderclubs van 13.15 tot 19.30 uur. Derde Wereldwinkel in ’t Ketelhuis. Deze avond zal er informatie gegeven worden over het onstaan en werkwijze van de wereldwinkels. Alle vrijwilligers van ’t Ketelhuis en geinteresseerden uit Waddinxveen worden uitgenodigd voor deze avond. De entree is gratis. Donderdag 28 oktober: Kinderclubs van 15.45 tot 18.00 uur. Cursus dansen voor beginners van 19.30 tot 21.00 uur DEBONKELAAR” Beukenhof 5 tel. 01828-7272 WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar is er in de komende week het volgende prog ramma: Donderdag 21 oktober: 20.00 uur - Open huis met luistermu- ziek; 20.00 uur - Bijeenkomst Kerng roep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. Belangstellenden van harte welkom; 21.00 uur - Bijeenkomst werkgroep Uniek (alleenstaanden en onvolledige gezinnen). Vrijdag 22 oktober: 14.00 uur - Instuif voor alle kinderen van Waddinxveen tussen 4 en 12 jaar met o.a. handenarbeid, volksdansen en spelen. Deelname 50 cent; 20.00 uur - Open huis met luistermuziek; 21.00 uur - Film ’’Vlucht naar het Westen”. Deze film, waarvan de gegevens op waarheid berusten, geeft een beeld van het leven in Oost-Duitsland. Een machinist vlucht om politieke redenen naar het westen. Regie: Frank Wispar, spelers Eric Schumann en Maria Körber. Ent ree leden 2,50 - niet leden 3,50. Zaterdag 23 oktober: 20.00 uur - Open huis; 20.00 uur - Film ’’Vlucht naar het Westen”. Entree le den f 2,50 - niet leden 3,50. Zondag 24 oktober: 13.30 uur - Open huis. Maandag 25 oktober: Wegens cursussen geen open huis. Dinsdag 26 oktober: 20.00 uur - Eerste lezing Trancedente Meditatie. Belangstellenden van harte welkom. Wegens cursussen geen open huis. Woensdag 26 oktober: 20.00 uur - Open huis met luistermu ziek. Donderdag 28 oktober: 20.00 uur - Tweede lezing Trancedente Medidatie. Belangstellenden van harte welkom; 21.00 uur - Thema avond van de werkgroep ’’Uniek”. Onderwerp: ”De opvoeding van kinderen van al leenstaande ouders” m.m.v. het Ad- viesburo voor Ouders en Jongeren uit Gouda. Belangstellenden van harte welkom! 20.00 uur - Open huis met luistermuziek. WADDINXVEEN Volgende week is het zover. Dan zullen alle Waddinxveners, maar ook alle Nederlanders, geconfronteerd worden met de landelijke actie Vluchteling ’76. Uit het Weekblad voor Wad dinxveen van twee weken geleden weet u dat er ook in deze gemeente voor dit doel een comité van aanbeveling is samengesteld, dat wordt voorgezeten door burgemeester mr. A. G. Smallenbroek. Tien jaar geleden werd de actie Kerken, vrouwenbonden, de sport- Vluchteling '66 gehouden. De op brengst van tien miljoen gulden ver schafte 30.000 Tibetaanse vluchtelin gen een nieuw bestaan. Van hulpeloze vluchtelingen werden de Tibtanen weer zelfstandige mensen. In nederzettingen in India bouwden zij een nieuw bestaan op. En met succes. Dit veelbelovende resultaat gaf de aanzet tot de nu voor de deur staande nieuwe actie: de actie Vluchteling ’76 van 25 tot 30 oktober. Zij stelt zich ten doel wederom 30.000 vluchtelingen een zinvol bestaan te ge ven, onafhankelijk te maken. Reeds met zo’n 500 gulden kan één vluch teling geholpen worden. Op eigen benen te staan. Het betreft vluchtelin gen verspreid over drie continenten: Azië, Afrika en Latijns-Amerika. Het streefbedrag voor de landelijke actie is vijftien miljoen gulden. Om dit bijeen te brengen is een plaat selijke én nationale inspanning nodig. werelddelen is van uitzonderlijk groot belang, omdat overheidszorg daar vluchtelingen veelal onvoldoende bereikt. Ook ontwikkelingshulp geeft op dit terrein geen passend antwoord. Tegen deze achtergrond is deze aktie noodzakelijk. Na een duidelijk ant woord van de Nederlandse bevolking zullen plannen voor hulp aan tenminste 30.000 vluchtelingen kunnen worden uitgevoerd”. rant ’t Grauwe Paard werden bijge woond door loco-burgemeester H. Huizer. Hij kreeg daar te horen dat de persluchtploeg van de Waddinxveense brandweer met 34,3 punten derde was geworden (hier werd Capelle aan den IJssel eerste), dat de slangenploeg met 53 punten eerste was geworden, dat de aanvalsploeg met 44 punten derde was geworden (hier werd Capelle aan den IJssel eveneens eerste) en dat de ordon nans met 26,5 punten derde was gewor den (hier werd Gouda eerste). De totale rangschikking na het vol voeren van de opdracht - bestrijden van binnenbrand in een school, waarbij 2 slachtoffers waren gevallen - luidde: 1. Waddinxveen 249,3 pnt; 2. Capelle aan den IJssel 246,1 pnt; 3. Gouda 243,7 pnt; 4. Reeuwijk 235,3 pnt; 5. Boskoop 232.2 pnt; 6. Moerkapelle 230,8 pnt; 7. Bodegraven 230,1 pnt; 8. Zevenhuizen 223.2 pnt; 9. Nieuwerkerk aan den IJs sel 220,9 pnt; 10. Moordrecht 209,2 pnt. WADDINXVEEN-In de panden van het selectiebedrijf en zaadhandel Van Hemert Co BV aan de Julianastraat is het weer rustig geworden, nu het feest rond het 100-jarig bestaan van deze Waddinxveense zaak voorbij is. Het eeuwfeest werd gevierd in café-restaurant Huize Elfhoeven in Reeuwijk, waar directeur Evert-Jan van Beek en zijn vader, en natuurlijk hun beide echtgeno tes, tijdens een receptie talrijke vrienden en relaties de hand drukten. Dat ging gepaard met vele geschenken. Op de receptie waren ook aanwezig bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek, wethouder H. Huizer (SGP/Hervormde Kiesvereniging) en de heer A. M. Zwamborn, directeur van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven. Van Hemert Co. BV werd, zoals we uitvoerig hebben bericht in het Weekblad voor Waddinxveen, opgericht in 1876 door Cornelis van Hemert. Vooral door gebrek aan opvolgers werd het bedrijf in 1920 verkocht aan de firma P. Rood uit Bovenkarspel. De heer E. J. van Beek sr. trad op 15 juni 1929 in dienst bij het selectiebedrijf en zaadhandel, waarvan hij op 1 novem ber 1946 directeur werd. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum kreeg hij in 1969 de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Vorig jaar werd het bedrijf omgezet in een B V, waarvan de heer E. J. van Beek jr. (sinds 1950 aan het bedrijf verbonden) directeur werd. Ter gelegenheid van de jubileumviering hield het comité Jeugd en Natuur (de aloude Jeugdnatuurwacht) in Waddinxveen een zonnebloemrace. De uitslag daarvan luidt: 1. Martina Degenhardt (Theo Thijsensschool) 4.70 meter; 2. Marieke van Weefden (Kon. Julianaschool) 4,15 meter; 3. Addie Geers (W. van Oranjeschool) 3.96 meter; 4. Albert van Ardenne (St. Jozefschool) 3.90 meter. Flat: 1. Bartleen Wyenberg (Eben Haëzerschool) 3 meter; 2. Julia Siebrecht (Mr. A. de Roosschool) 2,70 meter. ZWAK ARGUMENT ”A1 ónze leden op één na bezitten reeds een eigen, maar wel te kleine wo ning”, meent de Stichting Eigen Wo- ningbezit Waddinxveen, waarvan het secretariaat wordt gevoerd door de aan de Van Maerlantstraat 18 wonende heer C. P. Voorberg, in een brief aan de gemeenteraad, waarin wordt geklaagd over het college van Bur gemeester en Wethouders, dat aan de stichting zou hebben geschreven dat uitbreiding van de mogelijkheden tot om realisering van woningbouw te ko men, mede gelet op de beperktheid van de ter beschikking komende bouwter reinen, achterwege dient te blijven”. ”Een zwak argument”, oordeelt de Stic ting, die vindt dat acht woningen geen aantai is waarvoor de jaarlijks te bou wen 130 woningen snel wordt over schreden. Het door de Stichting Eigen Woningbe- zit Waddinxveen gedane verzoek om bouwgrond tegen een redelijke prijs, dat bij de ingekomen stukken en mede delingen aan de orde komt in de vol gende week woensdagmiddag te hou den gemeenteraadsvergadering, is al eerder onderwerp van bespreking ge weest in de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening en de woning bouw. Wethouder P. F. J. van Schie (C- DA) zei toen, dat hij de bij stichting betrokkenen had voorgesteld, om te overwegen hun huidige woning tegen relatief lage koopsom ter beschikking te stellen van de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard. Deze personen waren tot een der gelijke transactie niet bereid. Overi gens was de heer Van Schie met deze mensen van mening, dat zij, gelet op hun inkomen, niet de sprong naar een vrije-sectorwoning kunnen maken: het ”gat” tussen de premie-koop en vrije- sector is daartoe te groot. Maar gelet op de schaarste aan grond zag hij geen mogelijkheden om hen te helpen. Hij wees er in dit verband op, dat dan evenzeer rekening zou moeten worden gehouden met een andere cate gorie personen, die niet in aanmerking kan komen voor verwerving van een premie-koopwoning: zij, die daartoe een te hoog inkomen hebben, doch de stap van een huurwoning naar verwer ving van een vrije sectorwoning niet kunnen maken. Daarom ook hebben Burgemeester en Wethouders besloten aan de nieuw gevormde stichting geen grond aan te bieden. De commissiele den onderkenden de problemen eveneens en constateerden, dat deze mensen eigenlijk zijn aangewezen op aankoop van een grotere bestaande woning. Het door B. én W. ingenomen standpunt wordt redelijk geacht. In het gemeentehuis ligt en brief klaar om de Stichting Eigen Woningbezit Wad dinxveen in deze geest te berichten. hun gevoel van onvrede en mislukking en hen helpen hun onafhankelijkheid en zelfrespect te herwinnen”. TELEVISIE EN RADIO Honderden collectanten worden in Waddinxveen bijeengeroepen om volk- gende week woensdagavond 27 okto ber een enveloppe met informatiema teriaal persoonlijk aan alle Wad dinxveners te overhandigen. Twee dagen later, op vrijdagavond 29 okto ber wordt naar wordt gehoopt een goed gevulde gift-enveloppe weer bij diezelf de Waddinxveners opgehaald. Gevers en collectanten kunnen diezelfde vrij dagavond in een rechtstreekse televi siereportage van de NCRV kijken naar de resultaten van de landelijke inza melingsactie Vluchteling ’76. In het Haagse Provinciehuis verslaat dan Gerard van den Berg de slotactiviteiten van deze actie, die eerder op de avond via beide televisiezenders en de radio zal zijn ingeleid door mr. F. J. F. M. van Thiel, voorzitter van de stichting Vluchteling ’76. Mr. Van Thiel: ’’Geloven wij nog wel, dat hulp aan vluchtelingen in verre lan den effekt heeft? Geloven wij nog wel, dat een Nederlandse aktie anno 1976 een keerpunt kan zijn voor tienduizen den vluchtelingen elders en daarom onze belangstelling ten volle waard is? Laten we eerlijk zijn. Wij zien soms het WADDINXVEEN Een aantal Waddinxveners dat als huizenbezitter uit de boot is gevallen voor één van de 76 premiekoopwoningen, zoals die door de Stichting Bevordering Eigen Woningbezit Groenswaard in WADDINXVEEN/NIEUWERBRUG Bij de zaterdagmiddag gehouden jaarlijkse brandweerwedstrijd ’’hoge druk” tussen de brandweerkorpsen van Bodegraven, Boskoop, Capelle aan den IJssel, Gouda, Moerkapelle, Moord recht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhui zen is de Waddinxveense vrijwillige brandweerploeg met 249,3 punten als eerste uit de bus gekomen. Ook bevel voerder G. J. Huizer wist met 42,5 pun ten de hoogste plaats voor zich op te ei sen. Voor het pompbedienen kwam noofdbrandwacht A. van Nielen op een gedeelde eerste plaats terecht met spuitgasten van Capelle aan den IJssel, Neuwerkerk aan den IJssel en Zeven huizen. De jaarlijkse brandweerwedstrijd van De Tien Gemeenten” werd ditmaal gehouden in Nieuwebrug aan den Rijn. De leiding hiervan was in handen van ue Hagenaar J. Taal. Zowel de weds trijden als de prijsuitreiking in restau- WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 21 OKTOBER 1976 verband niet meer tussen een inspan ning van onze kant en zinvolle hulp, die ve van ons vandaan gegeven wordt. De vluchtelingenweek, die eind oktober 1976 wordt gehouden dient mede daa rom een dubbel doel. Door een uitge breide verslaggeving via televisie, radio en pers zal zij tonen, hoe het gelukt is om 30.000 Tibetaanse vluchtelingen in India een nieuw bestaan te geven met behulp van de gelden, die op 24 okto ber 1966 werden ingezameld. Dat is het begin van de vluchtelingenweek. Het tweede doel is: een grote nationale ak tie voor vluchtelingen anno 1976, die even efficiënt geholpen kunnen wor den, indien u uw vertrouwen geeft en meewerkt. Gedurende een jaar is de vluchtelingenweek met zorg voor bereid. Er is onderzocht, waar hulp kan worden gegeven, wat deze hulpver lening kost en hoe de hulp langs solide bestedingskanalen de vluchtelingen kan bereiken. Kortom, er is een'goed plan gemaakt. Het partikulier initiatief voor hulp aan vluchtelingen in andere Directeur E. J. van Beek jr. reikt prijzen uit aan de winnaars en winnares sen van de zonnebloemrace. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/Van Hemert Co.). Waddinxveens woonwijk-in-wording worden neergezet, heeft de kop- i en reeds dit voorjaar de Stichting Eigen Wo ningbezit Waddinxveen opgericht. Van het bestaan van deze voorlopig niet meer dan acht leden tellende stich- Schie (CDA) en een ting, die r naar streeft grotere eigen wo- bouwgrond gedaan aan het gemeente- ningen door nieuwbouw in Wad- bestuur. Volgens de stichting gaat het dinxveen te reaiseren, is het gemeente- jn dit geval om huizenbezitters die tus- bestuur op de hoogte. Er is een gesprek sen de wal en het schip terecht dreigen te komen wat het zich verwerven van een nieuwe eigen woning betreft. WADDINXVEEN Terwijl u dit leest, zit u waarschijnlijk in uw kamer. Kijk daar eens rond naar alles wat uw huisraad heet: tafel en stoelen, kasten, gordijnen, vloerbedekking, verwarming, schilderijen; en sla de keuken niet over en de slaapkamer. Het is bij elkaar zoveel, dat als wij gaan verhuizen, er meestal een verhuiswagen aan te pas moet komen. Denk u daarna in, dat u zelf moest wegvluchten uit uw huis.-En vluch ten moet vlug gebeuren. Wat zou u mee kunnen nemen? Iets dat u op uw rug zou kunnen dragen, iets dat op de bagagedrager van een fiets kan, hooguit datgene wat op of in de auto kan. Als u moet rennen voor uw leven, dan neem je maar weinig mee. Wat zou u meenemen als u zelf moest vluchten? Met dat weinige moet u zien te redden, opgejaagd, verdoold, op weg naar een vage onbekende bestemming. Als de collecte bij u langs komt, ga dan eens in de schoenen staan van mensen die moeten vluchten. Als u zelf vluchteling was, zou u niet blij zijn met wat water en brood, met enige beschutting, met wat uitzicht en hoop vooral voor een nieuwe toekomst? ’’Komt den dorstige te gemoete met water, 'de inwoonders des lants van Thema "zijn den vluchtigen of: den ommedoolenden "met sijn broot bejegent. "Want sij vluchten voor de sweerden, "voor het uitgetrockene sweert, "ende voor den gespannenen boge, "ende voor de swarigheyt des krijghs”. (Jesaja 21:14-15). Ondergetekenden willen van hart^de aktie "Vluchteling 1976" in uw milddadigheid aanbevelen P. M. Olsthoorn, pastoor der R.K. Parochie ds. J. van den Heuvel, predikant der Herv. Gemeente ds. D. J. Modderaar, predikant der Gereformeerde Kerk ds. G. A. Hooykaas, predikant der Rem. Geref. Gemeente ds. N. J. Flink, predikant der Herv. Immanuëlkerk Gemeente ds. A. P. Verloop, predikant der Chr. Afgescheiden Gemeente

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 5