Ernstig conflict dreigt tussen het college B. en W I en gemeenteraad J. P. van Eesteren BV, Rotterdam is bouwer van nieuw gemeentehuis REHORST, REYM EN HBM VALLEN UTT DE BOOT In memoriam mejuffrouw A. Bronkhorst Heren Be Fair nog ongeslagen een publikatie van Gemeente Waddinxveen Gemeentelijke bekendmaking i Uitbreiding oudercommissie Leon van Gelder Waddinxveen helpt 44 vluchtelingen Cor Goudriaan wint Rabo-trein EXCELSIOR MAAKT KANS Industriebond CNV over het ontslagrecht waddinxveen De afdeling "addinxveen van de Industriebond S-NV houdt op donderdag 18 november 'n het Gereformeerd Verenigingsge bouw aan de Stationsstraat een cursu- ^'ond over ontslagrecht. Aanvang -o.OO uur. Spreker is districtsbestuur- der D. J. Rietkerk uit Den Haag. Deze avond is niet alleen voor de leden van ?e Industriebond CNV, maar ook voor T' i igstellende leden van andere CNV- Wethouder Van Schie over LBO-brief: ’’Niet te veel waarde aan hechten” foto sjaak noteboom 'h 4 z IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHlIllllllllllllllillllllllllllllllllllllll I I r! t 8 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiin I c Uitslag 12—8 Uitslag 7—13 ;s f 463.900,- ƒ9.000.000,- Totaal 1 SINTERKLAASAANBIEDING SEN. voor moeiteloos fotograferen PASSAGE 47-TEL. 2477 i—i i—i i—i 432.500,- ƒ5.321.500,- 1.632.100,- 350.000,- 13e ronde gespeeld. De uitslagen: T. den Ouden-G. Dankers A. Blom-J. de Wit T. Driesse-B. van Eijk C. J. Barelds-A. Zwanenburg A. Crone-J. van der Elst B. van Eijk-J. de Heer J. Vermeulen-F. Zaadhof A. A. Rietveld-B. van Eijk Excelsior 2-Boskoop 2: I. J. C. den Toom-D. van Wijk G. Heeren-H. van Klaveren H. den Outer-D. v.d. Zijden J. de Heer-W. Burger Th. van Bueren-G. T. Luiten C. Stolker-J. Meurs C. Blonk-Chr. Boer R. van Dijk-W. A. van Otterloo D. Heeren-C. A. Metselaar A. A. Rietveld-P. A. Luiten b al- het De Lddvngaai uv;, not vuivYvip nieuw huishoudelijk reg- 0—2 2—0 2—0 2—0 0—2 l—l 0—2 2—0 1—1 0—2 0—2 0—2 1— 1 2— 0 1—1 0—2 slechtsƒ30- richtingskosten van het nieuwe gemeentehuis, waarvoor begin 1977 de eerste paal zou kunnen worden ge- caA-wethouder P. F. J. van Schie. compromis - op te richten vleugel- school. Het ziet er overigens naar uit dat deze gesprekken opnieuw niet het gewenste resultaat zullen opleveren. negen miljoen gulden. De gemeen teraadsleden - met de stem van de heer W. M. L. van Breemen (Progressieven) tegen - hebben in hun vergadering van woensdagavond 9 juni dit bedrag vast geprikt pp de prijspeildatum 1 augustus 1977, inclusief 18 procent BTW. Vijf maanden geleden overlegden Bur gemeester en Wethouders de gemeen- AGFA POCKET CAMERA auto star. WADDINXVEEN De volleyballers van Be Fair heren 1 vormen nog de eni ge ongeslagen ploeg in de promo tieklasse. Maar wat scheelde dat weinig op vrijdag 5 november in de studen tensporthal in Leiden. Be Fair kwam, na zeer lang gewacht te hebben veel te gespannen in het veld en de eerste twee sets waren razendsnel verloren: 15-3 en 15-4 voor LUSV! In die fase serveerde Be Fair veel fout en verdedigde nauwelijks. In de derde set kwam echter de ommekeer, er werd uitgelopen tot 6-9, maar alle mogelijke time-outs wissels waren nu noodza kelijk om d.m.v. 15-17 de eerste set te pakken. Ook de vierde set ging tot 12- 12 gelijk op, toen groeide Wim van de Burgh aanvallend tot de uitblinker in het veld en na een 12-15 setzege moest de laatste set dus de beslissing brengen. Het werd het omgekeerde van de eer ste twee sets, bij 1-8 werd van veld ge wisseld. Gerjo Cornelisse redde een paar zeer moeilijke ballen en met 2-15 kwam er een voor Be Fair zeer prettig einde aan een sensationeel verslagen wedstrijd. Opnieuw liet er een scheids rechter verstek gaan, waardoor de wedstrijd Heren 2-VCH 1 geen door gang kon vinden. Dames 2 speelde 2-2 en deelde dus de punten met de tweede editie van Goud se Verzekeringen: 3-15, 15-8, 15-4 en 8- 15. De pupillen van Hans Blokland gaan het ook steeds beter doen, op overtui gende wijze werd gewonnen van Leski uit Wassenaar, dat team dames junio ren A, komt uit in de dit jaar voor ’t eerst uitgstelde districts juniorenklasse. Uitslag 3-1, met de volgende setstan den: 15-7, 13-15, 15-6 en 15-12. THUISPROGRAMMA Vrijdag 12 november: Staringlaan 20.00 uur Heren 2- V en A 2. Zaterdag 13 november, Staringlaan: 13.00 uur Jongens jun. A-DUF '72 14.00 uur Dames 3-Goudse Verz. 4 15.00 uur Heren 6 V en A 5 16.30 uur Heren 3-V en A 3 Hazerswoude: 17.00 uur Heren 1-Donaz 18.30 uur Dames 1-CVV Advendo 2. 13e RONDE Voor de onderlinge competitie werd de 1—1 2—0 l—l 1— I 0—2 2— 0 1—1 1—1 WADDINXVEEN De damclub Excelsior heeft de kop in de Goudse districtscompetitie overgenomen door tegen concurrent Damlust 2 met 12-8 te winnen. Beide teams waren nog onge slagen. Met nog twee wedstrijden te spelen maakt Excelsior een goede kans op het kampioenschap. Het tweede zteam moest met 13-7 haar meerdere er kennen in Boskoop. De uitslagen: EXcelsior-Damlust 2 P. Swart-S. van der Kaa C. J. Barelds-T. Tillemans C. H. Kramp-Adr. van de Berg A. Blom-P. van Drimmelen G. van der Zijden-B. v.d. Hoorn J. van de Elst-F. Jansma D. Zwanenburg-H.Koppendraaier 20 T. den Ouden-L. Tillemans A. Zwanenburg-G. Hendriksen C. Blonk-H. van Eijk WADDINXVEEN Behalve de verkiezing van nieuwe oudercommis- sieleden stond nog een ander belangrijk onderwerp op de pas gehouden oudera vond van de openbare Leon van Gel- derschool (Essengaarde): het ontwerp voor een i lement. Burgemeester en Wethouders hadden toestemming verleend voor uitbreiding van de oudercommissie van 7 op 9 le den. Reglementair traden af de heer W. A. M. de Winkel en de heer B. Muller. Geen van beiden waren herkiesbaar. Buiten de 2 ontstane vakatures kwa men er 3 nieuwe vakatures bij. Er wa ren 5 kandidaten, die allen gekozen werden: n.l. mevrouw H. Koekkoek- Wissink, mevrouw A. C. Kalkhoven- Rijnhart, mevrouw K. Willink-Kaiser, de heer J. A. M. Jansen en de heer W. Fillekes. Na de pauze werd het "ontwerp huis houdelijk reglement” hoofdstuksgewijs doorgenomen en op enkele redactio nele wijzigingen na, met algemene stemmen goedgekeurd. Na afloop van de behandelng hiervan was er nog tijd om foto’s en films te bekijken van festi viteiten in het afgelopen jaar. ONVERMURWBAAR De "stemverklaring” van CDA- wethouder Van Schie ("Je moet aan de brief niet te veel waarde hechten”) be tekent dat binnen het college van Bur gemeester en Wethouders hij en zoals bekend wethouder H. Huizer (SGP/- Hervormde Kiesvereniging) en bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek sterke voorstanders zijn van het verstu- WADDINXVEEN Met nagekomen giften erbij geteld heeft Waddinxveen voor de actie Vluchteling 1976 ƒ22.165,07 ingezameld. Met dit bed rag kunnen 44 vluchtelingen een zinvol bestaan gegeven worden en onafhank elijk worden gemaakt. De landelijke campagne betrof de hulp aan 30.000 vluchtelingen verspreid over drie conti nenten: Azië, Afrika en Latijns- Amerika. OPENBARE COMMISSIEVERGADERING VERGADERING COMMISSIE SOCIALE ZAKEN EN VOLKSGEZONHEID: maandag 15 november a.s., aanvang 19.30 uur in het raadhuis. De heer A. G. Visser van de Rabobank aan de Groensvoorde met de gelukkige prijswinnaar. (Foto: Weekblad voor Waddinxveen/ Sjaak Noteboom WADDINXVEEN Het ziet er naar uit dat de meerderheid van het college van Burgemeester en Wethouders toch zal besluiten staatssecre taris drs. K. de Jong Ozn. van Onderwijs en Wetenschappen de al klaar liggende brief over het nieuw te bouwen complex voor de protestants- christelijke scholengemeenschap MVO/LTO Koningin Wilhelmina te versturen. Daarmee lopen B. en W. regelrecht het risico in ernstig con flict te komen met de meerderheid van de Waddinxveense gemeen teraad, die in een initiatief-voorstel heeft vastgelegd dat dit schrijven, waarin wordt gewezen op de plaatselijke lokalennood en het beschik- en bouwtijd. Op grond van deze opgaven en eenslui dende adviezen van de architect en de directeur van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven, de heer A. M. Zwamborn, hebben B. en W. besloten J. P. van Eesteren BV in het bouwtam op te nemen. Rehorst BV, Reym BV en HBM hebben een af- standsverklaring getekend, voor het ge val uiteindelijk geen overeenstemming wordt bereikt over de open basisbegro ting. In de raadscommissie voor open bare werken en -bedrijven stelde de heer M. Boere (Progressieven) de vraag of, nu het tot het OGEM- concern behorende Rotterdamse bed rijf is opgenomen in het bouwteam, plaatselijke toeleveringsbedrijven nog aan bod zullen komen. Volgens wet houder P. F. J. van Schie (CDA) zijn hierover in dit stadium nog geen vaste gegevens te hebben, doch deze zaak komt in het bouwteam ter sprake. De raadscommissie zei er een voorstander van te zijn, indien de mogelijkheden daartoe aanwezig zijn, de plaatselijke bedrijven bij de bouw van het nieuwe gemeentehuis te betrekken. Deze kwestie komt nog aan de orde in het WADDINMXVEEN Tijdens de fes tiviteiten rond het zesjarig bestaan van het winkelcentrum Groensvoorde hield het daar gevestigde bijkantoor van de Rabobank Waddinxveen een railroad-raadwedstrijd. Maar liefst meer dan duizend formulieren werden ingevuld, zonder dat er echter maar één het juiste aantal dubbeltjes in een op de trein geplaatste fles wist te ra den. Het waren er 5.450. Het dichtst bij dit aantal was Cor Gou driaan (II), Berkengaarde 15, die 5.430 dubbeltjes had geraden. Hij krijgt de rondgereden hebbende trein met toe^ behoren, maar pat uurlijk zonder de fles met dubbeltjes. Van de Rabobank Waddinxveen kregen we het volgende overzicht hoe er geraden werd: onder de 1000 60 deelnemers; van 1000- 2000 180 deelnemers; van 2000-3000 100 deelnemers; van 3000-4000 90 deel nemers; van 4000-5000 90 deelnemers; van 5000-6000 90 deelnemers; van 6000-7000 80 deelnemers; van 7000- 8000 50 deelnemers; van 8000-9000 40 deelnemers; van 9000-10000 40 deel nemers; 10.000 en hoger 200 deelne mers. I bonden toegankelijk. l sinds dit najaar al is ondergebracht in een aantal lokalen aan de J.W. Friso- weg, aan een nieuw schoolgebouw te helpen, al ware het hem ook liever ge weest dat de protestants-christelijke LBO voor dit doel de handen ineen had geslagen met de samenwerkings-LBO. Het gemeentebestuur is op een enkel punt met beide stichtingen nog in ge sprek over een mogelijk - bij wijze van de herinnering en de gedachte dat we toch vooral onze afspraken en onze "avondjes-bijpraten” niet moeten vergeten Namens allen die haar door De Rank" hebben gekend, JD. GEEL. INITIATIEFVOORSTEL Voor de goede orde laten wij hier nogmaals de tekst van het initiatief voorstel volgen, welk voorstel met 10 tegen 8 stemmen is aangenomen: "De raad van de gemeente Wad dinxveen; In vergadering bijeen op 27 oktober 1976; In overweging nemende dat: a. door een vleugelschool voldaan wordt aan de wens van het Minis terie tot op concentraties gerichte bezuinigingsmaatregelen b. twee aparte scholen voor l.b.o. in deze gemeente niet tot de reële mo gelijkheden behoren; de raad het een, belangrijk goed vindt dat iedere ouder zijn/haar in vloed moet kunnen hebben op het schoolgebeuren; d. de zelfstandigheid van de Chr. Scho lengemeenschap en die van de Stichting LBO in samenwerkings verband bij een vleugelschool vol komen gehandhaafd blijft: besluit; Het college van Burgemeester en Wet houders op te dragen al het mogelijke te doen de twee stichtingsbesturen er van te overtuigen dat een vleugelschool in het belang van de gehele gemeente de beste oplossing is; En verzoekt het college de brief van 5 oktober gericht aan de Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, niet te versturen”. WADDINXVEEN Voor velen zal het bericht van het overlijden op 47-jarige leeftijd van mejuff rouw A. Bronkhorst een schok zijn geweest. In 1963 kwam zij naar Waddinxveen om er de tweede directrice van de chris telijke huishoudschool "De Rank” te worden. Drie jaar lang heeft ze met hart en ziel deze taak vervuld. Onder de geschokten zullen dan ook zeker oud- leerlingen en hun ouders zijn, want waar juffrouw Bronkhorst was, was ze ook: in haar lesgeven, in haar gesprekken met de kin deren, in haar contacten met de collega’s. Ze liet een herinnering achter, of een afspraak Nu, na tien jaar waren er nog steeds leerlingen met wie ze cor respondeerde - en hoe De pen hanteerde ze als geen ander. On langs vond ik het afschrift van een brief, geschreven aan de ouders van een gehandicapt kind. Een brief om te bewaren en te herle zen: "Elk kind is ons van God ge geven - een opdracht”. Om opdrachten heeft ook Arry Bronkhorst gevraagd. Zij heeft ze gekregen. In 1966 verliet ze "De Rank” om haar gaven van hoofd, hart en hand in dienst te stellen van het Sociaal-Economisch Voorlichtingswerk van de C.B.T.B. ”West-Nederland” in Haarlem. Een zware taak, lange dagen, meestal avondwerk; maar in Waddinxveen wilde ze blijven wonen, ook toen ze een betrek king in Amstelveen aanvaardde als hoofdleidster bejaardenzorg. Hier stond haar huis, hier zocht ze rust en ontspanning, en haar piano. Op haar verjaardag - 1 oktober -, ze was toen herstellende van de zware operatie die nodig was om de ziekte te keren, die haar nu van ons heeft weggerukt, maak ten we een niet-definieve af spraak voor een avondje- bijpraten. Ach, kon het maar. Hoewel, ik denk dat Arry me op dit moment - als het mogelijk was - heel bedachtzaam zeggen zou - en ik hoor de humor in haar stem: 'Bijpraten, joh, er zijn geen woorden voor!” En wie zou daar iets aan af willen doen? Intussen schrijven wij een ”In Memoriam” en proberen we wat te zeggen tegen haar 'moeder, haar familie, haar vrienden. Haar rusteloze leven is voorbij, ons rest W.L.M. Kruijk ICDA ren van de brief aan de onderminister van Onderwijs en Wetenschappen. Wethouder A. H. van Gent (Progres sieven) is op dit punt onvermurwbaar, omdat naar z’n mening ’n protestants- christelijke school voor Lager Beroep sonderwijs niet overeenkomstig de wens en wil van de Waddinxveense be volking is. Omdat er maar één LBO in deze Gouwe-gemeente kan worden neergezet, dient dat naar zijn mening een school te zijn waar alle bevol kingsgroepen gelijkelijk aan hun trek- ken komen. Aan dit standpunt toetst hij telkens elk door hem te nemen besluit. Met het versturen van de brief lopen B. en W. dus een behoorlijk risico op een conflict met de meerderheid van de gemeenteraad, die wordt gevormd door de Progressieven (6 zetels) en de VVD (4 zetels). Niet voor niets hebben raad sleden van beide politieke groeperin gen een initiatiefvoorstel op tafel gelegd, omdat een dergelijk stuk niet door B. en W. opzij kan worden gelegd, zoals met een motie het geval kan zijn. De CDA-man die in de gemeenteraad 1 baar hebben van bouwgrond voor de scholengemeenschap MAVO/L- TO, niet dient te worden verstuurd. Dat er rekening mee moet worden gehouden dat de brief van 5 oktober al snog de deur uitgaat valt af te leiden uit de woorden die wethouder P. F. J. van Schie (CDA) daarover heeft gezegd op de gisteravond in het Gereformeerd Verenigingsgebouw gehouden gemene ledenvegadering van Christen-Democratisch Appèl, christen-democraat betoogde dat het niet in strijd met de wet genoemd kan worden het protestants-christelijk Lager Beroepsondewijs (LBO), dat ben gehouden aan het advies van de slagen, geen cent meer bedragen dan raadscommissie voor openbare werken - en -bedrijven om het architectenbu reau Stuurman BV op te dragen een selectieprocedure te houden om zo de aannemer te kunen kiezen. De selectie vond plaats op grond van deze drie cri teria: uurloonkosten, opslagpercen tages, welke zullen worden gehanteerd voor indirecte kosten, winst, risico, coördinatiekosten en wat dies meer zij teraad het volgende staatje: Grondkosten Bouwkosten Technische inst. Inrichtingskosten Herbestratingen, groenvoorzieningen, keermuur 800.000,- Risico-verrekeningen en onvoorzien het initiatief-voorstel heeft gesteund, de heer W. L. M. Kruijk, zei gistera vond dat het de verantwoordelijkheid van het college is deze brief wel of niet te versturen. Hij wilde daar buiten blijven en maakte daarmee duidelijk straks niet ”van de partij” te zijn als ter discussie zal worden gesteld of de in het initiatief-voorstel gedan verzoeken naar de mening van de meerderheid van de gemeenteraad zijn uitgevoerd. Hij vindt van wel, ook al gaat de brief toch de deur uit. WADDINXVEEN De Rotterdamse aannemingsmaatschappij J. P. van Eesteren BV is vanaf heden opgenomen in het bouwteam, dat is ge vormd voor het realiseren van een nieuw gemeentehuis aan het eind van de Stationsstraat. Het bedrijf behoorde tot één van de vier bouwers, die door het college van Burgemeester en Wethouders waren uitgenodigd met de nodige gegevens op tafel te komen. Uit de op tafel liggen cijfers bleek dat J. P. van Eesteren BV ’’tonnen goedkoper” was dan de andere drie kandidaten P. Rehorst BV (Waddinxveen), Reym BV (Wad dinxveen) en de Hollandsche Beton Maatschappij (Rijswijk). Dat J. P. van Eesteren BV de bouwer college van Burgemeester en Wethou- van het nieuwe gemeentehuis (negen ders. miljoen gulden) wordt is meegedeeld in Zoals bekend mogen de bouw- en in de raadscommissie voor de financiën richtingskosten van en voor openbare werken en - bedrijven. Het college zei zich te heb- jaarlijkse rente en afschrijving bijna een kwart miljoen gulden 243.382,40) bedraagt. Met het on derhoud van de binnen- en buitenboel is ieder jaar 205.000,- gemoeid. Dit laatste bedrag is het gemeentebestuur ook kwijt met het in redelijke staat houden van de huidige gebouwen. Omdat ingaande 1978 een rijsbijdrage van 245.000,- beschikbaar is ter be strijding van de werkloosheid en de ka- pitaallasten van het nieuwe gemeente huis jaarlijks neerkomen op 243.382,40 laat de exploitatie een voordelig verschil zien van 1.617,60. En dat betekent dat met de bouw van het nieuwe gemeentehuis geen extra druk wordt uitgeoefend op de schouders van de Waddinxveners. WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 11 NOVEMBER 1976 Op het ogenblik zit er 6.176.500,- in kas voor de bouw van het nieuwe gemeentehuis. In dit bedrag zit het ’’raadhuispotje” dat afgerond 1.140.000,- bevatte. Verder wordt uit gegaan van rijksbijdragen ter bestrij ding van de werkloosheid over 1975, 197 en 1977 ten bedrage van 720.000,-, een saldi-reserve van f 1.200.000,- en een bijdrage uit het grondbedrijf van 1.000.000,-. Uit het gemeentelijk reservepotje ’’fonds stadsuitleg" komt f 625.000,-, terwijl de opbrengst verkopen eigendommen Henegouwerweg (huisvesting gemeen telijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven), Sniepweg 1 (voormalige ambtswoning burgemeester) en Kerk- weg 155 wordt geraamd op 965.000,-. De exploitatie-opzet laat zien dat de

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 13