TOMA HEI HEl£ JAAR DOOR rW I Mr. Opticien J.Grit Contactlensspeciaiist ANVC - TOI-TOI ZORGDE VOOR Kerngroep heeft program om aan de weg te timmeren EEN EN AL SENSATIE Reeks van activiteiten deze winter KOSTEN EN BELASTINGEN I"1 Im grootse ontvangst BEZORGING Peul eyen 15, VOLKSTUINCOMPLEX AAN DE MIDDELBURGSEWEG Film/discussie- avond Amnesty Het kopen van een eigen huis ’’Open doekje" voor Hans Bandell; subliem spel Riet Vermeulen Makelaardij BV 01828-2309 Passage bereidt Bromsnor if OPENBARE COMMISSIE VERGADERING 'S Verboom [lidNBMJ n BHIU’INN” k :er! e tie 975 974 973 973 970 974 971 972 975 974 974 974 iek f1 WADDINXVEE 89 ■■l drukken, want Hans Bandell zette een levensechte Franse zeepfabrikant neer die thuis schreeuwend de boel in goede banen trachtte te leiden. Hij was de De zonnebril is een praktisch en ook modieus gebruiksartikel, dat niet alleen bestemd is voor zonnige zomerdagen. Ook in voor- of najaar is de zonnebril nuttig, als de zonnestand laag is Vooral automobilisten hebben dan veel plezier van een paar beschermende glazen voor de ogen. julianastraat 6, waddinxveen na 6 uur nm. 01828-2723 van 20.00 tot 24.00 uur. Woensdag 17 november: Kinderclubs van 13.15 tot 19.30 uur. Donderdag 18 november: Kinderclubs van 15.45 tot 18.00 uur. Dansles voor beginners van 19.30 tot 21.00 uur. „KETELHUIS” Busken Huetlaan 94a tel. 01828-6860 WADDINXVEEN Het gemeentebestuur van Waddinxveen vindt de oude vuilnisbelt aan de Middelburgseweg een terrein, dat geschikt is voor de aanleg van een volkstuinencomplex. Het lijkt er op dat de volks- tuinders in onze gemeente in dit deel van het nog vast te stellen be stemmingsplan Landelijk gebied-Oost aan de gang zullen moeten gaan Het bestuur van de Vereniging van Volkstuinders in Waddinxveen, waarbij een 90-tal plaatsgenoten zich heeft aan gesloten, moet zich nog uitspreken over het gemeentelijk voorstel aan de Middelburgseweg een volkstuinen complex te maken. In een eerste reac tie heeft voorzitter C. H. de Vries ons gezegd "niet weg” te zijn van deze in van het publiek kreeg. En terecht, want zijn spel was niet overdreven. Bertrand Barnier was overigens wel een figuur die het in zich had te wild te worden neergezet. Op het moment dat Hans Bandell in zijn element raakte (vooral in het tweede, maar ook in het derde TERUG VAN WEGGEWEEST Terug van weggeweest was Toi-Toi- oprichter Cees Niemans in zijn rolletje van de chauffeur Oscar. Klein maar fijn was ook het optreden van Wil Kersber gen (madame Bovillotte), het aantrek kelijk door Marja Ket neergezette dienstmeisje Bernadette en de - helaas een beetje eentonig - door Helga Kol- ster op de planken gebrachte Jacqueli ne Bovillotte. Marianne Schelvis was de rol van Barniers dochter Colette op het lijf geschreven, zeker als het ging om het uitbeelden van enorme huil buien. Het publiek viel daarbij bijna van hun stoelen van het lachen. Zeger van der Houwen is iedere keer dat wij hem zien een lust voor het oog. Zijn spel is van een bedachtzaamheid en een creativiteit die er zijn mogen. En alle prestaties kwamen natuurlijk goed tot hun recht in het decor van Arnold van den Hatert, "aangekleed” met meu belen van Gebroeders Bakker Wonin ginrichting en planten en bloemen van Maap Groenendijk. WADDINXVEEN Vanavond, don derdag, zal in het jeugd- en vrijetijds centrum De Bonkelaar een film- en discussie-avond worden gehouden om de Waddinxveners meer inzicht te geven in het werk van Amnesty-Inter national. Het accent zal worden gelegd op het feit dat vrijwel overal op deze wereld mensen vanwege hun geweten gevangen zitten en worden gemarteld. De avond begint om half negen. Zelfs in de winter is de zonnebril nuttig, bijvoorbeeld als u met Vakantie gaat. Wij hebben een kollektie zonnebrillen, die veilig zijn voor uw ogen. Goede zonnebrillen, die werkelijk comfort bieden, zoals die met zelfkleurende glazen. S Optometrist OV Korte Tiendeweg I 2, Gouda, tel. 01820 - 13033 1 I Kleiweg 108. Gouda, tel. 01820 - 16033 1 I Winkelcentrum Bloemendaal 41Gouda. tel 01820 18492 Winkelcentrum de Passage 220, Waddinxveen. tel. 01828 4303 WADDINXVEEN Het kopen van een huis blijft ook voor Waddinxveners een gewich tige beslissing. Om een dergelijk besluit weloverwogen te nemen plaatst het Weekblad voor Wad dinxveen, daarbij gesteund door de Koninklijke Notariële Broe derschap (de vereniging van no tarissen en kandidaat- notarissen), een serie over het kopen van een huis. Vandaag: Kosten en belastingen. Volgende week: Rol van de no taris (slot). De agenda van ”’t Ketelhuis” voor de periode 11 tot en met 18 november: Donderdag 11 november: Dansles voor beginners van 19.30 tot 21.00 uur Vrijdag 12 november: Cursus vrij raamweven van 13.30 tot 15.30 uur. Maandag 15 november: Bijeenkomst Unicef werkgroep van 20.30 tot 22.30 uur. Kinderclubs van 15.45 tot 19.30 uur. Dinsdag 16 november: Kinderclubs van 15.45 tot 19.30 uur. tuin hebben, maar toch willen schof- Schuttersveremging Waddinxveen felen, dat er een enorm gebrek aan volkstuinen is. Er zijn in ons land nu 100.000 volkstuinen. Ook in wad dinxveen worden voorlopig geen men sen meer ingeschreven als lid van de Vereniging van Volkstuinders, die is aangesloten bij het Algemeen Verbond van Volkstuindersverenigingen in Ne derland, omdat zij voorlopig toch nog teleurgesteld zullen oeten worden. Het mogelijke volkstuinencomplex aan de Middelburgseweg zal in gedeelten voor dit doel geschikt gemaakt worden. nu pogingen van het college van Burgemeester en Wethouders om aan de Abraham Kroesweg een stuk tuingrond tegen een aanvaardbare prijs aan te kopen zijn mislukt. 8. In maart/april zal de Kerngroep weer een marktkraam inrichten. Produkten uit Boven-Volta zullen dan tevens te koop worden aangebo den. 9. In april al een tenoonstelling worden WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN DONDERDAG 11 NOVEMBER 1976 Waddinxveen-Oost (dus over de hef- brug) gelegen plek. Het liefst - en men blijft daar naar zoeken - wil men volk stuinen inrichtingen in het westelijk deel van Waddinxveen, maar de Rabo bank blijft volgens de gemeente voor het stuk tuinbouwgrond aan de Abra ham Kroesweg te veel geld vragen. Het gemeentebestuur rekent erop dat het volkstuinenproject een investering zal vergen van f 110.000,- en een jaar lijkse nettolast van f 12.500,-. In navol ging van CDA-wethouder P. F. J. van Schie willen ook de gemeenteraadsle den voor de Waddinxveense volkstuin ders, die nu al een jaar in de weer zijn een goed plekje te vinden, het licht op groen zetten. Bekend is dat er in Ne derland zoveel mensen zijn die geen gehouden van activiteiten op scho len. 10.Eind april zal er een ”Toma-week” worden gehouden. De activiteiten voor deze week zullen nog nader uit gewerkt worden. Wel staat vast dat in deze week de algemene collecte voor het project Torna zal worden gehouden. De Kerngroep Ontwikkelingssamen werking streeft er naar om volgend jaar - naast de gemeentelijke bijdrage van 38.500,- - een bedrag van 25.000,- bij elkaar te brengen. Zij denkt dit bed rag te realiseren met behulp van vaste bijdragen, verkoop van specifieke pro dukten uit Boven-Volta en de algemene collecte. Zij hoopt dat de bevolking van Waddinxveen de noodzaak inziet van de misdeelde mens in de derde wereld en doet daarbij een appel op een ieder die deze misdeelde wereld onaanvaard baar vindt. Van de activiteiten die de Kerngroep in de komende periode gaat ondernemen zal zij de bevolking regel matig op de hoogte houden. „DE BONKELAAR” Beukenhof 5 tel. 01828-7272 WADDINXVEEN In het jeugd- en vrijetijdscentrum De Bonkelaar is er de komende week het volgende te doen: Donderdag 11 november: 20.00 uur Open huis, met luistermuziek 20.00 uur Amnesty International. Thema-avond met als onderwerp de discriminatie van ras-politiek en geloof. Vertoning van de film ”Het jaar van de folteringen”, waarna discussie. Vrijdag 12 november: Overdag wegens activiteiten van HAVO/Atheneum gesloten. 15.45 uur Meisjesclub 10 en II jaar. 20.00 uur Open huis, met luister muziek. Zaterdag 13 november: 20.11 uur Openingsavond van de Carnavalsvereniging ”De Gouwe Slobbers”. Zondag 14 november: 13.00 uur Open huis, met luister muziek. Maandag 15 november: 15.00 uur Open huis, met luister muziek tot 17.30 uur, ’s avonds wegens cursussen geen open huis. 16.00 uur Klassiek-ballet 6-8 jaar. 18.30 uur Jazz-ballet vanaf 12 jaar. Op deze lessen is nog plaats voor 6 deelnemers. Dinsdag 16 november: 09.30 uur Vrouwensoos. 15.00 uur Open huis, met luister muziek tot 17.30 uur. Woensdag 17 november: 15.00 uur Open huis, met luister muziek tot 17.30 uur. 20.00 uur Open huis met luister muziek. Donderdag 18 november: 20.00 uur Open huis, met luister muziek. 21.00 uur Werkgroep Uniek, avond voor alleenstaanden. toor voor de inschrijving van het huis in het openbare register van het kadaster. 6. Zakelijke lasten en belastingen. De vorige eigenaar heeft over het jaar waa rin zijn huis verkoopt, een aantal be talingen verricht of dient nog betalin- WADDINXVEEN Vrijdag 19 november is het precies een jaar geleden dat oud-burgemeester C. A. van der Hooft Waddinxveen een hart gaf met de feestelijke opening van het winkelcentrum ”de Passa ge”. Een kijk- en koopcentrum met in totaal 26 zaken (voor de winkel naast de Spar is nog altijd geen kandidaat gevonden) dat zo tussen het zesjarig bestaan van het winkel centrum Groensvoorde en de in tocht van Sinterklaas het 1-jarig bestaan uiteraard niet ongemerkt voorbij wil laten gaan. Hoogtepunt van de festiviteiten is de Passage- pretshow van komende zaterdag. Dat gebeuren begint om elf uur met een door Hans Versnel geleide quizz met vele leuke prijzen. Daarna, om twee uur, ontvangt burgemeester mr. A. G. Smallenbroek op het plein voor de gereformeerde Kruis kerk tv-held Bromsnor. Hieraan wordt muzikale medewerking ver leend door de brassband Voor waarts. Om kwart over drie volgt dan de uitreiking van de prijzen van de Passage-puzzel en de trekking van de winnende nummers van de Passage-prijsnummeractie. De win naar van de Passage-puzzel, die was opg,-nomen in de vorige week verspreide speciale winkeliers- krant, heeft kans op een weekendt rip in Nederland voor twee perso nen. De hoofdprijs in de Passage- prijsnummeractie is een gezins- vlucht boven Waddinxveen. Ui teraard zal de belangstelling van de Waddinxveense lieverdjes het meest uitgaan naar de ontvangst van Swiebertjes grootste ’’vriend” Bromsnor. De veldwachter (Lou Geels) zal wellicht de gelegenheid vinden foto’s met handtekeningen uit te delen. Omdat misschien niet ieder meisje of jongen een foto weet te bemachtigen, gaat Bromsnors portret hierbij, en laten we hier zijn handtekening volgen: WADDINXVEEN In het seizoen 1976/1977 zal de Kerngroep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen een aantal activiteiten ontp- looiien voor het project Torna in Boven-Volta. In de vergadering van vorige week woensdag is in grote lijnen een program van actie opgesteld voor het komende seizoen. De belangrijkste punten hieruit zijn: 1Het leggen c.q. vernieuwen van con tacten met scholen om de problema tiek van de ontwikkelingssamenwer king onder de aandacht van leerlin gen en leraren te brengen. Het pro ject Torna zal daarbij centraal staan. 2. Het inrichten van een aparte hoek in de christelijke openbare bibliotheek en leeszaal, waar boeken, brochures en folders over ontwikkelingssamen werking en in het bijzonder over het project Torna in Boven-Volta zijn te verkrijgen. Daarbij zal voorde geïn teresseerde bezoeker een literatuur lijst beschikbaar zijn. 3. Een aantal instanties zal benaderd worden met het verzoek wat uitstal- ruimte voor het project Torna be schikbaar te stellen. 4. Van de voortgang van het project Torna zal een informatieve brochure worden gemaakt. Een aanal krante- artikelen - onder andere die van Ba sil Paré - zal worden gebundeld en als brochure worden uitgegeven. 5. In het voorjaar zullen een aantal verenigingen worden verzocht een informatieve avond over Torna in hun jaarprogramma op te nemen. Leden van de Kerngroep zullen dan zo’n avond verzorgen. bedrijf) was het evenwicht in zijn spel, uitbeelding en mimiek optimaal. Met Evert-Kan Ket, die een blijspel lang bij barnier - waar zijn vrouw Marja Ket voor het dienstmeisje Bernadette speelde - over de vloer kwam, was het anders gesteld, maar even uitstekend. Hij ’’bekte" goed, ondanks dat zijn gui tig en doortastend optreden het sch mieren een beetje in de hand leek te werken. Maar op zich is dat ook wel weer vermakelijk voor een publiek dat duidelijk een avondje-uit wilde zijn en dat ook was. Evert-Jan Ket speelde zijn rol met gemak en goed gedoseerd. Maar hij en Hans Bandell konden niet op tegen de rolvastheid en tekstbehan deling van de subliem spelende Riet enige speler, die een ’’open doekje” Vermeulen (Germaine Barnier). Wij hadden haar nog niet eerder gezien bij Toi-Toi. De Waddinxveense toneel vereniging moet zuinig zijn op haar ta lent. Moeiteloos, gevarieerd en in de juiste stemmingen deed deze haar to neelwerk, zonder van haar ’’overwicht” misbruik te maken. in de meeste gevallen bedraagt de ma kelaarscourtage 1,5 procent (exclusief BTW) van de koopsom. 4. Notariskosten. Voor de werkzaamhe den die de notaris verricht, berekent hij een honorarium volgens een vast tarief. Voor 1976 is dat bijvoorbeeld voor een huis van 60.000 gulden f 937,-, voor een huis van 75.000 gulden 1.096,-, voor een huis van 100.000 gulden 1.361,- en voor een huis van 150.000 gulden 1.626,-. 5. Kadaster. De notaris brengt aan de koper in rekening de kosten die hij moet voldoen aan het Hypotheekkan- koop-verkoop-huur verhuur-taxatie-hypotheek WADDINXVEEN Het was uiteindelijk Zeger van der Houwen, die zaterdagavond in het Anne Erank-centrum voor een en al sensatie zou gaan zorgen. Op het toneel van de theaterzaal gaf hij als masseur Philippe eerst de zeepfabrikant Bertrand Barnier (Hans Bandell) op de tafel van zijn huiska mer een verre van zachtzinnige behandeling. De rug van z 'n cliënt werd dan ook gaandeweg roder en roder. Maar Hans Bandell zou zijn overhemd nog niet hebben vastgeknoopt of Zeger van der Houwen nam het toneel in beslag als een heuse bodybuilder, met alle kenmerkende spierbewegingen die daar bij horen nauwkeurig nagespeeld. Dat was echter nog niet alles, want even la ter zou hij Barniers chauffeur Oscar (Cees Niemans) met één forse uithaal knock-out slaan, het noodlot bepaalde tenslotte dat masseur Philippe door politiemannen en verplegers werd opgehaald. De Waddinxveense toneelvereniging Toi-Toi heeft de gezellig gevulde zaal van het Anne Frank-centrum met volle teugen laten meegenieten van het op de planken gebrachte Oscar, een bekend blijspel van Claude Magnier. In de zaal en op het toneel heerste er, vooral tij dens het tweede en derde bedrijf, uit bundige vrolijkheid. Geen wonder, want het stuk is niet voor niets vaak ge speeld en zelfs verfilmd. Het bevat alle ingrediënten voor de grootst mogelijke verwarring, ontstaan door de gebrui kelijke misverstanden en persoonsver wisselingen die uit geen blijspel of klucht zijn weg te denken. VERBAZEND Toch is het verbazend met welk een groot gemak ernstige dingen des levens in een blijspel worden verwerkt en nota bene het publiek doen schaterlachen als ware het de gewoonste zaken van de wereld. Neem Oscar bijvoorbeeld. Zeepfabrikant Bertrand Barnier (Hans Bandell) blijkt in zijn jonge jaren bij de meid (Wil Kersbergen) een kind te heb ben verwekt. Dat Jacqueline Bovillotte (Helga Kolster) zijn dochter is weet hij niet eens en zijn vrouw Germaine (Riet Vermeulen) evenmin. In het gewone le ven natuulijk diep tragische zaken, evenals de suggestie in verwachting te zijn, zoals moest worden gespeeld door Barniers andere dochter Colette (Ma rianne Schelvis). Zij zou als verliefd meisje zwanger zijn gemaakt door een werknemer van haar vader, Christian Martin (Evert-Jan Ket), zijn masseur Philippe (Zeger van der Houwen) en haar enige echte lieveling, vaders ont slagen chauffeur Oscar (Cees Niemans). Hoe het ook zij, Toi-Toi heeft het Wad dinxveense publiek, waaronder bur gemeester mr. A. G. Smallenbroek en zijn vrouw en toneelliefhebber/CDA- raadslid ir. W. Stuulen en zijn echt genote zich bevonden, best vermaakt met het derde stuk in één jaar tijd. Re gisseur Huub Hermans was er in ge slaagd binnen zeven weken vier man nen en vijf vrouwen met de nodige vaart een blijspel op de planken te laten brengen, dat uitblonk door een goede rolbezetting. Dat daarbij kleine dinge tjes over het hoofd werden gezien zijn hem vergeven. Bij ons had het namelijk realistisch overgekomen als hij ^souf- fleuse Mieke Bruining opdracht had gegeven fors eenmaal in de handen te klappen toen Zeger van der Houwen zogenaamd Cees Niemans knock-out sloeg. Dat gebeurde nu in doodse stilte. EVEN WICHT IN SPEL Of het waar is weten we niet, maar hoofdrolspelers Evert-Jan Ket en Hans Bandell hebben naast hun gewone werk een rol uit het hoofd moeten leren met gedurende het eerste bedrijf te lan ge dialogen. Een paar keer ging het dan ook mis en moest Evert-Jan collegiaal het nodige in de oren van Hans fluis teren. Dat mocht echter de pret niet Veldwachter Bromsnor. WADDINXVEEN De vanavond (donderdag) om half acht in het open baar in het gemeentehuis vergaderende gemeentelijke commissie voor kunst, cultuur, jeugd en recreatie behandelt de volgende agenda: 1. Opening. 2. Ingekomen stukken en/of mede delingen. 3. Rijksbijdrageregeling plaatselijk vormings- en ontwikkelingswerk voor volwassenen. 4. Monumentenlijst. 5. Begroting en programma commissie wijkwerk Waddinxveen-Zuid. 6. Rondvraag. 7. Sluiting. WADDINXVEEN Bij het kopen van een huis komt men onontkoom baar te staan voor een aantal extra kosten en belastingen. Een gedeelte hiervan kan de verkopèr voor zijn rekening nefnen (vrij op naam). 1. Overdrachtsbelasting. In het al gemeen betaalt men 5 procent van de koopsom aan ovedrachtsbelasting, die door de notaris aan de belastingdienst wordt afgedragen. 2. Omzetbelasting. Men betaalt meestal geen overdrachtsbelasting maar omzet belasting (BTW), wanneer men als eerste bewoner een nieuwbouwhuis koopt. De BTW is doorgaans in de koopsom inbeg repen. Ook bij gedeeltelijke nieuwbouw is men over het nieuwe gedeelte BTW ver schuldigd. 3. Makelaarscourtage. Wanneer men voor de aankoop van een huis de betniddeling van een makelaar heeft in geroepen, is men hem provisie voor zijn verleende diensten schuldig. Heeft men daarentegen alleen de makelaar van de verkoper gebruikt als tussenpersoon om de biedingen aan de verkoper door te geven, dan behoeft men die ma kelaar daar niet voor te betalen. In dit laatste geval doet men er dan ook niet verstandig aan een voorlopige koopak te te tekenen, waarin staat dat men wél courtage moet betalen. Indien zowel koper als verkoper de makelaar opd racht hebben gegeven, dan mag hij ook gen te doen die rechtstreeks betrekking aan beiden courtage berekenen. hebben op het desbetreffende huis. In de meeste gevallen bedraagt de ma- Daarbij valt te denken aan: de erfpachtcanon; de gemeentelijk^ onroerend goed belasting (in sommige gemeenten nu nog grondbelasting en straat- en riool- belasting); poldergelden of de bijdrage aan een hoogheemraadschap; de brandverzekeringsbelasting. Het is niet meer dan logisch dat de nieuwe eigenaar zijn aandeel voor de rest van het jaar aan de verkoper terug betaalt. Meetal gebeurt dat via de nota ris die aan de koper een overzicht van deze lasten en belastingen geeft. BEKENDE NEDERLANDER 6. In februari/maart zal een voorlichtingsavond worden gehou den over de voortgang van het pro ject. Daarbij zal een bekende Ne derlander worden uitgenodigd om als spreker op te treden. 7. In februari/maart/april zal de Kerng roep medewerking verlenen aan de Teleac-cursus ontwikkelingssamen werking. Daarbij zullen de ervarin gen in Waddinxveen aan de orde ko men. of 01821-2268

Weekblad voor Waddinxveen | 1976 | | pagina 7